جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/12/08 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6341

سه ايراد «غير مستند» فيفا به انتخابات فدراسيون فوتبال
برخي خودي‌ها بگذارند ، انتخابات برگزار مي‌شود!


فرجام خواهي منچسترسيتي نسبت به حکم يوفا


خبـــرنامه


خبـــر


 سه ايراد «غير مستند» فيفا به انتخابات فدراسيون فوتبال
 برخي خودي‌ها بگذارند ، انتخابات برگزار مي‌شود! 

فيفا در پاسخ به نامه فدراسيون فوتبال براي برگزاري انتخابات سه ايراد غيرمستند وارد کرده در حالي که طبق اساسنامه و آيين‌نامه انتخاباتي اين ايرادها وارد نيست.

به گزارش تسنيم، پيش‌بيني مي‌شد که عده‌اي خاص در آستانه انتخابات فدراسيون فوتبال، تحرکاتي براي منافع شخصي داشته باشند، همين‌طور هم شده است و نامه‌نگاري‌هاي آنها با فدراسيون جهاني فوتبال در خصوص انتخابات و اساسنامه داخلي فدراسيون شاخک‌هاي فيفا را حساس کرده است که مبادا بي‌قانوني رخ دهد.

ماجرا مي‌تواند جالب توجه باشد، از آنجايي که پيش از ارسال نامه به فدراسيون، در محافل گفته مي‌شد که فيفا قصد دارد جلوي انتخابات را بگيرد و به‌زودي نامه‌اي به فدراسيون ارسال مي‌کند، مسلماً وقتي چنين مسئله‌اي پيش‌بيني مي‌شود و عده‌اي قصد زمينه‌سازي دارند، يعني تحرکاتي رخ داده است و اين عده از ارسال نامه با خبر هستند.

ماجرا از اين قرار است که بيش از 2 هفته پيش نامه‌اي از سوي فدراسيون فوتبال ايران به فيفا ارسال و در آن گفته مي‌شود که فدراسيون ايران قصد دارد انتخابات را برگزار کند. حدود دو هفته بعد فيفا پاسخ اين نامه را مي‌دهد و اعلام مي‌کند انتخابات ايران نبايد با شرايط کنوني برگزار شود. ايرادهاي فيفا که سه مورد بوده کاملاً غير مستند است.

يکي از مواردي که فيفا مطرح کرده‌، اين است که "چرا ‌آيين‌نامه‌اي براي انتخابات نداريد؟"، اين ايراد در حالي مطرح شده که فدراسيون فوتبال با آيين‌نامه انتخاباتي کار خود را در انتخابات پيش مي‌برد و پيش از اين هم به آيين‌نامه اشاراتي شده است. ضميمه الف اساسنامه دقيقاً همان آيين‌نامه انتخاباتي است که تمام موارد مربوط به انتخابات با اين آيين‌نامه پيش مي‌رود.

فيفا ايراد ديگري به اساسنامه فدراسيون فوتبال گرفته مبني بر اينکه "شما (فدراسيون فوتبال ايران) کميته انتخابات نداريد."، اين مسئله هم ايراد ديگري است که ــ اين ادعاي خلاف فيفا ــ وارد نيست و فدراسيون فوتبال دقيقاً با تشکيل کميته انتخابات کارهاي انتخاباتي را پيش مي‌برد.

طبق ماده 4 ضميمه الف اساسنامه «کميته‌اي مرکب از دبيرکل، مسئول امور حقوقي فدراسيون و يک کارشناس به‌انتخاب هيئت رئيسه فدراسيون، پس از انقضاي مهلت ثبت‌نام تشکيل و حداکثر ظرف مدت 5 روز کاري اسامي افراد واجد شرايط را به مراجع ذي‌صلاح اعلام مي‌نمايد». اين درست همان کميته انتخاباتي است که فيفا مدعي شده وجود ندارد، با اين حال حتي طبق ماده 58 اساسنامه فدراسيون فوتبال«هيئت رئيسه در صورت لزوم مي‌تواند کميته‌هاي موقتي را براي انجام وظايف خاصي در يک دوره زماني محدود ايجاد نمايد».

ايراد بعدي فيفا در خصوص اساسنامه فدراسيون فوتبال هم جالب است. آنها مدعي اين هستند "کميته استيناف انتخابات در اساسنامه وجود ندارد"، که باز هم اين ادعاي فيفا وارد نيست. طبق ماده 6 ضميمه الف اساسنامه«در صورتي که نامزد يا نامزدهايي توسط کميته موضوع ماده 4 مورد پذيرش قرار نگيرند و به اين موضوع اعتراض داشته باشند، بايد ظرف مدت 48 ساعت اداري پس از اعلام اسامي، مراتب اعتراض کتبي خود را اعلام [کند] و کميته‌اي مرکب از رئيس فدراسيون يا نماينده وي، رئيس کميته استيناف و يک نفر به‌انتخاب هيئت رئيسه فدراسيون به موضوع رسيدگي و ظرف مدت سه روز اداري نتيجه قطعي را اعلام نمايند».

طبق ماده‌هاي اشاره‌شده و بندهاي موجود در اساسنامه فدراسيون و همچنين مواد ضميمه الف اساسنامه، ادعاهاي فيفا و ايرادهاي آنها خلاف واقعيت است. هرچند شايد اينجا نتوان فيفا را محکوم کرد، بلکه مسئله به اينجا بازمي‌گردد که آنهايي که در اين خصوص مخفيانه با فيفا مکاتبه کرده‌اند، تمام واقعيت را نگفته‌ يا آيين‌نامه انتخابات را به فيفا ارسال نکرده‌اند که آنها مدعي نبودن آيين‌نامه هستند.

در اين شرايط بايد ديد پاسخ فدراسيون فوتبال با وجود اين واقعيت‌ها به فيفا چه خواهد بود؛ در حالي که اساسنامه فدراسيون فوتبال و ضميمه الف اساسنامه صراحتاً ايرادهاي گرفته‌شده از سوي فيفا را رد مي‌کند، آيا فدراسيون پاسخ قانوني به فيفا خواهد داد؟ شنيده شده پاسخ ايران امروز يا حداکثر فردا به فيفا ارسال مي‌شود و پس از پاسخ احتمالي نيز بايد ديد آيا فيفا باز هم همچنان اصرار به تغيير اساسنامه پيش از انتخابات خواهد داشت، در حالي که اساسنامه فعلي فدراسيون هم مورد تاييد فيفا بوده و دو بار با همين اساسنامه انتخابات برگزار شده است. اين اساسنامه در سال 1390 به فيفا ارسال شده و از آن زمان تاکنون اين‌ ايرادها به آن گرفته نشده و حال اين سؤال پيش مي‌‌آيد: چه شده که فيفا در اين مقطع، از اساسنامه ايراد گرفته و خواهان عدم برگزاري انتخابات شده است؟

نمي‌توان چشم‌ها را بست و با خوش‌بيني به اين مسئله نگاه کرد که فيفا خودجوش به اين مسئله ورود پيدا کرده و البته ادعاهايي را مطرح کرده است که صحت ندارد، پس بايد ديد چه‌کساني براي تأمين منافع عده‌اي خاص در حال دامن زدن به اين موضوع هستند.

فيفا همچنين از فدراسيون فوتبال ايران پرسيده که "چرا اساسنامه اصلاح‌شده که اوايل سال جاري با حضور نمايندگان فيفا تدوين شد، هنوز به تأييد نرسيده است؟"، شايد پاسخ اين باشد که منافع همان عده خاص با اساسنامه جديد به خطر مي‌افتاد و دست‌شان براي تفسير اساسنامه فعلي به‌سود خود، بسته مي‌شد. حال اين سؤال نيز پيش مي‌آيد؛ چرا مسئولان فدراسيون فوتبال کوچک‌ترين اقدامي براي تاييد اساسنامه اصلاح‌شده نکردند و حالا در آستانه انتخابات چنين مسئله‌اي به فيفا گزارش مي‌شود؟ آيا باز هم پاي کساني که به‌بهانه خدمت ميز و صندلي‌هاي فدراسيون را رها نمي‌کنند در ميان است؟ آيا کساني که علني و غيرعلني تهديد مي‌کنند اجازه برگزاري انتخابات در 25 اسفند را نمي‌دهند در اين ميان تحرکاتي انجام داده‌اند؟ آيا قرار است منافع فوتبال ايران قرباني منافع عده‌اي خاص شود، آن هم در شرايطي که فدراسيون با مشکلاتي نظير شکايت ويلموتس دست به گريبان است و تيم ملي هم مسابقات حساسي در پيش دارد؟

مي‌توان گفت که در شرايط کنوني هيچ مشکلي براي برگزاري انتخابات فدراسيون فوتبال در تاريخ 25 اسفند 98 وجود ندارد البته اگر برخي خودي‌ها مشکل‌تراشي و مانعي در اين مسير ايجادنکنند.


 فرجام خواهي منچسترسيتي نسبت به حکم يوفا  

 باشگاه منچسترسيتي به طور رسمي نسبت به حکم محروميت دو ساله‌اش، فرجام‌خواهي کرد.

باشگاه منچسترسيتي رسماً درخواست فرجام‌خواهي خود به حکمي که اتحاديه فوتبال اروپا (يوفا) اخيراً صادر کرد و اين باشگاه انگليسي را به خاطر نقض قوانين بازي جوانمردانه مالي يوفا از حضور در دوره بعدي مسابقات اروپايي محروم کرد، تسليم دادگاه حکميت ورزش (CAS) کرد. CAS اعلام کرده نمي‌تواند زمان صدور رأي خود را مشخص کند.

اتحاديه فوتبال اروپا در تاريخ 14 فوريه (25 بهمن) به طور رسمي اعلام کرد باشگاه منچسترسيتي به دليل نقض قوانين بازي جوانمردانه مالي يوفا و به اتهام سندسازي و اعلام غيرواقعي رقم درآمدهايش براي توجيه خريدهاي نجومي بين سال‌هاي 2012 تا 2016 به مدت دو سال از حضور در مسابقات اروپايي محروم است. يوفا همچنين اين باشگاه انگليسي را 30 ميليون يورو جريمه نقدي کرد.

پيش از اين نشريه انگليسي «اتلتيک» گزارش داد، يکي از اعضاي باشگاه منچسترسيتي مدعي شده که باشگاه‌هاي بزرگ اسپانيايي و آلماني، در کنار باشگاه‌هاي انگليسي، با فشار به يوفا خواهان محروميت آبي‌پوشان شهر منچستر شده‌اند. ظاهراً پاري‌سن‌ژرمن هم جزو اين گروه بوده که يوفا را تحت‌فشار قرار داده‌، اين در حالي است که خود اين باشگاه فرانسوي هم به اتهام نقض قوانين بازي جوانمردانه مالي زير ذره‌بين است.


 خبـــرنامه 

 يک رکورد جديد براي مسي

ليونل مسي در ديدار بارسلونا و ناپولي در مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا از ابتدا به ميدان رفت تا يک رکورد جديد به نام خود ثبت کند. مهاجم آرژانتيني در ديداري که با نتيجه يک بر يک به پايان رسيد براي صد و چهل و يکمين بار با پيراهن بارسا در ليگ قهرمانان بازي کرد و پنجمين بازيکن در ثبت بيشترين بازي در اين رقابت ها شد. بازيکن بارسا به رکورد رايان گيگز رسيد.

اکنون ستاره آرژانتيني تنها بالاتر از خود رائول گونسالس (142 بازي)، ژاوي هرناندز (151 بازي)، کريستيانو رونالدو (168 بازي) و ايکر کاسياس (177 بازي) را مي بيند.

از اين چهار بازيکن تنها رونالدو بازي مي کند و سه بازيکن ديگر بازنشسته شدند. البته کاسياس که بيشترين تجربه حضور در اين رقابت ها را دارد هنوز به صورت رسمي خداحافظي اش را از ميادين اعلام نکرده است اما به دليل آمادگي اش براي حضور در انتخابات رياست فدراسيون فوتبال اسپانيا بعيد به نظر مي رسد ديگر در ميادين حاضر شود.

احتمال تعطيلي ليگ قهرمانان آسيا

با شيوع ويروس کرونا در بسياري از کشورهاي آسيايي همان طور که انتظار مي رفت برگزاري بازي هاي هفته سوم تحت الشعاع نگراني هاي بسيار زيادي قرار گرفت. از يکي دو روز پيش رسانه هاي عرب زبان حاشيه خليج فارس بر اساس منابع خبري که در کنفدراسيون داشتند از سناريويي جديد پرده برداشتند که مي تواند مسيري متفاوت براي فوتبال باشگاهي در قاره کهن رقم بزند.

تعطيلي رقابت هاي ليگ قهرمانان يا به تعويق انداختن يکي دو ماهه اين رقابت ها با تقويمي جديد سناريويي بود که اين رسانه ها آن را مطرح کردند و خيلي زود جدي هم شد. به نحوي که امروز بيشتر رسانه هاي معتبر ورزشي امارات با استناد به منابع موثق در کنفدراسيون فوتبال آسيا از تعطيلي موقت ليگ قهرمانان 2020 پرده برداشته و مدعي شدند اين تورنمنت تا زمان کنترل ويروس کرونا برگزار نمي شود.

شبکه «الشارجه الرياضيه» به نقل از يک منبع آگاه اعلام کرد که مسئولان کنفدراسيون فوتبال آسيا از طريق ايميل به توافق دست يافته اند که ليگ قهرمانان آسيا به خاطر ويروس کرونا برگزار نشود. اين شبکه اعلام کرد: «مقامات کنفدراسيون فوتبال آسيا در رايزني هاي ايميلي خود، بر عدم برگزاري مسابقات ليگ قهرمانان آسيا تا زمان ريشه کن شدن ويروس کرونا، توافق کردند. طبق توافق مقامات کنفدراسيون فوتبال آسيا احتمال تعويق بازي هاي يک يا دو هفته از ليگ قهرمانان آسيا وجود دارد و اگر وضعيت از شرايط کنوني خطرناک تر شود، اين احتمال نيز وجود دارد که ليگ قهرمانان آسيا در سال 2020 لغو شود».

با اين تفاسير بايد منتظر جمع بندي نهايي در نشست کميته اجرايي ليگ قهرمانان در مقر کوالالامپور ماند و ديد تصميم آنها براي ACL2020 چه خواهد بود، تصميمي که مي تواند روي سرنوشت ليگ هاي داخلي کشورهاي درگير با کرونا از جمله ايران هم تاثير متفاوت بگذارد.

سخنگوي وزارت ورزش:

با «مورينيو» و «بلان» مذاکره کرديم!

سخنگوي وزارت ورزش و جوانان مي‌گويد فدراسيون فوتبال ايران در جريان جام ملت‌هاي 2019 مذاکراتي با ژوزه مورينيو سرمربي پرتغالي داشته است.

به گزارش مهر مازيار ناظمي درباره دلايل انتخاب دراگان اسکوچيچ به عنوان سرمربي تيم ملي ايران و رد صلاحيت علي دايي از سوي وزارت ورزش گفت: درباره آقايي دايي اصلاً از اين بحث‌ها نبود. در واقع فدراسيون فوتبال تمايلي به کار با آقاي دايي نداشت و انتخابش به ترتيب اولويت برانکو ايوانکوويچ، دراگان اسکوچيچ و امير قلعه نويي بود. قلعه نويي که به دلايلي نيامد و برانکو هم به کشور ديگري رفت. براي همين اسکوچيچ انتخاب شد. هرچيزي که رخ داده با نظر فدراسيون فوتبال بوده است.

سخنگوي وزارت ورزش درباره اينکه بعد از جدايي کارلوس کي روش از مربياني مثل زيدان، مورينيو و کلينزمان به عنوان گزينه‌هاي جانشيني وي ياد کرده بود، تاکيد کرد: چيزهايي که من گفتم روايت دوستانمان در فدراسيون فوتبال بود. در جريان جام ملت‌هاي آسيا با مورينيو که مفسر يک شبکه تلويزيوني (بين اسپورت قطر) بود، مذاکره شد. با کلينزمان و زيدان هم صحبت شده بود. بازهم مي گويم اينها روايت دوستانمان در فدراسيون است و تخيلات من نبوده است.

ناظمي افزود: کي روش مربي خوبي بود و بايد بهترين‌ها را به جاي او انتخاب مي‌کرديم. با لوران بلان و اروه رنار هم صحبت شد. به هر حال مذاکره طبيعي است. چرا فکر مي‌کنيم در شان ما نيست با زيدان مذاکره کنيم؟

وي درباره اينکه چرا يکباره فدراسيون از زيدان و مورينيو به اسکوچيچ رسيد، گفت: ممکن است گزينه‌هاي مدنظر فدراسيون، پيشنهاد را نپذيرفته بودند. مذاکره با رنار جدي بود و بلان هم قبول نکرد بيايد. درباره اسکوچيچ هم ديگر به گذشته بر نگرديم. به نظرم اسکوچيچ نسبت به خيلي از کساني که اسمشان براي تيم ملي مطرح بوده، ناموفق نيست.

طلسم‌شکني لواندوفسکي در ليگ قهرمانان با رسيدن به رکورد رونالدو

مهاجم لهستاني تيم فوتبال بايرن مونيخ با کمک به پيروزي خارج از خانه باواريايي‌ها مقابل چلسي در ليگ قهرمانان اروپا به رکورد کريستيانو رونالدو رسيد.

روبرت لواندوفسکي با به ثمر رساندن سومين گل پيروزي 3 بر صفر تيم فوتبال بايرن مونيخ در خانه چلسي در دور رفت از مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا، به رکوردي رسيد که 6 سال پيش توسط کريستيانو رونالدو به ثبت رساند.

او که علاوه بر گلزني پاس دو گل ديگر تيمش را هم داد، در 7 بازي‌اش در اين فصل ليگ قهرمانان اروپا 11 گله شد که بالاترين آمار گلزني او در يک فصل از اين رقابت‌‌ها محسوب مي‌شود. همچنين اين گل نهمين گل او در بازي‌هاي اروپايي خارج از خانه اين فصل بايرن مونيخ بود و به اين ترتيب او رکوردي که کريستيانو رونالدو در فصل 14-2013 با ثبت 9 گل در بازي‌هاي خارج از خانه رئال مادريد به ثبت رسانده بود را تکرار کرد. اين بيشترين تعداد گل زده خارج از خانه توسط يک بازيکن در تاريخ ليگ قهرمانان اروپا است.

لواندوفسکي در حالي اين رکورد را کارنامه دوران بازيگري‌ خود اضافه کرد که در 672 دقيقه بازي‌اش در مراحل حذفي ليگ قهرمانان نتوانسته بود گلزني کند.

ديگر بازيکني که در بازي بايرن مونيخ و چلسي يک رکورد ثبت کرد، سرژ گنابري بود که با دو گلش در اين بازي تعداد گل‌هاي خود به چلسي در استمفوردبريج را به 6 مورد افزايش داد و از اين حيث به رکوردي که قبلاً توسط رونالدينيو ثبت کرده بود رسيد او دومين بازيکني شد که در يک بازي از مرحله حذفي ليگ قهرمانان اروپا در خانه چلسي 2 گل مي‌زند.


 خبـــر 

هفته بيست و يکم ليگ برتر

پرسپوليس يحيي به شهر خودرو رسيد، استقلال به کوير

5 مسابقه از هفته بيست و يکم ليگ برتر روز پنجشنبه برگزار مي‌شود که دو تيم استقلال و پرسپوليس در تهران و سيرجان به مصاف حريفان خود مي‌روند.

به گزارش فارس، مسابقات هفته بيست و يکم ليگ برتر روز پنجشنبه با انجام 5 مسابقه آغاز مي شود.در اين روز از جمع مدعيان فقط تراکتور بازي ندارد و ممکن است استقلال در اين روز موقتا جانشين قرمزپوشان تبريزي شود.

نگاهي به اين بازي ها مي اندازيم.

ماشين سازي تبريز - نساجي مازندران؛ رقابت 9 و يازده

مسابقه تيم هاي نهم و يازدهم جدول براي هواداران آنها اهميت زيادي دارد. ماشين سازي که در رده نهم قرار دارد براي ثبات در اين جايگاه تلاش مي کند و باشگاه ماشين سازي نيز اعلام کرده که فعلا از احد شيخ لاري سرمربي اين تيم حمايت خواهد کرد. نساجي مازندران 20 امتيازي در رده يازدهم قرار دارد و اين تيم هم براي صعود يک پله اي در جدول ليگ تلاش مي کند. رضا مهاجري سرمربي تيم استعفا کرد و محمود فکري به اين تيم آمد. هر دو تيم از جمله تيم هاي با سابقه فوتبال ايران محسوب مي شوند. مسابقه رفت دو تيم نيز با نتيجه مساوي بدون گل به پايان رسيد. ماشين سازي 4 هفته است که رنگ برد را نديده و نساجي هم در سه هفته اخير دو باخت و يک تساوي در کارنامه اش ثبت شده است.

فولاد - شاهين شهرداري بوشهر؛ اوج گرفتن شاهين در اهواز؟

فولاد خوزستان با جواد نکونام در رده ششم جدول قرار دارد. جواد لاليگايي ( لقب فوتبالي نکونام ) معمولا براي انتقاد از فوتبال ايران مدام از کشور اسپانيا و فوتبال اروپا مثال هايي را بيان مي کند اما شايد بد نباشد اين مربي يک بار هم بگويد که در کدام کشور اروپايي ديده که ميزبان قبل از مسابقه روي خط دروازه مايع مشکوک مي ريزد؟! به هر حال تيم نکونام براي حفظ رده ششم جدول بايد در اين بازي خانگي پيروز شود. اکنون اين تيم بايد مقابل شاهين شهرداري بوشهري قرار بگيرد که مثل فولاد هواداران زيادي دارد. فولاد دو برد متوالي داشته و به دنبال سومين پيروزي پياپي خود است. شاهين بوشهر هفته گذشته توانست از قعر جدول جدا شود و در صورت پيروزي در اين بازي با يک پله صعود شانس رسيدن به رده چهاردهم جدول ليگ را دارد. بازي رفت را فولاد يک بر صفر در بوشهر برد.

گل گهر سيرجان - استقلال؛ آبي پوشان به يک قدمي پرسپوليس مي‌رسند؟

تقابل قويترين خط حمله ليگ با ضعيف ترين آن در کوير! استقلال با 39 گل زده خطرناک ترين خط حمله ليگ را دارد اما تيم گل گهر فقط يازده گل زده است. با اين حال اکنون گادوين منشا بازيکن سابق استقلال و پرسپوليس در گل گهر مقابل استقلال قرار مي گيرد. استقلال البته در خط دفاع متزلزل نشان داده و بايد ديد که اين مرتبه فرهاد مجيدي چه ترکيبي را براي خط دفاع تيمش در نظر مي گيرد. مدافع خارجي و جديد استقلال در بازي با ذوب آهن غايب بود. استقلال در صورت پيروزي در اين مسابقه شانس صعود به رده دوم جدول و رسيدن به يک قدمي پرسپوليس را در جدول ليگ دارد. گل گهر نيز براي فرار از سقوط مي جنگد. بازي رفت را استقلال 2 بر يک برد آن زمان وينگو بگوويچ هدايت گل گهر را برعهده داشت و در استقلال هم استراماچوني مربي بود. اکنون دو تيم با دو مربي جديد مقابل يکديگر قرار مي گيرند.

ذوب آهن - سپاهان ؛ دربي اصفهان

دربي اصفهان هم مي تواند تماشايي باشد جايي که تيم هاي اول و دوم اصفهان روبروي يکديگر قرار مي گيرند البته هر دو تيم مدعي اند که تيم اول شهرشان هستند! به هر حال ذوب آهن در اين مسابقه ميزبان است و بايد تمهيدات لازم را براي حضور به موقع سپاهان در ورزشگاه فولادشهر در نظر بگيرد تا زردپوشان اصفهاني دوباره مجبور به گرم کردن در راهروهاي رختکن نشوند! ذوب آهن هفته گذشته مقابل استقلال با گل مردود شکست خورد و اکنون به دنبال جبران است. سپاهان هم مي خواهد از کورس عقب نماند و ضمن اينکه هيچکس نمي داند که نتيجه بازي اين تيم با پرسپوليس چه خواهد شد. در بازي رفت دو تيم سپاهان 2 بر صفر به پيروزي رسيد اما آن موقع عليرضا منصوريان سرمربي ذوب آهن بود و اکنون يک مربي خارجي. ذوبي ها براي رسيدن به رتبه نهمي تلاش مي کنند و اگر از سپاهان امتياز بگيرند اين تيم را از جمع مدعيان جدا خواهند کرد.

پرسپوليس - شهر خودرو؛ يحيي به شاگردان سابقش رسيد

اين بازي براي يحيي گل محمدي و هواداران مشهدي فوتبال خاص ترين مسابقه است. گل محمدي از تيم شهر خودرو جدا شد و در نيم فصل دوم به پرسپوليس آمد و اکنون بايد مقابل تيمي قرار بگيرد که خودش در ابتداي فصل آن را ساخته و به خوبي به زير و بمش آشناست. يحيي با شهر خودرو در بازي رفت توانست پرسپوليس کالدرون را شکست بدهد و اکنون خودش جانشين آن مربي آرژانتيني شده و مي خواهد انتقام باخت پرسپوليس را خودش! و تيم سابقش بگيرد. مجتبي سرآسيايي سرمربي شهر خودرو نيز حداقل با افکار فوتبالي يحيي آشناست.

پرسپوليس با هر نتيجه اي که در اين بازي بگيرد همچنان صدرنشين ليگ خواهد بود البته سرخپوشان قطعا براي برد تلاش مي کنند و شايد بيرانوند دروازه بان پرسپوليس هم که در بازي رفت حضور داشت بازي فردا را از روي نيمکت ببيند. شهر خودرو هم احتمالا به دنبال حداقل نتيجه خواهد بود. پرسپوليس 8 هفته است که شکست نخورده است.

لغو اعزام وزنه‌برداران ايران به دبي

اعزام تيم هاي ملي مردان و زنان وزنه برداري ايران براي حضور در رقابتهاي قهرماني غرب آسيا با توجه به شيوع ويروس کرونا لغو شد.

در حاليکه تيم ملي وزنه‌برداري ايران در دو بخش مردان و زنان مدتهاست تمرينات خود را براي حضور در رقابتهاي غرب آسيا پشت سر مي گذارند، اعزام اين وزنه برداران به دبي به دليل شيوع ويروس کرونا لغو شد. البته لغو اعزام وزنه برداران به دبي به دليل اعمال ممنوعيت پروازهاي کشور امارات از مبدا ايران صورت گرفت.اين در حاليست که مسابقات قهرماني غرب آسيا به عنوان يکي از ميادين گزينشي المپيک نيز محسوب مي شود.

پيش از اين قرار بود سه ملي پوش وزنه برداري ايران در اين مسابقات به روي تخته بروند اما با لغو اعزام تيم ايران، علي هاشمي و رضا بيرالوند نيز فرصت وزنه زدن در دوبي را از دست دادند. با اين وجود تنها سهراب مرادي مي‌تواند در اين مسابقات به ميدان برود چراکه وي چندي پيش بعد از پشت سر گذاشتن دوران مصدوميت به کشور امارات سفر کرده و حالا فقط وي مي تواند به نمايندگي از ايران در اين مسابقات حضور يابد.


 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي