جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/09/12 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6271

رئيس قوه قضاييه:
نسبت به خسارت ديدگان جاني و مالي حوادث اخير بايد توسط دولت جبران خسارت شود

وزير دفاع فرانسه:
واشنگتن نبايد هم‌پيمانانش در ناتو را به خريد سلاح آمريکايي مجبور کند

در ديدار وزير خارجه عمان؛
ظريف: از هر ابتکاري براي کاهش تنش در منطقه استقبال مي‌کنيم


يك نكته از هزاران


ميز خبر


جديدترين موضع گيري روسها درباره برنامه موشکي ايران


خبــــر


معافيت مالياتي 100 درصدي سلبريتي‌هاي ميلياردي


سود سهام عدالت امسال براي همه مشمولان يکجا واريز مي‌شود

بانک مرکزي به شبکه بانکي ابلاغ کرد
بخشودگي سود و جرايم وام‌هاي زير 100 ميليون تومان از 97 به قبل

نوبخت خبر داد
بودجه 6 هزار ميليارد توماني براي همسان‌سازي حقوق بازنشستگان


خبر


ديدار وزير خارجه عمان با دبير شورايعالي امنيت ملي


يک معترض با تيروکمان در شيلي


سرمقاله


 رئيس قوه قضاييه:
  نسبت به خسارت ديدگان جاني و مالي حوادث اخير بايد توسط دولت جبران خسارت شود  

 رئيس قوه قضاييه با تاکيد بر ضرورت شنيدن خواست و انتقاد مردم و همچنين برخورد عادلانه و قانوني با اشرار و مخلان امنيت در جريان حوادث اخير، گفت: نسبت به همه کساني که در اين اتفاقات دچار خساراتي شده اند بايد جبران خسارت صورت گيرد و اطمينان داشته باشند که مورد حمايت قانون قرار دارند.به گزارش اداره کل روابط عمومي قوه قضاييه، آيت الله سيدابراهيم رئيسي در جلسه شوراي عالي قوه قضاييه با اشاره به حوادث پس از اجراي طرح مديريت مصرف سوخت در کشور تصريح کرد: نسبت به اجراي طرح اشکالات و انتقاداتي وجود دارد که از جمله آن، عدم اقناع افکار عمومي و ايجاد اجماع نخبگاني است. اين ايرادات، موجب اعتراض مردم شد که اين اعتراض و خواست را بايد شنيد.رئيس قوه قضاييه ادامه داد: اشرار و دشمنان خارجي بر موج انتقادات و اعتراضات بحق مردم سوار شدند و تصور کردند با سوءاستفاده از اين فضا مي توانند به اهداف خود نائل شوند. بر اين اساس اقدام به شرارت، ناامني، ايجاد نگراني براي مردم و وارد آوردن خسارتهايي به اموال عمومي و خصوصي کردند که البته بحمدالله با حضور معنادار و به موقع مردم تحت رهنمودهاي زمان شناسانه مقام معظم رهبري، توطئه هاي آنها خنثي و امنيت کشور تضمين شد.

آيت الله رئيسي با تاکيد بر ضرورت شنيدن سخن مردم در مقام عمل و اجرا، به موضوع نظارت بر بازار و قيمت ها اشاره کرد و افزود: مساله بازار و قيمت کالاها و خدمات بويژه براي اقشار کم در آمد از مسائل بسيار مهم است. بر همين اساس، نظارت سازمان ها و دستگاههاي مسئول بر بازار و قيمتها ضروري است و بايد بازار را از دست سوداگران و سودجويان حفظ کرد.رئيس قوه قضاييه با بيان اينکه امروز مساله معيشت مردم در اولويت قرار دارد، موضوع اقناع افکار عمومي در اجراي طرح مديريت مصرف سوخت را مورد اشاره قرار داد و اظهار کرد: گرچه اين اقدام بايد پيش از اجراي طرح صورت مي گرفت اما همچنان ضرورت آن باقي است و موضوع بايد توسط کارشناسان، نخبگان و صاحبنظران به درستي تبيين شود.آيت الله رئيسي در ادامه با اشاره به برخورد دستگاه قضايي با اشرار، مخلان امنيت و تخريبگران اموال عمومي و خصوصي، خاطرنشان کرد: پرونده افراد اعم از اشرار و افراد وابسته به بيگانگان که توسط نيروي انتطامي، وزارت اطلاعات، سپاه و ساير ضابطان به دستگاه قضايي تحويل داده شده اند، عادلانه و قانوني در دست بررسي است و ان شاءالله به زودي مردم در جريان رسيدگي به اين پرونده ها قرار خواهند گرفت.

رئيس قوه قضاييه درباره خسارت ديدگان اين حوادث نيز تاکيد کرد: از خسارت هاي جاني و مالي خسارت ديدگان نمي توان گذشت. ما معتقديم از نظر حقوقي بايد نسبت به اين خسارات مدعي بود و درخواست ما از مسئولان بويژه دولت اين است که نسبت به جبران خسارتها فکر و اقدام کنند. همکاران ما نيز اين موضوع را دنبال کنند زيرا نسبت به حقوق مردم بايد حساسيت وجود داشته باشد و خسارت ديدگان مطمئن باشند که مورد حمايت قانون قرار دارند.


 وزير دفاع فرانسه:
 واشنگتن نبايد هم‌پيمانانش در ناتو را به خريد سلاح آمريکايي مجبور کند 

وزير دفاع فرانسه تأکيد کرد که واشنگتن نبايد هم‌پيمانان اروپايي‌اش در ناتو را به خريد سلاح آمريکايي مجبور کند.به گزارش ايسنا، فلورانس پارلي، وزير دفاع فرانسه در گفت‌وگو با نشريه ژورنال دوديمانش گفت: نبايد اجازه داد ماده پنج پيمان ناتو درباره دفاع مشترک تحت فشار آمريکا به ماده اف- 35 (در اشاره به جنگنده‌هاي نسل پنجم) که کشورهاي عضو ناتو را به خريد سلاح آمريکايي ملزم مي‌کند، تبديل شود.پارلي گفت: اروپا بايد ادوات نظامي ويژه خود را متناسب با توانايي‌هاي اقتصادي و سياسي‌اش توليد کند.

ناتو ابزاري براي حاکميت ما نيست و اروپايي‌ها خود بايد آن را ايجاد کنند. اروپا بايد حاکميت خود را حفظ و ناتو نيز بايد همکاري بين کشورها را تقويت کند.


 در ديدار وزير خارجه عمان؛
  ظريف: از هر ابتکاري براي کاهش تنش در منطقه استقبال مي‌کنيم 

وزير امور خارجه با تاکيد بر لزوم کاهش تنش‌ها در منطقه به ويژه در يمن افزود: جمهوري اسلامي ايران از هر حرکت و ابتکاري که با حسن نيت در راستاي کاهش تنش‌ها در منطقه انجام شود، استقبال و به آن کمک خواهد کرد.

به گزارش اداره کل اطلاع‌رساني و امور سخنگويي وزارت امور خارجه،«محمد جواد ظريف» در ديدار «يوسف بن علوي» وزير خارجه عمان با اشاره به نقش خوب و سازنده کشور همسايه عمان، روابط دو کشور را جامع و بسيار خوب توصيف کرد و از گسترش و تعميق هر چه بيشتر اين روابط در همه زمينه‌ها استقبال کرد.ظريف با تاکيد بر لزوم کاهش تنش‌ها در منطقه به ويژه در يمن افزود: جمهوري اسلامي ايران از هر حرکت و ابتکاري که با حسن‌نيت در راستاي کاهش تنش‌ها در منطقه انجام شود، استقبال و به آن کمک خواهد کرد.رييس دستگاه ديپلماسي اراده ايران براي گفت وگو با همه کشورهاي منطقه را جدي خواند و افزود: پويش صلح هرمز در همين راستا ارائه شد.


 يك نكته از هزاران 

 اصلاح قوانين يا تعديل کارمندان؛ مسئله اين است!

دستگاه اداري ما بزرگ است؛ اين هم هر چند مشکل جديدي نيست و يکي از دلايل آن اتکا بر اقتصاد مبتني برنفت بوده و هست، اما اخيرا به تمام مشکلات ديگر کشور اضافه شده است. مشکلي که براساس آن و به گفته نايب‌رئيس دوم مجلس، موجب شده ما بيش از حد کارمند داشته باشيم؛ چيزي در حدود 5 ميليون نفر. يعني 5 ميليون نفر از قِبَل دستگاه اداري بزرگ کشور، نان مي‌خورند و خانواده خود را اداره مي‌کنند و البته که به موقع و قبل از دريافت دستمزدشان، ماليات هم مي‌پردازند.

حالا سوال اين است که اين تعداد نانخور دولت که خيلي هم سربه راه‌اند و ماليات‌پردازهاي خوبي هم هستند، چرا بايد اين روزها به چشم دولت بيايند و مجلسي‌ها در اين مورد ابراز نگراني کنند؟ شايد احتمالا چون نگراني‌هاي ديگر مجلسي‌ها تمام شده و حالا وقت دارند به چنين مسائلي بپردازند.

اما اگر آن‌چنان که همين گله‌مندان از دستگاه اداري عريض و طويل مي‌گويند، مشکل اساسي در تعداد زياد و بيش از حد انواع قانون و تبصره و ماده است، که موجب شده دستگاه اداري بزرگ و مردم و در لابيرنت قوانين موازي و متداخل سردرگم شوند، اين چه ربطي به تعداد زياد کارمندان دارد؟ آيا با کم کردن اين تعداد، مشکل گيج شدگي در اثر قوانين متداخل و متوازي حل مي‌شود؟ يا بايد نشست و همراه کارشناسان حوزه قانون‌گذاري، قوانين متناقض و متوازي را شناسايي و تصحيح کرد؟ چرا که به هر حال اين رسم تمام کشورهاي دنياست که هر از چند سالي، در قوانين خود تجديد نظر کرده، قوانيني را حذف و قوانيني را اضافه مي‎کنند.

اما اگر اين 5 ميليون کارمند، در پي مشکلات بودجه‌اي ناگهان به چشم آمده‌اند، البته که خيلي زياد هستند و بايد فکري به حال تعديل آن‌ها کرد، چون تجربه در نظام کشورداري ما ثابت کرده است که پاک کردن صورت مسئله-تجديد نظر و اصلاح قوانين- خيلي راحت‌تر است.


 ميز خبر 

 ترکيه: اس400 ظرفيت دفاعي ناتو را افزايش مي‌دهد

شوراي امنيت و سياست‌هاي خارجي رياست جمهوري ترکيه اعلام کرد، خريد سامانه اس400 از سوي ترکيه ظرفيت‌هاي دفاعي ناتو را تهديد نمي‌کند، بلکه آن را تقويت خواهد کرد.به گزارش ايسنا، اسماعيل صفي، يکي از اعضاي شوراي امنيت و سياست‌هاي خارجي ترکيه به خبرگزاري اسپوتنيک گفت: ترکيه بايد سامانه دفاع موشکي اس400 را از روسيه تحويل بگيرد.

اين سامانه توانايي‌هاي ناتو را کاهش نمي‌دهد بلکه بالعکس، ظرفيت دفاعي ناتو را بيش از پيش تقويت مي‌کند اما ما اين کار را براي ناتو انجام نمي‌دهيم، بلکه براي تقويت سامانه دفاع هوايي خودمان آن را خريداري کرده‌ايم.


 جديدترين موضع گيري روسها درباره برنامه موشکي ايران 

 معاون وزير خارجه روسيه به موضع گيري درباره برجام و برنامه موشکي ايران پرداخت.به گزارش مهر به نقل از العهد، سرگئي ريابکوف معاون وزير خارجه روسيه به موضع گيري درباره برجام و برنامه موشکي ايران پرداخت.وي افزود: اروپايي ها، روسيه و چين بايد برجام با ايران را علي رغم مواضع واشنگتن اجرايي کنند.معاون وزير خارجه روسيه بيان کرد: توسعه برنامه موشکي ايران در راستاي نيازهاي دفاعي آن است و ايران برنامه موشکي خود را در چارچوب نيازهاي دفاعي‌اش پيش مي برد. تلاش واشنگتن براي تحميل شروط خود از طريق تحريم ها به مثابه تعدي مستقيم به حاکميت کشورهاست.ريابکوف در ادامه تاکيد کرد: رزمايش روسيه-ايران-چين در اقيانوس هند عليه احدي نيست و با هدف عراض اندام هم نيست.


 خبــــر 

 به دليل حمايت از اعتراضات هنگ کنگ؛

چين ديدبان حقوق بشر آمريکا را تحريم کرد

وزارت خارجه چين از تحريم ديدبان حقوق بشر آمريکا به دليل حمايت آن از اعتراضات هنگ کنگ خبر داد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از اسپوتنيک، وزارت خارجه چين اعلام کرد که ديدبان حقوق بشر و تعدادي ديگر از افراد غير دولتي در آمريکا را به دليل حمايت آنها از اعتراضات هنگ کنگ، مورد تحريم قرار مي دهد.

هنگ کنگ ماه هاست که به دليل دخالت کشورهاي غربي با اعتراضات ضد دولتي مواجه است. هر چند دولت هنگ کنگ با خواسته ابتدايي معترضين براي لغو لايحه استرداد مجرمين به چين موافقت کرده اما با اين وجود اعتراضات همچنان ادامه دارد.

براي مقابله با موشک هاي کروز؛

روسيه سامانه راداري همه جانبه مي سازد

روسيه سامانه راداري جديدي را براي مقابله با موشک‌هاي کروز مي‌سازد.

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنيک، وزارت دفاع روسيه از ساخت «ميدان راداري همه‌جانبه‌» براي مقابله موشک‌هاي کروز خبر داده است.

هدف از ايجاد اين سامانه راداري جديد، دفاع از مرزهاي کشور در مقابل حملات موشکي عنوان شده است.طبق بيانيه وزارت دفاع روسيه، اين سامانه راداري که تمامي مرزهاي کشور را پوشش مي دهد، توانايي شناسايي موشک‌هاي کروز بالستيک و هواپيما را دارد.اين سامانه جديد راداري فوق پيشرفته در برگيرنده سامانه راداري «فرا افق» که از ابداعات با تکنولوژي پيشرفته در روسيه است مي شود.

توئيت سفير انگليس در ايران درباره پيوستن کشورهاي اروپايي به اينستکس

سفير انگليس در ايران نسبت به پيوستن کشورهاي اروپايي به اينستکس واکنش نشان داد.

به گزارش ايلنا، راب مک اير سفير انگليس در ايران در توييتر خود در مورد واکنش‌ها به پيوستن کشورهاي اروپايي به اينستکس نوشت: لحن بعضي عکس العمل‌ها به اين بيانيه تعجب آور است. ما همواره نگراني خود را نسبت به وضعيت حقوق بشر در ايران ابراز مي‌کنيم. ولي INSTEX نشان مي‌دهد که ما همگي تا زماني که برجام پابرجاست، در راستاي حمايت از تجارت که به نفع همه ايرانيان است فعاليت مي‌کنيم.

چين درخواست ورود هواپيماهاي آمريکا به هنگ‌کنگ را تعليق کرد

وزارت خارجه چين اعلام کرد بررسي درخواست ورود کشتي‌ها و هواپيماهاي نظامي آمريکايي به جزيره هنگ کنگ را تعليق کرده است.

به گزارش مهر به نقل از رويترز، وزارت خارجه چين در بيانيه‌اي اعلام کرد که دولت جمهوري خلق چين بررسي درخواست‌هاي کشتي‌ها و هواپيماهاي نظامي آمريکايي براي ورود به هنگ‌کنگ را تعليق کرده است.

اين اقدام در اعتراض به تصويب قانون جديد در کنگره آمريکا براي حمايت از آشوبگران هنگ‌کنگي صورت گرفته است.پيشتر وزارت خارجه چين در بيانيه‌اي اقدام آمريکا در تصويب قوانيني در حمايت از معترضان هنگ‌کنگي را محکوم و واشنگتن را تهديد به اقدام متقابل کرده بود.

رئيس‌جمهوري مکزيک: هيچ نوع مداخله خارجي را نمي‌پذيريم

در حالي که مقام‌هاي مکزيک تاکيد دارند خشونت‌هاي رو به افزايش کارتل‌هاي مواد مخدر در شمال مکزيک موجب افزايش فشارها از جمله از سوي آمريکا بر رئيس‌جمهوري اين کشور براي مقابله با خشونت‌ تبهکاران شده است، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور گفت "دخالت خارجي" را نمي‌پذيرد.به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري رويترز، اين فشارها بر
آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئيس‌جمهوري مکزيک پس از آن افزايش يافت که ايالات متحده متعهد شد تا نام اين گروه‌هاي تبهکار را به عنوان گروه‌هاي تروريستي در ليست سياه درج کند.رئيس‌جمهوري مکزيک که از تلاش‌هاي دونالد ترامپ، رئيس‌جمهوري آمريکا براي قرار دادن گروه‌هاي تبهکار مواد مخدر به عنوان گروه‌هاي تروريستي ناراضي است،تاکيد کرد که اجازه دخالت کشور خارجي در امور داخلي مکزيک را نمي‌دهد و استراتژي خود را براي مقابله با گروه‌هاي تبهکار دارد.


 معافيت مالياتي 100 درصدي سلبريتي‌هاي ميلياردي 

 
در تمام دنيا از تمام افراد، با هرشغلي که دارند ماليات بردرآمد اخذ مي‌شود؛ فرقي نمي‌کند فرد يک کارخانه‌دار باشد يا يک هنرمند و سلبريتي، مگر اين‌که مقداري از درآمد خود را صرف امور خيريه واقعي کند. نحوه دريافت اين ماليات هم به اين ترتيب است که قبض ماليات براي اين افراد فرستاده مي‌شود ومثل قبض آب و برق و ... بايد به‌موقع پرداخت شود. چنين امري البته زماني ممکن است که افراد يک جامعه با هرشغل و هرميزان درآمدي، شفافيت مالي داشته باشند.

خبر تازه در کشور ما اين است که رئيس سازمان برنامه و بودجه با صدور يک دستور فوري، هنرمندان را از پرداخت ماليات معاف کرده است. اگر اين هنرمندان فقط شامل نويسندگان، نقاشان و مترجمان، ناشران و افرادي از اين دست مي‌شد که معمولا از اين راه درآمد قابل توجهي ندارند و نوشتن و نقاشي و ترجمه کردن شغل دوم و لاجرم دلي آنان است، نگرفتن ماليات بردرآمد از آنان نه فقط مشکلي نداشت که لطفي به حال آنان و وضعيت فرهنگي کشور بود. اما عجيب اين جاست که در اين ميان هنرمندان سلبريتي که معمولا شامل بازيگران و خواننده‌ها با درآمدهاي ميلياردي مي‌شود نيز از معافيت 100 درصدي ماليات برخوردار شده‌اند ودليل چنين امري مشخص نيست. اين‌همه را بگذاريد در کنار فرارهاي مالياتي شرکت‌ها و توليد و وارد و صادرکنندگان و پزشکاني که مانند اين بازيگران و خوانندگان با داشتن درآمد ميلياردي، فرار مالياتي داشته يا شفافيت درآمدي ندارند.

اما از سوي ديگر، يک کارمند ويا کارگر پيش از آن که دستمزدش به دستش برسد، ماليات درآمدش به‌طور اتوماتيک کسر شده است. پرتقال فروشي هم در دسترس نيست که عدالت جا افتاده در اين معادله را محاسبه کند!


 سود سهام عدالت امسال براي همه مشمولان يکجا واريز مي‌شود 

 شنيده ها حاکي از آن است که سود سهام عدالت امسال به صورت يکجا به حساب همه مشمولان واريز خواهد شد و احتمالا موعد اين واريز، دي ماه است.به گزارش مهر، اقساط طرح سهام عدالت (از محل سود سهام تخصيص يافته به مشمولان) که از سال 85 در حال اجراست بعد از 10 سال در سال 95 به پايان رسيد و از سال 96، سود اين سهام به صورت نقدي به حساب مشمولان واريز شد.طي دو سال 96 و 97 و مطابق با سياست سازمان خصوصي سازي، واريز سود سهام عدالت پس از جمع آوري از شرکت هاي سرمايه پذير، به صورت مرحله به مرحله از آذر ماه آغاز و معمولا تا خرداد ماه سال بعد ادامه پيدا مي کرد.طبق شنيده ها، سود سهام عدالت سال مالي 97 خلاف دو سال قبل، به صورت يک جا واريز خواهد شد و بصورت واريز مرحله اي نخواهد بود. در اين راستا، يک مقام مطلع در گفت و گو با مهر، اظهار داشت: در دوره هاي قبلي سود سهام عدالت به صورت گروه گروه واريز مي شد. به اين معنا که ابتدا از اقشار ضعيف شروع مي شد و در ادامه به تدريج براي همه مشمولان واريز مي شد.وي افزود: مقرر شده امسال سود سهام عدالت براي همه مشمولان بصورت يکجا واريز شود.


  بانک مرکزي به شبکه بانکي ابلاغ کرد
 بخشودگي سود و جرايم وام‌هاي زير 100 ميليون تومان از 97 به قبل 

بانک مرکزي تسهيلات سررسيد شده اعطاي از سوي بانک‌هاي دولتي تا سال 97 را مشمول بخشودگي سود و جرايم دانست.به گزارش مهر، بر اساس بخشنامه اي که سيد علي اصغر مير محمد صادقي مديرکل اعتبارات بانک مرکزي به مديران عامل بانک هاي دولتي يا بانک هاي بورسي که بخشي از سهام آن در اختيار دولت است ابلاغ کرده، سررسيد تسهيلات مشمول بخشش سود و جرايم از محل اجراي بند «ل» تبصره 16 قانون بودجه سال 1398 که پيش از اين صرفا تا پايان سال 95 اعلام شده بود را به تسهيلات مشمول سررسيد شده تا سال 97 و پيش از آن و اعم از تسهيلات جاري و غير جاري تا سقف 100 ميليون تومان تعميم داد.

بنابراين، تسهيلاتي که تا پايان 97 و قبل از ان سررسيد شده باشد مشمول بخشودگي سود و جرايم تا سقف 100 ميليون تومان مي‌شوند.


 نوبخت خبر داد
  بودجه 6 هزار ميليارد توماني براي همسان‌سازي حقوق بازنشستگان 

رئيس سازمان برنامه و بودجه از برنامه اين سازمان براي پيش‌بيني 6 هزار ميليارد تومان بودجه جهت همسان‌سازي حقوق بازنشستگان در لايحه بودجه سال 99 خبر داد.به گزارش مهر به نقل از خانه ملت، محمدباقر نوبخت درباره همسان سازي حقوق بازنشستگان، گفت: مجلس در سال جاري براي اين موضوع 3 هزار و 400 ميليارد تومان اعتبار پيش بيني کرد که دولت از اختياري که براي افزايش سقف مربوط به اين کمک‌ها بود، استفاده و اعتبار مربوط به آن را به 5 هزار ميليارد تومان افزايش داد.

رئيس سازمان برنامه و بودجه افزود: تصميم داريم براي سال آينده نيز، در لايحه بودجه 6 هزار ميليارد تومان اعتبار براي همسان سازي حقوق در نظربگيريم.


 خبر 

 ويروس آنفلوانزا ميهمان کشور تا سه هفته آينده

بيماري آنفلوانزا امسال زودتر از سال‌هاي گذشته در کشور شايع شده و تاکنون 56 نفر از هموطنان را به کام مرگ فرستاده است اما حداقل تا سه هفته آينده همه‌گيري آن ادامه دارد.به گزارش ايرنا ، هر سال اين بيماري در آبان ماه شايع مي‌شد اما امسال از اوايل مهر شاهد شيوع آن در ايران و اغلب کشورهاي دنيا بوديم به طوري که اکنون در دوره اوج شيوع و همه‌گيري آن قرار داريم.

مرکز مديريت بيماري هاي واگير وزارت بهداشت آمار موارد قطعي ابتلا به آنفلوانزا و مرگ ناشي از اين بيماري را به صورت هفتگي جمع بندي و اعلام مي کند، براساس آخرين آمار از اول مهر تاکنون چهار هزار نفر به علت ابتلا به بيماري‌هاي تنفسي و مشکوک به آنفلوانزا در بيمارستان بستري شدند که از اين تعداد 56 نفر بر اثر آنفلوانزا جان خود را از دست دادند.از مجموع 56 نفري که به علت ابتلا به آنفلوانزا جان خود را از دست دادند، 19 نفر مربوط به يک هفته گذشته است و بيشترين موارد مرگ اين بيماري در استانهاي کرمان، گلستان، مازندران، خوزستان و کهگيلويه و بويراحمد بوده است.

دومين روز ثبت نام داوطلبان کانديداتوري مجلس؛

1551 نفر ثبت نام کردند

دومين روز ثبت‌نام از داوطلبان يازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي انجام شد.به گزارش ايسنا، دومين روز ثبت‌نام از داوطلبان يازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي در وزارت کشور و فرمانداري‌هاي سراسر کشور و همچنين سفارتخانه­‌ها، کنسولگري­‌ها يا نمايندگي‌­هاي سياسي جمهوري اسلامي ايران در خارج از کشور برگزارشد.اسماعيل موسوي سخنگوي ستاد انتخابات کشور اعلام کرد: در مجموع 1551 نفر از تا لحظه مخابره خبرثبت‌نام کردند.

به گفته وي تاکنون 91 درصد ثبت نام شدگان را آقايان و مابقي را بانوان تشکيل مي‌دهند.

دونالد ترامپ خبر داد:

اعمال تعرفه بر صادرات فولاد و آلومينيوم برزيل و آرژانتين

رئيس‌جمهوري آمريکا از اعمال تعرفه بر صادرات فولاد و آلومينيوم از برزيل و آرژانتين خبر داد.به گزارش ايلنا به نقل از خبرگزاري بلومبرگ، «دونالد ترامپ»، رئيس‌جمهوري آمريکا، گفت که بار ديگر تعرفه‌هايي را بر واردات فولاد و آلومينيوم از برزيل و آرژانتين اعمال مي‌کند.ترامپ همچنين از اين دو کشور به‌خاطر پايين آوردن ارز ملي‌شان با هدف آسيب زدن به کشاورزان آمريکايي انتقاد کرد.رئيس‌جمهوري آمريکا همچنين از بانک فدرال اين کشور خواست تا سياست‌هاي پولي آسان‌گيرانه‌تري در پيش بگيرد.

ترامپ در پيامي توئيتري اعلام کرد که اين دو کشور آمريکاي جنوبي «ارزش ارزهاي ملي خود را به‌شدت کاهش داده‌اند، امري که به سودي کشاورزان ما نيست».


 ديدار وزير خارجه عمان با دبير شورايعالي امنيت ملي 


 يک معترض با تيروکمان در شيلي 


 سرمقاله 

 افزايش فشارها براي برکناري کالدرون

دودي که به چشم هواداران پرسپوليس مي رود

* سعيد ونکي

اوضاع و احوال اين روزهاي باشگاه پرسپوليس مطابق ميل هواداران پرشمار اين تيم نيست. کسب 19 امتياز از 11 بازي و حضور در رده چهارم جدول، ترديدها را براي استمرار موفقيت و تکرار قهرماني هاي گذشته افزايش داده و در اين ميان، نوک پيکان انتقادات به سوي گابريل کالدرون، سرمربي آرژانتيني پرسپوليس نشانه گرفته شده است. اينکه آيا اصلا وضعيت کنوني پرسپوليس بحراني است يا نه، مسئله اي جداست و بايد تحليل مجزايي روي آن صورت گيرد اما موضوع اصلي، فشاري است که روي دوش گابريل کالدرون قرار داده شده و از همه جهات به او حمله مي شود.

اين سرمربي آرژانتيني که در بدترين زمان ممکن و پس از دوران طلايي برانکو پاي به پرسپوليس گذاشت، از ابتداي فصل و به خاطر عملکرد غير قابل دفاع مديريت باشگاه در فصل نقل و انتقالات تحت فشار بوده و به همين دليل هر نتيجه اي غير از برد، سکوها و رسانه ها را عليه کالدرون مي شوراند. اگر چه نبايد از ضرورت نقد نسبت به تصميمات فني کالدرون غافل شد اما بايد عملکرد کلي او را تا مقطع کنوني بدون مقايسه با برانکو و شرايط فصول قبل مورد بررسي قرار داد.

حضور در جمع مدعيان قهرماني با وجود رقم خوردن چهار باخت، پيروزي در دربي پايتخت ، نمايش فني رو به پيشرفت و حضور در مراحل پاياني جام حذفي کارنامه تقريبا قابل دفاع کالدرون در پرسپوليس است و به نظر مي رسد دليلي براي هجمه همه جانبه به او نتوان پيدا کرد.

اگر چه رسيدن به عنوان قهرماني و کسب موفقيت، مستلزم ثبات فني در ترکيب اصلي و ارتباط بهتر با بازيکنان است و در صورت رسيدن به شرايط پايدار، بازگشت به روزهاي خوب گذشته دور از دسترس نيست؛ مسئله اي که کالدرون بايد به آن توجه کند.

البته نبايد فراموش کرد که انفعال مديريت کنوني باشگاه در افزايش حملات به کالدرون بي تاثير نيست. وقتي در شرايط فعلي خبرهايي از مذاکره با مربيان داخلي و خارجي براي جانشيني کالدرون مطرح مي شود، موضع مديريت پرسپوليس چيزي بيشتر از سکوت نيست و با اين وضعيت نمي توان متصور شد که اين تيم در فضايي آرام به کار خود ادامه دهد.

ضمنا امسال به لحاظ مالي پرسپوليس در تنگنا قرار دارد و سرمنشا بخش اعظمي از مشکلات اين باشگاه هم به همين مسئله باز مي گردد. بنابراين جميع شرايط نشان مي دهد که انتقادات زياد و حملات به کالدرون چندان منطقي نيست و هر گونه تغيير روي نيمکت پرسپوليس، اين تيم را در بن بستي خود ساخته قرار خواهد داد؛ اتفاقي که دود آن به چشم هواداران اين باشگاه مي رود و شايد روزهاي سياه يک دهه گذشته و ناکامي در کسب جام دوباره سراغ پرسپوليسي ها بيايد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي