جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1399/03/11 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 6402

رييس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي آذربايجان‌شرقي:
سرمايه‌گذاري 7000 ميليارد توماني در طرح‌هاي جاده‌اي آذربايجان‌شرقي

شهردار قدس :
توسعه زيرساخت‌هاي شهري با اجراي همزمان بيش از 30 پروژه شاخص عمراني در شهرقدس

مديرعامل سازمان تامين اجتماعي:
توافق در دولت براي آغاز همسا‌ن‌سازي حقوق بازنشستگان تامين اجتماعي انجام شد


تريبون


ميز خبر


 رييس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي آذربايجان‌شرقي:
 سرمايه‌گذاري 7000 ميليارد توماني در طرح‌هاي جاده‌اي آذربايجان‌شرقي 

 تبريز-توفيقي

رييس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي آذربايجان‌شرقي اعلام کرد: مجموعه سرمايه گذاري‌هاي انجام شده در طرح‌هاي جاده استان حدود هفت هزار ميليارد تومان بوده و نزديک به 50 درصد آن آورده بخش خصوصي است.داود بهبودي در تشريح آخرين وضعيت طرح‌هاي زيربنايي آذربايجان‌شرقي افزود: نيمي از طرح هاي آزادراهي کشور در اين استان اجرا مي‌شود.وي اظهار کرد: طرح هاي آزادراهي در دست اجراي آذربايجان شرقي شامل 6 قطعه «مراغه-هشترود»، «تبريز- اروميه»، «رينک دوم تبريز»، «مرند- تبريز- بازرگان»، «خواجه-ورزقان» و آزادراه «تبريز- سهند» است.وي با بيان اين‌که يکي از الزامات توسعه، توجه به پروژه‌هاي زيربنايي با اولويت توسعه شبکه راه‌ها، حمل و نقل و ترانزيت است، گفت: در حال حاضر حدود 6 هزار کيلومتر راه همسنگ در استان وجود دارد که شامل آزادراه، بزرگراه، راه اصلي و راه روستايي است.رييس سازمان مديريت و برنامه ريزي آذربايجان شرقي يادآوري کرد: در فصل کاري 98-97 حدود 240 کيلومتر به مجموعه شبکه آزادراهي، بزرگراهي و راه اصلي استان، 370 کيلومتر به راه‌هاي روستايي و 140 کيلومتر به مجموعه راه آهن استان اضافه شد.

وي اضافه کرد: سال گذشته روي محورهاي پرترافيک استان و پروژه‌هاي نيمه تمام عمراني تمرکز زيادي داشتيم به طوري که با تکميل قطعه چهار آزادراه تبريز- اروميه حدود 34 کيلومتر به راه‌هاي استان اضافه و عمليات اجرايي قطعه ششم اين آزادراه نيز به طول 32 کيلومتر با حضور وزير راه و شهرسازي آغاز شد.وي ادامه داد: در سال 98 همچنين بيش از30 کيلومتر از جاده تبريز- اهر تکميل شد و اميدواريم در سال جاري 12 کيلومتر باقي مانده نيز به اتمام برسد و جاده کاملا شکل بزرگراهي به خود گيرد.

بهبودي يادآوري کرد: يکي از مهمترين پروژه‌هاي زيربنايي آذربايجان شرقي آزاد راه مرند- تبريز- بازرگان است که محور تبريز – مرند آن در قالب يک پروژه مشارکتي درحال اجرا است و با به بهره برداري آن يکي از حلقه‌هاي مفقوده شبکه ترانزيتي کشور تکميل مي‌شود.


 شهردار قدس :
 توسعه زيرساخت‌هاي شهري با اجراي همزمان بيش از 30 پروژه شاخص عمراني در شهرقدس 

شهرستان قدس-مژگان عليقارداشي

شهردار قدس از اجراي بيش از 30 پروژه شاخص عمراني در بخش‌هاي مختلف فرهنگي، ورزشي، خدماتي، رفاهي، فضاي سبز و... خبر داد و گفت: پروژه‌هاي کوچک و بزرگ متعددي در نقاط مختلف شهر جهت توسعه زيرساخت‌هاي شهري در حال اجراست و از اين جهت سال 99 سال شکوفايي پروژه‌هاي عمراني و جهش سرانه‌‌هاي عمومي شهرقدس خواهد بود.

مهندس مسعود مختاري با بيان اينکه توسعه زيرساخت‌هاي شهري در بخش‌هاي مختلف فرهنگي، ورزشي، خدماتي، رفاهي، فضاي سبز و... در قالب پروژه‌هاي متعدد عمراني در دستور کار شهرداري قدس قرار دارد، اظهار داشت: در حال حاضر عمليات اجرايي بيش از 30 پروژه شاخص عمراني در دست انجام است که اغلب اين پروژه‌ها از پيشرفت فيزيکي مطلوبي برخوردارند و در هفته‌ها و ماه‌هاي آتي شاهد بهره‌برداري از آنها خواهيم بود.

پروژه‌هاي عمراني در حال اجراي شهرداري

وي در تشريح پروژه‌هاي عمراني در حال اجراي شهرداري گفت: توسعه فضاهاي سبز شهري و دستيابي به سرانه استاندارد فضاي سبز در شهر قدس از اهداف و اولويت‌هاي مديريت شهري بوده است که بر همين مبنا طرح‌هاي مهمي در حال اجراست. بوستان آب‌شن شاخص‌ترين پروژه حوزه فضاي سبز مي‌باشد که در حال حاضر فاز دوم احداث اين پروژه در دست اقدام است. از ديگر پروژه‌هاي فضاي سبز مي‌توان به تکميل فاز دوم بوستان حنانه، تکميل پارک ورودي مجموعه زيتون، تعميرات و ساماندهي بوستان آزادگان، تکميل بوستان خانواده، بازسازي بوستان وليعصر(عج)، احداث بوستان نفت پارس و احداث سرويس بهداشتي و نمازخانه بوستان کاووسيه اشاره کرد.

شهردار قدس از ادامه تکميل بزرگ‌ترين پروژه عمراني مذهبي شهرقدس خبر داد و افزود: روند تکميل مصلاي بزرگ شهرقدس با سرعت و جديت مطلوبي ادامه دارد و در ماه‌هاي آينده به بهره‌برداري کامل خواهد رسيد. همچنين احداث المان قدس، احداث خانه فرهنگ جوادآباد و توسعه خانه جوان از جمله پروژه‌هاي فرهنگي در دست اجراي شهرداري مي‌باشد.

مختاري به توسعه زيرساخت‌هاي امداد و نجات در شهرقدس اشاره و توضيح داد: در ادامه ساخت ايستگاه‌هاي جديد آتش‌نشاني و افزايش توان و ظرفيت مديريت شهري جهت مديريت بحران، در سال جاري احداث ايستگاه شماره 6 آتش‌نشاني، بازسازي ايستگاه شماره 3 سازمان آتش‌نشاني و احداث سوله مديريت بحران بوستان حنانه در دستور کار قرار گرفته است.

وي با بيان اينکه پروژه‌هاي کوچک و بزرگ ديگري در نقاط مختلف شهر در حال اجراست و از اين جهت سال 99 سال شکوفايي پروژه‌هاي عمراني و جهش سرانه‌‌هاي عمومي شهرقدس خواهد بود، خاطرنشان کرد: اجراي عمليات لوله‌گذاري سيستم هدايت آب‌هاي سطحي شهرقدس، عمليات حفر چاه‌هاي جذبي، احداث سردرب ورودي شهرقدس و پل مکانيزه، ستاد فرماندهي نيروي انتظامي شهرستان قدس، بازسازي غرفه‌هاي تجاري سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده‌هاي کشاورزي، جدول‌گذاري بلوار جديدالاحداث 35 متري جنب دانشگاه آزاد، احداث کانال بتني پيش‌ساخته خيابان گلستان و...از ديگر پروژه‌هايي است هم‌اکنون توسط شهرداري قدس در حال اجرا مي‌باشد.


 مديرعامل سازمان تامين اجتماعي:
 توافق در دولت براي آغاز همسا‌ن‌سازي حقوق بازنشستگان تامين اجتماعي انجام شد 

اصفهان –بهروز راعي

مديرعامل سازمان تامين اجتماعي گفت: توافق اوليه اي با دولت شده است تا بتوانيم همسان سازي حقوق بازنشستگان را بر اين مبنا پيگيري کنيم.

مصطفي سالاري در نشست خبري در استانداري اصفهان درخصوص وضعيت بيمارستان ميلاد اصفهان، اظهار کرد: از چندسال پيش 10 پروژه مشابه در کشور مطرح بود که به خاطر مسائلي مانند تحريم سرمايه گذار، امکان فعاليت نداشته و يا انصراف داده اند، اما قرار شد به صورت شراکت دنبال شود، به طوري که سازمان تامين اجتماعي سهمي داشته باشد و در پروژه شريک باشد، زيرا از نظر اعتبار به تنهايي امکان اجرا نداريم.

وي در مورد بيمه بيکاري توضيح داد: پرداخت مقرري بيمه بيکاري مشروط به بيکار بودن متقاضي است و اينکه طي اين مدت شاغل نباشد، اين دو قيد قانوني است.

مديرعامل سازمان تامين اجتماعي ادامه داد: قرار ما با دولت اين بود که براي بيکاران ايام کرونا، وزارت کار فهرستي بدهد و ما اين فهرست را پالايش و بعد از آن به سازمان مديريت و خزانه ارائه کنيم و درنهايت بيمه بيکاري به حساب مشمولان واريز شود که احتمالا از هفته آينده واريز مي شود و در مراحل آخر پرداخت هستيم.

سالاري در پاسخ به سوالي درخصوص تامين اعتبار مقرري بگيران بيمه بيکاري باتوجه به افزايش سه برابري آنها در سال جاري، گفت: تامين اجتماعي به نسبت ميانگيني که در فروردين 5 سال قبل پرداخت کرده امسال هم مقرري بيمه بيکاري را پرداخت مي‌کند و مابقي را دولت تامين مي‌کند، اما اينطور نيست که بابت نبود اعتبار به کسي تعلق نگيرد، درواقع منبع متفاوت است، اما به همه مشمولان پرداخت مي‌شود.

مديرعامل سازمان تامين اجتماعي همچنين در پاسخ به سوال ديگري در خصوص ارزيابي خدمات درماني تامين اجتماعي در ايام کرونا، گفت: استاندار اصفهان ميتواند ارزيابي در اين مورد در استان داشته باشد، اما درمجموع هر جايي کمک لازم باشد انجام داده ايم و براساس آنچه شنيديم به نسبت سهم درمان، همکاران ما در استان وظيفه خود را به خوبي انجام داده و به نظر مي‌رسد حتي به سهم خودمان مرگ و مير کمتري داشتيم و اميدواريم همين کيفيت را حفظ کنيم.

سالاري در پاسخ به سوال ديگري گفت: مصوبه ستاد ملي کرونا رايگان بودن درمان مبتلايان کرونا بود که مکلف به اجرا بوديم و اعتبار مورد نياز را نيز خودمان تامين کرديم.

جذب نيرو در تامين اجتماعي انجام مي شود

وي با اشاره به اينکه امسال براساس مجوزي که از هيئت امنا گرفتيم، جذب نيرو در تامين اجتماعي خواهيم داشت، تصريح کرد: در بخش درمان معادل بازنشستگان پارسال مجوز جذب نيرو داريم و در بخش غير درمان نيز ظرفيتي که بازنشسته شدند، اولويت با جذب نخبگان است.

مديرعامل سازمان تامين اجتماعي در مورد وضعيت هتل هما در اصفهان و متوقف شدن آن، گفت: برآورد کرديم که چطور ميتوانيم هزينه آن را تامين کنيم، اما هنوز به جمع بندي نرسيده ايم.

سالاري تاکيد کرد: اولويت تامين اجتماعي اول پرداخت مستمري بازنشستگان، دوم پرداخت هزينه درمان بيمه شدگان و سوم اين قبيل کارها و اجراي پروژه هاست که طبق برآوردها تصميم‌گيري مي‌شود.

بدهي 1500 ميليارد توماني تامين اجتماعي به مراکز غيردانشگاهي

وي با يادآوري مطالبه سه و نيم ميليون بازنشسته تامين اجتماعي براي همسان سازي حقوق، خاطرنشان کرد: توافق اوليه اي با دولت شده است تا بتوانيم همسان سازي را بر اين مبنا پيگيري کنيم که دولت 50 هزار ميليارد سهام شرکت‌ها بابت بدهي که به سازمان تامين اجتماعي دارد را به سازمان واگذار کند، چند هزار ميليارد هم بابت اسناد خزانه واگذار کند. درست است مطالبات بيشتر است، اما طبق مصوبه سال 99 دولت 50 هزار ميليارد تومان دارايي و سهام را مجاز است بابت بدهکاري به تامين اجتماعي پرداخت کند که البته هنوز قطعي نيست، ولي همه نظرشان اين است که انجام شود و اگر در دولت به تاييد برسد اجرا م‌ کنيم .

سالاري با اعلام اينکه هم اکنون بدهي انباشته به مراکز درماني تابعه نداريم، افزود: در پرداخت به مراکز درماني غيرتابعه يا غير دانشگاهي سه ماه عقب هستيم که تقريبا 1500 ميليارد تومان است.

پوشش 65 درصدي تامين اجتماعي در اصفهان

محمد گورابي مديرکل تامين اجتماعي استان اصفهان در جريان سفر مديرعامل سازمان تامين اجتماعي به اين استان، گزارشي از مهمترين اقدامات کمي و کيفي ارائه شده به مخاطبان سازمان ارائه کرد و گفت: 65 درصد جمعيت استان تحت پوشش حمايت‌هاي اين سازمان قرار دارند.

وي افزود: تعامل با شرکاي اجتماعي سازمان و تلاش براي ارتقاي رضايتمندي بيمه شدگان ، ايجاد کارگزاري و شعب اقماري و ارائه خدمات از طريق وب و اينترنت از مهمترين اقدامات اين اداره کل بوده است.

بررسي راهکارهاي حمايت از ذوب آهن اصفهان

در ادامه سفر مديرعامل سازمان تامين اجتماعي به اصفهان، نشست مشترک مديرعامل سازمان تامين اجتماعي ، استاندار اصفهان و هيات مديره شرکت سهامي ذوب آهن اصفهان برگزار شد مصطفي سالاري مديرعامل سازمان تامين اجتماعي در اين نشست ضمن استماع گزارش هيات مديره و مديرعامل ذوب آهن اصفهان در سخناني به بررسي شرايط کنون و راهکارهاي تقويت و حمايت از اين مجتمع عظيم صنعتي پرداخت.


 تريبون  

 اقدامات انجام شده در ناحيه کهگيلويه و بويراحمد براي عبور از تابستان پيش‌رو

اهواز-محمدي

مدير امور بهره برداري ناحيه کهگيلويه و بويراحمد شرکت برق منطقه اي خوزستان، مهم ترين اقدامات انجام شده در اين ناحيه براي عبور از پيک تابستان 99 را بيان کرد.

مسعود رضازاده گفت: امور بهره برداري ناحيه کهگيلويه و بويراحمد داراي 11 ايستگاه برق انتقال و فوق توزيع است که در راستاي بهبود عملکرد آنها رفع اشکال و اقدامات لازم بر روي آنها انجام شده است.

وي افزود: از جمله مهمترين اقدامات انجام شده ميتوان به جمع آوري ترانس موبيل دو گنبدان و انتقال آن به ايستگاه هفت تپه، تعويض بوشينگ‌هاي ترانسفورماتورهاي پست دهدشت، اورهال و رفع اشکال از بريکر پست‌هاي باشت، ساران و دوگنبدان اشاره کرد.مدير امور بهره برداري ناحيه کهگيلويه و بويراحمد طراحي، نصب و بهره برداري از کليد هوايي خط 132 کيلو ولت دوگنبدان – ياسوج در محل پست برق باشت، فعال کردن واحد ريکلوزر مربوط به هفت فيدر توزيع در پست هاي دهدشت – مختار و باشت و خط قائيمه – 400 ياسوج را از ديگر اقدامات انجام شده در اين ناحيه معرفي کرد.رضازاده اضافه کرد: نصب گوي هشدار دهنده، نصب شيلد واير، نصب اسپيسر و وزنه تعادل مورد نياز بر روي خطوط، انجام اقدامات حفاظتي براي پايداري و جلوگيري از حوادث گسترش يافته و انجام برنامه هاي PM سال 98 به ميزان 99 درصد نيز در ناحيه انجام شده تا شبکه آمادگي لازم براي عبور از پيک برق تابستان را داشته باشد.

نور همدلي مومنانه ي شهروندان انديشه؛

زينت سفره هاي هزار خانواده

شهريار-برزگر

به گزارش واحد خبر اداره روابط عمومي و امور بين الملل شورا و شهرداري انديشه، مهندس علي ملکي شهردار انديشه از آغاز توزيع هزار بسته معيشتي خبر داد .

وي گفت:تپيدن قلب همه شهروندان مومن و انسان دوست شهر انديشه در پاسخ به نداي رزمايش همدلي مومنانه رهبر معظم انقلاب سفره هزار خانواده انديشه اي را از بسته معيشتي روشن مي‌سازد.

شهردار انديشه ادامه داد:مبارزه با شيوع ويروس کرونا باعث رکود و يا تعطيلي برخي مشاغل شد و بسياري از خانواده ها از اين حادثه بشدت آسيب ديدند لذا با فرمان حکيمانه رهبر انقلاب اسلامي مبني بر کمک مومنانه، مجموعه شهرداري و شوراي اسلامي شهر انديشه در کنار شهروندان فهيم و خير اين شهر مهياي رزمايشي بزرگ شدند با شنيدن نداي رهبر فرزانه خويش و همچنين احساس همدلي با خانواده هاي آسيب ديده از کرونا؛ قلبهايشان بيش از پيش براي هم تپيد تا سفره هيچ خانه اي خالي از رونق نماند.در اين رزمايش مومنانه بسياري از شهروندان خوب شهر انديشه به کمک شورا و شهرداري شتافتند بدون آنکه بخواهند نامي از آنها به ميان بيايد لذا از خداوند متعال براي همه مردم ايران، بخصوص شهروندان عزيز انديشه اي آرزوي سربلندي را خواهانم و از شهروندان عزيز مي‌خواهم تا ما را از دعاي خيرشان در خدمت صادقانه و موثر بي‌نصيب نگذارند.

حوزه معاونت خدمات شهري هشتگرد براي مديريت بحران ساماندهي مي‌شود

ساوجبلاغ-محمد رنجبر کهن

جلسه مديريت بحران حوزه خدمات شهري هشتگرد با حضور جانشين شهردار در مديريت بحران و مسئولين واحدهاي مربوطه برگزار شد.

مهندس جليل اميني معاونت خدمات شهري هشتگرد، ضمن تقدير از تلاش‌هاي شبانه‌روزي پرسنل طي چند ماه اخير از ساماندهي و بروزآوري امکانات و تجهيزات مديريت بحران خبر داد و افزود: از ابتداي اسفند ماه سال گذشته با توجه به شيوع ويروس کرونا پرسنل و تجهيزات خدمات شهري اعم از فضاي سبز، آتش نشاني، خدمات شهر، رانندگان، ماشين آلات و تجهيزات به حالت آماده باش کامل بوده و در راستاي پيشگيري از شيوع کرونا با همکاري ساير دستگاه‌ها سپاهيان و بسيجيان، هلال احمر، گروه‌هاي جهادي، طلاب و... در زمينه ضدعفوني و مه پاشي اماکن عمومي، معابر، پياده روها و فضاهاي شهري ، استقرار ايستگاه سلامت و غربالگري، اجراي پروتکل‌هاي بهداشتي و فاصله اجتماعي تلاش نموده اند و اکنون با توجه به موفقيت جمعي در کنترل اين ويروس و شروع فعاليت کسب و اصناف و ادارات ، بخشي از وظايف شهرداري کاهش يافته و مي بايست از فرصت به وجود آمده جهت بازسازي تجهيزات و امکانات بهره گيري نماييم.

اميني گفت:تشکيل بخش‌هاي سازماني مديريت بحران، صدور احکام، تعيين شرح وظايف، ليست برداري، بهسازي و تعمير و آماده سازي امکانات و تجهيزات مديريت بحران از جمله مواردي است که مي‌بايست پيگيري و انجام گردد.معاون خدمات شهري افزود: با دستور مهندس يگانه شهردار هشتگرد، کارشناسان شهرداري نسبت به رصد کليه معابر و اماکن عمومي اقدام و ضمن تهيه گزارش از نقاط حادثه خيز و پرخطر در زمينه هاي مختلف بحراني، تمهيدات لازم براي پيشگيري اتخاذ خواهد شد .

اصلاح و بازسازي چهارحلقه چاه در چهاردانگه

اسلامشهر- بهاره عشقي صابر

با عمليات مهندسي ارزش ، چهار حلقه چاه در شهر چهاردانگه اصلاح و بازسازي و وارد مدار بهره برداري گرديد.

مدير آبفاي چهاردانگه گفت: با اعتباري بالغ بر 3 ميليارد و ششصد ميليون ريال عمليات اصلاح و بازسازي چهار حلقه چاه در شهر چهاردانگه انجام و به اتمام رسيد.

محسن آذري با اعلام خبر مذکور اظهار داشت: موضوع به روزرساني و اصلاح و بازسازي چاه‌هاي قديمي آب شرب همواره در دستور کار اين امور قرار گرفته و به منظور ارتقاء کمي و کيفي آب استحصالي و به روز رساني تجهيزات و چاه‌ها مطابق برنامه ريزي و اولويت بندي صورت گرفته انجام مي‌پذيرد . وي خاطر نشان کرد: باتوجه به تقارن فصل گرم ، شيوع بيماري کرونا و افزايش قابل توجه آب آشاميدني در مقايسه با ادوار قبلي، در همين راستا و لزوم تامين مطلوب و مستمر آب در مواقع پيک مصرف و کسب رضايت مشترکين موضوع بهسازي و به روز رساني چاه‌هاي تعطيل و نيمه فعال در دستور کار قرار گرفته وانجام مي‌پذيرد. مدير امور آبفاي شهر چهاردانگه ضمن تشريح اقدامات انجام شده در اين خصوص ياد آور شد: در اين خصوص و با وجود خرابي و بريدگي جدار و نياز به مهندسي مجدد چاه‌هاي تحت پوشش ، تجهيز و بهسازي تاسيسات سرچاهي و به روز رساني لوله جدار و رفع دفرمگي و بازسازي تعداد چهار حلقه چاه به شماره هاي 1 ، 15 ،16 و 91 با هزينه اي معادل 3 ميليارد و ششصد و بيست ميليون ريال از محل اعتبارات داخلي و جاري اقدام شد و نهايتا چاه‌هاي مربوطه با مجموع دبي 57 ليتر بر ثانيه مجددا در مدار توزيع و بهره برداري قرار گرفتند .


 ميز خبر 

 آب و فاضلاب شهري ايلام اعلام کرد:

افزايش مصرف بي رويه آب در ايلام

آب و فاضلاب شهري ايلام اعلام کرد: افزايش مصرف بي رويه آب در ايلام باعث شده شهر در وضعيت قرمز قرار گيرد.

به گزارش مهر، آب و فاضلاب شهري ايلام در اطلاعيه اي اعلام کرد به اطلاع مردم شريف استان ايلام مي رساند با توجه به افزايش مصرف بي رويه آب ويايين رفتن سطح مخازن، لذا آب شرب استان در وضعيت قرمز قرار گرفته است.در ادامه آمده است چنانچه مصرف شهروندان به همين روال ادامه يابد ناچار به جيره بندي آب خواهيم بود لذا از عموم مردم فهيم استان عاجزانه تقاضامنديم نهايت صرفه جويي را داشته باشند.

گفتني است ورود بيماري کرونا باعث افزايش 20 درصدي مصرف آب در استان ايلام شده است.هم اکنون 100 درصد جمعيت شهري و 99 درصد جمعيت روستايي تحت پوشش آب هستند.

حضور مدير مخابرات منطقه گلستان در مرکز سامد؛

مشتريان مخابرات مطمئن باشند مسائل مخابراتي در کوتاهترين زمان پيگيري و رفع خواهد شد

گرگان-قهرمان

مدير مخابرات منطقه گلستان با حضور در مرکز سامد بصورت مستقيم پاسخگوي تماس هاي مردمي بودند.

غلامعلي شهمرادي که به مناسبت هفته ارتباطات با حضور در مرکز ارتباطات مردمي اداره کل بازرسي استانداري گلستان بطور تلفني پاسخگوي تماس‎هاي مشتريان بود.در تماس‎هاي حاصله با شماره 111 سامانه الکترونيکي ارتباط مردم و دولت ، مردم مسائل مرتبط مخابراتي را با مدير مخابرات منطقه گلستان مطرح نمودند و خواهان بررسي و رفع مشکلات و تقاضاهاي خود بودند.غلامعلي شهمرادي با اعلام اين مطلب که نارضايتي در سطح استان بسيار کاهش يافته خاطر نشان کرد با پيگيري جدي مسائل مطرح شده جهت رفع آنها تلاش‌هاي لازم انجام خواهد شد و اين امر در کوتاهترين زمان ممکن اتفاق خواهد افتاد.

مديرکل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع‌دستي آذربايجان‌شرقي:

اجراي ديوار محوطه موزه قاجار تا پايان سال به اتمام مي‌رسد

تبريز-توفيقي

مديرکل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع‌دستي آذربايجان‌شرقي اعلام کرد: اجراي ديوار محوطه موزه قاجار با اعتباري نزديک به 141 ميليون و 600 هزار تومان آغاز شده و تا پايان سال جاري به اتمام مي‌رسد.

احمد حمزه ‌زاده با اشاره به اينکه خانه اميرنظام گروسي يکي از آثار بي‌بديل تاريخي تبريز است که کالبد آن از معماري عصر قاجار نقش گرفته است، اظهار کرد: موزه قاجار يکي از زيباترين خانه‌هاي قاجاري تبريز است که طول تاريخ از گزند زلزله‌هاي تبريز در امان مانده و با مرمت‌هاي مستمر تحت نظارت اداره کل ميراث فرهنگي استان همه‌ساله پذيراي گردشگران بي‌شماري است.وي با اشاره به مرمت و سامان‌دهي ستون‌ها، سرستون‌ها و گچ‌بري‌هاي موزه قاجار گفت: به طور قطع استواري يک بناي تاريخي بامطالعه و اجراي مرمت‌هاي تخصصي ميسر مي‌شود، لذا در اين راستا اداره کل ميراث فرهنگي استان مرمت و سامان‌دهي ستون‌ها، سرستون‌ها و گچ‌بري‌هاي اين موزه را با اعتباري افزون‌ بر 30 ميليون تومان در دستور کار قرار داده که طي ماه‌هاي آينده به اتمام مي رسد.

مديرکل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع‌دستي آذربايجان شرقي همچنين با اشاره به اجراي ديوار محوطه موزه قاجار، خاطرنشان کرد: در اجراي ديوار محوطه موزه قاجار اقداماتي نظير تهيه و اجراي نرده‌هاي فلزي، رنگ‌آميزي کارهاي فلزي، ساماندهي و تکميل تاسيسات الکتريکي ديوار محوطه و اجراي درپوش سنگي روي ديوار انجام مي شود.

رئيس جمعيت هلال احمر کشور تاکيد کرد؛

ضرورت اختصاص خط ريلي جداگانه جهت تسريع خدمات امدادي در رباط کريم

رباط کريم-اصغري

رئيس جمعيت هلال احمر کشور به ضرورت اختصاص خط ريلي جداگانه جهت تسريع خدمات امدادي در رباط کريم تاکيد کرد.

به گزارش خبرنگار ما، کريم همتي در حاشيه بازديد ميداني از پايگاه پشتيباني عمليات امداد و نجات (اقماري) که با هدف بررسي مشکلات و ارتقاي کمي و کيفي امکانات پايگاه اقماري براي پشتيباني حوادث
پيش بيني نشده در رباط کريم برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مديريت و توانمندي فرماندار رباط کريم در خصوص اختصاص خط‌آهن داخلي براي امداد به مردم آسيب ديده از بلاياي طبيعي و حوادث غيرمترقبه قابل تقدير است.همتي گفت: با توجه به موقعيت مکاني شهرستان رباط کريم از حيث نزديکي به راه آهن شرق به غرب، اتوبان تهران- ساوه و تهران- قم و فرودگاه‌هاي بين المللي، اين پايگاه اقماري به دلايل برشمرده و پتانسيل موجود از اهميت ويژه اي برخوردار است.

رئيس جمعيت هلال احمر کشور به ضرورت اختصاص خط ريلي جداگانه جهت تسريع خدمات امدادي در رباط کريم تاکيد کرد و عنوان داشت: مطلوب است که در اين شهرستان يک خط ريلي جداگانه جهت تسريع خدمات امدادي در نظر گرفته شود.

مهار آتش سوزي علف هاي هرز حريم و حاشيه نيروگاه برق ده عباس در اسلامشهر

اسلامشهر - بهاره عشقي صابر

طي روزهاي اخير چهار ايستگاه عملياتي سازمان آتش نشاني جهت مهار حريق علف‌هاي هرز حريم و حاشيه نيروگاه ده عباس به محل اعزام شدند.يوسف منطقي رئيس سازمان آتش نشاني شهرداري اسلامشهر گفت: پس از اعلام حريق به سازمان آتش نشاني در ساعت 1 بامداد، بلافاصله نيروهاي ايستگاه مرکز، 2، 4 و 7 به محل اعزام شدند.

وي افزود: در اثر پارگي فاز خط 230 کيلو ولت و سقوط بر روي زمين، علف‌هاي هرز محوطه پست 230 کيلو ولت اسلامشهر دچار حريق شده و در حال سرايت به ترانس‌ها و مخازن پست برق بود، لذا نيروها از چند نقطه در قالب چهار تيم اقدام به اطفا حريق نمودند.

منطقي با بيان فعاليت نيروهاي آتش نشان اظهار داشت: ابتدا آتش سوزي زير ترانس‌هاي برق اطفا و در ادامه 15 هکتار علوفه شعله ور با تلاش نفس گير نيروها، پس از 6 ساعت اطفا و از توسعه آتش به نيروگاه و قطعي برق شهرستان جلوگيري شد.رئيس سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني در پايان خاطر نشان کرد: آتش سوزي‌هاي ناشي از علف هاي هرز در روزهاي گذشته، علاوه بر خسارات جبران ناپذير زيست محيطي ، منجر به انجام 36 عمليات براي سازمان و ميليون‌ها تومان هزينه براي شهرداري شد.


 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي