جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/08/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 6255

عراق - ايران
نبرد سرنوشت ساز در اردن


چالش‌هاي بزرگ بر سر راه پرسپوليس و انصاري‌فرد


خبـــرنامه


خبـــر


 عراق - ايران
 نبرد سرنوشت ساز در اردن 

 تيم ملي فوتبال ايران در رقابت‌هاي مقدماتي جام جهاني 2022 در اردن به مصاف تيم ملي عراق مي‌رود.تيم ملي فوتبال ايران ساعت 17:30 امروز ميهمان تيم عراق در کشور اردن است. فيفا به دليل ناامني ميزباني را از شهر بصره عراق گرفت و بازي را به اردن منتقل کرد. کارشناسان معتقدند بازي در کشور بي طرف به سود ملي پوشان است اما قطعا مسابقه آساني پيش رو نخواهيم داشت.آخرين بازي رسمي ما با عراق در جام ملت هاي آسيا بود که با کي روش به تساوي بدون گل رسيديم. اما اين مرتبه تيم ملي با سرمربيگري مارک ويلموتس بلژيکي به مصاف عراق خواهد رفت آن هم در حالي که فقط چند روز اردو داشته است.

تيم ملي از نظر بازيکن و نيروي انساني بسيار برتر از حريف است. از عليرضا بيرانوند در درون دروازه بگيريد تا سردار آزمون و طارمي در خط حمله همه بازيکنان مان با کيفيت تر از عراقي ها هستند و فقط مي ماند مساله هماهنگي و اجراي تاکتيک ها در ميدان که اين يکي بر عهده کادرفني و شخص ويلموتس است. تيم ملي در مسابقه قبلي مقابل بحرين غافلگير شد و يک بر صفر بازي را به حريف واگذار کرد تا با وجود شايستگي بسيار و داشتن خطرناک ترين خط حمله گروه در رده سوم جدول قرار بگيرد.

با اين حال ويلموتس اعلام کرده « همه به اهميت بازي با عراق واقف هستند ولي هر نتيجه اي در بازي با عراق رقم بخورد معنايش حذف از جام جهاني نيست ولي حداکثر توان خود را براي ارائه بهترين بازي به کار مي گيريم.» اکنون هواداران تيم ملي مشتاقانه منتظر تدابير تاکتيکي سرمربي بلژيکي در اين بازي حساس خواهند بود. او بايد کاتانچ سرمربي اسلونيايي عراق را مغلوب انديشه هاي تاکتيکي خود کند.

بازي با عراق در واقع جنگ صدرنشيني گروه و صعود مستقيم به مرحله بعدي خواهد بود. برنده اين مسابقه شرايط بسيار مناسبي پيدا خواهد کرد و مساوي هم به سود تيم بحرين است. زيرا دو تيم هنگ کنگ و کامبوج شانسي براي صعود به مرحله بعدي نخواهند داشت. تيم عراق بازيکناني مثل بشار رسن و طارق همام دارد که فوتبال ايران با به خوبي مي شناسند. از سويي ديگر ستاره خط حمله اين تيم مهند علي است که در تيم الدحيل قطر بازي مي کند و بعد از او هم حسين علي بازيکن خطرناک ديگر عراقي هاست که مي توانند دروازه تيم ملي را تهديد کنند. خط دفاع تيم ملي بايد شش دانگ حواسشان به اين بازيکنان باشد.

در خط حمله تيم ايران بهترين ستارگان را در اختيار دارد. مهدي طارمي، سردار آزمون و کريم انصاري فرد اگر در روز خوب شان باشند باز کردن دروازه عراق برايشان دشوار نخواهد بود. در خط هافبک هم بازيکناني مثل اميد ابراهيمي و احمد نورالهي کارساز خواهند بود. شايد وريا غفوري هم جانشين رامين رضائيان در ترکيب اصلي شود. با اين حال مصدوميت اشکان دژاگه و احسان حاج صفي خبر ناراحت کننده اي براي تيم ملي است هرچند بازيکنان جانشين قطعا تلاش مي کنند بهترين عملکردشان را ارائه کنند. قضاوت اين مسابقه نيز به يک داور سريلانکايي رسيد که از داوران باتجربه آسيا محسوب مي شود هرچند برخي اين داور را در حد و اندازه اين مسابقه حساس و مهم نمي دانند.

پنجشنبه حدود ساعت 19:20 نتيجه بازي با عراق مشخص خواهد شد و همه ايراني ها اميدوارند که يوزهاي ايراني با يک برد دوباره به صدر جدول گروه رسيده باشند.

اسامي داوران:

داور: کريشناتا پريرا

کمک ها: پاراکراما هماتونگا – سانجيوا پرمالا

داور چهارم: سعيد عبدالله يعقوب از عمان

ناظر داوري: محمد عبدالله بليده از قطر

نماينده مسابقه:چافيک بشير از لبنان

جدول گروه C:

1- عراق 7 امتياز

2- بحرين 7 امتياز

3- ايران 6 امتياز

4- هنگ کنگ يک امتياز

5- کامبوج يک امتياز


 چالش‌هاي بزرگ بر سر راه پرسپوليس و انصاري‌فرد 

 باشگاه در اوج مشکلات مالي، بحران‌هاي مديريتي، شکايت‌هاي پيچيده و سنگين و فشار‌هاي فني حاصل از تغييرات تاکتيکي به انصاري‌فرد سپرده شد و به همين علت طي اين ماه‌ها شاهد بيشترين اخبار تلخ ممکن اطراف پرسپوليس بوديم. از مشکلات عادي گرفته تا نامه‌هايي که به باشگاه مي‌رسد و هر کدامش مي‌تواند باشگاه را دچار بحران و تشنج‌هاي بيشتري کند. براي بررسي اين حجم از فشار، نگاهي به 5 چالش اساسي پرسپوليس داشتيم.

شکايت کروات‌ها

برانکو براي پرسپوليس 3 قهرماني و يک نايب‌قهرماني در ليگ، 3 سوپرجام (که در بازي فينال اصلاً به ميدان نرفت!) و يک نايب‌قهرماني در ليگ قهرمانان آسيا به دست آورد و يک رنسانس در پرسپوليس رقم زد. اتفاقي که مربيان بزرگ‌تر، سرشناس‌تر، محبوب‌تر و قديمي‌تر از او هم نمي‌توانستند در عرض 4 سال انجام دهند، اما حقوق و مزاياي اين مربي را ندادند، او را به شکل سؤال‌برانگيزي کنار زدند، به وکيلش گفتند بهتر است از پرسپوليس شکايت کند و حالا هم تهديدش مي‌کنند از او به فيفا شکايت خواهند کرد! دستياران او هم مطالباتي دارند و از سوي ديگر، شکايت بوديمير به دفتر باشگاه رسيده است. عبور سلامت از اين چالش، دو راه دارد؛ يا ميليارد‌ها تومان را يکجا به برانکو و ساير کروات‌ها بدهند و خودشان را خلاص کنند يا به توافق برسند. باقي راه‌ها، باشگاه را زخمي مي‌کند؛ حداقل قوانين بين‌المللي که اين‌طورمي‌گويد!

شکايت چند شرکت سرشناس

در کنار برانکو، باشگاه با شکايت چند شرکت سرشناس مواجه است. بهنام پيشرو بابت مطالباتش از سال 93 تا به حال شکايت کرده که ممکن است حکم نهايي آن، جريمه 40 تا 50 ميلياردي براي پرسپوليس باشد. شکايت ريحان فيلم هم پابرجاست. آن‌ها حق فروش بليت و تبليغات در بازي‌هاي پرسپوليس را براي خود قائل هستند. 7 ميليارد در زمان مديريت ايرج عرب به باشگاه دادند تا صاحب بليت‌فروشي شوند، اما اين بليت‌فروشي متعلق به شرکت توسعه و تجهيز است و از اين رو، شانس باشگاه براي پيروزي در اين پرونده بسيار کم به نظر مي‌رسد. گويا اين شرکت درخواست 8 ميليارد تومان غرامت کرده و شايد با رأي دادگاه، پرسپوليس محکوم به پرداخت حدود 15 ميليارد تومان شود. يک شرکت آژانس هواپيمايي که مسئوليت خريد بليت سفر‌هاي پرسپوليس را داشت، با مدارکي که بدهي 3 ميليارد توماني پرسپوليس را تأييد مي‌کند، به دنبال کشاندن مسئولان حقوقي پرسپوليس به دادگاه است. آن‌ها هم توانايي درخواست غرامت و محکوم کردن باشگاه را دارند.

تسويه حساب با جيب خالي

از يک سو حساب باشگاه خالي است و انصاري‌فرد مجبور شده با قرارداد‌هاي کوتاه مدت، پول‌هاي کمي به حساب بياورد و از طرف ديگر، طلبکاران سر باشگاه ريخته‌اند و به فکر دريافت مطالبات هستند. جيب باشگاه خالي است ولي گابريل کالدرون و بازيکنان هر روز به مديريت باشگاه اولتيماتوم مي‌دهند. کالدرون ديروز در آخرين مصاحبه خود گفت تا آذرماه پول نگيرد، تصميم نهايي را اتخاذ مي‌کند که احتمالاً جدايي و شکايت است. البته انصاري‌فرد مي‌گويد به زودي بخش ديگري از مطالبات اين مربي پرداخت خواهد شد، اما آيا اين پرداختي، کالدرون را راضي مي‌کند؟

فرابورس؛ قوز بالاي قوز

اينکه پرسپوليس بايد مسير خصوصي‌سازي را طي کند، يک جبر قانوني براي باشگاه است. باشگاهي که طي سال‌هاي اخير، دولت‌ها با اجبار و گاهي زورگويي، آن را در اختيار خود گرفتند و هرگز راضي به خصوصي کردنش نبودند، اما حالا ديگر کار به جايي رسيده که طبق قانون بايد واگذار شوند. در اين ميان، باشگاه ابتدا به فرابورس مي‌رود و قيمت‌گذاري مي‌شود و سپس به تالار بورس خواهد رفت، اما قبل از آن بايد يک‌سري مراحل قانوني را طي کند. اگر همه چيز هم مهيا باشد، فعلاً تراز مالي پرسپوليس منفي است و بايد به سمت مثبت سوق پيدا کند. البته با توجه به موارد بالا، پرسپوليسي‌ها تقريباً نااميد هستند که به اين زودي به تراز مالي مثبت برسند هر چند فشار وزارت ورزش و ساير ارگان‌هاي مرتبط با خصوصي‌سازي روي باشگاه ديده مي‌شود و اين موضوع، چالش ديگري براي انصاري‌فرد مي‌سازد.


 خبـــرنامه 

 شکوري:

بازي ايران – برزيل فيکس شده بود

ابراهيم شکوري درباره بازي دوستانه ايران و برزيل توضيحاتي داد. سرپرست دبيرکلي فدراسيون فوتبال درباره اينکه هنوز بازي دوستانه اي براي 28 آبان ماه هماهنگ نشده، گفت: «مي‌دانيد که ما در هفته بعد رقابت‌هاي انتخابي مقدماتي جام جهاني استراحت داريم و ديگر تيم‌ها بازي دارند و براي همين هماهنگ کردن بازي دوستانه خيلي سخت است. چند بازي فيکس شده بود و حتي بازي با برزيل را هم فيکس کرده بوديم، اما اين کشور براي انجام بازي يک و نيم ميليون دلار پول مي‌خواست و پرداخت اين پول مشخص است که از توان فدراسيون و جامعه ورزش ما خارج است و منطقي نيست که در اين شرايط ما اين مبلغ را پرداخت کنيم. الان برزيل که با کره بازي دارد، بيشتر از يک و نيم ميليون دريافتي داشته است. ما براي تاريخ فوق بازي‌هاي خوبي پيش‌بيني کرده‌ايم که اگر قطعي شود اعلام مي‌کنيم. دو سه گزينه داريم و منتظر نهايي شدن‌شان هستيم. الان مي‌دانيد که هزينه‌هاي پرواز زياد شده و کار سخت است اما داريم سعي مي‌کنيم اين اتفاق را به خوبي رقم بزنيم.»

سوال بزرگ در آلمان

پپ به مونيخ برمي‌گردد؟

رسانه‌هاي آلماني با انتشار يک بمب خبري مدعي شدند پپ گوارديولا، سرمربي منچسترسيتي به يکي از گزينه‌هاي اصلي بايرن مونيخ براي جانشيني نيکو کوواچ، سرمربي سابق اين تيم که اخيرا از بايرن اخراج شد، تبديل شده است.

درحاليکه پيش از اين از توماس توخل و اريک تن هاگ به عنوان گزينه‌هاي بايرن مونيخ براي جانشيني کوواچ ياد مي‌شد ولي رسانه‌هاي آلماني حالا مدعي هستند که نام پپ گوارديولا به عنوان گزينه اصلي مطرح است و پپ ممکن است در انتقالي که مثل بمب صدا خواهد کرد به شهر مونيخ برگردد.

گوارديولا تا سال 2021 با منچسترسيتي قرارداد دارد ولي مديران بايرن اميدوارند بتوانند در تابستان آينده او را به مونيخ برگردانند. در صورت محقق شدن اين خواسته بايرن، گوارديولا چهار سال بعد از ترک باواريا به اين ايالت آلمان برخواهد گشت.

روزنامه بيلد مهمترين رسانه آلماني بود که اين ادعا را مطرح کرد و روي جلد نشريه اشپورت بيلد، ضميمه ورزشي اين روزنامه را به اين گزارش اختصاص داد. بيلد مي‌گويد گوارديولا چند ماه پيش در سفري به مونيخ، در جلسه تمرين بايرن حاضر شده و با مديران اين باشگاه گفتگو کرده است.

گوارديولا در حال حاضر مالک آپارتماني در مرکز شهر منچستر است و با خانواده‌اش در آن زندگي مي‌‌کند ولي بر اساس ادعاي آلماني‌ها خانواده پپ از زندگي در منچستر راضي نيستند و مدتي است که به اسپانيا برگشته‌اند و در کشورشان زندگي مي‌کنند. مديران بايرن مطمئن شده‌اند که پپ از شرايط خود در سيتي راضي نيست.

بيلد به اين اشاره مي‌کند که گوارديولا زماني که سه سال پيش بايرن مونيخ را ترک کرد قول داد که دوباره به مونيخ برخواهد گشت. گوارديولا در آن زمان گفته بود:" من به آلمان برخواهم گشت، شايد به عنوان مربي".

بيلد مي‌گويد بايرن براي فراهم کردن تمهيدات بازگشت گوارديولا به مونيخ مصمم است و اولي هوينس در روزهاي اخير اعلام کرد که تيم باواريايي به دنبال يک راه‌حل بلندمدت مي‌گردد. بر اساس اين گزارش هوينس با گفتن اين جمله، به مونيخ برگرداندن گوارديولا را در ذهن داشته است.

گوارديولا در دوران سه ساله حضور در باواريا بسيار موفق بود. او در اين مدت هفت جام قهرماني بدست آورد و سبک بازي جذابي در بايرن بوجود آورده بود. اما گوارديولا با اينکه در سيتي هم موفق بوده و فصل گذشته موفق شد سه جام بدست بياورد و در طول فصل امتياز خارق‌العاده‌اي کسب کند و به رکورد 100 امتياز در يک فصل دست يابد، اما امسال در چهارمين سال حضورش در سيتي با مشکلاتي مواجه بوده است.

استراماچوني:

همه هواداران استقلال مثل من فکر مي‌کنند

سرمربي استقلال ديروز در حاشيه يک مراسم توضيح کوتاهي درباره اعتراضش به وضعيت باشگاه داد. آندره‌آ استراماچوني در حاشيه همايش فوتبال کلينيک گفت: « ما استقلال، يکي از باشگاه‌هاي برتر آسيا و با طرفداران ميليوني هستيم. توقعاتي که از ما وجود دارد بايد به اندازه حمايتي که از ما مي‌شود و امکانات ما باشد. نمي‌توانيم توقعِ 100 و حمايتِ 20 داشته باشيم. من به دنبال پيشرفت باشگاه استقلال هستم. اين نه يک اعتراض منفي، بلکه اعتراضي مثبت و در جهت بهتر شدن باشگاه استقلال است. اين موضوع براي همه وجود دارد و هر کسي که استقلال را دوست دارد، مانند من فکر مي‌کند.»

سرمربي استقلال درباره اينکه به عنوان بهترين مربي و لژيونر فوتبال ايتاليا انتخاب شده است، گفت: «من از مدرسه مربيان ايتاليا آمده‌ام و از اين بابت بسيار خوشحالم. در ايران مي‌بينم فوتبال بسيار پرطرفدار و مهم است و بازيکنان بسيار خوبي در اين کشور وجود دارد، اما شايد در دنيا روي آنها خيلي تبليغ نمي‌شود. اميدوارم براي بهتر شناخته شدن بازيکنان ايراني در فوتبال جهان، وسيله‌اي باشم.»

استراماچوني که چند روز پيش به شيراز سفر کرده بود، در پاسخ به اين پرسش که زيباترين نقطه اين شهر را کدام مکان مي‌داند، گفت: «من در ايران زندگي مي‌کنم و به اين کشور احترام مي‌گذارم. ايران تاريخي غني دارد و مي‌دانم امپراطوري پارسي يکي از بزرگترين امپراطوري‌هاي جهان بوده است. وقتي در اين کشور زندگي مي‌کنيد، بايد تاريخچه آن را بدانيد و به آن احترام بگذاريد. من فقط به دنبال يک پرستار بچه خوب در ايران هستم.»

سرمربي استقلال در پاسخ به اين پرسش که آيا جلسه‌اي با اميرحسين فتحي براي حل مشکلات داشته است يا خير، گفت: «فرصتي پيدا نکردم که با فتحي صحبت کنم، اما به زودي با هم ملاقات مي‌کنيم.»

خبر تاييد نشده

بيرانوند، نامزد جايزه مرد سال آسيا

گفته مي‌شود عليرضا بيرانوند يکي از سه نامزد نهايي جايزه بهترين بازيکن سال آسيا است. اين خبر را مدير روابط عمومي باشگاه پرسپوليس هم تاييد کرده است. البته هنوز نامه رسمي به باشگاه پرسپوليس يا فدراسيون فوتبال ارسال نشده اما برخي منابع خبري در کنفدراسيون به باشگاه و فدراسيون اعلام داشته اند که بيرانوند در بيست سه نامزد نهايي قرار گرفته است. مراسم برترين هاي آسيا معمولا اواخر دسامبر و احتمالا هفته اول آذر ماه برگزار مي شود. ديروز بيرانوند هم مدعي شده بود که در ليست برترين‌هاي آسيا خواهد بود.


 خبـــر 

 سکوت مشکوک

چرا شجاع اعتراض نمي‌کند؟

شجاع خليل‌زاده فصل گذشته يکي از بهترين بازيکنان فوتبال ايران بود؛ مدافعي مطمئن که نقش مهمي در قهرماني‌هاي دوگانه سرخپوشان ايفا کرد. شجاع در روزهايي که هنوز معلوم نبود برانکو در پرسپوليس مي‌ماند يا نه، قراردادش را با باشگاه تمديد کرد تا محبوبيتش نزد هواداران افزايش پيدا کند. بعد از آغاز فصل هم وضع او بد نبود و برخلاف جلال حسيني، کالدرون به شجاع اعتماد کرد. اين وضعيت ادامه داشت تا اينکه ماجراي محروميت 2 جلسه‌اي خليل‌‎زاده بعد از دربي تهران پيش آمد. از آن زمان کالدرون از ترکيب کنعاني‌زادگان و محمد انصاري در ارنج اصلي استفاده کرد و عجيب اينکه از اين زوج، خوشش آمد. مدافع مياني چپ‌پا در فوتبال امروز دنيا يک نعمت است؛ مخصوصا با توجه به سابقه حضور انصاري در پست دفاع چپ و قابليت او براي پر کردن جاي خالي محمد نادري هنگام نفوذها، کالدرون حيفش مي‌آيد به اين ترکيب دست بزند. به اين ترتيب شجاع در بازي با شاهين بوشهر نيمکت‌نشين شد و مقابل ماشين‌سازي هم در پست دفاع راست به ميدان رفت.

پس از آن بود که شايعه شد شجاع باشگاه را تهديد کرده اگر باز هم در اين پست به بازي گرفته شود دنبال دريافت رضايتنامه و جدايي از تيم خواهد بود. انتظار مي‌رفت شجاع که معمولا «ژست تعصب» غليظي هم دارد، نسبت به اين شايعه واکنش نشان بدهد اما سکوت او به نوعي داستان را تأييد کرد. حالا يک مشکل ديگر به انبوه گرفتاري‌هاي کالدرون افزوده شده است. بدتر از همه اينکه هواداران هم از او به اندازه کافي حمايت نمي‌کنند. شايد اگر اين اتفاق در دوره برانکو رخ مي‌داد، فشار سنگين هواداران منجر به عقب‌نشيني شجاع يا هر بازيکن ديگري مي‌شد اما کالدرون هنوز ميخش را نکوبيده و مردم پشتش نيامده‌اند. در مجموع اگر مسئله تهديد خليل‌زاده به جدايي جدي باشد، رفتار او در قبال سرمربي تيم بسيار غيرحرفه‌اي بوده است. از ساده‌ترين اصول فوتبال در جهان اين است که بازيکن بايد تابع کادر فني باشد؛ حتي اگر سرمربي او بدترين مربي دنيا به شمار بيايد. اما ظاهرا حداقل خليل‌زاده رويکرد متفاوت و کاملا متضادي را برگزيده است.

هزينه هر خارجيِ گل‌گهر

دقيقه‌اي 5 ميليون!

کوين يانسن، تاورز داسيلوا و اوروش دليچ سه بازيکن خارجي تيم گل‌گهر به خاطر عملکرد ضعيف‌شان در هفته‌هاي گذشته، نتوانستند رضايت مجيد جلالي و کادرفني جديد اين تيم را جلب کنند و از جمع گل‌گهري‌ها کنار گذاشته شدند. در بين اين سه بازيکن، اوروش دليچ بازيکن صربستاني گل‌گهر قراردادي به طور رسمي با اين تيم امضا نکرده بود و مديران گل‌گهر مشکلي براي کنار گذاشتن اين بازيکن نداشتند، اما دو بازيکن ديگر قرداد حدود 100 هزار دلاري با اين تيم داشتند و براي فسخ قرارداد،‌ بايد با آنها توافق مي‌شد.

از همين رو،‌ در مذاکره مديران باشگاه گل‌گهر با کوين يانسن و تاورز داسيلوا، اين دو بازيکن هلندي و برزيلي هر يک با دريافت مبلغي حدود 40 هزار دلار حاضر به فسخ قرارداد شدند که با توجه به قيمت دلار حدود 11 هزار 500 توماني، فسخ قرارداد هر يک از اين بازيکنان چيزي حدود 460 ميليون تومان براي باشگاه گل‌گهر آب خورده است! اين دو بازيکن که در زمان سرمربيگري بگوويچ به ايران آمدند از سوي اين مربي چندان به بازي گرفته نشدند. اين در حالي است که کوين يانسن در 9 بازي گذشته (ديدار شهر خودرو و گل‌گهر عقب افتاده است)،‌ در مجموع 402 دقيقه براي گل‌گهر به ميدان رفته که با يک حساب سرانگشتي،‌ متوجه مي‌شويم هر دقيقه حضور اين بازيکن بي‌‌کيفيت در زمين بيش از يک ميليون و صد هزار تومان براي تيم سيرجاني هزينه داشته است! تاورز داسيلوا ديگر بازيکن گل‌گهري‌ها وضعيت اسفناک‌تري داشته و فقط 88 دقيقه براي تيمش بازي کرده و براي اين زمان، 460 ميليون تومان پول گرفته است! يعني چيزي بيش از 5 ميليون و 200 هزار تومان براي هر دقيقه!

در شرايطي که تمام تيم‌هاي ايراني با مشکل مالي دست و پنجه نرم مي‌کنند و حتي فدراسيون فوتبال نيز براي تهيه ارز با مشکل مواجه است،‌ مشخص نيست اين بازيکنان خارجي از چه طريقي و توسط کدام واسطه‌ها به تيم‌هاي ايراني معرفي مي‌شوند و چه کساني مسئول اين ريخت و پاش‌ها در برخي از باشگاه‌ها هستند. آيا وقت آن نرسيده که ورود بازيکنان خارجي به ايران بر اساس مکانيزم خاصي صورت گيرد؟ آيا وقت آن نرسيده که نهادهاي نظارتي مرتبط با اين موضوع، به ماجرا ورود کرده و با مسببان اين ماجرا برخورد کنند؟

اصرار مانژوکيچ براي پيوستن به منچستريونايتد

مهاجم کروات تيم فوتبال يوونتوس همچنان نسبت به پيوستن به منچستريونايتد علاقه‌مند است، اين در حالي است که ممفيس دپاي هم ممکن است به اولدترافورد بازگردد.

منچستريونايتد پس از اينکه در تابستان اخير روملو لوکاکو را به اينتر فروخت و الکسيس سانچس را هم به اين تيم ايتاليايي قرض داد، در خط حمله‌‌اش فاقد گزينه‌هاي لازم است، از اين‌رو مديران اين باشگاه به فکر تقويت اين پست هستند. در حال حاضر مارکوس رشفورد، آنتوني مارسيال و ميسون گرينوود مهاجمان اصلي اولگنار سولسشاير به شمار مي‌روند و حالا به نظر مي‌رسد ماريو مانژوکيچ 33 ساله هم در راه پيوستن به جمع شياطين سرخ است.در ماه اکتبر بود که نشريه «توتو اسپورت» ايتاليا خبر داده بود که مانژوکيچ با مديران باشگاه منچستريونايتد به توافق ضمني رسيده است و اين بازيکن در ماه ژانويه، يوونتوس را به مقصد اولدترافورد ترک خواهد کرد. حالا روزنامه ايتاليايي «استامپا» در شماره اخير خود خبر مي‌دهد که اين مهاجم کروات همچنان براي پيوستن به منچستريونايتد مصمم است و فابيو پاراتيچي، مدير ورزشي يوونتوس هم بدش نمي‌آيد اين بازيکن را در ماه ژانويه به منچستريونايتد بفروشد. طبق اين گزارش مانژوکيچ در ماه ژانويه راهي اولدترافورد خواهد شد.

اين مهاجم کروات از زماني که مائوريتزيو ساري هدايت تيم فوتبال يوونتوس را برعهده گرفته، جايي در ترکيب بانوي پير نداشته و اين فصل در هيچيک از بازي‌هاي اين تيم به ميدان نرفته است. او فصل گذشته در 25 بازي سري A براي راه‌راه پوشان تورين به زمين رفت و ضمن به ثمر رساندن 9 گل، 6 پاس گل هم براي هم‌تيمي‌هايش ساخته است. قرارداد فعلي وي با يوونتوس تا پايان ماه ژوئن 2021 اعتبار دارد.

در سوي ديگر سايت خبري «فوتبال زون» هلند مدعي شد ممفيس دپاي که قراردادش با المپيک ليون در سال 2021 به پايان مي‌رسد، قصد ندارد مابقي دوران حرفه‌اي‌اش را با اين تيم فرانسوي دنبال کند. جونينيو، مدير ورزشي تيم فوتبال ليون که علاقه‌مند به تمديد قرارداد اين مهاجم هلندي است، اما اعلام کرده که اگر دپاي قصد جدايي از اين تيم را داشته باشد، طبق بندي که در قراردادش وجود دارد، منچستريونايتد در صورت علاقه به جذب مجدد اين بازيکن، نسبت به باشگاه‌هاي ديگر اولويت خريد دارد.دپاي 25 ساله که پس از 18 ماه حضوري نه‌چندان موفق در منچستريونايتد، در ماه ژانويه 2017 با قراردادي چهار و نيم ساله به ليون پيوست، تاکنون در 130 بازي از رقابت‌هاي مختلف براي اين تيم فرانسوي به ميدان رفته و 50 گل نيز به ثمر رسانده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي