جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/07/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 6234

پست هايي که دائما تغيير مي کنند
علامت‌ سوال‌هاي تيم ويلموتس


چرا قلعه نويي و يحيي، پيشنهاد تيم اميد را رد کردند؟


شانس «دياباته» براي همراهي استقلال زياد نيست


خبـــرنامه


خبـــر


 پست هايي که دائما تغيير مي کنند
 علامت‌ سوال‌هاي تيم ويلموتس 

 با برگزاري 4 مسابقه، به نظر مي‌رسد که ويلموتس کم کم آشنايي لازم را با بازيکنان تيم ملي و توانايي آ‌ن‌ها پيدا کرده است. ويلموتس در اولين بازي‌ که روي نيمکت ايران نشست آرايش دوران کي‌روش که معمولا 3-3-4 بوده را به 1-3-2-4 تغيير داد. بعد از برگزاري دو مسابقه، ويلموتس به بازي با دو مهاجم روي آورد و تيم ملي مقابل هنگ‌کنگ و کامبوج با آرايش 2-4-4بازي کرده است. پنج بازيکن در هر چهار مسابقه دوران ويلموتس در ترکيب اصلي قرار گرفتند و طارمي، سردار و جهانبخش هم به دلايل غيرفني حضوري کامل نداشتند. و اين يعني جايگاه 8 بازيکن از 11 بازيکن تيم ملي مستحکم است. اما هنوز چند علامت سوال وجود دارد.

هميشه فيکس در تيم ويلموتس

5 بازيکن در اين چهار مسابقه جايگاه‌شان را از دست ندادند و در همه مسابقات حضور داشتند؛ عليرضا بيرانوند، رامين رضاييان، ميلاد محمدي، احسان حاج‌صفي و کريم‌ انصاري‌فرد.

تبصره براي سردار، طارمي و جهانبخش

البته سه بازيکن ديگر هم احتمالا جايگاه ثابتي در ترکيب تيم ملي دارند. سردار در دو تا از چهار مسابقه دوران ويلموتس به دليل مصدوميت غايب بود و هر وقت که آماده حضور در زمين بود، ويلموتس به بازيکن ديگري فکر نکرد. شرايط براي مهدي طارمي هم به همين شکل بوده است. عليرضا جهانبخش هم با اينکه در اين اردو حضور ندارد اما به نظر جايگاه محکمي در تيم ويلموتس دارد.

سرگيجه خط دفاعي

احتمالا مهم‌ترين منطقه‌اي که ويلموتس در آن هنوز به جمع‌بندي نرسيده همان پستي است که کي‌روش هم به مشکل برخورده بود. تيم ملي مدت‌هاست دنبال جانشين سيدجلال و پژمان منتظري مي‌گردد. کي‌روش در دو سال آخر حضورش در ايران به همه مدافعاني مياني آماده ليگ فرصت يک بار حضور در اردو را داده بود که اين اتفاق حواشي زيادي را هم به وجود آورده بود. حالا ويلموتس هم بيشترين تغيير را در اين پست داشته و هنوز زوج مد نظرش را پيدا نکرده که البته در اين سرگيجه او، مصدوميت مدافعان هم کم‌تاثير نبوده است.

در اولين روز هدايت ويلموتس تيم ملي با زوج پورعلي‌گنجي و مجيد حسيني وارد زمين شده بود. در اواسط همان مسابقه کنعاني‌زادگان جاي حسيني را گرفت و در بازي دوم هم تيم ملي با همين زوج به مصاف کره‌جنوبي رفته بود. در بازي با هنگ‌کنگ دوباره اين زوج تغيير کرد و مجيد حسيني به جاي پورعلي‌گنجي وارد ترکيب شد. در اين بازي هم دوباره حسينيِ مصدوم جايش را به پورعلي‌گنجي داد.

نوراللهي و محبي به جاي اميد ابراهيمي و مهدي ترابي؟

ترابي در دوران ويلموتس درخششي نداشت و طبق نمرات متريکا که بر حسب عملکرد فني بازيکن داده مي‌شود، هميشه جزو ضعيف‌ترين بازيکنان تيم ملي بود. اتفاقي که باعث شده در اين اردو محمد محبي جاي او را بگيرد و حتي فيکس هم بازي کند. اميد ابراهيمي که در سه بازي قبلي فيکس بود، در بازي با کامبوج جايش را به احمد نوراللهي داد. ويلموتس به اين جابجايي‌ها نگاهِ دائمي دارد يا فقط براي کوتاه مدت امتحان کرد؟ پرسشي که در بازي‌ها و اردوهاي آينده پاسخش مشخص مي‌شود.

خداحافظي با ستاره پرسپوليس؟

وحيد اميريِ 31 ساله هم جايش در ترکيب تيم ويلموتس متزلزل شده است. اميري در اولين بازيِ ويلموتس در ترکيب فيکس حضور داشت اما نمايش خوبي نداشت. در دو بازي بعدي از ترکيب اصلي کنار رفت و به عنوان تعويضي وارد زمين شد. اما باز هم درخششي نداشت تا در بازي با کامبوج حتي به عنوان تعويضي هم پا به ميدان نگذارد.

جايگاه متفاوت مسعود شجاعي

شجاعي هيچ جايگاهي در ترکيب فيکس ويلموتس پيدا نکرده و به نظر مي‌رسد ويلموتس براي زمان‌هايي که بازي گره مي‌خورد روي خلاقيت او حساب باز کرده. و البته شخصيت بالاي شجاعي که بزرگ و کاپيتان تيم است و تا پرورش کاپيتان بعدي، جاي مسعود امن است.

شرايط مبهم 5 بازيکن

اشکان دژاگه هنوز براي تيم ويلموتس بازي نکرده است. اشکان حتي در اردوي قبلي جزو نفرات دعوت شده نبود و با دو روز تاخير به اردو فراخوانده شد. البته دژاگه قرار بود در بازي با کامبوج براي ايران بازي کند که موقع گرم کردن، مصدوم شد تا طلسم بازي‌کردنش براي ويلموتس ادامه پيدا کند. سعيد عزت‌اللهي با وجود بهبود مصدوميتش، به اين اردو دعوت نشده و در تيم ويلموتس همچنان فقط چند دقيقه مقابل سوريه حضور يافته است.علي کريمي که در بازي قبلي تيم ملي چند دقيقه وارد زمين شده بود، در اين مسابقه با وجود نيمکت‌نشيني اميد ابراهيمي نتوانست براي تيم ملي بازي کند و شاهد هنرنمايي احمد نوراللهي بود تا به نظر برسد کريمي هم نتوانسته نظر ويلموتس را جلب کند.الهيار صيادمنش که از تيم فنرباغچه هم قرض داده شد به اين اردوي تيم ملي دعوت نشد. بازيکني که در اولين روز نشستن ويلموتس روي نيمکت تيم ملي، رکورد جوان‌ترين گلزن تاريخ ايراني را به نام خودش ثبت کرده بود. مهرداد محمدي هم بعد از درخشش در ليگ پرتغال، در اين اردو به تيم ملي دعوت شد و گل زد. گلي که شايد معادلات خط حمله ايران را دستخوش تغيير کند.


 چرا قلعه نويي و يحيي، پيشنهاد تيم اميد را رد کردند؟ 

 تيم اميد هميشه بي‌برنامه بوده و مديران فدراسيون فوتبال کمترين توجه را معطوف به اين تيم کرده‌اند. يکي از پيشکسوتان فوتبال مي‌گفت تا وقتي به تيم اميد شخصيت ندهند و مثل تيم ملي بزرگسالان با بازيکنان و کادر‌فني آنها برخورد نشود، همين ‌آش است و همين کاسه. آيا تاکنون ديده‌ايم که ليگ به دليل اردوي تيم اميد تعطيل شود؟ آيا رسانه‌ها به تيم اميد، نه مانند بزرگسالان بلکه کمتر از آنها پرداخته‌اند؟ فدراسيون فوتبال چطور؟ بهتر است به بخش مالي فدراسيون فوتبال برويد و دستمزد مربيان تيم اميد با سرمربي تيم ملي را مقايسه کنيد. حتماً عدد جالبي دستگيرتان مي‌شود.

زلاتکو کرانچار با حقوق ماهيانه 15 هزار دلار در تيم اميد فعاليت مي‌کرد. يعني براي يک سال، جمع اين رقم به 180 هزار دلار مي‌رسيد. همين حالا و در ليگ برتر، برخي مربيان با دستمزدي دو برابر دستمزد کرانچار فعاليت مي‌کنند. نمونه‌هاي بسياري هم از اين دست وجود دارد، سري به اصفهان، مشهد و همين تيم‌هاي پرطرفدار تهران بزنيد تا حساب کار دست‌تان بيايد.

براي فرهاد مجيدي هم ماجراي کرانچار تکرار شد. او با رقمي در حدود 500 ميليون تومان که مشخص هم نشد پرداخت مي‌شود يا نه، هدايت تيم اميد را پذيرفت. آن وقت همين حالا برخي مربيان ليگ برتري در حال جابه‌جايي در ميانه فصل و با رقمي دو برابر هستند. يکي از مشکلات هميشگي تيم اميد، همين مبلغ قرارداد کادر فني است که هميشه بوده و به نظر ادامه هم خواهد داشت.

شما فکر مي‌کنيد چرا مربيان مطرح حاضر نمي‌شوند سرمربيگري تيم اميد را قبول کنند؟ بحث آنها دقيقاً همين است که اينجا پول نيست و در باشگاه‌ها هست. اگر شما جاي يحيي گل‌محمدي بوديد، از دو ميليارد و شايد هم بيشتر مي‌گذشتيد تا 500 ميليون بگيريد و سرمربي تيم اميد شويد؟ به همين دليل هم هست که مذاکره با اين مربيان به سرانجام نرسيده و توافقي حاصل نشده. مهدي تاج مي‌گويد: بعد از کرانچار گزينه قطعي ما انتخاب مربي داخلي بود و براي همين با مربيان زيادي وارد گفت‌وگو شديم.

يحيي گل‌محمدي، حسين فرکي، امير قلعه‌نويي، مهدي مهدوي‌کيا و وحيد هاشميان از جمله گزينه‌هاي مد نظر آقاي استيلي بودند که هيچ‌يک سرمربيگري تيم اميد ايران را قبول نکردند. در نهايت به آقاي مجيدي رسيديم و بعد از مدتي نظر کميته فني فدراسيون لزوم تغييرات در کادر‌فني تيم اميد بود و آقاي استيلي در نهايت با نظر کميته فني فدراسيون فوتبال انتخاب شد.

قلعه‌نويي نمي‌آيد، يحيي پيشنهاد مالي فدراسيون را قبول نمي‌کند، فرکي در پيکان مي‌ماند و در نهايت دو ماه مانده به آغاز مسابقات حميد استيلي به عنوان سرمربي انتخاب مي‌شود. اين حکايت عجيب تيم اميد است که تکرار مي‌شود و کسي هم به آن توجه نمي‌کند.

اگر فدراسيون فوتبال و در رأس آنها مهدي تاج کمي هم تمرکز خود را روي تيم اميد مي‌گذاشت، دست به جيب مي‌شد و بودجه اين تيم را بالا مي‌برد، شايد الان جاي استيلي سرمربي بهتري روي نيمکت مي‌نشست. يکي مثل يحيي گل‌محمدي يا امير قلعه‌نويي که جزو مربيان گرانقيمت اما طراز اول فوتبال ايران هستند.


 شانس «دياباته» براي همراهي استقلال زياد نيست 

 مهاجم مصدوم تيم استقلال شانس زيادي براي همراهي تيمش مقابل فجر سپاسي در جام حذفي ندارد.شيخ دياباته مهاجم آبي پوشان که در جريان ديدار مقابل نفت مسجد سليمان از ناحيه دنده آسيب ديد و در نيمه اول همان بازي زمين مسابقه را ترک کرد، مراحل درماني اش را سپري مي کند، اما با اين وجود شانس زيادي براي مورد استفاده قرار گرفتن مقابل فجر سپاسي در جام حذفي ندارد.

ديدار آبي پوشان مقابل فجر سپاسي از مرحله يک هشتم نهايي جام حذفي از ساعت 16:50 روز پنجشنبه 25 مهر و به ميزباني آبي پوشان در ورزشگاه آزادي برگزار مي شود.


 خبـــرنامه 

 دژاگه بازي با بحرين را از دست داد

اشکان دژاگه که به دليل مصدوميت لحظاتي پيش از شروع ديدار با کامبوج از ترکيب خارج شد و جاي خود را به محمد محبي داد، در ديدار با بحرين هم نمي‌تواند تيم ملي را همراهي کند.دژاگه به دليل کشيدگي عضله پا حتي از تمرين با تيم ملي هم بازماند و پس از بررسي دقيق کادر پزشکي مشخص شد که نمي‌تواند تيم را براي ديدار با بحرين همراهي کند. همچنين سيدمجيد حسيني و مرتضي پورعلي‌گنجي نيز مشکلاتي دارند که البته تصميم نهايي در خصوص آنها در منامه گرفته مي‌شود.

کادر پزشکي تيم ملي براي تصميم‌گيري نهايي در خصوص حسيني و پورعلي‌گنجي به آنها زمان داده است، بلکه تا ديدار روز سه‌شنبه با بحرين وضعيت آنها بهبود ببخشيد. از همين‌رو اين دو بازيکن تيم ملي را همراهي خواهند کرد و در صورت شرايط مناسب و صلاحديد کادر پزشکي و فني، در ترکيب حضور خواهند داشت.تيم ملي آخرين تمرين خود را صبح ديروز در تهران انجام داد و راهي منامه شد. ديدار بحرين و ايران در چارچوب ديدارهاي انتخابي جام جهاني 2022 قطر و جام ملت‌هاي 2023 چين، ساعت 20 سه‌شنبه هفته جاري در منامه برگزار خواهد شد.

تاييد جپاروف

به فيفا شکايت کردم

سرور جپاروف بازيکن و هافبک طراح پيشين تيم فوتبال استقلال به دليل پرداخت نشدن مطالباتش از سوي باشگاه از استقلال به فيفا شکايت کرده است. جپاروف در اين مورد گفت: «قرار بود مطالباتم از سوي مسئولان استقلال پرداخت شود، اما اين اتفاق نيفتاد و من هم نمي‌توانستم بيش از اين صبر کنم، به همين دليل به فيفا شکايت کردم. قرار بود حواله سوم پولي که به من داده شود، سر موعد پرداخت شود، اما چنين کاري صورت نگرفت و من هم شکايت کردم.»

مخالفت باشگاه گل‌گهر با دستمزد پيشنهادي کرانچار

مبلغ مورد نظر زلاتکو کرانچار براي حضور در تيم گل‌گهر سيرجان با مخالفت مسئولان اين باشگاه مواجه شد.بعد از برکناري وينگو بگوويچ از سرمربيگري تيم فوتبال گل‌گهر مسئولان اين باشگاه امور فني تيم را به مجتبي جباري سپرده‌اند، اين در حالي است که سرمربي جديد تيم سيرجاني هنوز انتخاب نشده است.بعد از منتفي شدن حضور چند مربي از جمله علي دايي، محمدرضا مهاجري، مهدي تارتار و ... در گل‌گهر، مسئولان اين باشگاه همچنان در حال بررسي برخي گزينه‌هاي ديگر هستند. آنها به زلاتکو کرانچار هم پيشنهاد داده بودند، ولي دستمزد پيشنهادي اين مربي کروات مورد موافقت مسئولان باشگاه گل‌گهر قرار نگرفت.مسئولان باشگاه گل‌گهر از هفته گذشته يکي از مربيان باسابقه در فوتبال ايران را هم در بين گزينه‌هاي‌شان قرار داده‌اند، ولي اکثر بازيکنان گل‌گهر با حضور اين مربي در تيم‌شان مخالف هستند و اين موضوع را هم به مديران باشگاه گفته‌اند.

ديروز هم خبرهايي درباره احتمال جدايي مهاجري از نساجي و حضور اين مربي در گل‌گهر مطرح شد، ولي مهاجري کماکان در تمرينات تيم قائمشهري حضور دارد. بايد منتظر ماند و ديد که در نهايت باشگاه گل‌گهر چه تصميمي در مورد انتخاب جانشين وينکو خواهد گرفت.

رنگرز:

بنا تا وقتي اراده کند، سرمربي تيم فرنگي مي‌ماند

مدير فني تيم‌هاي ملي کشتي فرنگي گفت: بنا نه تنها تا المپيک 2020 بلکه تا هر زماني که اراده کند به فعاليتش در تيم ملي ادامه خواهد داد.حسن رنگرز در گفت‌وگو با تسنيم با تاکيد بر اينکه غيبت محمد بنا در ملاقات با وزير به دنبال عدم حضور او در مسابقات قهرمان کشوري، صرفا به علت بيماري فرزندش بوده، اظهار داشت: به شدت و قوياً مي‌گويم که محمد بنا نه تنها تا المپيک 2020 سرمربي ما است، بلکه تا هر زماني که اراده کند، مسئوليت را برعهده خواهد داشت. فدراسيون کشتي نيز با اشتياق از حضور و وجود او استفاده خواهد کرد.وي ادامه داد: بحث‌هاي مطرح شده در خصوص استعفاي بنا هرگز موضوعيت ندارد. بنا با انگيزه همه اتفاقات حوزه فني را رصد مي‌کند و برنامه‌هايش را نيز ارائه داده است. او صرفا به دليل پاره‌اي از مشکلات شخصي، در مسابقات قهرمان کشوري و ديدار روز گذشته با وزير ورزش حضور نداشت.

سخنگوي فدراسيون کشتي درباره ديدار با وزير ورزش خاطرنشان کرد: جلسه خوبي بود و مباحث مفصلي مطرح شد. خوشحالم که عزيزان در وزارت ورزش مسائل کشتي را رصد مي‌کنند. ما هم گزارشي اجمالي از روند آماده‌سازي تيم هاي ملي به وزير ارائه کرديم. کشتي در 9 ماه پيش‌رو، با توجه به ظرفيت مدال‌آوري‌اش بايد بيش از گذشته ديده شود.

رنگرز در خصوص برگزاري مسابقات قهرمان کشوري کشتي فرنگي در سه روز 17، 18 و 19 مهر در بندر امام خميني (ره) تصريح کرد: جا دارد قبل از هر چيزي از زحمات هيئت کشتي استان خوزستان و عوامل برگزاري رقابت‌ها تشکر کنم. اعتقاد دارم زمان برگزاري مسابقات قهرمان کشوري مناسب نيست و اگر خواستار ارتقاي سطح کيفي اين رقابت‌ها هستيم، حتما بايد بازنگري جدي در جايگاه فني مسابقات قهرمان کشوري داشته باشيم. سطح کيفي اين رقابت‌ها نه خوب و نه بد بود. مسابقات در سطح کيفي متوسطي برگزار شد.

وي افزود: در برخي اوزان حضور کشتي گيران پا به سن گذاشته، نااميد کننده بود. به دليل برگزاري مسابقات ليگ، اميدهاي جهان و ارتش‌هاي جهان و اينکه بخشي از کشتي گيران مدعي ما در اين رقابت‌ها شرکت نکردند تا در انتخابي جام تختي که با دو کيلوگرم ارفاق وزن برگزار مي‌شود، کشتي بگيرند؛ سطح کيفي قهرمان کشوري قابل قبول بود. به نظر مي‌رسد با تجميع اين رقابت‌ها و ايجاد وحدت رويه و حذف برنامه‌هاي فني موازي مثل برگزاري مسابقات قهرمان کشوري و انتخابي جام تختي، که هر دو رقابت نيز با يک هدف برگزار مي‌شود، بايد به ارتقاي کيفي مسابقات قهرمان کشوري کمک کنيم و جلوي هزينه‌هاي زائد را هم بگيريم.

مدير فني تيم‌هاي ملي کشتي فرنگي در مورد سهميه‌هايي که از مسابقات کشوري به کشتي‌گيران اختصاص پيدا خواهد کرد، گفت: کميته فني با نظر سرمربي تيم ملي، به اين جمع بندي رسيدند که نفرات اول و دوم قهرمان کشوري به علاوه يکي از نفرات سوم با شاخص شرايط سني و فني با نظر کميته فني، کشتي گير جواني که قابليت سرمايه گذاري فني را داشته باشد، سهميه جام تختي بگيرند.


 خبـــر 

 محمدي:

به کسب هر چهار سهميه باقي مانده اميدواريم

سرمربي تيم ملي کشتي آزاد گفت: تمام برنامه‌ها و تورنمنت‌هايي که در آن شرکت داريم، مشخص است و تعيين کرده‌ايم نفرات بايد کجا کشتي بگيرند تا هر کسي تکليف خودش را بداند.غلامرضا محمدي با تاکيد بر اينکه تمام مسيري که کشتي‌گيران مدعي بايد تا رسيدن به دوبنده تيم ملي تا المپيک طي کنند، کاملا تعريف شده است، اظهار داشت: در روزهاي گذشته راه و روش انتخاب ملي پوشان کاملا مشخص شده است. راهي که از مسابقات قهرمان کشوري آغاز شده و با ليگ داخلي و باشگاه‌هاي جهان ادامه خواهد داشت و سپس انتخابي جام تختي و بعد از آن جام بين المللي تختي را به عنوان يک مرحله مهم در انتخاب تيم خواهيم داشت. بعد از آن يک تورنمنت ديگر را در نظر خواهيم داشت و سپس به قهرماني آسيا مي‌رويم.

وي ادامه داد: تمريناتمان به گزينشي اول متصل خواهد شد و بايد ببينيم چند سهميه در چين خواهيم گرفت. از گزينشي اول، روزشمار ما براي المپيک آغاز خواهد شد و تا لحظه اعزام تيم به توکيو، برنامه‌هاي‌مان را به صورت مکتوب تحويل مدير فني تيم هاي ملي کشتي آزاد داده‌ايم. تمام برنامه‌ها و تورنمنت‌هايي که در آن شرکت داريم، مشخص است و تعيين کرده‌ايم نفرات بايد کجا کشتي بگيرند تا هر کسي تکليف خودش را بداند.

محمدي در پاسخ به اين سوال که فکر مي‌کند از 4 سهميه باقي مانده، چند سهميه در مسابقات گزينشي اول کسب خواهد شد؟ تاکيد کرد: کار سخت است، ولي با تمام اميدمان در اين رقابت‌ها شرکت مي‌کنيم و تلاش‌مان بر اين است که همه سهميه‌ها را در چين بگيريم. اگر اين اتفاق رخ دهد، زمان را ديگر از دست نخواهيم داد و ديگر تمام وقت و انرژي‌مان معطوف به المپيک خواهد شد و مي‌توانيم تمرکزمان را روي اين رقابت‌ها بگذاريم.

سرمربي تيم ملي کشتي آزاد در مورد اينکه گفته مي‌شود غيبتش در مسابقات قهرماني کشور به دليل ناراحتي از برخي موارد بوده، گفت: نه، اينطور نيست، من واقعا کسالت داشتم. در بيرجند حضور نداشتم اما محسن کاوه به عنوان مدير تيم‌هاي ملي و همچنين ابراهيم مهربان به نمايندگي از کادرفني تيم ملي آنجا بودند و ما مرتب با هم در تماس بوديم. هيچ مشکلي هم وجود ندارد و در حال انجام دادن کارها هستيم.

وي در مورد برخي از کشتي گيران مدعي که هنوز به طور دقيق مشخص نشده هر کدام از آنها در کدام وزن المپيکي به رقابت ادامه خواهند داد، خاطرنشان کرد: قطعا چيزهايي در ذهن‌مان هست و با خود بچه‌ها نيز در ارتباط هستيم و با توجه به موجوديت کشتي‌مان در اوزان المپيکي تصميم گيري خواهيم کرد. اجازه دهيد در اين خصوص پروسه مورد نظر طي شود. اين را هم بگويم که اردوهاي تيم ملي را بعد از اتمام جام باشگاه‌هاي جهان، از دهه سوم آذر ماه آغاز خواهيم کرد.

محمدي در پايان درخصوص جلسه روز گذشته با وزير ورزش گفت: در مورد المپيک صحبت کرديم و برنامه‌هاي‌مان ارائه شد. يکي از مسائلي که اکنون پيرامون تيم ملي وجود دارد، مباحث مالي و حقوق‌هاست که بايد حل شود.

خيز سردار آزمون براي عبور از علي کريمي و جواد نکونام

سردار آزمون بهترين گلزن حال حاضر تيم ملي ايران، شانس زيادي براي عبور از دو ملي پوش سابق کشورمان دارد.سردار آزمون که بهترين سالهاي فوتبال ملي و باشگاهي‌اش را تجربه مي‌کند، در آخرين بازي ملي اش مقابل کامبوج هت تريک کرد تا شمار گل هاي ملي وي به عدد 32 برسد.مهاجم 24 ساله تيم ملي کشورمان حالا تنها علي دايي، کريم باقري، جواد نکونام و علي کريمي را در جدول بهترين گلزنان ملي ايران بالاتر از خودش مي‌بيند.

در حالي علي دايي همچنان با 109 گل ملي آقاي گل جهان و بهترين گلزن ملي ايران است که کريس رونالدو فوق ستاره تاريخ فوتبال دنيا با سرعت به سمت رکورد اسطوره فوتبال ايران حرکت مي‌کند و ممکن است به زودي اين رکورد را به نام خود ثبت کند.دايي با اين تعداد گل بهترين گلزن تاريخ فوتبال ايران با پيراهن ملي است و پس از وي کريم باقري با 50 گل قرار دارد. جواد نکونام و علي کريمي دو ملي پوش سابق کشورمان هم هر کدام با 39 و 38 گل ملي در رده‌هاي سوم و چهارم اين جدول قرار مي‌گيرند.

سردار آزمون با هت تريک مقابل کامبوج، حالا با 32 گل در رده پنجم بهترين گلزن ملي ايران قرار دارد و اين فرصت را دارد که در همين بازيهاي مقدماتي جام جهاني با افزودن به تعداد گلهاي ملي‌اش، از علي کريمي و جواد نکونام عبور نمايد.کريم انصاريفرد و مهدي طارمي ديگر مهاجمان آماده و گلزن تيم ملي به ترتيب با 25 و 21 گل زده بعد از سردار آزمون، ششمين و هفتمين گلزن برتر ايران با پيراهن تيم ملي هستند.

توضيح مهاجم استقلال در خصوص غيبتش در تيم اميد

مهاجم تيم فوتبال استقلال گفت: به دليل مصدوميت تيم فوتبال اميد را در قطر همراهي نمي‌کنم.مهدي قائدي که پيش از اردوي قطر به دليل مصدوميت از فهرست تيم اميد خارج شد در اين خصوص گفت: تقريبا دو ماه است که از ناحيه مچ پا مصدوميت دارم که البته در چند مقطع بهتر شد و توانستم بازي کنم. متاسفانه در تمرين آخر تيم اميد باز هم درد داشتم.

وي ادامه داد: البته با آقاي استيلي و شاهرودي گفتم شما بخواهيد و دستور بدهيد با مصدوميت و درد هم بازي مي کنم چون بازي براي تيم کشورم باعث افتخار است اما پزشکان تيم توصيه کردند استراحت کنم که مصدوميتم بدتر نشود. همچنين آقاي استيلي گفت که شرايط تو براي ما مهم است و نمي خواهيم اين مصدوميت بدتر شود؛ بهتر است بعد از بهبود کامل به تيم ملحق بشوي چون ما روي تو حساب کرده ايم.

مهاجم استقلالي تيم فوتبال اميد در پايان گفت: دلم با تيم است و اميدوارم بازيکنان ما مقابل استراليا بهترين عملکرد خودشان را داشته باشند. اين بازي را به دليل مصدوميت از دست دادم اما انشاءالله با رفع کامل مصدوميت و با تشخيص سرمربي اردوهاي بعدي در خدمت تيم هستم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي