جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/10/29 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 6032

معاون بهداشتي شبکه بهداشت و درمان دماوند:
برگزاري نهمين پويش ملي «تغذيه سالم » در دماوند

رئيس کميسيون عمران و معماري شوراي اسلامي کلانشهر کرج:
جانمايي نادرست ايستگاه هاي تاکسي به معضل ترافيک دامن زده است


استقبال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي از دومين جشنواره نقاشي «آب= زندگي»


در استان


خبــر


 معاون بهداشتي شبکه بهداشت و درمان دماوند:
 برگزاري نهمين پويش ملي «تغذيه سالم » در دماوند  

 دماوند-ايرج صادقعلي

معاون بهداشتي شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند با بيان اينکه نهمين پويش ملي تغذيه سالم در اين شهرستان برگزار مي‌شود، گفت: کاهش بروز بيماري‌هاي غيرواگير ترويج فرهنگ تغذيه سالم است.سعيد يونسي در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش اظهار کرد: به دليل افزايش روند مرگ و مير ناشي از بيماري‌هاي غير واگيردار، به‌ويژه در کشورهاي در حال توسعه، سازمان جهاني بهداشت (WHO) از دو دهه پيش بيماري‌هاي غير واگيردار را جزو اولويت‌هاي بهداشتي کشورهاي در حال توسعه اعلام کرده است.

معاون بهداشتي شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند بيان کرد:چهار بيماري عمده غيرواگيردار از جمله قلبي و عروقي، سرطان، بيماري انسدادي مزمن ريوي و ديابت مستقيماً به سه عامل خطر اصلي قابل پيشگيري شامل مصرف سيگار، تغذيه نامناسب و عدم فعاليت بدني مناسب وابسته هستند.وي ادامه داد: مطالعات انجام شده نشان داده است که با رعايت تغذيه مناسب تا 80 درصد موارد ديابت، 50 درصد بيماري‌هاي قلبي عروقي و 40-30 درصد سرطان قابل پيشگيري مي‌باشد.معاون بهداشتي شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند يکي از اقدامات مهم در کاهش بروز بيماري‌هاي غير واگير ترويج فرهنگ تغذيه سالم دانست که در همين راستا دفتر بهبود تغذيه جامعه هر ساله اقدام به برگزاري پويش ملي آموزش همگاني تغذيه در سراسر کشور مي‌نمايد.يونسي خاطرنشان کرد: امسال نيز همچون سنوات گذشته نهمين پويش ملي تغذيه سالم با تاکيد بر شعار ” از امروز با تغذيه سالم براي فردايي با سلامتي شروع کنيم”تا 30 دي‌ماه در سراسر کشور در حال برگزاري مي‏باشد.


 رئيس کميسيون عمران و معماري شوراي اسلامي کلانشهر کرج:
 جانمايي نادرست ايستگاه هاي تاکسي به معضل ترافيک دامن زده است 

 
کرج_خاکپور

دبير اول و رئيس کميسيون عمران و معماري شوراي اسلامي کلانشهر کرج اظهار داشت: جانمايي نادرست ايستگاه هاي تاکسي با تصرف بخشي از عرض معابر اصلي، تردد را براي خودروها دشوار کرده است.به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از اداره کل ارتباطات و اموربين الملل شهرداري کرج، هفتمين جلسه کميسيون عمران و معماري، شهرسازي، حمل و نقل و ترافيک شوراي اسلامي کلانشهر کرج به رياست مهدي حاجي قاسمي در محل سالن جلسات پارلمان شهري برگزار شد و با قرائت يک نامه، طرح 3 لايحه و ارائه گزارش عملکرد طرح ساماندهي تپه مرادآب کرج همراه بود.

رياست اين کميسيون تخصصي بر عهده مهندس مهدي حاجي قاسمي است که با توجه به سوابق ارزشمند وي همچون رياست سازمان نظام مهندسي ساختمان البرز و عضويت در هيئت مديره نظام مهندسي ساختمان استان تهران، مي توان گفت که وي چهره اي جوان و در عين حال متخصص و متعهد است که در هدايت شهرداري کرج به سمت اجراي پروژه هاي کلان و زيرساختي نقش بسزايي ايفا خواهد کرد و در بُعد نظارتي نيز به نحو شايسته اي به وظايف خود عمل مي کند.مهندس حاجي قاسمي در جلسه کميسيون عمران و معماري شوراي اسلامي شهر کرج با بيان اينکه به منظور رفع معضل ترافيک بايد مسائل مديريتي را حل و فصل کنيم، بيان داشت: براي مثال در محدوده ميدان کرج شاهد تصرف بخشي از عرض خيابان توسط تاکسي ها هستيم که عبور و مرور را براي خودروها دشوار ساخته است و بي شک با نصب
دوربين هاي کنترل ترافيک و همکاري موثرتر پليس راهور مي توان به بهبود شرايط اميدوار بود.

منتخب مردم در شوراي پنجم کرج با تاکيد بر اينکه جانمايي غلط ايستگاه هاي تاکسي که به کاهش عرض خيابانهاي اصلي منجر شده يک اشتباه استراتژيک و ترافيک زا به شمار مي رود، عنوان کرد: ترافيک صرفاً با احداث روگذر و زيرگذر و انجام تملکات ميلياردي ساماندهي نمي شود بلکه نيازمند هماهنگي بيشتر دستگاه هاي متولي و حل مسائل مديريتي هستيم تا با کاهش موازي کاري ها، ترافيک از گذر عملکرد کارشناسي و فني فروکش نمايد.

تجاري سازي حتي به کوچه هاي فرعي کرج نفوذ کرده است!

رئيس کميسيون عمران و معماري شوراي اسلامي شهر کرج در بخش ديگري از سخنانش اظهار کرد: متاسفانه اکنون دامنه فاجعه تغيير کاربري ها و تجاري سازي ساختمانها به کوچه ها و معابر فرعي شهر نيز نفوذ کرده است که ضمن اشکال تراشي براي شهروندان، همچنين به تشديد معضل ترافيک دامن زده است.

مهندس حاجي قاسمي همچنين از عوامل شهرداري کرج تقاضا کرد که در ارسال لوايح به شوراي اسلامي شهر به ويرايش صحيح نامه ها و افزايش دقت نظر به منظور املاي صحيح واژه ها و افعال توجه لازم را داشته باشد؛ چرا که لوايح در حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران بازخواني مي شوند و سکته هاي فراوان در آنها شايسته شأن و جايگاه مديريت شهري کرج نيست.

سازمان عمران نمي تواند عهده دار نوسازي بافت هاي فرسوده شود

دبير اول شوراي اسلامي شهر کرج ادامه داد: همچنين در بحث نوسازي و بهسازي بافت هاي فرسوده و ناپايدار شهري بايد گفت که رويکرد و شرح وظايف سازمان عمران شهرداري کرج به گونه اي است که نمي تواند همزمان به بحث بهسازي بافت هاي فرسوده نيز ورود کند بنابراين ايجاد ساختار جديد تشکيلاتي براي عهده دار شدن اين ماموريت خطير ضروري به نظر مي رسد.


 استقبال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي از دومين جشنواره نقاشي «آب= زندگي» 

 شهريار-برزگر

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي با استقبال از برگزاري دومين جشنواره نقاشي «آب = زندگي» در غرب استان تهران ، مردم و ديگر سازمان هاي کشور را به ترويج فرهنگ مديريت مصرف بهينه آب دعوت کرد . در مراسم اختتاميه اين جشنواره مديرعامل شرکت آب و فاضلاب غرب استان تهران گفت: به رغم کمبود جدي آب در سطح کشور هنوز هم بخش زيادي از جامعه خطر کم آبي را چنان که بايد درک نکرده و يا آگاهي لازم در خصوص نحوه مديريت مصرف آب ندارند.

او افزود:در اين ايام که "آب، از نفس افتاده است " دانش آموزان بهترين رسانه براي رساندن پيام اهميت آب هستند، آنان هم تاثير پذير و هم تاثيرگذار هستند، بنابراين آموزش و مشارکت دادن آنها در طرح هايي مثل هميار آب يا حامي آب و از اين قبيل، علاوه بر تقويت حس مسئوليت پذيري در آنها، ميتواند موجبات تعميق باورها و ترويج هنجارهاي درست در مديريت مصرف منابع آب از طريق آنها در سطح خانواده ها را فراهم سازد.مهدي اکبريان اظهار داشت: در غرب استان حدود 215000 اشتراک آب داريم که از اين تعداد حدود 25 درصد آنها بيشتر از 20 مترمکعب در ماه مصرف دارند.سرانه مصرف روزانه در جهان به طور استاندارد براي هر نفر 130 ليتر است که اين رقم در کشور ما 200 ليتر است،که اين مهم مستلزم فرهنگ‌سازي در زمينه مديريت مصرف بهينه آب و همچنين بازچرخاني فاضلابها است.اکبريان در ادامه گفت: در اين راستا جشنواره نقاشي" آب = زندگي " که نخستين دوره آن سال گذشته با هدف استفاده از زبان هنر براي ترويج فرهنگ صرفه جويي آب و اهميت آب در زندگي انسانها و با رويکرد مديريت مصرف بهينه آب و بازچرخاني آب، و حساس نمودن افکار عمومي نسبت به مسأله حفاظت از منابع آبي و اصلاح الگوي مصرف در دو بخش کودکان و نوجوانان برگزار شد، و در اين مسير حمايت همه جانبه وزارت فرهنگ و ارشاداسلامي، ادارات آموزش و پرورش شهرستان هاي قدس، شهريار، ملارد و شهرداري ها ، اميد بخش دست اندرکاران برگزاري جشنواره بود.


 در استان 

 شهردار تبريز :

600واحد مسکوني درحال احداث براي ساکنان حاشيه شهر

تبريز-توفيقي

شهردار تبريز از احداث 600واحد مسکوني براي ساکنان حاشيه شهر خبر داد.

مهندس ايرج شهين باهر ، درخصوص اقدامات شهرداري تبريز براي مناطق کم برخوردار اظهار کرد: نمي‌توانيم منتظر بمانيم که دولت بودجه‌هايي براي اين موضوع اختصاص بدهد. با چندين شرکت انبوه‌سازي در استان و حتي در خارج از کشور براي احداث بنا در مناطق مختلف صحبت کرده‌ايم اما تحقق اين‌ها مستلزم گرفتن زمين از راه و شهرسازي است.

وي در ادامه عنوان کرد: به خاطر اينکه لايه‌هاي حاشيه‌نشيني متفاوت است، شهرداري تبريز در چند مرحله و چند حوزه براي اين مناطق برنامه دارد.

مهندس شهين باهر بيان کرد: ما مناطق کم‌برخوردار را به 3 لايه تقسيم مي‌کنيم: لايه اول مناطقي را شامل مي‌شود که بايد تملک شده و به فضاي سبز تبديل شوند چراکه اقدام ديگري در آن مناطق امکان‌پذير نيست.

شهردار کلانشهر تبريز درباره لايه دوم مناطق کم برخوردار نيز تصريح کرد: لايه دوم بخش‌هايي است که بايد ساکنان آن‌ها را به بناهايي تازه‌ساخت در مناطق ديگر شهر هدايت بکنيم و در همين راستا مشغول احداث بناهايي جديد در نقاط مختلف هستيم.

وي با يادآوري اينکه سومين لايه وضعيت بهتري نسبت به لايه هاي ديگر دارد، گفت: شهرداري اگر در آن نقاط مسيرگشايي انجام دهد و ارزش افزوده ايجاد کند، مردم و اهالي راغب به نوسازي بناهايشان هستند.

مهندس شهين باهر اعلام کرد: در يک سال اخير پيگير هستيم که زمين‌هايي را از اداره کل راه و شهرسازي تحويل بگيريم تا بناهايي جديد براي حاشيه‌نشينان احداث کنيم. براي مثال در منطقه ارم يک زمين را خاکبرداري کرده‌ايم و حدود 400 واحد در آن منطقه و 600واحد هم در شهرک انديشه پروژه درحال احداث داريم.

شهردار تبريز با بيان اينکه شهرداري در بحث حاشيه‌نشيني چندين وظيفه مهم دارد، تاکيد کرد:ما سعي مي‌کنيم در تمامي حوزه‌ها به وظايف خود عمل کنيم.

بازديد وزير راه و شهرسازي از غرفه ستاد بازآفريني شهري خوزستان

اهواز-محمدي

وزير راه و شهرسازي همزمان با افتتاح نخستين نمايشگاه بين‌المللي مسکن، شهرسازي و بازآفريني از غرفه ستاد بازآفريني شهري پايدار خوزستان بازديد کرد.

سلام ابوقداره، معاون بازآفريني شهري و مسکن اداره کل راه و شهرسازي خوزستان گفت: غرفه ستاد بازآفريني شهري خوزستان با مشارکت شهرداري‌هاي اهواز، دزفول، آبادان، ماهشهر و اداره کل راه و شهرسازي خوزستان در اين نمايشگاه بين المللي بر پا شده است.

وي افزود: همچنين در روز نخست نمايشگاه علاوه بر وزير راه و شهرسازي، مهندس عشايري، معاون وزير و مديرعامل شرکت بازآفريني شهري ايران و دكتر نبيان، معاون وزير و مديرعامل سازمان ملي زمين و مسكن از غرفه ستاد بازآفريني شهري استان بازديد کردند.

معاون بازآفريني شهري و مسکن اداره کل راه و شهرسازي خوزستان گفت: در روز دوم اين نمايشگاه نشست هم انديشي با موضوع فرصت هاي توسعه پايدار و بازآفريني شهري در خوزستان با حضور کارشناسان و مديران شهرداري هاي استان و شرکت بازآفريني شهري ايران و جمعي از صاحبنظران اين حوزه در غرفه خوزستان برگزار شد.

اين نمايشگاه با حمايت وزارت راه و شهرسازي، وزارت کشور (مرکز توسعه دولت الکترونيک، فناوري اطلاعات و آمار) نهاد رياست جمهوري (مرکز فناوري اطلاعات، ارتباطات و امنيت)، شهرداري تهران، سازمان‌ها، نهادها، انجمن‌ها و اتحاديه‌هاي داخلي و بين‌‌المللي، از 23 تا 25 دي ماه 97 در محل شبستان مصلي امام خميني (ره) در تهران داير گرديد.

رئيس اداره جهاد کشاورزي دماوند:

توزيع بيش از 37 تن گوشت و مرغ منجمد در دماوند

دماوند-ايرج صادقعلي

رئيس اداره جهاد کشاورزي شهرستان دماوند از توزيع بيش از 37 تن گوشت و مرغ منجمد در سطح اين شهرستان خبر داد و گفت:تاکنون شکايتي از مردم مبني بر توزيع نادرست اقلام دولتي در دماوند نداشتيم.حسين اردلاني در گفت‌وگو با خبرنگارآفرينش اظهار کرد: با توجه به سياست دولت در زمينه تنظيم بازار، اقلام مصرفي که در اختيار مردم قرار مي‌گيرد شامل گوشت و مرغ منجمد، شکر بسته‌بندي شده و فله‌اي، برنج تايلندي و هندي و تخم مرغ است.

وي افزود: اين اقلام از ابتداي سال تاکنون در فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي يا مباشر توزيع شده‌اند حتي تصميماتي در خصوص توزيع اين اقلام در روستاها گرفته شده است.

رئيس اداره جهاد کشاورزي شهرستان دماوند گفت: از ابتداي سال تاکنون حدود 17 تن گوشت منجمد، 20 تن مرغ منجمد، 17 تن شکر فله‌اي، 10 تن شکر بسته‌بندي، 20 تن برنج تايلندي، 7 و نيم تن برنج هندي و 200 کارتن تخم مرغ توزيع شده است.

تاکنون 3 روستاي شهرستان دماوند اقلام دولتي را به صورت سيار يا فله در اختيار مردم قرار داده‌اند

اردلاني خاطرنشان کرد: طي هفته گذشته در سه روستا اقلام خوراکي به صورت سيار يا فله در اختيار مردم قرار گرفته شد و در صدد هستيم تعداد روستاها را افزايش دهيم، همچنين سعي بر اين است که سهميه شهرستان و محل‌هاي عرضه محصولات را بيشتر کنيم.

رئيس اداره جهاد کشاورزي شهرستان دماوند تصريح کرد: قيمت گوشت منجمد کيلويي 29 هزار تومان است اما گوشت تازه که در فروشگاه‌هاست کيلويي 75 هزار تومان فروخته مي‌شود و اين رقم کمتر از نصف است.

اردلاني با اشاره به اينکه تقاضا براي اين اقلام زياد بوده و استقبال خوبي شده است و اميدواريم در آينده اين سهميه بيشتر شود، عنوان کرد: البته مقدار مشخصي تا پايان سال تعيين نشده است اما به محض توزيع سهميه‌ها مکاتبه کرده و سهميه را بيشتر مي‌کنيم.


 خبــر 

 مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي :

استقرار سامانه اطلاعات مکاني (Web GIS) درشرکت گاز استان آذربايجان شرقي

تبريز- توفيقي

به منظور استفاده بهينه و موثر از بانك جامع اطلاعات مكاني ،مرحله نخست سامانه نرم افزاري تحت وب WEB GIS در اداره گاز منطقه 2 تبريز راه اندازي گرديد. سيدرضا رهنماي توحيدي مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي در خصوص طراحي، اجرا و راه اندازي پروژه WEB GIS اظهار داشت: شرکت گاز استان آذربايجان شرقي با هدف بكارگيري بهينه و موثر از بانك اطلاعات مكاني تهيه شده مبادرت به طراحي، راه اندازي و استقرار نسخه تحت وب سامانه (web GIS)، بر اساس آخرين بانك اطلاعاتي بروزرساني شده خود در اداره گاز منطقه 2 تبريز نمود.

وي افزود : راه اندازي فاز اول سامانه Web GIS شرکت گاز استان آذربايجان شرقي بصورت پايلوت در اداره گاز منطقه 2 تبريز عملياتي گرديد و اين سامانه در راستاي استقرار سيستم اطلاعات مکاني سازماني (EGIS) با ارتقا از حالت ويندوز مبنا(Windows Base) به حالت وب مبنا (Web Base) صورت گرفته است.

وي با اشاره به مزيت شاخصه هاي سامانه مذکور افزود:از مزاياي اين سيستم مي توان علاوه بر افزايش سرعت تبادل اطلاعات ما بين سرور و کلاينت ها، ارتباط با ساير سامانه ها من جمله ارتباط آنلاين با سامانه مشترکين و همچنين ارتباط با سامانه IPCMMS با استفاده از کد تجهيزات يونيک که براي اولين بار در سطح شرکت هاي گاز استاني بهره برداري مي گردد اشاره کرد .توحيدي افزود : بانک اطلاعاتي اين سامانه بر مبناي مدل مفهومي استاندارد شرکت ملي گاز ايران (اقتباس شده از مدل استاندارد تدوين شده توسط شرکت گاز استان آذربايجان شرقي ) طراحي و اجرا گرديده است .وي با بيان قابليت هاي اين سامانه افزود: از قابليت هاي ديگر سامانه دريافت اطلاعات نقشه ها در دو فرمت اتوکدي (dwg.) و شيپ فايل (.shp) جهت بروز رساني و يکپارچگي شبکه گازرساني استان مي باشد همچنين اين سامانه قابليت جستجو بر اساس مختصات UTM ،کد آدرس ، شماره اشتراک ، شماره پرونده ، نام معابر، شماره شير ،شماره علمک ،شماره بخش و خط سير را در جهت تسهيل خدمات رساني به مشترکين استان دارد.مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي تصريح نمود : اين سامانه همچنين امکان نمايش تصاوير ماهواره اي توسط نرم افزار هايي نظير PBS )Portable Basemap Server) و تصاوير هوايي داراي مختصات جغرافيايي جهت کنترل ، صحت سنجي و تدقيق نقشه هاي دريافتي جديد را داشته و مهمترين کاربرد سامانه مذکور استفاده از اطلاعات موقعيت مکاني تدقيق شده عوارض نقاط شاخص شبکه من جمله شيرها، ايستگاه ها و ....در مواقع بحراني به منظور ايزوله نمودن شبکه براي جلوگيري از گسترش خسارات مي باشد .

مدير امور برق مرکز اصفهان:

چشم انداز ما براي سال 1405 ، ارائه خدمات الکترونيک به مشترکين است

اصفهان –بهمن راعي

به ميمنت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي489 پروژه برق رساني با اعتبار 7 ميليارد تومان در امور برق مرکز شهرستان اصفهان مورد بهره برداري قرار مي گيرد.

به گزارش خبرنگارما از اصفهان ،مهندس سيد عليرضا عريضي درنشست خبري بااصحاب رسانه اظهارکرد:مشترکين جديد در تک فاز 1077و 334 مشترک سه فاز و 20 مشترک ديماندي‌ و در مجموع 1431 مشترک جديد امسال به امور برق مرکز اضافه شده اندکه تعداد مشترکين جديد 40 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

مدير امور برق مرکز شرکت توزيع برق شهرستان اصفهان در مورد دلايل کاهش مشترکين نيز اظهار داشت: اين کاهش به دليل رکود در بخش ساخت و ساز و همچنين در اين بخش از شهر بيشتر بافت موجود، بافت فرسوده بوده و اين محدوده از شهر ظرفيت براي ساخت و ساز جديد ندارد مگر اينکه اقدام به نوسازي و احياي بافت فرسوده شود.

عريضي اهداف اجرايي پروژه ها را استفاده از فناوري هاي نوين، روشنايي معابر، زيبايي مبلمان شهري، کاهش انرژي توزيع نشده، کاهش تلفات و خاموشي، ايجاد تعادل بار و افزايش ظرفيت شبکه براي انشعابات جديد عنوان کرد که در ايام چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي به بهره برداري خواهد رسيد.

تعويض 320 تير برق فرسوده

وي ادامه داد: تعويض 320 تير برق فرسوده با هزينه اي در حدود 170 ميليون تومان، استفاده از کابل خود نگهدار در شبکه هاي فشار ضعيف هوايي با هزينه‌اي در حدود 350 ميليون تومان ،نصب دستگاه چراغ LED با هزينه‌اي در حدود 150 ميليون تومان، 381 کنتور سه فاز با اعتباري در حدود 536 ميليون تومان، نصب 47 کنتور ديماندي، تبديل 32 کنتور مشترکان به کنتورهاي هوشمند فهام، 40 کنتور تک‌ فاز عادي، 224 کنتور سه فاز مستقيم و 233 کنتور 3 فاز از ديگر اقدمات اين مرکز بوده است.

سيد عليرضا عريضي ادامه داد: چشم انداز ما براي سال 1405 ارائه صد در صد خدمات به صورت الکترونيک به مشترکين است تا فوت و نقص عضو کارکنان و پيمانکاران به صفر برسد و سعي داريم تلفات شبکه را به 5 درصد برسانيم همچنين خاموشي مشترکين حداکثر 30 دقيقه در سال به ازاي هر مشترک باشد و مديريت حداقل 50 درصدي رشد بار، همچنين صد در صد وصول مطالبات شرکت و طبق برنامه هاي شرکت حداقل 90 درصد پروژه ها اجرا شده باشد.مدير امور مرکز به پاساژهاي قديمي براي جلوگيري از تکرار فاجعه پلاسکو هشدار داد و خاطرنشان کرد: پاساژ جعفري در ميدان عتيق، با برق کشي غير استاندارد، بيشتر درمعرض خطر قرار دارد. همچنين، مراکز تجاري ديگري در سطح شهر مثل سپاهان و انقلاب هشدارهايي داشته اند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي