جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/08/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 6250


سرطان پوست از فوليکول هاي مو شروع مي شود


تاثير سيگارهاي الکترونيکي بر سلامت قلب


مقاله


يادداشت


 سرطان پوست از فوليکول هاي مو شروع مي شود 

 به گزارش مهر، فوليکول هاي مو، عضو پيچيده اي هستند که در لايه هاي پوست قرار دارند. سلول هاي رشدنيافته توليدکننده رنگدانه موجب تغييرات ژنتيکي عامل سرطان مي شوند و در مرحله دوم، در معرض سيگنال هاي طبيعي رشد مو قرار مي گيرند.مطالعه نشان مي دهد برخلاف فوليکول هاي عادي و طبيعي، سلول هاي بنيادي رنگدانه سرطان زا از فوليکول ها خارج شده و موجب ايجاد ملانوماهاي در اطراف پوست مي نمايند و سپس عمق پيدا مي کنند.«مايومي ايتو سوزوکي»، سرپرست تيم تحقيق از دانشگاه نيويورک، در اين باره مي گويد: «با تاييد اينکه سلول هاي سرطان زا رنگدانه در فوليکول هاي مو خاستگاه اصلي ملانوما هستند، ما بهتر به بيولوژي اين سرطان و ايده هاي جديد براي مقابله با آن دست خواهيم يافت.»سلول هاي بنيادي که بالغ شده و به ملانوسيت ها تبديل مي شوند با جذب برخي از اشعه هاي ماوراءبنفش خورشيد که به DNA آسيب مي رسانند از پوست محافظت مي کنند.


 تاثير سيگارهاي الکترونيکي بر سلامت قلب 

 به گزارش ايسنا، محققان با بيان اينکه سيگارهاي الکترونيکي به سلامت قلب ضرر مي‌رساند، اظهار داشتند: يافته‌هاي بدست آمده باور به اينکه اين سيگارها بي‌خطر هستند را رد مي‌کند.نتايج بررسي‌ها حاکي از آن است ذرات ريز موجود در هواي آلوده که وارد جريان خون مي‌شوند به طور مستقيم بر قلب تاثير مي‌گذارند که به گفته محققان اين ادعا در مورد سيگارهاي الکترونيکي نيز صحيح است.محققان آمريکايي اظهار داشتند: هنوز تحقيقات کافي در مورد تاثيرات سيگارهاي الکترونيکي بر سلامت انجام نگرفته‌است. بسياري از افراد بر اين باورند که اين محصول براي سلامت بي‌خطر است اين درحاليست که دلايل بسياري وجود دارد که لازم است بر اساس آن‌ها نسبت به مضرات سيگارهاي الکترونيکي براي سلامت قلب نگران بود.بر اساس يافته‌هاي جديد محققان آمريکايي، سيگارهاي الکترونيکي حاوي ترکيب‌هايي از قبيل نيکوتين، فلزات و طعم دهنده‌هاست که به بروز مشکلات قلبي کمک مي‌کنند.ذرات ريز موجود در جريان خون فشار خون، ضربان قلب را افزايش داده و به تنگي عروق و التهاب منجر مي‌شود که تمامي آن‌ها با بيماري‌ قلبي مرتبط هستند.


  مقاله 

 روغن حيواني خوب است يا بد؟

مهسا خدامراد

به طور کلي چربي‌هاي اشباع، 10 درصد انرژي مصرفي روزانه افراد را تشکيل مي‌دهد، بنابراين اگر افراد بيشتر از اين مقدار چربي‌هاي اشباع را مصرف کنند، سلامت قلب و عروق آن‌ها به خطر مي‌افتد. چربي‌هاي اشباع در دماي محيط جامد هستند که از جمله اين چربي‌ها مي‌توان به کره، روغن حيواني و چربي موجود در گوشت و لبنيات اشاره کرد.

تنها بايد 20 تا 30 درصد انرژي دريافتي روزانه افراد از چربي‌ها باشد که از اين ميان سهم چربي‌هاي اشباع 10 درصد است در حالي‌که امروزه حدود 40 درصد انرژي دريافتي روزانه اشخاص از چربي‌ها تامين مي‌شود که از اين ميان سهم چربي‌هاي اشباع حدود 15 تا 20 درصداست.

اکنون در رژيم غذايي افراد ميزان چربي‌هاي اشباع افزايش پيدا کرده است همچنين از سوي ديگر اشخاص از کربوهيدرات‌هاي تصفيه شده مانند نان‌هاي بدون سبوس مانند نان لواش و بربري، برنج سفيد و سيب‌زميني به‌ويژه سيب‌زميني سرخ شده به ميزان بيشتري در برنامه غذايي خود استفاده مي‌کنند، بنابراين با قرار گرفتن اين 2 عامل در کنار هم احتمال ابتلا به بيماري‌هاي قلبي و عروقي تا چندين برابر افزايش پيدامي‌کند.

يک قاشق روغن حيواني، 9 گرم چربي اشباع دارد و 45 درصد ميزان انرژي دريافتي روزانه ما را به چربي‌هاي اشباع تامين مي‌کند، بنابراين اگر2 قاشق غذاخوري روغن حيواني در روز مصرف کنيم، 100 درصد نياز ما به چربي‌هاي اشباع تامين مي‌شود.


 يادداشت 

 بِه تنها يک ميوه نيست؛ آن‌را جدي بگيريد!

ابراهيم علي آبادي

يکي از قديمي‌ترين ميوه‌هايي که مي‌شناسيم و اکثر ما با آن خاطره داريم، بِه است؛ ميوه‌اي که اغلب ما طعم مربا را با آن تجربه کرده‌ايم و البته ميوه‌اي مقاوم در برابر خرابي که مادربزرگ‌ها آن را براي زمستان و سرماخوردگي در صندوق‌خانه‌هاي شان ذخيره مي‌کردند.

بِه يا سيب طلايي نه فقط يک ميوه که يک ماده مغذي بسيار لازم براي بدن است؛ يک منبع غني از ويتامين c، ضد آلرژي، کم کالري اما سرشار از فيبر غذايي و آنتي اکسيدان‌، سديم و کلسترول کم، خواص ضدويروس بالا و... مي باشد.

اين ميوه با طبع گرمي که دارد، بهترين گزينه براي روزهاي سرد و نيز افسردگي فصلي است و به دليل همين طبع گرم ميوه‌اي مناسب براي دستگاه گوارش است؛ به غني از فيبر و براي کاهش اسيد معده، درمان زخم معده، جلوگيري از بيماري‌هاي دستگاه گوارش و سرطان روده بزرگ و تسهيل در هضم غذا مفيد است. با درست کردن معجون به وعسل مي‌توان از التهاب و دردناکي بيماري‌هايي چون کوليت، اسهال، يبوست و عفونت‌هاي روده کاست. ضمن اين که مصرف منظم ميوه به براي سم‌زدايي کبد و درمان کبد چرب مفيد است.

در مودر سرماخوردگي و آنفلوآنزا نيز دانه‎هاي به و نيز به آب‌پز شده براي مقابله با باکتري‌ها بسيار موثرند. به ميوه‌اي است که ديابتي‌ها و آناني که فشارخون بالايي دارند، به آسودگي مي‌توانند ازآن استفاده کنند؛ چون ميوه حاوي مقادير بالاي فيبر و شاخص گليسمي پايين است و در جلوگيري از افزايش سطح قند خون و همچنين کاهش ميزان قند خون افراد ديابتي موثر است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي