جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/07/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6231

ايران - کامبوج
تمرين گلزني ملي پوشان براي ديدار با بحرين


خبـــرنامه


خبـــر


 ايران - کامبوج
 تمرين گلزني ملي پوشان براي ديدار با بحرين 

 تيم ملي فوتبال ايران در دومين مسابقه خود در مقدماتي جام جهاني 2022 ميزبان تيم کامبوج است.تيم ملي فوتبال ايران ساعت 17 امروز در ورزشگاه آزادي به مصاف تيم کامبوج مي‌رود. حريف ملي‌پوشان ما يک تيم درجه سه در فوتبال آسيا محسوب مي شود و همه انتظار يک برد آسان براي تيم ملي در اين مسابقه را دارند. کامبوج در رده بندي فيفا در رده 169 است.اين تيم در آسيا هم روي پله سي و هفتم قرار دارد. پايين تر از تيم‌هايي چون افغانستان، مالديو و نپال! قطعا چنين تيمي را بايد حريف تمريني ساده براي تيم ملي دانست. جوانان شايسته ايراني با هدايت مارک ويلموتس بلژيکي مي‌توانند در اين مسابقه تمرين گلزني کنند و خود را براي بازي سخت هفته بعد مقابل بحرين آماده کنند.

کامبوج البته تيم سختکوشي است که از سال 2013 تا 2019 در رده بندي فيفا 20 پله صعود کرده است و از رده 189 خود را به روي پله 169 رسانده است. تيم ملي ايران اما در رده بندي فيفا روي پله 23 جهان است و در آسيا هم هنوز در رده اول قرار دارد. تيم ملي در بازي اول با هنگ کنگ بازي تهاجمي را در دستور کار قرار داد و توانست با 2 گل اين تيم را شکست بدهد. کامبوج يک باخت مقابل بحرين و يک مساوي با هنگ کنگ دارد.ترکيب تيم ملي قطعا نسبت به بازي با هنگ کنگ تغيير خواهد کرد. سيدمجيد حسيني دچار مصدوميت است و احتمالا به جاي او مرتضي پورعلي گنجي در کنار حسين کنعاني زادگان در قلب دفاع قرار خواهد گرفت. عليرضا جهانبخش و مهدي ترابي هم اصلا به تيم ملي دعوت نشده اند. با اين شرايط به نظر مي رسد تيم ملي در بازي با کامبوج با ترکيب زير به ميدان برود:

عليرضا بيرانوند، مرتضي پور علي گنجي، محمدحسين کنعاني‌زادگان، ميلاد محمدي، رامين رضاييان، اميد ابراهيمي، احسان حاج‌صفي، احمد نورالهي، وحيد اميري، کريم انصاري‌فرد و سردار آزمون

همه تماشاگراني که به ورزشگاه مي‌روند در انتظار يک برد پرگل در اين مسابقه هستند.

ويلموتس:هيچ بازيکني از حضورش در تيم ملي مطمئن نيست

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران گفت: ما در تيم ملي يارگيري نفر به نفر داريم و اگر يک نفر ليز هم بخورد من بازيکنانم را تشويق مي کنم چون بازي هجومي را دوست دارم.مارک ويلموتس در نشست خبري پيش از بازي با کامبوج اظهار داشت: ما آماده بازي اول هستيم و مي خواهيم در خانه خودمان 3 امتياز را بگيريم.برد در اين بازي خيلي براي ما اهميت دارد، مي خواهيم بازي هجومي داشته باشيم، در 3 بازي اول سعي داريم بازي را با مالکيت پيش ببريم و بيشتري مالکيت را داشته باشيم.

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران در خصوص اينکه چه برنامه هايي تدوين کرده که تيم ملي کشورمان آماده مسابقات شود گفت:هدف اوليه ما کوتاه مدت است. ما مي خواهيم در بازي هاي انتخابي خوب پيش برويم و علاوه بر کسب امتيازها خوب پيش برويم و در گروهمان اول باشيم.خبرنگاري در خصوص اينکه وي تاکنون دستمزد خود را نگرفته و آيا اين موضوع تاثيري در روحيه وي براي بازي دارد يا خير گفت:من يک مربي هستم، بازيکنانم و تيم ملي ايران را دوست دارم، هدف من اين است خوب بازي کنيم و برنده شويم، مطمئنا بقيه مسائل قطعا در آينده حل خواهد شد.

خبرنگاري گفت تيم ملي در بازي با هنگ کنگ اشتباهاتي در ساختار دفاعي داشت و اگر بدشانس بوديم شايد از حريف گل مي خورديم، چگونه قرار است اين مشکلات حل شود که ويلموتس گفت: بدون اينکه با نظر شما مخالف باشم مي گويم، چطور مي شود هجومي بازي کرد و اصلا دفاع اشتباه نداشت؟ زندگي بدون ريسک اصلا معني ندارد، وقتي تيم 40 متر جلو مي رود پشت بازيکنان فضا به وجود مي آيد و اگر چسبيده به دفاع بازي کنيد قطعا اين 2 روش با هم تفاوت دارند. ما در تيم ملي يارگيري نفر به نفر داريم و اگر يک نفر ليز هم بخورد من بازيکنانم را تشويق مي کنم چون بازي هجومي را دوست دارم. در زندگي بايد خطر کرد. اگر شما از من بازي تدافعي در نظر داريد من چنين آدمي نيستم، فکر مي کنم سردار آزمون هم با اين موضوع مخالف باشد.(با خنده)

سرمربي تيم ملي در خصوص اينکه ليست جديد وي همه را شوکه کرد گفت:شما مي دانيد دعوت شدن به تيم ملي هميشه وجود دارد و ليست بسته نيست. جهانبخش 90 دقيقه مقابل هنگ کنگ بازي کرد، او به برايتون برگشت و مصدوم شد. ما با تيم پزشکي برايتون در تماس بوديم. او 10 روز تمرين نکرد و اين را هم در نظر بگيريد که بدن او آماده نبود و 10 روز بازي نکرده بود. من از کيفيت بازيکن حرف نمي زنم بلکه از ريسک بازي کردن او حرف مي زنم. ما سعي کرديم نگاهي بلند مدت داشتيم که او 15 روز در باشگاهش بماند و فرصت بازي کردن داشته باشد.

ويلموتس ادامه داد:به همين شکل در مورد عزت اللهي و صيادمنش حرف مي زنم. اگر بازيکنان در باشگاهشان جايي نداشته باشند طبيعتا به تيم ملي هم دعوت نمي شوند. هدف ما اين است که هيچکس مطمئن نباشد که در تيم ملي هميشه حضور دارد و اين مساله فضا را رقابتي مي کند.


 خبـــرنامه 

 مخالفت وکيل برانکو

تخفيفي در کار نيست

بعد از اينکه برانکو ايوانکوويچ سرمربي سابق تيم فوتبال پرسپوليس براي گرفتن مطالبات خود به فيفا شکايت کرد، محمدحسن انصاري‌فرد مديرعامل اين باشگاه خواستار مذاکره با او يا وکيلش شد تا اين موضوع بدون رسيدگي در فيفا بين طرفين بر طرف شود. به همين دليل وکيل سرمربي سابق پرسپوليس روز يکشنبه به تهران آمد و جلساتي را با انصاري‌فرد برگزار کرد. در نهايت وکيل برانکو سه‌شنبه شب راهي زاگرب شد تا اين مربي کروات را در جريان مذاکرات قرار دهد.در اين جلسه مديرعامل پرسپوليس از وکيل برانکو درخواست کرد تا با توجه به در نظر گرفتن شرايط سخت اقتصادي حاکم براي باشگاه پرسپوليس، به اين باشگاه تخفيف داده شود. انصاري‌فرد مديرعامل پرسپوليس پيشنهاد داد اگر برانکو تخفيف دهد، مبلغ مورد توافق تقسيط شود تا آنها بتوانند با سرمربي سابق خود تسويه حساب کنند.

وکيل برانکو اما زير بار تخفيف مد نظر باشگاه پرسپوليس نرفت و بعد از صحبت‌هايي که با اين مربي کروات انجام داد در نهايت اعلام کرد که فقط مي‌تواند 5 درصد از طلب برانکو را به آنها تخفيف دهد و بيشتر از اين رقم، امکان‌پذير نيست. اين در حالي است که تخفيفي که باشگاه پرسپوليس در نظر داشت رقم خيلي بيشتري بود که در مذاکراتي که صورت گرفت درباره آن توافق نشد تا وکيل برانکو بدون توافق خاصي راهي کرواسي شود.در نهايت قرار شد وکيل برانکو به کرواسي رفته و بعد از در جريان قرار دادن او از جريان مذاکرات صورت گرفته، پاسخي به باشگاه پرسپوليس ارسال شود. پاسخ برانکو به پرسپوليس قرار است به اين باشگاه ايميل شود و حالا مديران باشگاه منتظر هستند تا ببينند در نهايت و بعد از اين مذاکرات چه اتفاقاتي در خصوص اين پرونده رخ خواهد داد.

ويلموتس:

مردم ايران عاشق تيم ملي‌شان هستند

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران در صحبت با رسانه کشورش از علاقه وافر مردم ايران به تيم ملي کشورشان سخن گفت. به گزارش وب سايت DH، مارک ويلموتس، سرمربي بلژيکي تيم ملي فوتبال ايران درباره حضور در اين تيم گفت: «فرق زيادي بين کار در فوتبال ايران و بلژيک نيست و اين‌جا سرگرم بازي‌هاي انتخابي جام جهاني هستيم. دو بازي برابر کامبوج و بحرين در انتظار داريم و تمام تمرکز ما روي اين موضوع است که بتوانيم امتيازهاي لازم را به دست بياوريم. مردم ايران علاقه زيادي به تيم ملي فوتبال کشورشان دارند و حامي بزرگ اين تيم هستند و همه جا از تيم ملي کشورشان حمايت مي‌کنند. اميدوارم بتوانيم با حمايت هواداران به اهدافي که داريم دست يابيم.»

ويلموتس در ادامه گفت: «مردم ايران شناخت خوبي هم از تيم ملي فوتبال بلژيک دارند و از هازارد و دي بروين صحبت مي‌کنند و فوتبال بلژيک براي ايراني‌ها در همين خلاصه مي‌شود. براي مثال آن‌ها از استاندارد ليژ و اندرلخت شناختي ندارند درست مثل ما که شناخت زيادي از تيم‌هاي ايراني نداريم.»

کي‌روش:

خودم خامس را دعوت نکردم

خامس رودريگز هافبک 28 ساله کلمبيا، ديدارهاي دوستانه مقابل شيلي و الجزاير را از دست خواهد داد. در برخي از خبرگزاري ها گفته مي شد که خامس رودريگز تقاضا ماندن در رئال مادريد را داشت و نمي خواست براي تيم ملي کشورش بازي کند، اما کارلوس کي‌روش اذعان کرد که دعوت نشدن او به تيم ملي، دلايل فني داشته است.

کي‌روش سرمربي سابق تيم ملي ايران در کنفرانس خبري گفت: «بعضي‌ها گفته بودند که خامس درخواست کرده تا به تيم ملي دعوت نشود، اما اين صحيح نيست. من هيچ وقت چنين بازيکني زير دست خود نداشتم. اين تصميم طبيعي خودم بود و خودم مي خواستم که او نباشد. اميدوارم که هميشه بهترين و آماده ترين بازيکنان را در اختيار داشته باشم.»

آغاز تلاش بارسا براي تمديد با تراشتگن

در فصل جاري به دليل مصدوميت‌هاي متوالي مسي و دير اضافه شدن او به ترکيب بارسلونا، ستاره اول اين تيم کسي نبوده جز مارک آندره تراشتگن. او در سال‌هاي اخير به خوبي توانسته ارزش‌هايش را به اثبات برساند و در همين شروع فصل او حداقل در 4 بازي يکي از دلايل اصلي کسب پيروزي بارسا يا فرار اين تيم از شکست بوده است. مهار پنالتي مارکو رويس در بازي برابر دورتموند و واکنش‌هاي عالي متعدد از او سبب شد تا بارسا با تساوي از زمين خارج شود. او در سه بازي اخير بارسا برابر ختافه، اينتر و سويا نيز از ستاره‌هاي تيمش بوده است. تراشتگن برابر ختافه پاس گل اول آبي‌اناري‌ها را به لوئيس سوارز داد و يکشنبه شب برابر سويا نيز دويستمين بازي خود براي بارسا را انجام داد. حالا طبق ادعاي مارکا، سران بارسا به اين نتيجه رسيده‌اند که بهتر است هر چه زودتر با تراشتگن قراردادي طولاني‌مدت امضا شود. او ماه مي 2017 بود که قراردادش را تا 2022 تمديد کرد و با وجود اينکه سه سال از قراردادش باقيمانده اما بارسلونا مشتاق است تا آن را تمديد کرده و دستمزد او را نيز افزايش دهد. به نظر نمي‌رسد که تراشتگن هيچ مشکلي براي تمديد داشته باشد و به زودي دو طرف پاي ميز مذاکره خواهند رفت.

پيولي رسماً سرمربي ميلان شد

استفانو پيولي به عنوان جانشين مارکو جامپائولو هدايت تيم فوتبال ميلان را برعهده گرفت.باشگاه ميلان يک روز پس از اخراج مارکو جامپائولو، استفانو پيولي سرمربي سابق اينتر را به عنوان جانشين او منصوب کرد.ميلان در اين فصل در 7 بازي خود تنها سه پيروزي کسب کرده و مابقي را باخته است. به همين دليل مسئولان باشگاه جامپائولو را تنها 111 روز پس از آغاز کارش در اين تيم برکنار کردند تا او رکورددار کوتاه‌ترين مدت مربيگري در تاريخ باشگاه ميلان باشد.با اخراج جامپائولو، ميلان به سراغ سرمربي سابق تيم‌هاي فوتبال فيورنتينا، لاتزيو و اينتر رفت و با او قراردادي دو ساله بسته است.

پيولي 53 ساله دوران مربيگري‌اش را سال 1999 آغاز کرد و اولين تجربه مربيگري‌اش در سري A سال 2006 در تيم پارما بود. او در ادامه، هدايت تيم‌هايي مانند کيوو، پالرمو، بولونيا، لاتزيو و اينتر ميلان را برعهده گرفت و سال 2017 سرمربي فيورنتينا شد. او سال 2015 لاتزيو را به پلي‌اف ليگ قهرمانان اروپا رساند اما جز اين هيچ دستاورد ديگري در کارنامه‌اش ديده نمي‌شود.


 خبـــر 

 ليست پر پرسپوليس

خبري از جذب بازيکن نيست

ليست 18 نفره بزرگسال پرسپوليس در نقل و انتقالات تابستاني پر شد و اين باشگاه با توجه به پر بودن اين ليست نمي‌تواند بازيکن بزرگسال جديدي به ليست خود اضافه کند. پيش از اين صحبت از جذب بازيکناني چون کريم انصاري‌فرد و علي قلي‌زاده توسط شده بود و اين امر با توجه به پر بودن ليست سرخ‌ها ممکن نخواهد بود. هر چند در صورتي که ليست اين تيم جاي خالي داشت نيز اين دو بازيکن با توجه به تحت قرارداد بودن نمي‌توانستند به جمع بازيکنان پرسپوليس اضافه شوند. گفتني است پرسپوليس در حال حاضر با سهميه آزاد مي‌تواند بازيکناني در سهميه سني زير 23 سال و زير 21 به ليست خود اضافه کند، هر چند بعيد است به زودي شاهد فعاليت نقل و انتقالاتي از جانب اين تيم باشيم و به نظر مي‌رسد تمامي فعاليت‌هاي نقل و انتقالاتي پرسپوليس به تعطيلات نيم‌فصل و زمان باز شدن پنجره زمستاني موکول شده است.

کولاکوويچ:

ديدار با آمريکا، کلاس درس خوبي براي ما بود

سرمربي تيم ملي واليبال ايران گفت: ما خوب بازي مي‌کنيم ولي بعضي مواقع با سطحي که تيم واليبال آمريکا بازي مي‌کند، فاصله داريم.ايگور کولاکوويچ، سرمربي تيم ملي واليبال ايران در مورد شکست 3 بر يک شاگردانش مقابل آمريکا در جام جهاني 2019 اظهار داشت: آمريکا در ست اول،‌ سرويس‌هاي بسيار خوبي زد ولي در ست دوم، بازي متعادل بود و ما از فرصت‌هاي خود استفاده کرديم.سرمربي تيم ملي واليبال ايران گفت: سرويس‌هاي تيم آمريکا در ست سوم هم ادامه داشت. ديدار با آمريکا، کلاس درس خوبي براي ما و بازيکنان جوان ما بود. ما خوب بازي مي‌کنيم ولي بعضي مواقع با سطحي که آمريکا بازي مي‌کند، فاصله داريم.

مذاکرات جدي گل‌گهر با مهدي تارتار

مسئولان باشگاه گل‌گهر سيرجان براي انتخاب جانشين وينگو بگوويچ در حال مذاکره با مهدي تارتار هستند.بعد از برکناري وينگو بگوويچ از سرمربيگري تيم فوتبال گل‌گهر بيش از شش مربي ايراني و خارجي در فهرست گزينه‌هاي اين تيم قرار گرفتند، اما مسئولان باشگاه سيرجاني هنوز سرمربي جديد تيم‌شان را انتخاب نکرده‌اند.در همين راستا مديران گل‌گهر در حال انجام مذاکرات فشرده با مهدي تارتار هستند که دو روز پيش از هدايت نفت مسجدسليمان کناره‌گيري کرد. اگر طرفين با يکديگر به توافق برسند، تارتار هدايت گل‌گهر را بر عهده خواهد گرفت، در غير اين‌صورت مسئولان باشگاه سيرجاني به سراغ گزينه‌هاي ديگر خواهند رفت.

رقابت پرهام مقصودلو با ستارگان شطرنج جهان در سوئيس

پرهام مقصودلو که از سوي فدراسيون جهاني شطرنج به مسابقات گرند سوئيس دعوت شده از امروز رقابت خود با ديگر بزرگان در اين رويداد را آغاز مي‌کند.مسابقات گرند سوئيس از جمله رويدادهايي است که فدراسيون جهاني شطرنج با دعوت از بازيکنان بزرگ کشورهاي مختلف اقدام به برگزاري آن کرده است.پرهام مقصودلو تنها شطرنجباز ايراني است که از سوي فيده به حضور در اين رقابت ها دعوت شده است. وي امروز و همزمان با آغاز مسابقات، ديدار خود در دور نخست را برگزار مي کند.

بيش از 100 شطرنجباز برگزار کننده مسابقات گرند سوئيس هستند که «ماگنس کارلسن» نروژي يکي از آنها است.

براي اين رقابت ها 433 هزار دلار جايزه نقدي در نظر گرفته شده که 70 هزار دلار سهم قهرمان است.پرهام مقصودلو استاد بزرگ شطرنج ايران است که در آستانه کسب عنوان سوپر استاد بزرگي قرار دارد.

مولر خواهان ترک بايرن مونيخ شد

ستاره آلماني بايرن مونيخ به دنبال ترک اين تيم است.نشريه بيلد آلمان در گزارشي اختصاصي مدعي شده که توماس مولر به دليل نيمکت نشيني هاي مداوم مي خواهد از بايرن مونيخ جدا شود و از سران اين باشگاه خواسته که با جدايي او در ژانويه موافقت کنند.مولر که پس از آمدن فيليپه کوتينيو ديگر در برنامه هاي نيکو کواچ جايي ندارد در 5 بازي اخير بايرن مونيخ روي نيمکت نشسته است. مولر30 ساله که محصول آکادمي بايرن است از شرايط خودش ناراضي است و مي خواهد به تيم ديگري برود اما بيلد در گزارش خودش آورده که سران بايرن با جدايي او در زمستان موافقت نخواهند کرد.

سرمربي لايپزيش، گزينه سران منچستريونايتد

سران يونايتد مربي 32 ساله آلماني را مناسب ترين گزينه براي هدايت تيم خود مي‌دانند.منچستريونايتد يولين ناگلزمن سرمربي 32 ساله لايپزيش را مناسب ترين گزينه براي هدايت تيم در آينده مي‌بيند.اين خبري است که اسپورتس‌ميل آن را منتشر کرده و از خيز بلند شياطين سرخ براي جذب يکي از بزرگترين استعدادهاي مربيگري فوتبال پرده برداشته است.

با وجود آن که تنها 32 سال دارد، ناگلزمن اينک در حال هدايت دومين تيم خود در بوندسليگاست و طرفداراني در اولدترافورد براي خود دست و پا کرده است. دوران بازي او به دليل مصدوميت در آگسبورگ خيلي زود و در 20 سالگي به پايان رسيد تا ناگلزمن خيلي زود وارد دنياي مربيگري شود. او در اکتبر 2015 به عنوان سرمربي هوفنهايم انتخاب شد تا در 28 سالگي به جوانترين سرمربي تاريخ بوندسليگا تبديل شود. او در نخستين فصل حضور کامل در هوفنهايم اين تيم را به جايگاه چهارم جدول رساند تا هوفنهايم راهي پلي‌آف ليگ قهرمانان شود. هرچند اين مسير با شکست در مقابل ليورپول به مرحله گروهي ختم نشد. با اين حال کسب عنوان سوم در فصل بعد حضور مستقيم هوفنهايم در مرحله گروهي ليگ قهرمانان را براي نخستين بار در تاريخش رقم زد.

لايپزيش تحت هدايت ناگلزمن هم اينک در رده پنجم جدول قرار دارد و با گلادباخ صدرنشين، تنها دو امتياز فاصله دارد. قرارداد ناگلزمن با لايپزيش تا سال 2023 معتبر است و يونايتد تمام تلاش خود را خواهد کرد تا فردي که زماني لقب "مورينيوي کودک" را به او داده بودند، به اولدترافورد بکشاند.

منچستريونايتد با اوله‌گونار سولسشائر از 8 بازي نخست خود در ليگ برتر تنها 9 امتياز اندوخته و ضعيف ترين شروع خود در 30 سال اخير را تجربه کرده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي