جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/12/21 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6074

مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي ايلام:
اهداي 62 هزار جلد کتاب به کتابخانه‌هاي ايلام


افتتاح فاز دوم پروژه «گذر سبز» مهر شهر

معاون بهره برداري شرکت آب و فاضلاب اصفهان:
جلوگيري از هدر رفت 700 ليتر آب در ثانيه در چرخه انتقال و توزيع


خبــر


در استان


 مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي ايلام:
 اهداي 62 هزار جلد کتاب به کتابخانه‌هاي ايلام 

 ايلام-افسانه سليماني

مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي ايلام گفت: سال 96 از سوي خيرين، ادارات، ارگان‌ها تعداد 25 هزار جلد کتاب به کتابخانه‌هاي عمومي اهدا شد که اين تعداد در سال جاري به بيش از 62 هزار جلد افزايش يافته است.مراد جليليان عنوان داشت: طرح کتابخانه‌گردي به‌ عنوان يک طرح ابتکاري از سوي نهاد کتابخانه‌هاي عمومي کشور به مناسبت سالروز تاسيس نهاد کتابخانه‌هاي عمومي کشور، در جهت آشنايي بيشتر مردم و مسوولان با محيط کتابخانه‌هاي عمومي، فعاليت‌هاي آنها و تاثير اين نهاد فرهنگي برگزار مي‌شود.

وي افزود: کتابخانه‌هاي عمومي به‌ عنوان مهم‌ترين پايگاه اجتماعي و فرهنگي در کشور در جهت ترويج فرهنگ مطالعه کتاب و کتابخواني و بالا بردن سرانه مطالعه در خدمت آحاد جامعه هستند.وي ادامه داد:در سطح استان 42 باب کتابخانه عمومي و يک باب کتابخانه مرکزي با بخش‌هاي مختلف فعال هستند و در حال حاضر 8 باب کتابخانه در حال احداث است و مراحل پاياني تکميل آنها انجام مي‌شود که از اين تعداد، 10 باب در شهر ايلام فعال شده و2 باب در حال احداث است.جليليان عنوان کرد: سال 96 از سوي خيرين، ادارات، ارگان‌ها تعداد 25 هزار جلد کتاب به کتابخانه‌هاي عمومي اهدا شد که اين تعداد در سال جاري به بيش از 62 هزار جلد افزايش يافته است.وي تصريح کرد: از اين تعداد کتاب اهدا شده از سوي مردم و ادارات، بيش از 30 هزار جلد از آنها به مدارس و افراد و اشخاص علاقه‌مند از سوي اداره‌کل کتابخانه‌هاي عمومي در جهت ترويج فرهنگ مطالعه کتاب و کتابخواني اهدا شده است و مابقي در کتابخانه‌هاي عمومي استان ساماندهي شده‌اند.

مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي استان خاطر نشان کرد: اداره‌کل کتابخانه‌هاي عمومي در جهت ترويج فرهنگ مطالعه کتاب و کتابخواني در استان برنامه‌هاي متنوع فرهنگي در تمامي کتابخانه‌هاي عمومي استان برگزار مي‌کند.وي گفت: بيش از 620 هزار جلد کتاب در کتابخانه‌هاي عمومي استان جهت استفاده عموم مردم و علاقه‌مندان موضوعات متعدد وجود دارد.


 افتتاح فاز دوم پروژه «گذر سبز» مهر شهر  

 کرج-خاکپور

پارک بين فازي مهرشهر با مساحت 12 هزار مترمربع و با صرف هزينه پنج ميلياردي به بهره برداري رسيد.به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از ارتباطات و امور بين الملل منطقه 4 شهرداري کرج ، علي اصغر کمالي زاده در آيين افتتاحيه پارک بين فازي مهرشهر افزود: مساحت اين پارک 12 هزار مترمربع است که با صرف هزينه پنج ميلياردي به بهره برداري رسيد.وي ادامه داد: بعد از حضور من اين دومين پروژه اي است که در قلب محلات به بهره برداري رسيده که اين موضوع نشان دهنده توجه به خواسته هاي شهروندان است.

شهردار کرج با بيان اينکه افتتاح اين پارک نقش زيادي در توسعه سرانه فضاي سبز منطقه 4 دارد، يادآور شد: بودجه سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري شهرداري کرج نسبت به سال گذشته بيش از 50 درصد رشد داشته است. اين مسئول در بخش ديگري از صحبت هاي خود به همکاري و همدلي اعضاي شورا و حمايت آنان از پروژه‏هاي مجموعه مديريت شهري اشاره کرد و گفت:هر اقدامي که از سوي شهرداري صورت مي‎گيرد با هدايت، رهبري، همفکري و حمايت دلسوزانه اعضاي شورا است که اميدواريم با اين وحدت شاهد توسعه بيشتر کرج باشيم.

رئيس شوراي اسلامي شهر کرج نيز ضمن قدرداني از تلاش شهردار در اتمام پروژه‌هاي نيمه تمام، گفت:چند پروژه خاص براي حل قسمتي از مشکلات منطقه پيش‎بيني شده است.وي اجراي فضاي سبز کنار گذر مهرشهر و رفع نياز تملکي به منظور باز کردن گره ترافيکي بلوار ارم را از جمله اين پروژه‌ها نام برد.

زارع اضافه کرد:در منطقه محروم اخترآباد نيز افتتاح چند پارک برنامه ريزي شده که يکي از آنها سال آينده به بهره برداري ميرسد.وي ادامه داد:بهسازي بلوار وليعصر در آق تپه نيز در دستور کار قرار گرفته و اکنون در مراحل پاياني است.زارع با اشاره به اينکه رشد پروژه هاي عمراني منطقه 4 نسبت به سال هاي گذشته پيشرفت زيادي داشته است، گفت:هدف شورا محروميت زدايي است و خوشبختانه تا حد زيادي به تحقق اين هدف نزديک شده‎ايم.


 معاون بهره برداري شرکت آب و فاضلاب اصفهان:
 جلوگيري از هدر رفت 700 ليتر آب در ثانيه در چرخه انتقال و توزيع 

 اصفهان –بهمن راعي

معاون بهره برداري شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت:در چند سال اخير با اصلاح و بازسازي خطوط اصلي انتقال آب طرح آبرساني اصفهان مانع از هدر رفت بيش از 700 ليترآب در چرخه توزيع شد .به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، ناصر اکبري با بيان اينکه شناسايي و مهار نشتي خطوط انتقال و شبکه‎هاي آبرساني نقش موثري در تامين پايدار آب شرب مشترکين دارند اعلام کرد:در سال 95 نشتي بيش از 12 هزار و400 انشعاب ،در سال96 بيش از 16 هزار و 100 انشعاب و در 9 ماهه سال جاري بيش از 6 هزارو 100 انشعاب آب در سطح استان شناسايي و مهار شدند.

معاون بهره برداري شرکت آبفاي استان اصفهان با بيان اينکه به منظور کاهش هدررفت آب ، نشت‎يابي شبکه‎هاي آبرساني شهرهاي برف انبار، مهاباد، تودشک ، منظريه خميني شهر ، فولادشهر ، باغ بهادران و منطقه 3 اصفهان در دستور کار قرار داد اظهار داشت:در سال 95 هدررفت آب در شهر تودشک حدود 35 درصد بوده است در حاليکه اين رقم در پايان بهمن‎ماه سال جاري به کمتراز 16 درصد رسيده است.

تاثير کاهش وقوع حوادث در جلوگيري از هدر رفت آب

اکبري در مدار قرار دادن 10 کيلومتر شبکه آبرساني جديد در شهر تودشک را يکي از عوامل موثر درکاهش پرت آب در اين شهر برشمرد و عنوان کرد:در سال گذشته 10 کيلومتر شبکه آبرساني جديد در شهر تودشک در مدار بهره‎برداري قرار گرفت که اين امر منجر به کاهش حوادث ناشي از فرسودگي شبکه آبرساني شد اين در حاليست که کاهش وقوع حوادث تاثير قابل توجهي در جلوگيري از هدر رفت آب دارد.

وي به روند نزولي وقوع حوادث در شهر تودشک اشاره کرد و خاطر نشان ساخت:در سال 95 حدود 170 حادثه شبکه و 151 حادثه انشعابات در شهر تودشک به وقوع پيوست در حاليکه در سال جار ي از ابتدا تا کنون 26 حادثه شبکه و 50 حادثه انشعابات رخ داد.معاون بهره‏برداري شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان پروژه هوشمند سازي تاسيسات آبرساني را موثر در کاهش هدر رفت آب دانست و خاطر نشان ساخت: شرکت آب و فاضلاب در راستاي هوشمند سازي تاسيسات آبرساني ،توسعه سامانه پايش فشار تا 472 ايستگاه در کل استان،تکميل سامانه تله متري خطوط انتقال آب استان، توسعه تله متري شبکه توزيع آب ده شهر بزرگ استان و...در سطح استان در دستور کار قرار داده است.


 خبــر 

 شهردار تبريز:

برند شهر پاک ايران را نبايد از دست بدهيم

تبريز-توفيقي

شهردار تبريز در جلسه ستاد استقبال از بهار شهرداري تبريز گفت: بايد برنامه هاي نوروزي ما به گونه اي باشد که در نظر ميهمانان نوروزي از سال قبل بهتر باشيم.

ايرج شهين باهر در جلسه ستاد استقبال از بهار شهرداري تبريز با بيان اينکه تمام تلاش ما براي اين است که اقدامات ما نسبت به سال گذشته بهتر باشد گفت: در سال قبل اقدامات مناسبي براي استقبال از نوروز انجام شد و اميدواريم امسال بهتر از سال قبل از ميهمانان نوروزي حمايت کنيم.

شهردار تبريز با اشاره به اينکه تنظيف اساسي شهر بايد در اولويت برنامه هاي استقبال از نوروز باشد اظهار داشت: برند پاک ترين شهر ايران را که در سايه زحمات بسيار بدست آورده ايم را نبايد از دست بدهيم.

او تاکيد کرد: مشکلات شهروندان در خصوص چاله هاي موجود در معابر در مدت زمان باقي مانده تا نوروز بايد مرتفع شود.

شهين باهر ادامه داد:به سازمان عمران دستور داده ام آسفالت مورد نياز مناطق را تامين کنند تا اين مشکل رفع شود، از سال آينده در تمام مناطق آسفالت اساسي خواهيم داشت.

او خطاب به شهرداران مناطق گفت:شهرداران مناطق اکيپ‎هاي آسفالت‎ريزي خود را افزايش دهند تا بتوانيم تا پايان سال مشکلات معابر را حل کنيم.

شهردار تبريز توجه ويژه به وضعيت ظاهري اتوبوسها و تاکسي را ضروري دانست و گفت:تدبيري اتخاذ شود که تمام تاکسيها و اتوبوسها به کارواش فرستاده شوند و مسير اتوبوسهاي بي آرتي نيز بهسازي و تعميرات لازم در آن انجام شود.

شهين باهر با تاکيد بر اينکه تمام کارها بايد با هماهنگي تمام دستگاه‎ها صورت پذيرد گفت: در برخي موارد اختلافات ساده بين بخش هاي شهرداري هم هزينه مازاد بر ما تحميل ميکند و هم موجب ايجاد نارضايتي بين شهروندان مي شود.

او با بيان اينکه ميهمانان براي ما عزيز هستند اما شهروند تبريز بيش از آنها براي ما عزيزند گفت:امروز وقتي در سطح معابر و مرکز شهر مردم در حال تردد هستند بايد تمام آبنماهاي ما فعال باشند تا جلوه زيبايي به معابر داده شده و شهروندان ما از آن لذت ببرند.

شهردار تبريز با بيان اينکه در روز اول فروردين شهرداران در مبادي ورودي شهر حضور يابند گفت:حضور شهرداران و مديران شهري در اين ورودي ها باعث مي‎شود تا ميهمانان خاطره خوشي از تبريز با خود به همراه ببرند.

استاندار کهگيلويه و بويراحمد:

لزوم بکارگيري راهبردهاي کارشناسي شده در مقابله با مواد مخدر

ياسوج-ربيعي

استاندار کهگيلويه و بويراحمد گفت: بکارگيري راهبردهاي عملياتي‎تر و کارشناسي شده در مقابله با مواد مخدر ضروري است.به گزارش خبرنگارآفرينش از ياسوج، علي محمد احمدي در نشست شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان، افزود: فعاليت آمايش محور و کارشناسي شده به تحقق خروجي مناسب و راهبردهاي عملياتي‌تر در مقابله با آسيب‌هاي مختلف حوزه مواد مخدر کمک مي‌کند.احمدي با تاکيد بر کار دقيق بين بخشي با هدف دستيابي به خروجي بهتر، عنوان داشت: همه دستگاه‌ها اهتمام لازم براي مقابله اصولي و کارشناسي شده با پديده شوم مواد مخدر را داشته باشند.

استاندار با اشاره به فعاليت‌هاي انجام شده در مقابله با آسيب‌هاي اجتماعي با محوريت مواد مخدر، عنوان داشت: اقدامات کاربردي تر و ميداني‎تر از گذشته شده اما توقع ارتقاي فعاليت‌ها وجود دارد.وي افزود:همچنين طرح مباحث نيز بايد عميق، چارچوب دار و مبتني بر تحليل باشد.

احمدي به روستاهاي پر خطر در حوزه مواد مخدر اشاره کرد و گفت:بکارگيري تدابير مناسب و راهکارهاي کارشناسي شده در مناطق هدف ضروري است.

معاون سياسي ،امنيتي و اجتماعي استاندار گلستان:

اشتغال 4 هزار جوان جوياي کار در گلستان

گرگان-قهرمان

معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار گلستان گفت: 4 هزار جوان جوياي کار با آموزش‌هاي مهارتي امسال در استان گلستان مشغول به کار شدند.عبدالرضا چراغعلي در جلسه ساماندهي امور جوانان اظهار داشت: امسال در استان گلستان با کمک سازمان فني وحرفه‌اي دوره‌هايي را برگزار کرديم که منجر به اشتغال 4 هزار جوان جوياي کار در استان شد.معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار گلستان تصريح کرد: امروز جوانان فارغ‌التحصيل دانشگاهي زيادي داريم که جوياي کار هستند که با برگزاري دوره‌هاي مهارتي مي‌توانيم آنها را مشغول به کار کنيم.وي تاکيد کرد: امسال به کمک فني وحرفه‌اي استان و اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعي استان گلستان توانستيم دوره‌هاي مهارتي را برگزار کنيم و زمينه اشتغال 4 هزار نفر را فراهم کنيم.

چراغعلي اشاره‌اي هم به معضل طلاق دراستان گلستان کرد و اظهار داشت: متاسفانه امسال آمار ازدواج در استان نسبت به پارسال بيش از 5 درصد کاهش يافته و آمار طلاق هم 7 درصد بيشتر از پارسال شده است.معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار گلستان از مديران دستگاه‌هاي اجرايي مرتبط خواست با برنامه‌ريزي و بررسي موضوع راهکارهاي برون‌رفت از اين آسيب اجتماعي را در جامعه فراهم کنند.

برگزاري همايش ديابت و غربالگري در شرکت برق منطقه‎اي خوزستان

اهواز-محمدي

در راستاي آگاهي سازي و آموزش مسائل بهداشتي درماني، همايش ديابت و غربالگري توسط بنياد بين‎المللي پيشگيري و کنترل ديابت ايرانيان شعبه خوزستان در سالن کنفرانس شرکت برق منطقه‎اي خوزستان ويژه کارکنان اين شرکت برگزار شد.در اين همايش علي غلامي رئيس اين بنياد در خصوص بيماري ديابت، انواع ديابت، پيشگيري و عوامل موثر بر آن نکات لازمه را ارائه کرد.

فريناز صادقي مشاور و کارشناس تغذيه و رژيم درماني در مورد تاثير تغذيه و رژيم درماني بر ديابت توضيحاتي دادند.

فاطمه مرادي کارشناس ارشد روانشناسي نيز در اين همايش، تاثيرات اضطراب و استرس بر ديابت و نقش آن در افزايش قند خون و تشديد ديابت را بررسي کردند.


 در استان 

 اجراي طرح «خيبر 4» و پاک سازي نقاط آلوده در غرب استان تهران

شهرستان قدس- مژگان عليقارداشي

فرمانده انتظامي استان از اجراي طرح خيبر 4 و دستگيري 109 سارق حرفه اي و سابقه دار خبر داد.

سردار "محسن خانچرلي" در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به اجراي طرح خيبر 4 در فرماندهي انتظامي غرب استان تهران، گفت:با اقدامات و برنامه‌ريزي‎هاي انجام شده و همچنين کار اطلاعاتي، اين طرح براي برخورد با سارقان و مالخران به مرحله اجرا درآمد.

وي افزود: در اجراي اين طرح تعداد 109 سارق حرفه اي که از ابتداي سال 97 تاکنون 616 فقره سرقت را در غرب استان تهران انجام داده بودند، دستگير شدند.اين مقام ارشد انتظامي با اشاره به اينکه طرح خيبر 4 با حضور فعال پليس اجرا شد، تصريح کرد:اجراي اين طرح‎ها در راستاي پيشگيري از سرقت و پاک سازي نقاط آلوده از وجود سارقان است که به صورت ويژه در دستور کار پليس قرار دارد.فرمانده انتظامي غرب استان تهران در پايان سخنان خود با اشاره به هدف پليس از اجراي اين گونه طرح‎ها که همان تضمين امنيت شهروندان و داشتن شهري سالم، زيبا و امن است، خاطرنشان کرد: پليس خدمتگزار و حامي مردم و در همه حال به فکر امنيت و آرامش شهروندان است و در اين راه از هيچ تلاش و کوششي دريغ نخواهد کرد و با توجه به شناسايي، پايش و کنترل مداوم اين مجرمان ديگر حوزه اين فرماندهي مکان مناسبي براي جولان آنها نيست.

تجليل از برترين هاي دومين جشنواره ورزشي خبرنگاران و اهالي رسانه بندرعباس

بندرعباس- شهين صادقي

دومين جشنواره ورزشي خبرنگاران شهرستان بندرعباس دررشته هاي دارت، پرتاپ پنالتي بسکتبال و ضربه پنالتي فوتسال با حضور 27 نفراز بانوان و آقايان رسانه بندرعباس برگزار و نفرات برتر مشخص شدند.

اين مسابقات با همکاري هيات ورزش هاي همگاني استان ، اداره ورزش و جوانان شهرستان بندرعباس ، انجمن دارت هرمزگان، کميته فوتسال استان و هيات بسکتبال شهرستان بندرعباس در باشگاه ورزشي هدف و سالن فجر برگزارشد.

نتايج اين مسابقات به شرح ذيل است :

در مسابقات پرتاب پنالتي بسکتبال بانوان که 12 نفر در آن به رقابت پرداختند؛

شهين صادقي از روزنامه آفرينش و راضيه نيرومند از روزنامه صبح ساحل از پنج پرتاب خود سه پرتاب را وارد سبد کردند که در دور دوم شهين صادقي از روزنامه آفرينش عنوان نخست را از آن خود کرد.

راضيه نيرومند دوم شد و مرضيه اکبري از صدف خليج فارس در مکان سوم ايستاد.

داوري اين مسابقات را سعيد رضايي، رئيس هيات بسکتبال شهرستان بندرعباس بر عهده داشت.

در مسابقات پرتاب پنالتي بسکتبال آقايان که 15 نفر در آن شرکت داشتند اسماعيل سالاري از روزنامه صبح ساحل از پنج‌ پرتاب خود چهار پرتاب را وارد سبد کرد و به مقام قهرماني دست يافت.

محمود رئيسي از روزنامه صبح ساحل و مسلم کريمي از واحد خبر مرکز خليج فارس از پنج پرتاب خود سه پرتاب را وارد سبد کردند تا کارشان براي شناخت نفر دوم و سوم به پرتاب‌هاي اضافه کشيده شود که در اين بين محمود رئيسي بهتر عمل کرد و در مکان دوم ايستاد و مسلم کريمي سوم شد.در مسابقات ضربه پنالتي فوتسال آقايان که 14 نفر در آن به رقابت پرداختند و محمود رئيسي داوري آن را بر عهده داشت ، اسماعيل سالاري از روزنامه صبح ساحل، مسلم کريمي از واحد خبر مرکز خليج فارس و امير حسين طالبي از خبرگزاري ايسنا ، از سه ضربه خود دو ضربه را به گل تبديل کردند تا کار براي شناخت نفرات اول تا سوم به ضربات چهارم بکشد که در اين بين اسماعيل سالاري از روزنامه صبح ساحل پنالتي چهارم خودش را گل کرد و به مقام قهرماني دست يافت.

کريمي و طالبي پنالتي خودشان را گل نکردند تا در ضربه پنجم مسلم کريمي از اميرحسين طالبي موفق تر عمل کرد ودر مکان دوم ايستاد و امير حسين طالبي سوم شود.

در ضربات پنالتي فوتسال بانوان 12 نفر با هم به رقابت پرداختند که در پايان خانمها ساميه طهورنيان از روزنامه صبح‌ساحل و صغري حسين زاده از روزنامه نوآوران ، هر سه ضربه پنالتي خودشان را گل کردند تا براي شناخت قهرمان کار به ضربه چهارم کشيده شود.در ضربه چهارم صغري حسيني زاده اول شد.

ساميه طهوريان دوم شد و شهين صادقي از روزنامه آفرينش در جايگاه سوم ايستاد.

قضاوت اين مسابقات را آيدا محمد حسيني بر عهده داشت.

در مسابقات دارت بانوان و آقايان که در مجموع 19 نفر در آن شرکت داشتند و داوري آن را هاشم جعفري برعهده داشت در بخش بانوان زهره کرمي از روزنامه صبح ساحل با 116 امتياز عنوان نخست را کسب کرد.راضيه نيرومند از روزنامه صبح ساحل با 113 امتياز دوم و ساميه طهورنيان از روزنامه صبح‌ساحل با 104 امتياز در مکان سوم ايستاد.

در اين مسابقات فاطمه کشاورز، الهام کمالي، بتول جهانگيري، اعظم رام، شهين صادقي، سمانه کمالي ، مرضيه اکبري و آرتا زاهدي عنوانهاي چهارم تا يازدهم را کسب کردند.

در مسابقات دارت آقايان محمد مهدي قديمي از خبرگزاري ايسنا با 161 امتياز اول شد. اسماعيل سالاري از روزنامه صبح ساحل با 136 امتياز عنوان دومي را کسب کرد.طاها اکبر زاده از خبرگزاري ايسنا با 108 امتياز درمکان سوم ايستاد. کامبيز حسين پور با 88 امتياز چهارم شد.عنوان پنجمي را محمود رئيسي با 75 امتياز از آن خودش کرد. حسين نارنجي نسب با 71 امتياز ششم و امير حسين خورگويي با 62 امتياز در جاي هفتم قرار گرفت.

لازم به ذکر است؛ قهرمانان اين دوره از مسابقات طي مراسمي با حضور مدير کل فرهنگ وارشاد اسلامي هرمزگان ، مدير کل تربيت بدني استان ، رييس هيات ورزش‌هاي همگاني استان و مديرعامل خانه مطبوعات تجليل شدند.

اسماعيل فتحيان؛ مديرکل حراست شهرداري تبريز شد

تبريز-توفيقي

در جلسه شوراي مديران شهرداري تبريز اسماعيل فتحيان به عنوان مديرکل حراست شهرداري تبريز منصوب شد.ايرج شهين‌باهر در اين جلسه، مبارزه با فساد را يکي از اصول اساسي دوران مديريتي خود خواند و گفت: کارهاي سيستمي و خوبي در راستاي مبارزه با فساد و ايجاد شفافيت بيش‌تر در شهرداري تبريز آغاز شده است. وي در ادامه تاکيد کرد: بايد در شهرداري تبريز براي افراد پاکدست و کاري فضا وحاشيه امن و آرامش براي خدمتگزاري بيشتر و بهتر ايجاد و فراهم شود تا بتوانند با تمام توان 300 نوع خدمت را به نحو احسن به شهروندان ارائه کنند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي