جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/12/14 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6068

شهردار گرگان:
آغاز طرح «استقبال از بهار» با مشارکت 500 نيرو

مدير منطقه 7 عمليات انتقال گاز ايران:
خودکفايي 98 درصدي صنعت گاز کشور

با افزايش 8 درصدي تحويل محصولات نهايي صورت گرفت؛
تحقق اهداف فولاد مبارکه در توليد و تحويل کالا به بازار

در راستاي اجراي طرح استقبال از بهار؛
انجام عمليات آسفالت ريزي و لکه گيري محلات سطح شهر قدس


خبــر


در استان


 شهردار گرگان:
 آغاز طرح «استقبال از بهار» با مشارکت 500 نيرو  

 گرگان-قهرمان

شهردار گرگان از آغاز طرح استقبال از بهار با مشارکت 500 نيرو و 50 خودرو خبر داد و گفت:اين طرح تا پايان تعطيلات نوروز ادامه خواهد داشت.عبدالرضا دادبود در مراسم رژه موتوري امکانات و تجهيزات شهرداري گرگان براي آغاز طرح استقبال از بهار، اظهار کرد:با توجه به نزديک شدن به ايام نوروز، طرح استقبال از بهار از امروز به طور رسمي کار خود را با اجراي رژه موتوري توان و تجهيزات شهرداري گرگان آغاز شد.

وي ادامه داد: تلاش شهرداري گرگان بر اين است در ايام نوروز شهري پاکيزه‌تر از گذشته داشته باشيم و در اين راستا 50 دستگاه خودرو و 500 نفر نيرو در اين روزهاي پايان سال که بسيار پرکار است در خدمت مردم خواهند بود.شهردار گرگان تاکيد کرد: با تلاش سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري شهرداري گرگان 60 المان نوروزي در سطح شهر نصب خواهد شد که المان‌هاي بروزتر و زيباتر از گذشته است.

دادبود با اشاره به اينکه سال گذشته المان اتوبوس سبز و کلبه سبز شهرداري گرگان با استقبال بسيار خوب شهروندان مواجه شد، تاکيد کرد:تلاش ما بر اين است در کنار اقدامات خدماتي و زيباسازي شهر با اجراي برنامه‌هاي متنوع گردشگري و تفريحي فضايي را ايجاد کنيم که همانند گذشته بيش از 90 درصد گردشگران تمايل دوباره براي حضور در گرگان را داشته باشند.گفتني است، فرماندار گرگان با حضور در اين مراسم ضمن تقدير از اقدامات شهرداري گرگان در راستاي توسعه همه جانبه شهر از آينده روشن براي گرگان در حوزه گردشگري و تفريحي خبر داد.

بر اساس اين گزارش، طرح استقبال از بهار شهرداري گرگان تا پايان ايام نوروز با شعار شهر «شهر پاکيزه، شهروند مسووليت‌پذير» اجرا خواهد شد.


 مدير منطقه 7 عمليات انتقال گاز ايران:
 خودکفايي 98 درصدي صنعت گاز کشور 

 همدان-حامد ملکيان

مدير منطقه 7 عمليات انتقال گاز ايران گفت: دانش و توانايي فني و تخصصي شرکت گاز در حوزه توليد(استخراج و پالايش)، انتقال و توزيع تا 98 درصد خود‌کفا است و اکنون اين توانايي به حدي رسيده است که بايد از گاز براي اقتصاد کشور درآمد بيشتري توليد کنيم.امين عبادي در جشنواره حرف تا عمل(نمايشگاه دستاورد‌‌هاي منطقه7 عمليات گاز ايران) در همدان اظهار داشت:روز‌گاري در اين کشور فقط يک روستا از گاز‌طبيعي برخوردار بود و اکنون به بيش از 27 هزار روستا و يک هزار و 135 شهر‌گاز‌ رساني شده است.

وي با بيان اينکه خدمات منطقه 7 عمليات انتقال گاز ايران شامل مديريت اين فعاليت در استان‌هاي همدان، مرکزي، کرمانشاه، لرستان، ايلام، کردستان و بخش‌هايي از استان‌هاي قزوين و زنجان است، افزود:به دليل اتکا به توان داخلي و دانش متخصصان ايراني توانسته‌ايم در 4 دهه قبل گام اول مورد نظر مقام معظم رهبري را اجرا کنيم و اکنون به اجراي گام دوم رهبري وارد شديم.

عبادي تصريح کرد:اکنون شرکت گاز ايران و به پيروي از آن، عمليات انتقال گاز ايران اين توانايي را دارد که در تبديل گاز به در‌آمد براي اقتصاد کشور قدم ‌بردارد و فقط مصرف گاز و فر‌آورده‌هاي آن به داخل کشور محدود نباشد و براي کشور ارز‌ آوري ايجاد کند.مدير منطقه 7 عمليات انتقال گاز ايران اظهار داشت: توليد در‌آمد اقتصادي از فر‌آورده‌هاي گازي حرکت در مسير تحقق گام دوم مورد نظر‌ مقام معظم رهبري است و شرکت گاز ايران اين توانايي را دارد که با بهره‌مندي از دانش دانشگاهيان با ارائه طرح‌هاي اقتصادي گام‌هاي موثري در اين حوزه بردارد.

وي مويد اين توانايي را ارتقاي زير‌ساخت‌هاي انتقال گاز در خطوط لوله از 2900 کيلو‌متر در اوايل انقلاب به 39 هزار‌کيلو‌متر خط انتقال عنوان کرد وگفت: تعداد ايستگاه‌هاي تقويت فشار قوي فعال خطوط انتقال هم از 14 ايستگاه به 81 ايستگاه رسيده است تا گاز را از 10 مبدا توليد به 30 هزار مبدا مصرف در کشور برساند.


 با افزايش 8 درصدي تحويل محصولات نهايي صورت گرفت؛
 تحقق اهداف فولاد مبارکه در توليد و تحويل کالا به بازار  

 اصفهان-راعي

در پايان بهمن‌ماه سال جاري تناژ تحويل محصولات نهايي (انواع ورق) فولاد مبارکه به بازار داخل از مرز پنج ميليون تن گذشت و با رشد 8 درصدي نسبت‌به مدت مشابه سال قبل به 5 ميليون و 67 هزار تن رسيد.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، محمود اکبري گفت:علي‌رغم وجود تحريم‌هاي ظالمانه، فولاد مبارکه توانست نيازمصرف‌کنندگان داخلي به محصولات فولادي تخت را تأمين کند و با افزايش تأمين نياز مشتريان، از خروج ارز جلوگيري و به حفظ سطح اشتغال در کشور کمک کند.

معاون فروش و بازاريابي شرکت فولاد مبارکه افزود: در يازده‌ماهه سال جاري شرکت فولاد مبارکه 3 ميليون و 741 هزار تن محصولات گرم و اسيدشويي را به مشتريان خود تحويل داده است که اين ميزان نسبت‌به سال گذشته 11 درصد رشد نشان مي‌دهد.علاوه‌بر آن با توجه به نياز مشتريان، اين شرکت تناژ توليد و تحويل محصولات گرم با ضخامت نازک را افزايش داده است؛ به‌طوري‌که درصد رشد محصولات گرم با ضخامت کمتر از 3 ميلي‌متر 10 درصد رشد داشته و از يک‌ميليون و 516 هزار تن به يک‌ميليون و 666 هزار تن رسيده است.معاون فروش و بازاريابي شرکت فولاد مبارکه گفت:تناژ تحويل محصولات سرد نيز رشد 3 درصدي نسبت‌به يازده ماه سال 1396 داشته و از يک‌ميليون و 48 هزار تن به يک‌ميليون و 82 هزار تن در سال جاري رسيده است.در سال جاري تحويل محصولات سرد به توليدکنندگان لوازم‌خانگي و صنايع بشکه‌سازي افزايش قابل‌توجهي داشته است. همچنين بخشي از اين محصولات جهت پوشش‌دهي به کارخانه‌هاي مصرف‌کننده ورق گالوانيزه و ورق قلع‌اندود اختصاص يافته است.

وي ادامه داد:محصولات فولاد مبارکه در سال جاري به بيش از 925 مشتري تحويل داده شده است که ازنظر تعدادي نيز رشد 10 درصدي داشته است.

فولاد مبارکه با افزايش تحويل محصول به مشتريان داخلي به تداوم توليد در کارخانه‌هاي توليدي پايين‌دست کمک کرده است؛ ولي متاسفانه علي‌رغم تاکيد دولت محترم بر صادرات محصولات فولادي توسط شرکت‌هاي توليدکننده و اقدامات و پيگيري‌هاي صورت‌گرفته از طرف فولاد مبارکه، بخشي از ورق‌هاي فولادي عرضه‌شده به بازار داخلي، بدون تبديل شدن به محصولات نهايي صادر مي‌شود که به ايجاد اشتغال در کشور و صادرات محصولات با ارزش‌افزوده، خسارات جبران‌ناپذيري وارد مي‌کند و لازم است جهت جلوگيري از صادرات محصـــولات فولادي توســــط شرکــت‌هاي غيرتوليدکننده اقدامات اساسي‌تري صورت گيرد.


 در راستاي اجراي طرح استقبال از بهار؛
 انجام عمليات آسفالت ريزي و لکه گيري محلات سطح شهر قدس 

 شهرستان قدس - مژگان عليقارداشي

مسعود مختاري شهردار قدس، از عمليات آسفالت ريزي و لکه گيري در معابر سطح شهر در راستاي اجراي طرح استقبال از بهار خبر داد.

مهندس مسعود مختاري شهرداري قدس، با اشاره به اينکه اجراي پروژه هاي آسفالت ريزي و لکه گيري معابر سطح شهر در اولويت برنامه ها و اقدامات نوروزي اين شهرداري قرار گرفته است، اظهار داشت: عمليات طرح استقبال از بهار به منظور ارتقاي کمي و کيفي خدمات شهري و آماده سازي شهر براي رفاه حال شهروندان و مسافران نوروزي در قالب ترميم، لکه گيري وآسفالت ريزي به صورت گسترده در سطح شهر اجرايي مي شود.

شهردار قدس با بيان اينکه در اين طرح عمليات لکه گيري و اجراي روکش آسفالت در معابري که آسفالت آنها تخريب شده است، اجرايي مي شود، افزود: با نزديک شدن به روزهاي پاياني سال، عمليات لکه گيري و آسفالت ريزي معابر سطح شهر در قالب طرح استقبال از بهار، توسط عوامل معاونت امور زير بنايي اين شهرداري انجام مي گيرد.

وي، ادامه داد: به همين منظور اين شهرداري در نظر دارد از طريق مناقصه عمومي و عقد قرارداد با پيمانکار حائز صلاحيت نسبت به زيرسازي و لکه گيري آسفالت معابر سطح مناطق يک و دو (طرح استقبال از بهار) با برآورد اوليه 6 ميليارد ريال اقدام کند.


 خبــر 

 سليمان پور:

براي مبارزه با مواد مخدر بايد با برنامه ريزي پيش برويم

بهارستان-اصغري

فرماندار بهارستان گفت:براي مبارزه با مواد مخدر بايد برنامه‎ريزي داشته باشيم و طبق برنامه پيش برويم. به گزارش خبرنگار ما، بيژن سليمان پور فرماندار بهارستان در سيزدهمين جلسه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان اظهار داشت: جلسات شوراي هماهنگي به صورت مستمر برگزار مي‎شود و از تمامي اعضاي اين شورا قدرداني و تشکر مي‎کنم.

وي افزود: در حوزه مبارزه با مواد مخدر کارهاي بزرگي انجام مي‎شود که اين توفيقات حاصل تلاشها و زحمات اعضاي شوراي مبارزه با مواد مخدر شهرستان است.

فرماندار بهارستان با تاکيد بر اينکه اين تلاشها بايد مداوم و با برنامه‎ريزي باشد، گفت:در حوزه مبارزه با مواد مخدر بايستي برنامه‎ريزي داشته باشيم و با برنامه پيش برويم.

معاون برنامه ريزي و توسعه سرمايه انساني شهردار تبريز:

اجراي پروژه‎هاي اولويت‎دار عمراني؛ در دستور كار

تبريز-توفيقي

معاون برنامه ريزي و توسعه نيروي انساني شهردار تبريز با تاکيد بر اهميت زمانبندي تصويب کليات بودجه سال 98در اسفند ماه جاري، گفت:شهرداري نسبت به سال‎هاي گذشته فرصت مناسبي براي اجراي روند مناقصات پروژه هاي اولويت دار سال 98 دارد.

مرتضي موحد نيا اظهار داشت:کليات بودجه با 2 هزار و 668 ميليارد تومان به تصويب رسيد.

وي اظهار داشت:شهرداري تبريز امسال نسبت به سالهاي گذشته بودجه واقعي‎تري را در مدت زمان کوتاه تهيه و تقديم شوراي اسلامي شهر کرد و در زمان مناسب کليات آن توسط اعضا تصويب شد تا روند اجراي مناقصات پروژه‎هاي اولويت دار قبل از آغاز فصل کاري سال آينده به اتمام برسد.

موحدنيا تصريح کرد:شهرداري تبريز براي سال آينده پروژه‎هاي مختلف اولويت‎دار مخصوصا در حوزه عمراني را در دستور کار خود قرار داده و ضرورت داشت اجراي آنها به موقع آغاز شود.

وي ادامه داد: اعضاي کميسيون برنامه و بودجه شورا با توجه به اهميت موضوع، جلسات مشترک متعددي را با شهرداري برگزار کردند که در نهايت بودجه پيشنهادي در صحن علني مطرح و کليات آن به تصويب رسيد.

معاون برنامه ريزي و توسعه سرمايه انساني شهردار تبريز خاطرنشان کرد: اين معاونت پس از تلاش تيم کارشناسي اداره کل برنامه ريزي و بودجه توانست لايحه بودجه منطقي براي سال آينده با در نظر گرفتن شرايط ساخت و سازها، تنظيم و تقديم شوراي محترم اسلامي شهر تبريز کند.

حضور فعال برق منطقه‎اي خوزستان در نمايشگاه دستاوردهاي انقلاب

اهواز-محمدي

شرکت برق منطقه اي خوزستان در نمايشگاه دستاوردهاي چهل ساله انقلاب اسلامي خوزستان حضوري فعال داشت و اقدامات انجام شده در شرکت را در معرض ديد بازديد کنندگان گذاشت.

نمايشگاه دستاوردهاي چهل ساله انقلاب اسلامي در محل دائمي نمايشگاه بين‎المللي اهواز (کيانپارس) از تاريخ نهم تا دوازدهم اسفند ماه برگزار شد و شرکت برق منطقه‎اي خوزستان در اين نمايشگاه حضوري فعال داشت.

در روز افتتاحيه اين نمايشگاه استاندار خوزستان و همايون يوسفي نماينده مردم اهواز، باوي، کارون و حميديه در مجلس شوراي اسلامي در غرفه برق منطقه‎اي خوزستان حاضر و مدير روابط عمومي شرکت دستاوردهاي چهل سال گذشته را براي آنها تشريح کرد.

استاندار خوزستان و نماينده مردم اهواز در مجلس شواري اسلامي در اين بازديد دستاوردهاي شرکت برق منطقه‎اي خوزستان را قابل تقدير خوانده و از تلاشهاي صورت گرفته تشکر کردند.

در روز دوم نمايشگاه نيز غرفه برق منطقه‎اي خوزستان ميزبان بازديدکنندگان بوده است.

همزمان با نمايشگاه دستاوردهاي انقلاب اسلامي، هشتمين نمايشگاه بين المللي صنايع و ماشين آلات کشاورزي نيز برگزار شد.

رئيس اداره حفاظت محيط زيست بهارستان:

کشف و ضبط 7قطعه لاک پشت در مرکز خريد و فروش بهارستان

بهارستان-اصغري

رئيس اداره حفاظت محيط زيست بهارستان از کشف و ضبط 7قطعه لاک پشت در مرکز خريد و فروش اين شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگارما، شيدا اکار در جمع خبرنگاران حاضر در اداره محيط زيست بهارستان با اشاره به ممنوعيت خريد و فروش سمندر لرستاني، مار آبي و لاک پشت گوش قرمز و يا ساير گونه‎ها، اظهار داشت: با توجه به قرارگيري در آستانه نوروز و احتمال نگهداري، خريد و فروش گونه‎هاي فوق‎الذکر در ميادين و مراکز خريد و فروش شهرستان توسط افراد سودجو، اين اداره اقدام به اجراي اولين مرحله گشت و پايش به منظور نظارت و کنترل هرگونه تخلف در اين خصوص کرده است.

اکار در ادامه با اشاره به اينکه طي بازديد روز جاري 7 حلقه لاک پشت از يک دست فروش، کشف و ضبط شده است افزود: هرگونه زنده گيري و خريد و فروش جانوران وحشي ممنوع بوده و به تمامي ميادين و مراکز خريد و فروش آبزيان حوزه استحفاظي که در روز جاري مورد بازديد قرار گرفت، هشدارهاي لازم در خصوص برخورد قاطع و قانوني با متخلفين ابلاغ شد.

رئيس اداره حفاظت محيط زيست بهارستان در پايان بر لزوم همياري ساکنان محترم شهرستان با اداره حفاظت محيط زيست، تاکيد کرد و بيان داشت: از خريد جانوران وحشي که توسط سودجويان از زيستگاه‎هاي طبيعي خود دور شده خودداري نموده و در صورت مشاهده با اين اداره تماس حاصل نمايند، همچنين با عنايت به اينکه ماهي قرمز که در اين ايام توسط خانواده‎ها خريداري مي‎شود بومي ايران نبوده و مخرب محيط زيست کشور مي‎باشد لذا پس از پايان ايام نوروز و در راستاي حفظ محيط زيست کشور، از رهاسازي اين گونه در رودخانه‎ها و زيستگاه‎هاي آبي و طبيعي خودداري کنيد.


 در استان 

 معاون درمان سازمان تامين اجتماعي:

تعيين تکليف هلدينگ درمان در سال 98

ايلام-افسانه سليماني

معاون درمان سازمان تامين اجتماعي که براي شرکت در همايش منطقه‌اي مديران درمان غرب کشور به ايلام آمده بود از تعيين تکليف هلدينگ درمان در سال 98 خبر داد.

مهدي درخشان در جمع پرسنل و معاونان مديريت درمان استان ايلام اظهار داشت: يکي از مهم‌ترين برنامه هاي اساسي سازمان در حوزه درمان تعيين تکليف هلدينگ در سال 98 است.وي در اين مورد توضيح داد:هلدينگ درمان که از سال 92 مطالعات آن شروع شد، کار وسيعي قرار بود انجام دهد ولي عملاً نتوانسته به اهداف تعيين شده دست پيدا کند لذا در حال انجام کارهايي هستيم که هلدينگ درمان بتواند تمام درمان را در برگرفته و ساختار معاونت درمان عوض شود.

درخشان افزود:يکي از چالش‎هاي بزرگ معاونت درمان تامين اجتماعي پرداخت مطالبات طرف قرارداد سازمان است که اميدواريم با وصول مطالبات از دولت تا پايان سال اين مشکل رفع شود.معاون درمان سازمان تامين اجتماعي بيان داشت:بخش درمان سازمان تامين اجتماعي، رسالت مهم تامين، حفظ و ارتقاء سلامتي بيمه شدگان و مستمري بگيران تامين اجتماعي را دارد.درخشان در ادامه مهم‌ترين برنامه سازمان در بخش درمان در سال 98 را اتمام تمام پروژه هاي (آي.تي) و اجرايي شدن صد درصد نسخه الکترونيک عنوان کرد.دکتر کريم لاله ماژين مدير درمان تامين اجتماعي استان ايلام نيز در اين نشست گفت:سه مرکز درماني شامل دي کلينيک ميلاد، درمانگاه شماره 2 و درمانگاه دهلران از مراکز درماني ملکي مديريت درمان استان ايلام هستند.

شهردار رباط کريم:

بهره برداري از پروژه «بلوار نبوت» رباط کريم تا قبل از سال نو

رباط کريم-اصغري

شهردار رباط کريم گفت: پروژه «بلوار نبوت» رباط کريم تا قبل از سال نو بهره برداري ميشود.سيد محمد مير زماني در حاشيه بازديد از پروژه‌هاي در دست اقدام شهرداري در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: ما در بخش‌هاي فعاليت‌هاي عمراني در منطقه‌ آلارد و پرندک بحث اصلاح شبکه جداول و جدول گذاري در کوچه‌ها و معابر و شريان‌هاي اصلي و فرعي را در دستور کار قرار داديم.وي در خصوص اهميت اصلاح معبر بلوار نبوت از حد فاصل پل ساوه تا سه راهي کيکاور افزود:در بحث اصلاح معبر تراشه روکش معبر بلوار نبوت را داشته ايم اما در اجرا شرايط فني تغييراتي را براي ما ايجاد مي‌کند و اين تغييرات باعث مي‌شود که اجراي پروژه به سمتي حرکت مي‌کند که اختلالي در رفت و آمد همشهريان عزيزمان ايجاد شود و علت اين اختلال نيز بابت نظارت بر اجراي دقيق و صحيح پروژه‌ها است.

شهردار رباط کريم همچنين تصريح کرد:ما مي‌توانستيم خيلي راحت و در کمترين زمان ممکن اين پروژه را با تراشه روکش ساده همان گونه که توسط مديران زحمتکش قبلي انجام شده انجام دهيم ولي مسئله اين است که اين تراشه و روکش بعد از يک سال منجر به نارضايتي مردم مي‌شود.

ميرزماني گفت: به لحاظ فني اين ايراد است که در بعضي از نقاط بلوار نبوت 60 سانت آسفالت اجرا شده و همين باعث ترک خوردگي آسفالت و نارضايتي شهروندان شده است، لذا به اميد خدا و با تلاش شبانه روزي شهرداري ما اين پروژه را يک بار براي هميشه و با کمترين هزينه و بيشترين کارايي به اتمام خواهيم رساند.

وي همچنين مدت زمان اين پروژه را کمتر از يک ماه اعلام کرد و اعتبار اجراي آن را بالغ بر 40 ميليارد ريال دانست و مسافت اين پروژه را نيز 1800 متر اعلام کرد.

گفتني است اين پروژه از حدفاصل زيرگذر اتوبان ساوه آلارد تا سه راه کيکاور و ميدان شهيد همداني در حال اجرا است و قبل از سال نو در صورت مساعد بودن شرايط جوي به بهره برداري خواهد رسيد.

سرپرست گمرکات ايلام:

کشف 44تن ورق فولادي قاچاق در مرز مهران

ايلام-افسانه سليماني

سرپرست گمرکات استان ايلام از کشف 44تن ورق فولادي قاچاق در مرز مهران خبر داد.

روح الله غلامي سرپرست گمرکات استان ايلام اذعان داشت:با تلاش همکاران خدوم استان 44هزار و 130 کيلوگرم ورق فولادي قاچاق در مرز مهران شناسايي و کشف شده است.

وي خاطر نشان کرد:ارزش کالاي قاچاق 2ميليارد و 461 ميليون و 221 هزار از 2 تريلر با عنوان ورق گالوانيزه با همت و تلاش پرسنل شناسايي و کشف شده است.سرپرست گمرکات استان بيان کرد:تمام هدف پرسنل و مجموعه همکاران در گمرکات استان توسعه صادرات و مبارزه با قاچاق کالا و ايجاد امنيت براي مردم و شهروندان بوده است.

بازديد شهردار تبريز از 2پروژه مهم منطقه 8

تبريز-توفيقي

شهردار تبريز از روند پيشرفت پروژه‌هاي مسيرگشايي خيابان ارک و ساماندهي ميدان شهيد بهشتي در منطقه 8تبريز بازديد کرد.

شهين‌باهر در بازديد از روند پيشرفت مسيرگشايي خيابان ارک، آزادسازي و راه‌اندازي خيابان ارک را نمونه موفقي از کارهاي اين منطقه عنوان کرد.

پروژه مسيرگشايي خيابان ارک پس از 30سال انتظار چندهفته پيش با تملک آخرين واحد باقي‌مانده در مسير، وارد فاز عملياتي شد. ‌

به گفته رضا پاک‌نهاد، شهردار منطقه 8 تبريز، اين خيابان مي‌تواند به عنوان يک گلوگاه عمل کرده و پس از اتمام مسيرگشايي، تاثير بسزايي در روانسازي ترافيک منطقه داشته باشد.

هم‌اکنون زيرسازي خيابان ارک به اتمام رسيده و قرار است اين خيابان در 2 فاز پياده‌راه و ماشين‌رو تا پايان سال جاري مورد بهره‌برداري قرار بگيرد.با توجه به اهميت ميدان شهيد بهشتي و قرار گرفتن در مرکز شهر، از چندروز پيش شهرداري منطقه 8 تبريز عمليات ساماندهي اين ميدان را آغاز کرده است.پاک‌نهاد، شهردار اين منطقه گفته است که تاچند ماه آينده فضاي سبزي به مساحت 1هزار و 300متر در ميدان شهيد بهشتي ايجاد مي‌شود.ميدان شهيد بهشتي تبريز يکي از پتانسيل هاي بالقوه گردشگري اين شهر است که وجود بزرگ‌ترين فرش سنگي جهان در مرکز اين ميدان بر جذابيت‌اش افزوده است.به دليل کم‌اهميت شمردن قابليت‌هاي اين ميدان در ادوار گذشته، فضاي داخلي ميدان و واحدهاي تجاري زير پل در مرکز ميدان به صورت متروکه درآمده و از لحاظ امنيتي نيز براي شهروندان مشکلاتي به وجود آورده بود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي