جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1399/03/13 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6404

رئيس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان دماوند:
ايجاد شهرک صنايع دستي در 5 هکتار از اراضي دماوند براساس سند چشم‌انداز توسعه

طي دو ماه گذشته و در راستاي اجراي نهضت آسفالت انجام شد؛
توزيع بيش از 20 هزار تُن آسفالت در شهر همدان

رئيس روابط عمومي شرکت گاز استان آذربايجان شرقي:
حوادث منجر به فوت 38 نفر در اثر سهل انگاري در استفاده از گاز طبيعي طي سال 1398


ميز خبر


تريبون


 رئيس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان دماوند:
 ايجاد شهرک صنايع دستي در 5 هکتار از اراضي دماوند براساس سند چشم‌انداز توسعه 

  دماوند-اميرحسين صادقعلي

رئيس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان دماوند با بيان اينکه شهرک صنايع دستي در 5 هکتار از اراضي اين شهرستان براساس سند چشم‌انداز توسعه ايجاد مي‌شود، گفت: احداث شهرک صنايع‌دستي يک پايلوت در توسعه اين هنر است.به گزارش خبرنگارآفرينش، شهرام شريفي با اعلام اين خبر اظهار داشت:تاکنون 160 اثر طبيعي و تاريخي اين شهرستان شناسايي شده که 73 مورد آن به ثبت ملي رسيد و بيش از 50 پرونده از اين آثار تکميل و به شوراي ثبت ارسال شده اند.وي افزود:پرونده آنها تشکيل شده و به اداره کل ارسال گرديده تا تصميم گيري براي ثبت آن صورت گيرد که اگر شرايط لازم را داشته باشد، فرآيند ثبت آن طي خواهد شد.

رئيس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان دماوند ادامه داد: در حوزه ميراث طبيعي نيز پنج اثر شامل درياچه تار و هوير، درختان کهنسال همچون درخت چنار محله جيلارد، ساران و درخت غرس قديمي ورين و چند اثر طبيعي ديگر نيز در دست اقدام است که در حال تشکيل پرونده بوده تا به شوراي ثبت ملي ارسال و به آثار قبلي افزوده شود.

شريفي عنوان کرد: اميدواريم که بخش اعظمي از اين آثار در شوراي ثبت به مرحله تصويب برسد تا تعداد آثار ثبت ملي شده در فهرست آثار ملي کشور شهرستان دماوند بالاتر رود.وي يکي موضوعات مهم در اين بخش را که بصورت جدي پيگير هستيم، ثبت گويش دماوندي دانست و گفت: يکي از ثروت هاي فرهنگي هر منطقه، زبان و گويش آن منطقه است که به رشد و توسعه فضاهاي فرهنگي در منطقه کمک مي‌کند.

اين مقام مسئول بيان داشت: يکي از عواملي که مي تواند قوام فرهنگي منطقه را بيشتر کند و از گسستگي فرهنگي که با توسعه شهرنشيني و گسترش ظاهر مدرن ايجاد مي شود، جلوگيري نمايد همين گويش ها است که برهمين اساس طي رايزني‌هاي صورت گرفته با مسئولان استان، موفق به جذب
50 ميليون تومان اعتبار از فرهنگستان زبان و ادب ايران شديم که اميد است اين اعتبار هرچه زودتر تخصيص يابد تا اين گويش به ثبت ملي برسد.


 طي دو ماه گذشته و در راستاي اجراي نهضت آسفالت انجام شد؛
 توزيع بيش از 20 هزار تُن آسفالت در شهر همدان 

همدان- محبوبه يادگاري

شهردار همدان گفت: از ابتداي سال‌جاري تاکنون بيش از20 هزار تُن آسفالت در معابر شهر همدان توزيع شده است و تا پايان سال شاهد ترميم، اصلاح و اجراي روکش آسفالت در معابر مختلف شهر خواهيم بود.

عباس صوفي در اين باره اظهار کرد:‌ با توجه بارش‌هاي شديد، برودت هوا و همچنين نمک پاشي و يخ زدگي معابر در اواخر سال گذشته و ابتداي امسال شاهد تخريب و از بين رفتن سطح آسفالت معابر اصلي و فرعي در مناطق مختلف شهر همدان بوديم که در سال‌جاري با برنامه‌ريزي صورت گرفته به دنبال ترميم، اصلاح و اجراي روکش آسفالت معابر هستيم.

وي ادامه داد: مديريت شهري همدان از ابتداي امسال، خدمات رساني به شهروندان در حوزه هاي مختلف را به صورت ويژه در دستور کار قرار داده است که به درخواست شهروندان و براساس ضرورت؛ موضوع آسفالت معابر اصلي و فرعي شهر يکي از اولويت‌هاي شهرداري همدان به شمار مي‌رود.

شهردار همدان نشان کرد: در راستاي اجراي نهضت آسفالت و با هدف اصلاح چهره بصري شهر، تسهيل در عبور و مرور، تامين آرامش و آسايش شهروندان عمليات آسفالت‌ريزي معابر اصلي و فرعي شهر همدان به صورت جدي آغاز شده است و تا پايان سال جاري بسياري از معابر و خيابان‌هاي سطح شهر آسفالت مي‌شود.

صوفي بيان داشت:‌ از ابتداي سال‌جاري تاکنون بيش از 20هزار تُن آسفالت در معابر شهر همدان توزيع شده است که با لکه‌گيري مناسب و روکش معابر تخريب شده و مشکلات موجود در حوزه آسفالت، اميدواريم نارضايتي‌ شهروندان در اين زمينه را مرتفع کنيم.

دهباني صابر: توزيع 5 هزار تن آسفالت در سطح منطقه يک

مدير منطقه يک شهرداري همدان با اشاره به شروع عمليات آسفالت‌ريزي و لکه‌گيري معابر سطح منطقه يک گفت: از ابتداي سال جاري و به درخواست شهروندان اکيپ آسفالت در تمامي معابر منطقه در حال فعاليت هستند.

دهباني صابر ادامه داد: عمليات آسفالت ريزي معابر با استفاده از دستگاه فلاسک و همچنين به صورت دستي در حال انجام است که اين اقدام ضمن کاهش ماشين آلات مورد نياز و نيروي انساني، موجب افزايش سرعت و عمر مفيد لکه‌گيري‌ها شده است.

وي با اشاره به اينکه تاکنون بالغ بر پنج هزار تن آسفالت در سطح منطقه توزيع شده است، عنوان کرد: تمامي آسفالت‌ريزي‌ها و لکه گيري‌ها بر اساس درخواست‌هايي که از طريق نواحي سه گانه منطقه و همچنين سامانه 137 مطرح شده است، اولويت بندي و احصاء شده و در حال انجام است تا شاهد افزايش رضايت شهروندان در اين زمينه باشيم.

جليلوند: بيش از 6 هزار تُن آسفالت با اعتباري بالغ بر 26 ميليارد ريال در سطح منطقه دو توزيع شده است

مدير منطقه دو شهرداري همدان ،حامد جليلوند گفت: در تداوم عمليات روان‌سازي عبور و مرور شهري و يک دست نمودن معابر، از سوي معاونت خدمات شهري و اجرايي شهرداري منطقه دو طي دوماه گذشته تاکنون بيش از 6 هزار تُن آسفالت با اعتباري بالغ بر 26 ميليارد ريال در سطح منطقه و به منظور لکه گيري، ترميم و روکش آسفالت توزيع شده است.

جليلوند ادامه داد: در اين عمليات و به صورت فينيشري و دستي و همچنين با استفاده از دستگاه فلاسک آسفالت؛ لکه گيري، ترميم و روکش آسفالت معابر سطح منطقه از جمله کوچه‌ها و معابر اصلي و فرعي در خيابان فرهنگ، خيابان گلزار، بلوار مدني، خيابان مصطفي خميني، بلوار جعفر طيار، کوچه هاي آقاجاني بيگ، کوي محمديه، خيابان نايب احمد، کوي صدف، کوي اعتماديه و خيابان فرهنگ انجام شده است و در روزهاي آتي نيز شاهد اجراي عمليات آسفالت‌ريزي در کوي بني هاشم، خيابان صدف، بلوار مطهري و کوي پرديس خواهيم بود.

فيضي منش:بيش از 6450 هزار تن آسفالت در منطقه سه توزيع شده است

مدير منطقه سه شهرداري همدان نيز در اين باره اظهار کرد: تمام تلاش مجموعه شهرداري منطقه سه ارائه خدمات قابل قبول به شهروندان است و در اين راستا براي جلب رضايت بيشتر شهروندان از تمام توان و امکانات موجود براي ارائه خدمات به مردم استفاده خواهيم کرد.

محمدرضا فيضي منش ادامه داد: در راستاي اجراي نهضت آسفالت و به منظور تسهيل در عبور و مرور شهروندان و افزايش رضايتمندي مردم؛ عمليات آسفالت‌ريزي معابر اصلي و فرعي در سطح منطقه سه شهر همدان در حال انجام است که تاکنون بيش از 6450 تن آسفالت و با اعتباري در حدود 29 ميليارد ريال توسط اکيپ‌هاي آسفالت در نقاط مختلف منطقه توزيع شده است.

يوسفي نويد: بيش از 14 ميليارد ريال جهت عمليات آسفالت ريزي در سطح منطقه چهار هزينه شده است

مدير منطقه چهار شهرداري همدان در خصوص عمليات آسفالت‌ريزي انجام شده از ابتداي امسال در اين منطقه گفت:‌ با آغاز عمليات نهضت آسفالت و بهسازي معابر، عمليات آسفالت‌ريزي در معابر اصلي و فرعي منطقه چهار شهر همدان در حال اجرا مي‌باشد.

مجيد يوسفي نويد تصريح کرد: عمليات آسفالت‌ريزي در سطح معابر منطقه بر حسب اولويت‌بندي‌هاي انجام شده و به منظور تأمين امنيت و تسهيل در عبور و مرور شهروندان به تناوب اجرا مي‌شود.

مدير منطقه چهار افزود: طي دو ماه گذشته حدود 2800 تُن آسفالت با اعتباري بالغ بر حدود 14 ميليارد ريال در سطح منطقه توزيع شده است که از اين مقدار 532 تن در معابر اصلي و مابقي نيز در مناطق کم برخوردار کوي وليعصر(عج)، کوي اسلامشهر، حصار امام(ره)، کوي کوثر و همچنين شهرک الوند و شهرک فرهنگيان توزيع شده است که با توجه به مناسب شدن شرايط آب و هوايي اين حجم از آسفالت‌ريزي افزايش چشمگيري خواهد داشت و تا پايان سال‌جاري شاهد لکه گيري، ترميم و اصلاح آسفالت معابر اصلي و فرعي در سطح منطقه چهار خواهيم بود.


 رئيس روابط عمومي شرکت گاز استان آذربايجان شرقي:
 حوادث منجر به فوت 38 نفر در اثر سهل انگاري در استفاده از گاز طبيعي طي سال 1398 

 تبريز-توفيقي

سخنگوي شرکت گاز استان آذربايجان شرقي با ابراز تأسف از تداوم حوادث تلخ منجر به فوت در استان گفت: در سال 98 ، 236 حادثه ناشي از گاز طبيعي در استان بوقوع پيوسته که اين حوادث 38 فوتي و 86 مصدوم در پي داشته که 31 مورد از فوتي ها به خفگي با گاز مونواکسيد کربن و 7 مورد به انفجار گاز اختصاص داشته است.غلامرضا قنبري افزود: متأسفانه به رغم اطلاع رساني‌ها و آموزش‌هاي گسترده با تأکيد بر لزوم رعايت نکات ايمني، شاهد افزايش 12 درصدي در تعداد متوفيان ناشي از سهل انگاري در بکارگيري گاز طبيعي هستيم.

وي تصريح کرد: بيشترين آمار متوفيان، مربوط به شهرستان‌هاي تبريز، مرند و مراغه مي‌باشد.قنبري با اشاره به تحليل علل بروز حوادث در سال 98 اظهار داشت: بيشترين علل بروز حوادث آتش سوزي و انفجار مربوط به 81 مورد نشت گاز از شير مصرف به دليل عدم نصب درپوش/ بست و 51 مورد مربوط به نشت از شيلنگ گاز به علّت پاره گي/ پوسيدگي شيلنگ بوده و بيشترين علل حوادث ناشي از گازگرفتگي، مربوط به عدم نصب اصولي دودكش (تعداد زانويي زياد، مسير رو به پايين، بخش افقي طولاني، کاربرد دريچه آيفوني در نماي ساختمان و مقابل خروجي دودکش
و ...) مي‌باشد.

رئيس روابط عمومي شرکت گاز استان، بار ديگر از مشترکين و مصرف کنندگان محترم گاز طبيعي درخواست نمو د با رعايت دقيق نکات ايمني، حافظ سلامت خود و عزيزان‌شان باشند.


 ميز خبر 

استاندار ايلام:

اتمام طرح سامانه گرمسيري استان ايلام در سال 1400

استاندار ايلام از اتمام طرح سامانه گرمسيري استان ايلام در سال 1400 خبر داد و گفت: اجراي طرح سامانه گرمسيري نيازمند اعتبار و تسريع در روند اجرا است.

به گزارش مهر، قاسم سليماني دشتکي در نشست کميته پالايش استان در استانداري ايلام با اشاره به اينکه اجراي طرح سامانه گرمسيري در استان ايلام نيازمند اعتبار و تسريع در روند اجرا است، گفت: در بحث سامانه گرمسيري بخشي از کار انجام شده و براي اتمام و بهره برداري پروژه نيازمند تخصيص اعتبار هستيم.

وي ادامه داد: تلاش زيادي شد که طرح سامانه گرمسيري انجام شود اما به دليل اختلاف اعتبار از ارز نيمايي اين پروژه به تعويق افتاده است.استاندار ايلام افزود: شايد بهتر بود که اعتباري ارزي اين پروژه پذيرفته مي شد که کسري آن جبران شود اما با منتفي شدن اعتبار ارزي اکنون مجدد به دنبال آن هستند که اصل اعتبار برگردد.استاندار ايلام در ادامه گفت: ماه گذشته از طريق ويدئو کنفرانس از رئيس جمهور درخواست تکميل دو پروژه سامانه گرمسيري و طرح احياي اراضي کشاورزي را داشتيم، يکي از آنها وزارت نيرو و ديگري وزارت جهاد کشاورزي تعلل کرده بود.

سليماني دشتکي با اشاره به اين مطلب که در طرح گرمسيري وزارت نيرو بين 40 تا 50 درصد پيشرفت دارد، افزود: رئيس جمهور دستور داد که طرح گرمسيري امسال به اتمام برسد اما براي دو سال تقسيم کار شده و يعني امسال در بخش کنجانچم و مابقي در سال 1400 در استان عملياتي شود.

وي در ادامه با اشاره به اينکه اگر پروژه ها را خرد تر کنيم شايد سريعتر به نتيجه براي اجرا برسيم، افزود: به جاي اينکه منتظر دولت باشيم، بايد تلاش کنيم تا سرمايه گذار پيدا کنيم و خطوط اجرا را انجام دهند.

فرمانده پايگاه رزمي هوانيروز ارتش در مسجدسليمان مطرح کرد؛

108 سورتي پرواز براي مهار آتش سوزي جنگل‌هاي کهگيلويه و بويراحمد

براي مهار آتش سوزي مناطق خاييز و ديل شهرستان گچساران 108 سورتي پرواز توسط بالگردهاي ارتش انجام شد.به گزارش مهر به نقل از روابط عمومي ارتش، سرهنگ خلبان عليفام فرمانده پايگاه رزمي هوانيروز ارتش در مسجد سليمان گفت: با دستور فرمانده نيرو زميني و هوانيروز ارتش از عصر روز جمعه نهم خردادماه دو فروند بالگرد 214 وارد گچساران شد.سرهنگ خلبان عليفام افزود: بالگردهاي ارتش در روز جمعه و شنبه 108 سورتي پرواز براي انتقال نيروها به ارتفاعات خاييز کهگيلويه و ديل گچساران انجام دادند.وي با بيان اينکه بيش از 530 نفر با بالگردهاي ارتش به ارتفاعات خاييز و ديل منتقل شدند ادامه داد: بالگردهاي ارتش در اين مدت بيش از30 ساعت پرواز انجام دادند.

فرمانده پايگاه رزمي هوانيروز ارتش گفت: تلاش شده نيروهاي امدادي در نزديکترين مکان به محل آتش سوزي پياده شوند.

سرهنگ عليفام افزود: تا مهار کامل آتش سوزي بالگردهاي ارتش در منطقه حضور فعال دارند.

گام بلند شهرداري منطقه سه اسلامشهر براي تسريع در خدمت رساني به شهروندان

اسلامشهر- بهاره عشقي صابر

علي نعمتي مدير منطقه سه از عزم جدي شهرداري اسلامشهر براي سرعت بخشيدن به اجراي پروژه ها و خدمات رساني به شهروندان خبر داد.

مدير منطقه سه شهرداري اسلامشهر با اشاره به اينکه يکي از مهمترين اولويت‌هاي شهرداري، عمران و آباداني شهر مي‌باشد، گفت: با هدف بهسازي معابر و تسهيل در تردد شهروندان پروژه هاي بسياري در سطح شهرک از جمله پروژه احداث ميدان در تقاطع بلوار وليعصر و بلوار مفتح در ابتداي جاده کماليه که با سرعت در دست اجرا است.

وي افزود: شهرداري در کنار اين پروژه هاي کليدي، از رفع مشکلات عمراني در ساير کوچه ها و خيابان‌ها غافل نمي‌ماند و اکيپ‌هاي مختلف در نقاط مختلف سطح شهرک در حال انجام پروژه هاي عمراني هستند.

نعمتي با بيان اين که هم اکنون به همت واحد عمران منطقه عمليات تراش آسفالت معبر لاين شرقي بلوار امام خميني حدفاصل مجتمع تجاري گندم و پليس راهور تا ابتداي گلهاي شرقي در حال اجرا مي‌باشد تا براي روکش آسفالت آماده شود، تاکيد کرد: در خيابان گل‌هاي شرقي مجتمع اکباتان و جانبازان، لکه‌گيري آسفالت نقاط آسيب ديده نيز توسط واحد اماني منطقه انجام شد.

مدير منطقه سه شهرداري اسلامشهر با بيان اينکه حوزه خدمات شهري منطقه نيز به طور مستمر و روزانه نسبت به نظافت و پاکسازي و جمع‌آوري نخاله ها و زباله هاي سطح شهر اقدام ميکند گفت: عملکرد روزانه حوزه خدمات شهري منطقه، در داشتن شهري پاکيزه و زيبا بسيار موثر مي‌باشد، و در کنار آن واحد زيباسازي منطقه نيز با اقدامات خود همچون رنگ آميزي و طراحي ديوارهاي سطح شهرک، رنگ آميزي تابلوهاي راهنماي کوچه ها و خيابان‌ها و درج مشخصات آنها، رنگ آميزي زير مخزني‌هاي مخازن زباله و ... که در نقاط مختلف سطح شهرک در دست اجرا مي‌باشند سيماي شهر را زيبا و آرامش بصري را براي شهروندان به ارمغان آورده است.

وي در پايان خاطر نشان کرد: به همت واحد زيباسازي منطقه طي روزهاي گذشته ديوارهاي خيابان گل‌هاي غربي طراحي و رنگ آميزي شدند و تابلوهاي راهنماي معابر در محله مديريت نصب شدند، همچنين زير مخزني‌هاي مخازن زباله در محله مهستان رنگ آميزي گرديدند.

واکسينه شدن 8 هزار دام در آستارا

8 هزار راس دام سنگين و سبک عليه بيماري‌هاي سياه‌زخم و تب‌برفکي به صورت رايگان واکسينه شدند

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حبيب بني رستم ،رئيس شبکه دامپزشکي آستارا گفت: هشت هزار راس دام سنگين و سبک در50 روستاي اين شهرستان، عليه بيماري‌هاي سياه‌زخم و تب‌برفکي به صورت رايگان واکسينه شدند.او افزود: واکسيناسيون اين تعداد گاو و گوسفند در ارديبهشت ماه و با مشارکت پنج مامور دامپزشکي صورت گرفت و کانون بيماري مشاهده نشد.

رئيس شبکه دامپزشکي آستارا گفت : سياه زخم يا شاربن، بيماري قابل انتقال بين انسان و حيوان است و بر پوست اثر مي‌کند، اما به ندرت احتمال تاثيرگذاري بر دستگاه تنفسي و گوارشي را دارد.


 تريبون  

 فرماندارشهرستان رباط کريم:

تسريع در اتمام پروژه هاي شهري در دستور کار قرار گيرد

رباط کريم-اصغري

فرماندارشهرستان رباط کريم گفت: در راستاي خدمت رساني به ولي نعمتان؛ هماهنگي، همفکري و تبادل نظر بين شهردار و اعضاي شوراهاي اسلامي بيش از پيش شود.

به گزارش خبرنگار ما، نظام ملکشاهي در ديدار با شهردار و اعضاي شوراي اسلامي شهر نصيرشهر، تلاش و همفکري اعضاي شوراي اسلامي شهر و شهردار را حل‌کننده بخش عمده اي از مشکلات شهر و شهروندان دانست و اظهار کرد: تعامل بين شهردار و اعضاي شوراي شهر باعث رشد و شکوفايي در شهر خواهد بود. از اين روي، انتظار داريم مسئولين حاضر در اسرع وقت به مشکلات سطح شهر ورود کرده و در جهت رفع آنان چاره انديشي و اقدام کنند.

مقام عالي دولت با اشاره به پرهيز از موازي کاري در شهر افزود: در سيستم مديريت شهري وظايف مديران مشخص شده و هر فرد در مقام اجرايي خود بايد بتواند وظايفش را به درستي انجام دهد و با رعايت اصل عدم مداخله در کار يکديگر وظايف محوله را به سرانجام برسانند.

در ادامه اين ديدار، فرشاد شهسواري، شهردار نصيرشهر ضمن ارائه گزارشي از وضعيت پروژه هاي عمراني، از اعلام آمادگي اين شهرداري براي همکاري با مجموعه فرمانداري جهت انجام هرچه بهتر ماموريت‌هاي سازماني اين نهاد تاکيد کرد.

نقش و نگار هنرمندان شهرقدسي بر ديوارهاي شهر

شهرستان قدس - مژگان عليقارداشي

رئيس اداره سيما و منظر شهري شهرداري قدس با اشاره به اتمام ساماندهي و بازپيرايي سيما و منظر محله سرهنگ فرد در قالب طرح فضاسازي محلات شهرقدس، گفت: اين طرح با همراهي و حضور هنرمندان بومي شهرقدس اجرايي گرديد.

رضا غزاله با بيان اينکه يکي از اقدامات مهم اداره سيما و منظر شهري شهرداري قدس طرح فضاسازي محلات است که با هدف بهبود و ارتقاي بصري سيما و منظر شهري و به شکل محله به محله اجرا مي‌شود، بيان کرد: در قالب اين طرح و با همراهي هنرمندان شهرقدس، طرح بازپيرايي و فضاسازي محله سرهنگ فرد اجرايي گرديد.

وي ساماندهي سيما و منظر شهري با رويکرد تمرکز بر محلات را موجب تحول چشمگير فضا و محيط شهري عنوان کرد و در تشريح اقدامات انجام شده در طرح فضاسازي محله سرهنگ فرد، گفت: اين طرح در2 مرحله اجرايي گرديد که در مرحله نخست اقداماتي همچون شستشوي ديوارهاي منازل، هرس درختان، نورپردازي و اصلاح روشنايي، رنگ جداول، حذف زوائد، کاشت گلهاي بهاري، رنگ آميزي تيرها و صندوق هاي برق و... انجام گرديد.

غزاله ادامه داد: اداره سيما و منظر شهري شهرداري قدس در اين راه خواستار همراهي هنرمندان بومي شهرقدس نيز بوده و طي فراخواني از تمام هنرمندان در رشته هاي مختلفي همچون نقاشي، خطاطي، تجسمي و... دعوت نمود تا طرح هاي پيشنهادي مبتکرانه و خلاقانه خود را در زمينه فضاسازي محلات شهري به ما ارائه کنند. در همين زمينه بازديدهايي هم با حضور هنرمندان از سطح اين محله انجام شد تا از نزديک با فضاي موجود ارتباط برقرار کنند.

رئيس اداره سيما و منظر شهري شهرداري قدس افزود: در مرحله دوم نيز پس از دريافت طرح‌هاي پيشنهادي هنرمندان و انتخاب طرح‌هاي برتر، اين طرح‌ها توسط اين هنرمندان بر ديوارها و فضاهاي موجود در محله سرهنگ فرد اجرايي گرديد.

وي با بيان اينکه اجراي اين طرح با استقبال بسيار خوب ساکنان محله سرهنگ فرد مواجه شد، خاطرنشان کرد: بهره گيري از ظرفيت و توان هنرمندان بومي شهرقدس موجب گرديد تعامل و همکاري بسيار خوبي در راستاي فضاسازي محلات شهر شکل بگيرد که قطعا در محلات ديگر نيز استمرار خواهد يافت.

کشف يک تن مواد غذايي فاسد در گشت مشترک تعزيرات حکومتي دماوند

دماوند-اميرحسين صادقعلي

گشت مشترک تعزيرات حکومتي شهرستان دماوند با حضور دستگاه‌هاي نظارتي ويژه اقلام مواد غذايي در منطقه گيلاوند با حضور تعزيرات، دامپزشکي، شبکه بهداشت و درمان، صنعت، معدن و تجارت، اصناف، فرمانداري، اداره غله برگزار شد‌ و در اين گشت مشترک مقدار يک تن مواد غذايي فاسد کشف و امحاء گرديد.

بهمن حسن بيگي، رئيس تعزيرات حکومتي شرق استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگارآفرينش اظهار داشت: با توجه به گزارشات مردمي مبني بر عرضه مواد غذايي فاسد و غير بهداشتي، نظارتي گشت مشترک تعزيرات حکومتي با حضور دستگاه هاي بازرسي از جمله اصناف، صنعت، معدن و تجارت و شبکه بهداشت و درمان، دامپزشکي با همراهي فرمانداري در سطح منطقه گيلاوند داشتيم.

وي افزود: در ابتداي ورود به واحد صنفي متوجه حجم انبوهي از مواد پروتيني فاسد و تاريخ گذشته که موجب تعفن اين واحد صنفي شده و در اين مکان دپو شده بود، مواجه شديم و با توجه به توضيحاتي که متصدي اين واحد صنفي ارائه کردند، دليل آن غير موجه محسوب شد.

وي از شهروندان درخواست کرد زماني که براي خريد مواد غذايي و مواد پروتئيني مراجعه مي‌کنند، حتما بايد به تاريخ مصرف آن توجه کنند و در صورت مشاهده موارد غيربهداشتي حتما از طريق سامانه 124 سازمان معدن و تجارت و يا سامانه 135 سازمان حکومتي يا از طريق بهداشت به ما اطلاع داده دهند تا مورد رسيدگي گردد.


 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي