جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1399/04/10 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6424

اعتراض دختران فوتباليست به بلاتکليفي ليگ؛
لطفا به بانوان احترام بگذاريد!


خبـــر


خبـــرنامه


 اعتراض دختران فوتباليست به بلاتکليفي ليگ؛
 لطفا به بانوان احترام بگذاريد! 

بازيکنان تيم‌هاي مختلف فوتبال بانوان با انتقاد از بي‌توجهي مسئولان به تعيين تکليف وضعيت ليگ خواستار اعلام تصميم قطعي در مورد ادامه مسابقات شدند.به گزارش ايسنا، با گذشت چند ماه از شيوع ويروس کرونا و تعطيلي ليگ برتر فوتبال بانوان هنوز تکليف چهار بازي‌ باقي مانده مشخص نيست و با اينکه اکثر مربيان و بازيکنان خواستار اعلام پايان ليگ شده‌اند اما مسئولان فوتبالي در اين مورد اعلام نظري نمي‌کند. اين در حالي است که تکليف کليه رده‌هاي برتر، دسته دو و سه فوتبال مردان مشخص شده است. از طرفي مسئولان فدراسيون فوتبال و سازمان ليگ بدون توجه به بلاتکليفي باشگاه‌ها، بازيکنان و مربيان سکوت پيشه کرده‌اند و پاسخگونيستند.

در همين راستا چند تن از بازيکنان تيم‌هاي مختلف فوتبال با ايسنا به گفت‌وگو پرداختند و خواستار تصميم‌گيري هر چه سريع‌تر براي ليگ شدند. آنها اين بلاتکليفي را نشانه‌ي بي‌توجهي مسئولان ورزشي فوتبال به وضعيت بانوان قلمداد کردند که به وجهه فوتبال بانوان در جامعه خدشه وارد مي‌کند.

زهرا قنبري: وجهه فوتبال بانوان زير سوال مي‌رود

زهرا قنبري، بازيکن تيم شهرداري بم کرمان و خانم گل فوتبال بانوان در سال 97 در مورد بلاتکليفي ليگ برتر گفت: اينگونه وجهه فوتبال بانوان زير سوال مي‌رود. توقع حرفه‌اي شدن، داريم و بايد در تصميم‌گيري‌هايمان هم حرفه‌اي عمل کنيم؛ نزديک به 4 ماه از تعطيلي ليگ گذشته، وضعيت ليگ‌هاي مردان مشخص شده اما نمي‌دانم چرا تصميم قطعي در مورد ليگ بانوان اعلام نمي‌شود تا از اين بلاتکليفي خارج شويم.

او در اين مورد افزود: خيلي از مربيان و بازيکنان خواستار اعلام پايان ليگ هستند. پول در فوتبال بانوان آنقدر نيست که امکان رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي را داشته باشيم. در شرايطي که اختلاف امتياز تيم‌هاي صدر جدول مشخص است و موافق پايان ليگ هستند، اميدوارم سريع تصميم گرفته شود تا تيم‌ها براي فصل آينده برنامه ريزي کنند.

قنبري به بي‌توجهي مسئولان به تعيين تکليف ليگ بانوان اشاره کرد و گفت: اين وضعيت خوب نيست. فوتبال بانوان در سال‌هاي اخير جهش خوبي داشته اما اين بلاتکليفي نظرها را از فوتبال بانوان برمي‌گرداند و اين ابهام را ايجاد مي‌کند که مسئولي دارد يا نه؟ در حالي که همه مسئولان را داريم اما هنوز تصميم نگرفته‌اند.

هاجر دباغي: کسي پاسخگو نيست

هاجر دباغي، بازيکن تيم سپاهان اصفهان که در حال حاضر با 27 گل در صدر جدول گلزنان سال 98 قرار دارد با بيان اينکه کسي در مورد وضعيت ليگ به ما جواب نمي‌دهد، ادامه داد: منتظر هستيم تا فدراسيون تعيين تکليف کند. هر چه باشگاه‌ها فشار مي‌آوردند، اما متاسفانه تصميم رسمي را اعلام نمي‌کنند.

او معتقد است که اگر دغدغه باشگاه‌ها و بازيکنان براي مسئولان ورزشي مهم بود، زودتر تکليف ليگ را مشخص مي‌کردند چون اکنون باشگاه‌ها و بازيکنان نمي‌دانند که بايد خود را براي فصل آينده آماده کنند يا اينکه فصل بعد هم تحت تاثير کرونا برگزار نمي‌شود.

زهرا خواجوي: ليگ بانوان براي مسئولان اهميت ندارد

زهرا خواجوي، بازيکن تيم وچان کردستان و رکورددار گل نخوردن فوتبال ايران هم بحث احترام به بانوان فوتباليست را پيش کشيد و گفت: تا وقتي ما زنان به هم احترام نگذاريم، ديگران هم براي ما احترام قائل نمي‌شوند، تکليف ليگ دو، سه و رده‌هاي نوجوانان و جوانان مردان مشخص شده است اما هنوز تکليف ليگ برتر ما معلوم نيست. اين بي نظمي‌ها کيفيت ليگ بعد را هم پايين مي‌آورد.

اين بازيکن که براي فصل آينده خود چند پيشنهاد دارد مي‌گويد از آنجايي که در اختيار تيم وچان کردستان است، نمي‌تواند به پيشنهادهاي خود فکر کند. او معتقد است ساير باشگاه‌ها، مربيان و بازيکنان هم اين شرايط را دارند و تکليف خود را براي ليگ فصل بعد نمي‌دانند.

خواجوي با بيان اينکه بلاتکليفي ليگ نشان‌دهنده بي‌توجهي مسئولان به فوتبال بانوان است، گفت: چند ماه است که ليگ بانوان تعطيل شده اما هنوز تصميمي در مورد مسابقات نگرفته‌اند و اين نشان مي‌دهد که نسبت به ليگ بانوان بي‌اهميت هستند.


 خبـــر 

 درخشش عبدي؛

عليه استوکس و اوساگونا

در شرايطي که مطمئنا بعد از مصدوميت وحيد اميري، ذهن يحيي گل محمدي درگير خلا بزرگي بود که در خط حمله پرسپوليس با غيبت اوساگونا و فسخ قرارداد آنتوني استوکس تنها علي عليپور را در اختيار دارد، اين مهدي عبدي بود که پاسخ مثبتي به اعتماد سرمربي اش داد.

مهدي عبدي که ناگهان در دربي رفت از سوي گابريل کالدرون به ترکيب وارد شد و توانست تک گل سه امتيازي تيمش را برابر استقلال به نام خود کرد، بعد از آن کاملا ناپديد شد. فرصت‌هايي که بعد از آن نصيب اين مهاجم شد به هيچ وجه نتوانست با فرصت طلبي او همانند دربي همراه شود تا در نقل و انتقالات زمستاني هم با جذب استوکس و اوساگونا کاملا محو شود.

با اين حال بعد از اين که آنتوني استوکس با حاشيه سازي فراوان و عليرغم موفقيت مقطعي که در اين تيم داشت، از جمع سرخپوشان جدا شد، اوساگوآنا هم با توجه به شيوع کرونا نتوانست به تهران بازگردد. با مصدوميت وحيد اميري در اواسط نيمه اول در جدال با پيکان اما ناگهان مهدي عبدي از سوي يحيي گل محمدي فراخوانده شد تا سرنوشت خود را دوباره در اين تيم ثبت کند.

مهدي عبدي که دوبار در اين بازي فرصت گلزني تيمش را با سخاوتمندي بالايي به قصد آقاي گل کردن همشهري‌اش از دست داد و نشان داد در ارسال پاس گل تبحر ندارد، اما دو گل نيز به نام خود کرد. او ابتدا با مهار ديدني ارسال محمد نادري و از پيش برداشتن مدافعان پيکان با حرکات بدن، از سد شيخ ويسي هم گذشت و دروازه خالي را گشود. دقايقي بعد نيز عبدي اينبار با ضربه سر و بالاتر از ديگر مدافعان پيکان به هوا برخاست و ضربه مهار نشدني خود را وارد دروازه پيکان کرد.

بازگشت مهدي عبدي گمنام در بهترين روزي که انتظار مي‌رفت باعث شد تا يحيي گل محمدي حداقل کمي از ذهن آشفته خود با مصدوميت وحيد اميري و عدم حضور اوساگونا فاصله بگيرد و بايد ديد آيا اين مهاجم جوان قادر خواهد بود اين روند را تداوم بخشد يا همانند دربي يک جرقه ديگر بوده است. عبدي که بعد از سورپرايز خود در جدال با پيکان با دو گلي که زده بود، به شدت مورد توجه هم تيمي ها قرار گرفته بود، انواع و اقسام شادي گل را با نشان دادن قلب، ياد آوردن خاطر محمد انصاري و شادي گل عجيب با بيرانوند به اجرا گذاشت.

رقابت دو غول هلند براي جذب هافبک ايراني

يک رسانه هلندي خبر داد هافبک ايراني برايتون انگليس از اين کشور مشتري جديد پيدا کرده است.

نشريه « Voetbal International» هلند خبر داد باشگاه آيندهوون در تابستان به دنبال جذب عليرضا جهانبخش، وينگر ايراني برايتون انگليس است.هافبک ايراني از ابتداي فصل جاري فرصت چنداني براي حضور در ترکيب برايتون نداشته و جدايي او از اين تيم انگليسي در تابستان به دليل نيمکت نشيني هاي متوالي اش قطعي است.

البته باشگاه آژاکس نيز هفته گذشته براي جذب جهانبخش ابراز تمايل کرد و آيندهوون بايد براي جذب اين وينگر ايراني با آژاکس رقابت کند.


 خبـــرنامه 

 ستاره فصل ليورپول چه کسي بود؟

کرونا، تعويق مسابقات، استرس لغو و نيمه کاره ماندن فصل هم باعث نشد، ليورپولي‌ها به هدف‌شان که قهرماني در ليگ برتر بود، نرسند. قرمزهاي مرسي‌سايد در حالي بعد از 30 سال توانستند به جام جزيره برسند که در قالب يک تيم متحد و هماهنگ زير نظر مربي کاربلدي به نام يورگن کلوپ اين رويا را محقق ساختند. در ترکيب ليورپول ستاره‌هاي پنهان زيادي وجود داشتند که شايد مثل ديگر ستاره‌ها رقم‌هاي نجومي دريافت نمي‌کردند اما با نشان دادن کيفيت‌شان توانستند هواداران ليورپول را خوشحال و تاريخ‌سازي کنند. اينکه کدام بازيکن در سرنوشت قهرماني تاريخي ليورپول نقش داشت و در ذهن هواداران خودش را ماندگار کرد انتخابي سخت و پيچيده است.

ترنت الکساندر آرنولد

دفاع چپ مدرن ليورپولي‌ها در عين جواني توانست اعتماد يورگن کلوپ را جلب کند و خيلي زود به ترکيب اصلي و سپس مهره ثابت تيم تبديل شود. وقتي بازيکنان مطرحي همچون فان دايک، صلاح، آليسون، مانه و... هستند صحبت از تأثيرگذاري آرنولد شايد کمي اغراق‌آميز باشد اما اين مدافع جوان با 12 پاس گلي که در طول فصل ارسال کرد، نشان داد نقش غيرقابل انکاري در قهرماني ليورپول دارد. ترنت 21 ساله از آگوست 2016 که اولين بازي‌‌اش را براي لک‌لک‌ها انجام داد تاکنون 30 بازي در ليگ برتر حضور داشته که حاصلش 25 پاس گل و 5 گل بوده است. تأثيرگذاري 100 درصدي او در همه بازي‌ها کاملاً نمايان است.

ويرجيل فان‌دايک

وقتي در سال 2019 بازيکن سال اروپا شد که دو سال قبل در لباس ساوتهمپتون ايفاي نقش مي‌کرد. براي اين مدافع هلندي لذت بردن از فوتبال از سال 2018 به بعد شروع شد که پيراهن ليورپول را پوشيد و به مرد سرسخت قلب خط دفاعي کلوپ تبديل شد. بي‌انصافي است که اگر در 14 کلين‌شيت آليسون بکر نقش ويرجيل را ناديده بگيريم. او در همه بازي‌هاي ليورپول حضور ثابت داشته و آرامشي را که مدافعاني همچون هيپيا و اشکرتل در طول سال‌هاي گذشته به تيم نداده بودند را به راحتي به هواداران داد. حتي اگر سانه، صلاح و فيرمينو بيشترين گل‌ها را براي ليورپول زده باشند اما عنوان بهترين بازيکن سال جزيره و اروپا افتخاراتي است که نصيب ويرجيل شده است.

جردن هندرسون

در تيمي که استيون جرارد و کني دالگليش را به عنوان اسطوره‌هايش داشته باشد اگر بتواني بيشترين تعداد بازي را ثبت کني، نشان مي‌دهد کاري بزرگ را مرتکب شدي. درست مثل جردن هندرسون که با 308 بازي توانسته بيش از هر بازيکن ديگري نه تنها در ليورپول بلکه در ليگ برتر بازي کند. نزديک‌ترين رقيب به او جيمز ميلنر هم‌تيمي‌‌اش است. هندرسون شايد کاپيتاني کاريزماتيک و در چشم رسانه‌ها نباشد اما افتخاراتي را کسب کرده که آرزوي همتايان نسل‌هاي قبلش است. بالا بردن جام نقره‌اي ليگ قهرمانان اروپا، سوپرجام اروپا و حالا ليگ برتر تا هميشه در ويترين افتخارات او خواهد ماند.

ساديو مانه

وقتي مقابل لسترسيتي گلزني کرد و روي زمين چمن سبز رنگ سجده کرد هيچ‌ کس در آن لحظه دليلش را نفهميد. بعد از بازي مشخص شد او براي پنجاهمين بار در ليگ برتر با پيراهن ليورپول گلزني کرده است. او دهمين بازيکني بود که توانست به اين عنوان مهم برسد. ساديو مانه امسال هم براي تيمش موثر واقع شد. او با 15 گلي که به ثمر رساند و 7 پاس گلي که ارسال کرد، مجموعاً در 18 امتياز تأثيرگذار واقع شد که نشان مي‌دهد حضورش تا چه اندازه در کسب اين قهرماني مهم بوده است.

محمد صلاح

بازيکني که در چلسي مورينيو نيمکت‌نشين بود و در جام جهاني‌ با مصدوميت براي مصر بازي کرد، با پيراهن ليورپول به ستاره‌اي بزرگ تبديل شد. او در همان فصل 18-2017 موفق شد 44 گل براي ليورپول به ثمر برساند و چشم‌ها را به خود خيره کند. فصل گذشته با زدن 22 گل آقاي گلي ليگ برتر را به دست‌ آورد. امسال هم در همه تورنمنت‌ها 21 گل به ثمر رساند و ميانگين هر 146 دقيقه يک گل را ثبت کرد اما گلزني تنها وظيفه صلاح نيست. او 49 خلق موقعيت داشت که 7 تاي آن به پاس گل تبديل شد. او مقابل بورنموث گل شماره 70 خود را در صدمين بازي خود براي ليورپول در ليگ برتر به ثمر رساند. آماري که براي آلن شيرر در بلکبرن 79 گل بود و صلاح توانست از فان نيستلروي و سرخيو آگوئرو رد شود. اين همه نشانه براي تاثيرگذاري صلاح در قهرماني ليورپول کافي نيست؟

ادعاي رسانه بلژيکي؛

مثبت شدن تست کروناي لژيونر ايراني شارلوا !

با اعلام رسانه بلژيکي، مهاجم ايراني تيم فوتبال شارلواي بلژيک به کرونا مبتلا شده است.

به گزارش سايت hln بلژيک، در حالي که تمرينات تيم فوتبال شارلواي بلژيک در شهر کامن آلمان پيگيري مي‌شود، تست کروناي دو بازيکن اين تيم يعني يونس دلفي از ايران و ممدو فال از سنگال، مثبت اعلام شد.

نتيجه تست مودو ديانيه، ديگر بازيکن تيم شارلوا که به همراه فال از سنگال به بلژيک سفر کرده بود، منفي اعلام شد. با اين وجود اين بازيکن هم در قرنطينه خانگي قرار دارد. تست علي قلي‌زاده، ديگر بازيکن تيم که همراه دلفي به بلژيک آمد و اکنون در اردوي شارلوا به سر مي‌برد نيز منفي شده است.مدير بخش اداري باشگاه شارلوا در اين خصوص به روزنامه سادپرسه گفت: شرايط دشوار است. بازيکناني که در قرنطينه هستند، شرايط بدي ندارند و هيچ علائمي از خود نشان نمي‌دهند. با اين حال به شکل جداگانه باقي مي‌مانند. شرايط دشوار است اما فکر مي‌کنم بايد به صورت حرفه‌اي با آن برخورد کنيم. اگر ما تنها باشگاهي باشيم که تست بازيکنان آن مثبت شده، تعجب مي‌کنم. ما با دو اتوبوس به اردو آمديم، چون يک اتوبوس مي‌تواند حداکثر 20 نفر را سوار کند. ما در محيط‌هاي سربسته هم ماسک مي‌زنيم و از هم فاصله مي‌گيريم.شارلوا اولين باشگاه ژوپيلر ليگ نبود که تست کروناي عضوي از اين تيم مثبت بود و پيش‌تر، يک عوض کادر پزشکي باشگاه سرکل بروژ هم به کرونا مبتلا شده بود.


 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي