جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1399/04/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 6428

معاون سازمان جهاد کشاورزي گيلان:
زنبورداران گيلاني برداشت عسل را از کندوهاي خود آغاز کردند

فرماندارقدس:
تقويت نقش و جايگاه شهرداري‌ و دهياري‌ها موجب ارائه دستاوردهاي متنوع مي‌شود

شهردار انديشه:
مجتمع ورزشي خودنگاه يکي از بزرگترين مراکز ورزشي چند منظوره استان تهران است


عضويت شهرداري گرگان در اتحاديه جهاني شهرها و دولت‌هاي محلي


يادداشت


ميز خبر


تريبون


 معاون سازمان جهاد کشاورزي گيلان:
 زنبورداران گيلاني برداشت عسل را از کندوهاي خود آغاز کردند 

 
معاون سازمان جهاد کشاورزي گيلان از برداشت عسل در استان خبر داد و گفت: پيش‌بيني مي‌شود امسال توليد عسل حدود 10 درصد افزايش يابد.به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، ميرحجت علي اکبرنژاد ، معاون بهبود توليدات دامي سازمان جهاد کشاورزي گيلان گفت: 4 هزار و 775 زنبوردار گيلاني برداشت عسل را از 334 هزار و 600 کندو آغاز کردند و شرايط خوب آب و هوايي و تنوع پوشش گياهان شهد‌زا در فصل بهار شرايط لازم براي افزايش توليد عسل را فراهم کرده است.

او با اشاره به اينکه پيش‌بيني مي‌شود توليد عسل در استان حدود 10 درصد افزايش يابد، افزود: بسياري از زنبورداران پس از برداشت عسل با کندو‌هاي خود به مناطق ييلاقي رودسر، ماسال، سياهکل و رودبار و مناطق کوهستاني سبلان در استان اردبيل کوچ مي‌کنند.معاون بهبود توليدات دامي سازمان جهاد کشاورزي گيلان از برداشت عسل تابستانه از نيمه شهريور تا اوايل مهرخبر داد و با تأکيد بر اينکه ميزان برداشت عسل در اين ايام به شرايط آب و هوايي وابسته است ، گفت: سازمان جهاد کشاورزي گيلان براي بهبود کيفيت توليد عسل و افزايش آن برنامه‌هاي خوبي را اجرايي کرده و از فعالان اين حوزه حمايت‌ مي‌کند.ميرحجت علي اکبرنژاد ، حمايت از فعاليت زنبورداري را از اولويت‌هاي اين سازمان اعلام کرد افزود: پشتيباني از زنبورداران با اعطاي تسهيلات بانکي و ارائه آموزش‌هاي مرتبط براي افزايش و بهبود کيفيت توليد عسل از جمله اقدامات جهاد کشاورزي گيلان است.او گفت:در حال حاضر شهرستان‌هاي تالش، آستارا، رضوانشهر، ماسال، رودسر، املش و لنگرود در استان گيلان از مهمترين مناطق توليد عسل است.

معاون بهبود توليدات دامي سازمان جهاد کشاورزي گيلان افزود: زنبورداران استان علاوه بر عسل، محصولات جانبي ديگري نظير گرده گل، ژل رويال، موم و برموم نيز از زنبور‌هاي عسل به دست مي‌آورند که ارزش اقتصادي بسيار زيادي را نصيب آنان مي‌کند.

ميرحجت علي اکبرنژاد ، شغل زنبورداري را براي بانوان حرفه‌اي مناسب و پردرآمد دانست و تصريح کرد: زنبورداري، توليد عسل و ساير فرآورده‌هاي آن از جمله مشاغلي است که در گيلان اخيراً به شدت مورد استقبال بانوان قرار گرفته و به همين دليل جهاد کشاورزي با توجه به تقاضا‌هاي فراوان، اعطاي تسهيلات بانکي را در دستور کار قرار داده است.


 فرماندارقدس:
 تقويت نقش و جايگاه شهرداري‌ و دهياري‌ها موجب ارائه دستاوردهاي متنوع مي‌شود 

 
شهرستان قدس- مژگان عليقارداشي

ليلا واثقي فرماندار شهرستان قدس گفت: مجموعه اقدامات شهردار و دهياران در ايجاد درآمدهاي پايدار و زمينه سازي توسعه کسب و کار مي تواند موثر باشد.فرماندار قدس به مناسبت هفته نکوداشت شهرداري و دهياري‌ها گفت: تقويت نقش و جايگاه شهرداري‌ها و دهياري‌ها به عنوان مديريت‌هاي محلي در سطح کشور موجب ارائه دستاوردهاي متنوع مي‌شود و انعکاس اين فعاليت‌ها و خدمات به ساير دستگاه‌ها، شهروندان و مردم در نهايت منتج به جلب رضايت آنان و مشارکت بيشتر و ايجاد هم‌افزايي در امور پيش روي اين دو نهاد مهم و ارزشمند خواهد شد.

وي در ادامه اظهار داشت: اين روز مهم، فرصتي براي نکوداشت متوليان امر در اين حوزه هاي تاثير گذار و همچنين بازتاب عملکرد اين دونهاد و بيان حقوق شهروندي و مشارکت شهروندان در امور شهر و روستاست.

فرماندار قدس تاکيد کرد: با تلاش‌ها و اقدامات مؤثر اين دو نهاد به ويژه در حوزه ايجاد درآمدهاي پايدار و زمينه‌سازي براي توسعه کسب و کارهاي مختلف مي توانند در جهت توسعه و عمران مناطق شهر و روستا موثر واقع شود.

ليلا واثقي ابراز داشت: در زمان شيوع ويروس کرونا نيز گندزدايي و ضدعفوني مستمر اماکن و معابر توسط شهرداري و دهياري‌هاي شهرستان در کنترل شيوع اين بيماري منحوس تاثيرگذار بود.

مقام عالي دولت در شهرستان با اشاره بر نقش موثر شهرداري و دهياري‌ها در توسعه و عمران و آباداني شهر و روستا تصريح کرد: مجموعه اقدامات اين دو ميتواند شهر و روستا را به مسير توسعه ، هم افزايي، ارتقاي سطح کيفي زندگي و صيانت از حقوق شهروندي و هويت بخشي به دانش و ميراث شهر و روستا سوق دهد.

فرماندار قدس در پايان اين روز را به شهردار و دهياران شهرستان تبريک گفت و از تلاش و خدمات بي شائبه کارکنان پرتلاش و خدوم در شهرداري و دهياري‌هاي شهرستان قدرداني کرد.


 شهردار انديشه:
 مجتمع ورزشي خودنگاه يکي از بزرگترين مراکز ورزشي چند منظوره استان تهران است 

 شهريار-برزگر

شهردار انديشه گفت:در خيابان توحيد جنوبي،ملکي با کاربري ورزشي متعلق به يکي از مفاخر ورزشي ايران در رشته بدنسازي و پاورليفتينگ و بنيانگذار رشته قويترين مردان در کشور داراي مساحتي معادل شش هزار متر مربع است که در سال‌هاي گذشته با تصويب شوراي عالي معماري و شهرسازي معادل 18 درصد فضاي تجاري به شرط احداث 4 طبقه ورزشي طبق کاربري مجوز احداث آن صادر و در قرارداد واگذاري به ايشان اعطا گرديد.

مهندس ملکي افزود:هدف از اين کار کمک به احداث يکي از بزرگترين مراکز ورزشي استان تهران تحت نظر اين چهره ملي بوده است که ايشان هم اکنون به ميزان 7 هزار متر مربع فضاي ورزشي براي تمام رده هاي سني و همزمان جهت استفاده بانوان و آقايان ، يک سالن 1000 متري جهت استفاده چند منظوره ورزش‌هاي توپي و به ميزان 4000 متر فضاي داخل و روباز جهت ورزش‌‎هاي تنيس و فوتبال در چمن مصنوعي احداث نموده است.

شهردار انديشه اذعان داشت:به لطف خدا و کمک مسئولين به زودي در شهر انديشه شاهد بهره برداري از اين مجموعه ورزشي فاخر خواهيم بود.وي ادامه خاطرنشان کرد:اين فضاي ورزشي بالغ بر 12 هزار متر مربع با بهترين کيفيت و براي تمام رده هاي سني اعم از آقايان و بانوان زير نظر متخصصين ورزشي در شهر جزو يکي از امکانات بالقوه شهر محسوب خواهد شد.مهندس ملکي تصريح کرد :با راه اندازي اين مجموعه حدود 300 فرصت شغلي توسط سرمايه گذار ايجاد مي گردد که خود موجب فخر و مباهات است.


 عضويت شهرداري گرگان در اتحاديه جهاني شهرها و دولت‌هاي محلي 

 گرگان-قهرمان

شهردار گرگان از عضويت گرگان در اتحاديه جهاني شهرها و دولت‌هاي محلي خبر داد و گفت:تهران و تبريز نيز از ايران به عضويت اين اتحاديه در آمدند.عبدالرضا دادبود از عضويت گرگان در اتحاديه جهاني شهرها و دولت‌هاي محلي خبر داد و اظهار کرد:«يو سي ال جي» يک سازمان جهاني است که مخفف شهرها و شهرداري‌هاي متحد است و اين سازمان بيش از 190 عضو دارد که از همه قاره‌هاي جهان هستند.وي تاکيد کرد: اهداف اين سازمان اين است که شبکه‌اي از شهرهاي جهان ايجاد کند که توسعه پايدار را در وسعت محلي پيگيري مي‌کند و از طريق آموزش يا برگزاري مسابقات در اين مسير حرکت مي‌کند.

شهردار گرگان گفت: از کشور ايران تهران، تبريز و گرگان عضو اين مجموعه هستند و عضويت در اين مجموعه براي شهرداري گرگان يک دستاورد تاريخي است.دادبود بيان کرد: شهرداري گرگان اين ظرفيت را دارد که در عرصه جهاني مطرح شود و عضويت در يو سي ال جي مي‌تواند رسيدن به اين هدف را هموارتر کند.وي متذکر شد: دفتر مرکزي اين مجموعه در شهر بارسلونا است و و هر چند سال يکبار اعضا مي‌توانند رئيس را انتخاب کنند.گفتني است، اين عضويت در ادامه تلاش‌ها و اقدامات شهرداري گرگان در راستاي توسعه روابط و مناسبات بين‌المللي براي شهر گرگان انجام شده است.


 يادداشت 

ن والقلم و مايسطرون؛

سوگند به قلم و آنچه مينويسد

قسم به قلم آنگاه که تاريخ را وام دار خويش نمود و سوگند بر پهنه گيتي آنگاه که به توان قلم جاودانه ماند.

در زير آسمان سوزان ، مردي از تبار يقين وباور،فرود ميايد نوري از دل خورشيد تا بخواند آيه‌اي از نفس مراد بر جان مريد (الذي علم بالقلم )

و چه زيبا معمار هستي بر طاق نيلوفري گرد رنگين کمان مي‌افکند و ماه مي درخشد تا بهره گيرند عقلا و فرزانگان و کاتبان از برافراشته آسمان و گنبد زرين و طاق چل ستون و ستون‌هاي تخت جمشيد برپهنه کشور متمدن و نامدار ايران از کوه بيستون تا مسجد گوهرشاد ، از باغ فين تا بازار وکيل ازفلک الافلاک تا قلعه الموت و ميرسد سواري خسته تا لختي بياسايد در کاروانسراي شاه عباسي در ضلع جنوب شرق ميداني به همين نام در مسير جاده ابريشم و شاهراه ارتباطي شرق به غرب ايران و قلم مي‌نگارد تا روزي که فرزندان اين خاک آشنا گردند بر تاريخ و فرهنگ غني کشورشان.

قلم مي‌لغزد در دست آناني که براي اعتبار آن ارزش قائلند و تاريخ کهن اين مرز و بوم جاودان مي‌ماند.

در خصوص اهميت قلم و فرهنگ در ايران باستان، شکل گرفتن فرهنگ ايران را مي توان در فرهنگ مردمان کوچ روي آريايي و پادشاهي ماد تا دوران صفوي جستجو کرد. خاندان‌هاي کهن ايراني براي زنده نگه داشتن و احياي فرهنگ کشور کوشش ميکردند. انسانها از هزاران سال پيش براي گذراندن شب‌هاي طولاني و پر حادثه شان دور آتش جمع ميشدند و نقالان و سالخوردگان و بزرگان قبيله به داستان گويي و تعريف حکايات ميپرداختند.

به خصوص در کاروانسراها پيرواني بودند که براي رفع خستگي مسافراني که مدتي کوتاه اقامت داشتند شب‌ها حکاياتي تعريف
مي کردند که خستگي راه را ازتنشان ميگرفت.از اين رو کاروانسراها که محل آمد و شد مردم از قبايل و از اقشار مختلف بودند به نوعي يک مرکز فرهنگي و فکري محسوب مي‌شدند.

در دوران صفويه که عصر شکوفايي نبوغ و شهرسازي در ايران است و ايرانيان در هنر و صنعت و معماري پيشرفت شتاباني داشتند شاه عباس صفوي دستور ساخت هزار کاروانسرا در سراسر کشور مي‌دهد که از آنها در حال حاضر تعداد 54 کاروانسرا باقي مانده است.سبک ساخت کاروانسراهاي عباسي متحد الشکل هستند.البته ممکن است هنگام بازسازي بعضي دستخوش تغيير شده باشند.دروازه کاروانسرا با معماري بسيار زيبا و ظريف اما در نهايت استحکام پس از آن در يک فضاي سرپوشيده با طاق جناغي مانند است. داخل کاروانسراهاي شاه عباسي به شيوه معروف چهار ايواني و با آجر ساخته شده است. کاروانسراي شاه عباسي شهر کرج در زمان صفويه به دليل بودن در جاده ابريشم که شاه راه ارتباطي شرق به غرب بوده بسيار حايز اهمييت بوده است.

مساحت کل اين بنا بيش از سه هزار متر مربع و شامل بيست و يک حجره ايوان دار است که جلوه مهندسي و يا به بياني معماري کهن را به تصوير مي‌نشاند شايد آن روزها دغدغه مردان جز سحر خيزي و نان سفره ي خانه نبود و شبها و شب چره هاي دوستانه، وآيا اين سبک و سياق و اين همه ظرافت در ساخت، تدبيري از چه مي گرفت؟ آنچه که امروز نام کاربري بخود مي‌گيرد در اين کاروانسرا به عينه مشاهده مي‎گردد جايي براي آموختن جايي براي فن و آموزش نظامي ،جايي براي گفتن و خطي براي ماندن است.

افسانه‎ها و حکايات براي ماندگاري نگارش شده اند چرا که بيان، کهنه و فراموش مي‌شود اما خط ماندني است، بناهاي تاريخي مانند کاروانسراها نيز براي بقاي فرهنگ و هنر نياز به نگهداري و مرمت دارند. هر چند که کاروانسراي شاه عباسي کرج در سال‌هاي گذشته به دست مهندسان مرمت و بازسازي شده است اما اکنون به علت بارش‌ها و نفوذ رطوبت در حال تخريب است که يکي از دغدغه هاي ما را به همراه دارد زيرا تاريخ معماري برگرفته از تمدني است که از غار نشينان تا چادرنشينان و کاروانسرا‌نشينان تا برج نشينان امروز مديون آنند .اين بناهاي تاريخي شعرا و حکما و بازرگانان بسياري به خود ديده است اينان ميراث اين خاک را با خود به افلاک برده‌اند.

و صد افسوس که با شرايط تخريب‌هاي فعلي براي نسل آينده فقط تلي از خاک ميماند و اين اتفاق باعث مي‌شود نسل‌هاي آينده، معماري غني ايراني را تنها در چند تصوير در کتب معماري ببينند و صد افسوس و دريغ که ما همانانيم که امروز قدر اين زيبايي‌ها را در کاغذ پاره هاي رنگين گم کرده‌ايم .

اينجانب از سوي خود وتمامي همکارانم در رسالتي که بر دوش داريم برآنيم تا در اين روز بزرگ بر قلم سوگند ياد کرده و چون نگهبانان مرزهاي سرزمين آباء و اجداديمان از وجب به وجب بناهاي تاريخي حراست نموده تا آيندگان بدانند که خاک کيمياست...

آنان که خاک را بنظر کيميا کنند

آيا بود که گوشه چشمي بما کنند

در پايان ضمن عرض ارادت به مردم و شهروندان محترم استان البرز از حسن توجه مسئولين به بناهاي تاريخي کمال سپاس و تشکررا داشته و آماده ايم تا دوش به دوش تمامي عزيزان در عمران و آباداني خاک زرين گون البرز تلاش و کوشش نماييم.

اميررضا کاظميني

مدرس دانشگاه و مدير روابط عمومي سازمان نظام مهندسي ساختمان استان البرز


 ميز خبر 

 فرماندار فيروزکوه:

جهش توليد و اشتغال با جذب سرمايه گذار در فيروزکوه محقق مي‌شود

فيروزکوه-اميرحسين صادقعلي

فرماندار فيروزکوه گفت:جهش توليد و اشتغال پايدار با جذب سرمايه گذار در فيروزکوه محقق مي‌شود.

به گزارش خبرنگارآفرينش، مهدي يوسفي جماراني در جلسه کارگروه اقتصاد، اشتغال و سرمايه گذاري فيروزکوه با حضور اعضا و سرمايه گذاران در محل فرمانداري برگزار شد اظهار داشت: جهش توليد و اشتغال پايدار بدون حضور سرمايه گذاران بخش خصوصي و کارآفرينان محقق نمي‌شود و دستگاه‌هاي اجرايي مي‌بايست روان سازي کارها را در جهت جذب سرمايه گذاران با هدف رونق کسب و کار و اشتغال پايدار در دستور کار قرار دهند.

يوسفي جماراني گفت: يکي از سياست‌هاي اصلي دولت در شهرستان فيروزکوه فراهم کردن بسترهاي مناسب سرمايه گذاري و استقبال از طرح‌هاي اشتغال زا با هدف رونق اقتصادي منطقه است.

وي افزود:فيروزکوه از ظرفيت و پتانسيل‌هاي متعددي در صنعت، کشاورزي، گردشگري برخوردار است که سرمايه گذاري در اين بخش‌ها به ايجاد اشتغال پايدار مي‌انجامد.

فرماندار شهرستان فيروزکوه با بيان اينکه هدف از برگزاري اين کار گروه بررسي طرح‌هاي سرمايه گذاري با هدف ارائه مجوزهاي همکاري و پشتيباني لازم است، افزود: ايجاد اشتغال پايدار و تحقق جهش توليد بدون همکاري دولت و بخش خصوصي امکان‌پذير نيست و در همين راستا بايد راه را براي واگذاري‌ها و مشارکت بخش خصوصي و سرمايه گذاري باز کنيم.

وي اظهار داشت: دولت براي ايجاد اشتغال پايدار به سرمايه گذاري نگاه ويژه دارد و بي ترديد دولت به تنهايي و بدون حضور فعالان بخش خصوصي ظرفيت ايجاد اشتغال و رونق توليد را ندارد.

مدير کل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي آذربايجان شرقي:

برگزاري تورهاي ارزان گردشگري در تبريز

تبريز-توفيقي

مدير کل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي آذربايجان شرقي از برگزاري تورهاي ارزان گردشگري (فم تور ) در تبريز خبر داد.

احمد حمزه زاده با اشاره به لزوم برگزاري فم تورهاي گردشگري در راستاي توسعه اين صنعت پويا در استان، ادامه داد: برگزاري فم تورهاي گردشگري بهترين راهکاريست که کشورهاي برتر در حوزه گردشگري در راستاي توسعه اين صنعت به کار برده اند، به همين منظور با برگزاري فم تورها در استان و بهره‌مندي از توان بخش خصوصي و ظرفيت هاي موجود استان در حوزه گردشگري مي توان بستر مناسب براي توسعه اين صنعت را فراهم کرد.

وي نقش اتاق بازرگاني تبريز را در تحقق اين هدف مهم و موثر عنوان کرد و گفت: «با مشارکت همه جانبه سازمان‌ها، نهادها و همچنين اتاق بازرگاني تبريز شاهد تحقق اين هدف و تقويت زيرساخت هاي گردشگري منطقه خواهيم بود.»

حمزه زاده با اشاره به اينکه اختصاص جوايز صادراتي به آژانس هاي مسافرتي فعال در حوزه گردشگري از ديگر اقدامات موثر در اين امر خواهد بود، ادامه داد:با اختصاص جوايز صادراتي به تورهاي ورودي خارجي به مقصد تبريز توسط آژانس‌هاي فعال در اين زمينه، فرصت مناسب را براي حضور گردشگران خارجي در منطقه فراهم سازيم، همچنين با توجه به ظرفيت‌هاي موجود ميتوانيم در حوزه صدور ويزاي فرودگاهي در بين فرودگاه هاي بين المللي منطقه به عنوان فرودگاه هاب به ارائه خدمات بپردازيم.

شهرام دبيري رئيس شوراي اسلامي شهر تبريز نيز در اين ديدار با تاکيد بر لزوم رعايت بهداشت و افزايش نظارت ها در دوران پسا کرونا بر عملکرد مراکز گردشگري منطقه، ادامه داد: در راستاي توسعه گردشگري منطقه مي‌بايست رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي در اولويت تمام سازمان‌هاي مرتبط و همين طور اماکن و جاذبه هاي گردشگري تبريز و استان باشد، همچنين در راستاي فراهم سازي فضاي مناسب و جذاب براي گردشگران ايجاد موزه ها، آمفي تئاتر و ...بايد در دستور کار قرار گيرد.

معاون بهره برداري ذوب آهن اصفهان:

آمادگي ذوب‌آهن براي تأمين ريل قطاراصفهان - تهران

معاون بهره برداري ذوب آهن اصفهان با بيان اين که براي تأمين ريل پروژه قطار سريع السير اصفهان_تهران اعلام آمادگي کرده ايم، گفت: اولويت نخست ذوب آهن اصفهان، تأمين ريل داخل کشور است، اما بعد از تأمين تعهدات داخل، به طور 100 درصد صادرات ريل خواهيم داشت.

مهرداد تولائيان، اظهار کرد: در سال جاري مجموعه ذوب آهن اصفهان ماهيانه بين 7 تا 10 هزار تن ريل توليد کرده و امکان توليد سالانه 200 هزار تن ريل را دارد.وي با تأکيد بر اين که آنچه به عنوان ريل راه آهن با استانداردهاي جديد توليد مي شود اکنون در انحصار اين شرکت است، گفت: به غير از قراردادهاي موجود ذوب آهن اصفهان با شرکت زيرساخت، طي قراردادي با قرارگاه خاتم النبياء(ص) تأمين ريل مورد نياز خطوط راه آهن چابهار_زاهدان در دستور کار اين مجموعه است.

معاون بهره برداري ذوب آهن اصفهان درباره اين که آيا ذوب آهن اصفهان تأمين ريل قطار سريع السير اصفهان_تهران را انجام خواهد داد، گفت: براي تأمين ريل پروژه قطار سريع السير اصفهان_تهران اعلام آمادگي کرده ايم.


 تريبون  

 مديرعامل شرکت آب و فاضلاب خوي :

مشکلي بابت تامين آب شرب خوي در تابستان وجود ندارد

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب خوي گفت: آماده يک تابستان سخت هستيم و هيچ مشکلي از بابت تامين آب شرب در اين شهرستان وجود ندارد.

يداله سلطاني در گفت و گو با ايسنا افزود: باوجود شيوع ويروس کرونا و افزايش ميزان مصرف آب، پرسنل شرکت آب و فاضلاب در آمادگي کامل براي ارائه خدمات و تامين آب شرب مورد نياز مردم قرار دارند.

وي با اشاره به آخرين وضعيت مصرف آب در شهرستان خوي با توجه به شيوع ويروس کرونا اظهار کرد: در شهرستان خوي هميشه تجهيزات براي فصل گرما در آمادگي قرار دارند و با وجود توام شدن شيوع کرونا با فصل گرما، نگراني خاصي در اين زمينه وجود نداشته و پيش بيني هاي لازم در اين خصوص انجام شده است.

وي افزود: در حال حاضر با توجه به مسايل به وجودآمده در بحث شيوع کرونا، مردم آب بيشتري را مصرف مي‌کنند و در اين زمينه با رشد 35 درصدي مصرف آب مواجه شده‌ايم که اين ميزان رشد، طبيعي و قابل پيش بيني بود.

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب خوي با بيان اينکه در حال حاضر مشکلي در بحث تامين آب مورد نياز مردم وجود ندارد، تصريح کرد: در اين زمينه ممکن است مشکلات اجتناب‌ناپذير و جزيي مانند شکستگي خطوط را شاهد باشيم اما اين مسايل روزمره هستند و جاي نگراني نيست.


 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي