جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/11/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 6046


درمان‌هاي خانگي براي پينه‌ پا


خبر


خبرپزشكي


 درمان‌هاي خانگي براي پينه‌ پا 

 جوش شيرين به واسطه خواص لايه برداري خود در از بين بردن سلول هاي مرده پوست بسيار موثر عمل مي کند.انگشت ها و پاشنه هاي پاي ما زير فشار روزانه و اصطکاک دائمي جوراب و کفش قرار دارند. اين شرايط مي تواند موجب سخت شدن پوست وشکل گيري پينه ها شود.

به گزارش عصر ايران به نقل از "استپ تو هلث"، براي درمان پينه هاي پا مي توانيد از برخي روش هاي خانگي ساده و ارزان نيز استفاده کنيد که در ادامه با برخي از بهترين نمونه ها در اين زمينه بيشتر آشنا مي شويم.

استفاده از آسپرين

شش قرص آسپرين را خرد کرده و به همراه يک قاشق غذاخوري آبليمو و آب در يک ظرف بريزيد.

مواد را به خوبي با يکديگر ترکيب کرده تا زماني که مخلوطي همگن و يکدست براي قرار دادن روي پينه شکل بگيرد.

سپس، موضع را با يک حوله بپوشانيد.

سي دقيقه بعد، پاي خود را با آب گرم شستشو داده و لايه برداري سلول هاي مرده پوست را با استفاده از يک سوهان ناخن يا سنگ پا انجام دهيد.

اين کار را دو بار در هفته تکرار کنيد.

استفاده از سرکه سيب

يک اسفنج را در نصف فنجان سرکه سيب خيس کرده و آن را روي پينه قرار دهيد.موضع را با يک پارچه يا حوله پوشش داده و اجازه دهيد يک شب به همان حالت باقي بماند.

روز بعد از يک لوسيون مرطوب کننده براي تکميل درمان استفاده کنيد.اين روش را تا زمان مشاهده نتايج مطلوب ادامه دهيد.

استفاده از چاي بابونه

براي نرم کردن پوست سفت و سخت، غوطه‌ور کردن پا در يک ظرف حاوي آب داغ و چهار چاي بابونه
کيسه اي را امتحان کنيد.

سي دقيقه بعد، با استفاده از يک سنگ پا يا سوهان ناخن لايه برداري سلول هاي مرده پوست را انجام دهيد. اين کار ظاهر بهتري به پاي شما مي بخشد.

استفاده از جوش شيرين

روند و آثار استفاده از جوش شيرين براي درمان پينه ها مشابه آن چيزي است که در بالا به آن اشاره شد.

سه قاشق غذاخوري جوش شيرين را به همراه مقداري آب داغ در يک ظرف ريخته و پاي خود را براي 10 دقيقه در آن قرار دهيد.

جوش شيرين به واسطه خواص لايه برداري خود در از بين بردن سلول هاي مرده پوست بسيار موثر عمل مي کند. براي تقويت آثار آن مي توانيد از يک سوهان ناخن يا سنگ پا براي کمک به لايه برداري پوست استفاده کنيد.

استفاده از لوسيون مرطوب کننده و وازلين

روش هاي درماني مختلفي براي کمک به از بين بردن پينه هاي پا وجود دارند. استفاده مداوم از آنها مي تواند نتايج مطلوب را در پي داشته باشد.

ابتدا، پاي خود را در آب گرم و بدون صابون قرار دهيد تا چربي هاي طبيعي پوست از بين نرفته و خشک نشود.

سپس، با استفاده از يک سنگ پا لايه برداري سلول هاي مرده پوست را انجام داده و پاي خود را در نهايت بشوييد.

شستشوي سنگ پا پس از استفاده براي پاکسازي سلول هاي مرده پوست از روي آن را نيز فراموش نکنيد.

سپس، يک لوسيون مرطوب کننده روي پاي خود بماليد. ماساژ پا با يک پماد مبتني بر روغن سه دقيقه پس از درآوردن پا از آب توصيه شده است. براي پرهيز از خطر ابتلا به قارچ نبايد از لوسيون بين انگشتان پا استفاده کنيد.

پس از آن، وازلين را روي پينه ماليده و يک جوراب بپوشيد. صبح روز بعد، پاي خود را با آب گرم و صابون ملايم شستشو دهيد.

استفاده از ترکيب عسل، شکر و ليمو

لايه برداي پوست پا با عسل، شکر و ليمو درماني بسيار موثر براي از بين بردن پينه ها محسوب مي شود.

تمام مواد را در يک ظرف به خوبي با يکديگر ترکيب کنيد.

از اين ترکيب براي لايه برداري پوست پاي خود استفاده کنيد.

سپس از يک لوسيون مرطوب کننده استفاده کنيد.

پس از آن، پاي خود را در يک کيسه پلاستيکي کرده و روي آن نيز يک حوله ببنديد.

پس از 20 دقيقه، حوله و کيسه را باز کرده و نرمي پاي خود را احساس کنيد.

استفاده از روغن زيتون يا وازلين

پاي خود را به مدت 20 دقيقه در يک ظرف آب گرم قرار دهيد.

پاي خود را خشک کرده و با استفاده از يک سوهان ناخن يا سنگ پا لايه برداري سلول هاي مرده پوست را انجام دهيد.

سپس، روغن زيتون يا وازلين را روي پاي خود ماليده و جوراب بپوشيد. براي کسب نتايج بهتر يک شب اجازه دهيد به همين حالت باقي بماند.

توصيه هاي ديگر

پس از استفاده از اين روش هاي درماني براي از بين بردن پينه هاي پا مي توانيد توصيه هاي زير را نيز مد نظر قرار دهيد.

- از کفش هاي راحت که اجازه تنفس را به پاها مي دهند، استفاده کنيد.

- بهتر است کفش هاي خود را هنگام بعد از ظهر، يعني زماني که پاها به واسطه فعاليت روزانه متورم شده اند، خريداري کنيد تا بهترين سايز را انتخاب کنيد.

- از کفش هاي پاشنه بلند زياد استفاده نکنيد.

به خاطر داشته باشيد که کفشي تميز و خوشبو از رشد و تکثير قارچ، بوي ناخوشايند و عفونت ها پيشگيري مي کند.


 خبر 

 توصيه محققان؛

دويدن روزانه منجر به کاهش استرس مي شود

مطالعه جديد نشان مي دهد دويدن تاثيرات منفي استرس حاد را بر هيپوکامپ مغز که بخش مربوط به يادگيري و حافظه است کاهش مي دهد.به گزارش مهر، مطالعات قبلي نشان داده اند که چقدر ورزش منظم به هر شکل و نوعي مي تواند در درمان مجموعه اي از مشکلات سلامت نقش داشته باشد.

حال مطالعه جديد نشان مي دهد دويدن روزانه با ميانگين مسافت 5 کيلومتر مي تواند فرد را از استرس نجات داده و همچنين از حافظه محافظت کند.

در مطالعات قبلي ارتباط ورزش منظم با تقويت قدرت مغز و سلامت عمومي ذهن و روان اثبات شده است.

در درون هيپوکامپ مغز، ايجاد خاطره و يادآوري آن زماني روي مي دهد که سيناپس ها يا اتصالات بين نورون ها به مرور زمان تحکيم شوند. اين فرآيند تقويت و استحکام سيناپسي LTP (تقويت درازمدت) ناميده مي شود.

استرس طولاني مدت يا حاد موجب تضعيف اين سيناپس ها مي شود که در نتيجه LTP کاهش يافته و در نهايت بر حافظه تاثير مي گذارد.

«جف ادواردز»، سرپرست تيم تحقيق از دانشگاه بريگام يانگ آمريکا، در اين باره مي گويد: «ورزش شيوه اي ساده و کم هزينه در حذف تاثيرات منفي بر حافظه استرس شديد و مزمن است.»

در اين مطالعه، گروهي از موش ها بر روي چرخ هاي در حال حرکت به مدت چهار هفته قرار گرفتند که به طورميانگين روزانه 5 کيلومتر روي اين چرخه ها مي دويدند.

گروه ديگر از موش ها زندگي بي تحرک داشتند. سپس نيمي از هر گروه در معرض موقعيت هاي استرس زا نظير راه رفتن بر روي سکوي مرتفع يا شنا در آب سرد قرار گرفتند.

يک ساعت بعد از ايجاد استرس، محققان آزمايش الکتروفيزيولوژي را بر روي مغز حيوانات انجام دادند تا LTPشان را اندازه گيري کنند.

نتايج نشان داد موش هاي پراسترس که در گروه ورزش بودند LTP بسيار بيشتر و عملکرد حافظه بيشتري در مقايسه با موش هاي پراسترس گروه بي تحرک داشتند.


 خبرپزشكي 

 به دنبال افزايش سالمندي در کشور؛

هشدار نسبت به سونامي سکته مغزي در ايران

دبير علمي يازدهمين کنگره سکته مغزي ضمن هشدار در مورد وقوع سونامي سکته مغزي در ايران به دليل افزايش سالمندي در کشور طي سال‌هاي آينده گفت: فشارخون، ديابت، استعمال دخانيات، مصرف الکل و چاقي از فاکتورهاي خطر قابل تغيير در بروز سکته مغزي است.

به گزارش آفرينش ازيازدهمين کنگره سکته مغزي دکتر سيد حسين آقاميري در آستانه برگزاري يازدهمين کنگره سکته مغزي با اشاره به اينکه توسعه بيمارستان‌هاي ويژه سکته مغزي در سراسر کشور جهت ارائه خدمات بهتر و جامع به بيماران دچار اين مشکل امري ضروري است، گفت: آمار دقيقي در مورد سکته‌هاي مغزي نداريم ولي بر اساس برخي از بررسي‌ها سالانه 70 تا 100 هزار مورد جديد سکته مغزي رخ مي‌دهد که به عبارتي هر 5 دقيقه يک مورد است.

اين متخصص مغز و اعصاب گفت: جمعيت ايران رو به سالمندي است و از آنجايي که سن يک عامل خطر غيرقابل تغيير در سکته مغزي است مي‌توان گفت در آينده به سمت سونامي سکته مغزي پيش مي‌رويم.وي بيان داشت: فشارخون، ديابت، استعمال سيگار و الکل، چاقي از فاکتورهاي خطر قابل تغيير در بروز سکته مغزي است و بايد اقدامات پيشگيرانه و هشدارهاي لازم در اين زمينه به مردم ارائه شود.اين متخصص مغز و اعصاب با اشاره به اينکه زيرساخت‌هاي درمان را براي سکته مغزي به طور کامل در کشور نداريم،‌گفت: اولين عامل ناتواني در کشور سکته مغزي و دومين عامل مرگ بعد از بيماري‌هاي قلبي عروقي نيز سکته مغزي است. بنابر اين توجه به پيشگيري و درمان به موقع اين بيماري امر حائز اهميت است.

گفتني است؛ يازدهمين کنگره سکته مغزي اول تا سوم اسفند ماه سال جاري در سالن همايش‌هاي کتابخانه ملي جنب هتل ارم تهران در بزرگراه حقاني برگزار مي‌شود و اساتيد و صاحبنظران برجسته در اين کنگره حضور و جديدترين دستاوردهاي در زمينه سکته مغزي مورد بحث و گفت‌وگو قرار مي‌گيرد.

وزارت بهداشت هشدار داد؛

تهديد سلامت مردم با تجارت نمک دريا

مدير دفتر بهبود تغذيه جامعه وزارت بهداشت ضمن هشدار نسبت به عوارض استفاده از نمک دريا، گفت: چندي است که تبليغات گسترده و بي‌اساس در خصوص استفاده از نمک دريا توسط عده‌اي سودجو و مردم فريب ارائه مي‌شود و مردم را تشويق به خريد و مصرف نمکي مي‌کنند که قابل مصرف خوراکي نيست.

بنابر اعلام روابط عمومي معاونت بهداشت وزارت بهداشت، دکتر زهرا عبدالهي با بيان اين مطلب، گفت: اين افراد نه تنها سلامت مردم کشور را به خطر انداخته بلکه موجب برگشت مشکل گواتر، تولد نوزادان با ناهنجاري‌هاي مادرزادي وبسياري پيامدهاي زيانبار بهداشتي خواهند بود.

وي افزود: نمک در يا نمکي است تصفيه نشده که داراي انواع ناخالصي‌ها ازجمله فلزات سنگين است که خطر سرطان‌زايي آنها به اثبات رسيده است. علاوه بر داشتنن ناخالصي‌ها، نمک دريا داراي ميزان کم يد و يا حتي فاقد يد است که نياز روزانه به يد را تأمين نمي‌کند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي