جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/10/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6031

لزوم تغيير تفکرات در استقلال
به توجيه گري، پايان دهيد!

اعلام رنکينگ مسابقات گرنداِسلم
حضور مرداني و هادي‌پور در جمع برترين‌هاي دنيا

برانکو:
از بوديمير کاملا راضي هستم


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 لزوم تغيير تفکرات در استقلال
 به توجيه گري، پايان دهيد! 

 اظهارنظرهاي سرمربي و برخي مديران باشگاه استقلال، حاکي از اين است که آنها همچنان به دنبال توجيه ناکامي ها در اين فصل هستند.

برانکو در حال حاضر موفق‌ترين مربي ليگ است. حتي منتقدان اين مربي و آنهايي که از سر دشمني درباره او نظر مي‌دهند، نمي‌توانند توانايي‌هاي او را کتمان کنند اما اين موفقيت حاصل چه چيزي است؟ چه موضوعي باعث شده اين مرد کروات حالا در ليگ ايران سربلند بايستد و فقط تشويق شود؟ پاسخ اين سوال کاملا واضح است. برانکو تنها مربي است که توجيه‌گر نبوده و حسرت داشته‌هاي قبلي خود را نمي‌خورد. چه کسي شنيده که برانکو ماجراي محروميت پرسپوليس از نقل و انتقالات را بهانه‌اي براي شکست پرسپوليس قرار دهد يا يک‌بار بگويد فلان بازيکن را داشتيم و حالا ديگر نداريم؟ چه موقع اين مربي مصدوميت بازيکنش را دليلي براي نتيجه نگرفتن دانسته؟ واقعا در بحراني‌ترين شرايط، حتي زماني که به‌زور تعداد بازيکنان او 11 نفر مي‌شد، کسي توجيه خاصي از اين مربي پرسپوليس شنيده است ؟ اينها دليل خوبي براي پرتاب يک مربي به سمت موفقيت نيست؟

اما روبه‌روي اين تيم موفق و مربي نام‌آشنايي که امروز محبوبيتش در فوتبال ايران کم نيست، باشگاه بزرگ استقلال را قرار دهيد. طي چند مدت اخير چند بار توجيهات مديران اين تيم، هواداران استقلال را آزار داده است؟ هنوز که هنوز است مديران اين باشگاه و گاها مربيان اين تيم بهانه امتياز نياوردن‌هاي استقلال را جدايي چند بازيکن مي‌دانند. در حالي وقتي اين بازيکنان از تيم جدا شدند استقلال فرصت مناسبي براي جذب بازيکن جديد داشت. اصلا مگر بازيکناني مثل تبريزي را با رقم‌هاي درشت نياوردند که تلافي کنند؟

تا چه زمان بايد حسرت از دست دادن تيام را هوادار استقلال بخورد؟ مگر در اين فوتبال فقط يک تيام بود که مي‌توانست گل بزند؟ چقدر بايد براي جباروف پيغام بفرستند و بعد هم بي‌اعتنايي اين بازيکن را ببينند؟ هنوز بايد بشنويم چون اميد ابراهيمي رفت يا فلان بازيکن مصدوم شد استقلال دچار مشکل شد؟

همين پرسپوليس مگر کم بازيکن از دست داد؟ مگر زماني که مهدي طارمي به‌عنوان آقاي گل از اين تيم رفت، پرسپوليسي ها گفتند همه چيز تمام شد و زانوي غم بغل گرفتند؟ اينجاست که تفاوت‌ها خودش را نشان مي‌دهد و توجيه‌گري‌ها تبديل به سرپوشي براي ناکامي ها مي شود.

فرق پرسپوليس و استقلال در داشته‌هايشان نيست، بلکه بر تفکر حاکم بر تيم است.

برانکو به دور از هرگونه توجيه‌گري، با داشته‌هايش کنار مي‌آيد و برنامه‌اش را بر اساس داشته‌هاي جديدش مي‌ريزد. به همين دليل هم هر بار نمي‌گويد اگر فلاني را داشتيم و اگر فلان بازيکن مصدوم نشده بود، مي‌برديم، چون فعل خواستن را صرف کرده و به تفکر خود تکيه مي‌کند. اما در مقابل، ذهن توجيه‌گر مديران و بعضا کادر فني استقلال، از تيم آنها يک کلاف سردرگم مي‌سازد.

البته ذهن آدمي براي رسيدن به آرامش ساده‌ترين راه را انتخاب مي‌کند و اين مسير چيزي جز توجيه نيست. اصلا توجيه‌گري ساده‌ترين و بي‌خرج‌ترين راه است اما در نهايت ذهن‌هاي توجيه‌گر هم خودشان و هم اطرافيان‌شان را گول مي‌زنند و در نهايت مسير را اشتباهي طي کرده و به بي راهه مي‌روند.

براي استقلال که تاکنون هيچ قدم مثبتي از مسئولان اين تيم نديده‌ايم راهي جز رها شدن از توجيه و بهانه‌جويي نمانده است. هواداران اين تيم خسته شده اند از بس که حرف‌هاي تکراري شنيده اند. بهتر نيست به جاي اما و اگرهاي تکراري، فکري اساسي براي رسيدن به هدف‌شان بکنند؟ چشم به هم بگذاريم نيم فصل دوم ليگ هم فرا مي‌رسد و استقلالي‌ها خواهند ديد که در اين مدت فقط با آوردن فرهاد از حقيقت فرار کردند؛ حقيقت ضعف در جذب بازيکن و فراهم کردن خواسته هواداران تيم.


 اعلام رنکينگ مسابقات گرنداِسلم
 حضور مرداني و هادي‌پور در جمع برترين‌هاي دنيا 

 فدراسيون جهاني تکواندو رنکينگ برترين‌هاي گرنداِسلم در سال 2018 را با محاسبه امتيازات کسب شده در رقابت‌هاي کسب سهميه و مسابقات انفرادي اعلام کرد.رنکينگ برترين‌هاي گرنداِسلم با در نظر گرفتن امتيازات کسب شده توسط تکواندوکاران در رقابت‌هاي کسب سهميه و مسابقات انفرادي اعلام شد. در اين دوره از رقابت‌ها تنها آرمين هادي‌پور و سجاد مرداني شرکت کردند که مرداني مدال طلا و هادي پور نشان زرين اين رويداد را کسب کرده بود.

بر اين اساس آرمين هادي‌پور در وزن 58- کيلوگرم که مدال برنز اين رويداد را کسب کرده با 360 امتياز در جايگاه ششم قرار دارد. ابراهيم صفري و فرزان عاشورزاده به ترتيب با 167/25 و 113/25 امتياز در رده 11 و 13 جاي گرفتند.

در وزن 68- کيلوگرم، ميرهاشم حسيني و ابوالفضل يعقوبي نيز با 194/4 و 133/5 امتياز در مکان 11 و 14 جدول جاي دارند.

در وزن 80+ کيلوگرم، سجاد مرداني که در سال 2018 موفق به کسب نشان زرين اين رويداد شدند با 1270 امتياز جايگاه دومي را به خود اختصاص داده است.

در گروه زنان در وزن 49- کيلوگرم ناهيد کياني با 194/4 امتياز در رده دهم قرار دارد و در وزن 67+ کيلوگرم زهرا پوراسماعيل با 133/5 امتياز جايگاه دهم جدول را دراختيار دارد.

گفتني است، يک سهميه المپيک توکيو 2020 به نفرات اول اوزان المپيکي با در نظر گرفتن جمع امتيازات آنها در مسابقات گرنداِسلم تا ژانويه 2020 اهدا خواهد شد.


 برانکو:
 از بوديمير کاملا راضي هستم 

 سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس با بيان اينکه اين تيم در قطر به حداکثر آمادگي مي‌رسد، گفت: از بوديمير راضي هستم و او در ادامه ليگ به پرسپوليس کمک خواهد کرد.برانکو ايوانکوويچ درباره آخرين شرايط تيم فوتبال پرسپوليس در اردوي قطر گفت: از شرايط اردو کاملا راضي هستيم و شرايط براي کار فراهم است. هواي قطر هم خوب است. به همين خاطر به قطر آمديم و به آنتاليا نرفتيم. ريسک آب و هوايي و بارندگي در آنتاليا بالا بود و اين مسئله مشخص هم شد. اينجا به بهترين وجه ممکن در حال آماده سازي تيم هستيم.

وي افزود: يک بازي تدارکاتي با تيم الشحانيه قطر خواهيم داشت. با برنامه اي که از قبل تدارک ديده ايم به آمادگي صد درصد فيزيکي مي رسيم.سرمربي پرسپوليس درباره حضور بوديمير بازيکن جديد اين تيم تاکيد کرد: بوديمير تا به حال انتظارات ما را برآورده کرده است و در ادامه ليگ کمک بزرگي براي ما خواهد بود.

برانکو در پاسخ به اين سوال که آيا پرسپوليس را لايق قهرماني مي داند؟ گفت: اول فصل گفتم و الان هم تکرار مي کنم که از اهدافمان عقب نمي نشينيم. دنبال بهانه نيستيم. هدف ما مبارزه براي کسب بيشترين قهرماني است يعني قهرماني در ليگ برتر و جام حذفي و صعود از مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا.


 خبـــرنامه 

 هدف بزرگ مسي

رسيدن به 500گل

لئو مسي روزهاي خوبي را در بارسا سپري مي‌کند و از اين بابت خوشحال است. او 31 ساله شده و با زدن چهارصدمين گلش در لاليگا، حالا در تاريخ اين ليگ نام خود را ثبت کرده است. البته انتظار مي‌رود اين روند ادامه پيدا کند و مسي بتواند تا چند فصل ديگر، به رکورد 500 گل نيز برسد.

او در اين رابطه گفت: «خيلي خوشحالم که به 400 گل رسيده ام و اميدوارم که بتوانم 500 گل هم بزنم. البته من خيلي روي آمارها تمرکزي ندارم و ترجيحم اين است که تيمم موفق باشد. بيش از گلزني، فکر مي‌کنم هر بازي يک چالش است که بايد پيروز شد و براي 3 امتيازها در ليگ بايد جنگيد. من سعي مي‌کنم که به تيم کمک کنم، البته نه فقط با گلزني بلکه با کمک به هم تيمي‌ها.»

چالش جديد وزارت ورزش

کمبود بودجه براي پرداخت پاداش مدال آوران جاکارتا

براي جوايز مدال آوران بازي‌هاي آسيايي و پاراآسيايي جاکارتا به بودجه‌اي 100 ميلياردي نياز است و اين در حاليست که بودجه کل فدراسيون‌ها 120 ميليارد تومان است.

قرار است به مدال‌آوران بازي‌هاي آسيايي و پاراآسيايي جاکارتا 27 هزار سکه اهدا شود. هر چند گفته مي‌شود وزارت ورزش در تامين بودجه اين 27 هزار سکه بهار آزادي با مشکلات زيادي روبرو شده و اين احتمال وجود دارد که تا پايان سال جاري اين سکه‌ها به ورزشکاران و مدال‌آوران اهدا نشود.

براي خريد اين سکه‌ها به بودجه‌اي 100 ميلياردي نياز است و اين در حاليست که بودجه کل فدراسيون‌ها 120 ميليارد تومان است که اين مبلغ را هم فدراسيون‌ها به طور کامل دريافت نکرده‌اند. به همين دليل وزارت ورزش با مشکل بزرگي در اين رابطه مواجه شده و بايد ديد چه تدبيري در اين خصوص خواهد کرد.

انتقال عجيب

زاهدي در سوون سامسونگ

مهاجم پيشين پرسپوليس در ليگ فوتبال کره جنوبي بازي خواهد کرد.

شهاب زاهدي که ايران را به مقصد ايسلند ترک کرد تا براي تيم IBV به ميدان برود، دوباره به فوتبال آسيا برمي‌گردد. اين بازيکن با تيم سوون سامسونگ بلووينگز به توافق رسيده و در فصل جديد با پيراهن اين تيم کره‌اي به ميدان خواهد رفت. تيم کره‌اي مدتي پيش پيشنهاد جذب علي عليپور را داده بود که توسط باشگاه پرسپوليس رد شد.

حرف‌هاي نيوماير، سوهان روح استقلالي ها

اظهارات اخير مارکوس نيوماير باعث عصبانيت هواداران و بازيکنان اين تيم شده و بسياري در فضاي مجازي نسبت به اين حرف ها واکنش نشان داده اند.

او که يک خريد ناکام براي آبي‌پوشان به شمار مي‌آمد و نيم‌فصل بسيار بدي را در اين تيم پشت‌سر گذاشت، حالا در خاک مادري‌اش يعني سوئيس بازيکنان استقلال را به حسادت متهم کرده و گفته آنها در تمرينات و مسابقات به خوبي با او همکاري نمي‌کردند. اين در حالي است که نيوماير با قيمت بالا و به اصرار شفر جذب شد و خودش کيفيت لازم را نداشت، وگرنه همان تعاملي که با امثال جباروف و تيام شد با او هم شکل مي‌گرفت.

به‌طور کلي يکي از مصائب جذب بازيکنان ناکارآمد خارجي با قيمت نجومي ارز، همين است که آنها بعد از عدم بازدهي مناسب سراغ توجيه، فلسفه‌بافي، بهانه‌جويي و محکوم کردن ارکان مختلف باشگاه‌هاي ايراني مي‌روند. قبلا هم از اين نمونه‌ها، حتي در خود استقلال زياد داشته‌ايم. يکي از مشهورترين مثال‌ها مربوط به لاوره است. گوران لاوره يک بازيکن صربستاني بود که در استقلال کمتر فرصت بازي پيدا کرد. اين بازيکن بعد از فسخ قراردادش در گفت و گو با يک روزنامه صربستاني به امير قلعه‌نويي، سرمربي وقت استقلال لقب «پدرخوانده» داده و گفته بود او به محبوبيت فرهاد مجيدي حسادت مي‌کند. همچنين لاوره اين ابهام اساسي را مطرح کرده بود که در ايران براي گنجاندن او در ترکيب اصلي از وي پول خواسته بودند! اين اتهام‌زني‌ها با واکنش‌هاي تند اعضاي کادرفني و مديريتي وقت استقلال مواجه شد و البته سخنان لاوره هرگز به اثبات نرسيد.

بوبکر کبه يک مثال ديگر است. او يک مهاجم اهل بورکينافاسو بود که در ليگ سيزدهم به استقلال پيوست. کبه که به ندرت بازي کرد، در دريافت مطالباتش هم ناکام ماند و از اين مساله حسابي عصباني بود. کبه خشمش را زماني نشان داد که در بازي تشريفاتي با الريان قطر فرصت بازي پيدا کرد. او اتفاقا در آن مسابقه گل زد، اما بعد از گل با حرکات شنيع و بسيار زشت دستش، حسابي خبرساز شد. حرکات کبه باعث عصبانيت شديد قلعه‌نويي شد، اما در نهايت محمد قاضي اين بازيکن را آرام کرد.

همچنين اوايل ليگ پانزدهم بازيکني به نام ريوالدو باربوزا به استقلال آمد و بعد از مدت کوتاهي جدا شد. در مورد او گفتند 30 يا 40هزار دلار بيشتر از حقش پول گرفته و رفته. قرار شد يک گروه ويژه براي تعيين تکليف اين پول فعاليت کنند، اما خبري نشد که نشد. همه اينها در حالي است که صفحه ويکي‌پدياي ريوالدو نشان مي‌دهد او بعد از استقلال تقريبا هيچ جا بازي نکرده است! در اين فهرست به بازيکنان پرشمار ديگري از جمله هراير مگويان هم مي‌توان اشاره کرد. در استقلال به اين بازيکن بها داده شد، با اين وجود طبق معمول شيوه جدايي مگويان هم عجيب بود و حاشيه‌هاي زيادي را به دنبال داشت. او ناگهان با وجود تداوم قراردادش با استقلال بازيکن مازاد اعلام شد. اين در حالي بود که استقلالي‌ها به دليل عدم تمايل مگويان به فسخ قرارداد، مجبور بودند هم پول اين بازيکن را بدهند و هم اجاره آپارتمان خالي او را به‌طور مستمر پرداخت کنند! آيا واقعا راه درست هزينه کردن ارز اين است؛ اينکه پول‌مان را بدهيم، نفع فني نبريم و آخرش هم عذاب بکشيم و متهم شويم؟

فليني، اولين خروجيِ منچسترِ سولسشائر

طبق اعلام رسانه هاي انگليسي، فليني اولين خروجي منچستريونايتد در دوران مربيگري سولسشائر خواهد بود.

فليني تابستان قبل قراردادي دو ساله با منچستريونايتد امضا کرد ولي با رفتن مورينيو، او جايگاهش را در تيم اصلي از دست داد و در سبک کاري متفاوت سولسشائر، فليني جايي در يونايتد ندارد.

او در طي شش بازي اخير، تنها 31 دقيقه براي يونايتد بازي کرده است و حالا در آستانه جدايي از اين تيم قرار دارد. گفته مي شود ميلان، پورتو و گوانگژو هر سه به جذب فليني 31 ساله علاقه دارند ولي يونايتد براي فروش او 15 ميليون پوند مي خواهد و اگر پيشنهاد مناسب در ژانويه براي وي دريافت نشود، او تا تابستان ماندني خواهد بود.


 خبـــرنامه 

 اتفاق خوب

کيهاني و حدادي آشتي کردند

روابط رئيس فدراسيون دووميداني با ملي‌پوش پرتاب ديسک به حالت عادي بازگشت.احسان حدادي نايب قهرمان پرتاب ديسک المپيک 2012 لندن و پرافتخارترين ورزشکار ايران در تاريخ بازي‌هاي آسيايي، چند روز قبل به دفتر مجيد کيهاني رئيس فدراسيون دووميداني رفت و با وي ديدار کرد.اين اتفاق در حالي رخ داد که روابط کيهاني و حدادي پس از بازي‌هاي آسيايي 2018 اندونزي تيره شده بود و حدادي چندين بار عليه رئيس فدراسيون دووميداني مصاحبه‌هايي انجام داد.

در اين ديدار دو طرف بر کنار گذاشتن کدورت‌هاي قبلي و تلاش براي کسب موفقيت در المپيک 2020 توکيو تاکيد کردند. کيهاني هم قول داد که همه تلاش خود را به خرج مي‌دهد تا با توجه به شرايطي که فدراسيون دارد، همه ظرفيت‌هاي لازم براي موفقيت حدادي به کار گرفته شود.قرار است طي روزهاي آينده حدادي و کيهاني جلسه ديگري با رضا صالحي‌اميري داشته باشند تا شرايط تمريني ملي‌پوش پرتاب ديسک نهايي شود.

شارلوا به دنبال راهي براي خروج نورافکن

باشگاه شارلواي بلژيک به دنبال راهي براي خروج اميد نورافکن، ملي‌پوش ايراني است.به گزارش سايت والفوت بلژيک، پنجره نقل‌وانتقال‌هاي زمستاني براي باشگاه شارلوا آرام است و فقط 2 بازيکن به صورت قرضي در اختيار تيم‌هاي قبرسي و فرانسوي قرار گرفتند.

بر اساس اين گزارش، باشگاه شارلوا تلاش مي‌کند تا راه‌حلي براي خروج 3 بازيکن از فهرست خود شامل اميد نورافکن، دوريان درويته، انسل ساگليک و پارفايت ماندانا پيدا کند؛ بازيکناني که از ابتداي فصل جاري ژوپيلر ليگ بلژيک جايگاهي در ترکيب تيم شارلوا پيدا نکردند.

اميد نورافکن در بيشتر بازي‌هاي تيم شارلوا در نيم‌فصل اول فصل جاري ژوپيلر ليگ بلژيکي حتي در فهرست 18 نفره نيز قرار نمي‌گرفت.

دعوت 17 بازيکن به اردوي تيم ملي فوتسال

اسامي 17 بازيکن دعوت شده به اردوي تيم ملي فوتسال ايران اعلام شد.اردوي تدارکاتي تيم ملي فوتسال بزرگسالان از روز جمعه 28 دي ماه در مرکز ملي فوتبال برگزار مي شود که بازيکنان دعوت شده بايد ساعت 13 روز جمعه خود را به کادر فني در مرکز ملي فوتبال ( هتل آکادمي) معرفي کنند.

اسامي بازيکنان دعوت شده به اردو به شرح زير است:

سعيد مومني و مرتضي عزتي از مس سونگون

مسعود محمودي و هادي احمدي از فرش آرا

سينا پرکاس از شهروند ساري

بهزاد عظيمي و عليرضا رفيعي از ملي حفاري

سعيد افشار، مسلم اولاد قباد، عليرضا جوان و محمد حسين درخشاني از گيتي پسند

امين نصرالله زاده از آذرخش

پوريا گلشني از پارسيان

مهدي کريمي از سن ايچ

طاها نعمتيان از مقاومت قرچک

سعيد سروري از مقاومت البرز

مهدي زاهدي از ارژن فارس

بررسي يک احتمال

فلسطين در چه صورتي به يک هشتم مي‌رود؟

تيم ملي فلسطين کارش در مرحله گروهي را با 2 امتياز و بدون گل زده به پايان رساند اما باتوجه به قرارگيري در رده سوم جدول، شانس صعود دارد.

شاگردان نورالدين ولد در جام ملت هاي آسيا موفق شدند به هدفشان برسند و عمليات نيمه تمام خود را به پايان برسانند. آن ها در بازي نخست برابر خط حمله گران قيمت و نامدار تيم ملي سوريه متشکل از عمر سوما و عمر خريبين ايستادگي کردند و توانستند اولين امتياز تاريخ فلسطين در جام ملت هاي آسيا را به دست آورند اما در گام دوم مقابل استراليا شکست خوردند تا اميد بسيار کمي براي صعود داشته باشند.

با اين حال هرچه از سوت آغاز همزمان دو مسابقه اردن - فلسطين و استراليا - سوريه گذشت، اميد شيرهاي کنعان بالا رفت و در طرف مقابل سوري ها نااميد شدند. در لحظات پاياني اما اتفاقات عجيب تري نيز رخ داد. پس از پايان دو دقيقه وقت اضافه بازي فلسطين، داور در سوتش دميد تا باتوجه به نتيجه در ديدار همزمان، شاگردان نورالدين ولد از جام ملت ها حذف شده باشند اما در همين لحظات، شوت تام روجيک به تور دروازه ابراهيم عالما نشست تا در يک لحظه اشک روي صورت فلسطيني ها جايش را به لبخند بدهد و آن ها با 2 امتياز به رده سوم صعود کنند.

آن ها اگرچه حالا به عنوان تيم سوم اميدوار به صعود هستند اما کارشان قطعي نشده و بايد منتظر 4 مسابقه حساس و نفس گير در روزهاي آينده باشند. قانون AFC به اين شکل است که از بين 6 تيم سوم، 4 تيم به دور حذفي صعود مي کنند و هم اکنون تيم ملي بحرين با 4 امتياز صعودش را قطعي کرده و از بين فلسطين و 4 تيم ديگر، 3 تيم راهي يک هشتم نهايي خواهند شد.جدال ويتنام - يمن، کره شمالي - لبنان، قرقيزستان - فيليپين و عمان - ترکمنستان مسابقاتي هستند که سرنوشت شواليه هاي فلسطيني را تعيين مي کنند. اگر از بين اين 4 بازي، 2 تا يا بيشتر با تساوي به پايان برسد، تيم ملي فلسطين به دور بعد صعود مي کند اما در اين صورت آن ها از جام کنار مي روند.صعود از مرحله گروهي بدون گل زده، موهبتي است که مديران AFC براي تيم هايي نظير فلسطين در جام ملت هاي آسيا به وجود آورده اند.

قرارداد عجيب با ليکنز

چرا اينقدر طولاني؟

دلار هر جاي ايران کم باشد، ظاهرا در باشگاه تراکتورسازي تبريز به وفور پيدا مي‌شود؛ آنقدر که آنها تقوي موفق را کنار گذاشتند و يک مربي بلژيکي به نام جورج ليکنز را استخدام کردند.

نکته جالب توجه در مورد قراردادهايي که زنوزي مي‌بندد، طولاني‌مدت بودن آنهاست. او با هافبک دفاعي اسبق ميلان قرارداد 3 ‌ساله بسته است؛ درست مثل دژاگه و شجاعي که در سال هاي آخر فوتبال خود به سر مي برند. حتي قرارداد جان توشاک هم با تراکتورسازي 3 ‌ساله بود اما حضور او در تبريز به 3‌ ماه هم نکشيد. الان هم ليکنز با قرارداد دو سال‌ونيمه به اين تيم آمده که عجيب به‌نظر مي‌رسد. مسئله اينجاست که باشگاه با اين همه تعهد طولاني‌مدت هر زمان بخواهد قيد هر کدام از مربيان و بازيکنانش را بزند بايد کلي غرامت بدهد؛ مثل ماجراي توشاک. کاش اول مسئولان تراکتور ابتدا قرارداد يک سال‌ونيمه مي‌بستند و بعد اگر جواب مي‌داد تمديدش مي‌کردند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي