جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/11/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 6046

رئيس اتاق بازرگاني صنايع، معادن و کشاورزي گلستان:
ايجاد 500 هکتار گلخانه مدرن براي توليد سبزي و صيفي‌ در گلستان


خبــر


در استان


 رئيس اتاق بازرگاني صنايع، معادن و کشاورزي گلستان:
 ايجاد 500 هکتار گلخانه مدرن براي توليد سبزي و صيفي‌ در گلستان 

 گرگان-قهرمان

رئيس اتاق بازرگاني صنايع ، معادن و کشاورزي استان گلستان گفت: استان گلستان در 10 ماهه امسال 230 ميليون دلار صادرات به کشورهاي ديگر داشته که نسبت به سال گذشته 58 درصد رشد دارد.علي محمد چوپاني اظهارداشت: امسال با توجه به تحريم‌ها توسط دشمنان، استان گلستان در حوزه صادرات از رشد خوبي برخوردار بوده و نسبت به سال گذشته 58 درصد افزايش صادرات داشته است.اين استان قابليت افزايش صادرات را تا 2 برابر دارد.وي افزود: در سفر اخير رئيس جمهور، نقشه راه اقتصادي استان گلستان با همکاري دستگاه‌هاي اجرايي مرتبط فراهم شد و به صورت خلاصه به شکل اهداف اقتصادي استان تقديم رئيس جمهور شد که از موارد عنوان شده از اهداف اقتصادي در جلسه، همان زمان حدود 6 مورد مورد تائيد واقع و ابلاغ شد.

رئيس اتاق بازرگاني صنايع معادن و کشاورزي گلستان بيان داشت: يکي از موارد تاييد شده ايجاد 500 هکتار گلخانه مدرن براي توليد سبزي و صيفي در استان گلستان با اعتبار 2 هزار ميليارد تومان با هدف تامين سبزي و صيفي‌جات کشورهاي همسايه است.

وي افزود: با احداث چنين گلخانه‌هايي در استان علاوه بر توليد، توسعه و پيشرفت استان، اشتغالزايي خوبي در منطقه ايجاد مي‌شود. ايجاد تنها 2 هزار و 500 هکتار گلخانه در استان سبب توليد يک ميليون تن انواع سبزي و صيفي طي 5 سال خواهد بود.اين گلخانه‌ها بايد به صورت شهرک گلخانه‌اي طراحي شود و همه مراحل کاشت تا برداشت محصول با آخرين تکنولوژي روز و مقياس محور بوده تا توليدات به کشورهاي ديگر صادر شود.

ايجاد خط آب سراسري از آب درياي خزر به مراوه تپه

چوپاني گفت: کانال اصلي زهکشي اراضي شمال گرگان‌رود در سال 98 انجام مي شود. قرار است 280 هزار هکتار از اراضي شمال گرگان‌رود در چند فاز زهکشي شود که 50 هزار هکتار آن انجام شده و 70 هزار هکتار نيز در حال انجام است. با زهکشي اين اراضي راندمان توليدات محصول به 2 برابر افزايش مي‌يابد.وي ادامه داد: اتاق بازرگاني جز شوراي راهبري آب کشور بوده و وظيفه دارد نقشه راه تامين کننده آب کشور را تهيه کند، به همين منظور براي تهيه و تامين آب کشاورزي و آشاميدني استان، تلاش داريم تا از آب درياي خزر خط آب سراسري از گميشان تا مراوه‌تپه ايجاد کنيم.

رئيس اتاق بازرگاني صنايع معادن و کشاورزي گلستان گفت: در اين خط سراسري هر ساله يک ميلي متر مکعب معادل 420 ميليون متر مکعب حجم آبي از درياي خزر گرفته مي شود و سبب تحول کشاورزي و تامين آب شرب در استان خواهدشد.


 خبــر 

 با حضور وزير جهاد کشاورزي افتتاح شد؛

اولين مرکز پرورش «بز مورسيا » در آبيك

قزوين-خردمند

در مراسمي با حضور وزير جهاد کشاورزي و استاندار قزوين، اولين و بزرگترين مرکز پرورش بز مورسيا در ايران در شهرستان آبيک از توابع استان قزوين افتتاح و به بهره برداري رسيد.

محمود حجتي وزير جهاد کشاورزي در سفر به استان قزوين ، واحد پرورش 5 هزار راسي دام مولد «بز مورسيا» در شهرستان آبيک را افتتاح کرد.اين واحد دامي با 250 ميليارد ريال اعتبار که 95 ميليارد ريال آن از محل تسهيلات اشتغال روستايي است راه‎اندازي شده و قادر است سالانه 2500 تن شير و 16 تن گوشت توليد کند.

با افتتاح اين واحد، زمينه اشتغال 32 نفر در منطقه فراهم شده است.

در اين واحد پرورش بز مورسيا براي اولين بار تعداد 2 هزار راس بز مولد از کشور اسپانيا وارد شده که در ادامه روند توليد براي افزايش نسل اين نژاد مورد استفاده قرار خواهد گرفت.از ويژگيهاي نژاد مذکور ميتوان به توان توليد شير مناسب نسبت به گونه‎هاي بومي اشاره کرد که با شروع زاد آوري بزهاي اين واحد به عنوان توزيع کننده نژاد مورسيا در کشور خواهد شد.

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب همدان:

اجراي طرح تصفيه خانه «فامنين» در آينده نزديک

همدان- شهناز محمدي

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان از اجراي طرح تصفيه خانه فامنين در آينده نزديک خبر داد و گفت: تاکنون 3 ميليارد تومان براي عملياتي شدن اين طرح پرداخت شده است.13 طرح مطالعاتي هم در بخش آب و فاضلاب استان در حال انجام است که 2 ميليارد تومان اعتبار به آن اختصاص‌يافته است . سيد هادي حسيني بيدار در نشست مطبوعاتي با خبرنگاران با بيان اينکه از ابتدي انقلاب تا کنون تعداد مشترکين آبفاي استان 4 برابرشده اند، گفت: در چهل سال گذشته مشترکين اين شرکت از 90 هزار نفر به 435 هزار نفر افزايش داشته است.

حسيني بيدار با بيان اينکه در بخش فاضلاب تعداد مشترکان در اوايل انقلاب 21 هزار مشترک بود اما اکنون به 300 هزار مشترک رسيده است، گفت: 74 درصد جمعيت همدان زير پوشش خدمات فاضلاب هستند که اين ميزان بيش از 14 برابر سالهاي گذشته است.وي با اشاره به اينکه 3 رشته رودخانه کوي رضوان، منوچهري و دره مرادبيگ عاري از فاضلاب شده‌اند، بيان کرد: 95 درصد حاشيه شهر همدان تحت پوشش آبفاي استان هستند.حسيني بيدار در ادامه گفت:پکيج دوم تصفيه خانه تويسرکان، به عنوان الگوي بهره برداري در شبکه آب و فاضلاب کشور، با ظرفيت تصفيه 50 ليتر در ثانيه تا ماه آينده به بهره برداري مي رسد.

جايگزيني شبکه‎هاي گندزدايي گاز کلر به آب ژاول

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب همدان با بيان اينکه جايگزيني شبکه‎هاي گندزدايي گاز کلر به آب ژاول يکي از مهمترين اقدامات اين شرکت است، گفت: نرم افزار GIS در تمامي نقاط استان اجرا شده است که عمليات خدمات رساني را سرعت مي بخشد.

وي مطالبه اين شرکت از مشترکين را 24 ميليارد تومان اعلام کرد و افزود:مطالبه اين شرکت از آب بها، 18.5 ميليارد تومان بوده که 10.5 ميليارد از مشترکين خانگي و 8 ميليارد تومان از ادارات طلبکاريم.

حسيني بيدار با بيان اينکه 8 هزار انشعاب از ابتداي سال جاري تاکنون به مشترکين واگذار شده، ادامه داد: 22 خدمت رايگان از طريق سامانه اين شرکت ارائه ميشود.

عيادت شهردار تبريز از استاد موسيقي آذربايجان؛

حمايت از هنرمندان، سرمايه ‌گذاري روي جامعه هنري است

تبريز-توفيقي

شهردار تبريز به همراه رئيس شورا و برخي از اعضاي کميسيون فرهنگي و اجتماعي شوراي شهر در منزل علي فرشباف استاد موسيقي آذربايجان شرقي حضور يافته و از اين هنرمند پيشکسوت عيادت کردند.

ايرج شهين باهر شهردار تبريز در اين عيادت با اشاره به اينکه استاد فرشباف يکي از چهره هاي برجسته موسيقي آذربايجان شرقي است، ادامه داد:در راستاي ارج نهادن به خدمات هنرمندان در منزل هنرمندان حضور پيدا مي کنيم.وي با تاکيد بر اينکه حمايت از هنرمندان در اولويت برنامه‎هاي فرهنگي شهرداري تبريز است، افزود: حمايت از هنرمندان سرمايه ‌گذاري روي جامعه هنري است چراکه هنرمندان در عرصه‌هاي فرهنگ سازي نقش مهمي دارند.شهردار تبريز ابراز داشت: توسعه زيرساخت‌ هاي فرهنگي و اجتماعي در کنار حمايت از هنرمندان در عرصه‌ هاي مختلف از اولويت برنامه‌ هاي شهرداري تبريز است.

آغاز احداث پروژه تقاطع‌ غيرهمسطح ميدان جهاد شهريار

شهريار-برزگر

رئيس شوراي اسلامي شهريار گفت: با توجه به ترافيک پرحجم در ميدان جهاد شهريار لزوم احداث تقاطع غيرهمسطح و زيرگذر در اين ميدان امري ضروري و مهم است.وي افزود: همزمان با آغاز به کار دور پنجم شوراي اسلامي شهريار رسيدگي به ترافيک سنگين و هميشگي در ميدان هاي جهاد و بسيج شهريار مورد بحث و بررسي توسط نمايندگان مردم در شوراي اسلامي قرار گرفت.شهبازيان عنوان کرد: با بررسي‌هاي صورت گرفته، تمام اعضا بر اين موضوع متفق القول بودند که تنها راه برون رفت از ترافيک سنگين و پرحجم اين دو ميدان احداث تقاطع‌ غيرهمسطح و زيرگذر است.رئيس شوراي اسلامي شهريار بيان داشت: ضمن بررسي هاي کارشناسان و توضيحات مهندس درخشان نسب، اين طرح با اکثريت آرا و بيش از 75 ميليارد تومان اعتبار تصويب شد.وي در پايان خاطرنشان کرد: با تصويب طرح تقاطع غيرهسمطح ميدان جهاد شهريار، اقدامات بعدي به‌منظور عملياتي شدن اين طرح به زودي اجرايي مي‌شود.

سرپرست دفتر امور شهري و شوراها:

انجام فضاسازي دهه فجر در ادارات قزوين

قزوين-خردمند

سرپرست دفتر امور شهري و شوراها تاکيد کرد: فضا سازي فجر در داخل و محوطه خارجي ادارات سطح استان انجام شود.

"مصطفي صالحي " تاکيد کرد: تمامي ادارات براي فضا سازي استان در آستانه چهل سالگي انقلاب و ايام دهه فجر از ظرفيتهاي خود استفاده کرده و در کنار شهرداري‎ها فضاي شهري را براي اين ايام آماده کنند.

وي افزود:نامه‎اي نيز از سوي دفتر امور شهري و شوراهاي استانداري به همين منظور براي تمام ادارات ابلاغ شده است.


 در استان 

 رئيس ستاد دهه فجر بخش رودهن:

برپايي نمايشگاه دستاوردهاي 40 ساله انقلاب

رودهن-صادقعلي

رئيس ستاد دهه مبارک فجر بخش رودهن از افتتاح پروژه‌هاي عمراني و رفاهي به مناسبت دهه مبارک فجر در اين ايام خبر داد و گفت: نمايشگاه دستاوردهاي 40 ساله برپا مي‌شود.

به گزارش خبرنگارآفرينش، حميدرضا ذوالفقاري در جمع خبرنگاران اظهار کرد:دهه مبارک فجرانقلاب اسلامي فرصت خوبي براي ارائه عملکرد 40 ساله نظام است و از اين رو، نمايشگاه دستاوردهاي 40 ساله نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران در بخش رودهن برپا مي‌شود.

وي تصريح کرد:نواختن زنگ انقلاب در مدارس، حضور رؤساي ادارات دولتي و دستگاه‌هاي خدمات‌رسان و ايجاد ميز خدمت در مصلي براي پاسخ‌گويي به مشکلات مردم، يادواره شهداي شهر رودهن و سه شهيد گمنام، کلنگ‌زني پروژه خط انتقال گاز به روستاي عباس آباد، برگزاري همايش ياوارن انقلاب، برگزاري جشن متمرکز انقلاب، ديدار و سرکشي از خانواده معظم شهدا و جانبازان، غبارروبي و عطرافشاني مزار شهداي بخش رودهن از برنامه‌هاي دهه فجر در رودهن است.

رئيس ستاد دهه مبارک فجر بخش رودهن همچنين، افتتاح چندين پروژه عمراني و رفاهي در بخش رودهن، رونمايي از کتاب تاريخي بخش رودهن، برگزاري مسابقات فرهنگي، علمي، دانش‌آموزي و ورزشي مختلف و... را از ديگر مهم‌ترين برنامه‌هاي دهه مبارک فجر در دانست.

ذوالفقاري اضافه کرد: حسن ختام برنامه‌هاي دهه مبارک فجر، راهپيمايي بزرگ و باشکوه 22 بهمن خواهد بود که مردم بخش رودهن همزمان و هم‌نوا با مردم سراسر کشور حماسه اي‌ پرشور خلق خواهند کرد و عزت و سربلندي ايران اسلامي را به رخ جهانيان خواهند کشيد.

برگزاري همايش دو روزه مسئولين حوزه فني مستمري سازمان تامين اجتماعي

اصفهان –بهمن راعي

همايش دوروزه مسئولين حوزه فني مستمري ادارات کل تامين اجتماعي سراسر کشور به ميزباني اداره کل تامين اجتماعي استان اصفهان، با سخنراني مهندس سيدمحمد علي جناني مديرکل امور فني مستمري بگيران سازمان تامين اجتماعي و محمد گورابي مديرکل تامين اجتماعي استان اصفهان در باشگاه فرهنگيان شماره 3 آموزش و پرورش اصفهان برگزار شد.

مديرکل امور فني مستمري هاي سازمان تامين اجتماعي در اين همايش در سخناني ضمن تقدير و تشکر از مديرکل و کارکنان اين سازمان در استان اصفهان به لحاظ برگزاري منظم و پذيرايي مناسب از شرکت کنندگان اين همايش، به بيان اهداف برگزاري اين گردهمايي اشاره کرد و گفت: ايجاد همدلي، وفاق و هم افزايي وايجاد دغدغه مشترک براي تسهيل روند امور و بررسي دستورالعمل‌ها براي دستيابي به نگاه يکسان و درک يکسان از قوانين حوزه مستمري‌ها از اهداف عمده برگزاري اين همايش است.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان،سيدمحمد علي جناني به اختصاص بيش از 62 درصد از مصارف سازمان در بخش پرداخت مستمري اشاره کرد و گفت: عمده جذابيت بيمه تامين اجتماعي و نگرش و نگاه بيمه شدگان در تحت پوشش قرار گرفتن سازمان تامين اجتماعي براي برقراري مستمري در ايام بازنشستگي است.

جناني افزود : 2/2 درصد از کارکنان اين سازمان ماموريت هدايت 62 درصد از منابع سازمان را بعهده دارند و بعارت ديگر هم اکنون به ازاي هر 2773 نفر مستمري بگير، يک نفر پرسنل کارمند سازمان براي پاسخگويي و رسيدگي به امور مستمري بگيران فعاليت مي کند.

جناني با اشاره به ترکيب مستمري بگيران سازمان تأمين اجتماعي گفت: هم اکنون حدود 63 درصد مستمري بگيران بازنشسته، 30 درصد بازمانده و 5 درصد از کارافتاده هستند.همچنين در اين همايش محمد گورابي مديرکل تامين اجتماعي استان اصفهان گفت: اکنون در استان اصفهان بيش از 3 ميليون و 300 هزار نفر تحت پوشش خدمات سازمان تامين اجتماعي قرار دارند.

تكميل چرخه سيستم جمع‌آوري فاضلاب در ‌کرمانشاه

کرمانشاه-نوروزي

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب ‌کرمانشاه با بيان اينکه چرخه سيستم فاضلاب در استان ‌تکميل شد، گفت: تاکنون 2391 کيلومتر خطوط انتقال و شبکه جمع‌آوري فاضلاب در شهرهاي استان ايجاد شده است.در ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي تنها حدود 74 درصد جمعيت 18 ميليون نفري شهرهاي ايران به شبکه آبرساني دسترسي داشتند اما با تلاشهاي صورت گرفته توسط متوليان صنعت آب و فاضلاب در نظام مقدس جمهوري اسلامي ظرف 40 سال اخير، هم اکنون 99،5 درصد جمعيت 60 ميليون نفري شهرهاي ايران زير پوشش خدمات آب و فاضلاب قرار دارند. در مسير توسعه اين بخش، تا پايان دولت دوازدهم جمعيت برخوردار از خدمات آب و فاضلاب در ايران به 99.7 درصد مي رسد.

هم اکنون بيش از 63 ميليون نفر از جمعيت کشور از شبکه لو‌له کشي آب آشاميدني بهداشتي برخوردار شده ‌اند و شبکه فاضلاب نيز بيش از 263 شهر با 21 ميليون نفر در قالب 48 هزار و 636 هزار مشترک را زيرپوشش قرار داده است و اين در حالي‌ است ‌که تعداد شهر‌هاي برخوردار از سيستم فاضلاب در قبل از انقلاب حدود 15 شهر با 2 هزار و 800 مشترک بود.

204 حلقه آب در سال 97

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: در سال 1372 تعداد چاه‎هاي در مدار بهره‌برداري 93 حلقه بوده است که با 119 درصد افزايش در سال 1397 به 204 حلقه رسيده است.

تخت‌شاهي حجم توليد آب در شهرهاي استان در بدو تأسيس شرکت را 96 ميليون و 100 هزار مترمکعب در سال عنوان کرد و افزود: حجم توليد آب در سال 1397 با 61 درصد رشد به 154 ميليون و 858 هزار مترمکعب در سال آينده رسيده است.

وي بيان کرد: در سال 1372 حجم فروش آب در شهرهاي استان 63 ميليون مترمکعب در سال بوده که در سال 1397 با 56 درصد رشد به 98 ميليون و 313 هزار و 890 مترمکعب در سال رسيده است.

تخت‌شاهي بيان کرد: تعداد تصفيه‌خانه‌هاي آب با 300 درصد رشد از يک واحد در سال 72 به چهار واحد در سال 97 و تعداد آزمايشگاه‎هاي آب نيز با 700 درصد افزايش از يک واحد در سال 72 اکنون به هشت واحد رسيده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي