جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/03/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6132

شهردار قدس:
احياء و نوسازي بافت‌هاي فرسوده؛ در دستور كار


رکورد مصرف برق سال 97 در خوزستان شکسته شد

با اتکا به توان متخصصان داخلي تکميل شد؛
بهره‌برداري از پست‌هاي برق 400 و 63 کيلوولت شهيد خرازي


به دليل گرماي هوا چهارشنبه 22 خرداد در خوزستان تعطيل شد


خبر


در استان


 شهردار قدس:
 احياء و نوسازي بافت‌هاي فرسوده؛ در دستور كار 

 
شهرستان قدس - مژگان عليقارداشي

مسعود مختاري شهردار قدس، با اشاره به پيامدهاي جبران ناپذير حاشيه‌نشيني و سکونتگاه‌هاي غير رسمي در توسعه پايدار شهري، گفت: سياست هاي بازآفريني شهري با جديت دنبال مي‎شود.شهرداري قدس گفت: طي دهه‎هاي اخير به تدريج سکونتگاه‎هاي غيررسمي به طور عمده در حاشيه کلان شهرها و شهرهاي بزرگ کشور، خارج از برنامه رسمي توسعه شهري شکل گرفته و گسترش يافته است.

شهردار قدس با بيان اينکه امروزه سکونت‌گاه‌هاي غير رسمي به عنوان يکي از چالشهاي توسعه پايدار شهري مطرح هستند، افزود: مشکلاتي همچون گراني مسکن، درآمد پايين و نبود شغل دلخواه، مهاجران را مجبور به زندگي در حاشيه کلانشهر تهران و شهرستان‎هاي اطراف آن مي‎کند که اين حاشيه‎نشيني به نوبه خود منجر به بروز مشکلات متعدد اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي و غيره مي‎شود.وي با اشاره به اينکه وجود شهرک‌هاي اقماري و سکونتگاه‌هاي غيررسمي اطراف شهر يکي از مهم‌ترين معضلات شهرستان قدس است، ادامه داد: نزديکي به پايتخت و وجود کارخانه‎ها، صنايع و معادن متعدد در جوار شهرستان، از جمله عواملي مي‎باشد که اين شهرستان را به مکاني مناسب براي مهاجرت‎ها تبديل کرده است.

مختاري با بيان اينکه روند و سرعت مهاجرت پيشتر از توسعه و ارتقاي زيرساختهاي شهري است، گفت: با وجود اينکه اين سکونت‌گاه‌ها به صورت بي ضابطه و خارج از برنامه‌ريزي رسمي و قانوني توسعه شهري شکل گرفته و تأمين زيرساختها و تأسيسات تجهيزات و خدمات مناسب شهري را با مشکل مواجه کرده، اما اين شهرداري همواره علاوه بر خدمات رساني در سطح شهر، به ارائه خدمات مطلوب در اين محلات نيز اقدام مي‎کند.شهردار قدس در ادامه با تأکيد بر ضرورت بازآفريني شهري، تصريح کرد:احياء، نوسازي و توانمندسازي بافت‌هاي فرسوده و ناکارآمد شهري به عنوان اولويتي ضروري و حائز اهميت در دستور کار قرار دارد و بسته ها و سياستهاي تشويقي متعددي براي اين منظور تعريف و تصويب شده است.

وي در خاتمه نبود مديريت يکپارچه و جامع شهري را يکي از معضلات عمده در شهرها برشمرد و بيان داشت: بهره گيري از طرح جامع مديريت شهري باعث ارتقاي سطح کيفي خدمات و سرعت بخشي در ارائه خدمات مي‌شود اما متأسفانه نبود طرح جامعه مديريت شهري در کشور بين دستگاه‌هاي خدمات‎رسان و شهرداري تداخلات متعددي ايجاد نموده که اميدواريم با مصوب شدن قانون طرح جامع مديريت شهري، بسياري از مشکلات و ناهماهنگي‌هاي پيش روي مديريت شهري مرتفع گردد.


 رکورد مصرف برق سال 97 در خوزستان شکسته شد 

 
اهواز-محمدي

مديرعامل شرکت برق منطقه اي خوزستان گفت: با مصرف 7 هزار و 951 مگاوات در روزشنبه از پيک 7 هزار و 917 مگاوات سال 97 عبور کرديم و رکورد مصرف برق شکسته شد.محمود دشت بزرگ اظهار داشت: پيک مصرف برق در سال 97 در 19 تيرماه ثبت شده بود ولي امسال يک ماه زودتر در تاريخ 19 خرداد از اين رقم عبور کرده ايم.

وي بيان کرد: اوج مصرف در ساعت 16 روز شنبه 7 هزار و 951 مگاوات بوده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ( 7 هزار و 390 مگاوات) 7.59 درصد رشد را نشان مي دهد.مدير عامل شرکت برق منطقه اي خوزستان با تاکيد بر مديريت مصرف برق، تصريح کرد:سال گذشته در دماي 50 درجه پيک مصرف را د اشته‌ايم ولي روز شنبه در دماي 48 درجه از آن عبور کرديم.دشت بزرگ افزود:پيش بيني ها نشان مي‎دهد که در روزهاي آينده دماي هوا از 50 درجه عبور مي‎کند و به تبع آن استفاده از وسايل سرمايشي و مصرف برق بيشتر خواهد شد.وي اضافه کرد: اگر مديريت مصرف صورت نگيرد به ازاي افزايش هر درجه دما که از 47 عبور کند 250 مگاوات افزايش بار در شبکه صورت خواهد گرفت.مديرعامل شرکت برق منطقه‎اي خوزستان از همه مشترکين و مصرف کنندگان محترم خواست تا همانند سال گذشته با استفاده بهينه از انرژي برق و جابجايي مصارف غير ضروري به ساعت‎هاي خارج از پيک (ساعت 13 الي 17 و 21 الي 23) صنعت برق را در عبوري ايمن از تابستان 98 همراهي کنند.


 با اتکا به توان متخصصان داخلي تکميل شد؛
 بهره‌برداري از پست‌هاي برق 400 و 63 کيلوولت شهيد خرازي 

 اصفهان -راعي

با بهره‌برداري از پروژه احداث پست‌هاي برق شهيد خرازي فولاد مبارکه، تغذيه پايدار انرژي الکتريکي سايت شهيد خرازي و پايداري شبکه برق پيشين فولاد مبارکه از طريق تغذيه بخشي از بارهاي آن شبکه محقق شد. به گزارش خبرنگار ما از اصفهان،عليرضا استکي ضمن اعلام اين خبر و با اشاره به اهميت اجراي اين پروژه گفت: احداث پروژه مذکور در بهمن‌ماه سال 1393 در زميني به مساحت بالغ‌بر 100 هزار مترمربع و با سرمايه‌گذاري بالغ‌بر 2700 ميليارد ريال در سايت شهيد خرازي شروع شد و دربازه زماني چهار سال تکميل شد و به بهره‌برداري رسيد.

مدير اجراي پروژه‌هاي انرژي و سيالات فولاد مبارکه تصريح کرد: عمده مشکلاتي که قبل از احداث اين پست در شبکه برق فولاد مبارکه وجود داشته است عبارت بود از:

تکميل ظرفيت حرارتي خطوط انتقال برق 400 کيلوولت فولاد مبارکه به گونه‌اي که هنگام تعمير و سرويس دوره‌اي خطوط، اعمال محدوديت برق به فولادسازي اجتناب‌ناپذير بود.

تکميل ظرفيت تجهيزات شبکه برق قبلي فولاد اعم از ترانس‌هاي قدرت و نيروگاه‌ها به‌گونه‌اي که با خروج از سرويس يکي از تجهيزات، بخش زيادي از مصارف خطوط توليد دچار قطعي برق و يا کاهش توليد مي‌شدند. همچنين کاهش قابليت اطمينان شبکه برق فولاد مبارکه به علت تمرکز بيش‌ازحد بارها در پست MIS1 و بالا بودن احتمال فروپاشي شبکه الکتريکي و قطعي برق کامل و در نهايت عدم امکان تغذيه بارهاي الکتريکي جديد (نظير نورد گرم شماره 2، توسع? آهن‌سازي و...)

مدير اجراي پروژه‌هاي انرژي و سيالات فولاد مبارکه در خصوص مزيت‌هاي اجراي اين طرح اظهار داشت: با اجراي اين پست فشار قوي، علاوه‌بر برطرف شدن موارد بالا، باتوجه‌به اصل مهم پدافند غيرعامل در صورت بروز مشکلات فني در شبکه برق قديم شرکت از وارد آمدن هرگونه خسارت احتمالي پيشگيري خواهد شد.

وي از پست کليدزني 400 کيلوولت زنده‌رود (AIS) با هدف اتصال شبکه برق شهيد خرازي به شبکه سراسري، پست مبدل 400/63 کيلوولت شهيد خرازي شامل ايستگاه گازي (GIS) موسوم به NIS2 و ترانسفورماتورهاي کاهنده و پست کليد زني 63 کيلوولت شهيد خرازي از نوع فضاي بسته موسوم به MIS2 به‌عنوان بخش‌هاي اصلي اين پست ياد کرد.

انجام مراحل محاسبات به دست متخصصان داخلي

استکي با بيان اين‌که کليه مراحل محاسبات، طراحي، نصب، تست و راه‌اندازي پروژه به دست متخصصان داخلي با بيش از 730،000 نفرساعت انجام شده خاطرنشان کرد:بيش از 60 درصد تجهيزات اين پست از داخل کشور تأمين شده که انتقال دانش فني و اشتغال‌زايي قابل‌توجهي به همراه داشته است.

وي افزود:مراحل راه‌اندازي و بهره‌برداري از پروژه به اين شرح بوده است:برق‌داري پست کليدزني 400 کيلوولت زنده‌رود؛ برق‌داري پست گازي 400 کيلوولت شهيد خرازي؛ برق‌داري ترانسفورماتورهاي کاهنده و پست کليدزني 63 کيلوولت شهيد خرازي و انتقال تغذيه برق مگامدول‌هاي احياي مستقيم شهيد خرازي به پست جديد.تشريح وضعيت فعلي اين پروژه بخش ديگري از سخنان استکي بود.وي در اين خصوص گفت: در حال حاضر، تغذيه برق مگامدول‌هاي احيا مستقيم شهيد خرازي که قبلا به‌صورت موقت از پست MIS1 برقرار بوده به پست MIS2 منتقل شده و حدود 40 مگاوات از بار شبکه برق قديمي فولاد مبارکه کاسته شده است.همچنين بارهاي واحدهاي گندله‌سازي و مدول‌هاي احيا مستقيم نيز در آينده به پست جديد منتقل خواهد شد و تغذيه برق نورد گرم شماره 2 نيز در آينده از محل پست جديد پيش‌بيني گرديده است.

در حال حاضر ظرفيت نصب‌شده تجهيزات در اين پروژه 500 مگاولت آمپر است که تا 1500 مگا ولت‌آمپر قابليت توسعه دارد.


 به دليل گرماي هوا چهارشنبه 22 خرداد در خوزستان تعطيل شد 

 اهواز-محمدي

مديرعامل شرکت برق منطقه اي خوزستان گفت: با توجه به افزايش بي سابقه دماي هوا در روزهاي آتي و رشد مصرف برق، چهارشنبه هفته جاري تعطيل و ساعت کاري امروز سه شنبه تا ساعت 12 خواهد بود.

محمود دشت بزرگ اظهار داشت:بر اساس پيش بيني ها دماي هوا از 50 درجه عبور خواهد کرد و وقتي که دما از 47 درجه عبور کند به ازاي هر درجه افزايش 250 مگاوات افزايش بار در شبکه صورت خواهد گرفت.

وي ادامه داد: در شنبه هفته جاري نيز با مصرف 7 هزار و 951 مگاوات از پيک 7 هزار و 917 مگاوات سال 97 عبور کرديم و رکورد مصرف برق شکسته شد.

مديرعامل شرکت برق منطقه اي خوزستان تاکيد کرد: به همين دليل براي جلوگيري از حوادث ناخواسته در شبکه با درخواست برق منطقه‌اي خوزستان و موافقت استانداري ساعات اداري امروز سه شنبه به ساعت 12 کاهش يافت وفردا چهارشنبه تعطيل اعلام شد.


 خبر 

 افزايش ظرفيت توليد آب شرب در صباشهر شهريار

شهريار-برزگر

80 ليتر در ثانيه به ميزان ظرفيت توليد آب شرب صباشهر شهرستان شهريار افزوده خواهد شد.محسن احمدي مدير امور آبفاي صباشهر با اعلام اين خبر گفت: به منظور تامين نياز آب شهروندان از ابتداي سال جاري 3 حلقه چاه آب شرب در صباشهر حفر شده است.

او افزود:عمق چاه‎هاي حفر شده 200 متر بوده که يک حلقه آن وارد مدار شده و يک حلقه ديگر در مرحله آزمايش پمپاژ قرار دارد که پس از بهره برداري آب شرب به مخزن زميني 2000 متر مکعبي ويره هدايت مي شود و يک حلقه ديگر در مرحله حفاري قرار دارد و به زودي پس از تجهيز به شبکه توزيع آبرساني متصل خواهد شد.

احمدي اظهار داشت:چاه‎هاي حفر شده مورد نظر نياز آب آشاميدني مردم را در محدوده ويره و شهرک مصطفي خميني برطرف خواهد کرد.

او در ادامه از ترميم 5 حلقه چاه آب شرب خبر داد و افزود:به دلايل مختلف از جمله شکستگي جدار و نياز به بازسازي برخي چاه ها که سبب افت دبي اين چاه ها شده بود توسط عوامل فني ترميم چاه ها انجام شد.

احمدي خاطر نشان کرد:طي سالهاي اخير با توجه به کاهش سطح منابع آبي به دليل برداشت بيش از حد و آسيب به چاه ها که از جمله دلايل آن رانش و فرونشست زمين بوده است، سبب کاهش ميزان ظرفيت توليد آب شرب در صباشهر شده بود که موجب افت فشار شبکه آبرساني مي‎شد و با حفر چاه هاي جديد و ترميم چاه هاي موجود، افت فشار شبکه آبرساني برطرف شده است.

مدير امور آبفاي صباشهر در پايان از شهروندان خواست از مصارف غير ضروري آب شرب خودداري کرده و در صورت مشاهده برداشت غيرمجاز از تاسيسات آبرساني، مراتب را سريعاً از طريق شماره تلفن 122 گزارش دهند.

فرماندار بهارستان:

با کمبود فضا و سرانه‎هاي پرورشي مواجه هستيم

بهارستان-اصغري

فرماندار شهرستان بهارستان در دهمين همايش خيرين مدرسه ساز بهارستان گفت:يکي از ملاک‎هاي ارزشيابي مديران و روساي دستگاه‌ها جذب خير در زمينه‎هاي مختلف است.

به گزارش خبرنگارما ، دهمين همايش خيرين مدرسه ساز آموزش و پرورش ناحيه يک شهرستان بهارستان اظهار داشت: اولين مولفه براي داشتن جامعه اي با علم و دانش، داشتن امکانات و فضاي آموزشي به ويژه مدرسه است.

وي با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري (مدظله العالي) در حوزه خيرين مدرسه ساز گفت: جامعه خيرين مدرسه ساز يکي از بزرگترين تشکل‎هاي مردم نهاد در جمهوري اسلامي ايران است که از سال 1377 شمسي تشکيل شده است در حال حاضر 30 هزار عضو دارد که ميتوان الگوي موفق ايراني اسلامي دانست که قبل از آنکه خير باشند به دنبال پيشرفت ايران هستند.

مجتبي خانجاني با اشاره به اينکه در اين منطقه با کمبود فضا و سرانه‎هاي پرورشي مواجه هستيم ، افزود:در اين شهرستان جمعي از تضادهايي وجود دارد که در اين منطقه اجماع شده و دستگاه‎هاي دولتي در کنار خيرين بايد عزمي براي مدرسه سازي داشته باشند.

نماينده عالي دولت در شهرستان بهارستان با اشاره به اينکه بايستي به دنبال جذب خير در زمينه‎هاي مختلف باشيم گفت:روساي دستگاه‌هاي خدماتي بايد با تلاش و کوشش موانع پيشرو در جهت پيشرفت پروژه‎ها را رفع کنند.

فرماندار بهارستان اظهار داشت: يکي از ملاک هاي ارزشيابي مديران و روساي دستگاه هاي اجرايي جذب خير در زمينه هاي مختلف مي باشد.

بهره برداري از فاز جديد کارگاه سفالگري عتيق در قزوين

قزوين-خردمند

فاز جديد کارگاه سفالگري عتيق شهرستان البرز استان قزوين با حضور زاهدي استاندار قزوين و جمعي از مسئولان استاني و شهرستاني به بهره‌برداري رسيد.در اين کارگاه که متعلق به يکي از استادکاران سفال استان است، مقرر شده براي 25 نفر اشتغال ايجاد شود.

گفتني است، مرغوب‌ترين خاک در صنعت سفالگري خاک رس است که به دليل وجود مقادير بالاي آهن در آن، به رنگ سرخ بوده که اين صنعت از نخستين صنايع بشري بوده است.

افتتاح دو مرکز آموزش و اشتغال صنايع دستي در هرمزگان

بندرعباس- شهين صادقي

مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري هرمزگان گفت: به مناسبت هفته صنايع دستي، دو مرکز آموزش و اشتغال صنايع دستي در هرمزگان افتتاح مي‎شود.رضا برومند افزود: در بندرعباس نمايشگاه دائمي صنايع دستي در معاونت صنايع دستي و بازارچه دائمي صنايع دستي در معبد هندوها افتتاح مي‎شود.

وي همچنين به برگزاري نمايشگاه عکس ناصر رهسپار اشاره کرد و افزود: به مناسبت هفته صنايع دستي و به پاس تجليل از فعالان اين صنعت، نمايشگاه عکس‎هاي اين هنرمند و فعال صنايع دستي از حضور در نمايشگاه‎هاي بين‎المللي در معبد هندوهاي بندرعباس برپا مي‌شود.


 در استان 

 آزادي 22 زنداني جرائم غيرعمد کهگيلويه و بويراحمد در گلريزان‌هاي رمضان 98

ياسوج-ربيعي

مديرکل زندان‌هاي کهگيلويه و بويراحمد با اشاره به برگزاري 9 جشن گلريزان در سطح استان گفت: 22 زنداني جرائم غيرعمد از زندان‌هاي استان آزاد شدند.

به گزارش خبرنگار آفرينش از ياسوج، اسماعيل جمياري در جمع خبرنگاران از آزادي 22 زنداني جرائم غيرعمد از قِبل برگزاري جشن گلريزان در ماه مبارک رمضان خبر داد و اظهار کرد: 15 ميليارد ريال به صورت نقدي و تعهدي در 9 جشن گلريزان ماه مبارک رمضان به ستاد ديه کمک و 22 زنداني آزاد شدند.

مديرکل زندان‌ها و اقدامات تاميني و تربيتي کهگيلويه و بويراحمد بيان کرد: در رمضان امسال 9 جشن گلريزان برگزار شد که تعداد جشن‌ها نسبت به سال گذشته 3 برابر بود و حتي در مکان‌هاي علمي و آموزشي مانند دانشگاه و زورخانه امام علي(ع) ياسوج و شهرستان‌هاي چرام، باشت، دنا و بهمئي اين جشن براي اولين بار برگزار شد و البته با استقبال‌ خوبي هم همراه بود.

وي به تعداد زندانيان جرائم غيرعمد در زندان‌هاي استان اشاره کرد و گفت:جمعيت زندانيان جرائم غيرعمد استان 557 نفر بود که با کمک خيرين و جمع‌آوري مبلغ 15 ميليارد ريال کمک‌هاي نقدي و تعهدي 22 زنداني شامل 19 مرد و 3 زن از زندان آزاد شدند.

اين مسئول در پايان آزادي زندانيان جرائم غيرعمد از زندان‌هاي استان را موجب کاهش جمعيت زندانيان و کاهش آسيب‌هاي اجتماعي در جامعه دانست و خاطرنشان کرد: مشکلات معيشتي،افزايش پديده طلاق در خانواده زندانيان، ترک تحصيل فرزندان، مشاغل کاذب و چندين و چند آسيب ديگر خانواده زندانيان را تهديد مي‌کند.

شرکت بيش از4 نوسواد و کم سواد کهگيلويه و بويراحمدي در امتحانات سوادآموزي

ياسوج-ربيعي

مديرکل آموزش و پرورش استان کهگيلويه و بويراحمد گفت:بيش از4 هزار و 300 نوسواد و کم سواد در امتحانات سوادآموزي شرکت کرده‌اند. به گزارش خبرنگارآفرينش از ياسوج، به نقل از اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش کهگيلويه و بويراحمد؛ هادي زارع پور در بازديد از برگزاري حوزه هاي امتحاني سوادآموزي در منطقه بله زار ياسوج گفت:اين آزمونها براي بي سوادان وکم سوادان 10 تا 49سال و در پايان دوره هاي آموزشي برگزار مي شود.

وي گفت:اين آزمونها با توجه به دوره هاي 5 و7 ماهه آموزشي از زمان ثبت نام در اسفندماه آغاز وتا تيرماه ادامه دارد.وي گفت: قبول شده گان دوره سوادآموزي ميتوانند وارد دوره هاي انتقال وتحکيم شوند وقبول شده گان دوره انتقال ميتوانند وارد دوره هاي روزانه آموزشي رسمي شده وادامه تحصيل دهند.معاون سوادآموزي آموزش وپرورش استان هم گفت:نام نويسي از بي سوادان وکم سوادان براي سال جديد از مردادماه در واحدهاي سوادآموزي انجام مي‌شود.

سيدحمدالله خواهش نيک گفت: امسال در بخشهاي عشاير-نيروهاي مسلح و زندانها ثبت نام از بي سوادان زودتر انجام مي‎شود.

وي گفت: بخشي از ثبت نام علاوه بر10تا 49ساله‎ها شامل50تا 64ساله ها نيز خواهد بود.

شهردار تبريز:

راه‌اندازي فرهنگسراهاي خصوصي؛ گامي در راستاي ارتقاء فرهنگ و هنر

تبريز-توفيقي

احکام فعاليت 11 فرهنگسراي خصوصي در جلسه کميسيون فرهنگي و اجتماعي شوراي شهر تبريز توسط شهردار تبريز اهداء شد.اين اقدام به منظور گام نهادن در مسير واگذاري امور فرهنگي به اصحاب فرهنگ و هنر و استفاده از ظرفيتهاي اهالي اين حوزه، خواهد بود.شهردار تبريز در اين جلسه ضمن آرزوي موفقيت براي مديران اين فرهنگسراهاي خصوصي، اظهار داشت:راه اندازي فرهنگسراهاي خصوصي اقدام و تحولي ويژه در حوزه ارتقاي فرهنگ و هنر در تبريز به شمار مي‌رود.

ايرج شهين باهر با اشاره به گام‌هاي مجموعه شهرداري در راستاي تحولات اساسي در اين خصوص، گفت: شهرداري تبريز براي تحقق واقعي اين موضوع برنامه هاي مختلفي را در دستور کار خود قرار داده است.او يادآور شد: شهرداري تبريز آماده همکاري با مدارس غير انتفاعي است تا با پايان سال تحصيلي و در تعطيلات تابستاني، از فضاي اين مدارس به عنوان محلي جهت ارائه آموزش‌هاي شهروندي، برگزاري کلاس‌هاي آموزشي و برنامه هاي فرهنگي استفاده کند.

جمع‎آوري انشعابات غير مجاز ميدان بسيج و شهرک بهاران شهريار

شهريار-برزگر

مدير امور آب و فاضلاب شهريار از جمع‎آوري انشعابات غيرمجاز دکه‎هاي ميدان بسيج و شهرک بهاران شهريار خبر داد .بهزاد اسدي با اعلام اين خبر اظهار داشت: با توجه به نزديک شدن به فصل گرما و به منظور کاهش هدر رفت آب برخورد و جمع آوري انشعابات غير مجاز با اولويت تا حصول نتيجه پيگيري مي‎شود .

او در ادامه گفت:بنا بر اطلاع واصله، انشعابات غير مجاز ميدان بسيج براي مصارف تعدادي کيوسک‎هاي تجاري با قطر يک دوم به طول حدود 30 متر و همچنين لوله‎گذاري غير مجاز با قطر يک اينچ بطول 100متر شناسايي شد که حدود 10 متر طي 2 مرحله و همزمان يک فقره انشعاب با قطر 4/3 در شهرک بهاران با حضور عوامل حراست و اجرايي منطقه جمع آوري شد .قابل ذکر است، بدليل ساخت پل غير هم سطح در ميدان بسيج ، کيوسک ها توسط شهرداري جمع آوري و فعلا يک واحد فعال مي باشد .

اسدي در پايان تصريح کرد:اختلال در شبکه توزيع آبرساني، افت فشار، هدر رفت آب، مصارف غير متعارف و خسارت به شبکه از پيامدهاي انشعاب غير مجاز مي‎باشد و در صورت مشاهده يا احراز وجود انشعاب يا لوله گذاري غير مجاز، طبق ماده 660 قانون مراتب از طريق مراجع قضايي پيگيري مي‌شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي