جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
دریافت Pdfارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1386/06/22 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - پنجشنبه (حلول ماه رمضان ماه رحمت و بهار قرآن مبارك باد) نسخه شماره 2858

ساعت پخش فيلم هاي آخر هفته سيما
بيگانگان در ترن به تلويزيون مي آيند


بازيگري براي تمام فصول


کوتاه و خواندني


  ساعت پخش فيلم هاي آخر هفته سيما
 بيگانگان در ترن به تلويزيون مي آيند  

فيلم هاي محکوم به سو» ظن، گزارش يک اعدام، علت مرگ، روشنايي دريا، بيگانگان در ترن، يکشنبه طولاني نامزدي و شمشيرزنان جوان در پايان هفته از شبکه هاي مختلف سيما روي آنتن مي رود.
به گزارش  مهر، فيلم سينمايي "محکوم به سو» ظن" پنجشنبه 22 شهريور در قالب برنامه سينما يک از شبکه اول پخش مي شود. آروين وينکلر سال 1991 اين فيلم را در ژانر درام بر مبناي فيلمنامه اي از خودش ساخت و در آن رابرت دنيرو، آنت بنينگ، جرج آونت، پاتريشا وتيگ، سام واناميکر، لوک ادواردز، کريس کوپر و بن پياتزا به ايفاي نقش پرداختند.
محکوم به سو»  ظن نخستين بار 15 مارس 1991 در آمريکا اکران شد و داستان آن درباره کارگردان موفق هاليوودي است که مي خواهد فيلمي براي فاکس قرن بيستم بسازد. او به يک مهماني در خانه دوست فيلمنامه نويسش مي رود. اما مهماني بر سر مسئله شهادت در کميته بررسي فعاليت هاي ضدآمريکايي به هم مي ريزد.
فيلم تلويزيوني گزارش يک اعدام به کارگرداني ابرهيم شيباني روز جمعه 23 شهريور از شبکه يک پخش مي شود و داستان درباره جواني است که به اتهام قتل همسرش محکوم به زندان مي شود، اما آنجا با زني آشنا مي شود که او را تشويق به فرار مي کند. زن جوان از زندان مي گريزد و پس از دو سال موفق مي شود اسباب بي گناهي خود را فراهم کند. او پس از تبرئه شدن با وکيلش يک زندگي تازه را آغاز مي کند، در حالي که ...
در گزارش يک اعدام که از محصولات شبکه اول به تهيه کنندگي عليرضا رئيسيان است، بهنوش طباطبايي، مهدي پاکدل، فاطمه نقوي و سعيد داخ بازي مي کنند و ديگر عوامل آن عبارتند از نويسنده: عليرضا کاظمي پور، مدير تصويربرداري: فرهاد مافي، صدابردار: آرش برومند، طراح صحنه: علي فداکار و آهنگساز: ناصر چشم آذر.
فيلم سينمايي بازي نهايي روز پنجشنبه 22 شهريور ساعت 30:23 از شبکه دو پخش مي شود. اين فيلم محصول آلمان و داستان آن درباره يک گروه سارق است که به صندوق يک استاديوم ورزشي دستبرد مي زنند. توبي و همکارش جکي که در آنجا بودند با آنها درگير مي شوند. از طرفي سارقين دوربين هاي استاديوم را از بين برده و درها را مي بندند، اما توبي با تلاش فراوان درها را باز مي کند.
فيلم سينمايي علت مرگ هم پنجشنبه 22 شهريور ساعت 15:20 از شبکه سه پخش مي شود. اين فيلم محصول کانادا است، سال 2000 به کارگرداني مارک اس گرينر ساخته شده و پاتريک برگين، ماکسيم روي و جان سيورنس در آن بازي کرده اند. در خلاصه داستان اين فيلم آمده: پسرعموي شهردار بالتيمور به قتل مي رسد. مسئولين اين پرونده تيلور لوئيس معتقد است زن لوک در قتل او نقشي نداشته و اين موضوع را ثابت مي کند.
صحنه اي از فيلم بيگانگان در ترن
فيلم سينمايي بيگانگان در قطار به کارگرداني آلفرد هيچکاک جمعه 23 شهريور ساعت 30:22 در قالب برنامه صد فيلم از شبکه سه پخش مي شود. فيلمنامه اين اثر بر مبناي رماني از پاتريشيا هاي اسميت نوشته شده و در آن فارلي گرينجر، رابرت واکر، روت رومن، لوي ج. کارول و پاترشيا هيچکاک به ايفاي نقش پرداختند. داستان فيلم درباره گاي قهرمان تنيس است که در قطار با مردي به نام برونو آشنا مي شود که از اسرار زندگي خصوصي اش خبر دارد و پيشنهاد عجيبي به او مي دهد.
فيلم سينمايي روشنايي دريا جمعه 23 شهريور ساعت 10 از شبکه سه سيما پخش مي شود. اين فيلم به کارگرداني حسن لفافيان با حضور فاطمه گودرزي، عبدالرضا اکبري، عبدالرضا زهره کرماني و فخرالدين صديق شريف ساخته شده و در خلاصه داستان آن آمده: به دليل نشت يک لوله گاز نيروگاه در عمق چهل متري دريا، جزيره کيش با خطر خاموشي رو به روست. متخصصين معتقدند بايد از نيروهاي خارجي کمک گرفت، ولي ...
فيلم سينمايي يکشنبه طولاني نامزدي ساخته ژان پي ير ژونه جمعه 23 شهريور در قالب برنامه سينما چهار پخش مي شود. در اين فيلم 133 دقيقه اي اودري توتو، گاسپار اوليل، دومينيک پينون، شانتال نوورت و آندره دوسوليه به ايفاي نقش پرداختند. داستان اين فيلم درباره پنج سرباز فرانسوي در جبهه جنگ جهاني اول است که متهم به اين هستند که براي گريز از جنگ عمدا خود را زخمي کرده اند. اودري توتو در صحنه اي از فيلم يکشنبه طولاني نامزدي فيلم سينمايي شمشيرزنان جوان 23 شهريور ساعت 30:13 از شبکه تهران پخش مي شود. اين فيلم به کارگرداني ران اليور و ريچارد مارتين با بازي مارک هيلدرث و زاک سانتياگو ساخته شده و روايتگر ژاکلين و ژرار خواهر و برادري است که علاقه زيادي به شمشيرزني دارند و پدرشان به خاطر اين موضوع از آنها دلگير است.


  بازيگري براي تمام فصول  

جين وايمن که براي حضور در نقش يک دختر کر و لال در فيلم جاني بليندا ساخته ژان نگولسکو برنده اسکار بهترين بازيگر زن شد و در دهه 80 در مجموعه تلويزيوني موفق تاج شاهين نقش مادري مقتدر را بازي کرد، در 90 سالگي درگذشت.
 هاليوود ريپورتر اعلام کرد وايمن که در فاصله سال هاي 1940 تا 1948 همسر رونالد ريگان رئيس جمهور سال هاي بعد ايالات متحده بود، در خانه خود در پالم اسپرينگز درگذشت.
او براي فيلم هاي گوزن يک ساله (1946)، پرده آبي (1951) وسوسه باشکوه (1954) نامزد اسکار شد و براي دو فيلم بليندا و پرده آبي جايزه گلدن گلوب را از آن خود کرد. وايمن در 1984 براي مجموعهتاج شاهين که از CBS پخش مي شد، جايزه گلدن گلوب گرفت. او دوران کاري طولاني و بسيار متنوع داشت که به عنوان يک خواننده و بازيگر قراردادي در برادران وارنر آغاز شد و آنجا بود که با ريگان آشنا شد. ريگان دومين همسر او بود. اين زوج سال 1948، همان سالي که وايمن اسکار گرفت، از هم جدا شدند.
بعدها که ريگان فرماندار کاليفرنيا و سپس رئيس جمهور آمريکا شد، وايمن از هر نوع اظهار نظر درباره همسر سابق خود خودداري مي کرد که آن زمان با نانسي ريگان ازدواج کرده بود. او سال 1968 به يک روزنامه گفت:نه اينکه بخواهم طعنه بزنم يا به لحاظ سياسي با او موافق نباشم. من يک جمهوريخواه دوآتشه هستم. اما حرف زدن درباره شوهران سابق يا زنان سابق عادت بدي است. ضمن اينکه از سياست هيچ چيز نمي دانم. او و ريگان دختري به نام مورين داشتند که در 2001 پس از سال ها مبارزه با سرطان درگذشت. آنها پسري به نام مايکل را نيز به فرزندي پذيرفته بودند.
در فهرست کتاب زندگينامه شخصي يک زندگي آمريکايي ريگان تنها يکبار به نام وايمن اشاره شده، و آن هم تنها در حد دو جمله. از ديگر فيلم هاي بيادماندني وايمن مي توان به تعطيلي از دست رفته (1945)، وحشت صحنه (1950)، داماد مي آيد (1951)، داستان ويل راجرز (1952)، فقط بخاطر تو (1952)، چگونه مي توان ازدواج کرد (1969) اشاره کرد.
وايمن با نام اصلي سارا جين فوکز پنجم ژانويه 1917 در سينت جوزف به دنيا آمد. او بعدها در دانشگاه ميزوري ثيت نام کرد، اما درس را کنار گذاشت تا با نام جين دورل در راديو آواز بخواند. در همين ايام با نام اصلي خود سارا فوکز نقش هايي کوچک در فيلم ها به عهده گرفت. در 1936 بدون اينکه نامش در عنوان بندي ذکر شود در دو فيلم مرد من گادفري و کين و ميبل ظاهر شد. با اين فيلم ها بود که وارنر حاضر شد قراردادي بلند مدت با او امضا کند و نام او را نيز عوض کرد.
او شروع به بازي در فيلم هاي درجه ب کرد و در 1940 در فيلم Bady a anb Rat Brother با ريگان همبازي شد. در اواخر سال هاي 1930 و 1940 در چند فيلم کمدي و ملودرام بازي کرد، اما با حضور در فيلم تعطيلي از دست رفته بيلي وايلدر بازي در نقش دوست وفادار ري ميلاند بود که توجه ديگران را به طور جدي به خود جلب کرد. از آن زمان به بعد نقش هايي بهتر به او پيشنهاد مي شد. با بازي در فيلم گوزن يکساله براي اولين بار نامزد اسکار شد و پس از آن بيشتر در نقش هاي اصلي بازي مي کرد. در همين دوره در فيلم جاني بليندا نقش زني کر و لال را بازي کرد.
مي گويند وقتي جک وارنر، رئيس استوديو راف کات فيلم را ديد، نگولسکو کارگردان فيلم را سرزنش کرد که ما تصاوير ناطق را اختراع کرديم، آن وقت تو فيلمي درباره يک دختر کر و لال ساخته اي! اما وقتي جاني بليندا نامزد 12 اسکار شد و براي وايمن اسکار بهترين بازيگر زن را به همراه آورد، نظر وارنر عوض شد.
پس از اين جايزه اسکار، موقعيت کاري وايمن اوج گرفت و او به سرعت فرصت همکاري با فيلمسازان بزرگ را پيدا کرد. وايمن با آلفرد هيچکاک دروحشت صحنه (1950)، با فرانک کاپرا درداماد مي آيد (1951) و با مايکل کورتيز در داستان ويل راجرز (1952) کار کرد. با اين حال ژانر مورد علاقه او ملودرام بود و در سال هاي 1950 در فيلم هايي سوزناک مانند پرده آبي و وسوسه باشکوه ظاهر شد.
او که بازيگري بسيار محبوب بود وارد تلويزيون شد و در مجموعه هاي مختلف نقش آفريني کرد. سال 1959 با فيلم تعطيلات براي عشاق به سينما بازگشت و سال بعد در پوليانا والت ديسني ظاهر شد. ازدواج، آخرين فيلم او در سال 1969 ساخته شد که در آن با باب هوپ و جکي گليسن همبازي بود.


 کوتاه و خواندني 


 تکنولوژي مدرن و تئاترچندرسانه اي در صحنه 45
چهل و پنجمين شماره ماهنامه ((صحنه)) با آثار و گفتارهايي از يدالله آقا عباسي, هوشنگ جاويد, چيستا يثربي, حسين فرخي و.... توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
 ادبيات کودک عامل پيوند کودکان دنيا
((ادبيات کودک)) عنوان کتابي است ترجمه بهاره بهداد و توليد واحد کودک و نوجوان مرکز آفرينشهاي ادبي حوزه هنري که به تازگي توسط انتشارات سوره مهر چاپ و منتشر شده است.
 نشانه ها را در ((مباني نشانه شناسي)) مطالعه کنيد
کتاب ((مباني نشانه شناسي)) ترجمه مهدي پارسا و توليد پژوهشگاه فرهنگ و هنر اسلامي حوزه هنري به تازگي توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.
 ((روز باران)) موفق به دريافت تنديس جشنواره بين المللي فيلم هاي قرآني شد
فيلم سينمايي ((روز باران)) به تهيه کنندگي شاهرخ کيوان نيا در نخستين جشنواره بين المللي فيلم هاي قرآني به عنوان بهترين فيلم با مضموني قرآني برگزيده شد.
 به مناسبت فرا رسيدن هفته دفاع مقدس سريال ((دريا در غربت)) از شبکه اول سيما پخش مي شود
سريال تلويزيوني (( دريا در غربت)) کاري از گروه حماسه و دفاع مقدس شبکه اول سيما و مرکز خوزستان است که به مناسبت فرا رسيدن هفته دفاع مقدس تهيه و توليد شده است.
 کتاب ((جهان پس از 11 سپتامبر)) رونمايي شد
سازمان خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران همزمان با 20 شهريور (11 سپتامبر)طي نشستي و با حضور برخي از مسوولان و مقامات از جمله نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي از کتاب ((جهان پس از 11 سپتامبر)) رونمايي کرد.
به گزارش خبر نگار آفرينش, در اين نشست ضيايي نويسنده کتاب,خانم دکتر افتخاري, دکتر غفوري فرد, جلالي و شرباف حضور داشتند.ضيايي گفت: حادثه 11 سپتامبر به خاطر اثراتي که در جهان گذاشته, ايجاد حادثه مي کند.در باره اين حادثه 2نظريه وجود دارد:
1)عده اي معتقدند که اين حادثه به صورت عاني بوده و به اين اتفاق يک لباس ايدئولوژيک پوشاندند
2)عده اي ديگر معتقد بودند که اين جريان فرآيندي بوده که کنگره هاي تحقيقاتي با حساسيت آن را پي گيري مي کنند
افتخاري افزود: جلد اول کتاب بسيار زيبا است واقعا جاي تشکر دارد لازم است در بعضي از رشته هاي دانشگاهي از آن به عنوان منبع استفاده کنند.
غفوري: آيا واقعا حادثه 11 سپتامبر مربوط به گذشته است؟
آيا قدرت آمريکا پس از 11 سپتامبر افزايش يافته است؟
11 سپتامبر نقطه مبهمي در جهان است.
2جلد بعدي اين کتاب نيز به زودي منتشر مي شود.

برنامه هاي شاخص فرهنگسراهاي تهران ، در ماه مبارک رمضان اعلام شد 

به گزارش آنا، فرهنگسراي ملل  دومين جشنواره بين المللي رحمه العالمين را برگزار مي کند.
فرهنگسراي ابن سينا نيز بزرگداشت مفاخر تهران و فرهنگسراي انقلاب ضبط خاطرات اسلامي را آغاز مي کند.
بر اين اساس جشنواره پوستر ، هفته ملي فيلم پايداري و بزرگداشت هنرمندان مقاومت و پايداري در محل جديد فرهنگسراي پايداري برگزار مي شود.
فرهنگسراي بانو نشريه بانو  ،فرهنگسراي مدرسه کتاب مدرسه  و فرهنگسراي خانواده دو هفته نامه خونه به خونه  را منتشر مي کند.
در اين ميان فرهنگشراي خاوران بچه هاي مسجد و فرهنگسراي بهمن ، در هواي گلستا ن را برپا مي کند. فرهنگسراي رسانه نمايشگاه هاي ادواري فرهنگ و رسانه ، کلوپ روزنامه نگاران جوان و برنامه کلمات روزه دار را با حضور هنرمندان اجرا مي کند.
فرهنگسراي سلامت نيز بروشورهاي پيام سلامت را در سطح منطقه توليد و توزيع مي کند.
بر اساس پيش بيني هاي انجام شده منطقه 7 سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران ، با 92 برنامه با 11 درصد از حجم کل برنامه بيشترين اجراي برنامه را دارد.از سويي برگزاري کلاس و کارگاه آموزشي بيشترين قالب برنامه ها را به خود اختصاص داده است.
بر اساس درصد فراواني اعلام شده ، برگزاري مراسم ، نشست ، مسابقه ، توليد محصولات فرهنگي مکتوب ، نمايشگاه و بازارچه ، برنامه هاي ترکيبي ، گردشگري ، راه اندازي هادهاي اجتماعي ، توليد نرم افزار ، جلسات مشاوره ، توليد محصولات غير مکتوب و اجراي هنرهاي تجسمي در رنبه هاي بعدي قرار دارند که عمدتا با محور فرهنگي - مذهبي ارائه مي شوند.
اين خبر حاکي است که در مجموع 480 عنوان برنامه به مناسبت ايام ماه رمضان در سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران اجرا مي شود.

اسکورسيزي تقدير مي شود

مارتين اسکورسيزي، استيو مارتين، دايانا راس، برايان ويلسن و لئون فلايشر در مراسم امسال مرکز کندي مورد تقدير قرار مي گيرند.
سيزدهمين مراسم سالانه مرکز کندي دوم دسامبر با حضور چهره هاي هنري و سياسي از جمله رئيس جمهور آمريکا و همسر او در واشينگتن دي سي برگزار مي شود. استفن شوارزمن، رئيس مرکز کندي از اسکورسيزي به عنوان "يک فيلمساز بصري و هنرمندي بي باک" ياد کرد و درباره مارتين گفت: "او يک کمدين رنسانس است که با استعداد خود، مرزهاي بين نظم و انضباط هنري را محو کرد."
مراسم سالانه مرکز کندي اولين بار در 1978 برگزار شد. استيون اسپيلبرگ، رابرت ردفورد، تينا ترنر، وارن بيتي و جان ويليامز از جمله چهره هاي سرشناس هستند که پيش از اين در مرکز کندي مورد تقدير قرار گرفته اند. به يک رسم قديمي افراد انتخاب شده به مهماني وزارت امورخارجه آمريکا همين طور يک مهماني در کاخ سفيد دعوت مي شوند. اسکورسيزي سال گذشته براي فيلم "مردگان" برنده اسکار بهترين کارگرداني شد.

ادوارد نورتن و براد پيت همبازي مي شوند

ستاره هاي فيلم باشگاه مشتزني براي دومين بار در فيلمي به نام شرايط بازي که اقتباس از يک مجموعه تلويزيوني بريتانيايي است، کنار هم نقش آفريني مي کنند.
به گزارش مهر، ورايتي اعلام کرد اين فيلم را کوين مکدانلد بر مبناي فيلمنامه اي از متيو مايکل کارناهان کارگرداني مي کند و يونيورسال پيکچرز تهيه کننده آن است.
نورتن در نقش يک نماينده مجلس ظاهر مي شود، که تحقيقات درباره مرگ معشوقه اش موقعيت سياسي او را به خطر مي اندازد. پيت نيز نقش يک فعال سياسي اکنون روزنامه نگار را دارد که درباره اين قتل تحقيق مي کند و در اين راه با همسر سابق نماينده مجلس آشنا مي شود. يونيورسال پس از آنکه در يک حراجي موفق شد حقوق ساخت فيلمي سينمايي از روي مجموعه تلويزيوني موفق نوشته پل آبوت را از آن خود کند، توليد اين پروژه را در اولويت خود قرار داد.
فيلمنامه را توني گيلروي، فيلمنامه نويس مجموعه فيلم هاي "بورن" بازنويسي کرده و فيلمبرداري پروژه از نوامبر امسال آغاز مي شود. نورتن 38 ساله بلافاصله پس از به پايان رساندن بازي در "هالک شکست ناپذير" کار خود در اين پروژه را آغاز مي کند. او سال گذشته دو فيلم "شعبده باز" و "پرده نقاشي شده" را روي پرده داشت. پيت 44 ساله شنبه گذشته براي فيلم "ترور جسي جيمز به دست رابرت فورد ترسو" برنده جايزه بهترين بازيگر جشنواره ونيز شد. چند ماه پيش نيز فيلم پرفروش "سيزده يار اوشن" از او به نمايش درآمد.
اين دو بازيگر مطرح هشت سال پيش در فيلم "باشگاه مشتزني" ديويد فينچر براي اولين بار کنار هم نقش آفريني کردند. مکدانلد کارگردان فيلم تحسين شده "آخرين پادشاه اسکاتلند" است که سال گذشته فورست ويتکر براي آن برنده جايزه اسکار بهترين بازيگر مرد شد.


ادامه سريال مختارنامه در زادگاه داوود ميرباقري
 
داوود ميرباقري براي ادامه ساخت سريال مختارنامه به زادگاه خود شاهرود بازگشت.
به گزارش  فارس به نقل از سايت خبري سيمافيلم، پس از تغيير برنامه ريزي ساخت پروژه «مختارنامه»، عوامل سازنده اين سريال هفته دوم شهريورماه عازم شاهرود شدند.
گروه پس از استقرار، کار خود را از منطقه خيج حوالي شهرستان شاهرود و فيلمبرداري سکانس هاي 41، 110، 279، 290، 118، A64، 77و... را در مدت زمانبيش از 10 روز آغاز کرده و از روز گذشته عازم منطقه کويري مجاور روستاي ابر شده است.
امروز داوود ميرباقري و گروهش با برپايي 120 خيمه به عنوان اردوگاه ابن زياد صحنه هاي مربوط به شکست شرحبيل از سپاه توابين به فرماندهي سليمان صردخزاعي را به تصوير مي کشند.
در سکانس 177 و 187 که امروز گرفته مي شود، از 450 هنرور که 100 نفر از آنها از سوارکاران اهل روستاي خيج هستند به همراه 350 سرباز از پادگان چهل دختر شاهرود استفاده مي شود که علاوه بر آن، حضور 100 راس اسب، 30 شتر و 100 راس گوسفند و بز را نيز نبايد ناديده گرفت.
از سوي ديگر فرهاد اصلاني در نقش «ابن زياد»، ولي الله مومني در نقش «شرحبيل» و محمود جعفري در نقش «معقل» از جمله بازيگراني هستند که مقابل دوربين عظيم جوانروح ظاهر خواهند شد.  گفته مي شود که با توجه به شرايط آب و هوايي منطقه و نوع کار، به تصوير کشيدن جنگ هاي پنج گانه با نام هاي «نبرد نصيبن»،«نبرد بنات تل»،«نبرد عين الورده»،«نبرد حرورا»»و«نبرد
سپاه مکه» که به نوعي با قيام «مختارثقفي» و وقايع خونخواهي وي مرتبط خواهند بود، چند ماهي به طول انجامد.  گفتني است «مختارنامه» از مجموعه هاي الف ويژه مرکز سيما فيلم است که از سال 83 تلاش ميرباقري و عده کثيري از دست اندرکاران اين سريال را به خود اختصاص داده و قرار است که تا پايان سال جاري نيز به اتمام برسد.
 
پرفروشترين کتاب چين به انگليسي ترجمه شد

پرفروشترين کتاب چيني با نام ((روباه توتم)) به زبان انگليسي ترجمه و در ماه مارس عرضه مي شود.
به گزارش خبرگزاري کتاب ايران (ايبنا) به نقل از خبرگزاري چيني ((شينهوا)) قرار است اين کتاب توسط انتشارات ((بنجوين پيتر فيلد)) در انگليس منتشر وتوزيع شود.
روباه توتم نوشته ((جيانگ رونگ)) نويسنده چيني است که در آن زندگي بدوي مردم شهر ((سهوب)) در مغولستان را در دهه هاي شست و هفتاد قرن گذشته ميلادي به تصوير مي کشد
از اين کتاب تاکنون دو ميليون نسخه در چين به فروش رسيده است.
انتشارات بنجوين اعلام کرد قصد دارد ترجمه انگليسي ((روباه توتم)) را در جشنواره فرهنگي چين که سال 2008 در شهرهاي مختلف بريتانيا برگزار مي شود عرضه کند.
انتشارات بنجوين براي خريد امتياز ترجمه اين کتاب يکصد هزار دلار آمريکا معادل 10 درصد قيمت خريد کل اين کتاب پرداخت کرد که بيش ترين مبلغ براي کتاب هاي چيني محسوب مي شود ترجمه اين کتاب به قلم ((هواردگولد پلات)) خواهد بود. قرار است کتاب روباه توتم به 16 زبان زنده دنيا ترجمه شود پيش از اين و در سال جاري ميلادي نسخه ترجمه شده اين کتاب به زبان ايتاليايي 40 هزار نسخه فروش داشته است. مسوولان انتشارات بنجوين پيتر فيلد پيش بيني کرده اند که بتوانند دو ميليون نسخه از کتاب روباه توتم را به فروش برسانند.

بازديد وزير اقتصاد و دارايي روسيه از غرفه ايران در نمايشگاه کتاب مسکو

به گزارش روابط عمومي موسسه نمايشگاه هاي فرهنگي ايران وزير اقتصاد ودارايي روسيه به همراه رئيس نمايشگاه بين المللي کتاب مسکو طي بازديدي از غرفه موسسه نمايشگاه هاي فرهنگي با مثبت ارزيابي کردن فعاليت نشر کتاب در ايران حضور قوي و موثر موسسه نمايشگاه ها و نمايشگاه بين المللي کتاب را در روسيه خواستار شد. وي همچنين از تمايل به شرکت در نمايشگاه بين المللي کتاب تهران خبر داد.

شرح  و معرفي مهمترين بخش  و ايتم هاي
 برنامه ويژه  ماه مبارک رمضان

اين برنامه 40 دقيقه قبل و 30 دقيقه بعد از اذان مغرب و عشا» (هنگام افطار) پخش خواهد شد.
تعداد:30 قسمت               مدت هربرنامه: 70 دقيقه
ايتم هاي اين برنامه شامل گفتگو با ميهمانان, همراه با صرف افطاري, بخش کارشناسي, گزارش مشاغل, مسابقه از طريق ايميل و پيامک, کليپ ها, کتابشناسي, مصاحبه و ديدار با خانواده هاي قرآني و......
تيتراژ: تيتراژ برنامه با همخواني گروه هاي ممتاز کشور (مثل گروه الغدير و ليله القدر و ....) شروع مي شود. گزارش مشاغل: گزارش از مشاغلي که در ماه مبارک رمضان به مردم خدمت رساني مي کنند. سفره دوست: مجري گزارشگر برنامه (رضا اسماعيلي) هرشب ميهمان يکي از قاريان ممتاز و برجسته کشور از جمله محمدرضا پورزگري, شريف ابوالقاسمي, طوسي و يادگاري و... مي شود و هريک از قاريان آياتي از قرآن کريم را تلاوت مي کنند در بخش ديگري از اين گزارش با مراجعه به محل کار قاري ديگر فعاليت هاي ايشان به تصوير کشيده مي شود. مناجات: مناجات ربنا با صداي محمدرضا شجريان و آقايان عباسي و الليثي - سخن بزرگان: چکيده اي از سخنان بزرگان پيرامون برکات ماه مبارک رمضان توسط شخصيتهايي مانند امام خميني-شهيد مطهري - دکتر چمران و مرحوم کافي قبل از اذان پخش خواهد شد. اذان: توسط قاري ميهمان در پشت بام منزل قاري مورد نظر طنين انداز خواهد شد. بخش کارشناسي: آقايان سيد مرتضي  خاتمي و حجت الاسلام حسيني  همداني کارشناسان اين برنامه هستند.حرف دل: در ارتباط تلفني با بينندگان صحبتها, نيايشها و مناجات ايشان در قالب بخش حرف دل به مدت سه دقيقه پخش خواهد شد.رمضان در مدينه ومکه: اين بخش به مدت 2 يا 3 دقيقه آيين هاي مرسوم ماه رمضان را در اين دو شهر به تصوير مي کشد.
ايتم با شهدا: ديدار با خانواده هاي شهدا توسط يک گروه چهار نفره و فاتحه خواني جهت شادي روح آن شهيد بزرگوار.


 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز