جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
دریافت Pdfارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1386/06/22 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - پنجشنبه (حلول ماه رمضان ماه رحمت و بهار قرآن مبارك باد) نسخه شماره 2858


تاسيسات آبرساني غيربهداشتي در دزفول از شبکه خارج مي شود


مشارکت بيش از130 گردان عاشورا و الزهرا دررزمايشات سال 86


شرکت تعاوني توزيع سهام عدالت اسلامشهر و بي مهري مسئولين ادارات


کوتاه و خواندني ايران زمين و گل گشت


نمايشگاه عرضه مستقيم کالا در شهرستان دماوند آغاز به کار کرد


 تاسيسات آبرساني غيربهداشتي در دزفول از شبکه خارج مي شود  

 دزفول - خبر نگار آفرينش
رييس اداره آبفاي دزفول گفت: تاسيسات آبرساني شهرهاي دزآب، صفي آباد و ميانرود در شهرستان دزفول به علت غيراستاندارد و غيربهداشتي بودن بزودي از شبکه خارج مي شود.
 مهندس غلامحسين درويش خادم با اعلام اين خبر گفت: اين اقدام با توجه به اجراي طرح آبرساني به شهرهاي مزبور که از سال هشتاد و دو آغاز شده و آخرين مراحل را طي مي کند، صورت مي گيرد.
وي خاطرنشان کرد: تاسيسات قديمي شبکه آب اين شهرها فرسوده و غيربهداشتي است، از اينرو در طرح جديد آبرساني اين تاسيسات از شبکه خارج خواهد شد.
درويش خادم گفت: مشکل ديرينه اهالي شهرهاي دزآب، ميانرود و صفي آباد با احداث تاسيسات آبرساني جديد و اصلاح خطوط شبکه توزيع درحال رفع شدن است.
رييس اداره آب و فاضلاب دزفول افزود: هم اکنون چهار هزار و پانصدانشعاب آب سالم و بهداشتي از محل تاسيسات جديد آبرساني در شهرهاي صفي آباد و دزآب آماده واگذاري به ساکنان اين شهرهاست.
درويش خادم ادامه داد: تمام خطوط شبکه آبرساني شهر صفي آباد اصلاح، چهار صدو پنجاه انشعاب جديد آب نصب و به متقاضيان واگذار شده و شبکه آب شهر ميانرود نيز به طول  بيست و سه کيلومتر با چهار ميليارد ريال اعتبار در دست اجراست.
وي اعتبار امسال طرح آبرساني به اين سه شهر را  بيست و دوميليارد ريال اعلام کرد و افزود: براي اتمام طرح آبرساني به شهرهاي ياد شده نياز به اعتبار بيشتري است.
مدير آب و فاضلاب دزفول با اشاره به تاسيس اداره آب و فاضلاب در شهرهاي دزآب، ميانرود و صفي آباد، از ساکنان اين شهرها خواست، براي دريافت انشعاب آب سالم و بهداشتي به ادارات مربوطه مراجعه کنند.


  مشارکت بيش از130 گردان عاشورا و الزهرا دررزمايشات سال 86 

 کرج - خبرنگار آفيرنش
بيش از130 گردان عاشورا و الزهرا درماموريت هاي آمادگي رزمي و بالا بردن توان دفاعي خود درسال 86 مشارکت دارند.
سرهنگ قاسم مولايي اصل فرمانده عمليات منطقه مقاومت بسيج استان تهران ضمن بيان اين مطلب درجمع خبرنگاران گفت: همه ساله با يک برنامه ازپيش تعيين شده برابرابلاغيات و دستورالعمل هاي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي سلسله رزمايشاتي درسطح مناطق مختلف نيروي مقاومت بسيج انجام مي شود. دراين راستا درمنطقه استان تهران نيزاين طرح ها و رزمايشات در10 ناحيه مقاومت شامل نواحي کرج ،  قدس (شهريار)، پاکدشت ، دماوند ، فيروزکوه ،  رباط کريم ، شهريار، نظرآباد ، ورامين و ساوجبلاغ ، با برنامه ريزي هاي انجام شده و طرح هاي تهيه شده و همچنين سيرمراحل تصويب طرح ها توسط فرماندهي سپاه و ستاد نيروي مقاومت عملي شده است.
وي افزود: رزمايشات استاني در3 مرحله انجام مي گيرد که مرحله اول آن ازتاريخ 3 مرداد ماه آغاز و دراول شهريورماه پايان پذيرفته است. مرحله دوم اين رزمايشات ازتاريخ 6 شهريورآغازشده و تا 19 شهريورادامه خواهد داشت و مرحله سوم نيزازاول آبان ماه آغازو در11 همين ماه به اتمام خواهد رسيد.
سرهنگ مولايي اصل با اشاره به اينکه درحال حاضراين رزمايشات درشهرستان هاي شهريارو نظرآباد با استعداد 17 گردان عاشورا و 3 گردان الزهرا درحال اجراست ، استعداد کلي نيروي مقاومت بسيج درمراحل مختلف اجراي رزمايش ها را بيش از85 گردان عاشورا و 25 گردان الزهرا اعلام کرد و بيان داشت: طي مراحل اجراي رزمايش به منظورحفظ توان رزم و ايجاد آمادگي درنيروهاي بسيجي گردان هاي عاشورا و الزهرا ، مراحل مختلفي ازکارآمادگي هاي انفرادي و آمادگي هاي يگاني پيش بيني شده که بخشي ازاين ماموريت قبل ازاجراي رزمايش و بخش مهمي نيزدرحين اجراي آن صورت مي گيرد. دراجراي آمادگي هاي انفرادي مي توان به حضوربسيجيان دراردوهاي يک روزه اشاره کرد که دراين اردوها 3 سرفصل ازجمله برگزاري کلاسهاي عقيدتي سياسي ، برگزاري کلاسهاي آموزش نظامي ونيز برگزاري برنامه هاي مربوط به آمادگي جسماني مورد توجه بسيجيان قرارمي گيرد که به عنوان مقدمات کاربراي اجراي برنامه هاي جمعي و يگاني که دررزمايشات مورد نظرماست ، محسوب مي شود.
وي ادامه داد: بخش دوم ماموريت هاي ما آموزش هاي يگاني است که به صورت تمرينات تاکتيکي و انجام رزمايشات درتاريخ هاي مذکوربرگزارمي شود که دراين آموزش هاي يگاني بسيجيان آموخته هاي انفرادي خود را به صورت يگاني درتمرينات تاکتيکي رزمايشات به مرحله اجرا خواهند گذاشت.
فرمانده عمليات منطقه مقاومت بسيج استان تهران درخصوص تاکتيک هاي مورد توجه دراين رزمايشات گفت: اجراي تاکتيک دفاع ازکوي و برزن ، امداد و نجات و مردم ياري ،  جنگ و گريزمردمي و دفاع شهري ازجمله تاکتيک هايي است که دراين رزمايشات مورد تاکيد قرارمي گيرد که درهريک ازاين تاکتيک ها بسيجيان با روش هاي مختلف و متفاوتي که هرکدام ازاين تاکتيک ها دارند نسبت به اجراي رزمايشات خود اقدام مي کنند.


  شرکت تعاوني توزيع سهام عدالت اسلامشهر و بي مهري مسئولين ادارات 

اسلام شهر - خبرنگار آفرينش
طي يک سال گذشته در جهت رفع تبعيض در جامعه و حمايت از اقشار محروم و مستضعف کشورمان شرکت تعاوني توزيع سهام عدالت در کل کشور شروع به کار کرده است.
در شهرستان اسلام شهر اين شرکت با حمايت هاي فرماندار و حضور جمعي از افراد دلسوخته و ايثارگر از اقشار مختلف مردم در هيئت مديره فعاليت خود را آغاز نمود که ازهمان نخستين روزهاي تاسيس شرکت در تامين مکان مناسب با مشکلات فراواني مواجه گرديده است.
اين شرکت تعاوني در طي کمتر از يک سال سه مرتبه نقل مکان نموده و به جاي ديگري انتقال يافته است.تغيير مکان و عدم آشنايي افراد به محل جديد از يک سو مراجعه کنندگان را دچار سردر گمي کرده و از طرفي وضعيت مکان جديد استقرار اين شرکت است که با پيگيري هاي بي شائبه هيات مديره و به دنبال مصوبات شوراي اسلامي شهر، شهرداري اسلام شهر دو باب ساختمان مترو که در حال تخريب بوده و به محل تجمع افراد معتاد و ولگرد تبديل شده بود را به شرکت تعاوني توزيع سهام عدالت اين شهرستان تحويل داده است.اين دو ساختمان فاقدامکانات اوليه از قبيل آب، برق  و گاز بوده  و اتاق هاي مخروبه و کثيفي دارد و پرسنل شرکت تعاوني به ناچار محل سابق خود را که در يک مدرسه واقع گرديده بود تخليه و به اين محل نقل مکان کرده اندو پاسخگوي مراجعه کنندگان هستند.
ديوارهاي ترک خورده و درب و پنجره شکسته،آثار آتش و دود بر در و ديوار ساختمان علي رغم شستشوي مکرر هنوز به چشم ميخورد. عدم وجود سرويس بهداشتي و آب خوري، عدم وجود تابلو و حتي يک دست نوشته بر سر در شرکت مذکور گوشه هايي از وضعيت اسفناک اين شرکت است.
با اين اوصاف و تفسير از وضعيت ظاهري شرکت تعاوني، اعضاي هيئت مديره و کارکنان شرکت مشغول ارائه خدمات به مردم هستند و با سختي ولي با خوشرويي با مراجعين که از اقشار محروم و مستضعف  و ايثار گران و افراد تحت پوشش بهزيستي و کميته امداد هستند، پاسخگو ميباشند. با ديدن وضعيت ساختمان اين شرکت تعاوني، عدم همکاري و هماهنگي بين ادارات، خود نمايي، حرفهاي برخي مسئولين به ذهن انسان خطور ميکند که متاسفانه حمايت از اقشار آسيب پذير و محروم جامعه را دستمايه اي براي خود انتخاب کرده اند و تنها از تکريم ارباب رجوع، شعار آنرا به يدک ميکشند. مسئولين شهرداري اسلام شهر طبق توافقات به عمل آمده موظف به تامين مکان مناسب براي شرکت تعاوني سهام عدالت اين شهرستان است، چگونه حاضر شده اند تا اين مکان نامناسب را در اختيار شرکت گذارند و از اماکن مجهز و نوساز موجود و در اختيار شهرداري به اين امراختصاص نداده اند، آيا شهردار محترم حاضر ميشود حتي براي چند ثانيه در اين مکان حضور يافته و از نزديک وضعيت موجود را مشاهده نمايد؟


 کوتاه و خواندني ايران زمين و گل گشت 


اعطاي 6/34 ميليارد ريال تسهيلات
 به تعاوني هاي اسلام شهر

اسلام شهر - خبر نگار آفرينش
طي 6 ماه اول سال جاري بالغ بر 6 ميليارد و 340 ميليون ريال به تعاوني هاي شهرستان اسلام شهر تسهيلات بانکي از سوي صندوق تعاون کشور اعطا گرديد.
رضا حبيبي رئيس صندوق تعاون کشور شعبه اسلام شهر طي گفتگويي با خبرنگار ما به مناسبت هفته تعاون اظهار داشت به منظور رفع نياز ها و تامين اعتبارات لازم به تعاون گران بخش تعاون در اين شهرستان در 6 ماهه اول سال جاري بالغ بر 6 ميليارد و 340 ميليون ريال وام و تسهيلات بانکي از سوي اين صندوق اعطا گرديده که اين ميزان در مقايسه با مدت مشابه سال 85 بيش از 80 درصد افزايش داشته است.
وي افزود بيشترين تسهيلات اعطايي به تعاوني ها به ترتيب در بخش مسکن و عمران، کشاورزي و خدمات است که با توجه به کاهش نرخ سود 2 الي 3 درصدي تسهيلات اعطايي ميزان استقبال از اين تسهيلات افزايش يافته است.

10 درصد از جمعيت عشاير ايران در استان کرمان زندگي ميکنند

کرمان - خبرنگار آفرينش
از نظر کمي 10 درصد از جمعيت عشاير ايران در استان کرمان زندگي ميکنند که بالغ بر 22178 خانوار ميباشد.
کارشناس اداره کل امور عشاير استان کرمان اظهار داشت: اين استان جزو مهمترين
 استان هاي عشاير نشين کشور محسوب ميشود که ميزان 10 درصد کل عشاير کشور در کرمان به سر ميبرند.
النا زين الديني گفت: در استان کرمان 31 ايل و 55 طايفه مستقل وجود دارند که دارايي آنان بيش از 2 ميليون و 700هزار راس دام سبک و 62093راس دام سنگين و 52139 هکتار زمين زراعي است که ارزش ريالي آنها هزاران ميليارد ريال براورد شده .وي   مهمترين زمينه هاي فعاليت توليدي عشاير استان کرمان را دامداري، صنايع دستي، زراعت گياهان و باغداري دانست.
کارشناس اداره کل امور عشاير استان کرمان تصريح کرد: طرح عملياتي اجرايي اسکان عشاير آغاز گرديد که تا کنون بيش از 8 هزار خانوار در 114 کانون توسعه ساماندهي وبا در حال ساماندهي هستند.

پذيرفته شدگان در آزمون سراسري ساکن اسلام آباد کرج جايزه ميگيرند

کرج - خبرنگار آفرينش
مدير اجرايي طرح ساماندهي محله اسلام آباد گفت: هر يک از پذيرفتگان آزمون سراسري امسال که ساکن اين محله هستند از يک ميليون و پانصد هزار ريال تا 5 ميليون ريال جايزه ميگيرند.
محمودي افزود: قبول شدگان کنکور در اين منطقه ميتوانند با در دست داشتن اصل و تصوير کارت شناسايي و کارنامه آزمون تا 25 شهريور ماه به دفتر طرح ساماندهي تپه اسلام آباد واقع در بلوار 45 متري کاج مراجعه کنند.

تاکسي رانان کرج به استقبال ماه مهر ميروند

کرج - خبرنگار آفرينش
به گزارش سازمان تاکسي راني کرج با نزديک شدن مهر ماه و بازگشايي مدارس، تاکسي رانان کرجي براي ارائه خدمات بيشتر و بهتر در قالب طرحي به استقبال مهر ميروند.
در اجراي اين طرح ازابتداي مهر ناه 5 هزار دستگاه تاکسي در 100 مسير مختلف کرج مستقر ميشوند و همچنين تمام بازرسان و تيم هاي نظارتي سازمان از ساعت 6 بامداد تا 22/30 بر کار تاکسي ها و جابجايي مسافران نظارت خواهند کرد.قابل ذکر است تا کنون 80 دستگاه تاکسي ون براي سرويس دهي به مدارس کرج اختصاص يافته است.

زمينه سرمايه گذاري در استان زنجان فراهم شد

زنجان - خبرنگار آفرينش
استاندار زنجان در ديدار با سيد مرتضي مير حيدري سفير جمهوري اسلامي ايران در کشور صربستان اظهار داشت استان زنجان زير ساخت هاي مناسب جهت پذيرش
 سرمايه گذاران را داراست.وي افزود سرمايه گذاري در بخش هاي صنعت و معدن، صنايع تبديلي کشاورزي و خدمات بازرگاني از مزيت هاي اقتصادي استان است.
نوذري با اعلام اين خبر که طي چند سال آينده استان به قطب انرژي تبديل ميشود گفت: احداث چهار نيروگاه حرارتي توانايي استان را در بخش  انرژي برق ارتقا ميدهد.
وي ايجاد مرکزي تجاري در صربستان و تشکيل کميته هاي استاني جهت تعميق روابط اقتصادي با کشور صربستان را مهم ارزيابي و بر آن تاکيد داشت.
وي افزود مديريت اقتصادي استان در حال پيگيري مرکز تجاري در آفريقا نيز ميباشد.

آب شرب شهري کرمان مطابق استاندارد جهاني است

کرمان - خبرنگار آفرينش
آب شرب شهري در بيشتر مناطق استان کرمان مطابق با استاندارد هاي جهاني ميباشد.
کارشناس شرکت سهامي آب و منطقه اي کرمان اظهار داشت: با توجه به اينکه کرمان منطقه اي کويري ميباشد اما با تلاش مسئولين آب شرب بيشتر شهر هاي استان کرمان از لحاظ بهداشتي مطابق با استاندارد هاي جهاني است.
حبيب الله فلاحتي ضمن اشاره به سفره هاي آب زير زميني در استان کرمان گفت: برداشت آب از سفره هاي آب زيرزميني بسيار زياد است که در طي ساليان اخير مشکلاتي را براي مردم از لحاظ کمبود آب ايجاد کرده است.
فلاحتي با تاکيد بر فعاليت هاي استاني انجام شده در سازمان آب و منطقه اي استان کرمان در سالهاي اخير، مطالعه و اجراي سد مخزني سيرجان را که در هفته دولت به بهره برداري رسيد از مهمترين  طرح هاي عمراني استان برشمرد.

اختصاص 11 ميليارد تومان اعتبار
کمکي به استان اردبيل

اردبيل - خبرنگار آفرينش
استاندار اردبيل گفت : با دستور رئيس جمهور بيش از 11 ميليارد تومان اعتبار کمکي از محل توازن منطقه اي به استان اردبيل اختصاص يافت.
به گزارش خبرنگار ما ، علي نيکزاد که درجلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان سخن مي گفت افزود : اين رقم که تاکنون 6 ميليارد تومان آن به استان ابلاغ شده براي تکميل پروژه هاي نيمه تمام درفصول و بخش هاي مختلف و طرح هاي اولويت دار استان توزيع و هزينه خواهد شد.وي دربخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اين که در هفته دولت امسال 391 طرح اقتصادي و عمراني با حدود 117 ميليارد تومان اعتبار و اشغالزايي براي يک هزارو 400 نفراز نقاط مختلف استان به بهره برداري رسيد تصريح کرد : هم اينکه قريب به 270صنعتي درشهرک هاي صنعتي استان مشغول فعاليت و توليد هستند.
استاندارافزود :به محض اعلام نظرشرکت سهامي آب منطقه اي در خصوص آب مورد نياز درناحيه صنعتي رضي دربخش ارشق شهرستان مشکين شهر ، طرح مربوط به اين ناحيه بررسي و جهت ارسال به مجمع شرکت شهرکهاي صنعتي کشور آماده خواهد شد.
نيکزاد درادامه با اشاره به پروژه هاي فصل راه و ترابري استان از آماده افتتاح شدن طرح تعريض جاده سه راهي سرعين به سرعين و خدمت گردنه لنگان خبرداد و خواستار
 فعال تر شدن عمليات راه سازي درمحور خلخال - پوتل شد.
دراين نشست معاون استاندار و رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان هم گفت : در5ماهه امسال 37 جلسه درقالب شوراي برنامه ريزي و کارگروه هاي تخصصي دراستان تشکيل شده است.
يعثوب نژاد محمد افزود : درمدت ياد شده 18 ميليارد تومان جهت ادامه عمليات اجرايي پروژه هاي دردست اجرا و شروع بيش از 250 پروژه به شهرداري ها و دستگاه هاي دخيل استان اختصاص يافت.

 


نخستين جشنواره منتخبان شعر و قصه جهان غرب در شمال غرب کشور در اروميه آغاز به کار کرد

اروميه- خبرنگار آفرينش
منتخبان شعر و قصه جهان غرب در شمال غرب کشور در جشنواره منطقه اي در اروميه با هم رقابت ميکنند.
دراين جشنواره دو روزه 130 نفر از استانهاي لرستان، ايلام ،کرمانشاه ،کردستان،همدان ،آذربايجان غربي،آذربايجان شرقي ،اردبيل و زنجان شرکت کردند که 91 نفر از آنها در بخش شعر و 39 نفر نيز در بخش قصه با هم رقابت ميکنند.
   150اثر برگزيده در اين جشنواره در دو موضوع آزاد و سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي ارائه شده که در هر بخش سه نفر به عنوان افراد برگزيده انتخاب و با اهدا» لوح و جايزه از آنها تقدير خواهد شد.
رئيس حوزه هنري آذربايجان غربي در مراسم آغاز به کار اين جشنواره گفت: کشف و پرورش استعدادهاي جوانان،توليد آثار فاخر و ارتقا» سطح ادبيات شعر و قصه نويسي در کشور ا ز مهمترين اهداف برگزاري اين جشنواره است.
برگزاري عصر شعر و قصه و همايش روابط عمومي هاي مراکز حوزه هاي هنري کشورا ز برنامه هاي جنبي اين جشنواره است.

اجراي يازده طرح ايجاد پايگاه امدادي
 بين جاده اي در آذربايجان غربي پايان يافت

اروميه- خبرنگار آفرينش
اعتبارات ايجاد يازده طرح پايگاه امدادي بين جاده اي از محل سفر رياست جمهوري به استان در محورهاي پرخطر شمال و جنوب استان ايجاد ، تجهيز و آماده بهره برداري شدند.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان آذربايجان غربي در مراسم قدرداني از بهورزان نمونه شهرستان خوي گفت: اعتبارات اين طرحها 2 ميليارد ريال اعلام گرديده است.
دکتر ملازاده افزود: بر اساس مصوبات دولت در استان 6 پايگاه امدادي ديگر نيز تا پايان امسال در جاده هاي پرخطر استان آذربايجان غربي ايجاد مي شود.
وي تصريح کرد: با راه اندازي اين پايگاه ها امکان امداد رساني به آسيب ديدگان از حوادث غير مترقبه و تصادفات در محورهاي اصلي و فرعي استان ساماندهي و افزايش مي يابد.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي آذربايجان غربي همچنين از تجهيز بيمارستانهاي استان به آمبولانس هاي جديد خبر داد و گفت: امسال با صرف 10 ميليارد ريال اعتبار 21 دستگاه آمبولانس جديد خريداري و در اختيار بيمارستانهاي استان قرار مي گيرد.
معاون بهداشتي شبکه بهداشت و درمان خوي نيز در اين مراسم اعلام کرد: تا پايان سال 4 باب خانه بهداشت جديد در روستاهاي شهرستان خوي براي زير پوشش قرار دادن افزون بر 800 خانوار روستايي ساخته مي شود.
در پايان اين مراسم با اهدا» لوح و هديه از 20 نفر از بهورزان نمونه شهرستان خوي قدرداني شد.

9ميليون نفر بي سواد درکشور است

اردبيل - خبرنگار آفرينش
مدير کل آموزش پايه نهضت سواد آموزي گفت : طبق سرشماري 85 بيش از 9 ميليون
 بي سواد در کشور وجوددارد .به گزارش خبرنگار ما ، حسن شربتدار که درجمع مسئولان و راهنمايان تعليمات نهفته سواد آموزي استان اردبيل سخن مي گفت : با اعلام اين مطلب افزود : ازاين تعداد بيسواد بيش از يک ميليون نفر زير 30 سال هستند و بقيه بالاي 30 سال هستند.
وي گفت: طبق برنامه چهارم توسعه کشور بايد اين تعداد بيسواد تحت پوشش نظام آموزشي نهضت قرار گرفتند که اميدواريم اين امر محقق شود.
وي درادامه افزود : هم اکنون بيش از 3 هزارو 200 مرکز آموزشي محلي درسطح کشور فعال است که به امر سواد آموزي مشغول هستند.
درپايان اين گردهمايي مسئولان و راهنمايان مشکلاتي از حوزه فعاليت خود ارائه کردند.

 67واحد آموزشي دراستان اردبيل افتتاح مي شود 

اردبيل - خبرنگار آفرينش
درآستانه سال تحصيلي جديد بيش از 67 واحد آموزشي و پرورشي دراستان اردبيل به مرحله بهره برداري خواهد رسيد .مدير کل نوسازي و تجهيز مدارس استان اردبيل با اعلام اين مطلب به خبرنگار ما ، گفت : اين تعداد واحد آموزش و پرورش درقالب 200 کلاس بر 56 ميليارد ريال به بهره برداري خواهدرسيد. و با صرف اعتباري بالغ
محبوب زبردست افزود : با افتتاح اين واحدها افزون بر 13 هزارو 200 دانش آموز از فضاي آموزشي استاندارد بهره مند خواهند شد.
وي گفت: از محل مصوبات سفر رئيس جمهور به استان بيش از 21 ميليارد تومان براي فصل مدرسه سازي ابلاغ گرديده است.
وي تصريح کرد از اين رقم 14 ميليارد ريال براي تکميل 45پروژه نيمه تمام هزينه گرديده و مابقي نيز براي احداث 10 باب مدرسه شبانه روزي و سه واحد آموزشکده فني و حرفه اي درشهرستان هاي استان هزينه خواهد شد.

نمايش گود عشق از پاکدشت به دوازدهمين جشنواره تئاتر دفاع مقدس راه يافت

پاکدشت - خبرنگار آفرينش
از ميان 80 اثز حاضر در بخش باز بيني دوازدهمين جشنواره سراسري تئاتر دفاع مقدس اثر نمايشي گود عشق به  نويسندگي و کارگرداني محمد احمدي از پاکدشت جزو 10نمايش منتخب براي شرکت در اين جشنواره برگزيده شد.
شيخ ويسي رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان پاکدشت در اين مورد گفت: دوازدهمين جشنواره سراسري دفاع مقدس در شهر سنندج برگزار ميشود.
وي خاطر نشان کرد اين نمايش از شهرستان پاکدشت تا کنون موفق به کسب افتخارات زيادي شده است. وي با اشاره به حضور گروه آويشن و ايفاي نقش آقايان محمد جواد صالحي و محمد احمدي در نمايش گود عشق به عنوان يک اثر مطلوب در حوزه دفاع مقدس است.


 نمايشگاه عرضه مستقيم کالا در شهرستان دماوند آغاز به کار کرد  

رودهن - خبرنگار آفرينش 
نمايشگاه عرضه مستقيم کالا و فروش پاييزه شهرستان دماوند در آستانه ماه مبارک رمضان  طي آييني آغاز به کار کرد.
اين نمايشگاه که با همکاري اداره بازرگاني و مجامع امور صنفي شهرستان دماوند برپا شده تا 15 روز داير است.
رييس اداره بازرگاني شهرستان دماوند گفت : در اين نمايشگاه کالاهاي متنوعي از جمله پوشاک ، کفش ، کيف ، مواد غذايي و پروتيئني براي رفاه حال شهروندان عرضه
 مي شود.
اميد فاضلي نيا " در حاشيه گشايش اين نمايشگاه در گفتگو با خبرنگار آفرينش افزود : اين نمايشگاه در قالب 28 غرفه و در زميني به وسعت 750 مترمربع برپا شده است.
وي اظهار داشت : در اين نمايشگاه کالاهايي از قبيل گوشت قرمز ، مرغ ، تخم مرغ ، روغن،  برنج ، ميوه و خشکبار به همراه پوشاک و ساير کالاهاي مورد نياز مردم به خصوص دانش آموزان با 10 درصد تخفيف عرضه مي شود.
وي گفت : با توجه به اين که در آستانه بازگشايي مدارس هستيم ، تمام وسايل مورد نياز دانش آموزان نظير نوشت افزار ، دفترچه و غيره نيز در اين نمايشگاه به قيمت مصوب دولتي در اختيار شهروندان قرار مي گيرد.
به گفته وي ، تنظيم بازار و جلوگيري از افزايش نرخ برخي کالاها و ايجاد شرايط براي ارائه کالاها و مايحتاج عمومي و کمک به اقشار آسيب پذير ، از اهداف برپايي اين نمايشگاه است.
نمايشگاه عرضه مستقيم کالاي پاييزه دماوند در محوطه مديريت جهاد کشاورزي اين شهرستان واقع در بلوار " آيت الله خامنه اي " گيلاوند همه روزه از ساعت 9 صبح تا 21 داير است.


 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز