جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/10/25 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 6307

دکتر رستمعلي مدير مجتمع توليدي کشت و صنعت سبز دشت:
براي ايجاد رضايت‌مندي و اميد و نشاط در جامعه از هيچ کوششي دريغ نداريم


آگهي صفحه 2


آگهي صفحه 4


آگهي صفحه 8


 دکتر رستمعلي مدير مجتمع توليدي کشت و صنعت سبز دشت:
 براي ايجاد رضايت‌مندي و اميد و نشاط در جامعه از هيچ کوششي دريغ نداريم  

 
همه ما توليدکنندگان عاشق مملکت خود هستيم و آرزو داريم تا با تمام توان خود بتوانيم معضل بزرگ بيکاري را برطرف سازيم. تا اميد و نشاط در جامعه ايجاد شود.

آري سرمايه‌گذاران عاشق آب و خاک خود هستند و هر چه در بساط دارند با خلوص نيت به ميدان مي‌آورند و نشان مي‌دهند که به مرز و بوم خود اعتقاد خاصي دارند و شعارشان اين است که بايد تلاش شود تا جوانان تحصيلکرده ما از محاصره بيکاري نجات پيدا کنند و با شغلي آبرومندانه به زندگي غرورآفرين خود ادامه دهند.

متأسفانه در حال حاضر بيکاري تبديل به معضل بزرگي شده است و اين اوضاع در شرايطي است که در هر خانه‌اي يک يا چند جوان بيکار ديده مي‌شود که از بيکاري رنج مي‌برند متأسفانه عدم مديريت و انتخاب افرادي غيرمتخصص علت اين گرفتاريها شده است. که نه تنها به توليد صدمه وارد شده بلکه تعداد زيادي از کارخانجات بزرگ گيلان را به تعطيلي کشاند و اين غفلت‌ها سبب نااميدي و عدم اميدواري در جامعه شده است و در اين شرايط حساس مديراني کاردان و متعهد نظير سرکار خانم دکتر زاهد، آستين همت بالا مي‌زنند و با سرمايه‌گذاري کلان به ميدان مي‌آيند و در ايجاد اشتغال پايدار قدم برمي‌دارند تا سفره‌اي پهن شود و هزاران نفر از جوانان عزيز جذب بازار کار شوند. جا دارد تا از اين مديران دلسوز و کاردان در همه جاي ايران تقدير گردد .

آري در اين شرايط افرادي نيکوکار همچون سرکار خانم دکتر زاهد مديرعامل مجتمع کشت و صنعت سبز دشت با تيم برجسته اقتصادي خود دوش به دوش کاروان دولت تدبير و اميد قدم برمي‌دارند و سعي دارند بحران بيکاري را به حداقل برسانند تا جوانان عزيز ما با اميد فراوان و با شغلي آبرومندانه به زندگي غرورآفرين خود ادامه دهند.

دکتر رستمعلي مديريت مجمع کشت و صنعت سبز دشت، در شمال ايران مي‌افزايد من اهل گله و شکايت نيستم اما بنويسيد که بعضي ها بجاي حمايت کارشکني مي‌کند.

زميني را براي توسعه توليد درخواست کرديم، حتي همه مراحل را بطور قانوني پيگير شديم و با هزينه‌هاي سنگين توانسته‌ايم با مجوز حفر چاه عميق کنيم ماجرا از اين قرار است بعداز انجام مراحل زيادي يکبار اعلام کردند زميني که انتخاب کرديد براي طرح شما کوچک است. يعني روز از نو روزي از نو. دوباره شروع کرديم و باز هم بعداز چند سالي اعلام کردند اين دفعه زمين زيادتر است. گفتيم هر ميزان صلاح مي‌دانيد اختصاص بدهيد. باز هم جواب دادند نميشه. ما همچنان سرگردانيم. البته اين در شرايطي است که همة استان‌هايي که فعاليت توليدي داريم مديران دستگاه‌ها با ما همکاري لازم را دارند .

دکتر رستمعلي افزود البته در اين استان مديراني هم هستند که براي توليد از هيچ تلاشي دريغ ندارند. نظير مهندس شهيدي مدير کاردان شهرک صنعتي گيلان و مهندس درجاني مدير جهاد کشاورزي، خصوصاً مهندس اکبرنژاد معاون امور دام و طيور جهاد کشاورزي گيلان که انصافاً هيچ‌گاه ما را تنها نگذاشته و هميشه درب اتاقش به روي ما باز است. جا دارد تا مديران مرکزنشين اين عزيزان را مورد تشويق قرار دهند تا انگيزه‌اي باشد براي ساير دستگاه‌ها.

دکتر رستمعلي همچنان مي‌افزايد در دنيا مسئوليت اشتغال به روي دولت‌هاست اما در ايران اين مسوليت سنگين به روي بخش خصوصي مي‌باشد. آري سرکار خانم دکتر زاهد مديرعامل کشت صنعت سبزدشت چون انساني دلسوز و متخصص است هميشه با اعتقاد کار مي‌کند. او مي‌گويد ايجاد اشتغال در اين برهه کمتر از عبادت نيست. چون رضاي خداي سبحان و قدرشناسي جوانان عزيز را به دنبال دارد که اين روشي بسيار دلگرم‌کننده است.

گفتني است مجتمع کشت و صنعت سبز دشت در سال 1353 تأسيس گرديد و عمده فعاليت آن توليد جوجه يکروزه (از نژاد کاب cobb) مي‌باشد.

اين مجتمع بزرگ و نمونه علاوه‌بر توليد جوجه يکروزه مادر و گوشتي و واحد توليد و بسته‌بندي مرغ قطعه‌بندي شده در ساير زمينه‌هاي کشاورزي نظير توليد و فرآوري زيتون (کنسرو و روغن زيتون) دامداري (توليد گوشت قرمز گوسفند) کشاورزي (کاشت گندم – جو و ساير اقلام کشاورزي) ماهي گرم‌آبي و نيز تخم‌مرغ خوراکي فعاليت دارد.

همچنين مجتمع سبز دشت استان سمنان توليدکننده نمک خوراکي با نام تجاري نمک نيکي سبزدشت مي‌باشد. واحدهاي اين مجتمع عبارتند از: شرکت مرغ اجداد سبز دشت، شرکت مرغ اجداد کرمان، سبزدشت ابهر، سبزدشت گيلان، سبزدشت سمنان، واحد کشاورزي و دامداري، واحدهاي جوجه‌کشي، شرک مرغ تخم‌گذار سيمين تخم، مجتمع قطعه‌بندي مرغ گوشتي مي‌باشد و همچنين کارخانه فرآوري و بسته‌بندي مرغ مجتمع کشت و صنعت سبزدشت در سال 1394 در شهر رشت با ظرفيت توليد روزانه 20 تن در زميني به مساحت 1980 مترمربع و در سالني با زيربناي 1400 مترمربع مورد بهره‌برداري قرار گرفت.

اين مجتمع توليدي يکي از بزرگترين کارخانجات قطعه‌بندي و بسته‌بندي مرغ در کشور است که با بهر‌ه‌گيري از نيروهاي باسابقه و متخصص و با هدف کيفيت عالي و اجراي سيستم‌هاي مديريت کيفيت سعي در جذب رضايت بيشتر مردم در ارايه محصولات خود دارد. تنوع توليدات اين مجموعه با حدود 50 نوع محصول به صورت تازه و منجمد يکي از نقاط قوت اين شرکت است.

دکتر رستمعلي مدير مجتمع سبز دشت در زمينه اهداف کارخانه اشاره مي‌کند و مي‌گويد مي‌توان به برنامه‌ريزي جهت پخش گسترده و کشوري اين محصولات، پخش مويرگي جهت توسعه بازار فعلي و همچنين مبحث صادرات عمده به کشورهاي حاشيه درياي خزر و خاورميانه اشاره کرد و گفت تمامي محصولات ما به صورت تازه و با سرعت به دست مصرف‌کننده مي‌رسد و در کليه مراحل پخش کنترل نظارت کامل داريم.

رشت:سيد اکبر خوشحال


 آگهي صفحه 2 


 آگهي صفحه 4 


 آگهي صفحه 8 


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي