جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/03/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6132

فرهاد درجايگاه برانکو و منصوريان
مجيدي؛ بيست و سومين مربي تيم ملي اميد

پيشنهاد وسوسه‌انگيز براي بيرانوند
دروازه‌بان پرسپوليس در ژاپن؟


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 فرهاد درجايگاه برانکو و منصوريان
 مجيدي؛ بيست و سومين مربي تيم ملي اميد 

 
ستاره محبوب آبي ها با پذيرش سرمربيگري تيم ملي زير بيست و سه سال ايران دومين چالش مهم دوران سرمربيگري اش را بعد از حضور روي نيمکت استقلال تجربه مي کند.

تيم ملي فوتبال زير بيست و سه سال ايران براي حضور در رقابت هاي مقدماتي المپيک 2020 توکيو با فرهاد مجيدي بازيکن سابق تيم ملي فوتبال ايران و مربي فصل گذشته تيم استقلال به توافق رسيد. بدين ترتيب شماره 7 محبوب آبي هاي تهران ، بيست و سومين مربي تيم اميد ايران لقب گرفت، البته او يک ماموريت فوق مهم را پيش رو دارد.

زندگي در سطح سخت

زندگي حرفه اي فرهادمجيدي به عنوان سرمربي در سطح بالا و سخت آغاز شده است. او در همان ابتداي کارش به عنوان دستياروينفرد شفر روي نيمکت استقلال نشست و بعد از جدايي اين مربي آلماني، در بازي هاي حساس پايان فصل و ليگ قهرمانان آسيا طعم سرمربيگري را چشيد. اما در حالي که خيلي ها او را در قامت مربي يا حتي سرمربي فصل آينده استقلال تصور مي کردند او در مسير ديگري قرار گرفت که در واقع يک چالش مهم ديگر است.

تيم اميد ايران که در رقابت هاي دور دوم مقدماتي توانست با امتياز برابر با عراق و به عنوان تيم دوم به مرحله بعدي دور مقدماتي يا به بيان بهتر به مرحله نهايي مسابقات فوتبال زير 23 سال آسيا برسد.
تيم هاي قطر، بحرين، عراق، امارات، اردن، ازبکستان، کره شمالي، کره جنوبي، ژاپن، چين و ويتنام به عنوان سرگروه، تيم‌هاي استراليا، سوريه و عربستان(به همراه ايران) به عنوان تيم‌هاي برتر دوم گروه‌ها و تايلند به عنوان ميزبان در اين مرحله حضور دارند و شرايط سيدبندي مسابقات کار را در گروه بندي نيز دشوار خواهد کرد. ايران به خاطر عملکردش در دوره قبلي بازي هاي قهرماني زير 23 سال آسيا چين در سال 2018 و عدم صعودش به دور نهايي در سيد 4 و در کنار تيم هاي بحرين، سوريه و امارات قرار گرفته است. با توجه به اينکه بازي ها در چهار گروه 4 تيمي برگزار مي شود تيم ايران حتما با سه تيم از سيدهاي 3 ، 2 و 1 همگروه خواهد شد. در سيد 1 تيم هاي ازبکستان، تايلند، قطر و ويتنام، در سيد 2 تيم هاي عراق؛ کره شمالي، کره جنوبي و ژاپن و در سيد 3 تيم هاي استراليا، يمن، عربستان و اردن حضور دارند. با اين وجود هنوز هم مي توان اميدوار بود که تيم ملي زير23 ايران در گروهي نسبتا خوب قرار گرفته و بتواند بعد از صعود از مرحله گروهي خودش را به جمع چهارتيم پاياني برساند. البته که تنها سه تيم اول مسابقات راهي المپيک خواهند شد و اين همان چالش بزرگ فرهاد مجيدي است.

اکنون اما حضور اين چهره محبوب و کاريزماتيک روي نيمکت تيم اميد بيشتر از قبل اين تيم را در مرکز توجه قرار خواهد داد و همين مي تواند عملکرد مجيدي و تيم را تحت تاثير قرار بدهد. او به اين فضا عادت دارد و اگر بتواند تيمش را نيز از نظر ظرفيت فيزيکي و روحي به چنين سطح و مرحله اي برساند آن وقت نتيجه گرفتن در تايلند و در اين رقابت بسيار دشوار هم مي تواند آرزويي قابل دسترس باشد. مجيدي در روزهايي که در استقلال کار کرد رابطه بسيار خوبي با بازيکنان جوان داشت. او زماني هم که به جاي شفر سرمربي شد بازيکنان جوان بيشتري را در ترکيب به بازي گرفت.

مجيدي به عنوان سرمربي و به عنوان يکي از محبوب ترين ستاره هاي تاريخ فوتبال ايران ، به اندازه کافي به خصوص براي بازيکنان جوان تيم اميد ايران جذابيت و کاريزما خواهد داشت و اين خودش مي تواند به عنوان برگ برنده اش در ابتداي راه مربيگري و در اين آزمون سخت به کار گرفته شود. او به عنوان بازيکن فوتبال تجارب زيادي را کسب کرده و شرايط طوري رقم خورده است که بايد از آن ها استفاده کند.

بيست و سومين مربي تيم اميد

فرهاد مجيدي جانشين زلاتکو کرانچار کروات شد. قبل از کرانچار نيز مربيان تيم اميد ايران ، اميرحسين پيرواني، نلو وينگادا، محمد خاکپور ،عليرضا منصوريان، غلامحسين پيرواني، هومن افاضلي، وينکو بگوويچ، نناد نيکوليچ، محمد مايلي کهن،رنه سيموئز، برانکوايوانکوويچ، حسين فرکي، يورگن گده، ابراهيم قاسمپور،محمود ياوري، اگون کوردس،مهدي مناجاتي، انوره هادژيابديچ، حسن حبيبي، محمود ياوري، ايرج سليماني، مربياني هستند که در طي سال ها هدايت تيم ملي زير 23 ايران را به عهده داشته اند و مجيدي بيست و سومين مربي است که روي نيمکت اين تيم مي نشيند.


 پيشنهاد وسوسه‌انگيز براي بيرانوند
 دروازه‌بان پرسپوليس در ژاپن؟ 

مرد شماره يک دروازه پرسپوليس با پيشنهادي از يک تيم ژاپني مواجه شده که او را براي پيوستن به اين تيم وسوسه کرده است.به گزارش مهر، در حالي که دروازه بان شماره يک پرسپوليس و تيم ملي فوتبال ايران با پيشنهادهاي متفاوتي براي فصل آينده مواجه شده است، اما جدي ترين پيشنهادي که به عليرضا بيرانوند شده و مورد توجه وي قرار گرفته از سوي يک تيم ژاپني است.اين تيم ژاپني پيشنهاد دو ميليون دلاري به دروازه بان پرسپوليس ارائه کرده و همين امر بيرانوند را وسوسه کرده است تا به پيشنهاد آنها پاسخ مثبت بدهد.اين در حالي است که باشگاه پرسپوليس تاکيد کرده بود که بيرانوند هنوز پيشنهاد رسمي از باشگاهي دريافت نکرده است. اما نزديکان اين دروازه بان از رسيدن چند پيشنهاد به وکيل وي خبر داده اند که بهترين آنها مربوط به تيمي از ژاپن است.


 خبـــرنامه 

 آمادگي پوگبا براي بازگشت به يوونتوس

کدام بازيکنان به فروش خواهند رسيد؟

تامين منابع مالي براي بازگرداندن پوگبا، يووه را وادار به فروش چند بازيکن خود خواهد کرد.

پل پوگبا هافبک فرانسوي منچستريونايتد از وضعيت خود در انگلستان ناراضي است. شيوه برخورد هواداران، باشگاه و رسانه ها با او، پوگبا را بيش از گذشته دل زده کرده است. پوگبا به شکل پيوسته به تورين سفر مي‌کند و آخرين بار در ماه مي براي مراسم خداحافظي آندره‌آ بارزالي در اين شهر ديده شد؛ مراسمي که البته با مراسم قهرماني يووه در سري آ نيز همراه شده بود.

اکنون رسانه ايتاليايي گزارش داده که 3 سال بعد از انتقال 105 ميليون يورويي پوگبا از يوونتوس به منچستريونايتد، اکنون هافبک 26 ساله براي بازگشت به مسئولان باشگاه توريني چراغ سبز نشان داده است. اما بازگرداندن پوگبا قطعا يووه را وادار به فروش چند بازيکن خود خواهد کرد.

در اين بين، واگذاري بازيکناني در اولويت خواهد بود که به تازگي با افت ارزش مواجه شده يا جايي در برنامه هاي سرمربي آينده اين باشگاه، احتمالا مائوريتسيو ساري، نخواهند داشت. توتومرکاتو از ماريو مانژوکيچ، داگلاس کاستا، خوان کوادرادو، ماتيا پرين و ژائو کانسلو به عنوان بازيکناني نام برده که يووه قصد دارد با فروش آن ها درآمدزايي کند. توتومرکاتو پيش بيني کرده که يووه با فروش اين بازيکنان به درآمدي در حدود 98 ميليون يورو برسد.

در بين بازيکنان نام برده، ژائو کانسلو بازيکني است که مي‌تواند بيشترين منابع مالي را براي يووه فراهم کند. جنگ دو باشگاه شهر منچستر براي کشاندن او به ليگ برتر ممکن است قيمت او را از مرز 50 ميليون يورو هم بالاتر ببرد. در صورت محقق نشدن انتقال پوگبا، يووه مي‌تواند پول فراهم شده را در جهت خريد ماتياس ده‌ليخت سرمايه گذاري کند.

ديگر بازيکني که در راه حضور در يوونتوس است، مائورو ايکاردي آرژانتيني است. يووه با ايده اينتر جهت معاوضه ايکاردي با ديبالا موافق نيست اما از آن جايي که ايکاردي در برنامه هاي کونته جايي ندارد، اينتر مجبور است به هر طريق ممکن ستاره آرژانتيني خود را-حتي با قيمتي پايين تر از ارزش واقعي اش-به فروش برساند. يووه هم قصد ندارد چنين فرصتي را (خريد ايکاردي زير قيمت) از دست بدهد.

ورود مهاجمي نظير ايکاردي به معناي پايان دوران گونزالو هيگواين در يوونتوس خواهد بود. مهاجم آرژانتيني بيانکونري که فصل قبل را به شکل قرضي در ميلان و چلسي گذرانده، به نظر آينده اي در تورين نخواهد داشت. توتواسپورت از رم به عنوان مقص احتمالي هيگواين ياد کرده است.

سبد خريد احتمالي تراکتورسازي

از استقلالي‌ها تا رضاييان

مديران باشگاه تراکتور سازي تبريز گزينه هاي مختلفي را به منظور تقويت اين تيم مد نظر قرار داده اند.

باشگاه تراکتورسازي تبريز از روزهاي گذشته مذاکراتي را با مربيان و بازيکنان مختلف انجام داده است که طي روز هاي آينده به جمع سرخ پوشان تبريزي ملحق مي شوند.

در روز هاي گذشته نيز رشيد مظاهري دروازه‌بان فصل گذشته تيم ذوب‌آهن اصفهان، محمدرضاخانزاده مدافع مياني سابق تيم الاهلي قطر، سعيد مهري هافبک فصل گذشته تيم ماشين سازي و مهدي تيکدري مهاجم فصل گذشته تيم مس کرمان به اين تيم پيوسته بودند.

شنيده ها از تبريز حاکي از اين موضوع دارد که علي کريمي، وريا غفوري و آياندا پاتوسي، بازيکنان فصل گذشته تيم استقلال و رامين رضاييان، بازيکن الشحانيه قطر در سبد خريد اين تيم تبريزي قرار دارند که بايد منتظر نتيجه نهايي مذاکرات باشيم.


 خبـــرنامه 

 ويلموتس:

بايد فوتبال دفاعي را کنار بگذاريم

ديدار تيم‌هاي ملي فوتبال کره‌جنوبي و ايران امروز (سه‌شنبه) ساعت 15:30 در ورزشگاه جام جهاني سئول برگزار مي‌شود. مارک ويلموتس، سرمربي تيم‌ملي فوتبال ايران در نشست خبري پيش از اين ديدار گفت: «من نمي‌توانم اين را بگويم که تيم فوق‌العاده‌اي خواهم ساخت. ما بايد به آينده نگاه کنيم و نگاه رو به جلويي داشته باشيم. براي اين که به اهداف‌مان برسيم نياز به انجام بازي‌هاي دوستانه داريم. از بازي دفاعي بايد اجتناب کنيم. بايد بتوانيم فوتبال زيبا و همراه با کسب نتيجه را به نمايش بگذاريم. مهم‌ترين مساله اين است که شرايطي را ايجاد کنيم که باعث پيشرفت تيم و رسيدن به اين اهداف شود. فلسفه ما در همان بازي نخست مقابل سوريه مشخص شد. من فکر مي‌کنم با توجه به آن که 7 تا 8 تعويض مقابل سوريه داشتيم، توانستيم فوتبال خوبي ارائه کنيم.»

سرمربي تيم‌ملي ايران در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود گفت: «من دو بار تاکنون با کره‌جنوبي روبه‌رو شده‌ام و خاطرات خوبي از تقابل اولم در جام‌جهاني 1998 فرانسه دارم. من در جام‌جهاني برزيل نيز که به عنوان سرمربي با کره روبه‌رو شدم، نتيجه گرفتم. کره‌جنوبي تيم پرشوري است و وقتي در خانه بازي مي‌کند انگيزه زيادي براي کسب پيروزي دارد. هرچند اين بازي دوستانه است اما اهميت زيادي براي کره جنوبي و ايران دارد. فصل فوتبال ايران تمام شده ولي در کره هنوز ليگ در جريان است. در هر مسابقه هم ما نگاهي به کسب نتيجه داريم. مي‌خواهم مثل بازي با سوريه، نتيجه خوبي مقابل کره جنوبي کسب کنم. کره به هر حال بازيکنان بزرگي مانند سون هيونگ مين را در ترکيب خود دارند که اخيراً در فينال ليگ قهرمانان اروپا بازي کرده است.»

استقلالي‌ها پديده ليگ را از دست فولاد قاپيدند

محمد بلبلي پديده ليگ هجدهم به باشگاه استقلال تهران پيوست.استقلالي‌ها که براي ليگ نوزدهم به دنبال بستن تيمي قدرتمند هستند، با هافبک باشگاه سپيدرود رشت به توافق رسيده‌اند. محمد بلبلي 21 ساله که يکي از پديده‌هاي ليگ هجدهم بود در حالي که گفته مي‌شد با باشگاه فولاد خوزستان به توافق رسيده است، در نهايت به باشگاه استقلال تهران پيوست.

بلبلي دومين بازيکني است که با استقلال به توافق رسيده و براي ليگ نوزدهم در اين تيم بازي مي‌کند. پيش از بلبلي، علي دشتي هافبک سايپا هم با مسولان استقلال به توافق رسيده بود. استقلالي‌ها همچنين به دنبال به خدمت گرفتن ارسلان مطهري مهاجم باشگاه ذوب‌آهن هم هستند. مطهري که در گذشته هم مورد توجه باشگاه استقلال بوده و صحبت‌هايي هم در مورد حضورش در استقلال شنيده مي‌شد، اگر به اين باشگاه بيايد دومين مهاجمي است که آبي‌پوشان پايتخت در يکسال از ذوب‌آهن به خدمت گرفته‌اند. پيش از مطهري، مرتضي تبريزي در هفته‌هاي ابتدايي ليگ هجدهم از ذوب‌آهن به استقلال پيوسته بود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي