جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/11/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 6046

در جلسه شوراي عالي هماهنگي اقتصادي تصويب شد؛
تقويت نظارت بانک مرکزي بر مؤسسات اعتباري و بهبود مديريت آنها


انور قرقاش: نشست ورشو حامل پيامي به تهران است


بولتون:بانک مرکزي ونزوئلا، گوايدو را به رسميت بشناسد


ماکرون در حال ارزيابي برگزاري همه‌پرسي براي پايان دادن به اعتراض‌هاست

واشنگتن پست:
تلاش اروپا براي دور زدن تحريم‌هاي ضد ايراني آمريکا، کم است


يك نكته از هزاران


ميز خبر


خبــــر


انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها


خبر


سرمقاله


 در جلسه شوراي عالي هماهنگي اقتصادي تصويب شد؛
 تقويت نظارت بانک مرکزي بر مؤسسات اعتباري و بهبود مديريت آنها 

 بندهاي مربوط به تقويت نظارت بانک مرکزي بر موسسات اعتباري و بهبود مديريت آنها در جهت حمايت از حقوق سپرده‌گذاران و تجهيز منابع لازم و همکاري لازم قوه قضاييه در اين جهت به تصويب شوراي عالي هماهنگي اقتصادي رسيد.

تشکيل جلسه شوراي عالي هماهنگي اقتصادي

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، شوراي عالي هماهنگي اقتصادي به رياست حجت الاسلام و المسلمين حسن روحاني رييس جمهوري و با حضور ديگر اعضا تشکيل جلسه داد.

تاکيد بر حضور گسترده مردم در راهپيمايي سراسري 22 بهمن

در ابتداي اين جلسه سران قوا ضمن تبريک ايام دهه مبارک فجر و چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب شکوهمند اسلامي به ملت شريف ايران؛ بر حضور گسترده مردم در راهپيمايي سراسري 22 بهمن که با توجه به تلاش دشمنان نظام در سياه‌نمايي، تفرقه‌انگيزي و تهديد به تحريم، در سال جاري از اهميت ويژه‌اي برخوردار است، تاکيد کردند.

بررسي پيشنهاد بانک مرکزي در زمينه اصلاح نظام بانکي

در اين جلسه، مواد تکميلي از پيشنهاد بانک مرکزي در زمينه اصلاح نظام بانکي مورد بررسي قرار گرفت و بندهاي مربوط به تقويت نظارت بانک مرکزي بر موسسات اعتباري و بهبود مديريت آنها در جهت حمايت از حقوق سپرده‌گذاران و تجهيز منابع لازم و همکاري لازم قوه قضاييه در اين جهت به تصويب شوراي عالي رسيد.


 انور قرقاش: نشست ورشو حامل پيامي به تهران است 

 
الشرق الاوسط :وزير خارجه امارات ضمن اعلام حمايت از نشست ورشو براي بررسي بحران­‌هاي خاورميانه، آن را فرصتي براي ارسال پيام نگراني ‌هاي جامعه بين‌المللي از فعاليت ‌هاي ايران دانست.به گزارش ايلنا به نقل از الشرق الاوسط، «انور قرقاش» وزير خارجه امارات اعلام کرد که از ابتکار عمل آمريکا براي برگزاري نشست ورشو به منظور بررسي بحران ‌هاي خاورميانه استقبال مي ‌کند.وي اين نشست را حاوي پيامي مهمي درباره نگراني ‌هاي جامعه بين‌المللي درباره فعاليتهاي منطقه اي ايران دانست.قرقاش با اشاره به نشست مشورتي عرب که با حضور و مشارکت وزراي خارجه عربستان، امارات، کويت، مصر، بحرين و اردن در امان برگزار شد، ابراز اميدواري کرد که اقدامات مثبت بيشتري براي تقويت هماهنگي بين کشورهاي عربي در راستاي «کاهش دخالت ‌هاي منطقه اي روزافزون در منطقه عربي اتخاذ شود‌».


 بولتون:بانک مرکزي ونزوئلا، گوايدو را به رسميت بشناسد 

 آنا :مشاور امنيت ملي آمريکا در اظهارنظري مداخله‌جويانه از ارتش و کارکنان بانک مرکزي ونزوئلا خواست رئيس‌ جمهور خودخوانده اين کشور را به رسميت بشناسند.

جان بولتون با انتشار پيامي در حساب کاربري خود در توئيتر خواستار به رسميت شناختن خوان گوايدو به‌عنوان رئيس جمهور ونزوئلا از سوي بانک مرکزي اين کشور شد و نوشت: «از کارکنان بانک مرکزي ونزوئلا و ساير بانکداران اين کشور مي‌خواهم تا فرمان عفو عمومي رئيس جمهور (خودخوانده) گوايدو را بپذيرند تا اينکه مجبور نشوند مسئوليت غارت ثروت اين کشور را برعهده بگيرند».

مشاور امنيت ملي آمريکا همچننين در توئيت ديگري از نظاميان ونزوئلا خواست تا به جمع نظاميان جداشده از ارتش ونزوئلا بپيوندند و زير سايه گوايدو خدمت کنند.


 ماکرون در حال ارزيابي برگزاري همه‌پرسي براي پايان دادن به اعتراض‌هاست 

 
اسپوتنيک :روزنامه «ژورنال دو ديمانش» نوشت که رئيس‌جمهوري فرانسه به طور پنهاني در صدد برگزاري رفراندوم به منظور پايان دادن به به بحران سياسي اقتصادي است که موج معترضان موسوم به «جليقه‌زردها» را به خيابان‌ها کشانده است.به گزارش ايلنا به نقل از اسپوتنيک، روزنامه ژورنال دو ديمانش نوشت که «امانوئل ماکرون» رئيس‌جمهوري فرانسه به طور پنهاني در حال ارزيابي همه‌پرسي براي پايان دادن به بحران تظاهرات جليقه‌زردهاست و در همين حال مقام‌هاي رسمي مقدمات برگزاري اين همه‌پرسي را فراهم کرده‌اند و تنها منتظر چراغ سبز ماکرون هستند.بر اساس اين گزارش، ماکرون گزينه برگزاري اين همه‌پرسي در تاريخ بيست و ششم ماه مي را بررسي مي‌کند. قرار است در اين تاريخ، انتخابات پارلمان اروپا برگزار شود و احتمال برگزاري همه‌پرسي در فرانسه در اين روز بسيار بالا است.


 واشنگتن پست:
 تلاش اروپا براي دور زدن تحريم‌هاي ضد ايراني آمريکا، کم است 

روزنامه واشنگتن پست در گزارشي با پرداختن به کانال ويژه مالي اروپا با ايران که در روزهاي گذشته راه‌اندازي آن به‌طور رسمي اعلام شد، تاکيد کرد که تلاش اروپا براي دور زدن تحريم‌هاي آمريکا کم است.به گزارش ايسنا، روزنامه واشنگتن پست در ادامه گزارش خود با اشاره به اينکه شرکت‌هاي اروپايي براي داشتن روابط تجاري با ايران با چالش تحريم‌هاي آمريکا مواجهند، نوشت: از زماني که دونالد ترامپ، رئيس‌جمهور آمريکا در ماه مه اعلام کرد که از توافق هسته‌اي با ايران خارج مي‌شود، دولت‌هاي اروپايي براي حفظ توافق هسته‌اي از طريق ادامه تجارت شرکت‌هايشان با ايران تلاش کردند. اروپا در هفته‌اي که گذشت از برجسته‌ترين اقدام خود در اين زمينه پرده‌برداري کرد که به شرکت‌هاي اروپايي اجازه مي‌دهد با استفاده از اين ابزار محدوديت‌هاي آمريکا را دور بزنند.


 يك نكته از هزاران 

 در حاشيه اطلاع‌رساني‌ها درخصوص مضرات مصرف نمك دريا؛

چرا زودتر نه؟!

اين روزها شايد بيش از هميشه درمورد نمك دريا هشدارهايي را در رسانه‌ها و شبكه‌هاي مجازي خوانده باشيم. واقعيت اين است كه در طول سالهاي گذشته، همواره درمورد نمك دريا باورهاي غلطي وجود داشته، از جمله اينكه نمك دريا مي‌تواند املاح ديگر مانند منيزيم و کلسيم را تامين کند و...

اما آنچه در روزهاي اخير در خصوص نمك دريا مي‌شنويم، كاملا متفاوت است. هشدارهايي در مورد سرطان‌زا بودن نمك دريا، غيرقابل مصرف بودن آن و...

بعد از تبليغات فراوان درخصوص خواص مصرف نمك دريا در سايتهاي مختلف تبليغاتي، اينك مسئولان وزارت بهداشت به صورت گسترده در حال اطلاع‌رساني و هشدار درمورد ناسالم بودن نمك دريا هستند. حال آن كه با توجه به ضعف اطلاع‌رساني‌ها در اين باره، طي اين سالها، بسياري از مردم از اين نمك استفاده كرده‌اند بي‌آن كه درمورد مضر بودن آن چيزي بدانند.

جلوي ضرر را از هر جا بگيريم منفعت است، اين كه اكنون مسئولان در ارتباط با اين نمك، اقدام به شفاف‌سازي و آگاهي‌بخشي كرده‌اند، امري في‌نفسه مطلوب و مثبت است. اما اگر از زاويه ديگر به اين موضوع بنگريم، مي‌شد با اطلاع‌رساني سريعتر، جلوي مصرف زياد اين نمك را گرفت، به نظر مي رسد اين تاخير، نشان‌دهنده عدم نظارت كافي بر اموري است كه به طور مستقيم با سلامت مردم ارتباط پيدا مي‌كنند و از اين لحاظ، نيازمند شتاب‌بخشي به فعاليتهايي هستيم كه مي‌توانند در بالا بردن سطح آگاهي مردم و تامين سلامت آنها، نقش مهمي ايفا كنند.


 ميز خبر 

 نوسازي زرادخانه هسته‌اي؛ دليل آمريکا براي خروج از آي‌ان‌اف

خروج ايالات متحده آمريکا از پيمان نيروهاي هسته‌اي ميان برد با روسيه احتمالاً رقابت تسليحاتي جديدي ايجاد مي‌کند اما همچنين به واشنگتن اجازه مي‌دهد تا زرادخانه هسته‌اي خودش را طبق هدفي که سال گذشته علناً اعلام کرد، به روزرساني کند.

به گزارش ايسنا، بر اساس اعلام دونالد ترامپ، رئيس‌جمهوري آمريکا عضويت واشنگتن در پيمان هسته‌اي آي‌ان‌اف از شنبه به حالت تعليق درآمد و خروج ظرف شش ماه آغاز مي‌شود. ناتو با حمايت تمام قد از متحدان آمريکايي در خروج از آي‌ان‌اف تأييد کرده که استقرار سامانه‌هاي موشکي 9 ام 729 روسيه نقض اين پيمان است.

نجات 200 نفر از کولاک ايتاليا

آتش‌نشانان ايتاليايي 200 نفر را که در کولاک و برف در اتوبان گير افتاده بودند، نجات دادند.به گزارش آنا از يورونيوز، برف و کولاک شديد در ايتاليا باعث بسته‌شدن اتوبان شماره 22 در مرز اين کشور با اتريش شد.

مقام‌هاي امنيتي اعلام کرده بودند که بارش برف باعث ايجاد ترافيک شديد در اين بزرگراه شده بود و حدود 200 مسافر در کولاک گرفتار شده بودند.دماي هوا در زمان امداد به 10 درجه زير صفر مي‌رسيد.

آمريکا دانشجويان چيني را به جاسوسي متهم کرد

نهادهاي اطلاعاتي آمريکا مدعي هستند دانشجويان چيني در راستاي تضعيف صنايع آمريکايي، براي کشور متبوع خود جاسوسي مي‎کنند.

به گزارش مهر به نقل از هيل، مقامات اطلاعاتي آمريکا مدعي هستند که چين اتباعي را که براي تحصيل به آمريکا مي‌آيند مامور سرقت اسرار و جاسوسي از يکديگر مي‌کند.به ادعاي آمريکايي‌ها، چين در ميان 350 هزار دانشجويي که هر سال به آمريکا مي‌فرستد جاسوس‌هايي دارد و هدف از اين اقدام نيز تضعيف صنايع و استخدام جاسوس‌هاي بيشتر است!

در همين راستا، هفته گذشته جامعه اطلاعاتي آمريکا با انتشار گزارشي مدعي شد سرويس جاسوسي چين از گشاده‌رويي جامعه آمريکا به ويژه در سطوح آکادميک، سوء‌استفاده مي‌کند.


 خبــــر 

 در پي تصميم پوتين درباره پيمان 1987؛

آمادگي واشنگتن براي ازسرگيري مذاکره با مسکو

وزير خارجه آمريکا اظهار کرد کشورش آماده ازسرگيري مذاکرات با مسکو است. اين موضع‌گيري از سوي واشنگتن در پي اعلام رئيس‌جمهوري روسيه درباره تعليق مشارکت کشورش در پيمان منع موشک‌هاي هسته‌اي ميان‌برد (آي ان اف) مطرح شد. به گزارش ايسنا، مايک پامپئو، وزير خارجه آمريکا تاکيد کرد کشورش بعد از تصميم براي تعليق مشارکتش در معاهده آي ان اف آماده ازسرگيري مذاکره با روسيه در زمينه اشاعه سلاح است.

وزير خارجه آمريکا در بيانيه‌اي آورده آمريکا اشاعه تسليحات را کنترل خواهد کرد تا امنيت خود و هم‌پيمانان و شرکايش را به طور واقعي تحت نظارت بگيرد و تضمين کند به طوريکه براي هم‌پيماناني که به تعهدات‌شان وفادارند قابل اجرا باشد.


 انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها 

کنفرانس عمومي انجمن بين المللي دانشگاه ها

د‌كتر عبد‌الله جاسبي سري سوم

انجمن بين المللي دانشگاه ها

يازدهمين کنفرانس عمومي دوربان، آفريقاي جنوبي 22-25 اوت 2000

ليست شرکت کنندگان

ليست بر اساس کشور و موسسه

نام کشور ها بر اساس حروف الفباي انگليسي مرتب شده است.

عضويت در انجمن بين المللي دانشگاه ها با ستاره () نشان داده مي شود.

اردن

دانشگاه آل البيت - Al Al-Bayt University

پروفسور عدنان البخيت محمد (Prof. Adnan Al-Bakhit MOHAMMAD )- رئيس

آدرس: P.O. Box 772, Jubaiha

تلفن: 9626 4871230

فکس: 9626 4871 236

پست الکترونيک: admin@ju.edu.jo

دانشگاه الزيتوناح - Al Zaytoonah University

پروفسور احمد صالح (Prof. Ahmad SALEH )- رئيس

آدرس: P.O. Box 130, Amman 11733

تلفن: 962 6 591 579

فکس: 962 6 591 570

پست الکترونيک:

دانشگاه الاهليه عمان - Al-Ahliyya Amman University

دکتر امين محمود (Dr. Amin MAHMOUD ) - رئيس جمهور

آدرس: P.O. Box 337, Al-Jubeiha, Amman

تلفن: 962 6 5336033

فکس:

پست الکترونيک: aminyo@yahoo.com

آکادمي عرب براي بانکداري و علوم مالي–

(Arab Academy for Banking and Financial Sciences)

دکتر مصطفي هُدِيب(Dr. Mostafa HODIEB ) رئيس

آدرس: PO Box 13190, Amman 11492

تلفن: 962 6 5516160

فکس: 9626 5522586

پست الکترونيک: aabfs@go.com.jo

دانشگاه فيلادلفيا - Philadelphia University

پروفسور عدنان بَدران (Prof. Adnan BADRAN ) - رئيس

آدرس: P.O. Box 1101, Amman 11910

تلفن: 962 2 6374 374

فکس: 962 26374 440

پست الکترونيک: E-Mail philadago.com.jo

دانشگاه اردن - University of Jordan

پروفسور وليد اِس المعاني (Prof. Walid S AL MAANI ) - رئيس

آدرس: Jubaiha, Amman

تلفن: 962 6 5355000

فکس: 962 6 5355533

پست الکترونيک: admin@ju.edu.jo

دانشگاه يَرموک - Yarmouk University

پروفسور فائز خَساونه (Prof. Fayez KHASAWNEH ) - رئيس

آدرس: P.O. Box 566, Irbid

تلفن: 00962 272714174

فکس: 00962 27274725

پست الکترونيک: khasafyz@vu.edu.jo

دانشگاه خصوصي زارکا – (Zarka Private University )

پروفسور اسحاق فرحان (Prof. Ishaq FARHAN ) - رئيس

آدرس: Zarka 13115

تلفن: 962 5 365 6100

فکس: 962 5 365 6120

پست الکترونيک: admin@zpu.edu.jo


 خبر 

 وزارات اطلاعات اعلام کرد؛

متلاشي شدن شبکه سازمان يافته اخلال در نظام اقتصادي کشور در حوزه پتروشيمي

سربازان گمنام امام زمان (عج) در استان يزد شبکه سازمان‌يافته اخلال در نظام اقتصادي کشور در حوزه پتروشيمي را شناسايي و متلاشي کردند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، وزارات اطلاعات در اطلاعيه‌اي اعلام کرد: سربازان گمنام امام زمان (عج) شبکه سازمان‌يافته اخلال در نظام اقتصادي کشور در حوزه پتروشيمي را در استان يزد شناسايي و متلاشي کردند.

اداره‌کل اطلاعات استان يزد در اين زمينه 3 نفر از متهمان اصلي را دستگير کرد.

متخلفان با راه اندازي 73 شرکت صوري و کاغذي، مواد اوليه پتروشيمي را با قيمت يارانه‌اي خريداري و در بازار به قيمت آزاد مي‌فروختند و تاکنون گردش مالي مکشوفه آن‌ها از اين طريق 3 هزار ميليارد ريال بوده است.

رئيس سازمان فضايي :

ايران رئيس کميته صلح فضايي سازمان ملل شد

رئيس سازمان فضايي ايران گفت: ايران از اين هفته رياست کميته فضايي گروه 77 در کوپوس (کميته استفاده صلح آميز از فضا در سازمان ملل) را برعهده گرفت.

به گزارش مهر ، مرتضي براري در مراسم روز ملي فناوري فضايي با اشاره به تلاش ايران براي تقويت همکاري هاي بين المللي در عرصه فناوري فضايي گفت: طي تعاملات صورت گرفته از سوي وزارت ارتباطات و وزارت امور خارجه در جهت تقويت همکاري هاي بين المللي و با تلاش متخصصان سازمان فضايي ايران، از اين هفته رياست کميته فضايي گروه 77 کميته سازمان ملل متحد در امور استفاده صلح آميز از فضا به ايران سپرده شد.

جزئيات حذف صدها حساب کاربري ايراني و اندونزيايي توسط فيس‌بوک

فيس‌بوک که در اقدامي صدها حساب کاربري ايراني را حذف کرد و مدعي شد: اين حساب‌ها وابسته به دولت ايران بودند اما خود را مستقل اعلام کرده و توسط اپراتورهاي ايراني هدايت مي‌شدند.به گزارش ايلنا به نقل از يونايتد پرس اينترنشنال، فيس‌بوک صدها حساب کاربري و صفحات مجازي را به اتهام «رفتار ساختگي و هماهنگ» از جانب ايران و اندونزي حذف کرده است.

فيسبوک در وبسايت خود نوشت: صفحات جعلي به دليل به اشتراک‌گذاري محتوايي که مردم را در خاورميانه و جنوب آسيا هدف قرار داده است، شناسايي شدند و ما چيزي در حدود 262 صفحه، 356 حساب و سه گروه و همچنين 162 حساب کاربري در فيسبوک را به دليل اشتراک‌گذاري مطالب وابسته به دولت ايران حذف کرديم.

فيسبوک در بيانيه‌اي در مورد حساب‌هاي مرتبط با ايران نوشت: بطور مداوم براي شناسايي و توقف فعاليت‌هايي از اين دست تلاش مي‌کنيم، زيرا نمي‌خواهيم از خدمات ما براي دستکاري در فکر و ذهن مردم استفاده شود. ما اين صفحات را بر اساس رفتاري که از آنها سر مي‌زند، حذف مي‌کنيم. اين شرکت در ادامه افزود بعضي از فعاليت‌هاي ما درباره اين موضوع از سال 2010 شروع شده است.


 سرمقاله 

جاده‌ها و هرج و مرجي كه غوغا مي‌كند!

زهرا کيان بخت

روزي نيست كه در خصوص تصادفات رانندگي، خبري نخوانيم و نشنويم. و اي كاش همه ماجرا، هماني بود كه در رسانه‌ها منعكس مي‌شود. متاسفانه اين گونه نيست و در كنار آنچه رسانه‌ها درمورد تصادفات منتشر مي‌كنند، روزانه حوادث رانندگي فراوان ديگري هم در كشور اتفاق مي‌افتد كه هرگز با جزئيات منعكس نمي‌شوند. حوادثي كه سالهاست آمارهاي باورنكردني در موردشان، منتشر مي‌شود؛ اما عملا، اتفاق خاصي نمي‌افتد!

ميزان تصادفات در ايران به اندازه‌اي است كه گويي، هر روز يك هواپيما با صدها سرنشين در كشور سقوط مي‌كند، بي‌آن كه كسي يا نهادي، تسليت خاصي بگويد و اظهار تاسفي كند! يا درمورد آمار مرگ و ميرهاي سالانه ناشي از تصادفات، مانند اين است كه هر سال، زلزله‌اي چندريشتري، هزاران نفر از هموطنان را در كام خود فرومي‌برد و بي‌توجهي و كم‌لطفي ما در حق اين اتفاق تلخ به نوعي است كه ماجرا، هر سال تكرار مي‌شود. به طوري كه يكي از مهمترين خبرهاي ايام تعطيل و نوروز و روزهاي پاياني هفته، تعداد كشته‌شدگان تصادف‌هايي است كه ظاهرا در زندگي‌هاي ما به يك عادت و سنت اجتناب‌ناپذير تبديل شده‌اند. پيرو همين آمارها، اخيرا رئيس هيأت مديره جمعيت طرفداران ايمني راه‌هاي کشور اظهار كرده: «در سوانح جاده‌اي روزانه 43 نفر جانشان را از دست داده و 900 نفر معلول و مجروح مي‌شوند!» گذشته از آمار مرگ و ميرها، ميزان معلوليت‌ها و خسارات معنوي و مادي كه براي كشور به همراه مي‌آورند هم قابل تامل است. براي ترميم روحي شخصي كه در سانحه رانندگي، دچار معلوليت شده، چه مقدار زمان و صرف چه ميزان هزينه لازم است؟ به علاوه، براي اقدامات درماني مورد نياز، چه قدر بايد هزينه صورت بگيرد؟ به راستي آيا انجام سلسله‌اقدامات پيشگيرانه‌اي كه بتواند از وقوع اين سوانح و بروز اين معلوليتها جلوگيري كند، تا اين حد دشوار است كه ما همچنان دست بر دست گذاشته و فكري براي هرج و مرجي كه سالهاست جاده‌هاي مان را فراگرفته، نمي‌كنيم؟

گزارشها و آمارهايي نظير اينكه؛ هر 71 دقيقه يک نفر در جاده‌هاي كشور کشته مي‌شود، ميزان تلفات تصادفات رانندگي در ايران 25 برابر كشوري مانند ژاپن است، يا اينكه؛ با وجود چندبرابر بودن ميزان خودروها در برخي كشورها نسبت به ايران، ميزان تصادفات رانندگي در كشور ما صد برابر بيش از آنهاست و آمارهاي مشابه ديگر، آيا هيچ تاثر و تاسفي بابت اين ميزان خسارات روزانه به ما وارد نمي‌كند كه به جاي ادامه اين روند، براي توقف آن فكري كنيم؟

هزينه‌هاي ميلياري درماني و ساير هزينه‌ها كه هر روز از قِبل سوانح جاده‌اي، به كشور تحميل مي‌شود، آيا به اندازه كافي براي انديشيدن تدبيري در اين زمينه، انگيزه‌بخش نيست؟

پيش‌تر، سازمان ملل سال‌هاي 2011 تا 2020 را دهه اقدام براي ايمني جاده‌ها به منظور نجات جان پنج ميليون نفر در جهان ناميد که در طول سال بر اثر تصادف‌ها و حوادث رانندگي کشته مي‌شوند. سهم ما در تحقق چنين هدف متعالي‌اي چقدر بوده؟ و ما به عنوان كشوري كه بيشترين نياز را براي سروسامان دادن به وضعيت تصادفات جاده‌اي خود دارد، تا چه حد در زمينه افزايش استانداردها، كاستن از تصادفات و ارتقاي سلامت ساكنان زمين، موفق عمل كرده‌ايم؟!

آمارها مي‌توانند جواب خوبي به اين سوال بدهند، نكته قابل تفكر ماجرا اين جاست كه اگر اين روند و بي‌تفاوتي نسبت به اين آمار و ارقام، همچنان ادامه داشته باشد، بايد منتظر ادامه يافتن اين دور و تسلسل در طول سالهاي بعد نيز باشيم!

zahrakianbakht@yahoo.com


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي