جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1386/08/14 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - دوشنبه(شهادت امام جعفرصادق(ع) را تسليت مي گوييم) نسخه شماره 2900

حسن رودباريان دروازه بان تيم پرسپوليس :
براي افت واعظي دعا نمي کنم

فيروز کريمي سرمربي جديد استقلا ل:
هيچ قولي براي قهرماني استقلال نداده ام


تغذيه در ورزش خواص ميوه جات و سبزيجات
تهيه و تنظيم: سيدجمال عزيزيکارشناس ارشد زراعت
امير قلعه نوعي :
ما در جناح بندي هاي فوتبال گرفتار شديم


كوتاه و خواندني سوت پايان ودقيقه 90


  حسن رودباريان دروازه بان تيم پرسپوليس :
 براي افت واعظي دعا نمي کنم 

 حسن رودباريان با مهدي واعظي براي قرار گرفتن در درون دروازه تيم پرسپوليس رقابت نزديکي دارند ، ضمن اينکه به جمع اين دو نفر فرشيد کريمي را نيز اضافه کرد .
در اين خصوص حسن رودباريان  دروازه بان سرخپوشان درخصوص نيمکت نشيني خود گفت: در صورت تداوم نيمکت نشيني، پيراهن تيم ملي را از دست مي دهم. وي در مورد دليل اصلي نيمکت نشيني خود گفت : نمي توانم در اين مورد حرفي بزنم چون کادر فني هرچه صلاح بداند، عمل مي کند. چندين ديدار روي نيمکت بودم و در شرايط بازي قرار نگرفته بودم. پس از رهايي از نيمکت نشيني، در چند بازي گذشته که به ميدان آمدم، گل هايي که خوردم از اشتباهاتم بود.  وي در مورد مهدي واعظي افزود : واقعا دروازه بان بسيار خوب و خوش فکري است. او نشان داده در اين فصل دوست دارد که به حقش در فوتبال ملي برسد.  رودباريان در خصوص اينکه آيا در اين ارتباط با قطبي صحبتي انجام داده است يا خير ، گفت : در زمينه فوتبال صحبت هايي را انجام داده ام; اما کادر فني تصميم گيرنده نهايي براي انتخاب بازيکنان است. بايد تابع خواسته آنها باشيم.  وردباريان در پايان تاکيد کرد : مطمئن باشيد براي قرار گرفتن در ترکيب ثابت، هرگز براي براي افت واعظي دعا نمي کنم چرا که با وجود رقابت نزديک، دوستان خوبي براي همديگر هستيم. 


  فيروز کريمي سرمربي جديد استقلا ل:
  هيچ قولي براي قهرماني استقلال نداده ام  

فيروز کريمي سرمربي جديد استقلا ل پس ازجانشيني ناصر حجازي گفت قولي مبني بر قهرماني تيم فوتبال اين باشگاه در ليگ برتر ندادم.
وي افزود: البته اگر فکر مي کردم که بااستقلال تهران موفق نمي شوم،هيچوقت به نشست هيات مديره نمي امدم.
وي ادامه داد : هيچ قولي براي قهرماني نداده ام پنج بازي تا پايان نيم فصل باقيمانده و نيم فصل دوم هم در پيش است،نمي توان پيشگويي کرد ،من تمام سعي و توان خود را براي موفقيت استقلال تهران بکار مي گيرم.
وي درباره جداشدنش از استقلال اهواز گفت: دوستي من با شفيع زاده بالاتر از اين حرفهاست ، ولي به دليل مشکلات خانوادگي که دارم به تهران امدم وحتي مرخصي درازمدت هم از مسوولان استقلال اهواز گرفته بودم ، اما ديگر نمي توانم براي مربيگري از تهران خارج شوم.
وي گفت:به لحاظ حقوقي مشکلي براي جدايي از استقلال اهواز ندارم با شفيع زاده صحبت کردم و خودش در جريان امور است و امروز شرايط بگونه اي است که نمي توانم از تهران دور باشم. وي درباره گفت و گوي خود با اعضاي هيات مديره استقلال تهران گفت : من صحبت ها را با اعضاي هيات مديره کردم وچه بهتر که اگر نقل و انتقالي انجام مي شود در داخل خانواده استقلال باشد و پاي تيم ديگري به ميان نيايد.
وي ادامه داد : مجموعه استقلال تهران داراي پتانسيل و قدرت بالايي است و من مطمئن هستم که اين قدرت به موفقيت ختم مي شود.


  تغذيه در ورزش خواص ميوه جات و سبزيجات 
 تهيه و تنظيم: سيدجمال عزيزيکارشناس ارشد زراعت

کارشناس ارشد زراعت
امروزه در جهان ورزش بسياري از ورزشکاران براي بهره گيري از تمام توان و نيروي خود از داروهاي مکمل استفاده مي کنند و اين در حالي است که ميوه و سبزيجات اثرات موثر و مفيدي در بر دارد که اکثر ورزشکاران از آن اطلاع کامل و کافي ندارند .
در اين راستا بايد گفت ; از زمان هاي قديم مردم به منافع و خاصيت هاي ميوه جات و سبزيجات کم و بيش آشنا گرديده اما آنطور که بايد و شايد پي به اهميت و خواص آن نبرده بوده اند. 
اين هداياي پرارزش که مواد خود را از هوا، آب و زمين گرفته و با اشعه خورشيد پرورش يافته در اختيار بشر قرار گرفته است. ميوه جات و سيزيجات داراي املاح معدني از قبيل آهن، کلسيم، منيزيم، منگنز، روي، نيکل، برم، فلوئور و اسيدهاي آلي، سلولز، پکتين و تانن و ويتامين ها است که براي سلامت بدن ضرورت دارد و کمبود هر يک از آنها در بدن آشفتگي هايي ايجاد مي نمايد. 
ميوه جات در حدود 80 تا 95 درصد آب دارند و مواد چربي در آنها خيلي کم است اغلب حالت قليايي دارند و اسيدهاي بدن را خنثي مي نمايد و باعث مي گردد جوش هاي صورت برطرف شود، پوست با طراوت و حالت نشاط و شادي در انسان ايجاد گردد. قند ميوه جات از نوع گلوکز و لوولز بوده و داراي شيريني مطبوع و سودمند براي کبد و نافع براي قلب است و اين قند طبيعي با جذب مستقيم و فوري در بدن و با سوختن در بافت ها، انرژي مورد احتياج را تامين مي کند ولي قند کارخانه که با حرارت زياد و اضافه شدن مواد شيميايي تهيه مي گردد از صورت طبيعي خارج شده، ويتامين ها و املاح خود را از دست مي دهد و در نتيجه به يک ماده مضر براي بدن تبديل مي گردد. کلروفيل (سبزينه گياهي) فراوان در سبزيجات نيز روي قلب و عروق اثر مي کند و آنها را سالم نگه مي دارد و پوست ميوه جات و سبزيجات علاوه بر ويتامين هاي فراوان داراي سلولز است که باعث تحريک و تقويت حرکات دودي روده مي شود و عمل دفع را آسان مي کند. 
ميوه جات و سبزيجات خام و طبيعي و تازه براي بيماري هاي دستگاه گوارش، کم اشتهايي، يبوست و ناراحتي کليه و دفع سنگ هاي مجاري ادرار، اگزما، چاقي،  زيادي فشارخون، تصلب شرائين، نارسائي هاي قلبي و غيره مفيد و شفادهنده اند و از طرفي ميوه جات لذيذ، خوش طعم و بهتر از هرچيز رفع تشنگي را مي نمايد و به همين جهت خام گياهخواران احتياجي چندان به نوشابه ندارند. هرگونه آب و هوا که در نقاط مختلف دنيا وجود دارد در ايران مي توان يافت. آب و هواي سيبري در آذربايجان، آب و هواي صحراي عربستان در کوير لوت، آب و هواي مرطوب هندوستان در گيلان، آب و هواي گرم استوايي در بندرعباس، آب و هواي کوهستاني در همدان و تهران و آب و هواي معتدل در اصفهان و شيراز و به همين ترتيب در شهرها و نقاط ديگر از اين رو به ندرت مي توان کشوري را با ايران قابل قياس دانست بنابراين استعداد پرورش همه نوع ميوه و سبزي و درختان جنگلي در آن موجود است و بهترين ميوه ها و سبزيجات و ديگر مواد غذايي با طعم بسيار مطبوع و بي نظير و با فراواني در اين سرزمين زيبا و کم نظير بدست مي آيد.  


  امير قلعه نوعي :
 ما در جناح بندي هاي فوتبال گرفتار شديم 

امير قلعه نوعي سرمربي سابق تيم ملي و استقلال حالا بيش از هر زمان ديگري به آبي پوشان نزديک شده است .
قلعه نوعي برنامه هاي خود را به هيات مديره باشگاه استقلال داده و شايعه حضورش به عنوان سرمربي استقلال بر سر زبان ها مي باشد.
وي در اين خصوص گفت : در حال حاضر تمام ذهنم معطوف به کلاس هاي مربيگري است و تا پايان اين کلاس ها با هيچ باشگاهي مذاکره نخواهم کرد. در حال حاضر نيز هيچ پيشنهادي به من نشده است و قرار نيست به تيم خاصي بروم. اين روزها بر سر نخواستن قلعه نوعي دعواست. تا زمان پايان کلاس هاي مربيگري هر گونه بحثي در مورد حضور من در استقلال يا باشگاه ديگري منتفي است. چرا که من تصميم گيري در مورد آينده کاري ام را به پس از خاتمه اين دوره  موکول کرده ام. 
وي افزود : چندين ماه است که در مورد استقلال صحبتي نکرده ام، با اين حال هزاران اتهام به من زده اند که من اين بدگويان را به خدا واگذار مي کنم و حداقل ترجيح مي دهم تا در مورد استقلال وارد بحث فني نشوم. 
قلعه نوعي که به نظر مي رسد کارش در تيم ملي ايران نيز پايان يافته است در اين مورد نيز گلايه هايي دارد و مي گويد: تصور مي کنم به کادر فني ايراني تيم ملي کم لطفي شد. زمان بسياري از آن موقع نمي گذرد که بلاژويچ با امکاناتي بسيار بهتر از ما و همچنين توان انگيزشي بالاتر بازيکنانش از بحرين سه گل دريافت کرد و پس از او نيز برانکو نتوانست تيم ملي را در جام جهاني به مقصود برساند. در آن شرايط و زماني که تيم ملي بدترين وضعيت را داشت من به همراه همکاران ايراني ام تيم ملي را تحويل گرفتيم و تا پايان کارمان به غير از بازي مقابل مکزيک در هيچ ديدار رسمي تيم ايران شکست نخورد. ما در جام ملت هاي آسيا نيز بي شکست مانديم و در مقابل کره نيز تنها با يک پنالتي مغلوب شديم. آيا يک ضربه پنالتي محک مناسبي براي موفقيت يا شکست کادر فني بود؟ 
وي ادامه داد: تصور مي کنم کارشناسان بايد وضعيت تيم ملي را از زماني که تحويل کادر فني ايراني شد تا زمان بازي با کره جنوبي در جام ملت هاي آسيا مورد بررسي منصفانه قرار دهند. تيم ما توانست در عرض چهار روز و طي مسافتي نزديک به بيست هزار کيلومتر امتيازات لازم را به دست آورد و به جام ملت ها برود. معتقدم کارنامه اين تيم بسيار موفق بوده است. 
قلعه نوعي افزود: تصور مي کنم ما در جناح  بندي هاي فوتبال گرفتار شديم و در ميان بازي هاي بسياري که وجود دارد با ما نيز بازي شد. با اين حال به خاطر ايران و مردم ايران و کمک به شکل گيري فوتبال به تيم ملي آمدم و اکنون نيز از اين تيم خواهم رفت. در هر صورت مهم تيم ملي ايران است و امثال امير قلعه نوعي ها مي آيند و مي روند.   


 كوتاه و خواندني سوت پايان ودقيقه 90 


 شيث محروم شد

به دنبال اخراج موقت شيث رضايي از ترکيب ثابت تيم پرسپوليس ، کميته انضباطي اين باشگاه تشکيل جلسه داد و اين بازيکن ضمن متحمل شدن جريمه 5 ميليون توماني از همراهي اين تيم در 2 بازي آينده محروم شد. 
گفتني است که کميته انضباطي باشگاه پرسپوليس عصر در خصوص رسيدگي به پرونده شيث رضايي که در ارتباط با مصاحبه هاي وي و خدشه دار شدن موقعيت باشگاه در رسانه هاي عمومي شده بود ، راي خود را صادر کرد. 
براساس اين حکم که پس از استماع گزارش ها و دفاعيات شيث رضايي صادر شد، اين بازيکن به پرداخت 5ميليون تومان جريمه نقدي و محروميت از دو بازي از تاريخ ابلاغ حکم محکوم شد.
به اين ترتيب اين بازيکن در بازي هاي هفته سيزدهم و چهاردهم تيم پرسپوليس برابر تيم هاي شيرين فراز و سايپا غايب خواهد بود.

بليت بازي پرسپوليس - شيرين فراز صبح پنجشنبه فروخته مي شود 

هيات فوتبال استان کرمانشاه اعلام کرد بليت مسابقه تيم هاي شيرين فراز کرمانشاه و پرسپوليس تهران از ساعت   8 صبح پنجشنبه به فروش مي رسد. 
گفتني است که بهاي بليت اين بازي   10 هزار ريال است که در ورزشگاه آزادي کرمانشاه به فروش خواهد رسيد. 
ديدار تيم هاي پرسپوليس تهران و شيرين فراز کرمانشاه از هفته سيزدهم مسابقات فوتبال قهرماني باشگاه هاي برتر ايران ساعت   15 روز پنجشنبه هفته جاري در ورزشگاه آزادي کرمانشاه برگزار مي شود. 
 
افشين قطبي سرمربي تيم پرسپوليس : 
هنوز درباره رضايي تصميم نگرفته ام 

افشين قطبي سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس تهران درخصوص راي کميته انضباطي در ارتباط با محروميت دو جلسه اي شيث رضايي گفت: با وجود اعلام راي کميته انظباطي باشگاه، تاکنون تصميمي درباره بازگشت رضايي به ترکيب نگرفته ام. 
وي در مورد بازي با شيرين فراز گفت : تاکنون هيج فيلمي از بازي هاي شيرين فراز را تماشا نکرده ام; اما چند فيلم از بازي هاي اين تيم را در اختيار دارم و به زودي خيلي خوب نماينده کرمانشاهي را آناليز خواهم کرد. 
 
حميد استيلي مربي تيم پرسپوليس : 
رفاقت من و قطبي راز موفقيت پرسپوليس است 

حميد استيلي مربي تيم فوتبال پرسپوليس تهران درخصوص دلايل موفقيت اين تيم گفت: همکاري و همدلي در پرسپوليس عامل ثبات و موفقيت تيم بوده است. 
وي افزود : خوشبختانه پرسپوليس شخصيت تيمي بسيار خوبي پيدا کرده است و توان روحي ناشي از همدلي بين کادر فني و بازيکنان سبب شده است تا بازي هاي خوبي انجام دهيم و در نتيجه گيري نيز موفق باشيم. به همين دليل است که پرسپوليس حتي در روزهايي که بد بازي مي کند، نتيجه مي گيرد. به عنوان مثال مي پذيرم ما در مقابل مس کرمان بازي خوبي انجام نداديم اما، توانستيم سه امتياز بازي را به دست آوريم و اين نشان مي دهد که پرسپوليس شخصيت يک تيم پيروز را به دست آورده است.  وي ادامه داد: وضعيت تيم بسيار مناسب است و بازيکن مصدومي نداريم. از نظر فيزيکي و روحي در عالي ترين وضعيت قرار داريم و براي موفقيت در ديدارهاي آينده آماده مي شويم. 
استيلي ادامه داد: در ابتداي حضور افشين قطبي در پرسپوليس عنوان مي شد که من با وي دچار مشکل مي شوم اما، بايد عنوان کنم که هر دوي ما در تفاهم کامل به کارمان ادامه مي دهيم و تمام فکرمان حرکت رو به جلوي پرسپوليس است. در کادر فني جايگاه هر کسي مشخص است و قطبي به عنوان سرمربي من به عنوان مربي و ساير اعضاي کادر فني تمامي وظايف شان را به خوبي مي دانند. زماني که يک تيم دوازده هفته موفق مي شود، درصدر جدول باقي بماند نشان مي دهد که اتفاقات خوبي در اين تيم رخ داده است و اطمينان دارم که با فضاي دوستانه اي که وجود دارد اين وضعيت ادامه پيدا مي کند. پرسپوليس اکنون به يک تيم برنده تبديل شده است و اميدواريم اين وضعيت ادامه پيدا کند. 
 
پژمان نوري مدافع تيم پرسپوليس : 
حالا حق اشتباه نداريم

پژمان نوري مدافع تيم فوتبال پرسپوليس تهران درخصوص پيروزي تيمش مقابل مس کرمان گفت: خوشحالم که مقابل مس برنده بازي بوديم; اما شخصا بدترين بازي را انجام دادم. 
وي افزود : بازي بسيار دشواري بود، چون حريف در خط حمله بازيکنان خطرناکي داشت که مترصد گلزني بودند.  وي ادامه داد: نفرات ما پس از مواجهه با دفاع حريف، از تجربه خود خيلي خوب استفاده کردند و در نقاط مختلف توپ و ميدان را در اختيار گرفتند. 
مدافع چپ پاي پرسپوليس با اشاره به عملکرد خود تصريح کرد: نمي خواهم کسي در رابطه با بازي کردن من نظر بدهد، البته معتقدم مقابل مس بدترين نمايش خود در سال هاي اخير را ارائه کردم.  نوري افزود: خوشحالم که برنده بازي بوديم; اما نبايد فراموش کنيم که در ديدارهاي بعدي بازي هاي بسيار سخت تري پيش رو داشته و حق اشتباه نداريم. 

سپهر حيدري مدافع تيم پرسپوليس: 
پاسخ محکمي به مخالفان داديم

سپهر حيدري مدافع تيم فوتبال پرسپوليس تهران درخصوص پيروزي تيمش مقابل مس کرمان گفت: تيم فرهاد کاظمي بدون هيچ ستاره اي ما را اذيت کرد. 
وي افزود: يکي از بازي هاي دشوار ليگ را پشت سر گذاشتيم و حريف بسيار ما را آزار داد. 
وي ادامه داد: بازيکنان تيم بدون ستاره مس کرمان در همه نقاط زمين، نفرات ما را تحت فشار قرار دادند، اما به 3 امتياز نياز داشتيم و در پايان با برتري ميدان را ترک کرديم. 
حيدري خاطر نشان کرد: تعويض محمد نصرتي در خط دفاع کاملا فني بود تا تاکتيک تيم ما رو به جلو شود. غير از دو اشتباه، در ديگر صحنه ها عملکرد خوبي در خط دفاعي داشتيم.  وي با اشاره به نقش مهدي واعظي در کسب اين پيروزي تاکيد کرد: در 2 صحنه واعظي بسيار عالي کار کرد و چند موقعيت تک به تک را از بازيکنان مس کرمان گرفت. پرسپوليس در اين فصل بهترين دروازه بانان ايران را دارد که هر کدام براي خود وزنه اي سنگين هستند.  حيدري در پايان تصريح کرد: با اين پيروزي پاسخ محکمي به مخالفان پرسپوليس داده و با اقتدار به صدر نشيني در ليگ برتر ادامه داديم. 


فيروز کريمي سرمربي استقلال تهران ;
 حجازي مدير فني
فيروز کريمي به عنوان سرمربي تيم فوتبال استقلال تهران معرفي شد.
 هاشم ساعدي عصر ديروز با حضور در ميان خبرنگاران حاضر در محل دفتر باشگاه استقلال با اعلام مطلب بالا افزود: اعضاي هيات مديره باشگاه استقلال انتخاب سرمربي را به عهده مدير عامل گذاشتند که علي فتح الله زاده نيز فيروز کريمي را به عنوان سرمربي تيم فوتبال استقلال تهران معرفي کرد.
سخنگوي باشگاه استقلال تهران افزود : ناصر حجازي نيز به عنوان مديرفني تيم فوتبال استقلال تهران مشغول به کار خواهد شد. پيش ازاين ناصر حجازي سرمربي تيم فوتبال استقلال تهران بود که به دليل کسب نتايج ضعيف از سوي هيات مديره تغيير يافت.

تمرينات استقلا ل ده روز بدون تماشاگر

 هواداران تيم فوتبال استقلال تهران به مدت 10 روز حق حضور در محل تمرين اين تيم را ندارند.
    تمرين عصرديروز تيم فوتبال استقلال تهران در ورزشگاه شيرودي و پشت درهاي بسته برگزار شد.
بيش از 700 هوادار که خواهان حضور در تمرين تيم بودند پشت درهاي بسته شيرودي ماندند.
جلوگيري از حضور اين هواداران بدون اطلاع قبلي، ناراحتي آنها را در پي داشت.
در محل تمرين استقلال عنوان شد تمرينات اين تيم 10 روز پشت درهاي بسته برگزار خواهد شد. مسئولان ورزشگاه حتي با وساطت اصغر حاجيلو نيز اجازه ندادند تماشاگران در ورزشگاه حاضر شوند. اين تمرين درغياب ناصرحجازي برگزارشد. صمد مرفاوي نيز با تاخير 30 دقيقه در محل تمرين حاضر شد. فرهاد مجيدي مانند تمرين صبح غايب بود، ضمن اينکه امير حسين صادقي نيز به دليل کسالت تمرين را زودتر ترک کرد.
 
 سپاهان - پاس همدان ; دوم آذر

سازمان ليگ فدراسيون فوتبال تاريخ يکي از ديدارهاي معوقه تيم سپاهان اصفهان را مشخص کرد. 
گفتني است که  تيم سپاهان پس از برگزاري بازي برگشت فينال مقابل حريف ژاپني که در تاريخ 23 آبان برگزار مي شود، بايد خود را براي مسابقه هفته چهاردهم ليگ برتر مقابل تيم برق شيراز آماده کند.  اين بازي روز 28 آبان برگزار خواهد شد.  سپاهان پس از برگزاري هفته چهاردهم در تاريخ دوم آذر و در روزي که ساير تيم ها در حال برگزاري ديدارهاي جام حذفي هستند، يکي از ديدارهاي معوقه خود را مقابل پاس همدان برگزار مي کند.  سازمان ليگ تاريخ ديگر مسابقات معوقه اين تيم را به دليل پيدا نکردن زمان مناسب براي برگزاري ديدارها، مشخص نکرده است. 

تمرين استقلال بدون حجازي 

تمرين ديروز تيم فوتبال استقلال تهران بدون حضور سرمربي و مربي در آکادمي ملي المپيک برگزار شد. 
گفتني است که تيم استقلال ديروز در آکادمي ملي المپيک در غياب ناصر حجازي و صمد مرفاوي تمرين کرد.  صادق ورمزيار، يکي از مربيان به همراه منوچهر بهمني بدنساز تيم،  استقلال را تمرين دادند.  فرهاد مجيدي در تمرين غايب بود. 

دوم ليگ دسته اول برگزار شد
شموشک و فولاد صدرنشين دسته اول

ديدارهاي هفته دوم ليگ دسته اول در شهرهاي مختلف برگزار شد.
 امروز 10 مسابقه از ليگ دسته اول در شهرهاي مختلف برگزار شد.
گروه ب:
نساجي مازندران يک - فولاد خوزستان 2
گل ها:محمد قاضي نجف، علي عابدي براي فولاد و علي فولادي براي نساجي
سپاهان نوين اصفهان صفر- شهرداري تبريز صفر
صنايع اراک يک - ماشين سازي اراک يک
علي لطيفي براي صنايع اراک و فرهاد بوستاني براي ماشين سازي
تربيت يزد -3 کوثر تهران يک
عليرضا بيک زاويه، نبي ساکي و بهنام بيرانوند براي تربيت و بهنام بخشي براي کوثر
شاهين پارس جنوبي صفر- مس رفسنجان صفر
اتکا يک - هما يک
مرتضي حاجي زاده ( پنالتي ) براي اتکا و امير سلامي بخش براي هما
گروه الف:
شموشک يک- مقاومت بسيج فارس صفر
مسعود حق جو براي شموشک
گل گهر سيرجان صفر- پيام مشهد صفر
تراکتورسازي تبريز يک- شهرداري بندر عباس صفر
اصغر رامشگر براي تراکتورسازي
کاوه زنجان -2 داماش ايرانيان 2
اسفنديار محسني و سعيد طاهري ( گل به خودي ) براي کاوه و يونس گرائيلي و شهرام هراتي براي داماش
2 مسابقه ديگر گروه الف بين تيم هاي شاهين اهواز و سرخپوشان و همچنين استيل آذين با نيروي زميني روز آينده برگزار خواهد شد.
در گروه الف تيم شموشک با 6 امتياز صدرنشين است و در گروه ب نيز تيم فولاد خوزستان با 6 امتياز در صدر قرار دارد.
 
ايران در رده پنجم برترين تيم هاي فوتسال جهان قرار گرفت 

براساس جديدترين رده بندي تيم هاي برتر فوتسال جهان ، تيم ملي فوتسال ايران با يک پله صعود نسبت به ماه قبل ميلادي در مکان پنجم قرار گرفت. 
گفتني است تيم ملي فوتسال ايران که عنوان نايب قهرماني رقابت هاي جام جهاني کوچک برزيل را بدست آورد با کسب  1608  امتياز بالاتر از تيم روسيه ايستاد. 
در اين رده بندي ، تيم هاي ژاپن ، ازبکستان، تايلند ، قرقيزستان و لبنان ديگر تيم هاي آسيايي به ترتيب در رده هاي نهم، هجدهم، نوزدهم ، سي و سوم و سي و پنجم ايستادند. 


 برگزاري مراسم افتتاحيه مسابقات پليس
کشورهاي اسلامي
 
مراسم افتتاحيه اولين دوره مسابقات ورزشي پليس کشورهاي اسلامي عصر ديروز                    برگزار شد .
در اين مراسم که در مجموعه ورزشي باشگاه پاس برگزار گرديد ، جمعي از مقامات لشگري و کشوري از جمهوري اسلامي ايران به همراه مسوولان تيم هاي خارجي شرکت کننده در اين رقابت ها حضور داشتند .
آيين افتتاحيه رقابت هاي پليس کشورهاي اسلامي با برگزاري برنامه هاي متنوع تفريحي و فرهنگي ادامه يافت و سپس مسوولان برگزاري اين مسابقات در مورد اهداف، برنامه ها و چگونگي تعاملات پليس ايران با ديگر کشورهاي اسلامي توضيحاتي را ارائه دادند.
 
آغاز رقابت هاي کاراته ، جودو و تيراندازي پليس کشورهاي اسلامي
 
اولين دوره رقابت هاي ورزشي پليس کشورهاي اسلامي از امروز رسما آغاز خواهد شد .
در روز اول اين رقابت ها ورزشکاران رشته هاي جودو ، کاراته و تيراندازي به مصاف حريفان خواهند رفت .
در مسابقات جودو سه تيم ترکيه ، سوريه و عراق به همراه سه تيم از نيروي انتظامي حضور دارند که در روز دوشنبه رقابت هاي خود را در مجموعه ورزشي پاس آغاز مي کنند. در پيکارهاي کاراته دو تيم سوريه و عراق و سه تيم از پليس کشورمان شرکت دارند . مسابقات تيراندازي نيز با حضور تيراندازان ناجا به همراه ورزشکاران ترکيه و سوريه آغاز خواهد شد .
مسابقات ورزشي پليس کشورهاي اسلامي روز سه شنبه و با آغاز رقابت هاي کشتي ادامه خواهد يافت .
 
تيم کاراته بانوان دانشگاه آزاد اسلامي صدرنشين بلامنازع ليگ برتر کشور

به گزارش روابط عمومي اداره کل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي ، در سومين هفته دور رفت ليگ برتر کاراته بانوان که با حضور 9 تيم باشگاهي از سراسر کشور در سالن شهيد کبکانيان تهران به انجام رسيد ، تيم کاراته بانوان باشگاه فرهنگي ورزشي دانشگاه آزاد اسلامي پس از پشت سر گذاشتن شش بازي و کسب 18 امتياز تيمي و 120 امتياز انفرادي ، رتبه اول ليگ برتر کشور را از آن خود نموده و تيم هاي ذوب آهن اصفهان ، هيات کاراته کرمانشاه ، غله کرمان ، فولاد مبارکه سپاهان ، هيات کاراته سپاهان ، هيات کاراته کرج ، پتروشيمي تندگويان ، هما و هيات کاراته فارش مقام هاي دوم تا نهم ليگ برتر کشور را کسب نمودند . 

مسابقات زير گروه هندبال کشور 
برتري تيم دانشگاه آزاد اسلامي اروميه 

اروميه- خبرنگار آفرينش
در روز پاياني مسابقات زير گروه ليگ برتر در گروه الف که با شرکت 6 تيم از چهارم آبان ماه در سالن ورزشي شهيد چمران اروميه برگزار شد تيم دانشگاه آزاد اسلامي اروميه توانست با نتيجه 27 بر21 تيم ورامين را شکست و عنوان تيم اول راکسب کند.
گفتني است که تيم شوراي اسلامي شهر جهرم هم 28 بر 22تربيت بدني هرمزگان را شکست داد وعنوان تيم دوم مسابقات دست يافت.
دو تيم برتر به مسابقات نيمه نهايي مسابقات هندبال زير گروه کشور راه يافتند.   

  
هفته نهم ليگ برتر بسکتبال 
دانشگاه آزاد اسلامي با حال و هواي تازه
 در برابر ذوب آهن 

هفته نهم رقابت هاي ليگ برتر بسکتبال از امروز با برگزاري شش ديدار دنبال خواهد شد و پس از بازگشت بازيکنان جوان تيم ذوب آهن از تورنمنت  مالزي، اين تيم رقابت هاي خود همراه با ساير تيم ها در ليگ برتر از سر مي گيرد. 
گفتني است که در ادامه برگزاري دهمين دوره رقابت هاي ليگ برتر بسکتبال و در مهمترين ديدار از هفته نهم تيم بيم مازندران به مصاف تيم مهرام مي رود. کاوه با پرديس متحد قزوين ديدار مي کند و آرارات در يک شهرآورد خانگي در برابر تيم صباباتري صف آرايي مي کند. 
طبق برنامه تيم دانشگاه آزاد اسلامي مقابل تيم ذوب آهن قرار مي گيرد. دانشگاه آزاد اسلامي که اين روزها پس از جذب بازيکنان خارجي حال و هواي تازه تري را تجربه مي کند به دنبال کسب بهترين بهره از غيبت 5 هفته اي ذوب آهن است. محمدرضا اکبري تنها بازيکني است که نمي تواند اين هفته براي تيم ذوب آهن بازي کند. 
 
تهران قهرمان اولين دوره مسابقات پيشکسوتان جانباز و معلول کشور 

غلامعلي محمودزاده مسوول روابط عمومي فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولين اعلام کرد ; اولين دوره مسابقات واليبال نشسته پيشکسوتان جانباز و معلول با قهرماني تيم تهران به پايان رسيد. 
گفتني است که اين رقابت ها با حضور 24 تيم از استان هاي مختلف کشور و همکاري تربيت بدني سازمان بنياد شهيد و امور ايثارگران در سالن شهيد بهشتي شهر مقدس مشهد و طي چهار روز برگزار شد. 
در اين مسابقات بسياري از بازيکنان و پايه گذاران واليبال نشسته ايران که در مسابقات پارالمپيک سئول، بارسلون و آتلانتا و مسابقات جهاني مقام هاي قهرماني را کسب کردند حضور داشتند که پس از 68 بازي دو تيم تهران وخراسان رضوي به فينال مسابقات راه يافتند که تيم تهران موفق شد با نتيجه 3 بر يک به پيروزي برسد.
ديدار رده بندي را نيز دو تيم گلستان و مازندران برگزار کردند که تيم مازندران با نتيجه 3 بر صفر به پيروزي دست يافت و عنوان سومي اين مسابقات را از آن خود کرد.
 
امروز، آغاز آخرين اردوي تالوکاران قبل از رقابت هاي جهاني 

تيم هاي ملي تالو آقايان و بانوان ايران از سه هفته پيش يک اردوي تدارکاتي بلند مدت را در دانشگاه شيشه هاي چين قبل از رقابت هاي جهاني برگزار کرده است. 
گفتني است که تالوکاران پس از ورود به پکن تاکنون با تيم هاي ملي هنگ کنگ، آفريقاي جنوبي، چين، کره، آمريکا و ژاپن تمرين مشترک برگزار کرده و موقعيت نفرات خود را ارزيابي مي کنند، البته تيم ملي روسيه هم روز شنبه 12 آبان ماه وارد چين شد و احتمالا با تيم ملي ايران يک اردوي مشترک برگزار خواهد کرد. 
دانشگاه شيشه هاي چين محل تمرين تيم هاي حاضر در رقابت هاي جهاني است، محل تمرين با امکانات بسيار عالي و محل اقامت مناسب اسباب رضايت تمام تيم ها را فراهم کرده است. 
آخرين مرحله اردوي تالوکاران از امروز آغاز مي شود، اين اردوي فشرده که 2 نوبت تمرين روزانه را در پي دارد تا روز شنبه هفته آينده 19 آبان ماه ادامه خواهد يافت و بعد از آن کليه تيم ها خود را براي شروع مسابقات جهاني که 20 آبان ماه خواهد بود، آماده مي کنند. 

ليگ برتر جوانان و اميد 
تيم پينگ پنگ نفت آبادان قهرمان شد 

پرونده سومين دوره ليگ برتر پينگ پنگ جوانان و اميد ايران با قهرماني تيم نفت آبادان بسته شد. 
گفتني است اين ديدار که در آکادمي تهران انجام شد با مسابقه دوبل بين ابراهيمي و طاهرخاني از نفت اهواز و خطيون و يعقوبي از نفت آبادان آغاز شد که تيم اهوازي موفق شد سه بر صفر حريف خود را شکست دهد. 
در بازي هاي انفرادي ابتدا حامد نادري از نفت آبادان در يک بازي نزديک با نتيجه سه بر 2 طاهرخاني ملي پوش اهوازي ها را مغلوب کرد. در بازي سوم اين دو تيم، مسعود يعقوبي از نفت آبادان با حساب سه بر يک بر پيمان نوروزي از نفت اهواز غلبه کرد. محسن خطيون از آبادان سه بر صفر علي نوروزي را شکست داد. در بازي پنجم نيز سامان ابراهيمي از نفت اهواز با نتيجه سه بر صفر ياشار يوسفي را از پيش روي برداشت. 
مسعود يعقوبي در بازي بعد موفق شد با نتيجه سه بر صفر شکست را به طاهر خاني تحميل کند و در بازي هفتم نيز حامد نادري از نفت آبادان با پيروزي سه بر يک مقابل پيمان نوروزي قهرماني نفت آبادان را با نتيجه پنج بر 2 مسجل کرد. 
تيم نفت آبادان را مسعود اميري نيا و عليرضا خليلي به عنوان مربي و حسين ايزدي به عنوان سرپرست همراهي مي کردند. 


 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش