جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/01/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6090

شهردار تبريز:
ارسال اولين محموله کمک‌هاي شهرداري تبريز به مناطق سيل‌زده ايلام

مديرکل ارتباطات و زيرساخت ايلام:
ساخت دو مسير جديد فيبر نوري در ايلام


بازديد مديرعامل شركت نفت و گاز مسجدسليمان از مناطق سيل زده

فرماندار رباط کريم :
حل مشکل تعاوني هاي مسکن مهر مورد توجه جدي دولت است


خبر


در استان


 شهردار تبريز:
 ارسال اولين محموله کمک‌هاي شهرداري تبريز به مناطق سيل‌زده ايلام 

 تبريز-توفيقي

شهردار تبريز دليل حضور مسئولين استاني و شهري آذربايجان شرقي در مناطق سيل زده ايلام را بررسي دقيق مشکلات موجود و نيازهاي مردم در اين مناطق عنوان کرد.ايرج شهين باهر با اشاره به دليل حضور مديران استاني در اين منطقه از ايلام گفت: بر اساس تقسيم بندي ستاد مرکزي موکب‌هاي اربعين، موکب‌هاي آذربايجان شرقي موظف به خدمت رساني در استان ايلام هستند.وي ادامه داد: اين سفر به منظور اطلاع دقيق از وضعيت مناطق سيل زده و برنامه ريزي براي رفع آنها است.

شهين باهر تصريح کرد: امکان بوجود آمدن سيل در تمام کشور از جمله تبريز و کل استان آذربايجان شرقي وجود دارد و به همين منظور اين بازديد مي تواند تجارب ارزشمندي را براي مديريت شهري و استان به همراه داشته باشد.شهردار تبريز با بيان اينکه مواجهه با سيل بدون داشتن تجربه و اطلاعات کافي ممکن نيست اظهار داشت: به هرحال اين اتفاق در بخشي از کشور رخ داده و ما امداد رساني به هموطنانمان تا زماني ‌که شرايط عادي در اين مناطق بوجود بيايد را وظيفه خودمان ميدانيم.ايرج شهين باهر در بخش ديگري از سخنانش به خدمات موکب شهداي آذربايجان شرقي اشاره کرد و افزود: تاکنون از طريق موکبي که برپا شده روزانه 7 هزار غذاي گرم توزيع مي‌شود.وي در پايان با اشاره به اولين محموله کمک‌هاي شهرداري به منطقه سيل زده استان ايلام گفت: اين محموله به ارزش 200 ميليون تومان و شامل برنج، گوشت قرمز، گوشت مرغ، روغن نباتي، چاي خشک و قند است که به سمت ايلام حرکت مي کند.


 مديرکل ارتباطات و زيرساخت ايلام:
 ساخت دو مسير جديد فيبر نوري در ايلام  

 ايلام-سليماني

مديرکل ارتباطات و زيرساخت استان ايلام، ضمن اشاره به ساخت فيبرنوري جديد در مسير ايلام -سرابله -کرمانشاه گفت: در جاده‌ قديم روستاي ماربره نيز در حال ساخت فيبر نوري جديد هستيم تا در مواقع بحراني با مشکل مواجه نشويم.

درحوادثي مانند سيل و زلزله اطلاع رساني و برقراري ارتباط از طريق خطوط تلفن، موبايل و اينترنت مي‌تواند تا حد بالايي از وقوع حوادث ناگوار و تلفات انساني جلوگيري کند و به همين دليل، استحکام خطوط ارتباطي در هر منطقه‌اي از اهميت بالايي برخوردار است.

بارش‌هاي سيل آسا در روزهاي آغازين سال جديد که اکثر مناطق کشور را درگير کرده بود سبب وارد آمدن خساراتي به خطوط ارتباطي استان ايلام شد که اين آسيب قطعي 12 ساعته خطوط تلفن همراه، ثابت و اينترنت را در پي داشت.

با توجه به اينکه در شرايط بحراني ميزان استفاده از خطوط ارتباطي بالا مي‌رود، بدون شک قطعي ارتباط مي‌تواند خود سبب بروز بحران‌هاي جديد باشد که نياز است مسوولان ذي‌ربط به اين مهم توجه داشته باشند و براي استحکام خطوط ارتباطي اقدامات لازم را انجام دهند.

اهميت شبکه‌هاي فيبر نوري

رضا حسن‌بيگي مديرکل ارتباطات و زيرساخت استان ايلام در اين باره افزود: شبکه زيرساخت به عنوان شبکه مادر مخابراتي کل کشور، کليه اطلاعات صوتي، تصويري و داده سطح کشور و به تبع آن استان ايلام را انتقال مي‌دهد.

وي با بيان اينکه شبکه فيبرنوري جزء شبکه‌هاي زيرساختي مهم است گفت: تمامي ارتباطات در خارج استان به وسيله شبکه‌هاي فيبرنوري انجام مي‌شود.

مديرکل ارتباطات و زيرساخت استان ايلام در ادامه با بيان اينکه براي پايداري و امنيت شبکه فيبرنوري در استان به ويژه در ايام اربعين تلاش زيادي شد تا با بحران ارتباطي در اين ايام مواجه نشويم، تاکيد کرد: بي شک در صورتي که در مواقع بحراني مشکل ارتباطي ايجاد شود شاهد مختل شدن اطلاع رساني به عنوان يکي از مقوله‌هاي مهم در کنترل و مقابله با بحران خواهيم بود.

پيش بيني 3 مسير فيبر نوري

حسن‌بيگي بيان کرد: طي سال‌هاي گذشته جهت عدم بروز مشکلات ارتباطي شبکه فيبرنوري استان که ظرفيت آن 12 کورن بود به 4 برابر افزايش يافت و 440 کيلومتر شبکه فيبر نوري در 6 مسير استان اجرايي شد.وي اذعان کرد: اجراي فيبرنوري در مسيرايلام-مهران، مهران-بازارچه مرزي، مهران-دهلران، ايلام-ايوان، ايوان-گيلان غرب انجام شده و تنها 3 کيلومتر از فيبر نوري ايلام-بدره انجام نشده که هم‌اکنون در حال اجرا است و اميد است تا خرداد سال‌جاري تکميل شود.مديرکل ارتباطات و زيرساخت استان ايلام عنوان کرد: با توجه به امکان آسيب و يا قطعي فيبرنوري در هر منطقه‌اي، 3 مسير ارتباطي در استان جهت برقراري ارتباط در شرايط بحراني پيش بيني شده که در صورت بروز مشکل در هر مسير برقراري ارتباط از طريق ديگر مسيرها انجام شود.

بررسي و بهينه سازي فيبر نوري استان

وي يادآورشد: شبکه فيبرنوري که بستر امن ارتباطات استان ايلام است از سه مسير ايلام به کرمانشاه، ايلام به خوزستان و ايلام به لرستان ارتباطات داخل و خارج استان را برقرار مي‌کند.وي درادامه گفت: با توجه به هشدارهايي که بر اثر شدت بارش‌ها در ماه‌هاي اخير در خصوص وقوع سيل داده شد، سال گذشته تمامي مسيرهاي فيبر نوري در استان مورد بررسي قرار گرفت و بهينه سازي در 30 تا 40 منطقه آسيب پذير انجام شد تا در زمان بحران و وقوع سيل با مشکل مواجه نشويم.

اين مقام مسوول با اشاره به اينکه در روزهاي ابتدايي سال‌جاري نيز هشدارهاي بسياري در خصوص وقوع سيل داده شد افزود: اين هشدارها سبب شد جلسات بسياري براي مقابله با بحران تشکيل و راهکارهايي در اين خصوص ارائه شود و تقسيم نيروهاي فني در دو حوزه جنوب و شمال استان انجام شود و اکيپ‌هاي فيبر، انتقال و پاور در اين مناطق مستقر شود تا در صورت بروز مشکل به سرعت عمليات تعمير خطوط انجام شود.

شدت بارش‌ها و آسيب به زيرساخت‌هاي ارتباطي استان

وي به شدت بارش‌ها در 11 فروردين و رانش مسير ايلام-مهران اشاره کرد و گفت: اين رانش سبب آسيب به شبکه فيبري نوري که در اين مسير قرار گرفته بود، شد و اين امر قطعي ارتباط را در پي داشت و با توجه به وضعيت جوي و ادامه داشتن رانش‌ها امکان تعمير شبکه وجود نداشت.

مديرکل ارتباطات و زيرساخت استان ايلام اضافه کرد: شدت بارش‌ها شبکه فيبرنوري را در دو مسير ديگر از استان دچار آسيب کرد که اين امر قطعي کامل تلفن همراه و اينترنت را در پي داشت و با توجه به تمرکز امکانات و ماشين آلات استان در مناطقي که دچار سيل بودند عمليات تعمير به سرعت انجام نشد که اين امر قطعي 12 ساعت اينترنت و شبکه‌هاي تلفن همراه را باعث شد.


 بازديد مديرعامل شركت نفت و گاز مسجدسليمان از مناطق سيل زده  

 اهواز-محمدي

مديرعامل شرکت بهره برداري نفت و گاز مسجدسليمان از مناطق سيل زده گوريه و شعيبيه استان خوزستان بازديد و از شهروندان آسيب ديده از اين رخداد طبيعي دلجويي نمود .

مهندس قباد ناصري که در اين بازديد از سوي مديران مختلف اين شرکت همراهي مي شد، ضمن بازديد از عملکرد تيم امدادي اداره ترابري اين شرکت که با اعزام ماشين آلات راه‎سازي سعي در مقابله با سيلاب را داشته اند اظهار داشت :براي کاهش مشکلات مردم شريف منطقه حسب دستور و تأکيد وزير محترم نفت از تمامي تجهيزات و تسهيلات موجود استفاده خواهيم کرد .

وي ضمن دلجويي و تفقد از شهروندان آسيب ديده ناشي از سيلاب گفت : در کنار شما براي مقابله با اين بلاي طبيعي ايستاده ايم و از هيچ تلاشي براي کاهش مسايل و مشکلات شما عزيزان تا حد بضاعت و توانمندي کوتاهي نخواهيم کرد .


 فرماندار رباط کريم :
 حل مشکل تعاوني هاي مسکن مهر مورد توجه جدي دولت است  

 رباط کريم-اصغري

فرماندار رباط کريم گفت: حل مشکل تعاوني هاي مسکن هاي مهر مورد توجه جدي دولت است. به گزارش خبرنگار ما، سيد مهدي ساداتي فرماندار رباط کريم در آيين تکريم و معارفه رئيس اداره کار،تعاون و امور اجتماعي ضمن تبريک ايام شعبانيه افزود:شهرستان رباط کريم با بيش از يکصد هزار واحد مسکن به عنوان پايتخت مسکن مهر کشور شناخته ميشود که مشکلات مختلفي را دارند و حل مشکل مسکن‎هاي مهر مورد توجه جدي دولت است.

فرماندار رباط کريم با اشاره به اهميت پاسخگويي مناسب به مردم ابراز کرد: مطالبات مردم به عنوان صاحبان اصلي اين نظام و انقلاب بايد پاسخ داده شود و نهادينه شدن پاسخگويي به افکار عمومي ضروري است.


 خبر 

 شهردار اروميه در ديدار با سفير ترکيه:

لزوم برگزاري جشنواره هاي مشترک بين ايران و ترکيه

اروميه- يزدان پناه

شهردار اروميه در ديدار سفير ترکيه بر ضرورت برگزاري جشنواره هاي مشترک فرهنگي بين اروميه و شهرهاي ترکيه تاکيد کرد.سفير و هئيت ديپلماتيک جمهوري ترکيه در ايران با شهردار اروميه ديدار و تبادل نظر کردند که در اين ديدار محمد حضرت پور اظهار کرد: کشور دوست و برادر ترکيه و برادران ترک ما هميشه نشان داده اند که همواره در کنار ملت ايران و دولت جمهوري اسلامي هستند.

وي افزود: از مواضع دولت ترکيه و به ويژه وزير امور خارجه اين کشور در راستاي محکوميت مواضع ترامپ و آمريکا در خصوص سپاه پاسداران انقلاب اسلامي بسيار سپاسگذاريم و قدرداني خود را اعلام مي داريم، چرا که سپاه نيرويي مردمي بوده و مربوط به حاکميت جمهوري اسلامي است و اينگونه برخوردها از سوي آمريکا امري مردود است.شهردار اروميه گفت: شهرداري اروميه خارج از عرف ديپلماتيک و سياسي، خواهان تسريع در صادرات ميوه و محصولات کشاورزي به ترکيه و کشورهاي اروپايي است و در اين راستا از سفير ترکيه انتظار مساعدت داريم.

حضرت پور ادامه داد: همچنين مي خواهيم جهت ارتباط نزديک بين ملت دو کشور و آشنايي مردم با فرهنگهاي يکديگر که تأثير بسزايي در توسعه شهرهاي مرزي دارد، همايش ها و جشنواره هاي مشترک بين اروميه و شهرهاي ترکيه برگزار شود.

وي تصريح کرد: اروميه در حوزه گردشگري توانمندي هاي فوق العاده اي دارد که بايد از اين ظرفيت براي جذب شهروندان ترکيه به اين شهر اقدام شود.حضرت پور با انتقاد از نگرش خريد محور در سفرهاي مرزي بين دو کشور تأکيد کرد: بسيار ضروري است مردم دو کشور به ويژه در مناطق مرزي از اين نگرش عبور کرده و مسافرتها حول محور آثار تاريخي، طبيعي و گردشگري باشد.

تشريح اقدامات شرکت آبفاي شهري آذربايجان غربي در راستاي احياي درياچه اروميه

اروميه-يزدان پناه

مدير عامل شرکت آبفاي شهري استان آذربايجان غربي در حاشيه بازديد استاندار از درياچه اروميه گفت: با افتتاح طرح هاي در حال احداث اين شرکت تا سال 1400 هر ساله 105 ميليون متر مکعب در سال پساب تصفيه شده به درياچه اروميه انتقال مي‌يابد.

مهندس اکبري رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري آذربايجان غربي در حاشيه بازديد از درياچه اروميه که استاندار، رئيس سازمان جهاد کشاورزي ورئيس دفتر استاني ستاد احياي درياچه اروميه حضور داشتند گفت: با تخصيص اعتبارات سال 1397 به مبلغ 468 ميليارد ريال،تصفيه خانه فاضلاب گلمان آماده افتتاح و بهره‎برداري گرديده است.وي ادامه داد: در صورت تخصيص 200ميليارد ريال اعتبار در سال 98 از محل اعتبارات احيا درياچه اروميه مدول سوم تصفيه خانه فاضلاب اروميه نيز تا پايان شهريورماه سال 1398 قابل افتتاح وبهره‎برداري خواهد بود.

مدير عامل شرکت آبفاي شهري استان با بيان اينکه فاز اول خط انتقال پساب تصفيه خانه فاضلاب اروميه نيز به طول 7 کيلومتر به اتمام رسيده ، افزود:با درنظر گرفتن اعتبار سال 97وتخصيص اعتبار لازم به ميزان 150 ميليارد ريال در سال 98 مابقي خط انتقال به طول 4 کيلومتر تا پايان شهريورماه 98 به اتمام مي‌رسد.

وي ميزان اعتبارات لازم براي افتتاح طرح هاي شرکت آبفاي شهري استان را 4هزار و 355 ميليارد ريال عنوان کرد و افزود : اين شرکت در راستاي تصميمات دولت تدبير واميد در خصوص احياي درياچه اروميه، در شهرهاي حوزه آبريز درياچه اروميه با اعتباري بالغ بر 6 هزار و 228 ميليارد ريال احداث شبکه جمع آوري فاضلاب فرعي و اصلي به طول 1 هزار و 100 کيلومتر، احداث تصفيه خانه‎هاي فاضلاب به ظرفيت 115 هزار 563 متر مکعب درشبانه روز واحداث 30 ايستگاه پمپاژ را دستور کار خود قرار داده است.مهندس اکبري عنوان کرد: از ميزان اعتبار اختصاص يافته براي احياي درياچه اروميه يک هزار و 900 ميليارد ريال دريافت شده و در اين راستا 300 کيلومتر شبکه فرعي، اصلي و خط انتقال، 6 واحد ايستگاه پمپاژو افزايش ظرفيت تصفيه خانه فاضلاب به ميزان 6 هزار و 400متر مکعب در شبانه روز اقدام شده است.مدير عامل شرکت آبفاي شهري تصريح کرد:همچنين تصفيه خانه فاضلاب نقده نيز از محل اعتبارات ستاد احياي درياچه اروميه در حال بهره‌برداري بوده و با درنظر گرفتن پساب ساير تصفيه خانه‎هاي در مدار از جمله مدول اول و دوم فاضلاب اروميه، مهاباد، مياندوآب، سلماس وبوکان در حدود 60 ميليون متر مکعب پساب از طريق خطوط يا رودخانه‎ها به پيکره درياچه هدايت مي‎شود.

مدير مجتمع فولاد سبا :

رشد 54 درصدي توليد در مجتمع فولاد سبا

اصفهان -راعي

کارکنان بلندهمت مجتمع فولاد سبا در سال 1397، در اولين سال بهره‌برداري از توسعه‌هاي انجام‌گرفته با افزايش بهره‌وري در تجهيزات و نيروي انساني توانستند با توليد يک‌ميليون و 194 هزار و 608 تن کلاف گرم، به رشد توليد 54 درصدي نسبت‌به مدت مشابه سال قبل دست يابند.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان،احمد احمديان گفت: به‌منظور تأمين حداکثري بازار داخل کشور، بنابر تأکيد مديريت ارشد شرکت فولاد مبارکه سهم عمده اين ميزان توليد مربوط به محصولات ضخامت پايين (2.5 -2 ميلي‌متر) است که يکي از نيازهاي اساسي بازار داخل به شمار مي‌آيد.

مدير مجتمع فولاد سبا مهم‌ترين اقدامات انجام‌گرفته در سال 1397 براي افزايش توليد و پشت سر گذاشتن منحني يادگيري (Learning cure) تجهيزات خطوط توليد را به شرح زير برشمرد:

راه‌اندازي کلاف‌پيچ شمار? 2 نورد گرم، رفع و انجام پانچ‌هاي باقي‌ماند? توسعه، تأمين نيروي انساني موردنياز توسعه، تدوين چارت پرسنلي جديد متناسب با توسع? خطوط توليد، راه‌اندازي و بهره‌برداري از نيروگاه CHP، انجام بخشي از اصلاحات کور? قوس شمار? يک بدون حضور کارشناسان شرکت‌هاي خارجي.وي در بخش ديگري از سخنان خود تأکيد کرد:با توجه به اهميت تأمين ورق موردنياز بازار داخل، موفقيت‌هاي اخير علي‌رغم همه محدوديت‌ها، ازجمله خشک‌سالي در فصل تابستان و کاهش آب خام ورودي به ناحيه به دست آمد و در اين زمينه چندين پروژه با تلاش شبانه‌روزي تمامي کارکنان آب‌رساني، گروه فني خدمات پشتيباني و مديريت خدمات فني و پشتيباني تعريف و اجرا شده است که اهم آن به اين شرح است: تصفيه و بازچرخاني پساب‌هاي صنعتي فولاد سبا، خريد و تصفيه پساب‌هاي صنعتي کارخانه‌هاي مجاور، نصب و راه‌اندازي پکيج‌هاي سيار تصفيه آب به روش اسمز معکوس و تصفيه مجدد آب ريجکت تصفيه‌خانه پساب، به‌کارگيري راه‌کارهاي مؤثر در افزايش سيکل تغليظ آب‌هاي گردشي جهت کاهش بلودان‌ها که اين فعاليت‌ها علاوه بر عبور از بحران خشک‌سالي منجر به کاهش مصرف آب خام ناحيه شده است.


 در استان 

 رصد لحظه اي شبکه برق منطقه اي خوزستان با بازديدهاي هوايي

اهواز-محمدي

مديرعامل شرکت برق منطقه اي خوزستان،معاون هماهنگي انتقال توانير و مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق اهواز از خطوط و پست هاي در معرض سيلاب براي سومين بار بازديد هوايي کردند.

محمود دشت بزرگ، سيد زمان حسيني و حسن کريمي به همراه معاونين شرکت از خطوط و پست هاي در معرض سيلاب با بالگرد شرکت توانير بازديد کردند.

در اين بازديد از مسيرهاي حميديه، بستان، سوسنگرد و دشت هاي اطراف اهواز بازديد و آخرين تغييرات وضعيت پست ها و خطوط سيل زده مورد ارزيابي قرار گرفت.

در اين بازديد دکل هاي نيازمند ترميم و پست هاي در معرض خطر نهايي مشخص و عمليات تقويت و ايجاد سيل بند در اطراف پست ها در دستور کار قرار گرفت.

شايان ذکر است، با وجود آنکه دو هفته اي از بحران سيلاب در خوزستان مي گذرد و بخش زيادي از خطوط و تعدادي از پست هاي برق منطقه اي خوزستان در معرض خطر سيلاب است شبکه برق به صورت پايدار بوده و خاموشي در شبکه رخ نداده است.

رئيس شوراي اسلامي گرگان:

اقدامات خوبي درحوزه زيباسازي شهري انجام شده است

گرگان-قهرمان

در هجدهمين جلسه کميسيون گردشگري و بافت تاريخي شوراي اسلامي شهر گرگان که با دستور ارائه گزارش ازاقدامات نوروزي شهرداري در حوزه گردشگري و بررسي برنامه هاي سال 98 در حوزه بافت تاريخي برگزار شد، پيگيري طرح هاي مرمتي بافت تاريخي در سال جديد مورد تاکيد قرار گرفت.

رئيس کميسيون گردشگري و بافت تاريخي در اين جلسه ضمن قدرداني از اقدامات انجام شده در حوزه زيباسازي و نصب المان هاي نوروزي در سطح شهر بر ضرورت برنامه ريزي مدون در حوزه گردشگري براي سال جاري تاکيد کرد.

حميدرضا آقاملائي بهره گيري از بافت تاريخي در بحث توسعه گردشگري را يکي از ضروريات عنوان کرد، گفت: اقدامات خوبي در اين حوزه از سال گذشته شروع شده و اميدواريم با تداوم اين برنامه ها شاهد تحول خوبي در اين حوزه باشيم.

در ادامه عمادالدين مدير بافت تاريخي شهرداري گرگان گزارشي از برنامه هاي در دست اقدام شهرداري در اين حوزه ارائه کرد و گفت: تکميل محور بافت تاريخي پاسرو تا مصلي در سال جاري مورد پيگيري قرار مي گيرد که اين محور 70 درصد پيشرفت فيزيکي داشته است.

وي همچنين تکميل پروژه خيابان غذا و جداره سازي ميدان شهرداري را از ديگر برنامه هاي در دست اقدام شهرداري در حوزه بافت تاريخي برشمرد و اظهار داشت: گزارش تکميلي پروژه هاي در دست اقدام به همراه گزارش هزينه اي آن در جلسات هفته آتي به شورا ارائه خواهد شد.

رئيس سازمان سيما و منظر شهرداري نيز در ادامه اين جلسه به ارائه گزارشي از المان هاي نوروزي پرداخت و گفت: فضاسازي شهري به ويژه در محوطه آبشار صخره اي و پارک شهر با استقبال خوبي از سوي شهروندان مواجه شد.

ستوده نيا افزود: در ايام نوروز امسال 4 هزار گل سينره و 600 هزار گل فصلي بنفشه و شب بو در گل آرايي هاي سطح شهر مورد استفاده قرار گرفت که از توليدات خودمان بود.

رئيس شوراي اسلامي شهر گرگان نيز در پايان اين نشست ضمن قدرداني از اقدامات انجام شده در حوزه زيباسازي شهري، اظهار داشت: اقدامات خوبي در اين خصوص انجام شد اما آنطور که انتظار مي رفت با ادغام واحد زيباسازي و سازمان سيما و منظر در سال گذشته برنامه ريزي و اقدام شود، کار صورت نگرفت و اميدواريم در فرصت هاي آتي شاهدفعاليت هاي بهتر و منسجم تري با بهره گيري و جانمايي مناسب در فضاسازي ها باشيم.

يوسفي همچنين با تاکيد بر ضرورت رفع موانع کاري از واحدهاي گردشگري و بافت تاريخي شهرداري خواستار پيگيري جدي موضوعات در اين خصوص شد که مقرر گشت طي بازديد از واحدهاي ايجاد شده در شهرداري طي سال گذشته اعم از گردشگري، بافت تاريخي، موزه اسناد و امور بين الملل روند فعاليت اين واحدها مورد پيگيري قرار بگيرد .

معاون سياسي و انتظامي فرماندار دماوند:

ساخت و سازهاي غيرمجاز در حريم رودخانه‌ها؛ زنگ خطر جدي

دماوند-ايرج صادقعلي

معاون سياسي و انتظامي فرماندار شهرستان دماوند با بيان اينکه اقدامات جدي در تخريب ساخت و سازهاي غيرمجاز در حريم رودخانه‌ها انجام گيرد، گفت: ساخت‌‌وسازهاي غيرمجاز در حريم رودخانه‌هاي شهر رودهن زنگ خطري جدي است.

به گزارش خبرنگارآفرينش ، شاهرخ جهانشاهي در نخستين نشست پدافند غيرعامل شهرستان دماوند در سال 98 با حضور جمعي از مسئولان در سالن جلسات فرمانداري اين شهرستان اظهار کرد: با توجه به شرايطي که در سطح کشور ايجاد شده و مسائلي که در سطح شهرستان وجود دارد زمان خوبي بود تا اين جلسه تشکيل شود چرا که بخش عمده‌اي از موضوعاتي که در سطح شهرستان مطرح مي‌شود به پدافند غيرعامل باز مي‌گردد.

وي با بيان اين که موضوع پدافند غيرعامل هميشگي و مستمر است، افزود: همه در سيل اخير شاهد بوديم با بررسي‌ها معلوم شد بيشتر دليل خسارت‌هاي سيل اخير به عوامل انساني و عدم آينده نگري و کم توجهي بازمي‌گردد و ما در شهرستان دماوند بايد از همين لحظه نقاط حساس مانند رودخانه‌ها و حريم آنها را شناسايي کنيم و اگر مشکلي وجود دارد آن را برطرف کنيم.

معاون سياسي و انتظامي فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به اين موضوع که ما بايد موانع را کنار بزنيم و حتي اجازه ساخت‌وسازهاي جديد را ندهيم، افزود: در اين مورد نقش شهرداري‌ها در سطح شهر و دهياري در سطح روستا مي‌تواند زياد باشد؛ در کل ما بايد از اين اتفاقاتي که در کشور رخ داده درس بگيريم و آن را در سطح شهرستان عملياتي کنيم تا جان و مال مردم حفظ شود.

جهانشاهي با طرح اين سؤال که چرا در سيل اخير اين همه خسارت به مردم وارد شده است، گفت: مقصر اصلي در چنين رويدادهايي انسان است، در سطح شهرستان دماوند تعداد زيادي رودخانه وجود دارد و بحث حريم آنها نيز هست که در صورت اشغال توسط انسان‌ها بايد آزادسازي شوند که در اين زمينه اداره امور منابع آب مي‌تواند نقش ويژه‌اي داشته باشد تا ما اتفاقي مانند سيل اخير را در سطح شهرستان شاهد نباشيم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي