جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/09/12 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6271


راه‌اندازي مرکز پشتيباني تجهيزات مديريت بحران در زاگرس جنوبي

ميزباني 500 دانشجوي ارشد و دکتري
تاثير 400 ميليون دلاري در اقتصاد نفت

عضو کميسيون انرژي تاکيد کرد
اتخاذ راهکارهاي مناسب براي کاهش فشارهاي حاصل از اصلاح قيمت بنزين


معادلات انرژي


ميز خبر


 راه‌اندازي مرکز پشتيباني تجهيزات مديريت بحران در زاگرس جنوبي 

 مرکز پشتيباني تجهيزات مديريت بحران در شرايط اضطراري با هدف استانداردسازي مديريت در شرايط اضطراري و براساس الزام‌هاي اچ‌اس‌يي در ستاد شرکت بهره‌برداري نفت و گاز زاگرس جنوبي راه‌اندازي شد.به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت مناطق مرکزي ايران، عليرضا اميني، رئيس اداره ايمني، بهداشت، محيط زيست و پدافند غيرعامل شرکت بهره‌برداري نفت و گاز زاگرس جنوبي درباره الزام‌هاي تجهيز سيستم لجستيک براي موارد و شرايط اضطراري اظهار کرد: يکي از نيازهاي کليدي در مديريت بحران، سيستم لجستيک و پشتيباني براي سازماندهي است که شرکت بهره‌برداري نفت و گاز زاگرس جنوبي با هدف استانداردسازي اقلام و تجهيزات مورد نياز و همچنين دسترسي سريع و آسان در زمان بحران، اقدام به راه‌اندازي مرکز پشتيباني تجهيزات مديريت بحران در شرايط اضطراري کرده است.

وي مهم‌ترين اقلام موجود در مرکز پشتيباني تجهيزات مديريت بحران در شرايط اضطراري را تجهيزات کار در شب، سيل و آواربرداري مانند پمپ‌هاي لجن‌کش و کف‌کش، چادر اسکان، موتور برق سيار، انواع ماسک، پروژکتور، دوربين شکاري، وسايل گرمايشي، کابل‌هاي سيار برق، تجهيزات حفاظت فردي و آذوقه عنوان کرد.


 ميزباني 500 دانشجوي ارشد و دکتري
 تاثير 400 ميليون دلاري در اقتصاد نفت 

 رئيس پژوهشگاه صنعت نفت از طرح ملي ميزباني اين پژوهشگاه از دانشجويان کارشناسي ارشد و دکتري خبر داد و گفت: قرار است بر اساس اين طرح در پنج سال پژوهشگاه، 500 دانشجوي کارشناسي ارشد و دکتري از دانشگاه هاي برتر را ميزباني کند.به گزارش ايسنا، دکتر جعفر توفيقي با اشاره به اثربخشي پژوهش هاي پژوهشگاه صنعت نفت در اقتصاد تاکيد کرد: پژوهش هايي که در اين پژوهشگاه صورت گرفته 400 ميليون دلار در اقتصاد نفت اثربخشي داشته است گرچه اثربخشي پژوهش هاي پژوهشگاه بيش از اين است.وي در ادامه اظهار کرد: از جمله پروژه هاي صنعت نفت مي توان به مطالعات يک پارچه مخزني در کشور در ناحيه دشت آبادان اشاره کرد که به برآورد ميلياردها شبکه نفت جديد منجر شده است و پژوهشگاه مي تواند در اين طرح با دانشگاه ها همکاري کند.رئيس پژوهشگاه صنعت نفت در خصوص طرح اکتشافي در تمام پهنه خليج فارس با تقاضاي شرکت نفت نيز گفت: اين طرح در يک دوره اي بزرگترين طرح پژوهشي کشور بود که به شناخت هيدروکربني منجر شده است.

در واقع همه طرح هاي پژوهشگاه صنعت نفت بايد حتما متقاضي صنعتي داشته باشند گرچه اين پژوهشگاه در فناوري هاي آينده هم با هزينه هاي خود فعاليت مي کند.


 عضو کميسيون انرژي تاکيد کرد
 اتخاذ راهکارهاي مناسب براي کاهش فشارهاي حاصل از اصلاح قيمت بنزين 

 يک عضو کميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد که بايد قبل از اصلاح ناگهاني قيمت بنزين ميزگردها و برنامه‌هاي کارشناسي برگزار کرده و دلايل اجراي اين طرح و فوايد آن را براي اذهان عمومي جامعه تبيين مي‌کردند.اسدالله قره‌خاني در گفت‌وگو با ايسنا، درباره نحوه اعلام اصلاح قيمت بنزين بيان کرد: از نظر بنده در اعلام چنين تصميم بزرگي که تمام مباحث اقتصادي جامعه را تحت تاثير قرار مي دهد، بايد هوشمندي لازم به کار گرفته مي شد. از سوي ديگر بايد از نظر تمام ارکان نظام به ويژه مجلس که مسئوليت قانون گذاري را در کشور برعهده دارد، استفاده مي کردند.

وي در ادامه اظهار کرد:دولت مي توانست اين تصميم خود را در قالب لايحه اي به مجلس مي فرستاد و تاکيد مي کرد که درآمد حاصل از اين اصلاح قيمت به اقشار آسيب پذير و دهک هاي پايين جامعه تعلق مي گيرد.نماينده مردم علي آباد کتول در مجلس تصريح کرد: بايد با ارائه توضيحاتي در خصوص تبعات اجراي اين طرح و هم چنين فوايد اجراي آن و صرفه جويي در سطح کلان، اذهان عمومي جامعه را آگاه مي ساختند. اينگونه جامعه آماده مي شد تا با مخاطرات اين طرح خود را انطباق دهد و از سوي ديگر طبقات پايين جامعه نيز مي دانستند که يارانه آنان پرداخت خواهد شد.قره خاني در ادامه با تاکيد بر اينکه «مجلس تمام تلاش خود را براي حمايت از اقشار آسيب پذير جامعه خواهد کرد»، گفت: تاکنون چندين طرح در مجلس براي تک نرخي کردن بنزين يا افزايش سهيمه مطرح شده اما به نتيجه اي نرسيده است.


 معادلات انرژي 

 اطلاعيه شماره 8 شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي؛

هموطنان از گازسوز کردن خودروها در مراکز غيرمجاز پرهيز کنند

شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران طي اطلاعيه‌اي درباره گازسوز کردن خودروها در مراکز غيرمجاز هشدار داد.

به گزارش شانا، در متن اين اطلاعيه آمده است: «شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران به اطلاع مالکان خودروهايي که متقاضي گازسوز کردن (CNG) خودروي خود هستند مي‌رساند، براي ثبت درخواست خود به سامانه irngv.ir مراجعه و اقدام به ثبت‌نام کنند. تاکيد مي‌شود به‌زودي شرايط و امکانات براي متقاضيان اطلاع‌رساني خواهد شد.

در ضمن به هموطنان عزيز اکيدا توصيه مي‌شود براي حفظ ايمني و سلامت خود، در مراکز غيرمجاز اقدام به گاز سوزکردن خودروهاي خود نکنند.»

نفتاي سبک پالايشگاه آبادان در بورس انرژي عرضه مي‌شود

رينگ بين‌الملل بورس انرژي ايران، امروز شاهد عرضه نفتاي سبک شرکت پالايش نفت آبادان است.

به گزارش شانا به نقل از بورس انرژي، رينگ داخلي اين بورس، شاهد عرضه کالاهاي اکستراکت نفت سپاهان، آيزوريسايکل، حلال 402، نفتاي سبک و نفتاي سنگين پالايش نفت تهران، حلال 402 و نفتاي سبک پالايش نفت بندرعباس و سي‌اس‌او پالايش نفت شازند است و برش سنگين حاصل از پالايشگاه نفت و پتروشيمي به جز بنزين و گازوئيل و رافينت پتروشيمي بيستون، نفت سفيد شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران و نفتاي سبک پالايش نفت آبادان در رينگ بين‌الملل عرضه مي‌شود.

قيمت نفت بيش از يک درصد افزايش يافت

قيمت شاخص نفت خام برنت به 61 دلار و 25 سنت و قيمت شاخص دبليوتي‌آي آمريکا به 56 دلار و هشت سنت رسيد.

به گزارش شانا به نقل از خبرگزاري رويترز، قيمت نهايي شاخص نفت خام برنت 60 دلار و 49 سنت و قيمت شاخص دبليوتي‌آي آمريکا 55 دلار و 17 سنت بود.

به دليل بروز نشانه‌هايي از افزايش فعاليت‌هاي توليدي در چين و احتمال افزايش تقاضاي سوخت در اين کشور و همچنين نشانه‌هايي از احتمال تشديد کاهش توليد نفت سازمان کشورهاي صادرکننده نفت (اوپک) در نشست اين هفته اين سازمان، قيمت نفت روز دوشنبه بيش از يک درصد افزايش يافت.

استيون اينس، استراتژيست بازار آسيا در مؤسسه آکسيتريدر، گفت: در آغاز (معاملات بازار)، سرسختي فراتر از انتظار فعاليت‌ کارخانه‌ها در چين، به رشد قيمت نفت کمک کرده است.


 ميز خبر 

 نحوه پيگيري کارت هوشمند سوخت

شرکت پخش و پالايش فرآورده‌هاي نفتي نحوه پيگيري کارت‌هاي هوشمند سوخت را براي متقاضيان اعلام کرد.

به گزارش ايسنا، متقاضيان کارت‌هاي هوشمند سوخت ابتدا بايد وارد سايت www.epolice.ir شده و سپس بر روي گزينه کارت سوخت کليک کنند. بعد در قسمت پيگيري صدور کارت سوخت نسبت به وارد کردن نوع و شماره پلاک خودرو اقدام و روي گزينه پيگيري کارت سوخت کليک کنند.

در اين قسمـت، شماره مرسوله پستي نمايان مي‌شود که با کليک روي گزينه شرکت پست که به رنگ آبي نوشته شده، وارد سامانه رهگيري مرسولات مي‌شويد و با فعال کردن گزينه جست‌وجو، وضعيت کارت سوخت مشخص مي‌شود.

متقاضيان به منظور اطلاع دقيق از وضعيت کارت سوخت هم با کليک روي گزينه مشاهده جزئيات کامل مرسوله مي‌توانند از آخرين وضعيت کارت خود باخبر شوند.

هم‌چنين افرادي که کارت سوخت آن‌ها از سال 1394 صادر و در باجه‌هاي معطله پست مانده، مي‌توانند در قسمت رهگيري مرسوله پستي آن را پيگيري کنند و با در دست داشتن کارت شناسايي معتبر و کارت و سند خودرو به اداره پست مورد نظر خود مراجعه و کارت سوخت خود را دريافت کنند.

اگر کارت سوخت مربوط به خودروهاي نوشماره و يا ثبت‌نامي در سايت دولت همراه (GSB) باشد، مالکان بايد مبلغ مصوب شده را بابت هزينه صدور کارت سوخت به متصدي تحويل دهنده کارت سوخت بپردازند.

شرکت ملي پخش و پالايش فرآورده‌هاي نفتي اعلام کرده که متقاضيان در صورتي که در اين باره سوال داشته باشند، مي‌توانند به پورتال اين شرکت با آدرس WWW.NIOPDC.IR مراجعه يا با شماره پاسخگويي 09627 تماس بگيرند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي