جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/07/25 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6237

وزير اقتصاد و امور دارايي:
مشکلات لايحه ماليات بر ارزش افزوده به‌زودي حل مي‌شود

رئيس کل بيمه مرکزي :
مرگ بيمه‌هاي زندگي با اخذ ماليات بر ارزش‌افزوده


شوراي عالي آمايش سرزمين توسعه منطقه ساحلي مکران را بررسي کرد


تريبون


نهادهاي مالي


 وزير اقتصاد و امور دارايي:
 مشکلات لايحه ماليات بر ارزش افزوده به‌زودي حل مي‌شود 

 وزير اقتصاد و امور دارايي گفت: در بازار بورس نوسانات در حد فعلي به نظرم بايد قابل قبول باشد و الان هم موضوع مديريت مي شود تا به يک سطح قابل قبول در بازار بورس برسيم.به گزارش ايسنا، فرهاد دژپسند در حاشيه جلسه هيئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشي درباره مشکلات لايحه ماليات بر ارزش افزوده در مجلس گفت: بارها گفته‌ايم که مواردي از مشکلات که نيازمند اصلاح خود قانون است در مجلس در حال بررسي است. در صحن مطرح شده و به خاطر بخشي از مشکلات اين موضوع دوباره به کميسيون اقتصاد مجلس بازگردانده تا مجدداً بررسي شود.

وي افزود: در پيگيري هايي که من داشتم رئيس کميسيون اقتصادي مجلس گفتند که از هفته بعد اين موضوع در دستور جلسات کميسيون قرار مي‌گيرد، اما درباره آن موادي که بايد اصلاح شود به تبع آن شيوه نامه ها و دستور کار هم بايد اصلاح شود که اين سير کمک مي کند بسياري از مشکلاتي که الان مطرح است حل شود، پس عزيزان صبر کنند تا اين موارد انجام شود.

وي در پاسخ به پرسش ديگري درباره ريزش‌هاي شاخص بورس و علت آن، اظهار کرد: در بازار بورس نوسانات در حد فعلي به نظرم بايد قابل قبول باشد؛ چرا که مي دانيد آن زماني که بورس داشت رشد پيدا مي کرد برخي از صاحب نظران دلسوز با من تماس مي گرفتند و نگراني خود را اعلام مي کردند که اين رشد خيلي سريع، تند و مستمر دارد رخ مي‌دهد که البته آن هم واقعا حباب نبود؛ چرا که ما با عرضه سهام تلاش کرديم که عمق بازار را افزايش دهيم و الان هم موضوع مديريت مي شود تا به يک سطح قابل قبول در بازار بورس برسيم.


 رئيس کل بيمه مرکزي :
 مرگ بيمه‌هاي زندگي با اخذ ماليات بر ارزش‌افزوده 

 
رئيس کل بيمه مرکزي با بيان اينکه اخذ ماليات بر ارزش افزوده از بيمه‌هاي زندگي به معناي مرگ اين نوع بيمه است، اضافه کرد: در صورت اخذ ماليات بر ارزش افزوده از خدمات بيمه‌اي، هزينه تمام شده براي مشتريان افزايش يافته و بدين طريق، افراد به جاي بيمه، پول خود را در بانک سرمايه‌گذاري مي‌کنند.به گزارش ايرنا، غلامرضا سليماني در همايش بيمه‌هاي عمر و تامين آتيه، افزود: بايد از ابزارهايي استفاده کرد که بيمه‌شوندگان با رضايت وارد بيمه عمر و سرمايه‌گذاري در اين بخش شوند.

رئيس کل بيمه مرکزي با بيان اينکه بايد از ابزارهاي نوين در بخش بيمه زندگي استفاده کرد، ادامه داد: از مشکلات و چالش هاي بيمه اين است که افراد بيمه شده نمي‌دانند که شرکت‌هاي بيمه، پول آنها را کجا سرمايه‌گذاري کرده اند.سليماني اضافه کرد: بايد شرايطي فراهم شد تا از افراد بيمه شده سوال شود که تمايل دارند پول آنها در چه بخش‌هاي اقتصادي (بانک، بورس، مسکن و ...) سرمايه‌گذاري شود.وي گفت: در صورت تنوع دادن به ابزارهاي سرمايه‌گذاري در بيمه، مي‌توان شرايطي را فراهم کرد تا افرادي که توان و يا علاقه به سرمايه‌گذاري مستقيم ندارند، به بيمه‌ها اعتماد کرده و در آنها سرمايه‌گذاري کنند.

رئيس کل بيمه مرکزي گفت: بر اساس سند چشم انداز صنعت بيمه ايران در افق سال 1404 بايد به رتبه نخست در منطقه غرب آسيا دست مي‌يافت اما اکنون در جايگاه چهارم قرار دارد.سليماني با اشاره به پرتفوي صنعت بيمه گفت: در نيمه نخست امسال حدود 26 هزار و 500 ميليارد تومان حق بيمه در کشور توليد شد که پيش بيني مي‌شود تا پايان امسال از هدفگذاري 60 هزار ميليارد تومان نيز فراتر برود.وي ادامه داد: قرار بود بر اساس برنامه ششم توسعه بايد ضريب نفوذ بيمه در کشور به هفت درصد مي‌رسد اما اکنون عقب‌تر از اين هدف است.

رئيس کل بيمه مرکزي اضافه کرد: در کشورمان 14.4 درصد از پرتفوي صنعت بيمه مربوط به بيمه زندگي است در حالي که در کشورهاي پيشرفته به حدود 58 درصد مي‌رسد.وي با بيان اينکه عملکرد بيمه‌هاي زندگي بايد شفاف باشد، گفت: اکنون وضعيت سرمايه‌گذاري در بانک و بورس شفاف است به طوري که افراد مي‌دانند که در هر لحظه ارزش دارايي آنها به چقدر رسيده است اما در بيمه اينگونه نيست.رئيس کل بيمه مرکزي خاطر نشان کرد: اکنون 2000 هزار ميليارد تومان نقدينگي در کشور وجود دارد که صنعت بيمه بايد بخشي از آن را جذب کند.وي با بيان اينکه صنعت بيمه در استفاده از تکنولوژي، ضعيف است، اظهار داشت: بيمه ديجيتال بايد تا پايان امسال اجرايي شود، همچنين بايد به سوي بيمه هوشمند برويم.سليماني با انتقاد از اخذ ماليات بر ارزش افزوده، گفت: شنيده مي‌شود که به علت کاهش درآمدهاي نفتي قرار است از صنعت بيمه به ويژه زندگي، ماليات بر ارزش افزوده اخذ شود.

وي با تاکيد بر اينکه اخذ ماليات بر ارزش افزوده از بيمه‌هاي زندگي به معناي مرگ اين نوع بيمه است، اضافه کرد: در صورت اخذ ماليات بر ارزش افزوده از خدمات بيمه‌اي، هزينه تمام شده براي مشتريان افزايش يافته و بدين طريق، افراد به جاي بيمه مي‌روند پول خود را در بانک سرمايه‌گذاري مي‌کنند.


 شوراي عالي آمايش سرزمين توسعه منطقه ساحلي مکران را بررسي کرد 

 شوراي عالي آمايش سرزمين با حضور چهار وزير و دو معاون رئيس جمهوري برگزار و طرح ويژه توسعه و عمران منطقه ساحلي مکران بررسي شد.به گزارش ايرنا، سومين جلسه شوراي عالي آمايش سرزمين و نخستين جلسه اين شورا در سال‌جاري به رياست محمدباقر نوبخت معاون رييس‌جمهوري و رييس سازمان برنامه و بودجه کشور و رييس شوراي مذکور در محل اين سازمان برگزار شد.سواحل مکران تنها سواحل اقيانوسي و بين المللي ايران است که از موقعيت و شرايط ويژه اي براي حمل و نقل و تجارت ساحلي با وجود قرار داشتن منطقه آزاد چابهار در آن برخوردار است.

منطقه مکران داراي 62 بندر صيادي و سه مرکز تخليه صيد است که بخش عمده مراکز تخليه صيد در سواحل سيستان و بلوچستان قرار گرفته اند.به گزارش سازمان برنامه و بودجه کشور، در اين جلسه فرهاد دژپسند وزير امور اقتصادي و دارايي، بيژن نامدار زنگنه وزير نفت، رضا اردکانيان وزير نيرو، محمود حجتي وزير جهاد کشاورزي و عيسي کلانتري معاون رييس‌جمهوري و رييس سازمان حفاظت محيط‌زيست حضور داشتند.

در اين جلسه، دو گزارش در مورد مهمترين اقدام‌هاي انجام شده در مورد مطالعات آمايش سرزمين 31 استان و نيز سند آمايش ملي کشور ارايه شد، همچنين گزارشي از وزارت راه و شهرسازي، از طرح ويژه توسعه و عمران منطقه ساحلي مکران مطرح، که به تصويب شورا رسيد.برپايه اين گزارش، در ادامه اين جلسه، رضا اردکانيان وزير نيرو با تأکيد بر گنجاندن اطلاعات دقيق همه استان‌ها در مطالعات آمايش استان‌ها اظهار داشت: اساس مطالعات آمايش سرزمين، برنامه‌ريزي فرابخشي است و نقش اطلاعات پايه در مطالعات آمايش، بسيار تعيين کننده و اساسي است.

در ادامه اين جلسه عيسي کلانتري معاون رييس‌جمهوري و رييس سازمان حفاظت محيط‌زيست هم با اشاره به طرح توسعه مکران گفت: تمام مردم دنيا از آب دريا استفاده بهينه مي‌کنند و برنامه‌ريزي ما در منطقه مکران بايد به‌گونه‌اي باشد که مردم را از استفاده از دريا محروم نکنيم و فاصله دو کيلومتري صنايع و ساير امکانات توسعه را بايد در توسعه اين منطقه مورد توجه قرار داد.محمود حجتي وزير جهاد کشاورزي نيز با اشاره به طرح توسعه مکران اظهار داشت: در توسعه مکران بايد از آب دريا استفاده شود و با استفاده بي‌رويه از آب آبادي‌ها، نبايد آبادي‌ها را از بين ببريم و استفاده از آب دريا در صنايع اهميتي اساسي دارد.

فرهاد دژپسند وزير امور اقتصادي و دارايي نيز مباحث کلان را در مطالعات آمايش سرزمين بسيار بااهميت دانست و گفت: در جلسات آمايش سرزمين، نبايد از اين امر مهم غفلت کرد.در ادامه اين جلسه، آيين‌نامه‌هاي نحوه برگزاري جلسات شوراي عالي آمايش سرزمين نيز به تصويب رسيد و مقرر شد که براي تصويب نهايي در جلسه هيأت وزيران مطرح شود.


 تريبون 

 اعضاي تعاوني‌هاي مسکن ديگر نگران آورده خود نباشند

معاون وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي از حل مشکل مالي تعاوني‌هاي مسکن خبر داد و گفت: با طرحي که در قالب همکاري با بانک توسعه تعاون دنبال خواهيم کرد تامين مالي منظم پروژه‌هاي مسکن تضمين و اعضاي تعاوني‌هاي مسکن خانه‌دار مي‌شوند.

محمد کبيري در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار کرد: تعاوني‌هاي مسکن همواره با مشکل نبود نظارت اعضا بر آنها و عدم تامين مالي منظم پروژه روبه رو بودند. خوشبختانه با سامانه‌اي که طراحي کرديم اين مشکل مرتفع شده و امکان نظارت اعضا بر تعاوني‌هاي مسکن و ضمانت تامين مالي منظم پروژه‌ها به وجود آمده است.

وي افزود: در قالب تفاهم‌نامه‌اي که با بانک توسعه تعاون منعقد کرديم در صورتي که اعضاي تعاوني مسکن نتوانند آورده خود را تکميل يا سهمشان را پرداخت کنند بانک وارد عمل شده و اين مبلغ را مي‌پردازد با اين کار پروژه متوقف يا طولاني نمي‌شود و اين مبلغ در قالب تسهيلات از اعضا گرفته مي‌شود و متقاضي پولش را به بانک مي‌پردازد. درواقع بانک تامين مالي پيمانکار را برعهده مي‌گيرد تا پروژه با سرعت پيش برود.

معاون وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي در ادامه با تاکيد بر حمايت از استارت آپ‌ها و شرکتهاي دانش بنيان در حوزه تعاون، گفت: وزارت تعاون از استارت آپ‌هايي که در قالب تعاون توسط دانشجويان تشکيل شود به طور ويژه حمايت مي‌کند. يکي از برنامه‌هاي ما براي حمايت از استارت آپ‌هاي دانش بنيان، تامين مالي خرد سرمايه‌گذاران استارت آپي است که در قالب اين طرح اصل سرمايه سرمايه‌گذاران توسط صندوق ضمانت سرمايه‌گذاري بخش تعاون تضمين مي‌شود که يک ويژگي مهم براي تامين کنندگان مالي محسوب مي شود.

کبيري تصريح کرد: در قالب اين طرح متقاضيان مي توانند طرح و ايده استارت آپي خود را در سايت صندوق ضمانت سرمايه‌گذاري بخش تعاون به ثبت برسانند و چنانچه طرحشان مورد تاييد صندوق قرار گرفت در معرض ديد عموم قرار مي‌گيرد و سرمايه‌گذاران مي‌توانند به اين وسيله در تامين مالي طرح‌هاي داراي توجيه اقتصادي مشارکت کند.

معاون امور تعاون وزير کار درعين حال با اشاره به امضاي تفاهم‌نامه همکاري با صندوق نوآوري شکوفايي و بانک توسعه تعاون براي تشکيل مراکز نوآوري و توسعه تعاون گفت: هدف ما اين است که انديشکده‌هاي بخش تعاون را در اين مراکز ايجاد کنيم. اين انديشکده ها از کارآفرينان و تعاونگران متشکل شده و در کنار آن تعاوني‌هاي دانش بنيان هم به وجود مي آيند.

وي ميزان تسهيلات پرداختي به تعاوني‌هاي دانش بنيان را در فاز اول 85 ميليارد تومان عنوان کرد و گفت:براي آنکه خط مالي مناسب جهت تجاري سازي محصولات تعاوني‌هاي دانش بنيان اختصاص يابد صندوق‌هاي ريسک پذير (vc) را راه اندازي خواهيم کرد تا تامين مالي مورد نياز براي توسعه و تجاري سازي محصولات و خدمات تعاوني‌هاي نوآور و دانش بنيان و حمايت از طرح‌هاي خلاقانه فراهم شود.

پيش‌بيني جديد صندوق بين‌المللي پول از اقتصاد ايران

صندوق بين‌المللي پول در گزارش جديد خود، نرخ رشد اقتصادي پيش‌بيني شده براي ايران را کاهش داد.به گزارش ايسنا، گزارش جديد صندوق بين المللي پول از پيش بيني وضعيت اقتصادي کشورهاي مختلف حاکي از کاهش بيشتر رشد اقتصادي ايران در سال جاري خواهد بود. اين نهاد با اشاره به تشديد تحريم‌هاي آمريکا بر ضد ايران پيش‌بيني کرد که رشد اقتصادي اين کشور در سال 2019 منفي 9.5 درصد باشد که 3.5 درصد بيشتر از پيش بيني قبلي آن است. صندوق به مانند بانک جهاني اعلام کرده که از سال آينده شرايط اقتصادي ايران بهتر خواهد شد و در سال آينده به صفر درصد خواهد رسيد.

اقتصاد ايران در سال 2018 نيز با رشد منفي مواجه شد و 4.8 درصد کوچک‌تر شد. پيش‌تر بانک جهاني نيز در گزارش خود اعلام کرده بود که اقتصاد ايران سال 2019 را با رشد منفي 8.6 درصدي به پايان خواهد برد اما روند رو به رشد آن از سال بعدي از سر گرفته مي‌شود و به 0.1 درصد در سال 2020 و يک درصد در سال 2021 خواهد رسيد.

به دنبال خروج يکجانبه آمريکا از توافق هسته اي در سال گذشته و اعمال مجدد تحريم‌ها، بخش هاي زيادي از اقتصاد ايران هدف تحريم هاي آمريکا قرار گرفته اند.

صندوق بين المللي پول در گزارش خود اعلام کرده است که بسياري از کشورهاي نوظهور نظير ايران، ترکيه و آرژانتين کماکان با مشکلات شديد کلان اقتصادي دست به گريبان خواهند بود. اين نهاد نرخ تورم در ايران را تا پايان امسال 35.7 درصد پيش‌بيني اما اعلام کرده است که با تداوم روند نزولي نرخ تورم، در سال 2020 شاهد تورم 31 درصدي در ايران خواهيم بود.صندوق بين المللي پول در گزارش خود هم چنين پيش‌بيني کرده است که نرخ بيکاري در ايران طي سال بعد افزايش يابد و از 14.5 درصد در سال گذشته به 16.8 درصد در سال جاري و 17.4 درصد در سال 2020 افزايش يابد.اين نهاد تراز حساب جاري ايران را در سال جاري معادل منفي 2.7 درصد از توليد ناخالص داخلي و براي سال 2020 معادل منفي 3.4 درصد از توليد ناخالص داخلي پيش‌بيني کرده است.

عملکرد واحد هاي بزرگ ثبت کرد؛

صادرات 3.4 ميليون تني شمش فولاددر نيمه نخست امسال

بررسي عملکرد 11 واحد بزرگ فولاد سازي کشور در نيمه نخست امسال گوياي صادرات سه ميليون و 488 هزار و 867 تن شمش و توليدات فولادي است که در مقايسه با مدت مشابه در سال 97 رشد سه درصدي را نشان مي دهد.به گزارش ايرنا، آمار کارخانه هاي ذوب آهن و مبارکه اصفهان، فولاد خوزستان، هرمزگان، فولاد آلياژي ايران، فولاد خراسان، کاوه جنوب،صبا فولاد، سنگ آهن چادرملو و فولاد بناب در مجموع شهريور ماه امسال صادرات 584 هزار و 520 تن را نشان مي دهد که نسبت به ماه مشابه در سال گذشته، حاکي از رشد 60 درصدي است که از جهش قابل توجه در مقايسه با پارسال برخوردار است.

بيشترين رشد صادرات شهريورماه 98 مربوط به فولاد الياژي ايران ( يزد ) با 168 درصد است در زمينه ميلگرد با صدور 9 هزار و 994 تن ثبت شد و بالاترين افت صادرات در آخرين ماه تابستان مربوط به فولاد خراسان در ارتباط با ميلگرد و رقم 129 تن که 99 درصد نسبت به شهريور 97 کاهش نشان مي دهد. همچنين در ارتباط با بازدهي واحد هاي مزبور در دوره 6 ماهه امسال، صادرات ميلگرد فولاد بناب با رقم 21 هزار و 190 تن نسبت به مدت مشابه در سال گذشته رشد يکهزار و 219 درصدي را ثبت کرد و فولاد خوزستان به همراه صبا فولاد به شکل مشترک کاهش 16 درصدي را در اين مدت داشتند.


 نهادهاي مالي 

 ادامه خدمات رساني بانک ملي به زائران حسيني

بانک ملي - همزمان با فرا رسيدن ايام پياده روي اربعين حسيني، کارکنان بانک ملي ايران با پيوستن به عشاق حسين(ع) ، اقدامات متنوعي را براي خدمت رساني به زائران حرم امام حسين (ع) انجام داده اند.

به گزارش روابط عمومي بانک ملي ايران، اين بانک به منظور ارايه خدمات مطلوب و پذيرايي از زائران اربعين حسيني، علاوه بر برپايي موکب در مسير پياده روي اربعين، تمهيدات ويژه اي را در شعب مرزي خود و مسير پياده روي اربعين انديشيده که ضمن استقبال از سوي زائرين با تقدير مسئولين نيز مواجه گرديد.

قرعه کشي حساب هاي قرض الحسنه پس اندازبانک سپه

بانک سپه - با برگزاري چهل و يکمين مرحله قرعه کشي حساب هاي قرض الحسنه پس انداز بانک سپه 295 برنده خوش شانس جايزه يک ميليارد ريالي کمک هزينه خريد مسکن مشخص شدند.به گزارش پايگاه اطلاع رساني بانک سپه؛ در اين مراسم که با حضور نمايندگاني از دادستاني کل کشور، وزارت امور اقتصادي و دارايي، بانک مرکزي ج.ا.ا و عضو هيئت مديره و جمعي از مديران بانک برگزار شد، برندگان خوش شانس چهل و يکمين مرحله قرعه کشي حساب هاي قرض الحسنه پس انداز بانک سپه مشخص شدند.

بنابراين گزارش، تعداد کل جوايز اين دوره از قرعه کشي حساب ها 476 هزار و 143 فقره بود که 295 جايزه آن مربوط به کمک هزينه خريد مسکن (هرکدام به مبلغ يک ميليارد ريال)، 495 جايزه کمک هزينه خريد خودروي ايراني (هرکدام به مبلغ 300 ميليون ريال)، يک هزار و 895 جايزه کمک هزينه سفر به عتبات عاليات (هرکدام به مبلغ 20 ميليون ريال) و 473 هزار و 458 جايزه کمک هزينه خريد صنايع دستي(هرکدام به مبلغ يک ميليون ريال) بود.

بر اساس اين گزارش تعداد کل حساب هاي حائز شرايط قرعه کشي
3 ميليون و 590 هزار و 331 فقره بوده است.

رييس اداره کل روابط عمومي بانک مسکن اعلام کرد:

اولين جشنواره انشاء نويسي برگزار مي شود

بانک مسکن - متاسفانه با وجود بارندگي‌هاي سال گذشته، همچنان بحران بي آبي يکي از بزرگترين بحران‌هايي است که سرزمين ما را تهديد مي‌کند و آمارها خبرهاي خوبي را براي ما به همراه ندارند.به گزارش پايگاه خبري بانک مسکن- هيبنا ،مهدي احمدي گفت : با توجه به سرعت برداشت آب‌هاي زيرزميني در کشور ما که سه برابر استاندارد جهاني است و همچنين اتمام سفره ‏هاي زيرزميني تا 50 سال آينده در 12 استان ايران و با توجه به مصرف آب روزانه 190 ليتر آب براي هر شهروند ايراني که از استانداردهاي جهاني فاصله بسياري دارد نگراني هاي زيادي در خصوص بحران کم آبي براي نسل هاي آينده احساس مي شود.

در همين راستا و با توجه به بحران کم آبي، بانک مسکن از اسفندماه 1396 تصميم گرفت در کنار ديگر مسووليت‌هاي اجتماعيش نسبت به اجراي کمپيني اجتماعي به منظور ترغيب به صرفه جويي و مصرف صحيح آب اقدام نمايد و اين جشنواره با همين هدف و به منظور جلب حمايت مردم در مصرف صحيح آب و درخواست ياري از دانش‌آموزان عزيز که آينده‌ سازان اين مرز و بوم هستند طراحي و اجرا مي‌شود.

رييس اداره کل روابط عمومي بانک مسکن افزود : جشنواره انشانويسي با موضوع "اگر آب نباشد" و ويژه دانش آموزان دوره اول متوسطه برگزار مي شود.

مديرعامل جديد بانک سينا معرفي شد

بانک سينا - آيين تکريم و معارفه مديران عامل قبلي و جديد بانک سينا با حضور رئيس بنياد مستضعفان انقلاب اسلامي، اعضاء هيئت مديره و هيات عامل، مديران، روساي ادارات و جمعي از کارکنان بانک سينا در سالن اجتماعات بانک برگزار شد.به گزارش روابط عمومي بانک سينا در ابتداي اين مراسم، مهندس فتاح رئيس بنياد مستضعفان انقلاب اسلامي ضمن تسليت ايام سوگواري اربعين حسيني (ع)، با بيان آنکه بانک سينا، بانکي خوشنام بي حاشيه وبي مسئله است؛گفت: اين اواخر، برخي سعي داشتند با هدف مخدوش کردن بانک، براي آن حاشيه ايجاد کنند که خوشبختانه اين شگرد پاسخ نداد و بانک سينا اکنون در موقعيت قابل قبولي است.

وي افزود: انتظار ما از بانک سينا بالاست و هر رتبه و جايگاهي که دارد بايد به مصداق آيه من ذالذي يقرض ا... قرضاً حسناً از طريق کمک به محرومين و مستضعفين و اعطاء قرض الحسنه به جايگاه بالاتر ارتقاء يابد. ما از منابع بنياد براي تقويت اين اصل که در قرآن کريم برآن تاکيد شده کمک مي کنيم تا رتبه و اعتبار بانک در بين مردم، جامعه و نظام بيش از پيش ارتقاء يابد و بانکي نمونه در شان و تراز نظام اسلامي را شاهد باشيم.

افتتاح مدرسه بانک تجارت درشهرستان ايذه

بانک تجارت - با مشارکت بانک تجارت مدرسه دو کلاسه "اميد تجارت" در روستاي مورد فل شهرستان ايذه استان خوزستان به بهره برداري رسيد.به گزارش روابط عمومي بانک تجارت، در اين مراسم که با حضور رزازان رئيس هيات مديره اين بانک ، احمدي آذر رئيس اداره روابط عمومي و مديران بانک تجارت خوزستان، معاون فرماندارشهرستان ايذه و ساير مسئولين شهردر روستاي موردفل از توابع شهرستان ايذه همراه بود، مدرسه دو کلاسه اميد تجارت در ميان شور و شوق وصف ناپذير دانش آموزان اين روستا افتتاح شد. رييس هيات مديره بانک تجارت در اين مراسم با ابراز خرسندي از حضور در جمع مردم روستاي موردفل گفت: يکي از ارزشمندترين اقدامات بانک تجارت علاوه بر انجام وظايف ذاتي خود کارنامه درخشان در عمل به مسئوليت هاي اجتماعي است که مهمترين آن مشارکت در ساخت مدرسه در مناطق محروم کشور به شمار مي رود.

وي با اشاره به پروژه هاي انجام شده و اقدامات بانک در احداث مدارس در ساير نقاط کشور افزود: مدرسه روستاي موردفل، پنجمين مدرسه اي است که بانک تجارت در مهر ماه امسال افتتاح کرده و اميدواريم با اين اقدامات گامي هر چند کوچک در رفع محروميت ها برداشته شود.رئيس هيات مديره بانک تجارت تصريح کرد : رويکرد بانک تجارت اين است که دانش آموزان مناطق محروم نيز به عنوان آينده سازان ايران در وضعيت بهتري به ادامه تحصيل پرداخته و از حداقل امکانات آموزشي مورد نياز بهره مند باشند.

کردي معاون فرماندار ايذه از اقدامات بانک تجارت در ساخت مدرسه در روستاي محروم موردفل تقدير و اظهار اميدواري کرد که اين اقدامات بتواند زمينه ساز رشد و بالندگي نسل آينده باشد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي