جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/08/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 6250

برانکو:
چاره‌اي جز شکايت از پرسپوليس ندارم

انصاري‌فرد عليه کميته انضباطي
با همه برخورد شود


خبـــرنامه


خبـــر


 برانکو:
 چاره‌اي جز شکايت از پرسپوليس ندارم 

 
برانکو ايوانکوويچ سرمربي پيشين پرسپوليس چند ماهي است ايران را ترک کرده، اما هنوز در صدر اخبار قرار دارد. هر روز اطراف باشگاه پرسپوليس در موردش بحث مي‌شود و در هفته قبل، اين مباحث داغ‌تر هم شد زيرا محمدحسن انصاري‌فرد با حضور در برنامه ورزش از نگاه 2 مسائلي را مطرح کرد تا دوباره پاي برانکو را به مباحث پرسپوليس باز کند.

انصاري‌فرد با اينکه چند بار تکرار کرد باشگاه مي‌خواهد با توافق از کنار شکايت برانکو عبور کند، اما اين جمله را هم به زبان آورد که اگر سرمربي کروات تيمش بخواهد نسبت به شکايتش از پرسپوليس پافشاري کند، باشگاه هم از او به فيفا شکايت مي‌کند زيرا مدارکي وجود دارد دال بر اينکه برانکو قبل از اتمام سال دوم قراردادش، پرسپوليس را ترک کرد و رفت. همين موضوع باعث شد برانکو واکنش نشان بدهد. او در اين مورد گفت: «شکايت کرديم و منتظر مطالعه کامل پرونده توسط مسئولان کميته تعيين وضعيت فيفا هستيم. آن‌ها بايد مراحل بعدي را انجام بدهند. حقيقت اين است که من اصلاً نمي‌خواستم از پرسپوليس شکايت کنم که بخشي از اين موضوع به دلايل منطقي و بخشي ديگر به علاقه عاطفي من نسبت به پرسپوليس برمي‌گردد، اما رفتار‌هايي را ديدم که مجبور به شکايت شدم. حالا هم پرونده در وضعيت بررسي و ارسال شکايت من براي باشگاه پرسپوليس است.»

او اضافه کرد: «آن‌طور که وکيلم گفته، مدارک ما براي پيروزي در اين پرونده کامل است. طبق قانون، هر مربي يا بازيکن خارجي اگر از تيم و باشگاه تحت قراردادش به مدت دو ماه پولي نگيرد، مي‌تواند فسخ يک‌طرفه کند. من 11 ماه بدون دريافت حتي يک يورو در پرسپوليس کار کردم و حتي به اين باشگاه پول قرض دادم. يعني مي‌توانستم 9 ماه کمتر کار کنم و به اندازه کل قراردادم پول بگيرم، اما ماندم تا با قهرماني در هر دو جام به کارم در پرسپوليس پايان بدهم. از زماني که به کشورم برگشتم تا حالا حتي يک يورو هم نگرفته‌ام؛ حتي يک يورو! هيچ تماسي با من گرفته نشد. فقط دو، سه بار با وکيل من صحبت کردند و از او خواستند به تهران برود و مذاکره کند، اما اتفاقاتي افتاد که همه ما متعجب شديم»

برانکو با تشريح ماجراي جلسات وکيلش با مديران باشگاه پرسپوليس اضافه کرد: «به وکيل من پيشنهاداتي براي تسويه حساب دادند که اصلاً منصفانه نبود. آن‌ها خواستار تخفيف بيش از 70 يا 80 درصدي و پرداخت قسطي مطالباتم بودند که منطقي به نظر نمي‌رسيد و باعث شد به شکايتم ادامه دهم. شرايط مرا به سمت شکايت از پرسپوليس کشانده و چاره ديگري ندارم. ما کار‌ها را با روال قانوني پيگيري مي‌کنيم.»

سرمربي پيشين پرسپوليس گفت: «من برخلاف عقيده انصاري‌فرد مي‌گويم مشکل ما فقط بايد در فيفا حل شود. بار‌ها اين مطلب را گفتم که حاضرم به پرسپوليس تخفيف بدهم به شرط آنکه همه چيز منطقي باشد و با من به سرعت تسويه‌حساب کنند، اما مديران باشگاه حتي يک تماس هم با من نداشتند. اين‌ها چه معنايي دارد؟ در اين مدت که منتظر تماس‌شان بودم، مي‌توانستند بخش کوچکي از مطالباتم را بپردازند تا شايد من هم به آن‌ها تخفيف بدهم، اما آيا چنين کاري انجام دادند؟ هرگز! من هم گفتم بهتر است با راهکار قانوني به سراغ مسئولان باشگاه برويم. اعتقاد من اين است که انصاري‌فرد هم نمي‌تواند طلبم را بپردازد. 6 ماه قبل از ايران خارج شدم و حالا تازه به دنبال آن هستند تا از من تخفيف بگيرند. تخفيفي که شرايط ويژه‌اي دارد؛ به من مي‌گويند بعد از 17 يا 18 ماه، 70 تا 80 درصد طلب را ببخش و آن 20 يا 30 درصد باقي‌مانده را به صورت قسطي دريافت کن. چه کسي اين‌طور توافق و مذاکره مي‌کند؟ من هيچ وقت نمي‌خواستم براي پرسپوليس مشکلي به وجود بياورم، اما مرا به اين سمت کشاندند. حالا هم هر دو طرف بايد به جاي مصاحبه، به فکر رأي دادگاه باشيم. با شرايطي که پرسپوليسي‌ها گفتند، بسيار بعيد مي‌دانم توافقي در کار باشد، اما بايد ببينيم در آينده چه مي‌شود.»

از اين مربي کروات پرسيديم آيا بازي‌هاي پرسپوليس را دنبال مي‌کند يا نه که اين‌طور پاسخ داد: «نمي توانم اين کار را انجام بدهم. شايد برخي تصور کنند از آنجا که حالا ديگر بيکار هستم، وقت کافي براي دنبال کردن اخبار پرسپوليس دارم، اما به‌رغم ميل باطني، نمي‌توانم چنين کاري انجام دهم. از طرفي، در کرواسي مشغول کمک به همسرم در مديريت يک کلينيک ورزشي هستم. از سوي ديگر، چند پيشنهاد به دستم رسيده، اما با توجه به شرايطي که طي ماه‌هاي اخير برايم رقم خورد، فکر مي‌کنم هنوز زمان استراحتم به پايان نرسيده است.»

او ادامه داد: «ما مربيان يک‌سري قوانين خاص خودمان را داريم. يکي از اين قوانين، آماده بودن چمدان است. هميشه چمدان‌مان مهياست تا به تيم‌هاي جديدي برويم ولي همان‌طور که گفتم، همه چيز در آينده اتفاق مي‌افتد و امروز هيچ چيز از آينده نمي‌دانم. از سوي ديگر تا حدي تلاش مي‌کنم که اطلاعاتم را به‌روز کنم. پرسپوليس تيم و باشگاه بزرگي است و طي سه فصل گذشته با کسب 7 عنوان قهرماني و صعود به بالاترين سطح فوتبال در قاره آسيا، اين موضوع را ثابت کرد. اين روند مي‌تواند ادامه داشته باشد زيرا هواداران پرسپوليس هميشه حامي تيم هستند و بازيکنان و کادر فني هم از سطح بالايي برخوردارند. من فکر مي‌کنم پرسپوليس باز هم بتواند به درخشش خود ادامه بدهد و قهرماني‌هاي بيشتري کسب کند. براي همه هواداران پرسپوليس آرزوي موفقيت دارم.»


 انصاري‌فرد عليه کميته انضباطي
 با همه برخورد شود 

 چند روز قبل کميته انضباطي فدراسيون فوتبال احکام مربوط به هفته هشتم را اعلام کرد که مهم ترين آن، محروميت دوباره ي فرشاد احمدزاده بود که به زعم کميته انضباطي به علت «توهين و تهديد داور» صادر شده بود. اين اتفاق، واکنش هاي مختلفي را در شبکه هاي اجتماعي به دنبال داشت؛ از يک سو عده اي از هواداران پرسپوليس نسبت به رفتار احمدزاده و عملکرد او در اين فصل واکنش نشان دادند و عده اي ديگر هم عليه کميته انضباطي موضع گرفتند. حال پس از اين اتفاقات، انصاري فرد مديرعامل سرخ ها با انتشار
بيانيه اي، نسبت به ارکان فوتبال اعتراض کرده است:

9 جلسه محروميت انضباطي در حالي براي پرسپوليس در نظر گرفته شده که حداقل 5-4 جلسه آن با توجه به ديگر احکام صادره حق تيم نبوده و در قبال تخلفات ديگر تيم‌ها همچون پرسپوليس سخت گيرانه حکم داده شده. مثلا محروميت شجاع خليل‌زاده که نه داور و نه ناظر بازي گزارشي نداده بودند کاملا غيرمنصفانه بود.

در برخي موارد محروميت اصلا حق پرسپوليس نبود و اين حقيقتا به تيم لطمه وارد کرده آن هم در حالي که اين وضعيت دقيقا در برنامه ريزي مسابقات و اشتباهات داوري هم به نفع برخي تيم‌ها تمام شده و به ضرر پرسپوليس. هر جا که حق تيم و بازيکني از پرسپوليس تضييع شود نه سکوت مي‌کنيم و نه دست روي دست مي‌گذاريم.

محروميت يک جلسه‌اي اخير احمدزاده را بررسي مي‌کنيم. البته محروميت او قطعي است و جاي تجديدنظرخواهي گذاشته نشده. ما حکم کميته انضباطي و گزارش داور درباره اظهارات ايشان موقع اخراج در بوشهر و ادعايي که خودش اخيرا مطرح کرده که توهيني نکرده را بررسي مي‌کنيم و نتيجه آن را خواهيم گفت. اگر حق با احمدزاده باشد و او اهانت يا تهديدي نکرده باشد آن را با جديت پيگيري خواهيم کرد. کلا در اينکه احمدزاده بايد مراقب باشد ترديد نيست اما ايا با ديگر تخلفات عوامل ديگر تيم‌ها هم اينطور برخورد شده است؟

کالدرون تاکيد دارد طبق ويدئوهاي موجود در مصاحبه‌اش اتهامي به استقلال نزده و توهيني هم به داور نکرده و فقط از تصميم داور در صحنه پنالتي و آفسايد در آن بازي تعجب کرده و قبلا هم گفته بود برخي تصميمات بيرون از زمين نبايد در نتايج تاثيرگذار باشد. اين يک اظهارنظر کلي بوده که ربطي به بازي استقلال و پارس جم نداشته و به همين خاطر دليلي براي محروم کردن او وجود ندارد.

* افرادي در ماه‌هاي گذشته و فصل جاري اتهام حمايت از پرسپوليس و اتهام مهندسي نتايج را زده‌اند ولي هيچ برخوردي با آنها نشده نه احضار شده‌اند و نه محروم؛ در حالي که اين اتهام‌ها فقط در مورد پرسپوليس نبوده بلکه اتهام به برگزار کنندگان ليگ و ارکان فوتبال کشور بوده و چون برخوردي نشده هر کس به خود اجازه مي‌دهد به پرسپوليس اتهام بزند تا شايد اينگونه در رقابت با پرسپوليس لطمه‌اي به اين تيم زده و ناکامي‌ها را توجيه و جو را عليه پرسپوليس سنگين کند.

قهرماني‌هاي پرسپوليس موجب شده شاهد ايجاد هجمه و فرافکني‌هاي زيادي عليه پرسپوليس باشيم. به آنها که با اين فرافکني‌ها قصد ضربه زدن به پرسپوليس را دارند صراحتا مي گويم بدانند باشگاه از امروز با هرکس که اتهامي به پرسپوليس بزند مدارا نکرده و شکايت خواهد کرد و اميدواريم عزمي جدي براي برخورد در فدراسيون وجود داشته باشد.


 خبـــرنامه 

 درخواست ويلموتس از فدراسيون پيش از تصميم نهايي

يک رسانه آلماني مدعي شده سرمربي تيم ملي فوتبال ايران پيش از تصميم‌گيري درباره آينده‌اش، قصد دارد با مسئولان فدراسيون فوتبال کشورمان ملاقاتي داشته باشد. سايت آلماني «فوتبال‌ اروپا» در خبري مدعي شد که روزهاي حضور مارک ويلموتس در تيم ملي ايران به پايان خود نزديک شده اما او قصد دارد به فدراسيون فوتبال ايران فرصت دهد تا توضيحات خود را براي رفع مشکلات موجود ارائه کند.

اين سايت مي‌نويسد: «مارک ويلموتس با اينکه تنها از ماه «مي» کار خود را در تيم ملي ايران آغاز کرده، به پايان همکاري‌اش با اين تيم نزديک مي‌شود و اين اتفاق در صورتي که مسئولان فدراسيون قدمي براي رفع مشکلات موجود برندارند قطعي مي‌شود. سرمربي سابق تيم ملي بلژيک در حال حاضر از کارفرمايان خود ناراضي است. او به دليل مشکلاتي که براي پرداخت حقوقش وجود داشته، قصد دارد کارش را به عنوان سرمربي تيم ملي ايران رها کند. با اين حال اين مربي 50 ساله خواسته جلسه‌اي با حضور رئيس فدراسيون براي شفاف‌سازي درباره وضعيت و راه‌هاي رفع مشکلات موجود براي پرداخت حقوقش داشته باشد، جلسه‌اي که قرار است در ترکيه برگزار شود. اين در حالي است که فدراسيون فوتبال ايران مدعي شده، حقوق ويلموتس را پرداخته است. البته فدراسيون فوتبال ايران اعلام کرده پول حقوق ويلموتس تهيه شده اما مشکل در انتقال اين وجه به حساب اوست).»

سايت فوتبال اروپا در ادامه نوشته است: «به دليل تحريم‌هاي بانکي عليه ايران، حقوق مارک ويلموتس که تاکنون از 3 بازي‌اش در مرحله انتخابي جام جهاني 2 پيروزي کسب کرده، به حساب او واريز نشده است. طبق اعلام رسانه‌هاي محلي فدراسيون در تلاش است راهي براي رفع اين مشکل پيدا کند. به دليل اين تحريم‌ها، پيش از اين هم ديگر مربيان خارجي شاغل در ايران مانند کارلوس کي‌روش و برانکو ايوانکوويچ مشکلاتي داشتند و به فيفا شکايت کردند.»

اتفاق خوبي که مشکلات کالدرون را بيشتر کرد!

پرسپوليس علاوه بر کسب پيروزي برابر فولاد، دروازه‌اش را هم در اهواز بسته نگه داشت تا براي سومين مسابقه پياپي کلين‌شيت کند. در اين بازي شجاع خليل‌زاده محروم بود و محمد نادري هم يک خط جلوتر رفت تا جاي خالي اميد عاليشاه بيمار را پر کند. به اين ترتيب جلال حسيني بعد از هشت هفته به ترکيب اصلي سرخ‌ها برگشت و انصافا هم نمايشي ديدني و مطمئن ارائه کرد. حالا بايد ديد عملکرد بي‌نقص جلال، کالدرون را براي اعتماد دوباره به بهترين مدافع سال‌هاي اخير فوتبال ايران متقاعد مي‌کند يا نه. بازگشت شجاع، آمادگي کنعاني و انصاري و اين نمايش بي‌نقص از جلال، قشنگ باعث سرگيجه مربي آرژانتيني است.

ونگر گزينه هدايت بايرن مونيخ نيست

نتايج ضعيف بايرن در هفته هاي اخير که به شکست 5-1 مقابل آينتراخت فرانکفورت منتهي شد، در نهايت جدايي نيکو کوواچ از بايرن را به همراه داشت و در حال حاضر هانس ديتر فليک به عنوان مربي موقت روي نيمکت باواريايي ها مي نشيند. اما مديران اين باشگاه به دنبال يک سرمربي جديد هستند و از ونگر به عنوان يکي از گزينه ها نام برده مي شد. اما يک منبع نزديک به باشگاه بايرن مونيخ، در گفتگو با بيلد اعلام کرد که علي رغم تماس هايي که بين دو طرف صورت گرفت، اين مربي باتجربه جزو گزينه هاي باشگاه باواريايي نيست. او گفت: «آرسن ونگر با کارل هاينس رومينيگه تماس گرفت و براي برعهده گرفتن هدايت بايرن ابراز تمايل کرد. بايرن کار ونگر به عنوان سرمربي آرسنال را بسيار تحسين مي کند اما او جزو گزينه هاي بايرن مونيخ نيست.» اريک تن هاگ، سرمربي آژاکس که زماني به عنوان مربي تيم دوم بايرن فعاليت مي کرد و مکس آلگري، سرمربي سابق يوونتوس، ديگر گزينه هايي هستند که به عنوان گزينه هدايت بايرن از آنها نام برده مي شود.

نکته آماري

سايپا 6 هفته است که گل نمي‌زند

سايپا بعد از شروعي نسبتا خوب و اميدوارکننده در ليگ نوزدهم، حالا چند هفته اي است که خوب نتيجه نمي گيرد. اين تيم بعد از پيروزي هفته سوم مقابل نساجي مازندران، در هفته چهارم 3-2 مغلوب صنعت نفت آبادان شد. شاگردان ابراهيم صادقي در 6 هفته بعدي هم طعم پيروزي را نچشيدند و فعلا با 9 امتياز در رده دوازدهم جدول قرار دارند. نکته عجيب و نگران کننده درباره سايپا اين است که اين تيم اگر چه در اين مدت سپاهان و شهرخودرو را با تساوي متوقف کرده اما در 6 باز آخر خود موفق به گلزني نشده است! آخرين گل اين تيم در ليگ نوزدهم در هفته چهارم و مقابل صنعت نفت آبادان به ثمر رسيده است.

آمار فوق‌العاده استقلال

غوغاي خط آتش استراماچوني

آبي پوشان استقلال در ديدار برابر صنعت آبادان توانستند با ارائه يک بازي بسيار خوب با 5 گل به پيروزي دست پيدا کنند.خط حمله آبي پوشان يک شب بسيار خوب ديگر را تجربه کرد و نشان داد که بسيار آماده است. طبق اخبار، براي باشگاه استقلال زدن 23 گل در 7 بازي ، آمار حيرت انگيز بوده است و نشان مي دهد که حال اين تيم خوب است.آنها در دو بازي جام حذفي دو تا سه گل برابر گل ريحان و فجرسپاسي به ثمر رسانده اند و در مسابقات ليگي هم به ترتيب 2 گل به گل گهر،4 گل به سايپا،2 گل به پارس جنوبي جم،4 گل به تراکتور سازي و حالا هم 5 گل به نفت آبادان زده اند تا يک آمار ترسناک خلق کرده باشند.

استقلال در ديدار خود برابر صنعت نفت توانست با 5 گل به پيروزي برسد. بعد از اين ديدار استراماچوني سرمربي آبي پوشان پايتخت به انتقاد از مديريت باشگاه پرداخت و تاکيد کرد که قلب او شکسته و با اين شرايط سخت است که ادامه دهد. طبق اين خبر استقلال فصل جاري رقابت هاي ليگ برتر را نااميد کننده آغاز کرد و در 5 بازي تنها 3 امتياز کسب کرد اما در 5 بازي بعدي 15 امتياز کسب کرد و در رده سوم جاي دارد. بر اساس اخبار استقلال هواداران استقلال با توجه به اين نتايج درخشاني که تيم آنها با استراماچوني به دست آورده اصلا دوست ندارند که اين مربي را از دست دهند.طبق صفحه اخبار استقلال سايت شهر خبر آبي پوشان در حالي 5 بار موفق به باز کردن دروازه حريف شدند که سهم خط حمله آنها 2 گل از اين 5 گل بود و ساير گلهاي اين تيم را مدافعان زدند. شيخ دياباته که هفته گذشته پايش به گلزني باز شد يک و مهدي قائدي نيز يک گل زدند تا اين دو مهاجم که حالا يکي از بهترين زوج‌هاي سالهاي اخير در خط حمله آبي پوشان شده‌اند هر کدام با 4 گل بهترين گلزن تيم شان باشند. طبق اخبار اين دو بازيکن هر کدام با 4 گل و يک پاس گل، تاثيرگذارترين و ارزشمندترين بازيکنان استقلال تا پايان هفته دهم هستند.


 خبـــر 

 تغييرات در فدراسيون ادامه خواهد داشت؟

کنار رفتن ناگهاني سعيد فتاحي از رياست کميته مسابقات سازمان ليگ باعث تعجب بسياري از اهالي فوتبال شد. اوکه طي سال هاي گذشته اقدامات موثري در برگزاري مسابقات ليگ برتر انجام داد، بدون آنکه خبري درباره اش باشد، ناگهان جايش را به سهيل مهدي داد. جدايي فتاحي از کميته مسابقات سازمان ليگ اما مي تواند زمينه اي براي ايجاد تغييرات مديريتي در بدنه فدراسيون فوتبال و سازمان ليگ باشد. از فدراسيون فوتبال شنيده مي شود که مهدي تاج قصد دارد در برخي پست هاي مديريتي تغييراتي ايجاد کند. از آنجايي چند پست مهم در فدراسيون مثل نايب رييس اول مدت ها است خالي است به نظر مي رسد تاج قصد دارد طي روزهاي آينده افرادي را براي سمت هاي مهم انتخاب کند. همچنين شنيده مي شود که ممکن است برخي جابه جايي ها در پست هاي مهم فدراسيون فوتبال صورت بگيرد. بايد منتظر ماند و ديد چه اتفاقاتي در اين خصوص رخ خواهد داد.

ژيرو، هدف احتمالي اينتر در نقل و انتقالات ژانويه

آنتونيو کونته به منظور استفاده از سيستم چرخشي، حداقل دو بازيکن جديد را براي خط حمله و خط مياني از مديران اينتر در نقل و انتقالات ژانويه درخواست دارد. براي تقويت فاز هجومي در حال حاضر اوليويه ژيرو، مهاجم فرانسوي چلسي يک هدف احتمالي براي نراتزوري محسوب مي شود و بايد ديد آيا افعي ها براي جذب او در زمستان اقدامي جدي خواهند کرد يا نه. قرارداد ژيرو که به دنبال جدايي از چلسي در ژانويه است، در انتهاي فصل به اتمام مي رسد و آبي هاي لندن نيز پيشنهادات رسيده را بررسي خواهند کرد.

کونته براي تقويت خط مياني نيز آرتورو ويدال، هافبک بارسلونا را گزينه ايده آلي درنظر دارد اما مديران اينتر به جذب او فقط به طور قرضي مي انديشند که بايد ديد آيا بلوگرانا حاضر است در ميانه فصل و به طور قرضي مجوز جدايي او را صادر کند يا نه. صعود اينتر از گروه خود در ليگ قهرمانان و همچنين حفظ فاصله با يوونتوس در جدول سري آ، تاثير زيادي در استراتژي مديران نراتزوري در نقل و انتقالات ژانويه خواهد داشت. نيکولو اسکيرا خبرنگار اين روزنامه چاپ شهر ميلان نيز معتقد است فروش گابريل باربوسا به فلامينگو، باعث مي شود مديران اينتر خواسته هاي سرمربي تيمشان در ژانويه را راحت تر برآورده کنند.

مهلت دو هفته‌اي استراماچوني به استقلال

يک رسانه ايتاليايي نوشت که سرمربي تيم فوتبال استقلال براي حل مشکلات، به اين باشگاه دو هفته مهلت داده است.

نشريه «مساجرو» ايتاليا نوشته که آندره‌آ استراماچوني با وجود اعتراض‌هايي که به پرداخت نشدن مطالباتش داشته فعلاً قصد خداحافظي با تيم فوتبال استقلال را ندارد.

اين نشريه با اشاره به گمانه‌زني‌هايي که درباره آينده کادر فني تيم فوتبال اودينزه ايتاليا صورت گرفته - تيمي که به دليل شروع ضعيفش در اين فصل سري A سرمربي‌اش ايگور تودور را برکنار کرده و يک مربي موقت را روي کار آورده است - مي‌‌نويسد: در حالي که در استاديو فريولي (ورزشگاه خانگي اودينزه) تصميم‌گيري درباره سرمربي جديد ادامه دارد، يکي از سرمربيان سابق اودينزه نيز جزو گزينه‌هايي است که نامش شنيده مي‌شود؛ آندره‌آ استراماچوني.

مساجرو در ادامه نوشته است: استراماچوني به دليل پردخت نشدن حقوق چند ماه گذشته‌اش در اين تيم مشکلاتي دارد و به همين دليل هم بحث استعفايش مطرح شده اما خودش اين خبر را که از سرمربيگري تيم استعفا کرده، رد کرد. استراماچوني اگر چه گفت که با وضعيت موجود نمي‌تواند به کارش ادامه دهد، اما به کارفرمايان خود دو هفته مهلت داده تا مشکلات مربوط به پرداخت حقوق او را حل کنند.

آخرين خبرها درباره آينده کادر فني تيم فوتبال اودينزه از تمايل اين باشگاه براي استخدام جنارو گتوسو سرمربي فصل گذشته ميلان حکايت داشت اما ظاهراً او تمايلي براي قبول هدايت سفيدومشکي‌پوشان شهر اودينه نشان نداده است. استراماچوني پس از ترک اينتر، براي يک فصل (2014-15) هدايت اودينزه را برعهده داشت.

مساجرو در حالي از استراماچوني به عنوان يکي از کانديداهاي هدايت اودينزه نام برده که او در 41 بازي که روي نيمکت اين تيم نشست، آمار ضعيفي به ثبت رساند؛ 12 پيروزي، 11 تساوي و 18 شکست.

ماجراي مبهم بشار رسن و پرسپوليس

بازيکن عراقي نيم‌فصل مي‌رود؟

هافبک عراقي تيم فوتبال پرسپوليس به خاطر مشکلاتي که دارد احتمالاً در نيم‌فصل اين تيم را ترک خواهد کرد.

وضعيت بشار رسن در پرسپوليس چه از لحاظ فني و چه مالي مساعد نيست و احتمال اينکه اين بازيکن در نيم‌فصل تصميم به جدايي از جمع سرخپوشان بگيرد، وجود دارد. بشار رسن مدت زيادي است براي دريافت طلبش از باشگاه پرسپوليس فقط وعده و وعيد مي‌شنود و هنوز مطالباتش پرداخت نشده است.

هافبک عراقي تيم فوتبال پرسپوليس فصل گذشته با وجود اينکه چند ماه حقوقش عقب افتاده بود و مي‌توانست يکطرفه قراردادش را فسخ کند بدون اينکه يک بار هم اعتراض کند بدون حاشيه فصل را به پايان برد. او به خاطر مسائل مالي و بدقولي‌هايي که از مدير وقت پرسپوليس ديده بود ديگر تمايلي براي ماندن در اين تيم نداشت، اما در آخرين روز‌هاي نقل‌وانتقالات با وعده تسويه حساب در اولين فرصت قرارداد جديدي با باشگاه پرسپوليس امضا کرد. در حال حاضر سه ماه از اين موضوع مي‌گذرد و هافبک عراقي هنوز نتوانسته 35 درصد از قرارداد فصل پيش خود را از پرسپوليس دريافت کند و فقط 12 درصد دريافتي از قرارداد اين فصلش را گرفته است.

بشار همان‌طور که خودش هم به رسانه‌‌هاي عراقي گفته بود در قرارداد جديدش بندي دارد مبني بر اينکه اگر تا 24 آبان طبق قراردادش پولي را از پرسپوليس نگيرد آن وقت مي‌تواند قرارداد خود را يکطرفه فسخ و راهي کشورش شود. البته تيم‌هاي ايراني زيادي خواهان جذب هافبک ملي‌پوش عراقي هستند و هيچ بعيد نيست که او در ايران بماند.

مورد ديگر در مورد بشار عدم تطبيق‌پذيري او با تاکتيک کالدرون است که باعث شده اين مربي آرژانتيني خيلي کم از اين بازيکن در ترکيب تيمش استفاده کند، مسئله‌اي که جايگاه بشار در ترکيب تيم ملي عراق را هم به خطر انداخته است. بشار که فصل پيش مهره قابل اتکاي تيم برانکو بود اين روز‌ها در تمرينات تيمش به يک بازيکن بي‌انگيزه تبديل شده که نه از شرايط فني‌اش در تيم رضايت دارد و نه اميدوار است باشگاه پرسپوليس مشکلات مالي‌اش را حل کند. در اين شرايط شايد بتوان گفت بشار روز‌هاي آخرش را در پرسپوليس سپري مي‌کند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي