جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/10/29 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 6032


تغذيه با شير مادر و افزايش ضريب هوشي نوزادان


استعمال دخانيات و تسريع فرآيند پيري


آشنايي با خواص شگفت انگيز زعفران


خبرپزشكي


خبر


 تغذيه با شير مادر و افزايش ضريب هوشي نوزادان 

 رئيس انجمن علمي تغذيه با شير مادر ايران و دبير علمي سمينار ترويج تغذيه با شير مادر با اشاره به اينکه شيرخشک‌هايي که با مجوز وزارت بهداشت وارد مي‌شوند مجوز مصرف دارند، گفت: برخي از سوپرمارکت‌ها نسبت به فروش شير خشک اقدام مي‌کنند که خانواده‌ها بايد نسبت به اين مسئله هوشيار باشند.به گزارش آفرينش ازروابط عمومي کنگره، دکتر فريد ايمان‌زاده در آستانه برگزاري چهاردهمين کنگره انجمن تغذيه کودکان ايران و سمينار ترويج تغذيه با شير مادر اظهار داشت: به لحاظ علمي در همه دنيا ثابت شده شير مادر بهترين تغذيه براي نوزادان و کودکان به شمار مي‌رود.وي افزود: کودکاني که از شير مادر تغذيه مي‌کنند 9 درجه ضريب هوشي بيشتري داشته و در آينده وابستگي عاطفي و اخلاقي بيشتري نسبت به والدين به ويژه مادر دارند.

رئيس انجمن علمي تغذيه با شير مادر ايران ادامه داد: شير مادر حاوي مواد دفاعي يا آنتي‌بادي است و سبب مي‌شود کودک يا دچار بيماري نشود و يا اگر شود شدت آن اندک باشد.

ايمان‌زاده با اشاره به اينکه کودکاني که شير مادر استفاده مي‌کنند مرگ و مير در آنها کمتر است، گفت:‌بر اساس مطالعات سازمان بهداشت جهاني همه مزاياي شير مادر مورد تاکيد و تائيد قرار گرفته است.وي با بيان اينکه بانک شير مادر در تبريز داير شده است،‌گفت: تلاش براي راه‌اندازي اين بانک در تهران در حال انجام است که البته اين مسئله با مشکلات مختلفي از جمله همکاري مادران همراه است.

رئيس انجمن علمي تغذيه با شير مادر ايران عنوان کرد: تقريبا اکثر مادران توانايي شيردادن به فرزند خود را دارند چرا که تنها داروهاي انگشت شماري همچون داروهاي ضد سرطان، ليتيوم و داروهاي حاوي يدهاي راديو اکتيو در شيردهي مي‌تواند سبب آسيب به کودک مي شوند.ايمان‌زاده گفت:‌شيرهاي خشک به دليل اينکه آنتي‌بادي ندارند و نسبت به شير مادر کودک را مقاوم در برابر بيماري‌ها نمي‌کند چندان توصيه نمي‌شود و مادران هر چند ميزان اين شير در روزهاي ابتدايي تولد نوزادشان اندک باشد بايد نسبت به شيردهي اقدام کنند.

وي اظهار داشت: شير خشک‌هاي ايراني نسبت به نمونه‌هاي خارجي بيشتر مورد اعتماد است چرا که برخي از شيرها که از خارج وارد مي‌شوند در نگهداري و توزيع آنها ممکن است مشکلاتي به وجود آيد. بنابراين شير خشک ايراني بيشتر توصيه مي‌شود.سمينار ترويج تغذيه با شير مادر و کنگره تغذيه کودکان و نوجوانان سوم تا چهارم بهمن 97 در محل تحقيقات تغذيه و صنايع غذايي کشور برگزار مي شود .


  استعمال دخانيات و تسريع فرآيند پيري  

 محققان با تجزيه و تحليل اطلاعات آزمايش خون 149 تن دريافتند افرادي سيگاري در مقايسه با غيرسيگاري ها با سرعت بيشتري پير مي شوند و سن بيولوژيکي مردان و زنان سيگاري به دو برابر سن تقويمي آنها مي رسد.به گزارش ايرنا از پايگاه خبري ساينس ديلي، در تحقيقات موسسه اينسيليکو مديسين در آمريکا، براي پيش بيني سن بيولوژيکي، از مدل هايي استفاده شد که با بهره گيري از تکنيک هاي يادگيري عميق و هوش مصنوعي توسعه يافته اند. اين محققان با تجزيه و تحليل نشانگرهاي بيوشيميايي با استفاده از هوش مصنوعي توانستند تفاوت هاي سن بيولوژيکي بين افراد سيگاري و غيرسيگاري را شناسايي کنند.

بر اساس نتايج حاصل از اين تحقيقات که با تجزيه و تحليل اطلاعات آزمايش خون 149 هزار شخص بالغ به دست آمده است، افراد سيگاري در مقايسه با افراد غيرسيگاري با سرعت بيشتري پير مي شوند. در واقع سن بيولوژيکي مردان و زنان سيگاري به دو برابر سن تقويمي آن ها مي رسد.به اعتقاد محققان روش هاي فعلي بررسي نتايج آزمايش خون چندان قابل اعتماد نيستند و لازم است اين روش ها با تجزيه و تحليل توسط فناوري هوش مصنوعي و آموزش عميق جايگزين شوند تا اثر واقعي استعمال دخانيات، سبک زندگي و ساير عوامل محيطي بر پيري به درستي اندازه گيري شود.

موسسه اينسيليکو مديسين (Insilico Medicine) يکي از موسسات پيشرو در به کار گيري هوش مصنوعي در حوزه کشف داروهاي جديد، توسعه نشانگرهاي زيست، داروهاي ديجيتالي و تحقيقات مربوط به پيري در جهان است.


  آشنايي با خواص شگفت انگيز زعفران 

 
زعفران حاوي ترکيبات گياهي مختلفي است که به عنوان آنتي اکسيدان عمل مي کنند. آنتي اکسيدان ها مولکول هايي هستند که از سلول هاي بدن ما در برابر آسيب راديکال هاي آزاد و استرس اکسيداتيو محافظت مي کنند.زعفران يکي از گران‌ترين ادويه ها در جهان محسوب مي شود که هر پوند (450 گرم) از آن بين 500 تا 5,000 هزار دلار آمريکا قيمت دارد. روش برداشت اين محصول که بايد توسط نيروي انساني صورت بگيرد از دلايل اصلي قيمت بالاي زعفران محسوب مي شود.

به گزارش عصر ايران به نقل از "هلث لاين"، زعفران از گذشته هاي دور به واسطه خواص دارويي خود مورد استفاده قرار مي گرفته است. مردم براي بهبود خلق و خو، تقويت حافظه و ميل جنسي زعفران مصرف مي کنند. در ادامه با برخي فوايد سلامت طلاي سرخ بيشتر آشنا مي شويم.

آنتي اکسيداني قدرتمند

زعفران حاوي ترکيبات گياهي مختلفي است که به عنوان آنتي اکسيدان عمل مي کنند. آنتي اکسيدان ها مولکول هايي هستند که از سلول هاي بدن ما در برابر آسيب راديکال هاي آزاد و استرس اکسيداتيو محافظت مي کنند.از جمله آنتي اکسيدان هاي قابل توجه زعفران مي توان به کروسين، سافرانال، کروستين، و کامپفرول اشاره کرد.

کروسين و کروستين رنگدانه هاي کاروتنوئيدي و عامل رنگ قرمز زعفران هستند. هر دو ترکيب ممکن است از خواص ضد افسردگي، محافظت از سلول هاي مغزي در برابر آسيب پيشرونده، بهبود التهاب، کاهش اشتها، و کمک به کاهش وزن برخوردارباشند.سافرانال عامل عطر و طعم متمايز زعفران است. پژوهش ها نشان داده اند که اين ترکيب ممکن است به بهبود خلق و خو، حافظه، و توانايي يادگيري و همچنين محافظت از سلول هاي مغزي در برابر استرس اکسيداتيو کمک کند.

کامپفرول در گلبرگ هاي گل زعفران يافت مي شود. اين ترکيب با فوايد سلامت مختلف مانند کاهش التهاب، خواص ضد سرطان وضد افسردگي پيوند خورده است.

بهبود خلق و خو و درمان علائم افسردگي

زعفران با نام مستعار «ادويه آفتاب» نيز شناخته مي شود. اين نام تنها به واسطه رنگ متمايز زعفران به آن داده نشده است، بلکه ممکن است خلق و خوي انسان را نيز بهبود ببخشد.

در يک بررسي شامل پنج مطالعه، مکمل هاي زعفران در درمان علائم افسردگي خفيف تا متوسط به طور قابل توجهي بهتر از دارونماها عمل کردند.

مطالعات ديگر نشان داده اند که مصرف روزانه 30 ميلي گرم زعفران مي تواند به اندازه مصرف داروهاي فلوکستين، ايمي‌پرامين و سيتالوپرام در درمان افسردگي موثر باشد. افزون بر اين، افراد با مصرف زعفران در مقايسه با روش هاي درماني ديگر عوارض جانبي کمتري را تجربه کردند.

به نظر مي رسد هم گلبرگ و هم کلاله زعفران در بهبود افسردگي خفيف تا متوسط موثر عمل مي کنند. با اين وجود، به پژوهش هاي انساني بيشتري در اين زمينه پيش از توصيه مصرف زعفران به عنوان درماني براي افسردگي نياز است.

خواص ضد سرطان

زعفران سرشار از آنتي اکسيدان هاست که به خنثي کردن راديکال هاي آزاد مضر کمک مي کنند. آسيب راديکال هاي آزاد با بيماري هاي مزمن، مانند سرطان پيوند خورده است.

برخي مطالعات نشان داده اند که ترکيبات موجود در زعفران به نابودي سلول هاي سرطان روده بزرگ يا سرکوب رشد آنها کمک کرده، در شرايطي که آسيبي به سلول هاي عادي و سالم نمي رسانند. اين اثر در مورد سلول هاي سرطاني پوست، مغز استخوان، پروستات، ريه، پستان، و دهانه رحم نيز مشاهده شده است.

همچنين، برخي مطالعات نشان داده اند که کروسين، آنتي اکسيدان اصلي موجود در زعفران، ممکن است سلول هاي سرطاني را نسبت به داروهاي شيمي درماني حساس‌تر سازد.در شرايطي که اين نتايج اميدوارکننده هستند، خواص ضد سرطان زعفران در انسان به صورت گسترده مورد مطالعه قرار نگرفته و به پژوهش هاي بيشتري در اين زمينه نياز است.

کاهش علائم سندرم پيش از قاعدگي

سندرم پيش از قاعدگي اصطلاحي است که علائم جسماني، احساسي و رواني پيش از آغاز دوره قاعدگي را تعريف مي کند.مطالعات نشان داده اند که زعفران ممکن است به بهبود علائم اين شرايط کمک کند.

طي يک مطالعه با حضور زنان 20 تا 45 ساله، مصرف روزانه 30 ميلي گرم زعفران در درمان علائم سندرم پيش از قاعدگي، مانند تحريک پذيري، سردرد، هوس هاي غذايي و درد موثرتر از دارونماها عمل کرد.

مطالعه اي ديگر نيز نشان داد که تنها بو کردن زعفران براي 20 دقيقه به کاهش علائم سندرم پيش از قاعدگي، مانند اضطراب و کاهش سطوح هورمون استرس کورتيزول کمک کرده است.

تقويت کننده قواي جنسي

محصولات تقويت کننده قواي جنسي شامل مواد غذايي يا مکمل هايي مي شوند که به تقويت ميل جنسي کمک مي کنند.

مطالعات نشان داده اند که زعفران ممکن است از خواص تقويت کننده قواي جنسي، به ويژه در افرادي که داروهاي ضد افسردگي مصرف
مي کنند، برخوردار باشد.

به عنوان مثال، طي يک مطالعه مرداني که از اختلال نعوظ مرتبط با مصرف داروهاي ضد افسردگي رنج مي بردند، با مصرف روزانه 30 ميلي گرم زعفران براي چهار هفته بهبود چشمگير در عملکرد نعوظ نسبت به افرادي که دارونما مصرف کرده بودند را نشان دادند.

همچنين، نتايج يک تجزيه و تحليل شامل شش مطالعه نشان داد که مصرف زعفران به طور قابل توجهي عملکرد نعوظ، ميل جنسي، و رضايت کلي افراد را بهبود بخشيده است.

مطالعه اي ديگر نشان داد که مصرف روزانه 30 ميلي گرم زعفران به مدت چهار هفته توسط زناني که به واسطه دريافت داروهاي ضد افسردگي با ميل جنسي کم مواجه بودند، به افزايش ميل جنسي و کاهش درد مرتبط با رابطه جنسي در مقايسه با گروهي که دارو مصرف کرده بودند، منجر شد.

کاهش اشتها و کمک به کاهش وزن

مصرف ميان وعده و تنقلات عادتي رايج است که مي تواند شما را در معرض خطر افزايش وزن ناخواسته قراردهد.بنابر نتايج يک پژوهش، زعفران ممکن است با کاهش اشتها به پيشگيري از اين شرايط کمک کتد. طي يک مطالعه هشت هفته اي، زناني که مکمل زعفران مصرف کرده بودند، احساس سيري بيشتر، مصرف ميان وعده کمتر و کاهش وزن بيشتر نسبت به زناني که دارونما دريافت کرده بودند را تجربه کردند.در مطالعه اي ديگر، مصرف مکمل عصاره زعفران به کاهش چشمگير اشتها، شاخص توده بدني، اندازه دور کمر و توده چربي کلي در شرکت کنندگان نسبت به گروه کنترل کمک کرد.

از ديگر فوايد زعفران

زعفران با فوايد سلامت ديگر نيز پيوند خورده است که البته به طور گسترده مورد مطالعه قرار نگرفته اند.زعفران ممکن است عوامل خطرآفرين بيماري قلبي را کاهش دهد. مطالعات با حضور سوژه هاي حيواني و مطالعات آزمايشگاهي نشان داده اند که خواص آنتي اکسيداني زعفران ممکن است کلسترول خون را کاهش داده و از گرفتگي رگ هاي خوني پيشگيري کند.


 خبرپزشكي 

 پيامدهاي جسمي و رواني کمردرد مزمن

بيشتر افراد در دوره‌اي از زندگي‌شان با عارضه درد کمر روبرو بوده‌اند که تاثيرات آن بر کيفيت زندگي بسيار وسيع است.به گزارش ايسنا، بررسي‌هايي که در گذشته انجام گرفته حاکي از آن است که درد کمر عامل اصلي محدود شدن فعاليت بدني و غيبت در محل کار در کشورهاي سراسر جهان است. علاوه بر اين، کمردرد با مشکلات روحي-رواني از جمله افسردگي و اضطراب همراه است.

به دليل تاثيرات گسترده کمردرد و اين حقيقت که يافتن روش درماني مناسب براي اين عارضه کار ساده‌اي نيست، هزينه‌هاي خدمات درماني آن بسيار زياد است. در مطالعه‌اي که سال 2016 انجام گرفت مشخص شد تنها در سال 2013 درد کمر و گردن درميان سه رتبه اول مربوط به هزينه‌هاي خدمات درماني در آمريکا بوده که رقم آن در حدود 87.6 ميليارد تومان برآورد شده است.در اين بررسي متخصصان کانادايي به بررسي تاثيرات کمردرد روي عموم افراد با گذشت زمان پرداخته و اطلاعات موجود در مورد چند ابتلايي (وجود يک يا چند بيماري رواني علاوه بر بيماري يا اختلال اوليه)، معلوليت ناشي از اين عارضه و مصرف دارو را در ميان فاکتورهاي ديگر مورد ارزيابي قرار دادند.

آنها اطلاعات جمع‌آوري شده از 12 هزار و 782 نفر را در کانادا بازبيني کردند که وضعيت سلامت آنان در فاصله سال‌هاي 1994 تا 2011 مورد بررسي قرار گرفته بود. اين افراد هر دو سال يک‌بار تحت مصاحبه قرار گرفته و اطلاعات آنان در مورد چند ابتلايي، ميزان و دفعات درد، وضعيت معلوليت، مصرف دارو و مراجعه به پزشک جمع‌آوري شد.در مدت زمان انجام مطالعه، 45.6 درصد از شرکت‌کنندگان حداقل يک نمونه از تجربه درد کمر را گزارش کردند.

به گفته متخصصان، افرادي که دچار کمردرد مداوم و در حال پيشرفت بوده‌اند در مجموع درد و ناتواني بسيار بيشتري را تجربه کرده‌اند. همچنين مصرف داروهاي مسکن در اين افراد نسبت به افرادي با کمردردهاي موردي و بهبود يافته به مراتب بيشتراست.به گزارش مديکال نيوز تودي، متخصصان همچنين معتقدند پزشکان بايد به هر بيمار روش درماني مخصوصي را توصيه کنند و نمي‌توان يک روش عمومي را براي همه افراد به کار گرفت.


 خبر 

 آشنايي با مواد غذايي نفاخ !

مواد غذايي مانند سبزيجات و ميوه به همراه نوشيدني هاي گاز دار در فرايند هضم غذا در معده باعث ايجاد نفخ مي شوند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بر اثر پرخوري مقدار زيادي گاز در معده توليد مي‌شود، براي پيشگيري از نفخ معده بايد از مصرف بعضي از مواد غذايي پرهيز کرد به طور مثال قند موجود در برخي از سبزيجات سبب بروز نفخ مي‌شود و اگر در هنگام غذا از اين مواد استفاده شود، افراد دچار مشکلات گوارشي مي‌شوند.

پياز و کنگر حاوي ماده فروکتوز هستند به دليل قند رافينوز موجود در آنها پس از مصرف غذايي به دليل فعل و انفعالات شيميايي در دستگاه گوارش باعث توليد گاز و نفخ معده مي‌شود.

ميوه‌هايي که حاوي قند سوربيتول هستند باعث توليد گازهاي گوارشي و در نهايت منجر به بروز نفخ معده مي‌شود که اين قند در ميوه‌هايي مانند سيب، هلو، گلابي و همچنين آدامس‌هاي بدون شکر يافت مي‌شود.

مواد غذايي حاوي نشاسته و کربوهيدرات در هنگام فرايند حذف شدن باعث توليد گاز در روده بزرگ و معده مي‌شود و همين مسئله منجر به بروز نفخ معده در افراد مي‌شود، به همين دليل متخصصان توصيه مي‌کنند که چنين بيماراني از نان و ماکاروني کمتر مصرف کنند.

لبنيات به دليل اينکه قندي به نام لاکتوز دارند، هنگام فرايند هضم در دستگاه گوارش و به ويژه معده گازهايي را توليد مي‌کنند که در نهايت منجر به نفخ معده مي‌شود.

لوبيا يکي از عوامل اصلي در بروز نفخ معده به دليل وجود ماده‌اي به نام رافينوز است، که اين مواد به همراه فيبر باعث توليد گاز در دستگاه گوارشي و در نهايت ايجاد نفخ معده مي‌شود.

مصرف نوشيدني‌هاي گاز دار باعث توليد گاز در سيستم گوارش و ايجاد نفخ معده مي‌شود و علت اصلي آن فروکتوز موجود در نوشابه‌ها است که براي شيرين کردن از اين ماده استفاده مي‌کنند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي