جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/11/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6050


37 هزار ميليارد از درآمدهاي دولت محقق نشد


فروش اينترنتي گوشت به وزارت صنعت واگذار شد


تريبون


نهادهاي مالي


 37 هزار ميليارد از درآمدهاي دولت محقق نشد  

 عملکرد 9 ماهه دولت در بودجه امسال از اين حکايت دارد که در بخش منابع و مصارف، آنچه مصوب شده بود تاکنون محقق نشده است، اما با وجود عدم تحقق نزديک به 37 هزار ميليارد تومان از منابع پيش‌بيني شده، ‌کسري بودجه‌ نيز به‌دليل کاهش پرداخت و هزينه‌ها وجود ندارد. در اين بين عملکرد بيش از رقم مصوب درآمدهاي نفتي و کم‌کاري در بخش ماليات مشهود است.

به گزارش ايسنا، دولت در سال جاري براي بخش منابع و مصارف حدود 386 هزار ميليارد تومان مصوب در اختيار داشت، اما آنچه که عملکرد بودجه از ابتداي سال جاري تاکنون نشان مي‌دهد، عمدتاً در مصوب هر ماه رقم مدنظر محقق نشده و يا بعضاً بيش‌تر شده است.

اين در حالي است که در بخش منابع عمومي دولت که از سه بخش درآمدها، فروش نفت و فرآورده‌هاي آن و هم‌چنين واگذاري دارايي‌هاي مالي تشکيل مي‌شود، 386 هزار ميليارد تومان مصوب شده بود که براي 9 ماهه ابتدايي امسال بايد 292 هزار ميليارد تومان منابع کسب مي‌شد، اما طبق گزارش خزانه‌داري، حدود 37 هزار ميليارد تومان از منابع مصوب محقق نشده و در مجموع به 255 هزار ميليارد تومان مي‌رسد.بر اساس اين گزارش، در بخش درآمدها براي کل سال 216 هزار ميليارد تومان مصوب شده بود که بايد در 9 ماهه حدود 163 هزار و 400 ميليارد تومان محقق مي‌شد، اما درآمد 100 هزار ميليارد توماني نتيجه عملکرد اين بخش است. درآمدها از دو بخش ماليات‌ها و ساير درآمدها تشکيل مي‌شود که ماليات سهم حدود 142 هزار ميليارد توماني را در سال و تا 107 هزار و 400 ميليارد تومان براي 9 ماهه اول داشته است.

اين در حالي است که 77 هزار ميليارد تومان از درآمدهاي مالياتي محقق شده و در اين حالت نزديک به 30 هزار ميليارد تومان کسري درآمد مالياتي وجود دارد. رقم عدم تحقق ماليات در پايان آذرماه سال جاري بخش عمده‌اي از عدم تحقق منابع عمومي دولت در اين مدت را شامل مي‌شود. در ساير درآمدها نيز مصوب 9 ماهه 56 هزار ميليارد تومان بوده که از اين رقم 23 هزار و 800 ميليارد تومان محقق شده است.

اما درآمدهاي نفتي عملکرد فراتر از رقم مصوب داشته است؛ به طوري که از حدود 107 هزار و 500 ميليارد توماني که براي کل سال پيش‌بيني شده بود، بايد 81 هزار و 300 ميليارد تومان در 9 ماهه محقق مي‌شد، اما عملکرد بودجه‌اي آن نشان از درآمد نزديک به 89 هزار و 600 ميليارد توماني نفتي دولت در اين مدت دارد. دليل اصلي اين موضوع را مي‌توان گاهاً در افزايش قيمت نفت در بازارهاي جهاني و هم‌چنين افزايش نرخ دلار در طول سال دانست.

کاهش مصارف با کاهش منابع

در مقابل منابع عمومي دولت، مصارف آن وجود دارد که به سه بخش هزينه‌هاي جاري، بودجه‌هاي عمراني و تملک دارايي‌هاي مالي تقسيم مي‌شود. دولت در مقابل منابع 386 هزار ميلياردي همين رقم را در بخش مصارف در بودجه براي کل سال جاري داراست.

عملکرد بودجه نشان مي‌دهد که از 292 هزار ميليارد توماني که بايد در 9 ماهه اول امسال براي دولت هزينه انجام مي‌شد، حدود 246 هزار ميليارد تومان انجام شده است. به عبارتي تا 46 هزار ميليارد تومان از مصارف به دليل کاهش منابع صرفه‌جويي شده است.

جزئيات عملکرد دولت در هزينه‌ها حاکي از آن است که در بخش هزينه‌هاي جاري که بخش عمده آن حقوق و دستمزد کارکنان است، از 293 هزار و 900 ميليارد تومان مصوب براي کل سال در 9 ماهه اول، حدود 222 هزار ميليارد تومان مصوب شده بود که 193 هزار و 900 ميليارد تومان هزينه شده است.

در بودجه‌هاي عمراني تقريباً عملکرد نصف وجود دارد؛ به طوري که از 62 هزار ميليارد تومان مصوب براي کل سال که بايد در پايان آذرماه 46 هزار و 800 ميليارد تومان آن پرداخت مي‌شد، فقط حدود 32 هزار ميليارد تومان عملکرد دارد. اين در حالي است که معمولاً در زمان کاهش منابع با توجه به اين‌که دولت نمي‌تواند چندان در هزينه‌هاي جاري کاهشي ايجاد کند، عدم پرداخت متوجه بودجه‌هاي عمراني مي‌شود.

هم‌چنين در بخش تملک دارايي‌هاي مالي که عمدتاً به پرداخت سود مربوط به اوراق منتشر شده در سال‌هاي قبل برمي‌گردد، حدود 30 هزار ميليارد تومان پيش‌بيني شده که در 9 ماهه اول امسال 20 هزار ميليارد تومان دولت در اين بخش پرداختي دارد.

اما در مجموع عملکرد مالي دولت در 9 ماهه امسال از اين حکايت دارد که از 255 هزار ميليارد تومان منابعي که در اختيار داشته، حدود 246 هزار ميليارد تومان هزينه کرده است که 4,000 ميليارد تومان کمتر از رقم دريافتي بوده و در اين حالت کسري بودجه‌اي متوجه دولت نيست، هرچند که عدم تحقق منابع مانع از انجام هزينه‌ها و مصارفي بوده که در بودجه پيش‌بيني شده است.


 فروش اينترنتي گوشت به وزارت صنعت واگذار شد 

 
مديرعامل شرکت پشتيباني امور دام استان تهران از واگذاري طرح فروش اينترنتي گوشت به وزارت صنعت خبر داد.رضا سالمي در گفتگو با مهر، با بيان اينکه عمليات اجرايي فروش اينترنتي گوشت به وزارت صنعت واگذار شده است، گفت: مسئولان وزارت صنعت به دنبال ساز و کار مطلوب تري براي اجراي اين طرح هستند.

وي درباره اينکه آيا سايت «بروزرسان» به کار خود در اين زمينه ادامه مي دهد؟، افزود: سايت «بروز رسان» حدود يک هفته است که کار خود را در اين زمينه آغاز کرده و طبق روال به توزيع خود ادامه مي دهد اما براي باقي موارد وزارت صنعت تصميم خواهد گرفت و جزئيات کار را بايد از وزارت صنعت جويا شويد.

به گفته اين مقام مسئول، علاوه بر سايت «بروز رسان»، دو سايت ديگر به نام هاي «يخچال» و «مستر قصاب» نيز به تدريج طي يک هفته آينده فروش آنلاين خود را آغاز مي کنند.

وي اضافه کرد: اين سايت ها در حال حاضر مراحل عملياتي کردن فروش اينترنتي خود را سپري مي کنند و بايد تضامين لازم را براي انجام اين طرح بياورند تا بتوانند اقدام به فروش آنلاين کنند.

مديرعامل شرکت پشتيباني امور دام استان تهران با بيان اينکه مردم براي خريد گوشت از اين سايت ها وارد سامانه شده و کدپستي و کد ملي خود را واردکرده و اقدام به خريد مي کنند، خاطرنشان کرد: سپس مصرف کنندگان کالاي مدنظرشان را انتخاب مي کنند و اگر مايل باشند مي توانند هزينه آن را به صورت آنلاين بپردازند در غير اين صورت مي توانند در زمان تحويل کالا، بهاي آن را پرداخت کنند.

وي، قيمت هر کيلوگرم مرغ را 8900 تومان و هر شانه تخم مرغ را 13800 تومان اعلام کرد.

بر اساس اين گزارش، کساني که در اين سامانه ثبت‌نام مي‌کنند در ماه فقط يک بار اجازه ورود به اين سامانه با همان کد ملي و کدپستي را دارند و قيمت گوشت منجمد گوساله با قيمت 29 هزار تومان و گوشت گوسفندي با توجه به قطعات و کشور واردکننده از 36 تا 44 هزار تومان عرضه مي‌شوند و بسته‌هاي تحويلي 1.5 تا 2 کيلوگرم است.

گراني گوشت ربطي به عشاير ندارد

در همين رابطه ،رئيس سازمان امور عشاير اعلام کرد که هيچ اختلالي در عرضه دام زنده و گوشت قرمز از سوي عشاير به وجود نيامده است، بنابراين افزايش قيمت گوشت ارتباطي به عشاير ندارد.

طي ماه‌هاي گذشته افزايش قيمت گوشت قرمز در بازار ادامه‌دار شده است و دلايل متعددي براي دليل اين گراني از سوي مسؤولان مختلف مطرح مي‌شود که از کمبود در توليد و عرضه اين محصول پروتئيني تا قاچاق دام زنده را شامل مي‌شود.

در پي برخي اظهارات مبني بر اين‌که يکي از دلايل کمبود گوشت قرمز در بازار تعلل عشاير در عرضه دام زنده‌شان است، به سراغ کرمعلي قندالي - رئيس سازمان امور عشاير کشور - رفتيم که اين مسئله را از او جويا بشويم.

وي درباره اين موضوع گفت: سهم عشاير از توليد گوشت قرمز کشور حدود 25 درصد است و هيچ اختلالي در عرضه دام زنده و گوشت قرمز توليد شده توسط آن‌ها به بازار به وجود نيامده است که بخواهيم تقصير را گردن آن‌ها بيندازيم، چراکه نه تنها تأخير در عرضه دام زنده هيچ سودي براي آن‌ها ندارد بلکه عشاير نمي‌توانند دام‌هاي زنده خود را پس از پروار شدن نگه دارند و به بازار عرضه نکنند.

او با بيان اين‌که همه عشاير دام‌هاي خود را به کشتارگاه‌ها مي‌برند و اينگونه گوشت قرمز توليد شده توسط آن‌ها به بازار مي‌رسد، افزود: اوج عرضه دام زنده عشاير به بازار حدود يک ماه بعد از عيد است اما با اين وجود در اين بازه زماني هيچ خللي در اين زمينه از سوي عشاير به وجود نيامده و روند عرضه دام زنده از سوي آن‌ها به بازار به صورت طبيعي و معمول هر ساله اتفاق مي‌افتد.

رئيس سازمان امور عشاير اعلام کرد که تا رسيدن زنده عشاير به کشتارگاه‌ها هيچ واسطه‌اي وجود ندارد و عشاير عمدتاً خودشان اين کار را انجام مي‌دهند؛ بنابراين اگر دلالي در اين زمينه وجود داشته باشد، پس از اين مرحله خواهد بود و بايد آن را از کشتارگاه تا بازار مصرف رصد کرد.


 تريبون 

 يارانه بهمن ماه پنج‌شنبه واريز مي‌شود

سازمان هدفمندي يارانه‌ها از واريز يارانه بهمن در ساعات پاياني پنجشنبه اين هفته خبر داد.

به گزارش سازمان هدفمندي يارانه‌ها، نود و ششمين مرحله پرداخت يارانه نقدي در ساعت24 پنجشنبه (25بهمن ماه) به حساب سرپرستان خانوار‌ها (هر نفر 45 هزار و 500 تومان) واريز مي‌شود.

گفتني است؛ يارانه نقدي در چارچوب قانون هدفمندي يارانه‌ها از آذر 89 تاکنون به مردم پرداخت مي‌شود. دولت ماهانه 34 هزار ميليارد ريال يارانه به مردم پرداخت مي‎‎کند که حدود 20 هزار ميليارد ريال آن از محل افزايش قيمت‎‎ها تامين و بقيه براساس قانون از بودجه عمومي برداشت مي‎‎شود.

وعده معاون رئيس جمهور براي پرداخت حقوق و عيدي کارمندان

معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: حقوق کارکنان تا 20 اسفند پرداخت مي‌شود تا در پايان سال مشکلي از اين بابت نداشته باشيم.به گزارش ايسنا، محمدباقر نوبخت اظهار کرد: با وزير امور اقتصادي و دارايي و خزانه‌داري هماهنگي‌هاي لازم انجام شده تا عيدي کارکنان طي روز‌هاي اخير پرداخت شود که بخشي از اين مبالغ ديروز پرداخت شد و با درخواست وزرا و درخواست وجه از خزانه اين پرداختي‌ها ادامه خواهد داشت.

وي درباره پرداخت يارانه طي دو ماه پاياني سال خاطرنشان کرد: تلاش مي‌کنيم 26 بهمن و در همين بازه زماني در اسفندماه نيز يارانه‌ها را پرداخت کنيم تا يک انسجام کاملي به پرداختي‌هاي پايان سال داده باشيم.

برنامه ريزي براي تامين مسکن گروه هاي کم درآمد

وزير راه و شهرسازي گفت: برنامه‌ريزي جامع براي بهبود وضعيت مسکن روستايي با اولويت مناطق آسيب پذير از سياست هاي اين وزارتخانه است.به گزارش وزارت راه و شهرسازي، محمد اسلامي، وزير راه و شهرسازي در تشريح سياست‌هاي کلي مسکن در اين وزارتخانه بيان کرد: مديريت زمين براي تأمين مسکن، توسعه شهر و روستا در چارچوب استعداد اراضي و سياست‌ها و ضوابط شهرسازي و طرح هاي توسعه و عمران کشور و همچنين ايجاد و توسعه شهرهاي جديد يکي از مهمترين سياست هاي ما در اين حوزه به شمار مي رود که هم اکنون نيز در بخش هاي مختلف وزارتخانه در حال مطالعه و پيگيري است.

وي احياي بافت هاي فرسوده شهري و روستايي از طريق روش‌هاي کارآمد را يکي ديگر از سياست‌هاي وزارتخانه در بخش مسکن اعلام کرد و افزود: برنامه ريزي دولت در جهت تأمين مسکن گروه هاي کم در آمد و نيازمند و حمايت از ايجاد و تقويت موسسات خيريه و ابتکارهاي مردمي براي تأمين مسکن اقشار محروم نيز در اين حوزه مدنظر ما قرار دارد.

وزير راه و شهرسازي در ادامه سخنان خود برنامه‌ريزي جامع براي بهبود وضعيت مسکن روستايي با اولويت مناطق آسيب پذير از سوانح طبيعي و متناسب با ويژگي هاي بومي، ايجاد و اصلاح نظام ماليات ها و ايجاد بانک اطلاعاتي زمين و مسکن، حمايت از توليد حرفه‌اي، انبوه و صنعتي مسکن، اجباري کردن استانداردهاي ساخت و ساز مقررات ملي ساختمان و طرح‌هاي صرفه جويي انرژي، رعايت ارزش‌هاي فرهنگي و حفظ حرمت و منزلت خانواده در معماري مسکن، تقويت پژوهش و ارتقاي سطح دانش علمي در حوزه مسکن را از ديگر سياست‌هاي اصلي وزارت راه و شهرسازي در بخش مسکن عنوان کرد.

وي گفت: قطعا در اين حوزه مکان‌يابي توسعه شهرها در چارچوب طرح آمايش سرزميني، براساس استعدادهاي اقتصادي و رعايت معيارهاي زيست محيطي و مراقبت از منابع آب و خاک کشاورزي و همچنين ايمني در مقابل سوانح طبيعي و امکان استفاده از زيرساخت‌ها و شبکه شهري و از سويي ديگر تعيين ابعاد کالبدي شهرها در گسترش افقي و عمودي با تأکيد بر هويت ايراني اسلامي با رعايت ملاحظات فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي، امنيتي، حقوق همسايگي و امکانات زيربنايي و الزامات زيست محيطي و اقليمي از اهميت بسيار بالايي برخوردار بوده و بايد مورد توجه قرار گيرد.

قديمي‌ترين ايرلاين غيرنظامي ايران به مزايده گذاشته شد

شرکت هواپيمايي کارون که از آن به عنوان قديمي‌ترين ايرلاين غيرنظامي ايران نام برده مي‌شود، قرار است از طريق مزايده واگذار شود.

به گزارش مهر، براساس دو نوبت آگهي مزايده اي که طي روزهاي گذشته در يکي از روزنامه ها منتشر شده، يکي از شرکت هاي زيرمجموعه هاي صندوق بازنشستگي صنعت نفت که در حال حاضر مالکيت شرکت هواپيمايي کارون را در اختيار دارد، قصد دارد 100 درصد سهام آن را واگذار کند.

براساس اطلاعات مندرج در آگهي مزايده، مهلت دريافت اسناد مزايده از تاريخ دوشنبه 15 بهمن ماه تا دوشنبه 29بهمن ماه جاري است و پيشنهادات بايد تا ساعت 16 روز سه شنبه 30 بهمن ماه ارائه گردد.شرکت هواپيمايي کارون به عنوان اولين ايرلاين غيرنظامي صنعت هوايي کشور، ابتدا با هدف پشتيباني از عمليات اکتشاف، استخراج و توسعة عملياتي در مناطق نفت خيز جنوب فعاليت خود را در سال 1305 با نام «شرکت خدمات هوايي» آغاز کرد، سپس از واحدي تحت مديريت مناطق نفت خيز به صورت شرکتي مستقل ارتقاء يافت و به عنوان «شرکت حمل و نقل هوايي ايران – نفت»، زير مجموعة شرکت ملي نفت ايران قرار گرفت.

در سال 1379 سهام شرکت به صندوق بازنشستگي کارکنان صنعت نفت واگذار و به «شرکت هواپيمايي نفت ايران» تغيير نام داد، نهايتاً اين شرکت درسال 1395 باهدف توسعة ناوگان و معرفي خود به عموم و ارائه خدمات مطلوب تر به تمامي آحاد جامعه نام خود را به «شرکت هواپيمايي کارون» تغيير داد.

ناوگان اين ايرلاين را 4 فروند فوکر 100 به ظرفيت هر کدام 100 نفر، 4 فروند فوکر 50 هر کدام به ظرفيت 50 نفر و يک فروند بوئينگ 737 به ظرفيت 145 نفر تشکيل مي دهند.

به گفته نورالله رضايي نيارکي، مديرعامل کارون ، اين ايرلاين خصولتي-دولتي است. بايد اميدوار بود اين واگذاري به سرنوشت برخي واگذاري هاي حاشيه ساز سالهاي گذشته دچار نشود و خريداري صاحب صلاحيت سکان آن را بدست بگيرد.


 نهادهاي مالي 

 پيشنهاد اجرايي براي اتحاد استراتژيک بانک ها

بانک مسکن - انگيزه بانک ها براي ورود به اتحاد استراتژيک و پيشنهادات اجرايي در اين خصوص در مقاله اي از سوي رييس هيأت مديره و مديرعامل بانک مسکن مورد بررسي قرار گرفت.

به گزارش پايگاه خبري بانک مسکن- هيبنا، اتحاد استراتژيک بانک ها به عنوان يکي از ابزارهاي ايجاد هم افزايي بين شبکه بانکي در بين مديران ارشد بانک ها يک الزام محسوب مي شود. هر چند ديدگاه ها و نحوه اين اتحاد مي تواند متفاوت باشد اما در کليت مشارکت و اتحاد بين مديران ارشد نظام بانکي اتفاق نظر وجود دارد.

نظر به اهميت اين بحث، در همايش بين المللي بانکداري الکترونيک و نظام پرداخت که نهم و دهم بهمن ماه در برج ميلاد تهران برگزار شد، ميزگردي تحت عنوان «اتحاد استراتژيک در بانک ها» با حضور مديران سه بانک کشور از جمله رييس هيأت مديره و مديرعامل بانک مسکن برگزار شد که هر يک به طرح ديدگاه هاي خود و الزامات ورود به اين نوع از همکاري پرداختند.

در همين زمينه ابوالقاسم رحيمي انارکي رييس هيأت مديره و مديرعامل بانک مسکن با گردآوري مقاله اي به انگيزه بانک ها براي ورود به اتحاد استراتژيک پرداخت.

در اين مقاله، انگيزه بانک ها براي ورود به يک اتحاد هدفدار در چهار «نوع» دسته بندي شده که شامل «انگيزه هاي مرتبط با بازار»، «انگيزه هاي مرتبط با محصول»، «انگيزه هاي مرتبط با منابع و زمان بندي» و «انگيزه هاي مرتبط با دانش» مي شود.در بخش انگيزه‌هاي مرتبط با بازار به کاهش تهديدهاي بالقوه رقابتي و تبديل آن به يک فرصت، دفاع و ارتقاء موقعيت خود در بازار فعلي، دسترسي به بازارهاي محلي و بين المللي جديد و تغيير احتمالي اساس رقابت و فناوري هاي مرتبط اشاره شده است.

تامين مالي شش پروژه صادراتي عمده توسط شعبه شيراز بانک توسعه صادرات

بانک توسعه صادرات - رييس شعبه شيراز بانک توسعه صادرات اعلام کرد: با تامين مالي شش پروژه صادراتي عمده در استان به مبلغ 3700ميليارد ريال موجبات اشتغال 240نفرو ارزآوري 260ميليون دلاري فراهم شده است.

سيدصمدالدين هاشمي در گفت و گو با روابط عمومي بانک توسعه صادرات با اعلام اين مطلب افزود: بانک توسعه صادرات شعبه شيراز با پرداخت مبلغ 2170ميليون ريال تسهيلات صادراتي تا دي ماه 97با رشدي 65درصدي نسبت به دوره مشابه سال قبل حمايت همه جانبه خود را از صادرکنندگان استان فارس اعلام داشته است.

وي اضافه کرد: شعبه شيراز بانک توسعه صادرات ايران به عنوان يکي از حمايت کنندگان دولت در حوزه صادرات توانست در مدت فعاليت خود از سال 1375 تاکنون نسبت به پوشش و تامين مالي پروژه هاي صادراتي حمايت همه جانبه خود را در ارائه خدمات ارز و ريال به صادرکنندگان خدمت رساني کند.

هاشمي درخصوص پروژه هاي تامين مالي شده توسط اين شعبه گفت: در صنعت مواد شيميايي 500 ميليارد ريال با 50ميليون دلار ارزآوري و 50 نفر اشتغال، در حوزه سيمان 400 ميليارد ريال با 50ميليون دلار ارزآوري و 50 نفر اشتغال ، در بخش مواد غذايي و بسته بندي 900 ميلياردريال با 70ميليون دلار ارز آوري و 70نفر اشتغال تسهيلات ارائه شده است.

رييس کانون بانک ها و موسسات اعتباري خصوصي:

شبکه بانکي همراه و همگام نظام اقتصادي است

بانک پارسيان - رييس کانون بانک ها و موسسات اعتباري خصوصي گفت :شبکه بانکي همراه و همگام نظام اقتصادي است. ما خود را بدهکار مردم و موظف به خدمت مي دانيم لذا نبايد از سوي مراجع تصميم گيري در خصوص بانک ها اجحاف شود.به گزارش روابط عمومي بانک پارسيان ،رييس کانون بانک ها و موسسات اعتباري خصوصي و مديرعامل بانک پارسيان در جمع مديران روابط عمومي بانک ها و موسسات اعتباري که حسين زاده، رييس شوراي هماهنگي بانک هاي دولتي و مديرعامل بانک ملي، صالح آبادي، مديرعامل بانک توسعه صادرات، زاهدپور، مدير روابط عمومي بانک مرکزي نيز در آن حضور داشتند، با تأکيد بر متناسب ساختن انتظارات از شبکه بانکي گفت: بعضاً وجهه شبکه بانکي بين تصميم گيران، برخي از مسئولين، نمايندگان محترم مجلس و بزرگان کشور به گونه اي مطرح شده که شبکه بانکي خلاف رشد اقتصادي حرکت و عمل مي کند.

در مسابقات بين‌المللي کشتي آزاد جام تختي در کرمانشاه از بانک پاسارگاد تقدير شد

بانک پاسارگاد - با حضور سلطاني‌فر وزير ورزش، استاندار کرمانشاه، مسئولان استان، نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي و مسئولان فدراسيون کشتي، از بانک پاسارگاد به عنوان تنها حامي مالي برتر فدراسيون و تيم‌هاي ملي کشتي تقدير شد.به گزارش روابط عمومي بانک پاسارگاد،در اين مراسم از دکتر قاسمي مدير‌عامل بانک پاسارگاد که در طول سال‌هاي گذشته در راه افتخار آفريني قهرمانان بزرگ کشتي ايران به عنوان پر افتخارترين ورزش کشور، همواره همراه و پشتيبان بوده‌اند، از سوي مسئولان فدراسيون کشتي قدرداني به‌عمل‌آمد.

در مسابقات امسال جام کشتي آزاد تختي که در کرمانشاه برگزار شد کشورهاي ايران، آذربايجان، ترکيه، روسيه، ارمنستان، مجارستان، هلند، بلاروس، قرقيزستان، گرجستان و کشتي‌گيران مدعي داخلي حضور داشتند و تيم ملي کشتي آزاد ايران بر سکوي قهرماني ايستاد و تيم‌هاي آذربايجان و قرقيزستان به ترتيب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

بانک ايران زمين به راهکارهاي اجراي فناوري بلاک چين دست پيدا مي کند

بانک ايران زمين- معاون فناوري اطلاعات بانک ايران زمين گفت: اين بانک بسترهاي مناسب و زيرساخت هاي لازم را براي فعاليت فين تک ها و استارت آپ ها فراهم کرده تا با استفاده از دانش روز آنها، فناوري هاي همچون بلاک چين توسعه پيدا کند.

به گزارش روابط عمومي بانک ايران زمين ، فرهاد اينالوئي درباره وجود زيرساخت هاي فناوري بلاک چين در کشور و نظر دستگاه هاي ناظر بر فعاليت هاي بانکي همچون بانک مرکزي درباره اين فناوري، گفت: نگاهي که نظام بانکي به بلاک چين دارد يک نگاه کنجکاوانه است. يعني يک تکنولوژي در دنيا به نام بلاک چين آمده که بر اساس سيستم هاي توزيع شده فعاليت مي کند.وي افزود: اينکه در سيستم بانکي، بلاک چين چه کاربردي دارد؟ هنوز اظهار نظر درباره آن زود است چون در هيچ کجاي دنيا هيچ سرويس بلاک چين تاکنون عملياتي نشده است و فقط سيستم ارز رمزها و بيت کوين ها از آن استفاده مي کند. بعد از اينکه بانک ها از اين حالت کنجکاوي بيرون آمدند احتمالا به سوي تحقيق و توسعه حرکت مي کنند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي