جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/02/31 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6118

استراتژي برانکو براي ليگ نوزدهم
حفظ ساختار، مهم ترين برنامه پرسپوليس


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 استراتژي برانکو براي ليگ نوزدهم
 حفظ ساختار، مهم ترين برنامه پرسپوليس  

 
سرمربي سرخپوشان همچنان قصد دارد با سياست گذشته خود و با حفظ شاکله تيم، تنها به ترميم نقاط ضعف و تقويت پرسپوليس بپردازد.

با عبور از دو محروميت نقل و انتقالاتي، سرخپوشان در بازار زمستاني هفت بازيکن را جذب کردند و اکنون تصور مي شود با هت تريک قهرماني، در تابستان بار ديگر به تقويت خود بپردازند.

با اين حال انتظار مي‌رود با سياستي که برانکو ايوانکوويچ طي چهار فصل اخير دنبال کرده ، آنها بار ديگر با حفظ شاکله اصلي تيم و با کمترين تغييرات خود را مهياي ليگ نوزدهم کنند؛ ليگي که بار ديگر با چالش حضور در سه جام براي آنها همراه خواهد بود. برانکو البته در آخرين موضع خود در خصوص جذب بازيکن اعلام کرده که ساختار اصلي تيم حفظ خواهد شد و آنها با کمترين حضور در بازار نقل و انتقالاتي به دنبال آماده سازي ليگ نوزدهم خواهند بود.

اکنون بايد ديد بر اساس سياستي که برانکو خواهان دنبال کردن آن بوده، آيا شرايط ليست بازيکنان نيز اين اختيار را به او خواهد داد يا نه.

بيرانوند در روياي اروپا

در پست دروازه باني، پرسپوليس سه فصل اخير را به بهترين شکل ممکن پيش برده و يکي از ضعف‌هاي بزرگش را پوشانده است. با اين حال عليرضا بيرانوند همانند دو فصل اخير اکنون نيز با اخباري مبني بر پيشنهادات اروپايي مواجه بوده است. اين گلر نيز قراردادي 5 ساله با سرخپوشان دارد اما ماجراهايي که در خصوص بشار رسن، کاميابي نيا و شجاع و ديگر بازيکنان شکل گرفته، هواداران را با نگراني مواجه کرده. با اين حال باشگاه طي دو فصل گذشته اعلام کرده بود با دريافت رضايتنامه يک ميليون دلاري مجوز جدايي او را صادر خواهد کرد و بايد ديد اين بار چه شرايطي در نقل و انتقالات تابستاني در پيش خواهد بود.

همچنين ديگر دروازه‌بان پرسپوليس نيز هر زمان به ميدان رفته عملکرد مثبتي از خود به جا گذاشته و توانسته انتظارات را برآورده کند. با اين حال اکنون چالش بزرگ براي باشگاه و ادامه همکاري با بوژيدار رادوشوويچ به ماجراي تهيه ارز و گراني آن مربوط مي‌شود؛ موضوعي که شايد منجر به پايان همکاري اين دروازه‌بان کروات و پرسپوليسي شود.

شايد در صورتي که هر کدام از دروازه‌بانان تيم جدا شوند، پرسپوليس يکي از سهميه‌هاي خود را اختصاص به جذب گلر کند؛ احتمالي که البته در خصوص بوژيدار و جذب دروازه‌بان دوم بيشتر خواهد بود.

وضعيت مبهم نادري

در پست دفاع، در حال حاضر پرسپوليس سيدجلال حسيني، شجاع خليل زاده، محمد نادري ، حسين ماهيني، مهدي شيري و شايان مصلح را در اختيار دارد. از اين جمع شايان مصلح و محمد نادري قراردادشان به انتها رسيده است. نکته‌اي که باعث خواهد شد نياز ديگر تيم به جذب حداقل يک مدافع تراز اول باشد. باشگاه به دنبال رضايت شجاع خليل زاده براي تمديد قرارداد است و سيدجلال حسيني نيز هنوز نظرش براي ادامه حضور در فصل آينده را اعلام نکرده و البته بعيد است قصد خداحافظي داشته باشد و هنوز روياپردازي او براي دستيابي به جام‌هاي ديگر ادامه خواهد داشت.

ترافيک خط مياني

پرسپوليس اکنون بيشترين بازيکن را در خط مياني دارد و بايد ديد شرايط در فصل آينده به چه شکل خواهد بود. کمال کاميابي نيا، احمد نوراللهي، سيامک نعمتي، سروش رفيعي، اميد عاليشاه، مهدي شريفي، مهدي ترابي، محسن ربيع خواه، آدام همتي، حميد طاهرخاني، سعيد حسين پور جزو بازيکنان خط مياني محسوب مي‌شوند. از اين جمع به جز بشار رسن، ديگر بازيکنان قرارداد قطعي براي ادامه حضور در تيم را دارند و بايد ديد سياست باشگاه چه خواهد بود.

خط حمله؛ آقاي گل و تقويت تيم

به نظر مي‌رسد بيشتر توجه برانکو ايوانکوويچ و باشگاه براي نقل و انتقالات معطوف به خط هجومي تيم باشد. خط حمله پرسپوليس خصوصا در روزهاي پاياني فصل آن طراوت و قدرت مورد نياز را نداشت و شايد اولين خريد تيم نيز به جذب مهاجمي شش دانگ و قابل اعتنا براي اين پست باشد. در حال حاضر در خط حمله پرسپوليس علي عليپور، ماريو بوديمير، محمدامين اسدي و سعيد کريمي حاضر هستند. با توجه به مشکلات مالي و ارزي که باعث شده بوديمير حتي در اين فصل نيز نتواند با توجه به تعهد باشگاه به شرايط مالي مناسب خود دست يابد، شرايطش براي فصل آينده و ادامه همکاري با تيم نيز نامشخص است. همچنين عليپور بعيد نيست براي ادامه فوتبال خود از تجربه حضور در خارج از ايران استقبال نکند تا هم خودش به خواسته‌اش دست يابد و هم باشگاه به منبع مالي مناسب دست يابد. اتفاقي که در صورت وقوع باعث خواهد شد اين تيم حداقل نياز به جذب دو بازيکن در خط هجومي خود داشته باشد.

شاکله تيم تغيير نخواهد کرد؟

با شرايطي که اکنون بازيکنان براي ادامه حضور در تيم دارند، بعيد است اسکلت اصلي تيم به جز 3-2 نفر احتمالا با تغييري همراه شود. با بازگشت محمد انصاري البته اين مساله تقويت نيز خواهد شد و البته باشگاه بي ميل نيست تا با مهدي طارمي نيز به توافق دست يابد تا اين مهاجم ملي پوش نيز که سابقه سه فصل حضور در تيم را دارد و با شرايط آشناست به جمع شاگردان برانکو ايوانکوويچ بازگردد.

پرسپوليس با چهار بازيکن تکميل مي‌شود

در حال حاضر احتمال جذب قطعي يک دروازه بان، يک مدافع ( در صورت عدم توافق با باشگاه کورتريک بلژيک درباره محمد نادري، احتمالا يک خريد ديگر به اين بخش اختصاص مي‌يابد) و دو مهاجم در دستور ابتدايي خريد اين باشگاه قرار داشته باشند .


 خبـــرنامه 

 تکواندوي ايران، قرباني بازي هاي سياسي

سناريوي کثيف انگليسي ها براي تصاحب سکو !

رقابت هاي تکواندوي قهرماني جهان در حالي به پايان رسيد که کار‌شکني ميزبان در صدور رواديد، باعث شد تيم ملي تکواندوي ايران، قرباني بازي سياسي انگليس شود.

بيست و چهارمين دوره مسابقات قهرماني جهان در منچستر با حضور975 تکواندوکار از 150 کشور به مدت 5 روز در سالن "آرنا" منچستر برگزار شد.

جوانان شايسته تکواندوي کشورمان در بخش مردان که از 5 ماه پيش خود را براي حضور در اين رويداد بزرگ آماده کرده بودند قبل از اعزام دچار شوک بزرگي شدند.سفارت کشور ميزبان با کارشکني در صدور ويزاي تکواندوکاران کشورمان باعث شد تا تيم ملي به صورت ناقص و طي چهار مرحله به اين رويداد اعزام شده و ميرهاشم حسيني و عرفان ناظمي نيز شرکت در اين رقابت مهم را از دست دادند.

ملي پوشان تکواندوي کشورمان که براي فتح سکوي قهرماني و دفاع از عنوان 18 ساله خود عازم اين رقابت ها شده بودند به دليل کارشکني و بازي کثيف انگليس موفق به کسب سکو نشدند.در پايان اين دوره از رقابت‌ها، کره جنوبي در مجموع (مردان و زنان) با 4 مدال طلا، يک نقره و دو برنز قهرمان شد، انگلستان با 3 مدال طلا و يک برنز نايب قهرمان شد و چين با 2 مدال طلا، 2 نقره و 3 برنز عنوان سوم را کسب کرد.

تيم هاي تايلند، روسيه، ترکيه، آذربايجان، ايتاليا، کوبا، مکزيک، برزيل و ايران در مجموع (مردان و زنان) رده هاي بعدي را به خود اختصاص دادند.در بخش مردان آرمين هادي پور نماينده شايسته تکواندو کشورمان با توجه به ديرصادر شدن ويزا روز قبل از مسابقات به منچستر رسيد و موفق شد بر سکوي سوم جهان بايستد، سروش احمدي نيز مقتدرانه به فينال رقابت هاي جهاني راه پيدا کرده و عنوان نايب قهرماني جهان را کسب کرد.

تيم ملي کشورمان در بخش مردان با هدايت فريبرز عسکري به عنوان سرمربي و علي محمد بسحاق و وحيد عبداللهي به عنوان مربيان در اين رويداد حضور پيدا کرد.همچنين در بخش زنان مهلا مومن‌زاده دومين مدال نقره تاريخ تکواندو بانوان در مسابقات جهاني را کسب کرد. مهرو کمراني به عنوان سرمربي و فاطمه صفرپور و ريحانه فولادي به عنوان مربيان هدايت تيم بانوان را برعهده داشتند.

انقلاب در تراکتور

استوکس و طيبي هم مي‌روند

پس از اينکه مسعود شجاعي با انتشار پستي در صفحه شخصي خود جدايي‌اش از جمع تراکتورسازان را اعلام کرد، از باشگاه تراکتورسازي خبر مي‌رسد که برخي بازيکنان اين تيم هم به احتمال فراوان طي چند روز آينده از جمع سرخپوشان تبريزي جدا خواهند شد.

در اين شرايط به نظر مي‌رسد آنتوني استوکس، مهاجم ايرلندي تيم تراکتورسازي اولين بازيکني است که بايد جدايي او را از جمع سرخپوشان تبريزي قطعي بدانيم. اين بازيکن که به طور قطع يکي از بي‌انضباط‌ترين بازيکنان فصل هجدهم ليگ برتر به حساب مي‌آيد ديگر تمايلي به حضور در تبريز ندارد و از سوي ديگر باشگاه تراکتورسازي هم به دنبال جايگزين مناسب براي اين بازيکن است. استوکس در حالي از باشگاه تبريزي جدا خواهد شد که سه فصل ديگر از قرارداد اين بازيکن باقي مانده است!

علاوه بر اين بازيکن، محمد طيبي مدافع باتجربه تيم تراکتورسازي هم ديگر بازيکني است که به احتمال فراوان در روزهاي آينده از اين تيم جدا خواهد شد. در اين شرايط و با توجه به کمبود بازيکن در پست دفاع، باشگاه تراکتورسازي براي پُر کردن جاي خالي طيبي، به دنبال جذب محمدحسين کنعاني‌زادگان، مدافع ملي‌پوش تيم ماشين‌سازي است.

آلگري سرمربي بايرن مونيخ مي‌شود؟

بعد از سپري کردن 5 فصل درخشان، ماکسي آلگري بالاخره از يوونتوس جدا شد و کارنامه موفق او باعث شده چند تيم اروپايي به دنبال جذب اين سرمربي موفق ايتاليايي باشند. شبکه راي اسپورت ايتاليا اعلام کرد بايرن مونيخ در تلاش براي توافق با اين سرمربي ايتاليايي است. علي رغم فتح بوندسليگا، شايعاتي در خصوص پايان همکاري نيکو کوواچ با بايرن مونيخ منتشر شده و باشگاه پرافتخار آلماني قصد دارد براي عقد قرارداد با ماکسي آلگري در تابستان امسال وارد عمل شود. در صورت شکست در فينال دي اف بي پوکال، احتمال جدايي کوواچ و عقد قرارداد با آلگري افزايش خواهد يافت.به جز بايرن مونيخ، تاتنهام نيز علاقمند به جذب مکس آلگري است. در صورت جدايي مائوريتسيو پوچتينو، اسپرز مي خواهد با آلگري به توافق برسد و اين اتفاق در شرايطي رخ مي دهد که يوونتوس نيز علاقه زيادي به توافق با پوچتينو دارد و به نوعي ممکن است بين اين دو باشگاه معاوضه سرمربي صورت گيرد. همچنين باشگاه رم نيز تمايل به همکاري با آلگري دارد. جدايي کلوديو رانيري از اين باشگاه قطعي است و آنها روياي عقد قرارداد با سرمربي تيم قهرمان 5 فصل گذشته سري آ را در سر دارند.

گوارديولا، سانه را به بايرن مي‌فروشد

نشريه آلماني کيکر مدعي شد اطلاعات موثقي بدست آورده که بر اساس آنها پپ گوارديولا، سرمربي منچسترسيتي قصد دارد لروي سانه، وينگر آلماني اين تيم را به فروش برساند و منچسترسيتي، باشگاه آلماني بايرن مونيخ را به عنوان مشتري هدف خود در نظر گرفته است.

بر اساس اين گزارش، لروي سانه که سال گذشته يکي از بازيکنان کليدي منچسترسيتي بود و در قهرماني تاريخي آبي‌هاي منچستر در ليگ برتر نقش مهمي بازي کرد، امسال به خصوص از نيمه دوم فصل با بي‌مهري گوارديولا روبرو شد و در بازي‌هاي متعددي نيمکت‌نشيني را تجربه کرد.

کيکر مي‌گويد با توجه به اطلاعاتي که بدست آورده، احتمال پيوستن لروي سانه به بايرن مونيخ را بسيار محتمل مي‌داند و احتمال مي‌دهد اين انتقال به زودي اتفاق بيفتد. اين نشريه آلماني مدعي است با اينکه انتظار مي‌رود مبلغ انتقال لروي سانه چيزي در حدود 100 ميليون يورو باشد ولي در صورت به توافق رسيدن دو باشگاه سيتي و بايرن، باشگاه انگليسي براي انجام اين معامله به بايرن تخفيف خواهد داد.

اين در حالي است که اولي هوينس، رئيس باشگاه بايرن مونيخ اخيراً اعلام کرد اين باشگاه در فصل تابستان براي خريد هيچ بازيکني ولخرجي نخواهد کرد و مبالغ هنگفت براي خريد يک بازيکن نخواهد پرداخت. اما هوينس در ادامه توضيح داد که اين موضع او به معناي بي‌تحرکي بايرن در فصل نقل و انتقالات نخواهد بود. هوينس گفت:« به هواداران اطمينان مي‌دهم که تلاش ما براي ايجاد تغيير در تيم متوقف نخواهد شد.»

پيش از اين هم روزنامه انگليسي ديلي رکورد گزارش داده بود که بايرن مونيخ درباره انتقال احتمالي لروي سانه به اين باشگاه آلماني در حال مذاکره با منچسترسيتي است. قرارداد سانه با سيتيزن‌ها در تابستان سال 2021 منقضي مي‌شود و کيکر مي‌گويد منچسترسيتي که پيش از اين نتوانسته با وينگر آلماني درباره تمديد قراردادش به توافق برسد، نمي‌خواهد دست روي دست بگذارد تا در نهايت با اين ريسک مواجه شود که ستاره آلماني‌اش را به عنوان بازيکن آزاد واگذار کند.


 خبـــرنامه 

 چرا يحيي سرمربي تيم اميد نشد؟

مهدي تاج، يحيي گل‌محمدي را گزينه مربيگري تيم اميد معرفي کرد و گفت کار تمام شده است، اما بعد از اين اعلام باشگاه پديده قرارداد اين مربي را به مدت دو فصل ديگر تمديد کرد. يحيي بعد از تمديد قرارداد با پديده اعلام کرد ان‌شاءالله در فرصت آتي در خدمت تيم ملي خواهد بود.

اما چرا يحيي گل‌محمدي مربي تيم اميد نشد؟ مهدي تاج در اين باره مي‌گويد: «قرار بود نام يحيي گل‌محمدي را به عنوان مربي تيم اميد اعلام کنم ولي ديدم مردم محترم مشهد در صفحه شخصي من کلي پيام دادند که او در اين تيم بماند. من خودم تصميم داشتم با اين شرايط از انتخاب گل‌محمدي انصراف بدهم. مدير باشگاه پديده هم با من تماس گرفت و شرايطي را گفت که قابل قبول بود. او گفت به سرمربي جديد فکر نکرديم و اجازه ندهيد اين تصور به وجود بيايد که در تيم اميد حاضري‌خوري شده است. البته ما براي تيم اميد گزينه‌هاي ديگري داشتيم و براي آقاي گل‌محمدي آرزوي موفقيت مي‌کنيم. مطمئناً گزينه تيم اميد داخلي خواهد بود.»

با ادامه حضور يحيي گل‌محمدي در تيم پديده فدراسيون فوتبال حالا بايد به دنبال گزينه‌هاي جديد باشد. هر چند بعيد است در روز‌هاي آينده اتفاقي دراين زمينه صورت گيرد.

تيم اميد قرار بود دور جديد تمرينات خود را از دوم خرداد آغاز کند که با توجه به عدم انتخاب سرمربي استارت دور جديد تمرينات تيم اميد به تأخير خواهد افتاد.

جديدترين لژيونر ايران

مهرداد محمدي در آوس پرتغال

با اعلام باشگاه دپورتيوو داس آوس، وينگر سرعتي و تکنيکي سپاهان رسما به عضويت اين تيم پرتغالي درآمد. مهرداد محمدي که با باشگاه راه‌آهن به فوتبال ايران معرفي شد، در ليگ پانزدهم که سال سقوط اين تيم ريشه‌دار از ليگ برتر بود، 28 بازي انجام داد و با به ثمر رساندن 10 گل بهترين گلزن تيمش شد تا با اين عملکرد درخشان، يک سال بعد و با وجود ابراز علاقه‌اي که براي پيوستن به پرسپوليس داشت، راهي اصفهان شده و با باشگاه سپاهان قرارداد امضا کند.

محمدي طي سه فصل اخير يکي از بازيکنان ثابت سپاهان بوده که در نخستين سال 7 گل، در ليگ هفدهم يک گل و در فصل گذشته 6 گل در 29 مسابقه به ثمر رساند و يکي از مهره‌هاي مورد علاقه امير قلعه‌نويي بود؛ طوري که در 26 بازي امسال حضور ثابت در ترکيب طلايي پوشان اصفهاني داشت و نقش زيادي در نتايج خوب تيمش ايفا کرد.

او که سابقه حضور در تيم ملي را نيز در کارنامه دارد، با بازي‌هاي خوبي که در سپاهان به نمايش گذاشت، مورد توجه باشگاه دپورتيوو داس آوس پرتغال قرار گرفت و طي روزهاي اخير رسانه‌هاي اين کشور خبر از ابراز علاقه مسئولان آوس براي به خدمت گرفتن او را دادند.

محمدي 25 ساله که توانايي بازي با هر دو پا را دارد خوش تکنيک و سرعتي است با پايان ليگ هجدهم و قبل از ديدار جام حذفي پرسپوليس سپاهان و پرسپوليس تکليف تيم فصل آينده خود را مشخص کرد و به جمع لژيونر هاي ايراني اضافه شد.طي سه سال و نيم اخير ميلاد محمدي، برادر مهرداد فوتبال خود را در خارج از ايران و در باشگاه گروژني روسيه ادامه مي‌داد و اکنون مهرداد هم همانند او از ليگ برتر ايران رفت تا اين دو بازيکن که در راه‌آهن چهره شده و سر و صداي زيادي با فوتبال زيباي خود به راه انداختند، حالا جزو لژيونرها محسوب شوند.

گفته مي‌شود مبلغ قرارداد مهرداد محمدي با باشگاه داس آوس پرتغال 140 هزار يورو و به مدت سه فصل خواهد بود و حالا بايد انتظار انجام اولين بازي او را در اين تيم داشت؛ تيمي که ليگ برتر پرتغال را با قرار گرفتن در رده چهاردهم جدول به پايان رساند.محمدي نخستين خريد تابستاني باشگاه داس آوس لقب گرفته و همچنين اولين بازيکن ايراني اي است که در نقل و انتقالات پيش‌فصل تکليف تيم آينده خود را مشخص کرده است.

شفر:

در استقلال با آبروي من بازي شد

داستان وينفرد شفر و استقلال هر روز هم پيچيده‌تر مي‌شود. شفر از استقلال تعليق شده در حالي که براي فصل بعد قرارداد دارد. رقم قرارداد هم يک ميليون و 200 هزار دلار است و قاعدتاً مذاکره پيچيدگي اين بازي را کمتر مي‌کند. شفر هنوز در تهران است و منتظر است تا تکليفش روشن شود. از سويي استقلال هم باب مذاکره با اين مربي را باز کرده و طرفداران اميدوارند در نهايت دو طرف به واژه توافق برسند. استقلالي‌ها مي‌دانند اگر توافقي صورت نگيرد، بازي پيچيده‌تر مي‌شود. اما شفر فعلاً پايش را در کفش کرده که «همه پولم را مي‌خواهم.» اين به نوعي تهديد براي آبي‌هاست. فتحي هم فعلاً گام مهم و مثبتي برنداشته است. اگر شفر به تيم جديدي برود که به نفع استقلال است، اگر نه آبي‌ها مجبورند مذاکرات سفت و سختي با او داشته باشند.در واقع شفر به شدت گلايه دارد . گلايه‌اش هم به خاطر رفتار باشگاه است. او به فتحي پيام داد: «با آبروي من در استقلال بازي شده است.» شفر از اين گفته 50 سال در فوتبال بوده ولي تا به حال چنين رفتاري با او نشده. اين مربي حتي گفته: «کاري که با من شد، انساني نبود.»اين پيام براي فتحي و ديگر مسئولان استقلال، پيام خوبي نيست و حداقل نشانه‌هاي خوبي در خود ندارد. نزديکان اين مربي مي‌گويند بعيد است او تخفيف بدهد، مگر اينکه مسئولان استقلال بتوانند مذاکره کنند تا شفر نرم شود. او گلايه ديگري هم دارد و مي‌گويد بعد از آنکه برکنار شد چند بار با فتحي تماس داشته و مديرعامل تماس‌هاي او را بي‌پاسخ گذاشته است. البته حالا اين مشکل تا حدودي مرتفع شده، چون رابطه‌ها دوباره برقرار شده است. آنچه مسلم است استقلال در اين زمينه خوب عمل نکرده است. باشگاه مي‌توانست ابتدا با شفر پاي ميز مذاکره بنشيند و حتي به توافق برسد و سپس رأي به برکناري‌اش بدهد. فتحي، اما با تصميم خودش و اکثر اعضاي هيئت‌مديره تصميمي ضربتي گرفت و شفر را معلق کرد تا استقلال با اين مشکل روبه‌رو شود. حتي بحث بازگشت شفر به استقلال هم مطرح شد که اين مربي ابتدا آن را رد کرد و بعد شرايط بازگشتش را گفت. شرايط او طوري بود که باشگاه استقلال هم آن را رد کرد تا دو طرف به توافق نرسند و باز هم کار به ادامه مذاکرات بکشد.

واکنش آنچلوتي به احتمال حضورش در يوونتوس

سرمربي تيم فوتبال ناپولي نسبت به احتمال حضورش روي نيمکت يوونتوس واکنش نشان داد.کارلو آنچلوتي که شاگردانش با وجود قطعي بودن نايب‌قهرماني‌شان در سري A ايتاليا، در هفته سي‌وهفتم اين رقابت‌ها بازي فوق‌العاده‌اي از خود به نمايش گذاشتند و با نتيجه 4 بر يک ميهمان خود، اينتر را رد هم کوبيدند، پس از اين بازي در خصوص شايعه رفتنش به يوونتوس اظهار داشت: کناره‌گيري از سمت نيز بخشي از حرفه مربيگري است اما نگران نباشيد من هنوز دو سال ديگر با ناپولي قرارداد دارم. من با اين باشگاه گره خورده‌ام و دوست دارم براي دو سال ديگر در اين تيم بمانم. از بودن در ناپولي هم خوشحال هستم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي