جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/11/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6050

مدير کل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس ايلام:
37 درصد فضاهاي آموزشي ايلام؛ نيازمند مقاوم‌سازي و بازسازي

رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشکي البرز :
بهره برداري از سامانه نوين عملياتي اورژانس 115 در البرز

مديرعامل سازمان ساماندهي مشاغل شهري اصفهان:
هر منطقه شهري ، صاحب کلينيک خودرو مي‌شود


خبــر


در استان


 مدير کل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس ايلام:
 37 درصد فضاهاي آموزشي ايلام؛ نيازمند مقاوم‌سازي و بازسازي 

 ايلام-افسانه سليماني

محمدرضا حيدري مدير کل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس ايلام بيان داشت: هم‌اکنون بيش از شش هزار کلاس در استان ايلام وجود دارد و عمليات ساخت 88 طرح آموزشي در دست اجرا است.وي گفت:بهره‎برداري از 14 فضاي آموزشي در قالب 40 کلاس درس در مناطق مختلف استان همزمان با دهه فجر آغاز شده است.مدير کل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس ايلام افزود:طبق بررسي‌هاي انجام شده 37 درصد فضاهاي آموزشي ايلام نياز به مقاوم‌سازي و بازسازي دارد و سامانه گرمايشي يک هزار و 856کلاس درس اين استان به استانداردسازي نياز دارند.وي بيان کرد:200 فضاي آموزشي با مشارکت افراد خير و نيکوکار ساخته شده و نياز است که براي مقاوم سازي مدارس استان، نيکوکاران بازهم همکاري کنند.


 رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشکي البرز :
 بهره برداري از سامانه نوين عملياتي اورژانس 115 در البرز 

 کرج-خاکپور

دکترمهرداد بابايي ضمن تبريک به مناسبت چهلمين سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامي گفت :به اطلاع هموطنان عزيز علي الخصوص البرز نشينان محترم ميرسانيم که به حول و قوه الهي و به يمن ايام مبارک دهه فجر و به منظور ارتقاي کمي و کيفي خدمات اورژانس پيش بيمارستاني، سامانه نوين عملياتي اورژانس 115 به بهره‌برداري رسيد.

وي افزود:در اين سامانه، کل عمليات انجام شده بصورت يک پرونده الکترونيک، بدون کاغذ(paperless) و قابل رديابي بوده بصورتي که در شروع عمليات کارشناسان پرستار ترياژ تلفني که در واحد ارتباطات اورژانس، پاسخگوي شماره تلفن 115 بوده و با ارائه مشاوره و ثبت شرح حال بيمار و آدرس ، پيشگامان ارائه خدمات مي باشند ، با نمايش لحظه به لحظه تعداد افراد در انتظار ، مديريت بهتري در پاسخگويي به تماس‎ها داشته و زمان انتظار تماس گيرندگان به شکل معني داري نسبت به قبل کاهش داشته است.

اين مسوول ادامه داد:همچنين با اختصاص دادن گوشي موبايل يا تبلت به پايگاه هاي اورژانس و ارسال آنلاين ماموريت و آدرس محل فوريت ، از طريق اينترنت ، زمان اعلام ماموريت کاهش يافته و فرم هاي کاغذي ماموريت اورژانس، به کلي حذف گرديد. به اين ترتيب ، ثبت و نگهداري مستندات مأموريتهاي اورژانس به صورت الکترونيک انجام شده و اين امر موجبات ساماندهي آمار و اطلاعات و نيز بهره گيري به موقع و آنلاين از آمار را فراهم مي کند و با ثبت آنلاين وضعيت بيمار در سامانه ،کل پروسه عمليات قابل مشاهده و نظارت پزشک مقيم مرکز بوده و دستورات لازم درماني و هدايت بيماربه بيمارستان از طريق اين سامانه انجام خواهد شد.

رييس مرکز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشکي البرز افزود:آمبولانس هاي اورژانس با لينک دستگاه GPS و پنل ثبت موقعيت آمبولانس با اين سامانه ، با دريافت آدرس ماموريت جديد ، نزديکترين آمبولانس آماده انجام ماموريت به آدرس موردنظر شناسايي و بدون اتلاف وقت ، آدرس به آمبولانس مذکور ارسال مي گردد و اين امر در کاهش زمان اعلام ماموريت و رسيدن بر بالين بيمار موثر مي باشد.


 مديرعامل سازمان ساماندهي مشاغل شهري اصفهان:
 هر منطقه شهري ، صاحب کلينيک خودرو مي‌شود 

 اصفهان –راعي

مديرعامل سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده‌هاي کشاورزي شهرداري اصفهان گفت: براساس تفاهم‌نامه‌اي که با اتحاديه خدمات خودرويي سبک اصفهان منعقد شد، در جهت روان شدن ترافيک شهري زمين‌هايي را در مناطق مختلف تملک مي‌کنيم تا کلينيک‌هاي خودرو در اين مناطق احداث شود.به گزارش خبرنگارما از اصفهان، محمد مجيري در جمع اعضاي اتحاديه خدمات خودرويي سبک اصفهان با بيان اينکه ديگر امکان استقرار برخي واحدهاي صنفي در شهر اصفهان وجود ندارد، اظهار کرد: کمبود جاي پارک، ترافيک و آلودگي شهر به دليل اصولي نبودن شهرسازي است، زيرا ابتدا خيابان ساخته شده و سپس به صورت خطي واحدهاي صنفي در مجاورت آن شکل گرفته اند.

وي با بيان اينکه برخي از اين مشاغل فني گنجايش و ظرفيت جا دادن خودرو مورد تعمير را نداشته و در سواره‌رو و پياده‌رو دست به تعمير خودرو مي‌زنند، افزود: يکي از خيابان‌هايي که تعدد صنف خدمات خودرويي سبک را در آن شاهد هستيم، خيابان نيرو است که عرض کم و وجود دکل‌هاي برق در وسط خيابان، عبور و مرور عابران پياده را با مشکل مواجه کرده است.

مديرعامل سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده‌هاي کشاورزي شهرداري اصفهان با بيان اينکه براي حل مزاحمت‌هاي اين چنيني براي مردم نياز به کمک اصناف است، تصريح کرد: هشت ورودي به شهر اصفهان داريم؛ يکي از آن‌هايي که گردشگران داخلي و خارجي بسياري از آن گذر مي‌کنند، خيابان امام خميني(ره) است که مشاغلي همچون صافکاري، نقاشي و خدمات فني سبک را در خود جاي داده است.وي ادامه داد: براساس تفاهم‌نامه‌اي که با اتحاديه خدمات خودرويي سبک اصفهان منعقد شد، در جهت روان شدن ترافيک شهري زمين‌هايي را در مناطق مختلف تملک مي‌کنيم تا کلينيک‌هاي خودرو در اين مناطق احداث شود.مجيري توضيح داد: اولين زمين در ميدان مرکزي ميوه و تره بار اصفهان خواهد بود که روزانه چهار هزار خودرو وانت و نيسان از آن عبور مي‌کنند و خودروهايي که دچار مشکل مي‌شوند، براي کسب خدمات مي‌توانند به اين کلينيک مراجعه کنند.وي با تاکيد بر اينکه همه بايد به هم براي زيباتر شدن شهر کمک کنيم، خاطر نشان کرد: به همين صورت 15 زمين با مشارکت بخش خصوصي تبديل به کلينيک‌هاي خودرو مي‌شود تا علاوه بر رفع نياز مردم، فضاي کسب و کار براي کساني که پيش از اين امکان اشتغال نداشتند، فراهم شود.


 خبــر 

 افتتاح خط توليد فيلتر کنترل ماسه چاه‏هاي نفت و گاز در پرند

رباط کريم-اصغري

خط توليد فيلتر کنترل ماسه چاه‎هاي نفت و گاز با حضور معاون استاندار تهران در پرند به بهره‎برداري رسيد.

به گزارش خبرنگارما، در سومين روز از ايام الله دهه مبارک فجر خط توليد فيلتر کنترل ماسه چاه‎هاي نفت و گاز با حضور امامي امين معاون استاندار تهران، ساداتي فرماندار رباط کريم، مدير کل صمت استان تهران و تعدادي از مسئولان با ظرفيت توليد 1800 تن در سال در شهرک صنعتي پرند به بهره‎برداري رسيد.

بخشدار مرکزي شهريار:

طرح توسعه گردشگري را با جديت دنبال مي کنيم

شهريار-برزگر

رحيمي بخشدار مرکزي شهريار گفت:شهرستان شهريار از مهاجرپذيرترين شهرستانهاي استان تهران است که ميتوان نام ايران کوچک را به آن داد که هنوز ظرفيت‌هاي بالقوه آن به بالفعل تبديل نشده است.

وي با اشاره به طرح هاي هادي روستايي گفت:طرح هادي روستايي در برخي از روستاها بيش از 15 سال بازنگري نشده و اقدامي صورت نگرفته بود که براي 9 روستا طرح بازنگري انجام شد و 6 روستاي ديگر نيز بايد انجام شود.در بحث مبارزه با قاچاق کالا بخشداري موفقيت‌هاي خوبي داشته و نماينده بخشداري در تمام کشفيات حضور داشته است.

بحث امنيت از مهمترين موضوعات بشر است كه بيشتر از 50درصد دهياري‌ها نصب دوربين‌هاي پايشي را انجام داده اند.

بخشدار مرکزي شهرستان شهريار گفت:طرح توسعه گردشگري را با جديت دنبال مي کنيم و از سرمايه گذاري در بخش گردشگري با تمام توان حمايت مي نماييم.يکي از مشکلات ما در سرمايه‌گذاري در شهرستان، واگذاري اختيارات به شهرستان است که بايد از استان استعلامات انجام شود که اگر کار مجوزها در شهرستان انجام مي‌شد يک پروسه دو ساله طي دو هفته صورت مي گرفت.

رحيمي در خصوص ارزش افزوده هاي تخصيص يافته به دهياران براي انجام پروژه هاي عمراني و خدماتي در روستاها گفت:با توجه به واريز ارزش افزوده به دهياري‎ها که براي اولين بار در تاريخ 40ساله اتفاق افتاده ما به فکر ايجاد اشتغال در روستا بوديم که در اين راستا با ايجاد درآمد پايدار براي دهياري‎ها با احداث مغازه‎هاي خدماتي در ايجاد اشتغال گام برداشتيم.

معاون فني و عمراني شهردار تبريز:

تجهيز مناطق 10گانه شهرداري به دستگاه فلاسک حمل آسفالت

تبريز-توفيقي

معاون فني و عمراني شهردار تبريز از تجهيز مناطق 10گانه شهرداري تبريز به دستگاه حمل فلاسک در سال آينده خبر داد.

محمدحسين اسحقي در جلسه شوراي مديران شهرداري تبريز درخصوصي دسترسي هميشگي و آسان به آسفالت در مناطق اظهار کرد: براي مناطق دستگاه فلاسک حمل آسفالت در نظر گرفته مي شود که آسفالت را گرم نگه مي‎دارد تا براي لکه گيري از آن بهره ببريم.

وي همچنين تشريح کرد: دستگاه فلاسک حمل آسفالت، براي حفظ کيفيت اصلي و دماي آسفالت به کار مي رود تا در زمان لکه گيري و آسفالت‎ريزي مورد استفاده قرار بگيرد.

وي درخصوص پروژه هاي عمراني نيمه تمام شهرداري تبريز هم گفت: وضعيت اقتصادي در کشور به گونه‎اي است که بايد بيش تر به توانايي‎هاي داخلي خودمان متکي باشيم.

اسحقي ادامه داد: براي مثال بايد به جاي برون سپاري برخي از کارهايمان از امکانات و داشته هاي داخلي خود سازمان ها و مناطق استفاده کنيم و اين سياست را امسال درخصوص بتن و آسفالت اعمال کرديم.

تجليل از توليد کنندگان بخش کشاورزي شهريار

شهريار-برزگر

مهندس طاهري فرماندار شهرستان شهريار با تاکيد بر حفظ دشت شهريار و باغات و کشاورزي موجود اظهار داشت: اين مهم با کمک کشاورزان با اخلاص و زحمت‌کش که روزي خود از اين خاک بدست مي آوردند ممکن خواهد شد و ما مسئولين نيز در قبال اين عزيزان وظيفه داريم به هر طريقي که ميتوانيم اين طيف را حمايت کنيم و در جهت حل مسائل و مشکلاتشان علي الخصوص موضوع آب، تلاش کنيم.

نماينده عالي دولت در شهرستان شهريار با بيان اينکه به منظور تامين آب مناسب کشاورزي در شهرستان با برنامه ريزي هاي انجام شده قرار است پساب تصفيه شده از فاضلاب ها را جايگزين آب چاه ها کنيم .

وي در ادامه گفت: ميخواهيم به تدريج سرسبزي گذشته دشت شهريار را به آن بازگردانيم و نگراني‎هاي کشاورزان از کم آبي را مرتفع کنيم و با تصميم گيري و اقدامات خوب صورت گرفته ما از کشاورزان و عزيزاني که در اين حوزه فعاليت ميکنند طلب همکاري براي تسريع در اين روند را طلب ميکنيم.

مهندس طاهري بحران فرونشست هاي دشت شهريار را موضوع مهمي عنوان کرد که بوسيله برداشت بي رويه آب از اعماق زمين رخ ميدهد و بيان داشت: با ساماندهي موضوع پساب و از دسترس خارج کردن تدريجي چاه هاي آب، تجميع زمين‎هاي کشاورزي و قطره اي کردن آبياري مزارع که با کمک کشاورزان ممکن ميشود ميتواند در حل بحران موثر باشد .وي افزود: در نظر داريم صنايع تبديلي و سردخانه هاي شهرستان نيز توسط خود سرمايه گذاران کشاورزان در شهرستان انجام شود و به هم‎افزايي در راستاي رشد و ارتقاي مجموعه کشاورزي کمک کند.وي خاطرنشان کرد:از مسائل مهم و اولويت‎هاي کار ما توجه جدي به کشاورزان و صنايع تبديلي ميباشد که توسعه و پيشرفت ما را رقم ميزند و به اقتصاد و اشتغال شهرستان و کشور کمک ميکند.


 در استان 

 شهردار منطقه چهار تبريز :

بهره برداري از چهار پروژه مهم عمراني تا پايان سال

تبريز-توفيقي

شهردار منطقه چهار تبريز از تکميل و بهره‌برداري چهار پروژه مهم عمراني با اعتباري بالغ بر 280ميليارد ريال تا پايان سال خبر داد.

اکبر امجدي افزود: در دو سال گذشته شهرداري منطقه4 پاسخ به نيازهاي خدماتي، عمراني و زيست‌محيطي را در دستور کار خود قرار داده و کوشيده ‌است تا با اجراي پروژه‌هاي اولويت‌دار، بسترهاي عمراني و آباداني را در منطقه گسترش دهد.

وي بيان داشت: مسيرگشايي خيابان حجتي به چايکنار، فيضيه‌غربي به نظام‌پزشکي، احداث چهار پارک محله‌اي جديد، ايستگاه آتش نشاني شهيدان ذاکر، کانال دفع آب‌هاي سطحي خيابان ستارخان، کانال خليل‌آباد، کف‌سازي و پياده‌روسازي و توزيع بيش از 60هزار تن آسفالت از جمله اقداماتي است که با اين هدف اجرا شده است.

امجدي با بيان اينکه حدود 44درصد از بافت ناکارآمد و فرسوده شهري در سطح حوزه اين منطقه قرار دارد، اظهار داشت: مسيرگشايي امتداد شهيد خليلي به طول 500 متر و عرض 18 متر با اعتباري بالغ بر 150 ميليارد ريال تا پايان سال تکميل و به بهره‌برداري مي‌رسد. همچنين مسيرگشايي فاز دوم خيابان شهيد ميلاني به طول 270 متر و عرض 18 متر با اعتبار 35 ميليارد ريال تکميل مي‌شود.

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي کردستان:

کردستان داراي پتانسيل هاي بالايي در حوزه فرهنگ و هنر است

سنندج-مقصودي

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي کردستان گفت:پايين بودن سطح سواد موسيقيايي در بين مردم مهمترين چالش حوزه موسيقي در کردستان است که بايد با اقدامات فرهنگي در راستاي ارتقاي اين سطح گام برداشت.

جلال قلعه شاخاني در نشست خبري با خبرنگاران اظهارداشت: کردستان داراي پتانسيل هاي بالايي در حوزه فرهنگ و هنر است و با توجه به اينکه اين استان مهد و خواستگاه موسيقي است، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي به عنوان متولي اين حوزه بدنبال ارتقاي جايگاه اين عرصه در ميان مردم است.

وي در بخش ديگر سخنان خود به کنگره مشاهير کرد اشاره کرد و افزود: برگزاري کنگره مشاهير کرد يک ضرورت در تجلي فرهنگ و هنر کُردي است که در آن 20 نفر از مشاهير کُرد زبان دنيا و پنج نفر غير کرد که در راستاي اشاعه و معرفي فرهنگ و جايگاه قوم کرد ايفاي نقش کرده اند، تجليل مي شوند.مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان کردستان ادامه داد: از مهمترين اهداف اين کنگره، گام برداشتن در احياي نقش تاريخي و جريان ساز استان در تاريخ و فرهنگ ايران است که طي ساليان متمادي مغفول مانده و آنگونه که بايد در اين زمينه کار نشده است.

قلعه شاخاني در ادامه سخنان خود با اشاره به موازي کاري با تعدادي از دستگاه‏هاي فرهنگي ديگر استان در انجام برخي فعاليت هاي فرهنگي، يادآور شد: در کردستان 28 دستگاه متولي در حوزه فرهنگ در زمينه‎هاي مختلف فعاليت مي‎کنند که نياز است در راستاي هم افزايي اين دستگاه‎ها اقدامات لازم صورت گيرد و در اين راه ، اداره کل براي کمک به پيشبرد اهداف فرهنگي خود نيازمند حمايت رسانه‎ها است.

شهردار گرمدره :

احداث سومين مرکز تحقيقات ژنتيک بانوان کشور در آينده نزديك

کرج –خاکپور

آيين کلنگ زني وافتتاح چندين پروژه عمراني و ورزشي به مناسبت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي با حضور مسئوولان استاني ،محلي و ورزشکاران نامي کشور در گرمدره برگزار شد.هومن قدوسي شهردار گرمدره گفت: بزودي يکي از بزرگترين مراکز تحقيقات ژنتيک بانوان کشور در گرمدره احداث خواهد شد.

وي افزود: اين مرکز با پيگيري ها ودفاعيه خانم دکتر شهنواز يکي از دانمشندان برتر کشور در سازمان بهداشت جهاني وبا حمايت اين سازمان در غالب اهداء تجهيزاتي با ارزش ريالي 1ميليون دلار به بهره برداري خواهد رسيد وپيش بيني شده است در مجاورت آن يک واحد دانشگاهي نيز احداث شود.

بهره برداري از پارك بانوان گرمدره

قدوسي در موردپارک بانوان گرمدره نيز اظهار داشت: اين پارک دومين پارک بانوان در بين شهرهاي اقماري بعد از کرج است که جزء مطالبات جدي بانوان منطقه بود و به احتمال زياد طي 4 الي 6 ماه آينده به بهره برداري خواهد رسيد.اين مسوول در خصوص افتتاح زورخانه پنج تن آل عبا گفت: زورخانه پنج تن آل عبا در زميني به مساحت 165 متر مربع با کمک يک خير که حياط منزلش را به زورخانه اختصاص داده بود وکمک 500ميليون ريالي شهرداري وشوراي شهر گرمدره و هزينه 2ميليارد وپانصدميليون توماني خير با حضور قهرمانان باستاني کشور به بهره برداري رسيد.

شهردار گرمدره افزود: همچنين يک سالن چند منظوره ورزشي که حدود 20 سالي بود بلاتکليف و نيمه تمام رها شده بود،امسال با هزينه اي بالغ بر 20ميليارد ريال تمکيل،تجهيز وبه بهره برداري رسيد.وي گفت: با بهره برداري از اين پروژه ،هيات هاي ورزشي گرمدره در رشته هاي مختلف مي توانند از اين سالن جهت تمرين وبرگزاري مسابقات استفاده کنند.قدوسي با اشاره به پروژه زيرگذر امين آباد،اظهار داشت : يکي از مطالبات بحق مردم منطقه ، تعيين تکليف زيرگذر گرمدره است.

وي افزود: اين زيرگذر ساليان سال است رها شده ونياز به اعتباري بالغ بر 300ميليارد ريال ؛معادل بودجه يک سال شهرداري گرمدره دارد و در مورد آن با پيمانکاري که تحت پوشش قرارگاه خاتم الانبياء مي باشد،مذاکراتي صورت گرفته ومقدمات آن انجام شده ودر مرحله تمليک هستيم که متاسفانه نتوانستيم در ايام دهه فجر به سرانجام برسانيم ولي تا پايان امسال کلنگ زني خواهد شد.از ديگر برنامه هاي امسال دهه فجر گرمدره مي توان از برگزاري مسابقات جام چهلم وهمچنين جشنواره غذاهاي سنتي و ايراني در ميان بانوان گرمدره نام برد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي