جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/11/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 6046

رئيس گمرک ايران :
خودروهاي دپو شده در گمرک 10 هزار شاکي دارند

شريعتمداري:
افزايش 20 درصدي حقوق کارگران در دستور کار است


تريبون


نهادهاي مالي


 رئيس گمرک ايران :
 خودروهاي دپو شده در گمرک 10 هزار شاکي دارند 

 رئيس کل گمرک اعلام کرد: از 13 هزار خودرو دپو شده در گمرک 2000 خودرو در محاکم قضائي در حال رسيدگي هستند و تا زماني که اين پرونده‌ها مختومه نشوند، مصداق مصوبه هيأت وزيران براي ترخيص نخواهد بود.به گزارش ايسنا، مهدي مير اشرفي درباره خودروهاي توقيف شده در گمرکات کشور، با بيان اينکه خودروها در عمده اماکن گمرکي مناطق آزاد هستند، اظهار کرد: نزديک به 13 هزار خودرو در گمرکات متوقف شده است که تخلفات مربوط به ثبت سفارش مربوط به 2000 خودرو در محاکم قضائي در حال رسيدگي است.به گفته وي، قرار شده 11 هزار خودروي ديگر (زير 2000 سي سي) هم که تا تاريخ نهم آذرماه سال جاري به گمرکات وارد شده و قبض گمرک داشته باشند، با ثبت سفارش معتبر ترخيص شوند.رئيس کل گمرک ايران با بيان اينکه خودروهاي دپو شده در گمرک 10 هزار شاکي دارد، ادامه داد: طبق برآوردها، ارزش اين تعداد خودروها 100 ميليون دلار است که بايد ضوابط ترخيص آنها به گمرک ابلاغ شود که با به عقب برگرداندن تاريخ اين مصوبه، خودروهاي کمتري ترخيص مي‌شوند.

ميراشرفي همچنين اضافه کرد: خودروهايي که مشمول ترخيص نشوند، متروکه مي‌شوند يا مرجوع به خارج از کشور خواهند شد.او با تاکيد بر اينکه مصوبه هيأت دولت مانع از اقدامات قضائي عليه خودروها نمي‌شود، گفت: خودروهاي دپو شده در گمرک، توسط دو گروه نمايندگي‌ها و غير از آنها وارد شده است.


 شريعتمداري:
 افزايش 20 درصدي حقوق کارگران در دستور کار است 

 وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي گفت: تصويب افزايش 20 درصدي حقوق کارگران در حال پيگيري است تا فاصله‌ بين حداقل معيشت با حداقل دستمزد در جامعه کارگري به کمترين ميزان کاهش پيدا کند.به گزارش مهر، محمد شريعتمداري اظهار داشت: ميان کارگر، کارفرما و دولت براي تصميم‌گيري در مورد بحث‌هاي سال آينده تفاهم وجود دارد و همانطور که اعلام شده در لايحه تقديمي به مجلس 20 درصد متوسط رشد دستمزد کارگران را پيش‌بيني کرده‌ايم.وي بيان داشت: مقرر شده که از سال آينده افراد داراي درآمد ثابت مانند حقوق کارمندي و کارگري که در جريان تحريم‌هاي ظالمانه دشمنان، از بار و فشار بيشتري در رنج هستند را مورد توجه بيشتري قرار دهيم.

وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي تصريح کرد: توجه به حداقل دستمزد، توجه به سبدهاي معيشتي و ارائه خدمات ديگري به کارمندان و کارگران مانند پوشش دادن بيشتر بيمه بيکاري براي واحدهايي که به هر دليلي از فعاليت خارج مي‌شوند در دستور کار است.

فاصله بين حداقل معيشت و حداقل دستمزد کارگران کاهش پيدا کند

وي با اشاره به اينکه تلاش ما بر اين است تا فاصله‌ بين حداقل معيشت با حداقل دستمزد در جامعه کارگري به کمترين ميزان ممکن کاهش پيدا کند، ادامه داد: يک توافق کلي انجام شده که اين افزايش حقوق داراي يک جزء ثابت باشدتا فاصله‌ حداقل دستمزد در اين جامعه‌ بزرگ را تا حدودي کاهش بدهد.شريعتمداري اضافه کرد: 2 هزار و 200 ميليارد تومان اعتبار براي حدود 250 هزار نفر کارگري که به دلايل مختلف مانند تعطيلي واحدهاي توليدي از کار بيکار شده‌اند مقرر شده است تا بيمه بيکاري براي دوره‌هاي موقتي که بعضي واحدهاي توليدي از کار خارج مي‌شوند قوي‌تر شود.


 تريبون 

 چرخش عيدي کارکنان در مدار يک ميليوني

اعلام رقم يک ميليون توماني براي عيدي کارکنان در سال جاري ابهاماتي ايجاد کرد که بي‌پاسخ ماند. اين در حالي است که پيش از اين، ارقام حدود 932 هزار و 898 هزار توماني در اين رابطه اعلام شده بود.به گزارش ايسنا، هيأت وزيران اخيراً مصوبه‌اي داشت که در آن رقم يک ميليون توماني را براي عيدي کارکنان ثبت و دستگاه‌هاي اجرايي را موظف به پرداخت در اين چارچوب کرد. گرچه سازمان برنامه و بودجه در بخشنامه بودجه سال جاري به دستگاه‌ها تاکيد کرده بود که عيدي را 932 هزار و 250 تومان در نظر بگيرند اما اخيراً اعلام کرد که با توجه به ضريب مصوبه حقوق به ميزان 1797 مبلغ عيدي کارکنان به 898 هزار و 500 تومان مي‌رسد.

در حالي اين ارقام در نهايت بايد به تصويب هيأت وزيران مي‌رسيد که مصوبه هيأت وزيران در رابطه با عيدي کارکنان با رقم يک ميليون توماني همراه بود که بالاتر از پيش‌بيني‌هاي قبلي است.

جزئيات پيش‌فروش بليت قطارهاي نوروزي

معاون مسافري راه‌آهن ضمن اعلام جزييات پيش‌فروش توزيع قطارهاي نوروزي اعلام کرد که قيمت بليت‌ها افزايشي نخواهد داشت.به گزارش ايرنا ، سيد حسن موسوي که به منظور اعلام جزئيات پيش‌فروش بليت قطارهاي نوروزي در محل ساختمان راه‌آهن جمهوري اسلامي ايران برگزار شد، اظهار کرد: پيش فروش بليت قطارهاي نوروزي از تاريخ شانزدهم و هفدهم بهمن‌ماه سال جاري آغاز مي‌شود.وي ادامه داد: در شانزدهم بهمن‌ماه طي سه مرحله و به صورت اينترنتي پيش‌فروش 50 درصد ظرفيت‌ها از ساعت هفت صبح در همه مسيرها به جز مقصد مشهد شروع خواهد شد و از ساعت 12 همان روز بليت سفر به مشهد به جز تهران – مشهد مدنظر قرار خواهد گرفت و از ساعت 17 همان روز صرفاً بليت سفر قطار تهران – مشهد به متقاضيان اعلام مي‌شود.

به گفته وي در هفدهم بهمن‌ماه سال جاري نيز پيش‌فروش بليت‌ها در کليه مسيرها از ساعت هشت صبح از طريق 1700 مرکز مجاز عرضه مي‌شود.معاون مسافري راه‌آهن با اشاره به اين‌که در دوره پيش‌رو و از تاريخ 24 اسفندماه سال 1397 تا 16 فروردين‌ماه سال 1398 دو ميليون و 10 هزار نفر ظرفيت صندلي ايجاد شده است که نسبت به مشابه سال قبل، افزايش 15 درصدي را نشان مي‌دهد، گفت: از سال 1394 تا سال 1397 هيچ‌گونه افزايش قيمتي نداشتيم و در تيرماه سال جاري شاهد افزايش 10 درصدي قيمت‌ها با مجوز کارگروه ستاد تنظيم بازار بوديم، بنابراين بايد اعلام کرد که در دوره ايام نوروز شاهد افزايش قيمت‌ها نخواهيم بود.

موسوي با بيان اين‌که مسافران مي‌توانند ظرف امروز و فردا به سايت راه‌آهن مراجعه و از کيفيت قطارها و ساعت حرکت آنها مطلع شوند، اظهار کرد: براي اولين بار در سال جاري رتبه‌بندي قطارها عملياتي شده است تا تمام واگن‌هاي مسافري به لحاظ فني، تجهيزاتي و راهبري مورد بررسي قرار گرفتند و واگن‌ها بر اساس معيار به پنج، چهار، سه و دو ستاره تقسيم‌بندي شدند و مسافران براي اولين‌بار در برگه بليت خود از رتبه‌بندي قطارها مطلع مي‌شوند و نسبت به حقوق خود آگاه خواهند شد.


 نهادهاي مالي 

 تقدير از روساي موفق شعب بانک ايران زمين

بانک ايران زمين - در نهمين گردهمايي روساي موفق شعب بانک هاي کشور که در روز پنجشنبه 11 بهمن ماه سال جاري در ساختمان بانک مرکزي برگزار شد، از روساي موفق بانک هاي کشور تقدير و قدرداني شد.به گزارش روابط عمومي بانک ايران زمين، در اين گردهمايي که با حضور مسئولين و مديران ارشد بانک مرکزي، موسسه علوم بانکي، بانک هاي سراسر کشور و سيدحسن سلطاني فيروز رئيس هيات مديره، علي فتاحي مدير امور سرمايه انساني و آموزش، مصطفي يزدانجو مدير امور شعب استان تهران، محمد حسيني کناروئي مدير امور شعب استان ها و سيد محمد حسين استاد رئيس اداره روابط عمومي، برگزار شد، از پنج شعبه برتر بانک ايران زمين به ترتيب پرويز رمضاني رئيس شعبه امير کبير شيراز، محمد دهقان نيري رئيس شعبه اردکان، محسن بهرامي رئيس شعبه نياوران، ابراهيم توسلي رئيس شعبه مشهد و محمد حاجي علي گل رئيس شعبه بلوار امين تقدير و قدرداني شد.

انتقال وجه کارت به کارت از طريق اپليکيشن ايوا در بانک رفاه

بانک رفاه - بانک رفاه به منظور تسهيل و تسريع ارائه خدمات نوين بانکي، امکان انتقال وجه از مبدا بانک رفاه به تمامي کارت هاي عضو شبکه شتاب از طريق اپليکيشن موبايلي "ايوا" را فراهم کرد.به گزارش روابط عمومي بانک رفاه کارگران، تمامي مشتريان مي توانند پس از نصب اپليکيشن ايوا (شرکت پرداخت الکترونيک سداد)، با در اختيار داشتن اطلاعات کارت خود شامل؛ شماره 16 رقمي کارت، رمز دومCVV2 و تاريخ انقضاء نسبت به استفاده از خدمت مذکور اقدام کنند.

گفتني است با راه اندازي خدمت مذکور در حال حاضر انتقال وجه از طريق هفت اپليکيشن موبايلي همراه کارت رفاه، تاپ، آپ، 724، پات، سکه و ايوا براي تمامي مشتريان اين بانک امکان پذير است.

گسترش همکاري بانک سينا و صندوق نوآوري و شکوفايي براي حمايت از شرکت‌هاي دانش‌بنيان

بانک سينا - در نشست مشترک مديرعامل بانک سينا و رئيس هيات عامل صندوق نوآوري و شکوفايي بر گسترش همکاري ها و استفاده از تمامي ظرفيت‌ها جهت حمايت از شرکت هاي دانش‌بنيان تاکيد شد.به گزارش روابط عمومي بانک سينا ،مهندس پيشرو مديرعامل بانک سينا در اين ديدار ضمن اعلام آمادگي اين بانک در خصوص همکاري مشترک با صندوق نوآوري و شکوفايي جهت ارائه خدمات مورد نياز شرکت‌هاي دانش‌بنيان در مناطق محروم و دورافتاده کشور، محروميت‌زدايي را يکي از ماموريت‌هاي اصلي بانک سينا عنوان کرد.

وي تصريح کرد: بانک سينا پيشتر نيز همکاري هاي قابل قبولي را با صندوق نوآوري و شکوفايي داشته و اقدامات مناسبي را در حمايت از شرکت هاي دانش بنيان صورت داده است و اميدواريم شاهد حضور و مشارکت موثرتر بانک ها در اين زمينه باشيم.

از 24 رئيس شعبه موفق بانک صادرات ايران تقدير شد

بانک صادرات - نهمين گردهمايي رؤساي موفق شعب برتر بانک‌هاي کشور، با حضور رئيس کل بانک مرکزي و مديران عالي نظام بانکي کشور در سالن اجتماعات بانک مرکزي ج.ا.ا برگزار شد که طي آن 24 رئيس شعبه بانک صادرات ايران به عنوان رؤساي شعب موفق انتخاب و معرفي شدند.

به گزارش روابط‌عمومي بانک صادرات ايران، رئيس کل بانک مرکزي با تأکيد بر اينکه حفظ اشتغال و توليد اولويت نظام بانکي است، گفت: مديران عامل بانک‌هاي خصوصي و دولتي بايد در ماه‌هاي پاياني سال، اولويت خود را تأمين سرمايه در گردش واحدهاي توليدي قرار دهند و از سخت‌گيرهايي که مانع تأمين نقدينگي اين واحدها مي‌شوند، خودداري کنند.

عبدالناصر همتي با بيان اينکه نياز به نقدينگي بعضي از واحدهاي توليدي به دليل افزايش نرخ ارز افزايش يافته است، افزود: اين عوامل نبايد مانع فعاليت واحدهاي توليدي شود، بر اين مبنا بانک مرکزي حامي توليد و حفظ اشتغال در کشور است و لازم است بانک‌ها در اين زمينه با جديت وارد ميدان عمل شوند.

حمايت مالي ويژه بانک مسکن از طرح مسکن مهر

بانک مسکن - مدير امور ارتباطات و حوزه مديريت بانک مسکن از پرداخت 50 هزار و 164 ميليارد و 900 ميليون تومان تسهيلات به پروژه هاي طرح مسکن مهر از ابتداي اجراي اين طرح تا هفته پاياني دي ماه سال جاري خبر داد.مسعود ايزدي مدير امور ارتباطات و حوزه مديريت بانک مسکن در گفت و گو با پايگاه خبري بانک مسکن با اشاره به روند تسهيلات دهي به طرح مسکن مهر طي سال هاي گذشته گفت: به دنبال تاکيد رييس جمهوري مبني بر تکميل و افتتاح تمامي واحدهاي طرح مسکن مهر و همچنين برنامه هاي وزير جديد راه و شهرسازي در اين چارچوب بانک مسکن نيز بر شتاب دهي تسهيلات دهي به اين طرح افزوده است. به طوري که از ابتداي دولت دوازدهم بانک مسکن حمايت مالي ويژه اي به همراه دولت از اين طرح به عمل آورده است.

تقدير از روساي شعب موفق بانک اقتصادنوين

بانک اقتصاد نوين - تقدير از روساي شعب موفق بانک اقتصادنوين همزمان با برگزاري نهمين گردهمايي رؤساي موفق شعب بانک‌هاي کشور با شعار "بهره‌وري شعب"، از 10 رئيس شعبه موفق بانک اقتصادنوين با اهداي لوح تقدير و تنديس ويژه تقدير شد.

به گزارش روابط عمومي بانک اقتصادنوين، در اين گردهمايي که با حضور عبدالناصر همتي، رئيس کل بانک مرکزي، فرشاد حيدري، رئيس موسسه عالي آموزش بانکداري ايران، جمعي از مديران عامل بانک‌ها و مديران ارشد شبکه بانکي در محل سالن همايش‌هاي بانک مرکزي ج.ا.ا برگزار شد، از روساي شعب برتر نظام بانکي کشور تقدير به
عمل آمد.

در اين گردهمايي که با هدف ايجاد بستري مناسب براي بحث و تبادل نظر و انتقال تجربيات و دستاوردها بين روساي موفق شعب و ديگر مديران شبکه بانکي کشور برگزار شد، مژگان ترابي رئيس شعبه قلهک، هادي وجداني رئيس شعبه مدرس مشهد، محمد حبيب بيگي رئيس شعبه آيت‌الله کاشاني، بهمن مرادي رئيس شعبه مريوان، سيد جليل سجادي دزفولي رئيس شعبه شريعتي اهواز، بهزاد گندمکار رئيس شعبه سهروردي جنوبي، محمد قرباني رئيس شعبه 22 بهمن تبريز، محمدرضا پژوهنده رئيس شعبه چهاردانگه، علي اصغر مظلومي رئيس شعبه اسلامشهر و سحر نيازي رئيس شعبه بلوار کشاورز بانک اقتصادنوين مورد قدرداني قرار گرفتند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي