جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/10/25 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 6307

27 دي ماه؛
برگزاري 2 آزمون استخدامي

فردا و به صورت الکترونيک؛
صد و سي و نهمين آزمون زبان انگليسي پيشرفته برگزار مي‌شود

رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي:
روند برگزاري آزمون‌هاي علوم پايه و پيش‌کارورزي تغيير کرد


خبر


ميز خبر


 27 دي ماه؛
 برگزاري 2 آزمون استخدامي 

 آزمون‌هاي استخدامي وزارت بهداشت ويژه پزشکان متخصص و فراخوان «طرح شناسايي مديران آينده» سازمان تامين اجتماعي جمعه 27 دي برگزار مي‌شود.حسين توکلي مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با مهر افزود:آزمون پزشکان متخصص در قالب هفتمين دوره آزمون استخدامي دستگاه‌هاي اجرايي با حضور 293 داوطلب در 22 مرکز استان در روز جمعه 27 دي برگزارمي‌شود.وي افزود: همچنين آزمون فراخوان «طرح شناسايي مديران آينده» سازمان تامين اجتماعي سال 1398 نيز با رقابت 7 هزار و 107 نفر شامل 1 هزار و 778 نفر زن و 5 هزار و 329 نفر مرد روز جمعه 27 دي ماه 98 برگزار خواهد شد.مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور درباره تاريخ پرينت کارت آزمون گفت:کارت شرکت در آزمون کليه داوطلبان براي مشاهده و پرينت بر روي پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني www.sanjesh.org قرار گرفت.وي گفت: کليه داوطلبان متقاضي شرکت در آزمون‌، براي شرکت در جلسه امتحان بايد در تاريخ تعيين شده به سايت سازمان سنجش مراجعه و با وارد کردن اطلاعات شناسنامه‌اي و يا اطلاعات ثبت‌نامي از کارت شرکت در آزمون خود يک نسخه پرينت تهيه کنند و براساس آدرس و زمان تعيين شده بر روي کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحاني مربوط مراجعه کنند.توکلي تاکيد کرد: براي شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرينت کارت شرکت در آزمون و هم‌چنين اصل کارت ملي و يا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامي است.وي يادآور شد:فرآيند برگزاري آزمون صبح از ساعت 8 صبح است و در ورودي ِحوزه هاي امتحاني براي آزمون رأس ساعت 7:30 صبح بسته خواهد شد لذا داوطلبان لازم است قبل از بسته شدن درهاي ورود به جلسه آزمون در حوزه امتحاني حاضرباشند.


 فردا و به صورت الکترونيک؛
 صد و سي و نهمين آزمون زبان انگليسي پيشرفته برگزار مي‌شود 

 
يک صد و سي و نهمين آزمون زبان انگليسي پيشرفته (توليمو)به روش الکترونيکي، صبح فردا پنجشنبه 26 دي ماه 98 در شهر تهران برگزار مي‌شود.

به گزارش مهر، تاريخ و نحوه برگزاري آزمون (الکترونيکي)زبان انگليسي پيشرفته (Tolimo:E-A2020) دوره 139 ام اعلام شد.

داوطلبان متقاضي شرکت در صد و سي و نهمين آزمون زبان انگليسي پيشرفته (توليمو) که در زمان مقرر نسبت به ثبت نام در سايت سازمان سنجش اقدام کرده اند براي شرکت در جلسه آزمون بايد ساعت 8 صبح روز پنجشنبه 26 دي ماه 98 به مرکز برگزاري آزمون که در زمان ثبت نام انتخاب کرده‌اند، مراجعه کنند.

کليه داوطلبان مي‌بايست حتماً قبل از شروع فرآيند آزمون (ساعت 8:00 صبح) در محل حضور داشته باشند و عدم حضور به موقع و تأخير بيشتر از 15 دقيقه منجر به لغو آزمون متقاضي خواهد شد.

فرآيند برگزاري آزمون کليه داوطلبان در ساعت 8 صبح روز پنجشنبه 26 دي ماه 98 آغاز خواهد شد و داوطلبان بايد قبل از شروع فرآيند برگزاري آزمون در محل برگزاري حضور داشته باشند.

از آنجائيکه آزمون به صورت الکترونيکي و از طريق رايانه (کامپيوتر) برگزار مي‌شود، براي داوطلبان کارت ورود به جلسه پيش بيني نشده و نيازي به ارائه کارت شرکت در آزمون در اين روش نيست اما داوطلبان بايد با کارت شناسايي معتبر (کارت ملي يا شناسنامه عکس‌دار و يا گذرنامه) به حوزه مراجعه کنند.

آدرس مراکز محل برگزاري آزمون در شهر تهران با توجه به تعيين مراکز توسط داوطلبان در جدول ذيل درج شده است. داوطلبان لازم است منحصراً به مرکزي که در زمان ثبت‌نام آن را انتخاب کرده‌اند مراجعه کنند در ساير مراکز از آنها آزمون به عمل نخواهد آمد.

تعداد سوالات و مدت پاسخگويي به آنها

آزمون داوطلبان زبان انگليسي پيشرفته (Tolimo) شامل دو مرحله تستي و تشريحي است که داوطلبان بايد توسط رايانه (کامپيوتر) گزينه پاسخ سوالات تستي و همچنين متن مربوط به پاسخ سوال تشريحي را ثبت کنند.

تعداد سوالات و مدت پاسخگويي به سوالات به شرح زير است:

1) بخش‌هاي تستي:(بخش‌هاي: 1 ، 2 و 3)

اين دفترچه حاوي 105 سوال تستي به شرح زير است و داوطلبان بايد سوالات بخش «ساختار و بيان نوشتاري» و «خواندن و درک مطلب» را در مدت 62 دقيقه و به سوالات بخش شنيداري در مدت 18 دقيقه جمعاً در مدت 80 دقيقه به سوالات آن پاسخ دهند.

بخش اول: ساختار و بيان نوشتاري (Structure and Written Expression):تعداد سوالات 35 سوال (تکميل جمله: 15 سوال و شناسايي خطا: 20 سوال). مدت پاسخگويي 22 دقيقه

بخش دوم: درک مطلب شفاهي – شنيداري (Listening Comprehension): تعداد سوالات 35 سوال (قسمت A (20 گفتگوي کوتاه): 20 سوال، قسمت B (2 گفتگوي طولاني): 8 سوال، قسمت C (3 سخنراني): 7 سوال). مدت پاسخگويي 18 دقيقه

در جلسه آزمون سوالات بخش شنيداري بصورت مستقل براي هر داوطلب از طريق هدست پخش خواهد شد و داوطلبان بايد با توجه به متن سوال که از هدست پخش مي‌شود، نسبت به انتخاب يکي از چهار گزينه‌اي که در رابطه با سوال مربوط به اين بخش (درک مطلب شفاهي) از طريق رايانه (کامپيوتر) اقدام کنند.

داوطلبان بايد توجه داشته باشند متن سوالات شنيداري (درک مطلب شفاهي) فقط يک‌بار پخش مي‌شود و قابل تکرار نيست و لذا لازم است تمام حواس و دقت خود را براي شنيدن صوت منتشره به کار ببندند تا ضرري متوجه آنان نشود.

بخش سوم: خواندن و درک مطلب (Reading Comprehension): تعداد سوالات 35 سوال. مدت پاسخگويي 40 دقيقه

2) بخش تشريحي:

بخش چهارم: نوشتاري (Writing) شامل يک سوال است که داوطلبان مي‌توانند در مدت 30 دقيقه از طريق رايانه (کامپيوتر) به سوال مربوط پاسخ دهند. داوطلبان در اين قسمت بايد از مهارت تايپ جملات با کيبورد برخوردار باشند.

داوطلبان بايد گذرنامه، کارت ملي يا اصل شناسنامه عکسدار به همراه داشته باشند.

از آوردن هرگونه وسايل اضافي مانند نوشت افزار (خودکار و مداد و …)، کيف دستي، ساک دستي، کتاب، جزوه، ماشين حساب، تلفن همراه، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند، پيجر و… اکيداً خودداري کنند.

با توجه به اينکه محلي براي نگهداري اين وسايل در حوزه‌هاي امتحاني پيش‌بيني نشده، مسئوليتي در قبال نگهداري از اين وسايل متوجه حوزه‌هاي امتحاني نيست.

صحبت کردن با ساير داوطلبان يا رد و بدل کردن هر نوع وسيله از قبيل لوازم‌التحرير، نت (يادداشت)،… در جلسه امتحان به عنوان تخلف محسوب مي‌شود و با داوطلب متخلف برابر قانون رسيدگي به تخلفات و جرايم در آزمون‌هاي سراسري رفتار خواهد شد.

همراه داشتن هر گونه وسيله غيرمجاز از قبيل وسايل ارتباط الکترونيکي و دستگاه‌هاي حافظه دار از جمله تلفن همراه، ساعت هوشمند، انگشتر هوشمند، دستبند هوشمند و يا ماشين حساب در جلسه آزمون طبق قانون رسيدگي به تخلفات و جرايم در آزمون‌هاي سراسري موجب محروميت از گزينش در آزمون مي‌شود.


 رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي:
 روند برگزاري آزمون‌هاي علوم پايه و پيش‌کارورزي تغيير کرد 

 رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي وزارت بهداشت از کشوري شدن برگزاري آزمون‌هاي علوم پايه و پيش‌کارورزي دانشجويان خبر داد و گفت: اين آزمون ها روزهاي هشتم و نهم اسفند ماه در نوبت صبح و عصر برگزار خواهد شد.دکتر آبتين حيدرزاده در گفت و گو با ايسنا ضمن اعلام اين خبر اظهار کرد:‌ بر اساس مصوبه شوراي سنجش و پذيرش وزارت بهداشت مقرر شد آزمون‌هاي علوم پايه و پيش‌کارورزي اعم از پزشکي و غيرپزشکي در سطح کشور با استفاده از بانک سئوال برگزار شود.وي در ادامه تصريح کرد: در گذشته بانک سئوالات آزمون‌هاي علوم پايه و پيش‌کارورزي اعم از پزشکي و غيرپزشکي با کمک اساتيد باليني و پايه علوم پزشکي کل کشور در مرکز سنجش و آموزش پزشکي تا حدودي ايجاد شده است و اين بانک بايد به زودي تکميل شود.رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي وزارت بهداشت تاکيد کرد:اساتيدي که توسط دبيرخانه‌هاي مربوط به اين آزمون‌ها از سطح کل کشور به مرکز سنجش آموزش پزشکي معرفي مي‌شوند در مورد سئوال دفترچه‌هاي آزمون‌هاي علوم پايه و پيش‌کارورزي اعم از پزشکي و غيرپزشکي تصميم مي‌گيرند و در نهايت يک آزمون ملي و با رعايت اصول استاندارد خواهيم داشت.حيدرزاده در پايان افزود:آزمون آزمون‌هاي علوم پايه و پيش‌کارورزي روزهاي هشتم و نهم اسفند ماه امسال در نوبت صبح و عصر برگزار خواهد شد. تلاش ما اين است که بخش عمده‌اي آزمون با استفاده از رايانه برگزار شود و داوطلبان مي‌توانند جزئيات بيشتر را از طريق دانشگاه‌هاي خود پيگيري کنند.


 خبر 

 وزارت بهداشت اعلام کرد:

اعلام آخرين مهلت ويرايش تقاضاي نقل و انتقال دانشجويان علوم پزشکي

مهلت ويرايش تقاضا توسط دانشجويان و دانشگاه‌هاي مبداء در سامانه انتقال و ميهماني دانشگاه‌هاي علوم پزشکي داخل کشور امروز چهارشنبه 25 دي ماه 98 پايان مي‌يابد.به گزارش مهر، مرکز خدمات آموزشي آخرين مهلت ويرايش تقاضا توسط دانشجويان و دانشگاه‌هاي مبداء در سامانه انتقال و ميهماني دانشگاه‌هاي علوم پزشکي داخل کشور را اعلام کرد.با توجه به درخواست‌هاي متعدد دانشگاه‌ها و دانشجويان علوم پزشکي داخل کشور در خصوص امکان ويرايش، رسيدگي و اعلام نتيجه توسط دانشگاه مبدا سامانه اينترنتي نقل و انتقال دانشجويان علوم پزشکي تا امروز چهارشنبه 25 دي ماه 98 به منظور ويرايش تقاضا توسط دانشجويان، رسيدگي و اعلام نتيجه توسط دانشگاه هاي مبداء فعال خواهد شد.اين مهلت قابل تمديد نخواهد بود.

قائم مقام وزير علوم :

تقويت کرسي هاي زبان و ادبيات فارسي در بلاروس

قائم مقام وزيرعلوم در امور بين الملل در ديدار با سفير جديد کشورمان در بلاروس بر تقويت هر چه بيشتر کرسي هاي زبان و ادبيات فارسي تاکيد کرد.به گزارش مرکز همکاري هاي علمي بين المللي وزارت علوم، حسين سالار آملي قائم مقام وزير در امور بين الملل و رئيس مرکز همکاري هاي علمي بين الملل با سعيد ياري سفير جديد کشورمان در بلاروس ملاقات کرد.در اين ديدار که با حضور معاون مرکز همکاري ها، کارشناسان مرکز و وزارت امور خارجه برگزار شد، طرفين بر گسترش هر چه بيشتر همکاري هاي علمي و فناوري فيمابين دو کشور در حوزه هاي مختلف تاکيد کردند.در اين ديدار گزارشي از وضعيت برگزاري ششمين کمسيون مشترک همکاري ها در زمينه آموزش عالي، علم و فناوري مابين کشورمان و جمهوري بلاروس ارائه شد و پيشنهاد شد تمهيدات لازم براي برگزاري هفتمين نشست اين کمسيون تا نيمه اول سال آتي فراهم شود.

سالار آملي با اشاره بر سياست‌هاي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در حوزه همکاري با کشوربلاروس برتقويت هر چه بيشتر کرسي هاي زبان و ادبيات فارسي، برگزاري نشست روساي دانشگاه هاي برتر دو کشور، همکاري پارک هاي علم و فناوري دو کشور از طريق مشارکت و جايابي شرکت هاي دانش بنيان بلاروسي در کشورمان و شرکت هاي دانش بنيان ايراني در بلاروس، انجام پروژه هاي تحقيقاتي مشترک و همچنين امکان تاسيس گروه، دانشکده يا دانشگاه مشترک مابين دو کشور تاکيد کرد.


 ميز خبر 

 در بيست و هفتمين جلسه شوراي استاني انجام شد؛

معارفه رئيس جديد دبيرخانه هيئت‌امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري

شهر کرد - خبرنگارآفرينش

نادر پورارشد عضو هيئت‌علمي گروه حقوق دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد رئيس دبيرخانه هيئت‌امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري شد.

در بيست و هفتمين جلسه شوراي دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري که با حضور سرپرست استان، روساي واحدها، معاونين و مديران اجرايي در سالن جلسات ساختمان اداري واحد شهرکرد برگزار شد؛ از خدمات محمد خسروي فارساني قدرداني و نادر پور ارشد به عنوان رئيس جديد دبيرخانه هيئت‌امناي دانشگاه آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري معرفي شد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري در اين نشست ضمن قدرداني از زحمات دلسوزانه محمد خسروي فارساني و تبريک به نادر پورارشد به عنوان رئيس جديد دبيرخانه هيئت‌امناي استان گفت: مسئوليت رحمتي از جانب خداوند است چرا که گره مشکلات مراجعه‌کنندگان به دست امثال ما باز مي‌شود بنابراين عمل ما بايد خالص و آراسته و در راه رضاي خداوند متعال باشد.

رحيمي هدايت، کنترل و نظارت بر عملکرد دبيرخانه هيئت‌امناي استان، هماهنگي و همکاري در برگزاري شوراها، کميسيون‌ها، کميته‌ها و کارگروه‌هاي استاني، تهيه گزارش‌هاي تحليلي از عملکرد واحدها و مراکز آموزشي تحت نظارت استان، پيگيري برگزاري مستمر و کارشناسانه کميسيون دائمي هيئت‌امناي استان و تجميع، تأييد نهايي و ارسال آمار و اطلاعات درخواستي سازمان مرکزي از واحدها و مراکز استان به سازمان مرکزي را از جمله بخشي از وظايف روساي دبيرخانه هيئت‌امنا در استان‌ها برشمرد.مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري در اين نشست ضمن قدرداني از زحمات دکتر محمد خسروي و تبريک به دکتر نادر پورارشد بيان داشت: مشورت از جايگاه بالايي در دين اسلام برخوردار است تا جايي که سوره‌اي به نام شورا در قرآن آمده است.حجت‌الاسلام‌والمسلمين رضا قاسمي نژاد يکي از راه‌هاي موفقيت در مديريت را استفاده از خرد جمعي عنوان کرد و افزود: يک اداره و يا ارگان جهت پيشرفت خود بايد از افراد هوشمند بهره بگيرد.وي اظهار کرد: هوشمندترين شوراها آن‌هايي هستند که افراد آن از تنوع بالا و استقلال رأي هرچه بيش‌تر برخوردار باشند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي