جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/12/21 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6074


جزئيات ثبت‌نام پذيرش دانشجو بر اساس سوابق تحصيلي


پذيرش بدون آزمون برگزيدگان علمي در دوره دکتري دانشگاه هنر


جزئيات برگزاري آزمون زبان انگليسي توليمو


خبرنامه


يادداشت


ميز خبر


 جزئيات ثبت‌نام پذيرش دانشجو بر اساس سوابق تحصيلي  

 
سازمان سنجش آموزش کشور جزئيات ثبت‌نام و انتخاب رشته براي شرکت در پذيرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي آزمون سراسري مهرماه سال 1398 دانشگاه‌ها را اعلام کرد. بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش كشور، جزئيات ثبت‌نام و انتخاب رشته براي شرکت در پذيرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي آزمون سراسري مهرماه سال 1398 دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي موضوع قانون سنجش و پذيرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي مصوب 10 شهريور سال 92 مجلس شوراي اسلامي و مصوبات پانزدهمين و شانزدهمين جلسه شوراي سنجش و پذيرش دانشجو 8 و 12 دي‌ماه 1397 اعلام شد.

انتشار دفترچه راهنماي ثبت‌نام از بهمن‌ماه

دفترچه راهنماي ثبت‌نام از 17 بهمن 97 منتشر شده است و کليه داوطلبان متقاضي ثبت‌نام و انتخاب رشته براي شرکت در پذيرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي آزمون سراسري مهرماه سال 1398 موضوع قانون سنجش و پذيرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي مصوب 10 شهريور سال 92 مجلس شوراي اسلامي و مصوبات پانزدهمين و شانزدهمين جلسه شوراي سنجش و پذيرش دانشجو 8 و 12 دي‌ماه 1397 مي‌توانند در اين مرحله ثبت‌نام کنند.

مهلت ثبت‌نام از اسفند 97 تا شهريور 98

مشاور عالي سازمان سنجش افزود: ثبت‌نام و انتخاب رشته براي گزينش در رشته‌هاي تحصيلي که پذيرش در آن‌ها صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي (معدل کتبي ديپلم) صورت مي‌پذيرد منحصراً به‌صورت اينترنتي آغازشده است و تا روز چهارشنبه 6 شهريورماه 98 ادامه دارد.

دفترچه راهنماي ثبت‌نام و جدول کد رشته محل‌هاي مربوط به اين پذيرش از 17 بهمن 97 بر روي پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش قرارگرفته است.

امکان انتخاب 100 کد رشته براي تمام داوطلبان

کليه داوطلبان و متقاضيان مي‌توانند بر اساس ضوابط و شرايط مندرج دفترچه راهنماي مربوط براي پذيرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي معدل کتبي ديپلم در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي در اين بازه زماني 6 ماهه (اسفند 97 تا شهريور 98) به پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش به نشاني: www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و تکميل فرم انتخاب رشته حداکثر 100 کد رشته به روش اينترنتي، اقدام کنند.

رشته‌هاي دانشگاه آزاد متعاقباً اعلام مي‌شود

فهرست کد رشته محل‌هاي مربوط به دانشگاه آزاد اسلامي متعاقباً از طريق سايت سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع‌رساني خواهد شد.

با توجه به اينکه برخي از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي بعد از انتشار دفترچه راهنماي ثبت‌نام ظرفيت‌هاي جديد يا اصلاحاتي را به اين سازمان اعلام کرده‌اند، اطلاعيه‌اي در اين خصوص در تاريخ 30 ارديبهشت 98 در پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش منتشر خواهد شد و داوطلبان متقاضي مي‌توانند بامطالعه اطلاعيه در صورت تمايل در زمان مقرر کد رشته محل‌هاي انتخابي خود را ويرايش کنند.

تکاليف داوطلبان، مدارک لازم و مراحل ثبت‌نام اينترنتي

تکاليف‌، مدارک لازم و مراحل ثبت‌نام اينترنتي در اين نوع پذيرش اعلام شده است.

داوطلب متقاضي شرکت در پذيرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي (معدل کتبي ديپلم) بايد يکايک اقدامات زير را به‌موقع و در مهلت مقرر انجام دهد:

- مراجعه به پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش کشور.

- دريافت دفترچه راهنماي ثبت‌نام از طريق پايگاه اطلاع‌رساني سازمان و مطالعه آن.

- تهيه فايل عکس اسکن شده داوطلب بر اساس توضيحات مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام.

- ثبت‌نام و انتخاب رشته از طريق سايت اينترنتي سازمان در زمان مقرر (20 اسفند 97 تا 6 شهريور 98)

تذکرات لازم:

1- اخذ ديپلم نظام آموزشي جديد 6-3-3 حداکثر تا تاريخ 31 مرداد 98، دارا بودن مدرک پيش‌دانشگاهي و يا اخذ مدرک پيش‌دانشگاهي حداکثر تا تاريخ 31 شهريور 98 و يا دارا بودن ديپلم نظام قديم و يا مدرک کارداني (با تاريخ اخذ حداکثر تا 31 شهريور 98) براي کليه داوطلبان الزامي است.

2- دارندگان ديپلم فني و حرفه‌اي و کاردانش نظام قديم هنرستان که فاقد مدرک پيش‌دانشگاهي و يا مدرک کارداني هستند حق ثبت‌نام و شرکت در اين مرحله را ندارند و در صورت ثبت‌نام و انتخاب رشته به‌عنوان متخلف شناخته‌شده و برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.

3- نظر به اينکه گزينش دانشجو در اين مرحله بر اساس سوابق تحصيل (معدل کتبي ديپلم)، صورت خواهد گرفت؛ لذا کليه متقاضيان (ديپلمه‌هاي نظام آموزشي 3-3-6، نظام سالي واحدي يا ترمي واحدي، نظام قديم چهارساله دبيرستان و همچنين ديپلمه‌هاي فني و حرفه‌اي و کاردانش نظام قديم هنرستان که داراي مدرک پيش‌دانشگاهي و يا کارداني هستند) بايد معدل کل و يا معدل کتبي خود را به‌صورت صحيح در تقاضانامه ثبت‌نام اينترنتي درج کنند.

داوطلبان توجه داشته باشند در صورت مغايرت معدل کل و يا معدل کتبي واقعي با معدل کل و يا معدل کتبي اعلام‌شده در تقاضانامه ثبت نامي، از ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان ممانعت به‌عمل‌آمده و قبولي آن‌ها لغو مي‌شود.

تبصره 1: داوطلبان نظام آموزشي جديد 6-3-3 پس از ثبت‌نام در اين مرحله از پذيرش لازم است، پس از دريافت مدرک ديپلم حداکثر تا تاريخ 31 مرداد 98 با مراجعه به سايت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به درج معدل کتبي ديپلم خود در تقاضانامه ثبت نامي اقدام کنند.

تبصره 2: داوطلبان ديپلم فني و حرفه‌اي و يا کاردانش نظام آموزشي جديد 6-3-3 و ديپلمه‌هاي فني و حرفه‌اي و کاردانش نظام قديم هنرستان که داراي مدرک پيش‌دانشگاهي و يا کارداني هستند و فاقد معدل کتبي ديپلم هستند، بايد معدل کل ديپلم متوسطه خود را عيناً دربند 16 تقاضانامه اينترنتي ثبت‌نام درج کنند.

هرگونه تغييري از طريق نشريه پيک سنجش (هفته‌نامه خبري و اطلاع‌رساني سازمان سنجش‌)، پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش و در صورت لزوم از طريق رسانه‌هاي گروهي اعلام خواهد شد.


 پذيرش بدون آزمون برگزيدگان علمي در دوره دکتري دانشگاه هنر 

 دانشگاه هنر براي سال تحصيلي 98 از ميان برگزيدگان علمي در دوره دکتري تخصصي بدون آزمون دانشجو مي‌پذيرد.دانشگاه هنر، با توجه به آئين‌نامه ارائه تسهيلات به برگزيدگان علمي براي ورود به دوره تحصيلي بالاتر شوراي هدايت استعدادهاي درخشان و بر اساس مصوبات شوراي تحصيلات تکميلي دانشگاه، 20 درصد از ظرفيت پذيرش با آزمون دوره روزانه خود را به پذيرش بدون آزمون، در دوره دکتري تخصصي در برخي رشته‌ها اختصاص داد.

دانشگاه هنر در رشته‌هاي پژوهش هنر تاريخ تطبيقي و تحليلي هنر اسلامي، معماري، شهرسازي مرمت اشيا فرهنگي و تاريخي، از طريق مصاحبه و بررسي سوابق علمي و پژوهشي دانشجو مي‌پذيرد.دانشجويان نمونه کشوري، معرفي‌شدگان بنياد نخبگان و برگزيدگان جشنواره‌هاي ملي و بين‌المللي و معرفي‌شدگان هر يک از واحدهاي وزارت علوم نيز در صورت داشتن شرايط فراخوان ضرورت دارد از همين طريق متقاضي شوند و تقاضاي اين گروه از داوطلبان در فرصت و يا از طريق ديگري بررسي نخواهد شد.

متقاضيان حداکثر تا پايان وقت اداري 31 ارديبهشت 98 براي ارسال مدارک موردنياز فرصت دارند.


 جزئيات برگزاري آزمون زبان انگليسي توليمو 

 صد و سي و ششمين دوره آزمون زبان انگليسي پيشرفته Tolimo:E-A2019 پنجشنبه 23 اسفند منحصراً در شهر تهران برگزار مي‌شود.

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش كشور، برگ راهنما و کارت شرکت در صد و سي و ششمين دوره آزمون زبان انگليسي پيشرفته از امروز سه‌شنبه 21 اسفند 97 بر روي پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس:www.sanjesh.org قرار مي‌گيرد.

داوطلبان مي‌توانند با واردکردن اطلاعات خود شامل: شماره پرونده، نام و نام خانوادگي، سال تولد و شماره ملي نسبت به پرينت برگه راهنما و کارت شرکت در آزمون اقدام کنند.

نكات مهم:

- هر داوطلب براي شرکت در جلسه آزمون بايد، علاوه بر پرينت کارت شرکت در جلسه آزمون، اصل کارت ملي يا اصل گذرنامه خود را ارائه کند. آدرس محل برگزاري آزمون بر روي کارت شرکت در آزمون داوطلبان درج‌ شده است.

- چنانچه داوطلبان متقاضي شرکت در آزمون هرگونه اشکالي در کارت ورودي خود مشاهده کردند، مي‌توانند در روز چهارشنبه 22 اسفند 97 صبح از ساعت 8 تا 12 و بعدازظهر از ساعت 14 تا 17 با در دست داشتن کارت شناسايي معتبر و دو قطعه عکس به نماينده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص مراجعه کرده و اشکال احتمالي کارت خود را اصلاح و رفع کنند.

- داوطلباني که شماره پرونده و کد پيگيري ثبت‌نام خود را فراموش کرده‌اند، براي دريافت شماره پرونده با مراجعه به سايت سازمان سنجش و ورود به سيستم پاسخگويي اقدام کنند و به‌هيچ‌وجه به باجه رفع نقص مراجعه نکنند.

آدرس باجه رفع نقص کارت: دانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه سوره: تهران: خيابان انقلاب، ميدان فردوسي، کوچه شاهرود، دانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه سوره.

واحد اطلاعات و پاسخگويي به سؤالات داوطلبان اين آزمون از 20 تا 22 اسفند 97 در وقت اداري آماده پاسخگويي به سؤالات داوطلبان است. داوطلبان به‌منظور پاسخگويي به سؤالات خود مي‌توانند به بخش پاسخگويي اينترنتي سايت سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني: www.sanjesh.org مراجعه و يا با شماره تلفن 42163- 021 تماس حاصل کرده و از مراجعه حضوري خودداري کنند.


 خبرنامه 

 پذيرش 200 دانشجو در دانشگاه فرهنگيان کاشمر از سال آينده

با راه‌اندازي دانشگاه فرهنگيان در اين شهرستان موافقت شد و از مهرماه سال آينده 200 دانشجو پذيرش مي‌شوند.

علي طاهريان گفت: بر اساس دستور رئيس دانشگاه فرهنگيان کشور از ابتداي مهرماه در دانشگاه فرهنگيان کاشمر پذيرش دانشجو خواهيم داشت و با موافقت براي پذيرش 200 دانشجو از محل تبصره ماده 28 استخدامي‌هاي کشور از مهرماه فعاليت اين دانشگاه در کاشمر آغاز خواهد شد.

طاهريان افزود: به‌رغم اينکه دانشگاه‌هاي منطقه با افت دانشجو مواجه هستند، بدون شک ورود 200 دانشجو در منطقه از منظر اقتصادي و اجتماعي بسيار تأثيرگذار خواهد بود. با بررسي‌هاي انجام‌شده محل دانشگاه فرهنگيان کاشمر به‌صورت موقت در کانون فرهنگي تربيتي لقمان و خوابگاه آن‌ها در محل خوابگاه قبلي نمونه ايمان در نظر گرفته‌شده است.

وي بيان کرد: به دليل حساسيتي که در جابه‌جايي کانون‌هاي فرهنگي تربيتي وجود دارد، فضاي بهتري را به اين کانون اختصاص داده‌ايم.

ارائه دروس به زبان غيرفارسي در دانشگاه تهران از سال آينده

معاون بين‌الملل دانشگاه تهران از ارائه آموزش‌هاي غيرفارسي در سال 98 خبر داد و گفت: اين آموزش‌ها از سال آينده در اغلب رشته‌هاي دانشگاهي ازجمله فني و مهندسي، انساني، علوم سياسي، هنر و … ارائه خواهند شد.

دکتر محمدباقر قهرماني، ايجاد رشته‌هاي غيرفارسي در دانشگاه تهران را از ديگر برنامه‌هاي دانشگاه در جهت توسعه تعاملات بين‌المللي عنوان کرد و گفت: اين رشته‌ها در سال آينده به‌منظور جذب دانشجويان و اساتيد خارجي توسعه خواهد يافت.

دکتر قهرماني تأکيد کرد: در حوزه ارتباط با اتحاديه اروپا نياز به توسعه بيشتري در تعاملات داريم. به‌گونه‌اي که در سال جاري حدود 30 قرارداد بين‌المللي بين دانشگاه‌هاي اتحاديه اروپا تدوين شده و اين قراردادها علاوه بر اينکه درآمد مالي بالايي دارد در توسعه ارتباطات دانشگاه‌ها نقش مؤثري خواهد داشت. ضمن اينکه قرارداد ديگر با دانشگاه لوند سوئد در راستاي توسعه همکاري‌هاي پژوهشي در دست اجرا داريم.

معاون بين‌الملل دانشگاه تهران نيز تأکيد کرد: در سال 98 نيز برگزاري دوره‌هاي مشترک دانشگاه تهران با کشورهاي فرانسه، آلمان، سوئد، آمريکا و … ادامه خواهد يافت اما اين دوره‌ها در پرديس بين‌المللي کيش دانشگاه تهران توسعه بيشتري خواهد داشت.

تدوين آئين نامه همکاري بلندمدت اساتيد خارجي در دانشگاه تربيت مدرس

رئيس دانشگاه تربيت مدرس گفت: در حال تدوين آئين‌نامه براي همکاري بلندمدت اساتيد خارجي در اين دانشگاه هستيم.

محمدتقي احمدي گفت: برنامه داريم بستري را فراهم کنيم که بر اساس آن اساتيد خارجي بتوانند بيشتر از 6 ماه در دانشگاه فعاليت و استخدام چندماهه و چندساله داشته باشند.

وي افزود: در حال تدوين آئين‌نامه براي حضور بلندمدت اساتيد خارجي در دانشگاه هستيم که بايد تطبيق مقررات وزارت کار و ضوابط استخدامي براي اين افراد را شناسايي کنيم.

رئيس دانشگاه تربيت مدرس اظهار داشت: برخي از رشته‌هاي دانشگاهي در اين دانشگاه وجود دارد که داراي اعتبار علمي بسيار خوبي است و اساتيد خارجي علاقه دارند تا با اين گروه‌هاي آموزشي همکاري کنند که اجراي اين آئين‌نامه مي‌تواند به اين امر کمک کند.

احمدي عنوان کرد: همچنين برخي رشته‌هاي جديد در دنيا وجود دارد که در دانشگاه‌هاي ما تدريس نمي‌شود بنابراين براي اين نوع رشته‌ها مي‌توانيم از اساتيد خارجي استفاده کنيم.

وي گفت: درصورتي‌که اين آئين‌نامه تدوين شود، اساتيد خارجي براي همکاري آموزشي و پژوهشي بلندمدت به دانشگاه تربيت مدرس دعوت مي‌شوند.

بررسي راه‌هاي گسترش همکاري‌هاي علمي با اتحاديه آفريقا

راه‌هاي گسترش همکاري‌هاي علمي و فناوري ايران با اتحاديه آفريقا در ديدار قائم‌مقام وزير علوم در امور بين‌الملل و کميسيونر منابع انساني، علوم و فناوري اتحاديه آفريقا بررسي شد.

به گزارش روابط عمومي وزارت علوم، راه‌هاي توسعه همکاري‌هاي علمي و فناوري ايران و اتحاديه آفريقا در ديدار سارا آنيانگ اگبور کميسيونر منابع انساني، علوم و فناوري اتحاديه آفريقا با حسين سالار آملي، قائم‌مقام وزير علوم در امور بين‌الملل و رئيس مرکز همکاري‌هاي علمي بين‌المللي موردبررسي قرار گرفت.

سالار آملي در اين ديدار، نگاه وزارت علوم در همکاري علمي فناوري با آفريقا را «مثبت» خواند و با اشاره به پتانسيل‌ها و دستاوردهاي علمي کشورمان، زمينه‌هاي همکاري دو طرف به‌ويژه در حوزه‌هاي نانو فناوري، فناوري‌هاي زيستي، علوم مهندسي و هوافضا را بسيار مناسب ارزيابي کرد.

وي، آمادگي ايران را درزمينه انتقال تجارب و دستاوردهاي علمي فناوري ازجمله تبادل استاد و دانشجو، همکاري مشترک پژوهشي و آموزش‌هاي مهارتي در حوزه‌هاي موردنياز کشورهاي عضو اتحاديه به کميسيونر اتحاديه آفريقا اعلام کرد.

سارا آنيانگ اگبور، کميسيونر منابع انساني، علوم و فناوري اتحاديه آفريقا نيز در اين ديدار پيشرفت‌هاي علمي و فناوري ايران را «بسيار برجسته و قابل‌توجه» توصيف کرد و حضور قابل‌ملاحظه زنان در عرصه‌هاي مختلف علمي را «ستودني» دانست.

وي با اشاره به دستور کار 2063 اين اتحاديه براي 50 سال آينده قاره آفريقا، زمينه را براي مشارکت ايران و دانشگاه‌هاي آن در تحقق اين دستور کار مناسب دانست و خواهان حضور بيشتر ايران در آفريقا با تمرکز بر حوزه نانو فناوري، علوم زيستي، فناوري اطلاعات، دوره‌هاي مهارتي و شغلي و بهبود کيفيت آموزش شد.

در اين ديدار ماهاما اودراگو مدير منابع انساني و علم و فناوري اتحاديه آفريقا و بلاي کاسا رئيس دانشگاه پان افريکن، کميسيونر اتحاديه را همراهي کردند.

همچنين رئيس شهرک علمي تحقيقاتي اصفهان، نماينده سازمان امور دانشجويان و مديران بين‌الملل دانشگاه‌هاي فني و حرفه‌اي، جامع علمي کاربردي و پژوهشگاه ملي ژنتيک و زيست‌فناوري براي همکاري با کشورهاي عضو اتحاديه آفريقا اعلام آمادگي کردند.


 يادداشت 

 به‌کارگيري فناوري‌هاي نوين در بازسازي تاسيسات نفتي

To use New technologies In the reconstruction of oil facilities

مهندس مهدي جباري

Jabbari_Mahdi@yahoo.com

يازدهم مارس 2019 مصادف با مرحله دوم رقابت‌ دانشجويان مهندسي نفت و انرژي برخي از كشورهاي جهان در دانشگاه اميرکبير ايران است. يافته‌ها نشان مي‌دهد، 75 درصد نفت توليدي کشور همچنان از چهار ميدان اصلي که اکتشاف آن‌ها به‌پيش از ملي شدن صنعت نفت برمي‌گردد، تأمين مي‌شود. مساله فرسودگي تأسيسات ميدان‌هاي نفتي و ضريب بازيافت نفت، به‌کارگيري روش‌هاي فناوري‏هاي نوين در اين حوزه را ضروري مي‎سازد. فرصتي كه مي‌تواند با بهره‌گيري از روش‌هاي نوين علمي، ميزان برداشت از ميدان‌هاي نفتي كشور را افزايش دهد.

اولين بار اكتشاف مدرن چاه نفتي در سال 1745 در فرانسه پايه‌ريزي شد و در سال 1859 ميلادي با حفاري اولين چاه در پنسيلوانيا توسعه يافت.

به‌طوري که بيان شد، يكي از مشکلاتي كه صنعت نفت كشور از آن رنج مي‌برد، نيمه‌عمر ميدان‌هاي نفتي موجود کشور است. فرسودگي اين ميدان‌ها لزوم به‌کارگيري روش‌هاي ازدياد برداشت را سبب مي‌شود. ازدياد برداشت هم نيازمند فناوري‌هاي نوين است که كشور تا حدي فاقد آن است.

هدف مسابقات اين است که ميزان برداشت از ميادين نفتي با بهره‌گيري از روش‌هاي نوين علمي افزايش پيدا کرده و به حداکثر خود برسد. بر اين اساس 3 محور برگزاري مسابقه را بهينه‌سازي توسعه ميدان، بهينه‌سازي مکان چاه، بهينه‌سازي پارامترهاي کنترل و نيز بهينه‌سازي هم‌زمان مکان چاه و پارامترهاي کنترل تشكيل مي دهد.

در مرحله نخست اين رقابت، مجموع 28 گروه از دانشگاه‎هاي کشور در مسابقه شرکت کردند که از اين تعداد 13 گروه برگزيده مي‌شوند. موضوع دور سوم مسابقات دانشجويي مهندسي نفت، مربوط به استحکام و مقاومت سيمان استفاده‌شده در ديواره چاه نفت است؛ براين اساس دانشجويان با فرمولاسيون موردنظر خود، تست ماده را ساخته و ارسال مي‌کنند تا ميزان سبک بودن، مقاومت و آب آزاد در آن به‌وسيله دستگاه‌ها تست شود.

يكي ديگر از مشكلات صنعت نفت كشور، ضريب بازيافت نفت(نسبت توليد نفت به ميزان نفت موجود در مخزن) است، كه در حال حاضر ميانگين ضريب بازيافت ايران حدود 24 درصد است اين در حالي است كه در مقايسه با بسياري از كشورهاي جهان پايين است. به نظر مي‎رسد، اين تفاوت در بازدهي ناشي از سرمايه‌گذاري و به‌کارگيري فناوري‌هاي پيشرفته امروزي است.


 ميز خبر 

 آيين نامه هاي دانشجويي به روز رساني مي شوند

معاون دانشجويان داخل وزارت علوم از بررسي آيين‌نامه‌هاي دانشجويي و ارتباط بيشتر با سازمان هدفمندي يارانه‌ها براي بخش‌هاي تغذيه، خوابگاه و سلف دانشگاه‌ها در سال آينده خبر داد.

محمدرضا علم در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برنامه‌هاي سال آينده معاونت دانشجويان داخل سازمان امور دانشجويان گفت: يکي از برنامه‌هاي اصلي ما براي سال آينده رايزني با سازمان هدفمندي يارانه‌ها براي بخش‌هاي يارانه‌اي وزارت علوم شامل خوابگاه، سلف و تغذيه خواهد بود تا وزارت علوم از آن بهره‌مند شود.وي ادامه داد: آئين‌نامه‌هاي دانشجويي که تاکنون بررسي نشده، بررسي مي‌شود در صورت لزوم اگر داراي نواقص و يا مشکلاتي باشد رفع خواهد شد.معاون دانشجويان داخل وزارت علوم افزود: ارتقاي خوابگاه‌ها نيز که مربوط به صندوق رفاه دانشجويان است از ديگر اولويت‌هاي سال آينده است.وي افزود: درمجموع حداکثر توانمان را براي رفاه بيشتر دانشجويان به کارخواهيم بست.

جريمه مالي تاخير دفاع پايان نامه دانشجويان دانشگاه آزاد بخشيده شد

رئيس دانشگاه آزاد گفت: بر اساس تصميم اتخاذشده، جريمه مالي تأخير دفاع پايان‌نامه دانشجويان تحصيلات تکميلي بخشيده خواهد شد.طهرانچي گفت: براي دوره مالي 5 ماهه تصميم گرفته شد که سپرده‌هاي دانشگاه نزد بانک‌ها به‌عنوان پشتوانه در بانک‌هاي قرض‌الحسنه قرار گيرد و بر اساس آن تسهيلات قرض‌الحسنه براي سرانه وام دانشجويي دريافت شود.وي افزود: براين اساس سرانه وام دانشجويي در دانشگاه آزاد به يک و نيم ميليون تومان در واحدها افزايش مي‌يابد.رئيس دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: تصميم ديگر اتخاذشده براي دانشجويان در سال آينده تحصيلي اين است که اگر دانشجويان تحصيلات تکميلي به دليل دفاع نکردن از پايان‌نامه دچار وقفه تحصيلي شده باشند، جريمه‌هاي مالي آن‌ها بخشيده خواهد شد.

تهرانچي اظهار داشت: برخي از دانشجويان به دليل عدم دفاع از پايان‌نامه، بايد بخشي از شهريه‌هاي ثابت را پرداخت مي‌کردند که به دليل اين موضوع به دانشگاه مراجعه نمي‌کردند بنابراين جريمه‌هاي مالي اين افراد در سال آينده تحصيلي بخشيده خواهد شد.

رئيس دانشگاه آزاد عنوان کرد: دانشجويان تنها با پرداخت هزينه ترمي که واحد پايان‌نامه را مي‌خواهند اخذ کنند مي‌توانند درس خود را به پايان برسانند.

وي تأکيد کرد: ميزان جريمه‌هاي اين دانشجويان حدود هزار و دويست ميليارد تومان بود که اين جريمه‌ها از سوي دانشگاه بخشيده شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي