جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/11/06 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 6316

هفته هفدهم ليگ برتر
آزمون بزرگ يحيي در اولين گام


خبـــر


خبـــرنامه


 هفته هفدهم ليگ برتر
 آزمون بزرگ يحيي در اولين گام 

 
دو ديدار از هفته هفدهم ليگ برتر روز يکشنبه در تهران و مسجدسليمان برگزار مي شود که در پايتخت صدرنشين به مصاف تيم مدعي تراکتورتبريز خواهد رفت و دو تيم نفتي هم در شهر اولين ها با يکديگر ديدار مي کنند.به گزارش فارس، دو ديدار ديگر هفته هفدهم روز يکشنبه برگزار مي شود و به اين ترتيب تنها مسابقه باقي مانده اين هفته بين استقلال و فولاد خوزستان است که زمان برگزاري آن هنوز اعلام نشده است.نگاهي به اين دو بازي مي اندازيم.

نفت مسجدسليمان - صنعت نفت آبادان؛ دربي نفتي خوزستان

دربي نفتي براي هواداران فوتبال و بخصوص تماشاگران خوزستاني بسيار جذاب خواهد بود. هر دو تيم فراتر از انتظار در اين فصل نتيجه گرفته اند. البته صنعت نفت با دراگان اسکوچيچ روي پله چهارم ايستاده تا آباداني هاي برزيلي خود را در جمع مدعيان ليگ برتر ببينند و از سويي ديگر تيم شهر اولين ها نيز با قرار گرفتن روي پله هشتم جدول کار بسيار بزرگي انجام داده است. مسابقه رفت دو تيم با نتيجه مساوي يک بر يک به پايان رسيد و اکنون هر دو تيم به دنبال دفاع از اعتبار خود هستند.

نفت مسجدسليمان اولين شکست خود را در آخرين بازي نيم فصل مقابل تراکتور متحمل شد و صنعت نفت آبادان هم 6 هفته است که باختي نداشته است. تقابل مهدي تارتار و دراگان اسکوچيچ دو مربي کاربلد و با دانش مي تواند جذابيت هاي اين مسابقه را دو چندان کند. اگر اين مسابقه فارغ از هر نتيجه اي، بدون حواشي خاصي برگزار شود برنده اصلي آن فوتبال استان خوزستان است که تيم هايش توانسته اند فوتبال نابي را به نمايشي بگذارند.

پرسپوليس - تراکتور تبريز؛ اولين آزمون يحيي در مسابقه تکراري!

بازي رفت دو تيم را تراکتور در تبريز با يک گل برد آن زمان دو تيم سرمربيان خارجي داشتند. گابريل کالدرون هدايت پرسپوليس را برعهده داشت و اولين شکست خود را با اين تيم در ليگ برتر تجربه کرد و مصطفي دنيزلي هم با شکست دادن پرسپوليس شور و هيجان خاصي به هواداران تيمش منتقل کرد. هر دو مربي به دلايل متفاوت از تيم هايشان جدا شدند. کالدرون پرسپوليس را صدرنشين و با 5 برد متوالي در ليگ تحويل داد و رفت اما دنيزلي تقريبا ناکام بود.

اکنون ساکت الهامي جانشين دنيزلي شده و توانسته شرايط خوبي را با تراکتور رقم بزند. آن سوي ميدان هم يحيي گل محمدي اولين ديدارش را در ليگ برتر با پرسپوليس تجربه خواهد کرد. پرسپوليس با 7 گل خورده بهترين خط دفاع ليگ را در اختيار دارد و دوست ندارد که در اين مسابقه خانگي آن هم با سرمربي ايراني اش شکست بخورد يا امتيازي از دست بدهد. تراکتور هم قطعا براي برد به ميدان خواهد آمد.

3 دي ماه 98 تقريبا يک ماه پيش يحيي گل محمدي با شهر خودرو مقابل تراکتور با هدايت ساکت الهامي 3 بر يک بازنده شد و اکنون اين مسابقه نبردي تکراري براي هر دو سرمربي محسوب مي شود. البته يحيي با تيم جديد و در ورزشگاه آزادي اين بار به مصاف تراکتور خواهد رفت. اين اولين آزمون رسمي يحيي با پرسپوليس بعد از بازگشت به اين تيم است. پرسپوليس براي حفظ صدرنشيني و ميراث کالدرون بايد در اين بازي پيروز شود وگرنه ممکن است صدر را خيلي زود از دست بدهد.

يکشنبه 6 بهمن ماه

نفت مسجد سليمان – صنعت نفت آبادان

داور: سيدرضا مهدوي

کمک ها: اميررضا آشور ماهاني – احد سلطاني

کمک داوران اضافي: اميرسامان سلطاني – حامد سيري

داور چهارم: محمدصالح عرب ابادي

ناظر: ابوطالب طاهريان

پرسپوليس – تراکتور

داور: محمدرضا اکبريان

کمک ها: آرمان اسعدي – سعيد قاسمي

کمک داوران اضافي: علي باي – مرتضي منصوريان

داور چهارم: بابک عباسقلي زاده

ناظر: عليرضا کهوري


 خبـــر 

 شرط استوکس براي پرسپوليس

مهاجم ايرلندي براي سفر به ايران و حضور در تمرينات تيم فوتبال پرسپوليس شرط گذاشته است.

به گزارش تسنيم، باشگاه پرسپوليس نزديک به دو هفته‌اي است که درگير مذاکره با آنتونيو استوکس و جذب اين بازيکن است و در حال حاضر اين بازيکن که پيوستنش به جمع سرخپوشان قطعي شده براي حضور در ايران و شرکت در تمرينات تيم جديدش شرط دارد. او 40 درصد از مبلغ قراردادش را طلب کرده و تا زماني که اين مبلغ به وي پرداخت نشود او راضي به حضور در ايران نخواهد شد.

اين در شرايطي که آنتونيو استوکس و دو همراهش پنج روزي مي‌شود که به دبي آمده‌‌اند و با هزينه باشگاه پرسپوليس در اين شهر اقامت دارند.

رکورد جديد عمر السومه

دبل در 54 ثانيه

بي جهت نيست طرفداران باشگاه الاهلي در جده به هيچ عنوان حاضر به از دست دادن عمر السومه کاپيتان سوريه اي خود نيستند. بعد از گذشت سال ها از خريد اين بازيکن حالا عمر السومه به يکي از اسطوره هاي محبوب باشگاه تبديل شده و هر روز هم بر ميزان رکوردهايي که او با پيراهن شماره 9 الاهلي خلق مي کند، افزوده مي شود.

تازه ترين شاهکار عمر السومه در بازي هاي اين هفته ليگ عربستان رقم خورد، جايي که دبل مهاجم سوري در کمتر از 54 ثانيه باعث شد تا نام او با اين رکورد يک بار ديگر در کتاب تاريخ رقابت هاي باشگاهي عربستان به ثبت برسد تا سريع ترين دبل به نام السومه ثبت شود. در اين بازي که الاهلي در زمين الرايد به ميدان رفته تا دقيقه 84 شاگردان گروس سوئيسي با يک گل عقب بودند اما عمر السومه بين دقايق 84 تا 85 در کمتر از 54 ثانيه دو بار گلزني کرد تا سبزها با سه امتياز شيرين به خانه بازگردند.

درخشش ستاره سوري در سايت کنفدراسيون فوتبال آسيا همين طور توئيتر رسمي ليگ قهرمانان آسيا در آستانه پلي آف نهايي ACL2020 و رويارويي الاهلي با استقلال تاجيکستان شگفتي ساز رقابت ها تا امروز بازتاب گسترده اي داشت تا عمر السومه به عنوان گلزني ويرانگر و مرگبار معرفي شود.

ريوآوه جانشين طارمي را هم خريد!

مهدي طارمي ستاره ايراني باشگاه ريوآوه يک گام ديگر به جدايي از اين باشگاه و حضور در اردوي باشگاهي بزرگ در قاره سبز نزديک شد. مهاجم بوشهري تنها شش ماه بعد از حضور در جمع لژيونرهاي اروپايي چنان درخشيد که حالا اخبار ابراز تمايل باشگاه هاي بزرگ براي خريد او به سوژه اي مهم براي رسانه هاي پرتغال بدل گشته است.

در حالي که تنها چند روز از تمايل باشگاه هاي پورتو، بنفيکا و آستون ويلا براي امضاي قرارداد با طارمي مي گذرد، باشگاه ريوآوه که خوب مي داند نمي تواند مانع جدايي و پيشرفت ستاره ايراني شود در اقدامي غير منتظره بلافاصله جانشين اين مهاجم گلزن را انتخاب و به خدمت گرفت تا مسير براي انتقال رويايي براي طارمي از قبل هموارتر شود.

باشگاه ريوآوه با قراردادي قرضي با بند خريد دائمي توانست گلسون دالا مهاجم 23 ساله آنگولايي را از باشگاه اسپورتينگ ليسبون به خدمت بگيرد که به نوشته رسانه هاي پرتغالي اين بازيکن تنها براي پرکردن جاي خالي طارمي به جمع شاگردان روي کارواخال اضافه شده است.

بلغاريِ مد نظر استقلال، ملي پوش است

کادرفني تيم فوتبال استقلال تهران قصد دارد چند بازيکن ديگر به خدمت بگيرد و در اين راستا گفته مي‌شود، يکي از اهداف نقل و انتقالاتي اين تيم، ايوان ايوانف مدافع مرکزي بلغارستاني است. ايوان ايوانف براي تيم‌هاي ملي پايه کشورش هم بازي کرده و از سال 2008 تا 2016، 40 بار براي تيم ملي بزرگسالان بلغارستان بازي کرده و 3 بار هم دروازه حريفان را باز کرده است.اين مدافع 31 ساله سابقه بازي براي تيم‌هاي زسکا صوفيه، آلتاي اسپور ترکيه، پاناتينايکوس يونان، بازل سوئيس و پارتيزان صربستان را در کارنامه خود دارد. ايوانف در سال 2013 بهترين بازيکن کشور بلغارستان شد. گفته مي‌شود ايوانف يکشنبه وارد تهران خواهد شد تا با پشت سر گذاشتن تست‌هاي پزشکي باشگاه، قراردادش را با آبي پوشان منعقد کند.

10 پاس گل

هيچ کس جلودار آرنولد نيست

در جريان ديدار ليورپول و ولوز ترنت الکساندر آرنولد در زمين چمن ورزشگاه خانگي حريف به دنبال توپ به سمت پرچم کرنر مي‌دويد که ناگهان با قيافه‌هاي عصباني و دشنام‌هاي گروهي از هواداران ولوز مواجه شد که روي سکوهاي نزديک به پرچم کرنر از خجالتش درآمدند ولي ترنت به آنها پشت کرده، منتظر رسيدن توپ ماند و سپس يک دست خود را بلند کرد. جردن هندرسون مي‌دانست منظور او از اين پيام چيست. هندرسون با يک جاگيري عالي پاس گل آرنولد را دريافت کرده و گل اول ليورپول را در دقيقه 8 به ثمر رساند. اين دهمين پاس گل ترنت الکساندر آرنولد در فصل جديد ليگ برتر بود. او تا اين لحظه در هر پنج ليگ بزرگ اروپايي بيشتر از هر بازيکن ديگري پاس گل داده است.

با اين وجود به نظر مي‌رسد تيمهاي حريف ليورپول تاکنون نتوانسته‌اند راهي براي توقف اين سلطان پاس گل پيدا کنند. در بازي ديروز مقابل ولوز آرنولد بيشتر از همه بازيکنان حاضر در ميدان با توپ تماس داشت. گرت ساوت‌گيت مسلما در کنار يورگن کلوپ از اين درخشش‌ الکساندر آرنولد خوشحال است و اميدوار است تا زمان برگزاري رقابتهاي يورو 2020 براي او مشکلي پيش نيايد. اگر او و تيم ملي انگليس بتوانند از درخشش و استعداد اين ستاره 21 ساله استفاده کنند انگليس مي‌تواند در اين رقابتها براي هر تيمي دردسرساز شود.

تکليف بيرانوند و پرسپوليس مشخص شد

دروازه‌بان ملي‌پوش پرسپوليس تکليف خود را با اين باشگاه مشخص کرد.

عليرضا بيرانوند که با دو پيشنهاد از تيم‌هاي بلژيکي مواجه شده است بعد از نشست‌هاي جداگانه‌اي که با افشين پيرواني و متعاقب آن محمدحسن انصاري‌فرد داشت در نهايت تصميم گرفت تا پايان فصل در جمع سرخپوشان ماندني شود.

بيرانوند قرار است در پايان فصل انتقالش را به يکي از دو تيم خنک يا انتورپ بلژيک نهايي کند و هر دو باشگاه نيز حاضرند براي فسخ قرارداد اين بازيکن با باشگاه پرسپوليس مبلغ 700 هزار دلار پرداخت کنند. قرار است طي يکي دو روز آينده بيرانوند تيم آينده‌اش را مشخص کند.

دروازه‌بان ملي‌پوش پرسپوليس بسيار علاقه‌مند است تا فوتبال خود را در اروپا ادامه دهد و در عين حال قصد دارد در يک فرصت مناسب پرسپوليس را ترک کند.


 خبـــرنامه 

 ادعاي دي‌بياسي

فقط جزئيات توافق مانده است!

در حالي که گفته مي‌شد فدراسيون فوتبال ايران در حال رايزني با علي دايي و امير قلعه‌نويي براي هدايت تيم ملي فوتبال است، اما به يکباره رسانه‌هاي ايتاليايي دو، سه روز پيش از مذاکرات جاني دي‌بياسي با فدراسيون ايران خبر دادند.

اين خبر حتي در رسانه‌هاي معتبر ايتاليا از جمله «اسکاي اسپورت» هم منتشر و اعلام شد که ايران به اين مربي پيشنهاد همکاري 30 ماهه داده است. اما روز گذشته فدراسيون فوتبال به يکباره اعلام کرد که مذاکره با دي‌بياسي صورت نگرفته و اصلاً اين مربي گزينه ايران نبوده است. اين تکذيب دو روز بعد از انتشار خبر اصلي کمي مشکوک بود.

با اين حال دي‌بياسي در تازه‌ترين گفت‌وگوي خود، مذاکره اش با ايران را تاييد و تاکيد کرده است که صرفاً جزئيات اين مذاکره باقي مانده است. اين مربي ايتاليايي گفت: اکنون فقط جزئيات نهايي در قرارداد با ايران باقي مانده است، اما تا وقتي نهايي نشود و قرارداد را امضا نکنيم نمي‌توان آن را رسمي دانست.

وي ادامه داد: من پنج سال و نيم با تيم ملي آلباني بودم و به يک هدف غير منتظره رسيديم. دي‌بياسي در پاسخ به اين سوال که مربيگري در تيم ملي را ترجيح مي‌دهد يا سرمربيگري در باشگاه را؟ گفت: براي من فرقي ندارد. مهم اين است که چقدر درگير کار بشوم. مهم اين است که ابتدا هدف را تعيين کنيد و سپس به آن هدف برسيد.

اين مربي ايتاليايي همچنين تاکيد کرد: به حضور در يک تيم در سري A ايتاليا براي سرمربيگري هم نزديک بودم، ولي وقتي فرصتي پيدا کردم که به آنجا (ايران) بروم، اين پيشنهاد را رد کردم. به احترام مربي‌اي که در حال حاضر در اين تيم حضور دارد، اسم باشگاه را نمي‌گويم.

دي‌بياسي که با «italiasera» گفت‌وگو کرده است، در خصوص بهترين خاطراتش از مربيگري اظهار کرد: من خاطرات زيادي دارم. حضور در مسابقات قهرماني اروپا با آلباني قطعاً يکي از زيباترين خاطراتم بود، چون حتي خوشبين‌ترين هواداران آلباني هم فکرش را نمي‌کردند. خاطره زيباي ديگر کار در تيم مودنا است. تيمي ساختم که از سري C به سري A ايتاليا رسيد.

با تکذيب فدراسيون فوتبال احتمالاً اينطور به نظر مي‌رسد که ايران با اين مربي ايتاليايي به توافق نرسيده و بعد از اينکه حضور وي در تيم ملي کشورمان منتفي شده، فدراسيون هم تکذيبيه را منتشر کرده است.

بنا:

کسب طلاي المپيک استانداردهايي مي‌خواهد که اکنون نداريم

سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي گفت: خود رضا گرايي مي‌داند که اشتباه کرده و من چه تفکري راجع به او دارم، احتياجي به اين کارها نبود، کشتي برد و باخت دارد.

محمد بنا در خصوص پيکارهاي کشتي فرنگي جام تختي اظهار داشت: 40 سال است که جام بين المللي تختي برگزار مي‌شود، کيفيت داخلي آن خيلي خوب بود و شاهد کشتي‌هاي مهيج و رقابت خوبي بوديم. در کنار تيم ارمنستان، يکي دو تا کشتي گير روس هم بودند، کشتي گيران قزاق و قرقيزستاني که کيفيت آنچناني نداشتند اما اين رقابت‌ها يکي از مراحل انتخابي تيم ملي بود.

وي در پاسخ به اين سوال که نفرات برتر جام تختي چقدر براي کسب دوبنده تيم ملي شانس دارند، ادامه داد: اين اولين مرحله انتخابي تيم ملي بود و از دهم بهمن هم اردو شروع مي‌شود. حدود 180 روز تا المپيک مانده و سال گذشته هم نفراتي در جام تختي اول شدند اما چند نفر از آنها به جهاني نورسلطان رفتند؟ آيا از همان روز مي‌توانستيم بگوييم چه کسي به جهاني مي‌رود؟ البته امروز همه کساني که اول شده‌اند بايد اميدوار باشند، تيم ما پوست اندازي کرده، تيم جوان و خوبي داريم. بايد نگاه بلند مدت هم داشته باشيم، براي بازي‌هاي آسيايي 2022 و همچنين المپيک 2024، همه بايد اميدوار باشند، چه کساني که امسال ملي‌پوش مي‌شوند و چه آنهايي که نمي‌شوند.

سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي در خصوص اتفاقات رخ داده در مبارزه محمدرضا گرايي و امين کاوياني نژاد تصريح کرد: خود رضا مي‌داند که اشتباه کرده و من چه تفکري راجع به او دارم. احتياجي به اين کارها نبود، کشتي برد و باخت دارد. مهدي علياري هم باخت. خيلي‌ها مي‌بازند، اگر کشتي انتخابي نگذاريم ناراحت مي‌شوند، کشتي هم مي‌گذاريم يک عده از باخت ناراحت مي‌شوند، به هر حال بايد تحمل شکست را هم داشت.

محمد بنا همچنين با اشاره به صحبت‌هاي اخير وزير ورزش در رابطه با انتظار از کشتي براي کسب 4 مدال طلا در المپيک خاطرنشان کرد: وزير توقع 4 مدال از کشتي دارد، البته کشتي هم آنقدر بزرگ است که توقع بي جايي نيست. بزرگي کشتي به تاريخ 60-70 ساله‌اش هست اما يک زماني ما در شرايط سخت هستيم و نبايد توقع در موقعيت‌هاي مختلف يکسان باشد. الان امکانات و شرايط ما در حد المپيک نيست، در عين حال که سعي و تلاش مي‌شود، اما به لحاظ اقتصادي در تحريم هستيم، مردم، وزارت ورزش و کميته ملي المپيک بايد بدانند براي کسب مدال طلاي المپيک نياز به استانداردهايي وجود دارد که اغلب آن را هم شرايط مالي تشکيل مي‌دهد که وضعيت خوبي نيست. باقي رشته‌ها و حتي فوتبال هم همين شرايط را دارند، به همين دليل نبايد توقع را بالا برد. بچه‌هاي کشتي با تمام وجود براي کسب مدال و خوش رنگ‌ترين مدال تلاش مي‌کنند، اگر شد که شد، نشد هم نمي‌شود که ما را بکشند.

اعتراف ديبالا

نزديک بود يووه را ترک کنم

پائولو ديبالا ستاره آرژانتيني يوونتوس اعتراف کرد که درحاليکه شايعات درباره انتقال او به يکي از دو باشگاه تاتنهام يا منچستريونايتد مطرح بوده او به ترک يوونتوس بسيار نزديک شده بوده است. با وجود اين شايعات در نهايت ديبالا در يوونتوس ماندگار شد. او در فصل جاري براي يووه عملکرد درخشاني داشته و در 26 بازي براي اين تيم 11 گل به ثمر رسانده است.

ديبالا در مصاحبه با روزنامه انگليسي گاردين گفت:" به ترک يوونتوس خيلي نزديک شده بودم. من مي‌دانستم که باشگاه به فروش من فکر مي‌کند. ما تا آخرين لحظه منتظر بوديم تا ببينيم چه اتفاقي مي‌افتد".

ستاره آرژانتيني يوونتوس در ادامه گفت:" من دو سال ديگر با يوونتوس قرارداد دارم. اين مدت زمان کمي نيست ولي خب، طولاني هم نيست. بايد ببينيم يوونتوس در ادامه چه برنامه‌هايي دارد. بايد ديد آنها قصد دارند در پنجره نقل و انتقالات بعدي من را بفروشند يا مي‌خواهند در باشگاه بمانم".

ديبالا در ادامه صحبت هايش اضافه کرد:" تصميم در اين باره به عهده باشگاه است. فهميدن اينکه در نهايت چه اتفاقي مي‌افتد واقعا دشوار است چون ممکن است در هر لحظه خيلي چيزها عوض شود و تصميمات متفاوتي گرفته شود".


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي