جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/06/21 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 6207

شهردار تبريز:
بازآفريني مجموعه مقبره‌الشعرا؛ گامي در راستاي تقويت زيرساخت‌هاي فرهنگي

شرکت واحد اتوبوسراني تبريز و حومه:
برگزاري کارگاه آموزشي با موضوع مهارت هاي زندگي


خبر


در استان


 شهردار تبريز:
 بازآفريني مجموعه مقبره‌الشعرا؛ گامي در راستاي تقويت زيرساخت‌هاي فرهنگي 

 تبريز-توفيقي

شهردار تبريز بازآفريني مجموعه تاريخي مقبره‌الشعرا را از جمله اقدامات شهرداري تبريز در تقويت زيرساخت‌هاي فرهنگي شهر توصيف کرد.ايرج شهين باهر در حاشيه بازديد از پروژه بازآفريني مقبرة الشعرا بر ضرورت تسريع در اجراي اين پروژه تاکيد کرد و افزود: مقبره الشعرا تبريز يک پروژه فرهنگي تاريخي و هويت تبريز به شمار مي‌رود و ازاين رو تسريع در اجراي عمليات آن يک ضرورت است.او ادامه داد: مجموعه بزرگ فرهنگي مقبره الشعرا تبريز از نظر تاريخي، فرهنگي و هويتي بسيار حائز اهميت است و بر همين اساس شهرداري تبريز در تلاش است تا اين پروژه را در جهت احياي تاريخ، مکتب و تمدن آذربايجان به نحو احسن انجام دهد.

در جريان اين بازديد، ايرج شهين باهر، شهردارتبريز به همراه غلامحسين مسعودي ريحان عضو شوراي شهر تبريز، رسول وظيفه شناس شهردار منطقه 10 و ديگر مديران ارشد شهرداري از روند اجرايي پروژه مقبرة الشعرا بازديد و در جريان آخرين روند پيشرفت آن قرار گرفت.


 شرکت واحد اتوبوسراني تبريز و حومه:
 برگزاري کارگاه آموزشي با موضوع مهارت هاي زندگي 

 تبريز-توفيقي

ششمين کارگاه آموزشي با موضوع مهارتهاي زندگي و با محوريت(فرزندپروري) برگزار شد.اصلي زاده قائم مقام و معاون اداري و مالي شرکت با اعلام اين خبر افزود: ششمين کارگاه آموزشي با موضوع مهارتهاي زندگي و با محوريت(فرزندپروري) با هدف آگاه سازي و توانمندسازي در مديريت خانواده براي بانوان شاغل و همچنين همسران اتوبوسرانان با حضور خانم دکتر جبرئيلي روانشناس و مشاورحوزه خانواده برگزارگرديد.وي افزود:عمده مباحث مطرح شده در اين کارگاه نحوه صحيح زندگي و آگاهي از روش‌هاي حل مسئله و مشکلات خانواده در ارتباط با فرزندان، راهکارهاي کنترل خشم و استرس، نيازهاي رواني مرد و زن، انواع خودآگاهي‌ها، حذف توقعات و انتظارات نامعقول و 5 قاعده ارتباط سازنده بوده است.

اصلي زاده در خاتمه تصريح کرد: اين دوره بصورت مستمر و ماهانه برگزار مي‌گردد.


 خبر 

 مديرکل راه و شهرسازي استان خوزستان:

احداث مدرسه و کلانتري در پروژه هاي مسکن مهر خوزستان

اهواز-محمدي

مديرکل راه و شهرسازي استان خوزستان گفت: با توجه به نياز سايت‌هاي مسکن مهر در هنديجان و دزفول، مدرسه و کلانتري در اين مناطق احداث مي‌شود.رضا رضايي در ششمين جلسه شوراي مسکن استان اظهار کرد: با توجه به اهميت برقراري بحث امنيت سايت‌هاي مسکن مهر هم براي ساکنان آن منطقه و هم تجهيزات واحدهاي نيمه تمام در مجموعه مسکن مهر هنديجان و دزفول، نيازمند به استقرار نيروي انتظامي هستيم.وي با بيان اينکه استقرار برخي از زيرساخت‌هاي مورد نياز سايت‌هاي مسکن مهر نياز به همکاري‌هاي بين بخشي دارد، افزود: مدرسه نيز يکي ديگر از نياز اين سايت‌ها است.

مدير کل راه و شهر سازي استان خوزستان با اشاره به برخي واحدهاي فاقد متقاضي مسکن مهر، تصريح کرد: در خصوص مسکن مهر بندر امام بايد براي واگذاري به پرسنل شرکت‌هاي پتروشيمي با مديران عامل اين شرکت‌ها صحبت کرد.رضايي بيان کرد: 48 واحد مسکن مهر با مساحتي بالغ بر چهار هزار و 320 متر مربع و اعتباري بالغ بر يک ميليارد و 65 ميليون و 60 هزار تومان براي مددجويان آغاجاري ساخته شده و آماده تحويل است.

وي عنوان کرد: همچنين اين آمادگي وجود دارد 100 واحد مسکوني ديگر نيز به افراد ساکن در سکونتگاه‌هاي غير رسمي محول شود.

شهردار منطقه يک تبريز:

تمامي المان‌هاي ميادين و بوستان‌ها، اصلاح و راه اندازي مي‌گردند

تبريز-توفيقي

مهندس رضا پاک نهاد شهردار منطقه يک از پوست اندازي فضاهاي بصري سطح منطقه با راه‌اندازي آبنماها در جهت آراستگي و زينت شهري خبر داد.بر اساس اين گزارش مهندس پاک نهاد بيان داشت: عوامل تزييني، تلفيقي و ارتباطي با محيط که به نحوي در فضاهاي شهري موثر است انواع آبنماها و فواره‌ها است، که داراي اهميت بسزايي است.

وي گفت:بايد فضاهاي زندگي شهري از آنچنان زينت و آراستگي برخوردار باشند که دلپذيري، آرامش و رضايت را به همراه آورد ، در اين ميان آب به عنوان يک عنصر طبيعي و نور و رنگ به عنوان عنصري بصري نقش پررنگي در مناظر و بخصوص مبلمان شهري دارد و ميتوان با استفاده از اين ترکيب علاوه بر ايجاد شادابي و طراوت به تلطيف هواي فضاي اطراف نيز کمک و از آشفتگي محيطي و بصري جلوگيري و نيازهاي روحي و رواني شهروندان را تامين مي‌نمايد.شهردار منطقه يک تصريح کرد: بر اساس همين اصل در جهت افزايش فضاهاي زيباي منطقه، تمامي المان‌هاي ميادين و بوستان‌ها، اصلاح وراه اندازي مي‌گردند و در دو مرحله انجام مي‌پذيرد که در مرحله اول 5 مسير در دستور کار قرار گرفت و هم اکنون توسط فضاي سبز منطقه، آبنماي مهران رود و ميدان همافر در برنامه اجرايي گنجانده شده و به زودي به اتمام خواهند رسيد.

نشست سرپرست مخابرات منطقه آذربايجان غربي با بسيج رسانه

اروميه- يزدان پناه

اعضاي بسيج رسانه استان آذربايجان غربي با مهندس نوري سرپرست مخابرات منطقه ديدار وگفتگو نمودند.

در اين ديدار مهندس نوري ضمن تسليت ايام محرم در گفتگو با اعضاي بسيج رسانه گفت: مجموعه مخابرات منطقه آذربايجان غربي با تمام توان در راستاي خدمتگزاري به مردم شريف استان قدم برمي‌دارد و در حوزه ارتباط و سرويس دهي به مردم از هيچ تلاشي دريغ نمي‌کند.

مهندس نوري سرپرست مخابرات منطقه در ادامه به تلاشهاي بسيجي وار همکاران مخابرات منطقه در حوزه هاي مختلف اشاره نموده و خاطر نشان کردند:براي ما نيروي انساني سازمان از اهميت ويژه اي برخوردار است و سعي و تلاش ما بر ساماندهي نيروها در حوزه‌هاي مختلف بوده و در اين زمينه هم توانستيم موفق عمل کنيم. مهندس نوري در ادامه اظهار داشت: مجموعه مخابرات منطقه آذربايجان غربي يک خانواده بزرگ است که با همدلي و مشارکت بيشتر کارکنان در راستاي اهداف مخابرات قدم برمي‌دارد و گاها در هر خانواده اي کم وکاستي وجود دارد که ما هم از اين قضيه مستثني نيستيم.

مهندس نوري تصريح کرد: آنچه براي من و همکاران در مجموعه مخابرات منطقه مهم و ارزشمند است خدمتگزاري به مردم است و در اين زمينه مشتاقانه حرکت مي‌کنيم و همکاران با مشارکت بيشتر در راستاي اهداف مخابرات با اصول و برنامه ريزي دقيق مسير را ادامه مي‌دهند تا بتوانيم رضايت مشتريان و مردم را از خدمات ارايه شده بدست بياوريم.

در ادامه اعضاي بسيج رسانه هم از تلاشهاي مهندس نوري و همکاران در مجموعه مخابرات منطقه قدرداني نمودند و تاکيد کردند از موضوعات مهمي که ميتواند در توسعه و پيشرفت استان موثر واقع شود استقبال خواهد نمود و همکاري لازم را انجام خواهند داد تا بتوانيم مسير توسعه و پيشرفت استان هموارتر شود و اميدواريم با برگزاري جشنواره ابوذر که در آينده برگزارخواهد شد موضوعات مهم و ارزشمند مخابرات در اين جشنواره به نمايش گذاشته شود و به نوعي از تلاشهاي همکاران مخابرات در زمينه توسعه ارتباطات، قدرداني شود.


 در استان 

 رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري پرديس:

8 فقره رفع تصرف و تخريب ساخت و سازهاي غير مجاز در اراضي ملي

پرديس-ايرج صادقعلي

رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري پرديس از 8 فقره رفع تصرف و تخريب ساخت و سازهاي غيرمجاز در اراضي ملي واقع در پلاک‌هاي هيزم دره و سعيدآباد جاجرود اين شهرستان خبرداد.به گزارش خبرنگار آفرينش، يحيي روستايي در جمع خبرنگاران از8 فقره رفع تصرف و تخريب ساخت و سازهاي غيرمجاز در اراضي ملي واقع در پلاک‌هاي هيزم دره و سعيدآباد جاجرود اين شهرستان خبر داد و اظهار داشت: به منظور حفظ انفال و اراضي ملي، اين اراضي در راستاي اجراي 6 فقره حکم قضائي و 2 فقره تبصره ذيل ماده 55 قانون حفاظت از جنگل‌ها و مراتع از يد متصرفين خارج و به دولت بازگردانده شد.

وي افزود: اين اراضي رفع تصرف شده به ميزان 1242 مترمربع مي‌باشد که با توجه به اينکه متصرفين در برخي از اين اراضي اقدام به ديوارکشي و احداث بناهايي کرده بودند، پس از خلع يد تمامي بناها و مستحدثات ايجاد شده بر روي اين اراضي مورد تخريب قرار گرفت.رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان پرديس تأکيد کرد: عرصه‌هاي منابع طبيعي جز سرمايه ملي و متعلق به همه نسل‌ها است که از اين رو حفاظت از اين عرصه‌ها از تکاليف و وظايف اصلي مجموعه منابع طبيعي به شمار مي‌آيد که به صورت مستمر و دائمي انجام مي‌شود.وي از عموم مردم درخواست کرد هرگونه تخريب و تصرف به عرصه‌هاي ملي را فوراً به يگان حفاظت منابع طبيعي اطلاع دهند.

مديرعامل شرکت فولاد مبارکه:

شهرک‌هاي علمي و تحقيقاتي، دانشگاه و شرکت‌هاي دانش بنيان؛ بازوي توسعه تکنولوژي

اصفهان -راعي

مديرعامل شرکت فولاد مبارکه به همراه جمعي از معاونان و مديران شرکت ، ضمن بازديد از شهرک علمي و تحقيقاتي اصفهان و شرکت‌هاي فناورِ مستقر در آن با سرپرست اين مرکز ديدار کردند و راهکارهاي تعامل حداکثري صنعت با شهرک علمي و تحقيقاتي و دانش‌بنيان را مورد بررسي و تبادل نظر قرار دادند.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان،مهندس عظيميان در اين ديدار با بيان اين که شهرک‌هاي علمي و تحقيقاتي ، دانشگاه و شرکت‌هاي دانش بنيان بازوي توسع? تکنولوژي هستند بر برقراري ارتباط بيشتر صنعت با شهرک علمي و تحقيقاتي تأکيد کرد و گفت: با توجه به اين‌که تکنولوژي در تمامي زمينه‌ها و به‌خصوص در صنعت فولاد با سرعت قابل‌ملاحظه‌اي در حال پيشرفت است، به نظر مي‌رسد دست‌يابي و استفاده از فناوري‌هاي پيشرفته اجتناب‌ناپذير است. ما بر اين باوريم که ارتباط سازنده با شهرک علمي و تحقيقاتي اصفهان و شرکت‌هاي فناورِ مستقر در آن زمينه‌ساز پيشرفت قابل‌ملاحظ? شرکت فولاد مبارکه و صنعت فولاد کشور باشد.

ضرورت حمايت صنايع استان و کشور از مراکز علمي و تحقيقاتي و فناور

در اين ديدار سرپرست شهرک علمي و تحقيقاتي اصفهان نيز حمايت صنايع استان و کشور از مراکز علمي و تحقيقاتي و فناور را يک ضرورت دانست و افزود: شرکت فولاد مبارک? اصفهان مي‌تواند با مشارکت در صندوق پژوهش و فناوري استان اصفهان، نقش خود را در حمايت از شرکت‌هاي فناور اصفهان پررنگ‌تر کند.

در همين خصوص مهدي نقوي معاون تکنولوژي فولاد مبارکه نيز گفت: بايد مراکز علمي و تحقيقاتي و فناور بيش‌ازپيش درگير پروژه‌هاي داخلي گروه فولاد باشند تا بتوانند ايده‌هايشان را به محصول تبديل کنند. در حال حاضر، استراتژي اول فولاد مبارکه اين است که صاحب تکنولوژي صنعت فولاد شود؛ اما نبايد فراموش کرد که در جريان اين امر نبايد خدشه‌اي به روند توليد وارد شود.وي خاطرنشان کرد: در فرايند صاحب تکنولوژي شدن، دو موضوع را بايد در نظر بگيريم؛ يک اين‌که تصوير ذهني شرکت‌هاي دانش‌بنيان و شرکت‌هاي دانشگاهي از واقعيت صنعت چيست؛ و ديگر اين‌که آن‌ها به چه ميزان با مسائل خرد فرايندي که در فولاد مبارکه يا هر فولادسازي ديگري وجود دارد آشنا هستند. مذاکرات و شواهد نشان مي‌دهد اين تصوير، حداقل در حال حاضر، تصويري جامع‌نگر و در حد و انداز? يک فولادساز بزرگ نيست. ازاين‌رو ابتدا بايد فضاي عيني و واقعي براي دوستان باز شود تا به اشتراک ذهني دست يابيم.

وي اظهار داشت: در حوز? معاونت تکنولوژي به‌گونه‌اي برنامه‌ريزي خواهيم کرد که صاحبان ايده در شرکت‌هاي دانش‌بنيان و شهرک علمي و تحقيقاتي با تمامي جزئيات و خطوط توليد فولاد مبارکه و دغدغه‌هاي آن آشنا شوند. به‌عنوان مثال وقتي کسي ادعا کند که توانايي طراحي يک خط فولادسازي را دارد بايد تمامي جزئيات و لزوم يکپارچگي فرايند توليد را بشناسد؛ وگرنه توليد محقق نخواهد شد.

دغدغ? امروز فولاد مبارکه تنها ساختن يک تجهيز اختصاصي و انحصاري نيست. امروز صحبت از صاحب تکنولوژي شدن است. بايد عوامل زيادي ازجمله دانش فني، طراحي و مهندسي و اجرا در کنار هم قرار گيرند تا نتيج? موردنظر حاصل شود. آيا هم? اين دانش‌ها در شهرک علمي و تحقيقاتي و شرکت‌هاي دانش‌بنيان موجود است.

به‌طور قطع فولاد مبارکه با حمايت‌هاي خود در پي تحقق اين امر است. بايد با حفظ و حتي ارتقاي روند توليد، ظرفيت‌ها را به توليد برسانيم و کسب درآمد کنيم تا با حمايت شرکت‌هاي دانش‌بنيان به جايگاه صاحب تکنولوژي بودن دست يابيم. در همين راستا از مجموع? شرکت‌هاي دانش‌بنيان و شهرک علمي و تحقيقاتي و دانشگاه‌هاي ايران ياري مي‌طلبيم و خود را ملزم به حمايت از آن‌ها مي‌دانيم. به نظر مي‌رسد بايد انجمن يا گروهي شکل گيرد تا به‌صورت يکپارچه تمام موضوعات را پوشش دهد.

جمع آوري تابلوهاي زايد و رفع موانع فيزيکي از سطح حوزه شهرداري منطقه دو تبريز

تبريز-توفيقي

شهرداري منطقه دو تبريز براي تسهيل تردد شهروندان، اقدام به جمع آوري تابلوهاي زايد و رفع موانع فيزيکي در سطح حوزه اين منطقه کرده است.از سوي تلاشگران نواحي 3 گانه حوزه خدمات شهري منطقه، عمليات جمع آوري تابلوهاي زايد در سطح حوزه اين شهرداري به منظور رفع نازيبايي هاي شهري اجرايي شده و هم زمان با اين فعاليت به منظور تسهيل تردد و عبور و مرور بدون حادثه شهروندان از معابر و پياده روها، همچنين عمليات رفع موانع فيزيکي در کليه مسيرهاي تحت پوشش شهرداري منطقه دو به اجرا درآمده است.در اين عمليات مسيرهاي اصلي شهر اعم از دروازه تهران، خيابان امام، آزادي و عطار نيشابوري و همچنين مسيرهاي شهرک ميرداماد، سهند ائل گلي و الهي پرست، قائم و نور ياغچيان و...از حيث تابلوهاي زايد پاکسازي شده و از سوي سختکوشان حوزه خدمات شهري منطقه دو، رفع فيزيکي معابر از قبيل برداشت جداول اضافي به انجام رسيده است.همچنين در اقدامي مشابه بنرهاي غيرمجاز و تاريخ گذشته نيز جمع آوري شده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي