جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/08/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 6250

با حضور وزير نيرو؛
افتتاح مجهزترين تصفيه خانه آب کشور در مهاباد

معاون فني اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري تهران :
اجراي عمليات جنگل کاري در 450 هکتار از اراضي استان تهران

رئيس بيمارستان عيسي بن مريم (ع):
کسب رتبه اول بيمارستان عيسي بن مريم(ع) اصفهان در بخش زايشگاه در کشور


خبر


در استان


 با حضور وزير نيرو؛
 افتتاح مجهزترين تصفيه خانه آب کشور در مهاباد 

 اروميه – صديقي

با حضور وزير نيرو، مجهزترين تصفيه خانه آب شرب کشور در مهاباد به بهره برداري رسيد.مدير امور آب و فاضلاب شهري مهاباد در خصوص مشخصات اين طرح با بيان اينکه تصفيه خانه آب مهاباد مجهزترين تصفيه خانه آب شرب کشور به شمار مي‌رود افزود: اين تصفيه‌خانه با ظرفيت تزريق 750 ليتر آب در ثانيه قادر است تا افق سال 1418 براي بيش از 246 هزار نفر جمعيت شهري مهاباد آب شرب سالم و بهداشتي تامين کند.محمد معروفي با بيان اينکه اين تصفيه‌خانه هم‌اکنون وارد مدار شده و 80 درصد آب شهر مهاباد نيز از طريق آن تامين مي‌شود، اضافه کرد:اين تصفيه‌خانه در چهار فاز مختلف قبل از بهره برداري تست و تاييد نهايي شده است و با نصب کامل اتصالات داخلي شبکه آبرساني، آب شرب موردنياز شهروندان مهابادي به طور کامل از طريق اين تصفيه‌خانه تامين مي‌شود.وي با بيان اينکه تصفيه‌خانه مهاباد با بيش از 628 ميليارد ريال هزينه احداث شده است افزود:اين تصفيه‌خانه از نوع «داف» که جديدترين فرآيند تصفيه آب در سطح کشور است و براساس نوع مواد و وضعيت کيفيت آب سد از لحاظ بيولوژيکي طراحي شده و بر اين اساس با وارد شدن به مدار مشکل کيفيت و تغيير رنگ آب شرب اين شهر نيز به طور کامل مرتفع مي‌شود.مدير امور آب و فاضلاب شهري مهاباد افزود: عمليات احداث اين تصفيه‌خانه در قالب قرارداد ساخت، بهره‌برداري و انتقال (BOT) در سال 1393 آغاز شده است.

احداث اين‌گونه تصفيه‌خانه‌ها براساس اهداف و استراتژي‌هاي وزارت نيرو و شرکت مهندسي آب و فاضلاب کشور در جهت استفاده از منابع آبهاي سطحي و سرمايه گذاري‌هاي بخش خصوصي و اجراي اصل 44 است.


 معاون فني اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري تهران :
 اجراي عمليات جنگل کاري در 450 هکتار از اراضي استان تهران 

 شرق استان تهران-ايرج صادقعلي

معاون فني اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان تهران از اجراي عمليات جنگل کاري در 450 هکتار از اراضي اين استان طي سال جاري خبر داد.به گزارش خبرنگارآفرينش، سيد علي عظيمي در جمع خبرنگاران حاضر در اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان تهران با اشاره به اين که مبلغ 1 ميليارد و 540 ميليون تومان اعتبار براي جنگل کاري و مراقبت از پوشش گياهي استان تهران در نظر گرفته شده است، افزود: با برنامه ريزي هاي به عمل آمده 100 هکتار جنگل کاري در منطقه آبعلي شهرستان دماوند و 350 هکتار عمليات مراقبت و آبياري از مناطق جنگل کاري شده سال گذشته در حوزه هاي آبخيز سله بن شهرستان فيروزکوه و لوارک شهرستان شميرانات انجام خواهد شد.وي اضافه کرد: اقدامات بيولوژيکي با رويکرد جامع نگري در حوزه هاي آبخيز انجام مي‌شود و هدف اصلي اين گونه اقدامات تقويت و بهبود پوشش گياهي و حفاظت خاک در مقابل فرسايش است.معاون فني اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان تهران گفت: اين اقدامات با هدف توسعه پوشش گياهي و افزايش سرانه اراضي جنگلي در استان تهران طي سال جاري و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملي عمليات جنگل کاري، و مراقبت و آبياري در سطح 450 هکتار اجرا مي‌شود.


 رئيس بيمارستان عيسي بن مريم (ع):
 کسب رتبه اول بيمارستان عيسي بن مريم(ع) اصفهان در بخش زايشگاه در کشور 

 اصفهان –راعي

رئيس بيمارستان عيسي بن مريم از کسب رتبه اول بيمارستان عيسي بن مريم(ع) اصفهان در بخش زايشگاه در کشور خبر داد.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، سيد امين رضا طباطبايي در جمع اصحاب رسانه گفت: بر اساس رتبه بندي سازمان بهداشت بيمارستان عيسي بن مريم (ع) موفق به کسب رتبه اول کشور در حوزه‌هاي پزشکي، پيرا پزشکي، مامايي و زايشگاه شده است.وي بيان کرد: بيمارستان عيسي بن مريم با قدمت و سابقه حدود 200 هزار متولد تا به امروز و ماهيانه 125 زايمان طبيعي لوح برتر بيمارستان دوستدار مادر و ترويج زايمان طبيعي و لوح برتر بيمارستان دوستدار کودک را کسب کرده است.عضوهيات مديره بيمارستان عيسي بن مريم (ع) با اشاره به يکصدو پانزدهمين سال تاسيس بيمارستان عيسي بن مريم (ع) افزود:چشم انداز کلي اين بيمارستان ارائه خدمات با کيفيت در کمترين زمان به بيماران و مراجعه کنندگان است.

بيمارستان عيسي بن مريم؛ تنها بيمارستان غيرآموزشي اصفهان

طباطبايي گفت: بيمارستان عيسي بن مريم (ع) تنها بيمارستان غيرآموزشي اصفهان است که خدمات خود را با تعرفه دولتي به مردم و همشهريان ارئه مي‌دهد.

وي با اشاره به بخش‌هاي مختلف بيمارستان اضافه کرد: بيمارستان عيسي بن مريم در بخش‌هاي مختلفي از جمله ارتوپدي، بخش زنان و زايمان، جراحي پلاستيک و زيبايي، جراحي ستون فقرات، اورولوژي، چشم، گوارش، روان پزشکي، طب سنتي، طب فيزيکي، پوست و مو، آسم و آلرژي، غدد، گوش و حلق بيني به بيماران خدمت‌رساني مي‌کند.

رييس بيمارستان عيسي بن مريم بيان داشت: ماهيانه بالغ بر 17 هزار ويزيت و 750 عمل جراحي و روزانه حدود 7 زايمان در بيمارستان عيسي بن مريم (ع) انجام مي شود.

طباطبايي ادامه داد: اين بيمارستان با داشتن 19 بخش تخصصي و فوق تخصصي ، 7 اتاق عمل ، 120 تخت فعال و 550 نفر کادر مجرب و جوان که 250 نفر از آنان را کادر پرستاري تشکيل مي دهند مشغول خدمت رساني به بيماران است .

رئيس و عضو هيات مديره بيمارستان عيسي بن مريم (ع) ادامه داد:بخش‌هاي مختلف بيمارستان که فرسوده و غيرقابل را حدالامکان نوسازي کرده ايم، اما بخش‌هايي که ارزش تاريخي دارد مرمت و حفظ مي‌شود. بازسازي اين بخش‌ها با دستان خيران امکان پذير شده است.

فراهم‌سازي مقدمات موزه بيمارستان عيسي بن مريم (ع)

طباطبايي اذعان داشت: کل اين بيمارستان ثبت ملي ميراث فرهنگي مي‌باشد و همين امر موجب محدوديت براي ساخت و توسعه بيمارستان را فراهم مي‌ساخت با پيگيري‌هاي انجام شده و در جلسه‌اي که با ميراث فرهنگي و استاندار داشتيم اين محدوديت‌ها به حداقل رسيد و بخش‌هايي که فاقد ارزش تاريخي است را مرمت نموده ايم.

او از فراهم‌سازي مقدمات موزه بيمارستان عيسي بن مريم خبر داد و گفت: موزه بيمارستان به دليل حفظ تاريخچه و سابقه يکي از اقدامات ضروري و مفيد مي‌باشد. با همکاري خيريه و گروهي از تاريخ شناسان و همت مرکز اسناد ملي و کتابخانه ملي آغاز شده که پروژه را با تحقيقات نظام‌مند پيش خواهند برد و پس از آن فضاي ويژه‌اي را براي اين موزه تدارک خواهيم ديد.

در ادامه، مدير عامل و عضو هيات مديره اين بيمارستان درباره خيريه عيسي بن مريم (ع) گفت: يک سال از افتتاح خيريه عيسي بن مريم مي‌گذرد و برنامه‌هاي موثري از لحاظ فکري و مالي در دستور کار قرار داده شده است.مدير عامل و عضو هيات مديره بيمارستان عيسي بن مريم (ع)اظهار داشت: خيريه بيمارستان عيسي بن مريم (ع) در راستاي حمايت از بيماران نيازمند، بازسازي و توسعه بيمارستان افتتاح شده است.

رسول ياحي بيان کرد: ويژگي شاخص اين خيريه خدمات دهي به کساني که فقط مشکلات مالي دارند، نمي‌باشد بلکه نکته قابل توجه اين است که بعضا افرادي که دچار فقر عاطفي هستند را خيريه در جهت بهبود فرهنگ و بهداشت به آنها خدمت رساني مي کند.


 خبر 

 سرپرست شرکت عمران انديشه:

در حوزه شهرسازي به نقطه مطلوبي رسيده‌ايم

برزگر-شهريار

با توجه به تامين نيازهاي شهروندان شهرانديشه در حال حاضر ميتوانيم ادعا کنيم در حوزه شهرسازي به نقطه مطلوبي رسيده ايم .

مهندس مسلم خاني سرپرست شرکت عمران شهر جديد انديشه ضمن بيان مطالب فوق گفت:در دوره مديريت جديد مجموعه مديريتي شهر انديشه رويکرد خود را به سمت ارتقاء کيفيت زندگي مردم تغيير داده است و با توجه به اينکه در حوزه کمي کار خود را انجام داده ايم در حال حاضر با استراتژي و هدف ارتقاء کيفيت زندگي مردم در حوزه فرهنگي و اجتماعي طرحهايي پيش بيني کرده ايم و تمام سعي و تلاش خود را در جهت مهيا کردن شرايط زندگي مطلوبتر و بهتر بکار خواهيم بست.

وي پروژه هاي جاري شرکت عمران و همچنين پروژه هاي آتي اين شرکت را احداث ره باغ، مدرسه اجتماعي، کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان، پياده راه سلامت، قطار شهري، بيمارستان مهر انديشه و نورپردازي بازار نقش انديشه و مسجد سلمان فارسي و … در شهر انديشه عنوان کرد و گفت:دو پروژه مرکز شهر در محله ايران شهر که يک محله فاخر است و پروژه ره باغ توسط مهندس اسلامي مقام محترم وزارت شهرسازي افتتاح شده که اين دو پروژه در جهت ارتقاء کيفيت زندگي مردم طراحي شده است که پروژه مرکز شهر در فضاي بيش از 48 هکتار قرار گرفته و کاربري‌هايي پيش بيني شده که همه نگاهمان، نگاه فرامنطقه اي است يعني خدمات فرامنطقه اي ارائه خواهد شد و نمونه اي از آن کاربري درماني است که خدمات آن به مردم غرب استان تهران ارائه خواهد شد.

همچنين در ضلع ديگر آن پروژه آموزش عالي پيش بيني شده که زمين آنها در اختيار دانشگاه خواجه نصير قرار گرفته و قرار است دانشگاه مديريت شهري دانشگاه خواجه نصير ساخته شود.

ساخت اولين پرديس سينمايي غرب استان تهران

سرپرست شرکت عمران ادامه داد:در پروژه ره باغ پرديس سينمايي در نظر گرفته شده که با مشارکت بخش خصوصي ساخته خواهد شد و به نوعي اولين پرديس سينمايي غرب استان تهران خواهد بود،در قسمت ديگر اين پروژه،پروژه باغ موزه دفاع مقدس است.

مهندس مسلم خاني در ادامه به پروژه کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان و مدرسه اجتماع محور اشاره کرد و گفت:طراحي پروژه کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان براي غرب استان تهران در نظر گرفته شده و مدرسه اجتماع محور نيز با استفاده از الگوهاي ناب بين‌المللي طراحي شده که به نوعي اين مدرسه با کاربري‌هايي که دارد براي تمام ساکنين محله خواهد بود و امکاناتي شامل سالن‌هاي ورزشي،اجتماعي و فرهنگي و محل اجتماع ساکنين محله است.

همچنين يک مجتمع فرهنگي و هنري در فاز 4 انديشه تحت عنوان سراي فرهنگ و هنر ،پارک ورزشي در فاز 5 انديشه پيش بيني کرده‌ايم که انشاالله با مشارکت شهرداري امسال کلنگ زني خواهد شد و پروژه بيمارستان 200 تختخوابي مهر انديشه در مرکز شهر با مشارکت بخش خصوصي در فضاي 27 هزار مترمربع و پروژه فاخر پياده‌راه سبز يا پياده راه سلامت که قرار است با استفاده از ظرفيت کانال فرديس که از داخل شهر انديشه به طول 3 کيلومتر گذشته احداث شود که پروژه فاخري در حوزه شهرسازي و معماري است.

ايشان همچنين در خصوص وضعيت پروژه‌هاي اقدام ملي توليد و عرضه مسکن و پيشرفت فيزيکي آن گزارشي ارائه نمود و خبر از اعلام شرايط نهايي واگذاري اين واحدها به متقاضيان در روزهاي آينده داد.

سرپرست شرکت عمران افزود:در حال حاضر شرکت عمران جهت رفاه حال مالکان مساکن مهر اين شهر تمهيداتي در نظر گرفته تا اين عزيزان واحدهاي مسکن مهر 99 ساله خود را بتوانند با خريد عرصه با شرايط استثنايي و پرداخت صرفاً يک پنجم از قيمت واقعي اراضي به صورت نقد و اقساط بلند مدت داراي سند شش‌دانگ رسمي نمايند و از مزايايي که قانونگذار جهت اسناد تک برگي پيش بيني نموده ، بهره مند گردند.

شهردار صباشهر:

بهره‌براري از 63000 متر فضاي سبز تا دهه فجر سال 1399

برزگر-شهريار

کريمي شهردار صباشهر گفت:دو بوستان ساحلي کبودين به مساحت 13هزار متر و شهروند به مساحت 50 هزار متر در سطح شهر درحال اجرا مي‌باشد که به ترتيب در دهه فجر سال‌ 98 و 99 به بهره‌برداري خواهند رسيد.

تکميل و افتتاح اين دو پروژه سرانه فضاي سبز و سرانه تفريحي صباشهر را افزايش چشمگير و‌بي سابقه مي‌دهد.

اين دو بوستان داراي امکانات مختلفي از قبيل زمين‌هاي بازي ، زمين‌هاي ورزشي، کمپين‌هاي مختلف، پيست دوچرخه سواري، مسير پياده روي ، چمن مصنوعي ، مبلمان مورد نياز، سرويس‌هاي بهداشتي، آب نماي زمين بازي کودکان، آمفي تئاتر روباز و ديگر امکانات پيش بيني شده تا در اختيار شهروندان صباشهر قرار گيرد.

‏فولاد مبارکه؛ بزرگ‌ترين توليدکننده فولاد ايران‏

اصفهان -راعي

توليد فولاد در ايران در شش ماه نخست سال جاري شمسي (21 مارس تا 22 سپتامبر) در مقايسه با دوره مشابه سال قبل 43.6 درصد رشد داشته است.

بر اساس آماري که از سوي انجمن توليدکنندگان فولاد ايران منتشر شده، ايران در شش ماه نخست سال جاري 23 ميليون و 260 هزار تن فولاد توليد کرده است.

بر اساس اين گزارش، شرکت فولاد مبارکه، در اين دوره (شش ماه نخست سال) عنوان بزرگ‌ترين توليدکننده فولاد در ايران را به خود اختصاص داده، به‌طوري‌که در اين مدت 4 ميليون و 340 هزار تن فولاد توليد کرده که در مقايسه با دوره مشابه سال قبل رشد 3 درصدي داشته است.رتبه دوم بزرگ‌ترين توليدکننده فولاد ايران نيز به شرکت فولاد اصفهان تعلق گرفته است. اين شرکت در اين دوره شش ماهه 1 ميليون و 130 هزار تن فولاد توليد کرده که در مقايسه با دوره مشابه سال قبل 5درصد رشد کرده است.


 در استان 

 فرماندار کهگيلويه:

کشاورزي؛ اولويت اصلي سند آمايش سرزمين در کهگيلويه

ياسوج- خبرنگار ربيعي

فرماندار کهگيلويه گفت:کشاورزي اولويت نخست توسعه شهرستان در سند آمايش سرزمين اعلام مي‌شود.به گزارش خبرنگار آفرينش ، عليرضا اتابک در شوراي کشاورزي شهرستان اظهار داشت: بخش کشاورزي اولويت نخست توسعه شهرستان در آمايش سرزمين است.فرماندار کهگيلويه گفت: اين شهرستان 50 هزار هکتار زمين قابل کشت دارد که 45 هزار هکتار آن ديم است و کشت آن به انتظار باران است.اتابک افزود: کشاورزي اولويت نخست در آمايش سرزمين اعلام مي‌شود تا با برنامه‌ريزي لازم براي توسعه اين بخش فراهم شود.اتابک افزود:شهرستان کهگيلويه بيشترين سطح زير کشت محصولات کشاورزي را دارد بنابراين مي‌طلبد توزيع عادلانه در اقلام وجود داشته باشد تا به کشاورزان زيان وارد نشود.

در شرکت توزيع نيروي برق استان البرز؛

برگزاري مانور آمادگي در برابر زلزله آتش نشاني

کرج-خاکپور

به گزارش زهرا مهرادفر از روابط عمومي شرکت شرکت توزيع نيروي برق استان البرز، مانور آمادگي در برابر زلزله و تخليه اضطراري با حضور مديرعامل، معاون بهره برداري و ديسپاچينگ، رئيس گروه مديريت بحران و پدافند غيرعامل، دفتر ايمني و کنترل ضايعات و امور خدمات عمومي در شرکت توزيع نيروي نيروي برق استان البرز برگزار شد.

رامين فرج معاون بهره برداري و ديسپاچينگ گفت: با پخش صداي زنگ خطر از طريق بلندگوهاي نصب شده در ساختمان ستادي شرکت توزيع نيروي برق استان البرز، همکاران با اطلاع از اين موضوع که زلزله اي در شهرستان کرج به وقوع پيوسته است، در نقاط ايمن ساختمان پناه گرفته و نسبت به حفظ جان خود اقدام نمودند. پس از پايان زلزله فورا نسبت به تخليه ساختمان از طريق مسيرهاي خروج اضطراري که با تابلو سبزرنگ در طبقات شرکت مشخص شده است، نسبت به تخليه اضطراري اقدام و در محل" تجمع ايمن" در محوطه باز ستاد شرکت تجمع نمودند.

وي در ادامه افزود: با توجه به اينکه زمان تخليه اضطراري در زمان پس از وقوع زلزله و همچنين در زمان شرايط اضطراري ازنظر آتش سوزي اهميت بسيار زيادي دارد، زمان تخليه ساختمان توسط افراد ثبت و بررسي خواهد شد. پس از تخليه اضطراري ساختمان از همکاران، در همان محل تجمع ايمن نسبت به استفاده از کپسول‌هاي آتش نشاني co2 و پودر و گاز به منظور خاموش کردن آتش‌هاي ايجاد شده در اثر زلزله اقدام نمودند.

رامين فرج نکات مهم اين مانور را پناه گيري همکاران ، تخليه فوري ساختمان در محل هاي ايمن ظرف مدت 20 ثانيه برشمرد و تصريح کرد:زمان تخليه ساختمان و چگونگي خروج افراد توسط مديرعامل و ساير اعضاي کميته مديريت بحران و پدافند غيرعامل مورد بررسي و پايش قرار گرفت.

معاون بهره برداري و ديسپاچينگ، هدف از اجراي اين مانور را تمرين واکنش اضطراري در برابر وقوع زلزله و تخليه اضطراري ساختمان، آشنايي با روش اطفاء حريق دستي با استفاده از کپسول آتش نشاني در زمان شرايط اضطراري عنوان کرد.

معاون فني و عمراني شهردار تبريز تاکيد کرد؛

ضرورت بررسي طرح‌هاي برگزيده پل ارتباطي ائل‌گلي به ائل‌باغي پيش از اجرا

تبريز-توفيقي

معاون فني و عمراني شهردار تبريز بر ضرورت بررسي طرح‌هاي برگزيده پل ارتباطي ائل‌گلي به ائل‌باغي پيش از اجرا تاکيد کرد.محمدحسين اسحقي در جلسه کميته فني شهرداري تبريز گفت: با مشخص‌شدن برگزيدگان مسابقه بين‌المللي طراحي پل ارتباطي ائل‌گلي به ائل‌باغي، اکنون موضوع اصلي اجراي اين پل است.

او يادآور شد: اگر مي‌خواهيم اين پل به يکي از المان‌هاي تبريز تبديل شده و روزانه ميزبان گردشگران و شهروندان باشد، بايد در هر دوطرف پل جاذبه‌هايي ايجاد کنيم در غير اين‌صورت از نظر مردم توجيهي براي حضور وجود نخواهد داشت.معاون عمراني شهردار تبريز اعلام کرد: پيش از آغاز عمليات اجرايي، طرح‌هاي برگزيده بايد در کميته‌هاي مختلف تخصصي شهرداري تبريز مورد بررسي قرار گرفته و چکش‌کاري شوند تا به يک طرح قابل‌اجرا برسيم.اسحقي اظهار کرد: اگر اين پل ارتباطي به درستي اجرا شود، پتانسيل‌هاي دو تفرجگاه ائل‌گلي و ائل‌باغي را به يکديگر متصل کرده و نتيجه‌بخش خواهد بود.

رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري پرديس:

68هزار مترمربع از اراضي ملي پرديس رفع تصرف شد

پرديس-اميرمهدي صادقعلي

رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري پرديس از رفع تصرف بيش از 68هزار مترمربع از اراضي ملي و منابع طبيعي اين شهرستان از ابتداي سال جاري تاکنون خبرداد.به گزارش خبرنگار آفرينش، يحيي روستايي در جمع خبرنگاران از رفع تصرف بيش از 68هزار مترمربع از اراضي ملي و منابع طبيعي اين شهرستان از ابتداي سال جاري تاکنون خبرداد.

وي با بيان اينکه ارزش ريالي اين اراضي رفع تصرف شده حدود 70 ميليارد تومان مي باشد افزود: با هدف حفظ و حراست از عرصه هاي ملي و انفال و مقابله با ساخت و سازهاي غيرمجاز و در راستاي اجراي احکام و دستورات صادره از سوي مراجع و مقامات قضايي، اين اراضي از يد متصرفان خارج و به دولت بازگردانده شده است. رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري پرديس ادامه داد: با اجراي احکام صادره تمامي بناها و مستحدثات ايجاد شده بر روي اين اراضي مورد تخريب قرار گرفته است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي