جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/09/12 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6271

وزير صنعت:
توليد 42 قلم کالا افزايش يافته است

وزير نيرو خبر داد
توسعه همکاري بين ايران و تاجيکستان

معاون وزير اقتصاد؛
بانک‌ها حدود 100 هزار ميليارد تومان املاک و اموال مازاد دارند


تريبون


نهادهاي مالي


 وزير صنعت:
 توليد 42 قلم کالا افزايش يافته است 

 وزير صنعت، معدن و تجارت مي‌گويد اين وزارتخانه وضعيت توليد 44 قلم کالا را به شکل مداوم رصد مي‌کند که در ماه‌هاي اخير 42 قلم آنها رشد توليد داشته‌اند.به گزارش ايسنا، رضا رحماني در بيست و سومين سالروز ملي صادرات اظهار کرد: جز خودرو و آلومينيوم، ساير بخش‌ها رشد توليد داشته‌اند و اميدواريم همين روند ادامه پيدا کند.وي با بيان اينکه براي توسعه صادرات بايد زنجيره توليد به هم متصل شوند، گفت:در 7 ماهه نخست امسال، صادرات کشورمان از لحاظ وزني 17 درصد افزايشي بوده است، صادرات به کشورهاي همسايه تا 1400 را مي‌خواهيم دو برابر کنيم.وي افزود: الحاق به پيمان اقتصادي اوراسيا يک فرصت بزرگ صادراتي براي کشور است، در موافقتنامه با اوراسيا، کشورهاي عضو 502 قلم کالا با 56 درصد تخفيف را به ما ترجيح داده‌اند و ما 360 قلم کالا با 32 درصد تخفيف را به کشورهاي اوراسيا ترجيح داديم، تشکلها و بخش خصوصي از اين فرصت بايد نهايت استفاده کنند.وزير صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: توسعه صادرات جزو 7 برنامه محوري ماست و باور داريم که امسال و سال آينده پيشران اقتصادي ما همين صادرات است.وي تاکيد کرد: صادرات کالاهاي کيفي بايد در دستور کار قرار بگيرد، ذيل برنامه توسعه صادرات 4 برنامه داريم که صادرات به کشورهاي همسايه در اين راستاست.


 وزير نيرو خبر داد
 توسعه همکاري بين ايران و تاجيکستان  

 وزير نيرو از توسعه همکاري بين ايران و تاجيکستان در زمينه‌هاي کشاورزي، بهداشت، سلامت، آموزش، حمل و نقل و ... خبر داد. به گزارش ايسنا، رضا اردکانيان در مراسم گشايش رسمي سيزدهمين اجلاس مشترک جمهوري اسلامي ايران و جمهوري تاجيکستان که با حضور وزير انرژي و ذخاير آبي تاجيکستان برگزار شد با تاکيد بر اينکه ايران و تاجيکستان از مشترکات فرهنگي و تاريخي فراواني بهره‌مند هستند اظهار کرد: بر اين اساس مي‌توانيم در سايه اراده مقامات دو کشور سطح روابط و همکاري را به درجاتي بالاتر ارتقاء دهيم.

وزير نيرو در مورد موضوعاتي که دو کشور در مورد آن مذاکره خواهند کرد، توضيح داد: اقدام عملي در ارتباط با صورت مالي پروژه‌ها، همکاري‌هاي بانکي، تسهيل فعاليت سرمايه گذاران در تاجيکستان، همکاري آموزشي و کار تکميل پروژه تونل استقلال از جمله اين موضوعات است.

به گفته اردکانيان همچنين زمينه براي توسعه همکاري‌هاي آتي در حوزه‌هاي کشاورزي، بهداشت، سلامت، همکاري‌هاي آبي و آموزشي، حمل و نقل، فناوري اطلاعات و تبادلات الکتريکي بايد فراهم شود.


  معاون وزير اقتصاد؛
 بانک‌ها حدود 100 هزار ميليارد تومان املاک و اموال مازاد دارند 

 مديرکل امور بانکي و بيمه وزارت اقتصاد حجم اموال مازاد بانک‌ها را 100 هزار ميليارد تومان اعلام کرد.به گزارش ايلنا،عباس مرادپور افزود: براساس برآوردي که کرديم بانک‌ها چيزي حدود 100 هزار ميليارد تومان املاک و اموال مازاد دارند. وي گفت: اين اموال يا تمليکي از ناحيه تضامين تسهيلات گيرندگان است که بدهي شان را پرداخت نکرده اند و يا املاکي است که بانک‌ها زماني نياز داشته اند و خريده اند مثل شعب، اما الان به آن نياز ندارند و سوم هم املاکي است که بابت بدهي دولت، دريافت کرده اند.مديرکل امور بانکي و بيمه وزارت اقتصاد افزود: آمار دقيقي از اموال و املاک مازاد بانک‌ها نداشتيم و آمارها متفاوت بود، اما با راه اندازي اين سامانه براي نخستين بار اين اتفاق افتاد و بيشترين اموال هم متعلق به بانک‌هاي ملي، ملت و تجارت است.

مرادپور تصريح کرد: بعد از آمار بايد سراغ تسهيل و تسريع واگذاري‌ها برويم و تلاش کنيم همه موانع واگذاري‌ها رفع شود و ما تعهد کرده ايم تا آخر ماه دي، قوانين لازم را در اينباره تهيه کنيم. وي با بيان اينکه سامانه واگذاري، نظارت عمومي و مردمي را ممکن مي‌کند گفت: حدود 15 هزار ملک مازاد در سامانه ثبت شده که 8 هزار ملک قابل واگذاري، حدود 5 هزار تا هم تخليه است و حدود 7 هزار واحد هم متصرف و معارض دارد که قابليت واگذاري ندارد.


 تريبون 

 ارز مسافرتي 14 هزار تومان

قيمت دلار و يورو در صرافي‌هاي مجاز بانک مرکزي 150 تومان افزايش يافت و قيمت هر يوروي مسافرتي با احتساب کارمزد حدود 14 هزار تومان عرضه مي‌شود.

به گزارش ايسنا، بازار ارز بار ديگر روند صعودي به خود گرفت و قيمت ارزهاي مختلف در اين بازار افزايش يافت.

بر همين اساس، قيمت خريد دلار در صرافي‌هاي مجاز بانکي نسبت به هفته گذشته با افزايش 150 توماني همراه شد؛ به طوريکه قيمت خريد هر دلار 12 هزار و 400 تومان و قيمت فروش آن نيز 12 هزار و 550 تومان است.همچنين هر يورو در اين صرافي‌ها 13 هزار و 600 تومان خريداري و 13 هزار و 750 تومان فروخته مي‌شود که قيمت اين ارز نيز 150 تومان افزايش يافته است.

افزايش نرخ سکه به 4 ميليون و 460 هزار تومان

بهاي هر قطعه سکه تمام بهار آزادي طرح جديد در بازار آزاد به چهار ميليون و 460 هزار تومان رسيد؛ هر گرم طلاي 18 عيار نيز 443 هزار تومان فروخته شد.به گزارش ايرنا، هر قطعه سکه تمام بهار آزادي طرح قديم در بازار آزاد تهران نيز به قيمت چهار ميليون و 380 هزار تومان به فروش رسيد.علاوه براين نيم سکه نيز دو ميليون و 350 هزار تومان، ربع سکه يک ميليون و 520 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمي 890 هزار تومان داد و ستد شد.همچنين هر گرم طلاي خام 18 عيار 443 هزار تومان و هر مثقال طلا نيز يک ميليون و 923 هزار تومان به فروش رسيد.

نرخ اونس طلا در بازارهاي جهاني امروز به يک هزار و 455 دلار معامله رسيد.

افتتاح خط جديد کشتيراني حمل محمولات صادراتي به شرق مديترانه

مديرعامل شرکت حمل فله کشتيراني جمهوري اسلامي ايران از برنامه ريزي براي افتتاح خط جديد کشتيراني ويژ? حمل محمولات کالاي عمومي از بنادر ايران به شرق درياي مديترانه و بالعکس خبر داد.

به گزارش ايلنا، کاپيتان محمدرضا محمدي بنائي با تاکيد بر اينکه مهم‌ترين هدف از راه‌اندازي اين خط کشتيراني افزايش سهم ناوگان ملي از بازار حمل محمولات صادراتي و وارداتي است، افزود: با افتتاح اين خط کشتيراني از مبداء ايران به مقصد شرق مديترانه و بالعکس، سهم ناوگان ملي در حوزه مورد نظر افزايش مي‌يابد و انتظار اين است که با استقبال از اين خط کشتيراني، امکان حمل محمولات وارداتي نيز از شرق مديترانه و حوزه درياي سياه به ايران فراهم شود.

وي همچنين حمايت از تجار و صادرکنندگان کالا را در شرايط تحريمي از ديگر اهداف اين اقدام برشمرد و اعلام کرد: صاحبان کالاي عمومي، محمولات کيسه‌اي و فله خشک مي‌توانند با هماهنگي امور بازاريابي و چارترينگ اين شرکت نسبت به انجام مراحل سفارش حمل اقدام کنند.


 نهادهاي مالي 

 پرداخت بالغ بر 627 هزار ميليارد ريال تسهيلات در بانک ملي

بانک ملي - بانک ملي ايران بيش از 627 هزار ميليارد ريال تسهيلات در قالب عقود اسلامي از ابتداي سال جاري تا پايان مهرماه پرداخت کرده است.به گزارش روابط عمومي بانک ملي ايران، اين تسهيلات در يک ميليون و 15 هزار و 534 فقره و در قالب عقود مضاربه، مشارکت مدني، فروش اقساطي، جعاله، خريد دين، قرض الحسنه و... تخصيص داده شده است.اين بانک 41 هزار و 513 ميليارد ريال تسهيلات در 57 هزار و 743 فقره در قالب عقد مضاربه پرداخت کرده است.در بخش مشارکت مدني نيز شعب بانک ملي ايران 39 هزار و 828 فقره تسهيلات به ارزش 202 هزار و 272 ميليارد ريال تسهيلات اعطا کرده اند.

امکان فعال‌‌سازي غيرحضوري اينترنت‌ بانک اقتصادنوين

بانک اقتصاد نوين - در راستاي بهبود خدمت‌رساني به مشتريان و توسعه خدمات بانکداري الکترونيکي، امکان فعال‌‌سازي غيرحضوري اينترنت بانک اقتصادنوين فراهم شد.

به گزارش روابط عمومي بانک اقتصادنوين؛ با هدف افزايش رفاه مشتريان و تسهيل شرايط استفاده از خدمات بانکداري الکترونيک، امکان ثبت‌‏نام و دريافت رمز ورود اينترنت بانک اقتصادنوين در آخرين نسخه از سامانه مورد اشاره فراهم شده است.

آمادگي بانک مسکن در تسريع ثبت قراردادهاي متمم طرح مهر

بانک مسکن - به گزارش هيبنا ، جلسه هماهنگي امور مسکن مهر، شهر جديد پرند، با حضور قائم مقام وزارت راه وشهرسازي، عضو هيات مديره بانک مسکن، مدير امور اعتباري بانک مسکن و مدير شعب منطقه غرب تهران برگزار شد.مهر آبادي قائم مقام وزير راه و شهرسازي در مسکن مهر ، ضمن بررسي مورد به مورد پرونده ها، دستورات ويژه در خصوص حل مشکلات صادر کرد.

تجليل از مديرعامل بانک ملت به عنوان چهره نامي صنعت و اقتصاد کشور

بانک ملت - در دومين آيين تجليل از چهره هاي نامي صنعت و اقتصاد کشور با محوريت برندهاي مسووليت پذير اجتماعي، از مديرعامل بانک ملت به عنوان مدير موثر در رونق توليد، تجليل شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي