جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1386/09/22 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - (پنجشنبه) نسخه شماره 2932


جزئيات نحوه اعتبارسنجي و ارزشيابي مدارک دانش آموختگان دانشگاههاي خارج


زمان، شرايط و نحوه ثبت نام در دوره دکتري با آزمون و بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامي

تقدير از برگزيدگان المپياد علمي دانشجويي
اعلام تسهيلات سربازي نخبگان


برگزاري آزمون جايابي دانش آموختگان دندانپزشکي


معرفي رشته هاي دانشگاهي


كوتاه وخواندني


 جزئيات نحوه اعتبارسنجي و ارزشيابي مدارک دانش آموختگان دانشگاههاي خارج  

گروه آزمون وسنجش: مدير کل امور دانش آموختگان وزارت علوم ضمن تشريح فرايند اعتبارسنجي دانشگاههاي خارج و ارزشيابي مدارک دانش آموختگان از الحاق اداره دانش آموختگان به معاونت آموزشي در صورت تشکيل سازمان امور دانشجويان، ارزيابي حداقل 1330 دانشگاه خارجي خبر داد.
دکتر محمد جواد يزدان پناه در گفت وگو با ايسنا با بيان اينکه اين اداره زير نظر معاونت دانشجويي بوده و خود داراي زير مجموعه هايي است، تصريح کرد: اداره دانش آموختگان خارج يکي از اين ادارات است که وظيفه ارزشيابي مدارک صادره از دانشگاه هاي خارجي و اعتبارسنجي اين دانشگاهها را بر عهده دارد. همچنين اداره کل امور دانش آموختگان علاوه بر سياستگذاري، مجري مصوبات شوراي ارزشيابي نيز مي باشد.
به گفته وي، با توجه به اينکه اختيار ارزشيابي مدارک و اعتبارسنجي دانشگاهها به کميسيمونها تفويض شده است و تنها پرونده هاي استثنايي و خاص که به هر دليلي در کميسيونهاي مربوط قابل بررسي نيست، به شوراي ارزشيابي، ارجاع مي شود.
به گفته وي،  در اين بخش تنها مدارکي تائيد مي شود که دوره مربوط، مجوز و مصوبه شوراي گسترش آموزش عالي وزارت علوم را داشته باشد.
وي با اشاره به برنامه هاي وزارت علوم براي تشکيل سازمان امور دانشجويان، اظهار کرد: در صورت تصويب نهايي و تشکيل اين سازمان،  اداره کل امور دانش آموختگان به مجموعه معاونت آموزشي ملحق مي شود که تغييري قابل دفاع است.
مدير کل امور دانش آموختگان وزارت علوم با اشاره به فرايند ارزشيابي مدارک و اعتبارسنجي دانشگاه هاي خارج از کشور، اظهار کرد: دانشگاه هاي خارجي بر اساس 5 ويژگي عمومي، آموزشي، پژوهشي، اداري مالي و رفاهي اعتبارسنجي مي شوند. بر اين اساس نام دانشگاه، شعب، کشور، نوع دانشگاه، تعداد دانشکده ها و غيره در بخش ويژگي هاي عمومي، شرايط پذيرش دانشجو در دوره هاي مختلف تحصيلي، سيستم آموزشي، مقاطع تحصيلي با ذکر قدمت، آمار دانشجويان دانشگاه، تعداد دانش آموختگان از ابتداي تاسيس و هيات علمي و زبان رسمي تدريس در بخش ويژگي هاي آموزشي، امکانات کتابخانه اي، امکانات رايانه اي، تجهيزات آزمايشگاهي، تعداد مراکز تحقيقاتي در دانشگاه ها،تعداد و کيفيت ژورنالهاي علمي منتشره توسط دانشگاه، آمار و نوع مقالات منتشره توسط اساتيد و دانشجويان تحصيلات تکميلي،  بودجه هاي پژوهشي و نسبت بودجه پژوهشي دانشگاه به کل بودجه در بخش ويژگي هاي پژوهشي، آمار کادر اداري دانشگاه، ميزان حمايت دولتي و ميزان درآمد سالانه از طريق ارايه خدمات در بخش ويژگي هاي اداري مالي و امکانات رفاهي براي اساتيد و دانشجويان، تعداد خوابگاه ها و تاسيسات آموزشي و فرهنگي در بخش ويژگي هاي رفاهي بررسي مي شوند.
دکتر يزدان پناه در خصوص ارزشيابي دانشگاه هاي کشورهاي داراي مشکلات فرهنگي، اظهار کرد: در اغلب موارد دانشگاه هايي که از لحاظ فرهنگي ضعيف هستند از نظر آموزشي نيز مشکل دارند، با اين حال در اين گونه موارد اطلاع رساني هايي براي آگاه سازي خانواده ها صورت مي گيرد.
وي با بيان اينکه ارزيابي و اعتبارسنجي اوليه دانشگاه ها توسط رايزنان علمي و يا سفارتخانه ها صورت مي گيرد، گفت: بررسي هاي نهايي در کميسيونهاي اداره کل امور دانش آموختگان انجام شده و درنهايت اسامي دانشگاههاي معتبر بر روي سايت وزارت علوم قرار مي گيرد.  


 زمان، شرايط و نحوه ثبت نام در دوره دکتري با آزمون و بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامي  

گروه آزمون وسنجش : رئيس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي گفت: ثبت نام دوره دکتري تخصصي با آزمون و بدون آزمون سال 1387 دانشگاه آزاد اسلامي از روز شنبه 24 آذرماه آغاز و تا روز جمعه هفتم دي ماه ادامه خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومي مرکز ازمون دانشگاه ازاد اسلامي ، رئيس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي با اعلام اين خبر گفت : ثبت نام از داوطلبان دوره هاي دکتري با آزمون و بدون آزمون فقط به صورت اينترنتي انجام مي شود و داوطلبان مي توانند پس از تهيه دفترچه راهنماي آزمون و يک قطعه کارت اعتباري ثبت نام از دفاتر پستي با مراجعه به پايگاه ثبت نام الکترونيکي دانشگاه آزاد اسلامي به آدرس نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.
دکتر ناصر اقبالي افزود: دفترچه راهنماي دوره دکتراي تخصصي بر روي پايگاه الکترونيکي ثبت نام قابل مشاهده است و داوطلبان در صورت تمايل مي توانند اطلاعات دفترچه را دريافت نموده و آن را مطالعه کنند.
وي با اشاره به اين که پس از خريد کارت اعتباري ثبت نام، امکان بازپس گيري آن توسط دفاتر پستي وجود ندارد به داوطلبان توصيه کرد پس از آگاهي از شرايط و ضوابط ثبت نام، نسبت به تهيه کارت اعتباري اقدام کنند.
رئيس مرکز آزمون در مورد دوره دکتراي تخصصي با آزمون گفت: هر داوطلب با توجه به علاقه و بدون در نظر گرفتن مدرک کارشناسي ارشد خود مي توانند با رعايت مفاد دفترچه، رشته مورد نظر خود را انتخاب کند
دکتر اقبالي در مورد فارغ التحصيلان ممتاز مقطع کارشناسي ارشد که متقاضي ورود به دوره هاي دکتري بدون آزمون هستند، گفت: اين دسته از داوطلبان نيز مي توانند با تهيه دفترچه راهنما و رعايت ضوابط مندرج در آن نسبت به ثبت نام در اين دوره اقدام کنند.
وي در ادامه تاکيد کرد: متقاضيان شرکت در دوره دکتري بدون آزمون بايد رشته اي متجانس و همنام با رشته فارغ التحصيلي دوره کارشناسي ارشد خود را انتخاب کنند.
رئيس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي گفت : آزمون دوره دکتري تخصصي سال 1387 دانشگاه آزاد اسلامي روزهاي 24 و 25 بهمن ماه 1386 برگزار مي شود.


 تقدير از برگزيدگان المپياد علمي دانشجويي
  اعلام تسهيلات سربازي نخبگان  

گروه آزمون وسنجش :معاون سازمان سنجش گفت: ديروز در حدود 60 نفر از برگزيدگان 16 رشته که در دوازدهمين دوره المپياد علمي دانشجويي سال 1386 شرکت کرده بودند مطابق با سالهاي گذشته تقدير شدند.
دکتر محمد محمدي اقدم در گفتگو با مهر افزود: در مراسم امروز از برگزيدگان المپياد رياضي نيز که به صورت بين المللي برگزار شده بود تقدير به عمل مي آيد. معاون سازمان سنجش افزود: سازمان سنجش آموزش طي تماسهايي با سازمان، وزارتخانه ها و شوراهاي شهر اسامي برگزيدگان المپياد را اعلام کرده است و بسياري از دستگاههاي اجرايي و شوراهاي شهر براي اهدا» جوايز و بورسيه به اين برگزيدگان اعلام آمادگي کرده اند. وي اضافه کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي براي اولين بار در سال جاري از برگزيدگان رشته هاي ادبيات و الهيات با اهداي جوايزي تقدير مي کند. اقدم گفت: معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري نيز از همان ابتدا براي بورسيه کردن برگزيدگان اعلام آمادگي کرده بود. وي درمورد تسهيلات سربازي براي اين افراد گفت: تسهيلات سربازي اين افراد نيز مانند ساير نخبگان براساس اعلام ستاد کل نيروهاي مسلح به صورت ارائه طرح پژوهشي و دريافت کارت پايان خدمت خواهد بود. معاون سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به برگزاري المپياد سال آينده گفت: المپياد علمي دانشجويي سال 1387 نيز مانند امسال در 16 رشته برگزار مي شود و تنها تفاوت آن با سال جاري در برگزاري المپياد شيمي علاوه بر رياضي به صورت بين المللي برگزار خواهد شد


 برگزاري آزمون جايابي دانش آموختگان دندانپزشکي  

گروه آزمون وسنجش : آزمون جايابي دانش آموختگان دندانپزشکي در روز پنجشنبه 22 آذر به صورت متمرکز با حضور حدود 50 داوطلب در دانشگاه علوم پزشکي تهران برگزار مي شود.
به گزارش مهر، دانش آموختگان رشته دندانپزشکي خارج از کشور پس از بررسي و ارزيابي مدارک تحصيلي خود بايد دوره هاي تکميلي در دانشکده هاي داخل کشور بگذرانند و به همين منظور در آزمون جايابي شرکت مي کنند.
به علت ظرفيت محدود دانشکده ها، دانش آموختگان بر اساس نمره اکتسابي در آزمون و ظرفيت دانشکده به ترتيب از بالاترين نمره ها جايابي شده و به دانشکده ها معرفي مي شوند. دوره هاي تکميلي دانش آموختگان با توجه به دانشگاه محل تحصيل در خارج از کشور متفاوت بوده و شامل دوره هاي 12، 37 تا 43 واحدي است. اين واحدها با توجه به مقايسه برنامه آموزشي ايران در رشته دندانپزشکي و کشورهاي ديگر در نظر تعيين شده است. معتبر بودن دانشگاه حتما بايد از سوي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي تاييد شده باشد. دانش آموختگان خارج از کشور رشته دندانپزشکي پس از طي دوره تکميلي، تعهد آموزشي ندارند و بايد شهريه دوره آموزشي خود را بپردازند. شهريه مصوب دوره دکتري عمومي دندانپزشکي مصوب هيئت امناي همان دانشگاه است.
پذيرفته شدگان مي توانند با مراجعه به دبيرخانه شوراي آموزش دندانپزشکي و تخصصي از نحوه جايابي خود مطلع شوند.  


 معرفي رشته هاي دانشگاهي 


رشته تربيت بدني و علوم ورزشي

موضوع اين رشته تحصيلي:
تربيت بدني رشته ميان رشته       اي مي باشد که از علوم مختلف براي تقويت و تربيت جسم و روان انسان استفاده مي   کند. اين رشته از يک سو مشتمل بر يکسري رشته هاي پايه ي پزشکي مي باشد تا جايي که فارغ التحصيل آن تا حد يک پزشکيار با جسم انسان آشنا مي شود و از سوي ديگر بخشي از دروس اين رشته شامل علوم تربيتي است تا دانشجوي اين رشته با تنش و واکنش انسانها آشنا شود و بتواند به عنوان يک مربي با ورزشکاران يا دانش آموزان به درستي برخورد کند. و بالاخره يک بعد اين رشته شامل علوم ورزشي مي شود يعني دانشجو، علوم ورزشي را به صورت علمي و عملي آموزش مي بيند تا بتواند در رشته هاي مختلف ورزشي مهارت داشته باشد و همچنين توانايي تحقيق در علوم ورزشي را به دست بياورد.

توانايي هاي لازم:
دانشجوي اين رشته بايد از کودکي ورزشکار باشد. چون يکسري از مهارت هاي پايه اي را مثل ژيمناستيک و يا دوميداني که نياز به هماهنگي کامل عصب و عضله دارد، نمي توان در بزرگسالي فراگرفت. در ضمن افرادي که از کودکي اهل ورزش هستند، انگيزه ي بيشتري براي فراگيري مطالب علمي و عملي از خود نشان مي دهند. گفتني است که قد آقايان داوطلب رشته تربيت بدني بايد حداقل 165 سانتي متر و خانم ها 158 سانتي متر باشد (قهرمانان تيم     ملي از شرط ياد شده مستثني هستند) و حداقل ديد چشم آنها بايد باشد. گفتني است که اين رشته بصورت نيمه متمرکز دانشجو مي  گيرد. يعني در يک آزمون عملي مهارت، آمادگي و توانايي جسمي دانشجويان سنجيده مي شود.

موقعيت شغلي در ايران:
فارغ التحصيل تربيت بدني مي تواند به عنوان مربي و مسوول ورزش در وزارتخانه ها و بعضي از وزارتخانه ها که بخش تربيت بدني دارند، فعاليت کند. همچنين مي تواند در ساخت وسايل و البسه ورزشي مشاور يک طراح باشد. چون نظرات يک کارشناس ورزشي نقش موثري در بهبود وسايل ورزشي دارد. در کل فارغ التحصيل اين رشته اگر فرد فعالي باشد، هيچ وقت بيکار نمي ماند چون مي تواند به  عنوان مربي در باشگاههاي ورزشي آزاد فعاليت کند و يا به عنوان مربي، کارشناس يا مربي بدنسازي جذب سازمان تربيت بدني شود.

درس هاي اين رشته در طول تحصيل:
دروس پايه:
آناتومي انساني، فيزيولوژي انساني، شيمي عمومي، فيزيک عمومي، رياضيات پايه و مقدمات آمار، کمکهاي اوليه، زيست شناسي.

دروس اصلي:
اصول فلسفه آموزش و پرورش، مباني برنامه ريزي آموزش متوسطه، روانشناسي کودکي و نوجواني، روانشناسي تربيتي، اصول و فنون مشاوره و راهنمايي، سنجش و اندازه گيري، توليد و کاربرد مواد آموزشي، روشها و فنون تدريس، مديريت آموزشي.

دروس تخصصي:
اصول و مباني تربيت بدني، تاريخ تربيت بدني، تغذيه و ورزش، آسيب شناسي ورزشي، رشد و تکامل حرکتي، فيزيولوژي ورزشي، يادگيري حرکتي، سنجش و اندازه گيري در تربيت بدني، بهداشت و ورزش، تربيت بدني در مدارس، مديريت سازمانهاي ورزشي ، مديريت و طرز اجراي مسابقات، زبان اختصاصي، حرکت شناسي ورزشي، حرکات اصلاحي، تربيت بدني و ورزش معلولين، مقدمات بيومکانيک ورزشي، مباني رواني و اجتماعي، تربيت بدني، آمادگي جسماني، فوتبال، دو و ميداني ، ژيمناستيک، شنا، واليبال، بسکتبال، هندبال، تنيس روي ميز، کشتي، بدمينتون. 


 كوتاه وخواندني 


در مقاطع دکترا و فوق دکتراي علوم و تکنولوژي;
پذيرش تعدادي بورسيه تحصيلي در بانک توسعه اسلامي

گروه آزمون وسنجش : بانک توسعه اسلامي براي سال تحصيلي 2008 -2009 تعدادي بورسيه تحصيلي در مقاطع دکترا و فوق دکترا در زمينه هاي علوم و تکنولوژي مي پذيرد.
به گزارش ايسنا، بانک توسعه اسلامي (IDB) مانند سالهاي گذشته در نظر دارد به منظور بسط دانش و شناخت علمي در ميان کشورهاي عضو و در چارچوب برنامه بورس تحصيلي تکنولوژي پيشرفته براي سال تحصيلي 2008-2009 تعدادي بورسيه تحصيلي در مقاطع دکترا و فوق دکتراي در زمينه هاي علوم و تکنولوژي در اختيار داوطلبان واجد شرايط کشورهاي عضو قرار دهد.
بر اساس اين گزارش، وضعيت نظام وظيفه داوطلبان بايد به صورت خدمت کرده يا معاف باشد، همچنين دارا بودن مدرک TOEFL با حداقل 550 امتياز در TOEFL Baseb-Paper، حداقل 213 امتياز در TOEFL Baseb -Computer، امتياز 79 در TOEFL Baseb - Internet و يا دارا بودن مدرک  IELTS با حداقل نمره 6، دارا بودن حداکثر سن جهت دوره دکترا 30 سال، دارا بودن معدل فوق ليسانس حداقل 16برخي از شرايط داوطلبان در اين دوره ها است.
داوطلبان بايد تقاضاهاي خود را همراه با فرمهاي تکميل شده QF و AF و فرم تعهد نامه قابل دسترسي در صفحه بورس دول از طريق پست الکترونيکي اداره کل بورس وزارت علوم ارسال کنند.
 
شرايط آزمون زبان داوطلبان دکتراي
 دانشگاه خواجه نصير

گروه آزمون وسنجش : شرايط آزمون زبان براي داوطلبان دوره دکتراي تخصصي سال تحصيلي 87-88 دانشگاه صنعتي خواجه نصير الدين طوسي اعلام شد.
به گزارش ايسنا داوطلبان در صورتي مجاز به شرکت در آزمون اختصاصي دوره دکتراي تخصصي سال تحصيلي 87-88 خواهند بود که در آزمون مهارت هاي زبان انگليسي اين دانشگاه (که قبل از آزمون اختصاصي دکترا برگزار مي شود) شرکت کرده و حد نصاب لازم را کسب نمايند.
گفتني است کليه افرادي که در آزمون زبان عمومي نمره قابل قبول را کسب نمايند و يا داراي نمرات قابل قبول تافل، توليمو، IELTS، MCHE طبق دستور العمل اجرايي دوره دکتري و يا قبولي آزمون زبان دانشگاه هاي تربيت مدرس و تهران را داشته باشند مجاز به شرکت در آزمون اختصاصي مي باشند. شايان ذکر است آزمون زبان عمومي دوره دکتراي اين دانشگاه در اول اسفند ماه سال جاري و آزمون اختصاصي آن 26 ارديبهشت ماه سال آينده برگزار مي شود.
 
بورسيه نخبگان در پژوهشگاهها

گروه آزمون وسنجش: معاون پژوهشي وزارت علوم گفت: براي جذب نخبگان در پژوهشگاهها و مراکز مهم تحقيقاتي قول جدي سهميه بورسيه را اخذ کرده ايم و به تعداد کافي براي نخبگان سهميه بورسيه وجود دارد تا در حين تحصيل مورد حمايت قرار گرفته و جذب شوند.
به گزارش مهر، دکتر منصور کبگانيان در مورد استفاده از نخبگان در تهيه نقشه جامع علمي کشور اظهار داشت: با ايجاد رشته سياستگذاري علم و تربيت نيروي انساني در اين زمينه 80 درصد از افرادي که با سيستمهاي ما در تهيه نقشه جامع علمي همکاري مي کنند نخبگان و دانشجويان دکتري هستند. معاون پژوهشي وزارت علوم با اشاره به تعيين اولويتهاي علم و فناوري در نقشه جامع علمي گفت: تعيين اولويتها در نقشه از اهميت ويژه اي برخوردار است و به طور قطع در تهيه نقشه اولويتها مشخص و تواناييها و ضعفها براي تقويت بيشتر تعيين مي شوند. وي در يک گفتگوي خبري اضافه کرد: ما در برخي رشته هاي خاص علوم انساني و ديني مي توانيم صادر کننده علم باشيم از اين رو از حوزه هاي علميه درخواست شده وارد عمل شوند. کبگانيان تاکيد کرد: در تعيين اولويتها پرداختن به رشته هاي علوم پايه که زير بناي فناوري و ساير علوم هستند مد نظر قرار مي گيرند. وي درمورد زمان بندي تهيه نقشه جامع علمي گفت: زمان بندي براي اتمام نسخه اصلي نقشه از ابتدا يکسال برآورد شد و درحال حاضر کمتر از 8 ماه آينده نسخه اصلي نقشه آماده مي شود.
 
زمان برگزاري آزمون مجدد مردودين فراگير کارشناسي دانشگاه پيام نور

گروه آزمون وسنجش : مدير سنجش دانشگاه دانشگاه پيام نور با اشاره به زمان برگزاري آزمون مجدد براي مردودين فراگير در مقطع کارشناسي گفت: آزمون اين داوطلبان طبق تقويم آموزشي دانشگاه از 6 دي ماه آغاز و تا 4 بهمن ماه ادامه خواهد داشت. دکتر سيد ابوالحسن ترابي در گفتگو با مهر افزود: داوطلبان براي پذيرش در دانشگاه پيام نور بايد در تمام دروسي که نمره لازم را کسب نکرده اند، حداقل نمره 10 و معدل 12 را کسب کنند.وي ادامه داد: در صورت پذيرش داوطلبان به عنوان دانشجو از بهمن ماه مي توانند به تحصيل در دانشگاه پيام نور بپردازند.مدير سنجش دانشگاه پيام نور افزود : براي اين دانشجويان کلاس درسي برگزار نمي شود تنها زمان برگزاري آزمون براي هر درس 3 هزارتومان هزينه دريافت مي شود.
 
صدور مدارک فارغ التحصيلي به مراکز علمي کاربردي

گروه آزمون وسنجش : مدير کل امور فارغ التحصيلان دانشگاه جامع علمي کاربردي گفت: مراکز و واحدهاي دانشگاه علمي کاربردي در سراسر کشور براساس بخشنامه هايي موظف شدند ظرف 8 هفته پس از فارغ التحصيلي دانشجويان پرونده آنها را براي صدور مدرک فارغ التحصيلي به سازمان مرکزي دانشگاه ارسال کنند. دکتر سيد محسن احمدي نژاد در گفتگو با مهر گفت: در حال حاضر ارسال پروندهاي فارغ التحصيلي دانشجويان پس از فارغ التحصيلي توسط مراکز و واحدهاي دانشگاه بيش از 8 هفته زمان مي برد که با ابلاغ بخشنامه مذکور واحدها و مراکز دانشگاه علمي کاربردي موظف شدند ظرف 8 هفته پس از فارغ التحصيلي دانشجويان پرونده آنها را براي صدور مدرک فارغ التحصيلي به سازمان مرکزي دانشگاه علمي کاربردي ارسال کنند.وي ادامه داد : ارسال دير هنگام پرونده فارغ التحصيلي دانشجويان توسط مراکز و واحدهاي اين دانشگاه منجر به افزايش زمان صدور مدرک فارغ التحصيلي دانشجويان مي شود که بخشنامه مذکور در جهت کاهش زمان صدور مدرک فارغ اتحصيلي دانش آموختگان ابلاغ شده است.

رئيس منطقه 4 دانشگاه آزاد اسلامي خبر داد:
راه اندازي مرکز پژوهش هاي صنعتي و معدني کشور در منطقه 4 دانشگاه آزاد اسلامي 

گروه آزمون وسنجش : با همکاري دبيرخانه منطقه چهار دانشگاه و واحد خميني شهر، يکصد و ششمين جلسه شوراي منطقه چهار دانشگاه آزاد اسلامي با حضور دکتر مظاهري معاون فرهنگي و رئيس منطقه چهار دانشگاه آزاد اسلامي، احمد زماني دبير شوراي منطقه چهار و روساي واحدهاي دانشگاهي منطقه چهار در واحد دانشگاهي خميني شهر برگزار شد.     به گزارش آنا، در اين جلسه، معاون فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي، طي سخناني گفت: مرکز پژوهش هاي صنعتي و معدني منطقه چهار دانشگاه در راستاي توسعه و ساماندهي مراکز رشد و فن آوري به زودي راه اندازي مي شود.     وي ايجاد کارگاه عملياتي و ميداني آن مرکز در واحدهاي خميني شهر و شهر مجلسي را خواستار شد.     مظاهري، در بخش ديگري از سخنان خود به راه اندازي دومين دانشکده داروسازي کشور در منطقه چهار دانشگاه اشاره کرد و افزود: به زودي در يکي از واحدهاي دانشگاهي منطقه چهار، دومين دانشکده داروسازي کشور راه اندازي خواهد شد.     وي با اشاره به راه اندازي واحد علوم و تحقيقات اصفهان گفت: واحد علوم و تحقيقات اصفهان از بهمن ماه سال جاري در سه رشته مديريت فرهنگي، حقوق و حسابداري، دانشجوي دکترا مي پذيرد.     مظاهري در بخش پاياني سخنان خود به انجمن جراحان اوراسيا اشاره کرد و گفت: ايران و منطقه چهار دانشگاه آزاد اسلامي، ميزبان برگزاري دهمين همايش بين المللي آن انجمن بود که با حضور 40 ميهمان خارج از کشور برگزار شد و دفتر انجمن جراحان اوراسيا نيز در دبيرخانه منطقه چهار افتتاح و ايران رسما به عضويت اين انجمن پذيرفته شد.     گفتني است که در ادامه اين جلسه در خصوص جذب و استخدام اعضاي هيات علمي و بورسيه، وام مراکز آموزشي و بودجه سال آينده واحدها، بحث و تبادل نظر شد.


 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
آگهي هاي روزنامه آفرينش