جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/12/07 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6062

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزي:
اتمام پروژه سامانه گرمسيري در ايلام تا سال آينده

مديرعامل سازمان آرامستان هاي شهرداري اصفهان:
بزرگداشت مفاخر و علماي مدفون در آرامستان اصفهان

معاون عمراني استاندار قزوين:
مهندسان؛ سرمايه هاي تخصصي کشور

مديرکل استاندارد يزد:
فعاليت 45 آزمايشگاه همکار در يزد


خبــر


در استان


 معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزي:
 اتمام پروژه سامانه گرمسيري در ايلام تا سال آينده 

 
ايلام-افسانه سليماني

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزي تصريح کرد:اجراي پروژه سامانه گرمسيري که تاکنون بيش از 500 ميليارد تومان هزينه داشته، در استان ايلام تا سال 98 پايان يابد.

علي مراد اکبري معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزي در بازديد از سامانه گرمسيري استان ايلام اذعان داشت:اجراي پروژه سامانه گرمسيري قطعاً در توسعه کشاورزي منطقه شامل گندم، کلزا و قسمتي از سبزي و صيفي مي‌تواند تحولي در بحث اقتصادي کشاورزان و بهره‌برداران ايجاد کند.

وي بيان کرد:سامانه گرمسيري حدود 30 هزار هکتار از شهرستان‌هاي ايلام، مهران و دهلران را پوشش مي‌دهد که 85 درصد پيشرفت فيزيکي دارد.

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزي عنوان کرد:اجراي پروژه سامانه گرمسيري که تاکنون بيش از 500 ميليارد تومان هزينه داشته، در استان ايلام تا سال 98 پايان يابد.


 مديرعامل سازمان آرامستان هاي شهرداري اصفهان:
 بزرگداشت مفاخر و علماي مدفون در آرامستان اصفهان  

 اصفهان –بهمن راعي

مديرعامل سازمان آرامستان‎هاي شهرداري اصفهان گفت: با توجه به نزديک شدن به روزهاي پاياني سال، از 15 بهمن ماه خانه تکاني قطعات آرامستان شهر اصفهان آغاز شده، در حال انجام است و تا 15 اسفند ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، سيد رضا جعفريان فر در سلسله نشست هاي خبري "سه شنبه ها با رسانه" با اشاره به اينکه آرامستان باغ رضوان، آرامستان مرکزي اصفهان داراي يک هزار و 305 هکتار عرصه است که 170 هکتار آن فضاي سبز است، اظهار کرد:در فاز سه 10 هکتار ديگر به عرصه فضاي سبز آرامستان اصفهان اضافه مي‎‏شود.

وي گفت: آرامستان اصفهان از 6 فاز تشکيل شده که دو فاز آن مورد بهره برداري قرار گرفته و سه فاز در حال احداث است.

مديرعامل سازمان آرامستان هاي شهرداري اصفهان با بيان اينکه نياز به اصلاح هندسي برخي بخشهاي آرامستان اصفهان وجود داشت که طراحي اين کار انجام شده و در آينده اجرايي ميشود، گفت: دفن اموات در آرامستان اصفهان در فازهاي اول و دوم انجام ميشود.همچنين يک قطعه براي ايثارگران، خانواده شهدا و آزادگان و قطعه اي براي مفاخر،
نام آوران، هنرمندان، صديقين و قهرمانان در نظر گرفته شده است.

جعفريان فر تصريح کرد: همچنين براي کنترل ترافيک در اين محدوده، دوربين هاي مداربسته افزايش يافته است. يکي ديگر از اقدامات در راستاي تحقق خدمات مورد نياز شهروندان اجراي عمليات عمراني اصلاح ورودي آرامستان از سمت خيابان جي است که مشکلات ترافيکي اين بخش را به شدت کاهش مي‎دهد.

ساخت سالن‎هاي ترحيم و غذاخوري

مديرعامل سازمان آرامستان هاي شهرداري اصفهان با بيان اينکه درصدد هستيم تا سالن هاي ترحيم و غذاخوري را به اين مجموعه اضافه کنيم، اظهار کرد: اين طرح بعد از انتخاب سرمايه گذار از سوي سازمان مشارکت هاي شهرداري اصفهان، اجرا مي‎شود.

جعفريان با اشاره به اينکه براي افزايش امنيت در فضاي آرامستان، سامانه ثبت اتوماتيک خودروهاي ورودي به اين مکان، را در دست اجرا داريم، اظهار کرد: علاوه بر تامين امنيت بيشتر، با اجراي اين طرح ترددها به صورت دقيق ثبت و در آمارگيري ها از آن استفاده مي شود.

وي با بيان اينکه توسعه اپليکيشن سازمان آرامستان شهرداري اصفهان در سال جاري انجام شد و همه خدمات مورد نياز مردم بر روي اين نرم افزار قرار گرفته است تا ديگر بدون مراجعه حضوري بسياري از خدمات به شهروندان عرضه شود، گفت: همچنين در سال جاري المان هاي نام آوران در ورودي قطعه نام آوران نصب شد.

وي از برگزاري بزرگداشت مفاخر و علماي مدفون در آرامستان شهر اصفهان در سال آينده خبر داد و گفت: در حال حاضر هم به صورت متناوب بازديدهايي از سوي طلاب و علماي حوزه علميه از بخش هاي مختلف آرامستان اصفهان صورت مي گيرد.

جعفريان تصريح کرد: تا پايان سال 1396، 130 هزار و 57 نفر در آرامستان شهر اصفهان دفن شدند و با برآوردهاي صورت گرفته ما تا 75 سال آينده ظرفيت براي دفن در اين آرامستان را داريم که در صورت ساخته شدن آرامستان غرب شهر، ظرفيت زماني ما افزايش هم خواهد يافت.

وي ادامه داد: حمل متوفي از مناطق 15 گانه شهر اصفهان به آرامستان رايگان است و با 36 خودرو براي اين کار وارد قرار داد شديم بنابراين شهروندان نبايد وجهي را به حمل کنندگان پرداخت کنند.


 معاون عمراني استاندار قزوين:
 مهندسان؛ سرمايه هاي تخصصي کشور 

 قزوين-خردمند

علي فرخ زاد معاون عمراني استاندار قزوين با صدور پيامي 5 اسفند، گراميداشت روز مهندس را به جامعه مهندسان استان تبريک گفت در متن اين پيام آمده است:

مهندسان به عنوان سرمايه‎هاي تخصصي کشور در انديشه و تاريخ ارزنده ايران اسلامي يادآور و تداعي کننده ابتکار و نوآوري هستند و نقش اساسي و حرفه‎اي آنان در توسعه عرصه‎هاي مختلف برهيچ کس پوشيده نيست.پيشرفت و سازندگي هر جامعه‎اي در گرو نگاه علمي و تخصصي به موضوعات و مسائل مختلف و ارائه راهکارهاي نوين مي‎باشد و مهندسان در اين زمينه قادرند با بهره‌مندي از قدرت تجزيه و تحليل يکي از اهرم‎هاي ياري‎گر و مهم باشند و رسالت خود را در سازندگي، عمران و آباداني ايران اسلامي بالاخص در اين برهه زماني حساس که از هر سو مورد هجمه معاندين قرار گرفته ايم، به نحو احسن به مرحله اجرا درآورند.

پنجم اسفند زادروز خواجه نصرالدين طوسي که در تقويم ملي کشور روز مهندس نامگذاري شده است فرصت مغتنمي است تاضمن تقدير و تشکر از زحمات تلاش گران عرصه مهندسي کشور، اين روز پرافتخار را به همه مهندسان متعهد استان تبريک و تهنيت عرض نمايم .اميد است همواره شاهد توفيقات روزافزون اين قشر پرتوان در کمک به توسعه و پيشرفت استان باشيم.


 مديرکل استاندارد يزد:
 فعاليت 45 آزمايشگاه همکار در يزد 

 يزد-خيرخواه

مديرکل اداره استاندارداستان يزد گفت :طي پنج سال، در تمامي آزمايشگاه‎هاي همکارتحت پوشش اين اداره کل، استاندارد ISO/IEC17025 پياده مي‎شود.

محمد حسين ماجدي اردکاني که به مناسبت فرا رسيدن زاد روز خواجه نصيرالدين طوسي وروز مهندسي به ايراد سخن مشغول بود افزود:در حال حاضر بار اصلي آزمون نمونه‎ها و در واقع ارزيابي انطباق کالاهاي استاندارد بردوش آزمايشگاه‎هاي همکار تاييد صلاحيت شده است که خوشبختانه در اين مقطع از زمانه تکيه گاه خوبي براي متوليان استاندارد به حساب مي‎آيند.

وي ادامه داد:در حال حاضر 45 آزمايشگاه همکار در استان يزد مبادرت به انجام آزمون مي‎نمايند ، که از اين تعداد 38 آزمايشگاه همکار استاني و مابقي بر اساس استاندارد ISO/IEC17025 فعال هستند.

اين مقام مسئول تاکيد کرد:آن تعداد ازآزمايشگاه‌هايي که در استان بر اساس استاندارد ISO/IEC17025 مبادرت به انجام آزمون مي‌نمايند در حوزه هاي صنايع شيميايي،ساختماني ،اندازه شناسي ، اوزان و مقياس‌ها فعال هستند که بر اساس برنامه زمان بندي اعلامي از سوي مرکز ملي تاييد صلاحيت سازمان ملي استاندارد ايران(NACI) تا شهريور سال 1403 هجري شمسي ،مابقي آزمايشگاه ها در 11 رشتي فني تخصصي بايد اين استاندارد را در محل کار خود پياده نمايند.

ماجدي اردکاني درتوضيح استاندارد ISO/IEC17025 گفت:اين استاندارد الزامات عمومي براي احراز صلاحيت آزمايشگاه هاي آزمون و کاليبراسيون است که آزمايشگاه ها با پياده سازي اين استاندارد ميتوانند کيفيت نتايج آزمون صادره خود را در فضاي مطمئن‎تري جهت ارائه به مشتري تضمين کنند .مديرکل اداره استاندارد استان يزد در اين خصوص افزود: استاندارد مورد بحث، کار مشترک سازمان بين‌المللي استاندارد و کميسيون بين‌المللي برق و الکترونيک بوده که مشتمل بر پنج بند اصلي است،که بند چهار مرتبط با الزامات مديريتي و بند پنج الزامات فني را بيان مي‌نمايد.دبير شوراي فرهنگ سازي حمايت از کالاي ايراني در پايان گفت: به لحاظ کاري ،آزمايشگاه ها ي همکار به دو دسته محصول محور و آزمون محور تقسيم بندي مي شوند که در حالت آزمون محور،نتايج آزمون نهايي طبق نظر متقاضي در بندهاي آزمون درخواستي مدرک مربوطه گزارش ميشود .


 خبــر 

 آغاز طرح «استقبال از بهار» در مناطق دهگانه تبريز

تبريز-توفيقي

معاون خدمات شهري و اجرايي شهرداري تبريز از اجراي طرح لکه گيري اساسي آسفالت با هدف رفع مشکل چاله‌ها در خيابان‌هاي اصلي شهر در طرح استقبال از بهار خبر داد.

محمدرضا قربانيان تبريزي اظهار داشت: طرح استقبال از بهار در مناطق دهگانه سطح تبريز آغاز شد.

قربانيان خطاب به معاونين خدمات شهري تبريز افزود: طي مهلت 20 روزه در خيابانهاي اصلي شهر نبايد شاهد هيچ گونه چاله‎اي باشيم و در صورت مشاهده هر موردي در اين خصوص برخورد جدي صورت مي‎گيرد.

وي با تقدير از همکاري مناطق در مديريت و رفع بحران در بارشهاي متعدد برف در روزهاي اخير، گفت:بارش برف در مناطق 1، 2 و 5 به اندازه‎اي زياد بود که اگر به موقع تدبير و اقدامي صورت نمي‎گرفت شاهد مشکلات متعددي در خصوص تردد شهروندان بوديم.

قربانيان تبريزي همچنين بر تلاش شبانه روزي نيروهاي خدماتي شهرداري تبريز براي آماده سازي هرچه بهتر شهر براي ايام نوروز و استقبال شايسته از ميهمانان نوروزي تاکيد کرد.

شهردار تبريز در آئين افتتاح مرکز آموزش قطار شهري؛

جابجايي روزانه 9 هزار مسافر در خط 1 مترو

تبريز-توفيقي

روزانه 9 هزار شهروند فقط با فاز 1 خط 1 مترو جابجا مي‎شوند که اين ميزان استقبال مردم از مترو موجب شده تا روزهاي پرخطر در بحث آلودگي هواي تبريز به نصف کاهش يابد.

ايرج شهين باهر در آئين افتتاح مرکز آموزش قطار شهري و ساختمان شرکت بهره‎برداري با اعلام مطلب فوق گفت: قطار شهري پروژه بزرگ و ارزشمندي است که مي‎خواهيم به مردم تبريز تقديم کنيم، مردمي که دو روز قبل با حضور پرشور خود در راهپيمايي 22 بهمن نشان دادند که هميشه در کنار نظام و حاکميت هستند.حضور مردم تبريز در جشن چهلمين سالگرد انقلاب اسلامي به حدي پرشور بود که اغلب رسانه‎هاي سراسري راهپيمايي مردم تبريز را به عنوان نمونه پخش کردند.

شهردار تبريز با تاکيد بر اينکه مترو از اهميت زيادي براي شهر برخوردار است، اظهار کرد: اعتقاد داريم مترو بزرگترين و مهمترين پروژه شهر تبريز و حتي استان آذربايجان شرقي است و براي مثال فقط 80 ميليارد تومان براي دو مجموعه مرکز آموزش سازمان قطار شهري و ساختمان شرکت بهره‎برداري هزينه شده است. اهميت مترو از آنجايي است که براي تمامي حوزه‎ها از جمله محيط زيست و حمل و نقل تاثيرگذار است و پروژه‎اي است که نيازمند هزينه زيادي است.

وي افزود: هر ايستگاه مترو هزينه اي بالغ بر 100 تا 120 ميليارد تومان در پي دارد که رقمي قابل توجه است. مترو يک پروژه ماندگار است که از قابليت‎هاي زيادي از جمله بهبود وضعيت حمل و نقل و همچنين کاهش آلودگي هوا برخوردار است و بر اين اساس لازم است تا از منابع دولتي نيز براي تکميل آن استفاده کرد.

اصلاح شبکه آبرساني در شهرستان قدس

شهرستان قدس- مژگان عليقارداشي

شبکه توزيع آب شرب خيابان گل نرگس شهرستان قدس به طول 100 متر اصلاح شد.

مدير امور آبفاي شهرستان قدس با اعلام اين خبر گفت: با توجه به افزايش ساخت وساز، توسعه جمعيت شهري و همچنين گزارشات مردمي مبني بر شکستگي‌هاي مستمر و افت فشار آب اهالي خيابان گل نرگس، عمليات اصلاح شبکه و انشعاب در دستور کار اين امور قرار گرفت.

او افزود: در اجراي اين عمليات از لوله‌هاي پلي اتيلن به طول 100 متر و با قطر 110 استفاده شده است و 50 رشته انشعاب آب مشترکين اصلاح شده است، که افت فشار شبکه در زمان اوج مصرف در اين خيابان با اجراي اين طرح رفع شد.

بهزاد رضواني در پايان اظهار داشت:عليرغم تمام تلاشهاي مجموعه همکاران در آبفا و با توجه به فرا رسيدن ايام نوروز و خانه تکاني، براي جلوگيري از قطع و يا افت فشار آب بويژه در زمان اوج مصرف، شهروندان از مصارف غير ضروري همچون شستن فرش جداً خودداري کرده و مصرف صحيح آب را در خانواده مديريت نمايند.

کاشت نهال در مخابرات منطقه همدان

همدان -شهناز محمدي

کاشت نهال در مخابرات منطقه همدان با حضور مهندس گرزين مدير منطقه وساير مديران و همکاران انجام شد.

مهندس گرزين در مراسم کاشت نهال گفت:توجه به فضاي سبز از وظايف و مسئوليتهاي اجتماعي مخابرات است و هدف شرکت مخابرات ايران هم که اين حرکت نمادين را در کشور به مناسبت چهلمين سالگرد انقلاب انجام داده توجه به فضاي سبز ومحيط زيست مردم است.

اميدوارم مردم عزيز ما هم با استفاده از سامانه 2000 از صورتحساب کارکرد تلفن ثابت مطلع شده ونسبت به پرداخت آن گامي در جهت حفط محيط زيست بردارند وبا چاپ نکردن قبض از قطع درختان جلوگيري کنيم.

کشف وضبط سه قبضه اسلحه شکاري در لاهيجان

رشت-سيده حديث ميرزاده

مامورين پاسگاه سر محيط باني امير كلايه شهرستان لاهيجان طي گشت و كنترل‎هاي روزانه خود در حاشيه تالاب امير كلايه لاهيجان(در حد فاصل روستاي حسنعليده به ناصر كياده) موفق به كشف وضبط دو قبضه اسلحه شدند.

به گزارش روابط عمومي حفاظت محيط زيست گيلان ، علي اميري رييس اداره محيط زيست لاهيجان گفت :درپي تعقيب وگريزهاي انجام شده ، دو متخلف كه در حاشيه تالاب مشغول به شكار بودند، پس از رويت محيط بانان ضمن متواري شدن دو قبضه اسلحه شكاري خود را در داخل آببندان مخفي نموده که اسلحه ها توسط محيط بانان كشف وضبط شد.شايان ذكر است اقدامات لازم جهت شناسايي متخلفين در دستور كار قرار دارد.

وي افزود :اداره حفاظت محيط زيست شهرستان لاهيجان طي يك ماموريت جداگانه موفق به كشف وضبط يك اسلحه شكاري از منطقه كوهستاني لاهيجان شد .

اميري در پايان گفت :با توجه به اينكه فصل شكار پرندگان به پايان رسيده است اداره حفاظت محيط زيست لاهيجان گشت وكنترل مداوم از عرصه‌‎هاي مختلف را در دستور كار خود دارد.


 در استان 

 مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي در نشست صميمي با کارکنان؛

تحقق اهداف سازماني در گرو همدلي همه کارکنان است

تبريز-توفيقي

نشست صميمي مديرعامل واعضاي هيات مديره با کارکنان شرکت گاز استان آذربايجان شرقي در محل سالن همايشهاي اين شرکت و با حضور حداکثري همکاران برگزار شد. مديرعامل شرکت گازآذربايجان شرقي در اين ديدار صميمي به اهميت سرمايه هاي انساني در نيل به اهداف سازماني اشاره کرد و گفت: نيل به بهره وري و تحقق اهداف کلان شرکت مهمترين دستاورد همدلي و هم راستايي کارکنان در اجراي امور محوله و خدمت رساني به مردم مي باشد.

سيدرضا رهنماي توحيدي به تلاش جمعي پرسنل خدوم شرکت گاز استان ارج نهاد و تصريح کرد: هيچ سازماني نمي تواند خود را بدون داشتن کارکنان مشتاق و متعهد موفق بداند زيرا مهمترين ابزار براي رسيدن به اعتبار، نوآوري و رضايت مشتري ، کارکنان توانمند و دانش محور مي باشد . شايان ذکر است در اين نشست همكاران در محيطي صميمي و دوستانه با ارائه برخي پيشنهادات، نقطه نظرات خود را در ارتباط با مسائل و مشكلات به سمع مديرعامل واعضاي هيات مديره شرکت رسانده و آنها نيز ضمن پاسخ به سوالات مطروحه مقرر نمودند تا با بررسي و ارزيابي موارد اعلامي، نسبت به اجرايي نمودن راهکارهاي پيشنهادي اقدام نمايند.

مديرعامل سازمان فاواي شهرداري تبريز:

نقشه جامع تبريز با سامانهSDI ؛آماده بهره برداري

تبريز-توفيقي

مديرعامل سازمان فاواي شهرداري تبريز از بهره برداري سامانه SDI در ايام دهه فجر چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي خبر داد.

احمد فيضي مديرعامل سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري تبريز با اعلام اين خبر گفت: هدف اصلي SDI به عنوان زير ساخت اطلاعات مکاني جهت ارائه سرويس‎هاي لايه بندي شده و بروز شده به سامانه‎هاي مختلف با کمترين هزينه و کوتاه ترين زمان ممکن است.

او افزود: با توجه عدم يکپارچگي سرويس‎هاي مکاني در سامانه‎هاي مختلف شهرداري و نيز بدليل نياز اساسي شهرداري تبريز براي ارائه سرويس‎هاي نقشه به حوزه‎هاي مختلف اعم از شهرسازي،GNAF ، خدمات شهري و توسعه زير ساخت اطلاعات مکاني شهرداري تبريز اجراي اين پروژه ضروري بود.

فيضي با بيان اينکه بهره برداري از اين سامانه همزمان با چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي خواهد بود اظهار داشت:اين سامانه با دستور و پيگيري‎هاي شهردار تبريز و تلاشهاي شبانه روزي کارشناسان اين سازمان آماده بهره‎برداري و راه اندازي شده است.

احمد فيضي در خصوص استفاده از اين سامانه گفت:کاربران به طور پيوسته براي نيازهاي خود احتياج به دستيابي و دسترسي سريع به اطلاعات مکاني دارند، لذا SDI ميتواند کمک شاياني به ساده سازي تبادل داده‎ها و منابع بين سازمانها کند.

مدير خدمات شرکت بهره‎برداري نفت و گاز مسجد سليمان:

خريد و توزيع 30000 اصله نهال توسط شركت نفت و گاز مسجدسليمان

اهواز-محمدي

مدير خدمات شرکت بهره برداري نفت و گاز مسجدسليمان از برنامه‎ريزي براي خريد و توزيع 30000 اصله نهال توسط اين شرکت خبر داد .

محمود خدادادي با بيان اين مطلب اظهار داشت :از اين تعداد 16500 نهال و نشاء در سطح ادارات ، منازل و تأسيسات شرکت توزيع گرديده ، 5500 اصله نهال نيز خريداري در اختيار ادارات حفاظت محيط زيست حوزه عملياتي قرار گرفته و براي خريد 8000 اصله نهال نيز برنامه ريزي شده است .

وي افزود :نهال‌هاي توزيع شده از گونه درختان مثمر و غيرمثمر بومي و سازگار با آب و هواي استان خوزستان ميباشند که به منظور توسعه فضاي سبز مناطق و همچنين مراقبت پس از کاشت با هماهنگي ادارات حفاظت محيط زيست شهرهاي حوزه عملياتي اين شرکت در اختيار انجمن‎هاي مردم نهاد حامي محيط زيست قرار گرفت تا با نظارت آن ادارات در مناطق مختلف کاشته شوند .

مديرخدمات شرکت بهره برداري نفت و گاز مسجدسليمان تصريح کرد : اين اقدام در راستاي علاقمندي و توجه اين شرکت به مقوله محيط زيست و توسعه فضاي سبز صورت گرفته است و در فاز بعدي و تا پيش از فرارسيدن هفته منابع طبيعي تعداد 8000 اصله نهال باقيمانده نيز خريداري و توزيع مي‌گردد .

وي در خصوص اقدامات صورت گرفته اين شرکت در حوزه محيط زيست اظهار داشت : به موازات واگذاري و توزيع نهال به انجمن‎هاي مردم نهاد حامي محيط زيست ، مديريت خدمات با کاشت بيش از 16500 نهال درختان مثمر و نشاهاي فصلي در اماکن و تأسيسات صنعتي ، ادارات ، و اماکن مسکوني و همچنين احداث پارک تفريحي تمبي در مجاورت موزه کارخانه برق و کاشت بيش از 500 اصله نهال مثمر و غير مثمر تلاش داشته است سهم قابل توجهي در افزايش سرانه فضاي سبز ايفا نمايد.خصوصاً در شرايطي که با هجوم ريزگردها نقش و تأثير درختان در مقابله با اين عامل آلاينده بخوبي مشخص گرديده است .


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي