جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/05/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 6186

يک هفته تا آغاز فصل جديد
کدام ورزشگاه ها آماده شروع ليگ برتر هستند؟

اتفاقي که مديرعامل پرسپوليس را به هم ريخت
احتمال استعفاي عرب قبل از شروع ليگ!


خبـــر


خبـــرنامه


 يک هفته تا آغاز فصل جديد
 کدام ورزشگاه ها آماده شروع ليگ برتر هستند؟ 

 سازمان ليگ فوتبال شرايط ورزشگاه هاي مختلف که بايد از بازي هاي ليگ برتر ميزباني مي کنند را تشريح کرد و براساس آن برخي ورزشگاه ها مثل ورزشگاه فولاد، نفت مسجد سليمان، پارس جنوبي، سايپا و صنعت نفت به احتمال زياد ميزباني در هفته هاي ابتدايي را از دست خواهند داد. نکته قابل ذکر اما آماده شدن ورزشگاه آزادي و شرايط نسبتا خوب و پيشرفت چشمگير ورزشگاه هاي وطني قائمشهر و ورزشگاه امام علي(ع)سيرجان تا اين زمان است.

شرايط ورزشگاه ها

آزادي تهران(استقلال/پرسپوليس) : در ورزشگاه آزادي گيت هاي بيروني و طبقه اول تکميل شده و در حال حاضر فرآيند تکميل گيت هاي طبقه دوم انجام مي شود. اين ورزشگاه در هفته اول ميزبان بازي پرسپوليس-پارس جنوبي و در هفته دوم نيز ميزبان بازي استقلال و فولاد خوزستان است.

شهيد بهشتي بوشهر(شاهين شهرداري): در اين ورزشگاه دوربين ها کار گذاشته شده و صندلي ها شماره گذاري شده است.گيت هاي ورزشگاه هم در حال نصب است تا ميزبان مسابقات شاهين بوشهر باشد. اين ورزشگاه در هفته اول ميزبان بازي تيم هاي شاهين شهرداري و سپاهان است.

امام علي(ع) سيرجان (گل گهر): در ورزشگاه گل گهر سکو،رختکن و وي آي پي ساخته شده است. گيت ها در حال نصب است و شماره گذاري تمام شده است. اين ورزشگاه در هفته اول ميزبان بازي تيم گل گهر و نساجي است.

بنيان ديزل تبريز(ماشين سازي) : در ورزشگاه بنياد ديزل، کار راه اندازي دوربين ها انجام شده ،شماره گذاري ها در حال انجام و گيت ها در حال نصب است. بنياد ديزل در هفته اول رقابت ها ميزبان تيم استقلال است.

فولادشهر اصفهان (ذوب آهن): آن قسمتي از ورزشگاه فولادشهر که سکو نداشت سکو گذاري شده است. اين ورزشگاه گيت ندارد و در حال تلاش هستند تا گيت ها را هم نصب کنند. اين ورزشگاه در هفته اول ميزبان سايپا است و با اين وصف اگر آماده نشود آن وقت ذوب بايد در ورزشگاه ديگري ميزباني کند.

شهيد بهنام محمدي (نفت مسجد سليمان): وضعيت ورزشگاه بهنام محمدي هم تقريبا مانند فولادشهر است واين تيم با توجه به آماده نبودن ورزشگاه بايد در بازي اول بيرون بازي کند. با اين وصف بازي تيم نفت مسجد سليمان برابر تراکتور در ورزشگاه ديگري انجام مي شود.

شهداي فولاد اهواز(فولاد خوزستان) : ورزشگاه فولادآره نا در حال حاضر فقط بايد گيت ورودي اش درست شود. شماره گذاري صندلي ها انجام شده و دوربين ها هم نصب شده اما با اين وصف بعيد است به هفته اول برسد. فولاد در هفته اول ميزبان صنعت نفت آبادان است.

يادگار امام(ره)تبريز(تراکتور): در ورزشگاه يادگار امام دوربين ها نصب شده و صندلي ها در حال نصب و شماره گذاري هستند. گيت هاي اين ورزشگاه هم در حال آماده سازي است و گفته مي شود به هفته دوم مي رسد. تراکتور در هفته دوم مي تواند در اين ورزشگاه از پرسپوليس ميزباني کند.

تختي جم (پارس جنوبي): در ورزشگاه تختي شهر جم در حال حاضر در حال نصب صندلي ها هستند اما بعيد است اين ورزشگاه به هفته دوم برسد چون گيت هايش آماده نيست. پارس جم در هفته دوم ميزبان ذوب آهن است.

نقش جهان اصفهان(سپاهان): صندلي هاي استاديوم سپاهان صندلي گذاري شده و دوربين ها هم نصب شده است. البته گيت ها آماده نيستند اما اين ورزشگاه به هفته دوم مي رسد. سپاهان در هفته دوم ميزبان ماشين سازي است.

وطني قائمشهر( نساجي مازندران): اين ورزشگاه صندلي گذاري و صندلي ها شماره گذاري شده اند. وطني براي هفته دوم آماده خواهد بود و
مي تواند ميزبان بازي نساجي و پيکان باشد.

امام رضا(ع)مشهد( شهرخودرو): گيت هاي اين ورزشگاه هنوز آماده نيست و بعيد است به هفته هاي ابتدايي برسد. شهرخودرو بايد در هفته دوم از شاهين بوشهر ميزباني کند.

دو ورزشگاه دستگردي تهران و تختي آبادان که تيم هاي سايپا و صنعت نفت بايد در آن ميزباني کنند نيز آماده نيستند و بعيد است به هفته دوم برسند. سايپا در هفته دوم ميزبان گل گهر است و نفت آبادان نيز بايد از نفت مسجد سليمان ميزباني کند.

با اين حساب و براساس اعلام سازمان ليگ سه بازي هفته اول تيم هاي نفت مسجد سليمان-تراکتور، ذوب آهن -سايپا و فولاد خوزستان-نفت آبادان در زمين ديگري برگزار خواهد شد هرچند هنوز مشخص نيست اين تيم ها در کدام ورزشگاه ها بايد از حريفانشان ميزباني کنند.


 اتفاقي که مديرعامل پرسپوليس را به هم ريخت
 احتمال استعفاي عرب قبل از شروع ليگ! 

 اختلافاتي که پيش از اين در هيات مديره باشگاه پرسپوليس وجود داشت به اوج خود رسيده و اين احتمال وجود دارد که قبل از شروع ليگ نوزدهم تغييرات مديريتي در اين باشگاه صورت بگيرد.تيم فوتبال پرسپوليس که سه دوره پياپي عنوان قهرماني ليگ برتر را به خود اختصاص داده بود، به دليل مشکلات مالي و از دست دادن برانکو وارد چالش جديدي شد که با حضور کالدرون هم فروکش نکرده و هر روز ابعاد جديدي به خود گرفت.در حالي که جلسات هيات مديره اين باشگاه بدون کمترين اثر برگزار مي شد و مهرداد هاشمي بنا بر برخي دلايل شخصي در جلسات حضور نداشت، اختلاف نظرهايي هم بين مديرعامل و برخي اعضاي حاضر بوجود آمد که احتمال تغييرات در مديريت باشگاه را تقويت مي کرد.ايرج عرب که پس از کنار رفتن حميدرضا گرشاسبي کارش را به عنوان سرپرست آغاز کرد و پس از چند وقت عنوان مديرعاملي را به خود اختصاص داد، حالا در وضعيتي قرار گرفته که به نظر مي رسد چاره اي جز استعفا ندارد.

مهر در اين خصوص نوشت که مراسم جشن قهرماني تيم فوتبال پرسپوليس و رونمايي از پيراهن فصل آينده اين تيم که قرار بود روز شنبه برگزار شود به طور ناگهاني کنسل شده است. اين در حالي بود که هماهنگي هاي لازم براي برگزاري اين مراسم صورت گرفته و اسپانسر جشن هم مشخص شده بود. با اين حال ظهر ديروز برگزاري اين مراسم از سوي باشگاه پرسپوليس منتفي اعلام شد. در اين مورد گفته مي شود برخي فشارها به ايرج عرب وارد شده تا قبل از شروع ليگ برتر از مسئوليتش کنار برود. اين در حالي است که از مدتها قبل مشخص بود اختلافاتي که در هيات مديره اين باشگاه وجود دارد، به استعفا ختم خواهد شد.به احتمال زياد بزودي تغييراتي از سوي وزارت ورزش در باشگاه پرسپوليس صورت خواهد گرفت تا اين تيم با وضعيت بهتري ليگ نوزدهم را شروع کند. اين تغييرات مي تواند شامل جابجايي مديرعامل و يا اعضاي هيات مديره باشد.


 خبـــر 

 ادعاي روز

انصاري: پسر شفر زير آبم را زد!

مصاحبه اصغر حاجيلو عليه وينفرد شفر و پسرش داغ دل جابر انصاري را تازه کرده است. بازيکن سابق استقلال و فعلي پيکان در اين باره گفت: «مصاحبه ايشان را خواندم و بايد بگويم حرف‌هايش درست بود. من نيم‌فصل در حالي از استقلال جدا شدم که خيلي‌ها گفتند بمان. خود شفر با من خوب بود، ولي نمي‌دانم ساشا به چه دليلي موافق بازي کردنم نبود. ساشا در ظاهر به من احترام مي‌گذاشت، اما مي‌دانستم همه چيز زير سر اوست. بالاخره وقتي بازيکن عضو تيم باشد متوجه خيلي مسائل مي‌شود. وقتي ديدم موضع پسر شفر منفي است تصميم گرفتم جدا شوم، چون مي‌دانستم در ادامه فصل هم زيرآب مرا خواهد زد.»

ادامه ماجراي چک‌هاي «پِسته‌اي» در باشگاه استقلال

چک‌هايي که از سوي باشگاه استقلال به بازيکنان براي طلب‌هاي‌شان داده شده، از طرف يک شرکت در کرمان بوده است.

به گزارش آفرينش و به نقل از تسنيم، چند روز پيش باشگاه استقلال براي پرداخت درصدي از مطالبات بازيکنان خود، چکي به آنها داد و اعلام کرد که يک ماه ديگر موعد پاس شدن اين چک‌ها خواهد بود. نکته قابل توجه، صدور چک از طرف شرکت پسته کاران کرمان بود که باعث تعجب شد. اينکه آيا قرار است اين شرکت اصلا وجود خارجي دارد يا نه (چرا که با جستجو در اينترنت نام چنين شرکتي به چشم نمي‌خورد) يا اينکه موضوع چيز ديگري است. خبرهايي نيز به گوش رسيد مبني بر اينکه شخصي که عضو هيئت امناي آکادمي استقلال بوده و از چند سال پيش به باشگاه نزديک شده است، چک‌ها را به صورت شخصي از طرف شرکت مذکور صادر کرده است.

اين شخص که دوست نداشت نامش فاش شود، در واکنش به اين موضوع به خبرگزاري تسنيم گفت: چک‌هاي صادر شده ارتباطي به من ندارد. من عضو کميته اقتصادي و هيئت امناي آکادمي باشگاه استقلال هستم. از طرفي، عضو انجمن پسته ايران نيز هستم و در کرمان باغ پسته دارم، اما چک‌هايي که به بازيکنان استقلال داده‌اند، ارتباطي به من ندارد.

وي افزود: شايد چون عضو هيئت مديره انجمن پسته ايران هستم، تصور شده چک‌ها از طرف من بوده است، اما ما نمي‌توانيم براي کسي يا باشگاهي چک صادر کنيم. در برهه‌اي به باشگاه استقلال کمک کرده‌ام که آنچناني نبود. من دوره مديريت صادق ورمزيار به آکادمي استقلال آمدم و اکنون نيز عضو هيئت امنا هستم. نمي‌دانم چرا همه فکر مي‌کنند من اين چک‌ها را داده‌ام. شايد شخصي دوست داشته براي کمک به استقلال چک شخصي بدهد، اين موضوع نبايد اشکال داشته باشد.

يک دروازه‌بان در آستانه توافق با استقلال

احتمال اين که تيم فوتبال استقلال امروز با يک دروازه‌بان جديد به توافق برسد زياد است.

بعد از جدايي محمد ناصري دروازه‌بان جواني که چند روزي در تمرينات آبي پوشان حضور داشت، مسئولان اين باشگاه در آستانه توافق نهايي با يک دروازه‌بان جوان ديگر قرار دارند.

حسين پورحميدي دروازه‌بان فصل گذشته تيم استقلال خوزستان که در ابتداي نقل و انتقالات به تيم گل گهر سيرجان پيوسته بود، با آبي‌هاي تهران مذاکراتي داشت و توافق اوليه براي پيوستن به اين تيم حاصل شد.

پورحميدي پس از مذاکره با مسئولان تيم گل گهر براي جدايي از اين تيم به توافق رسيد و احتمال اين که امروز با آبي‌هاي تهران به توافق نهايي برسد وجود دارد.

دلايل جدايي ديبالا

پاي رونالدو در ميان است

اگرچه به نظر مي‌رسيد بخش هجومي يوونتوس در تابستان امسال تقويت شود و صحبت از انتقال بازيکناني چون ژائو فليکس و مائورو ايکاردي به اين تيم بود، نه تنها بازيکن خاصي به يووه اضافه نشد و تنها گونسالو ايگواين دوباره به تورين بازگشت، بلکه به نظر مي‌رسد جدايي پائولو ديبالا نيز قطعي باشد. مدتي قبل و پيش از به پايان رسيدن بازار نقل و انتقالات در انگليس، منچستريونايتد و تاتنهام تلاش زيادي براي خريد پائولو ديبالا داشتند که به نتيجه نرسيد و حالا احتمال انتقال او به تيم‌هايي چون پاري سن ژرمن و اينتر همچنان وجود دارد.

کالچومرکاتو مدعي شد دليل اصلي جدايي پائولو ديبالا، عدم تطبيق يافتن سبک بازي او در کنار رونالدو است. در واقع دوران افت ستاره آرژانتيني از ابتداي فصل قبل و از زمان انتقال رونالدو به تورين آغاز شد و حالا به نظر مي‌رسد ديگر راهي به جز جدايي پيش پاي پائولو ديبالا نمانده است. مائوريتسيو ساري، سرمربي جديد يوونتوس چند روز قبل جدايي احتمالي اين بازيکن را تاييد کرد و به نظر مي‌رسد پائولو ديبالا قطعا در تابستان امسال يوونتوس را ترک مي کند. رونالدو علاقمند به حضور بازيکناني چون خامس، روملو لوکاکو و حالا مائورو ايکاردي در يوونتوس است و همين موضوع راه را براي جدايي پائولو ديبالا هموار ساخته است.

پايان حواشي

بازگشت کاپيتان سيدجلال

کاپيتان پرافتخار پرسپوليس، طي هفته‌هاي اخير هدف حواشي و شايعات بزرگي قرار گرفته بود؛ از قرار گرفتن در ليست مازاد تا از دست دادن بازوبند کاپيتاني و شکل دادن باند! سيدجلال حسيني که با قهرماني در تيم‌هاي سايپا، سپاهان و پرسپوليس با هفت عنوان قهرماني در ليگ برتر، به رکوردي شايد جاودانه و دست نيافتني رسيده، در 37 سالگي خود را براي رقابتي تازه و با اهداف بزرگ دستيابي به قهرماني‌هاي بيشتر مهيا کرده است.

کاپيتان پرسپوليس که با نمايش موفق در ترکيب پرسپوليس طي سه فصل اخير و رهبري اين تيم، توانسته به اعتماد و محبوبيت بالايي نزد هواداران اين تيم دست يابد، طي هفته‌هاي اخير با حواشي و شايعات بزرگي مواجه بوده که از جمله آن مي‌توان به قرار گرفتن نامش در ليست مازاد اشاره کرد. حسيني اما در آستانه فصل جديد نيز در رقابت با ديگر بازيکنان براي حضور در ترکيب اصلي قرار دارد. بعد از خنثي شدن اين شايعه که منشا شيطنت‌هاي شکل گرفته از آن نيز کاملا مشخص بود، در نهايت حاشيه بعدي به بازوبند کاپيتاني و از دست دادن آن براي او شکل گرفت. سيدجلال حسيني اما در شرايطي که با توانايي رهبري بالا و کيفيت فني مناسب به چهره تاثيرگذار اين تيم تبديل شده بود، بدون توجه به اين مسائل اين روزها حضوري فعال در تمرين دارد و به دنبال اين است تا به قهرماني بعدي حمله کند.


 خبـــرنامه 

 انتقاد اعضاي کميته فني فوتبال از تصميمات ساکت

موج استعفا از فوتسال به فوتبال مي رسد؟

به دنبال اعتراضات پيرامون حضور ساکت در کميته فني فوتسال، برخي از اعضاي کميته فني فدراسيون فوتبال هم به اين تصميم اعتراض دارند.

همزمان با شدت گيري اعتراضات به انتصاب محمدرضا ساکت در کميته فني فوتسال و فوتبال ساحلي شنيده مي‌شود برخي از اعضاي کميته فني فوتبال هم به حضور غير قانوني ساکت در اين کميته اعتراض دارند.

محمدرضا ساکت بر خلاق حکمي که براي حضور در کميته فني فوتسال و فوتبال ساحلي دريافت کرده در کميته فني فوتبال حکمي ندارد با اين وجود علاوه بر حضور در جلسات اين کميته تصميم گيرنده اصلي در خصوص انتخاب و انتصاب مربيان تيم هاي ملي است به طوري که برخي از مربيان تيم هاي ملي پايه، سرپرستان و مديران تيم ها با تصميم شخصي و انفرادي او انتخاب شده اند و ساير اعضا با اين تصميمات مخالف هستند.

گفته مي شود بعد از استعفاي انصاري فرد و شمسايي حالا برخي از اعضاي کميته فني فوتبال هم تصميم گرفته اند نسبت به حضور و دخالت ساکت در اين کميته واکنش نشان بدهند. بايد ديد موج استعفاها که در فوتسال آغاز شده به فوتبال هم کشيده خواهد شد؟

ادعاي خبرنگار اسکاي اسپورت

استراماچوني در استقلال ماندني است

خبرنگار اسکاي اسپورت ادعا کرد سرمربي ايتاليايي استقلال در اين تيم ماندني است به شرطي که وعده‌هاي مديران اين باشگاه اجرا شود.جيانلوکا دي مارزيو خبرنگار شبکه اسکاي اسپورت که چند روز پيش از اختلاف آندره‌آ استراماچوني و مسئولان باشگاه استقلال پرده برداشته بود در توئيتي جديد به اين موضوع پرداخت.اين خبرنگار در صفحه توئيتر خود نوشت: صحبت از جدايي استراماچوني از استقلال آنقدر جدي بود که در کمترين زمان ممکن هواداران استقلال به اين موضوع در مقابل باشگاه اعتراض کردند. حتي کار به اينجا کشيد که فتحي به رسانه هاي ايراني گفت که او مربي ما مي‌ماند.البته اين اتفاقات منجر به صحبت‌هايي بين طرفين شد و آنها شفاف در مورد مسائل مختلف صحبت کردند. سرمربي سابق اينتر ميلان به شدت از بدقولي‌ها ناراحت است و در روزهاي اول وعده‌هايي به او داده شد که انتظار داشت اين وعده‌ها عملي شود. با همه اين شرايط و با قول‌هايي که مديريت باشگاه استقلال داده خيلي از مسائل شفاف نيست.

اين خبرنگار در ادامه تاکيد کرد: با وجود اتفاقاتي که رخ داده استراماچوني در استقلال ماندگار شده البته اين تصميم تا زماني است که مديران استقلال روي وعده‌هاي خود ماندگار باشند.

ايکاردي،‌ جانشين احتمالي نيمار در پاريس

احتمال دارد فوروارد مازاد اينترميلان در روزهاي باقيمانده از نقل و انتقالات به پاري‌سن‌ژرمن ملحق و جانشين احتمالي نيمار شود.مائورو ايکاردي مدت‌ها است که مي‌داند در کادر نفرات تيم فصل آينده اينتري‌ها نيست.او به همين خاطر مورد توجه چندين تيم از سري آ قرارگرفت و احتمال انتقالش به يکي از آنان،‌قوت گرفت. اما اکنون اين احتمال است که بازي در ليگ فوتبال فرانسه و تيم پاري‌سن‌ژرمن را هم تجربه کند.براساس اعلام برخي رسانه‌هاي ايتاليايي از جمله توتواسپورت، تيم پاريسي در حال بررسي وضعيت ايکاردي است تا وي را به خدمت گيرد.ظاهرا اگر انتقال نيمار از تيم پاريسي به بارسلونا انجام گيرد، قهرمان ليگ فرانسه روي حضور اين بازيکن به عنوان جانشين گلزن برزيلي حساب مي‌کند.

تذکر کالدرون به مدافعان پرسپوليس

عقب نباشيد!

حضور گابريل کالدرون در راس کادرفني پرسپوليس سبب شده تا تاکتيک هاي فني اين تيم نسبت به دوران حضور برانکو ايوانکوويچ تغيير محسوسي کند. سرمربي پرسپوليس از مدافعان تيمش خواسته هنگام حرکت روبه جلوي تيمي کاملا به خط هافبک نزديک شوند و کسي عقب نماند. وي تاکيد دارد هنگام حملات تيمي بايد فاصله بين خطوط به حداقل برسد و مدافعان مياني به عنوان هافبک هاي دفاعي ايفاي نقش کنند.

همچنين مدافعان کناري نيز فضاي پا به توپ بيشتري دارند تا بتوانند به هافبک ها اضافه شده و فرصت سانتر روي دروازه حريفان را نيز پيدا کنند. گفته مي شود همين خواسته کالدرون از مدافعان نيز باعث شده تا او تصميم به حضور محمدحسين کنعاني زادگان و شجاع خليل زاده در قلب خط دفاعي تيم بگيرد. دو بازيکن که از نظر کادرفني پرسپوليس سرعتي تر از سيد جلال حسيني، محمد انصاري و حسين ماهيني محسوب مي شوند.

نارضايتي زيدان از عملکرد خريد جديد رئال

رسانه هاي صربستان مدعي شدند که زين الدين زيدان از عملکرد لوکا يوويچ در تور تابستان رئال مادريد رضايت ندارد و به فکر قرض دادن اين بازيکن افتاده است.

اين در حالي است که مهاجم 21 ساله صربستاني که مورد توجه تيم هاي بزرگ اروپا قرار داشت در ابتداي تابستان با مبلغي نزديک به 60 ميليوني يورو از اينتراخت فرانکفورت راهي رئال شد. يوويچ فصل پيش موفق شد 36 بار براي فرانکفورت گلزني کند تا مورد توجه تيم هايي چون بارسلونا، منچسترسيتي و بايرن مونيخ قراربگيرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي