جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1386/12/25 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 3003

مهدي مهدوي کيا :
نه ، ناراحت نيستم

مهاجر شجاعي پس از رقابت هاي جهاني:
اگر مربي ام بود به فينال مي رفتم

امير قلعه نوعي سرمربي تيم مس کرمان :
تعطيلي ليگ به زيان همه تيم ها است

علي دايي سرمربي تيم ملي :
نام بعضي ها از قلم افتاده است

استارت تيم ملي
هم مراسم معارفه برگزار شد ، هم تمرين

مهندس جعفرزاده رئيس سازمان بنياد شهيد و ايثارگران گيلان گفت :
همزمان با تحويل سال نو در گلزار شهدا کنار تربت پاک شهيدان بار ديگر با امام امت (ره) تجديد بيعت مي نماييم


دقيقه نود و سوت پايان و كوتاه و خواندني


 مهدي مهدوي کيا :
 نه ، ناراحت نيستم  

 در ليست اعلام شده از سوي مسوولين فدراسيون فوتبال نام مهدي مهدوي کيا و چند بازيکن ديگر ديده نمي شود ، و اين در حالي است که با توجه به مصدوميت مهدي مهدوي کيا مشخص بود او قادر به همراهي تيم ملي نخواهد بود . 
مهدوي کيا در ارتباط با وضعيت خود و چگونگي حضورش در تيم ملي اينگونه به سوالات مطرح شده پاسخ داده است . 

   از نظر جسماني در چه وضعيتي قرار داريد؟
- پيش از ديدار با هامبورگ مصدوم شدم ، بنابراين نتوانستم به طور منظم در تمرينات اينتراخت شرکت کنم. قرار است به کلينيک مونيخ رفته و مجددا تحت آزمايش پزشکي قرار گيرم . 

   ناراحتي شما دقيقا از کدام ناحيه است ؟
- اين بار ديسک کمرم بر روي عصب ها فشار آورده و موجب شده که دو هفته از تمرينات به دور باشم. در حال حاضر معلوم نيست که از چه زماني مي توانم براي اينتراخت بازي کنم. فعلا که درد دارم. هر وقت دردم از بين برود مي توانم دويدن را آغاز کنم.
 
   بنابراين بخاطر همين ناراحتي به تيم ملي دعوت نشده ايد؟
-  من چند هفته اي است که تمرين نکردم و مشخص نيست از چه زماني تمرينات خود را شروع کنم . اما با اين حال در اين مدت هيچ کس از فدراسيون فوتبال با من تماس نگرفت. حتما آنها از طريق اخبار متوجه شده اند که من مصدوم شده ام و من را به تيم ملي دعوت نکردند. چرا که هيچ کس از فدراسيون فوتبال از زمان مصدوميتم تابحال تماسي با من نگرفته است.
 
   حتما بايد ناراحت هستيد؟
- نه . اين اولين بار نيست که در فوتبال ايران وقتي بازيکني مصدوم مي شود، کسي سراغش را نمي گيرد. 


 مهاجر شجاعي پس از رقابت هاي جهاني:
 اگر مربي ام بود به فينال مي رفتم  

احسان مهاجر شجاعي، درسال جاري با نمايش بسيارخوب در دوي 800 متر و کسب سهميه ورودي  A  به بازي هاي المپيک دراين ماده، بهترين برنده ايران در 800 متر محسوب مي شود که در آخرين رقابت خود درسال 1386، درمسابقه هاي جهاني دووميداني داخل سالن نتوانست به آن چه مي خواهد دست پيدا کند.
احسان مهاجرشجاعي، قهرمان 800 متر دانشجويان جهان درگفت وگو با ايسنا، افزود : موقعيت خوبي در والنسيا داشتم، اما خوب استفاده نکردم. من مي توانستم در والنسيا بهتر از اين کار کنم، اما با عملکردي که درنيمه نهايي داشتم، حالم گرفته شد.
وي ادامه داد: من به راحتي مي توانستم به فينال مسابقه هاي داخل سالن بروم، اما کم تجربگي کردم. اي کاش مربي ام کنار من بود. اگر بهروز بود بهتر مي توانستم نتيجه بگيرم.
مهاجرشجاعي با بيان اين که يک مقدار ازلحاظ تاکتيکي در دوهايم مشکل داشتم، اضافه کرد : من در اين رقابت ها با دوندگان بزرگ جهان مواجه شده بودم و تاکتيک مشخصي نداشتم. من تابحال چند مسابقه در داخل سالن داده بودم که هيچ کدام به اين اندازه سخت نبوده است. اگر مربي ام کنارم بود، بهتر مي توانست دراين زمينه به من کمک کند. اي کاش فدراسيون حداقل چندميليون تومان براي مربي ام هزينه مي کرد، اما درآن شرايط فکر مي کنم من به فينال مسابقه هاي جهاني مي رسيدم.
نفر سوم بازي هاي آسيايي دوحه  خاطرنشان کرد: دراين رقابت انگيزه ام براي آينده بيشتر شد. من واقعا به اين نکته رسيده ام که چيزي از بقيه کم نداريم. فقط بايد حضورمان را در رقابت هاي سطح بالا بيشتر کنيم.
وي گفت : درحاشيه اين رقابت ها با يک مدير برنامه از کشور چک واسلواکي قرارداد بستم که درزمينه مسابقه ها به من کمک کند.
وي در ارتباط با نظر مربي اش درمورد مسابقه اخيرش هم گفت: بهروز از من راضي نبود. انتظار داشت عملکرد بهتري داشته باشم. تجربه خوبي بود، اما دوباره از امروز تمريناتم را شروع مي کنم و تا تير ماه دوباره تمرين خواهم کرد.


 امير قلعه نوعي سرمربي تيم مس کرمان :
 تعطيلي ليگ به زيان همه تيم ها است  

از روزيکه امير قلعه نوعي به عنوان سرمربي  تيم مس کرمان هدايت اين تيم را بر عهده گرفته ، نتايج خوبي را بدست آورده است . 
اما امير قلعه نوعي از تغيير زمان بازي هاي ليگ برتر راضي نيست .
سرمربي سابق تيم ملي کشورمان و سرمربي کنوني تيم مس کرمان در اين خصوص گفت : در زماني که من سرمربي تيم ملي بودم کسي به فکر تعطيلي ليگ به خاطر من و تيم ملي نبود.
وي در گفت وگو با ايسکانيوز افزود: مطمئنا تعطيلي ليگ به ضرر باشگاه ها خواهد شد چرا که وقتي تيمي در اوج است و به يک باره بيست روز بازي نمي کند خود به خود دچار افت مي شود و فکر مي کنم دليلي نداشت ليگ تعطيل شود.
وي ادامه داد: در زمان مربيگري من که آقاي افتخاري رييس سازمان ليگ بود تمام تلاش ها براي عدم تعطيلي ليگ صورت مي گرفت ولي حالا خيلي راحت ليگ تعطيل مي شود و در اين ميان باشگاه هايي مثل ما که در اوج هستيم بايد ضرر کنيم.
وي اضافه کرد: البته به فدراسيون و کادر تيم ملي بايد فرصت داد تا هماهنگ شوند چرا که همه آنها تازه کارشان را شروع کرده اند و نياز به فرصت دارند.
سرمربي تيم مس کرمان در خصوص ليست تيم ملي گفت: ليست تيم ملي جاي بحث ندارد چرا که کادر تيم ملي بر اساس تفکراتي که دارد چند بازيکن را به تيم ملي دعوت مي کند و فکر مي کنم در اين زمان بايد آرامش را براي تيم ملي در دستور کار قرار دهيم.
وي با اشاره به حضور سيد مهدي رحمتي در تيم ملي خاطر نشان کرد: در هر ليستي کم و زياد وجود داشته است و فکر مي کنم در اين مورد صحبت نشود بهتر است.معتقدم که ليست تيم ملي جاي بحث ندارد.


 علي دايي سرمربي تيم ملي :
 نام بعضي ها از قلم افتاده است  

با توجه به اعلام اسامي تيم ملي خيلي ها از گزينش بازيکنان دعوت شده انتقاد دارند . 
در اين راستا بسياري معتقدند نفرات دعوت شده نمي توانند پاسخگوي نيازهاي تيم ملي در مرحله مقدماتي جام جهاني باشند . 
در اين خصوص علي دايي سرمربي تيم ملي فوتبال ايران گفت: شايد نام بعضي از بازيکنان از قلم افتاده باشد، اما من تمام تلاش خود را انجام دادم تا آماده ترين بازيکنان را دعوت کنم . 
وي افزود: شايد در ليستي که اعلام کرده ام نام بعضي از بازيکنان از قلم افتاده باشد اما با توجه به سيستمي که تيم ملي خواهد داشت سعي کرده ام جانب حق را رعايت کنم و بهترين ها را به اردوي تيم ملي دعوت کنم.
وي سه عامل آمادگي، شخصيت و عملکرد در تيم هاي باشگاهي را سه فاکتور خود براي انتخاب بازيکنان تيم ملي اعلام کرد و گفت: تا آنجايي که مي توانستم حق را در نظر گرفتم و بيشتر از بازيکنان داخلي که در رقابت هاي ليگ بازي هاي خوبي به نمايش گذاشتند دعوت کردم. اميدوارم که اين بازيکنان بتوانند انگيزه بالايي از خود در تمرينات تيم ملي و بازي هاي پيش رو نشان دهند.
دايي در پاسخ به اين سوال که برخي معتقدند علي دايي به دليل حضورش در سايپا پنج بازيکن اين تيم را به اردوي تيم ملي دعوت کرده است، گفت: به نظرم شايد بازيکنان شايسته ديگري از سايپا بودند که مي توانستند به اردوي تيم ملي دعوت شوند اما به دليل کمبود وقت ما همين 30 نفر را به اردوي تيم ملي دعوت کرديم.
وي در پاسخ به اين سوال که آيا امکان دارد که در فهرست تيم ملي پس از ديدار با کويت تغييري ايجاد شود، گفت: مطمئنا اين چنين خواهد بود. من نمي گويم که اين ليست کاملا درست است; اما، من با همکاري همکارانم تلاش کرده ايم که بهترين ها را به تيم ملي دعوت کنيم و اگر از اين به بعد هم بازيکن شايسته ديگري وجود داشت قطعا او را به تيم ملي دعوت خواهم کرد. در حال حاضر تنها به خاطر همان کمبود وقت اين 30 بازيکن را به تيم ملي دعوت کردم.
دايي افزود: در آينده همکارانم و خود من بازي هاي ليگ يک را نيز زيرنظر خواهيم گرفت. متاسفانه به دليل شرايطي که وجود داشت نتوانستيم بازيکني از ليگ يک را به اردوي تيم ملي دعوت کنيم اما قطعا در آينده و پس از تماشاي بازي هاي ليگ يک بازيکنان شايسته اين ليگ را به اردوي تيم ملي دعوت خواهم کرد.


 استارت تيم ملي
 هم مراسم معارفه برگزار شد ، هم تمرين  

 سرانجام پس از ماه ها وقفه، تيم ملي کار خود را براي حضور در مرحله مقدماتي جام جهاني آغاز کرد ، در اين راستا مراسم معارفه کادرفني جديد تيم ملي فوتبال روز گذشته برگزار شد.
گفتني است که از ساعت 11 صبح ديروز بازيکنان دعوت شده تيم ملي يک به يک خود را به هتل المپيک محل اقامت تيم ملي رساندند تا براساس برنامه قبلي اعلام شده در مراسم معارفه کادرفني جديد حضور يابند.
حسن رودباريان جزو اولين بازيکنان تيم ملي بود که به هتل المپيک آمد و عليرضا عباس فرد نيز آخرين بازيکن تيم ملي بود که به جمع ساير بازيکنان اضافه شد.
علي دايي نيز ساعت 12 به هتل المپيک آمد و پس از بررسي فهرست اتاق هاي بازيکنان نکات لازم را به احمد ابراهيمي سرپرست تيم ملي يادآوري کرد.
پس از اين دايي، احمدزاده، فيرات و غلامپور، اعضاي کادر فني تيم ملي در جلسه اي کوتاه شرکت کردند و زمان آغاز تمرين تيم ملي را مشخص کردند.
سپس در سالن غذاخوري هتل المپيک مراسم معارفه کادرجديد تيم ملي با حضور بازيکنان داخلي برگزار شد و بازيکنان پس از صرف ناهار به اتاق هايشان رفتند و از ساعت 16 تمرين خود را آغاز کردند .
سيد مهدي رحمتي، حسن رودباريان، ميثاق معمارزاده، سيد جلال حسيني، هادي عقيلي، امير حسين صادقي، حنيف عمران زاده، محسن بنگر، حسين کعبي، مجيد غلام نژاد، پژمان نوري، ستار زارع، سيد هاشم بيک زاده، ابراهيم صادقي، عباس آقايي، رضا خالقي فر، وحيد امرايي، عليرضا واحدي نيکبخت، ميلاد زنيدپور، مجتبي جباري، محسن خليلي،عليرضا عباسفرد و مازيار زارع بازيکناني بودند که روز گذشته خود را به کادر فني معرفي کردند.


 مهندس جعفرزاده رئيس سازمان بنياد شهيد و ايثارگران گيلان گفت :
 همزمان با تحويل سال نو در گلزار شهدا کنار تربت پاک شهيدان بار ديگر با امام امت (ره) تجديد بيعت مي نماييم 

خدمات رئيس سازمان بنياد شهيد و ايثارگران استان گيلان در راستاي جلب رضايت خانواده هاي معظم شهدا و ايثار گران در وصف نمي گنجد . اين مدير جانباز بالاي 70 درصدي با چهره دوست داشتني و خدمات ايثارگرانه خود به عنوان فرشته الفت و محبت شناخته شده و من روزنامه نگار بارها شاهد برخورد محبت آميز ايشان با خانواده هاي عزيز و گرامي شهدا و ايثارگران بودم . مهندس جعفرزاده مديريت بنياد شهيد و امور ايثارگران استان گيلان اعتقاد دارد که به حق ، خون شهدا و جانفشاني ايثارگران است که اسلام در تمام جهان گسترش يافته است  و به همين دليل مردم عزيز ما به شهدا عشق مي ورزند و شهيدان در دل آنان جاي دارند . وي در گفتگويي با خبرنگار ما به مناسبت نزديک شدن سال جديد از عموم مردم عزيز دعوت کرد تا در زمان تحويل سال نو بر سر گلزار شهدا حضور يابند و همراه خانواده شهدا سال نو را با شکوه برگزار نمايند و بار ديگر با آرمانهاي مقدس امام راحل و مقام معظم رهبري تجديد بيعت نمايند و ميثاقي دوباره ببندند . مهندس جعفرزاده افزود : شهداي ما براي موفقيت کامل جمهوري اسلامي در عرصه جهاني جان خود را فدا کردند و اينک وظيفه ما است که به پاس ارزش هاي خون 230 هزار شهيد و 500 هزار جانباز در راستاي موفقيت جهاني ايران در اتمام پروژه بزرگ نيروگاه اتمي دولتمردان را ياري دهيم و مطمئن باشيم که انرژي هسته اي حق مسلم ملت ماست و اين موفقيت بايد بدست آيد . مهندس جعفرزاده سپس ضمن اشاره به ماموريت بسيار با اهميت اين بنياد در زمينه برنامه هاي فرهنگي ياد آور شد : بنياد شهيد و امور ايثارگران نهادي است که فعاليت هاي فرهنگي در آن به جهت حفظ ارزش ها در خور خانواده معظم شهدا و ايثارگران و تعميم فرهنگ شهادت و ايثار براي نسل هاي بعدي بيشتر از ساير سازمانها و ارگانها صورت مي گيرد که از آن جمله مي توان به برگزاري مسابقات ويژه ه علمي که از باعظمت ترين مسابقات علمي و فرهنگي از مقطع سوم ابتدايي به بالا براي کليه فرزندان خانواده هاي معظم شهدا ، جانبازان 25 درصد به بالا و آزادگان مي باشد . اين مسابقات براي پرورش استعدادهاي اين عزيزان برگزار مي شود زيرا ماموريت اصلي ما تعميم فرهنگ ايثار و شهادت به نسل هاي بعدي است وي افزود : شهداي ما در تاريخ ماندگار شدند و ما بايد درس ايثار و وظيفه شناسي را از آنان بياموزيم . شهدا رنگ عشق به آرمانهاي مقدس را به خود گرفتند و تک تک آنان ابتدا عشق خدا را در دل جا دادند و آنگاه با عشق و ايمان گام برداشتند و حماسه آفريدند و اکنون آنان مالکان حقيقي بهشت هستند .
  اي عاشق ميهن ما با دل و جان آييم به ميدان /  همپاي دليران /  همراه شهيدان اين کشور دين است /  اين کشور ايمان  . . . 
آقاي مهندس جعفرزاده در ادامه بار ديگر به برگزاري غبار روبي مزار شهدا همزمان با آغاز سال نو اشاره کرد و ياد آور شد که امسال همزمان در کليه گلزارهاي شهداي سراسر استان مراسم غبار روبي و گلباران مزار شهدا به هنگام تحويل سال نو صورت مي گيرد تا ياد شهدا هميشه در فضاي جامعه زنده باشد . مديريت کل  بنياد اضافه کرد : شهدا پايه گزاران عزت و آبروي ايران هستند و ما بدون استعانت از آنها هيچ کاري نمي توانيم انجام دهيم آنها چراغ راه ما هستند . شهدا همه جا حضور دارند و ما که بازماندگان آنها هستيم بايد با استعانت از ارواح مقدس آنها براي پيروزي کامل انقلاب و اهداف ارزشمند آن گام برداريم . ما بايد عزت و عظمت شهدا را حفظ نماييم و خود را مکلف و موظف  بدانيم که بيش از پيش رضايت خانواده هاي معظم شهدا و ايثارگران را با اقدامات انقلابي خود جلب نماييم و تا مرز شهادت براي به ثمر رساندن اهدافي که اين عزيزان در راه آن جان گرانبهاي خود را فدا کردند قدم برداريم شهدا هميشه در ياد ها زنده خواهند ماند . خوشا به سعادت آنانيکه در دفاع از دين و ناموس خود به شهادت رسيدند و براي هميشه نزد خداوند جايگاه يافتند . 
رئيس سازمان بنياد شهيد گيلان ، همچنين در خصوص برگزاري جشن ازدواج فرزندان شاهد و ايثار گر اشاره کرد و گفت : جشن بزرگ ايثار در 27 اسفند ماه برگزار مي شود و رسالت ما حفظ شادابي ، نشاط و ايجاد انگيزه در بازماندگان شاهد و ايثارگر مي باشد و وظيفه خود مي دانيم تا جاي جاي خالي شهدا را هميشه پر کنيم و تلاش داريم جشن بزرگ ازدواج جمعي از فرزندان عزيز شاهد و ايثارگر را در محيطي آرام و اسلامي و آبرومندانه به دور از هر گونه تجملات در شهر رشت مرکز استان گيلان به عنوان الگو ساز برگزار نماييم . 
مهندس جعفرزاده در پايان اين گفتگو ابراز اميدواري کرد و گفت : در روز 24 اسفند همه مردم عزيز  با حضور حداکثري خود در انتخابات مجلس باعث خرسندي شهدا شوند و مقتدرانه با پر کردن صندوق هاي راي محاسبات دشمنان را نقش بر آب نمايند . انشاالله
رشت - سيد اکبر خوشحال


 دقيقه نود و سوت پايان و كوتاه و خواندني 


عليرضا واحدي نيکبخت بازيکن تيم پرسپوليس : 
هدف ما قهرماني است 

عليرضا واحدي نيکبخت بازيکن تيم پرسپوليس در خصوص وضعيت اين تيم گفت : پس از کسر 6 امتياز کار براي قهرماني ما دشوار شد اما ما از ابتدا براي رسيدن به يک هدف تلاش کرده ايم و آن هم قهرماني است. فکر مي کنم رقباي سختي را هم براي رسيدن به قهرماني در کنار داشته باشيم. بنابراين نبايد هيچ چيز را به قضا و قدر بسپاريم و بايد با تلاش بيشتر به قهرماني برسيم. 
  
برنامه جديد هفته بيست و پنجم ليگ برتر 
کار سخت پرسپوليس 

بر اساس اعلام سازمان ليگ فدراسيون فوتبال تمامي ديدارهاي هفته بيست و پنجم ليگ برتر به جز ديدار ذوب آهن - پرسپوليس در تاريخ اعلام شده قبلي برگزار خواهد شد.
گفتني است که به دنبال اعلام اسامي بازيکنان تيم ملي فوتبال کشورمان، تنها تيم هاي فوتبال پرسپوليس و سايپا تهران بيش از پنج بازيکن در فهرست اين تيم دارند و بر اساس آيين نامه مي توانند در مسابقات ليگ برتر حضور پيدا نکنند. به جز اين دو تيم ساير تيم هاي ليگ برتري مطابق برنامه در هفته بيست و پنجم به ميدان خواهند رفت.
بر اين اساس برنامه هفته بيست و پنجم مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه هاي کشور به شرح زير است :
دوشنبه 27 - اسفند : 
شيرين فراز کرمانشاه ............................................... صنعت نفت آبادان
استقلال اهواز ......................................................  صباباتري تهران
پاس همدان ............................................................  پگاه گيلان
ملوان انزلي ..............................................................  برق شيراز
مقاومت شهيد سپاسي ................................................  ابومسلم مشهد
شنبه 10 - فروردين : 
ذوب آهن اصفهان .......................................................  پرسپوليس
صنعت مس کرمان ...........................................................  سايپا 
استقلال تهران .....................................................  سپاهان اصفهان
سازمان ليگ برتر همچنين تاکيد کرد، ديدار تيم هاي استقلال و راه آهن در چارچوب مرحله يک چهارم نهايي مسابقات فوتبال جام حذفي باشگاه هاي کشور روز دوشنبه در ورزشگاه آزادي تهران برگزار خواهد شد.

هاشميان مصدوم شد ، خط خورد
 
وحيد هاشميان، مهاجم ايراني تيم فوتبال هانوفر آلمان در آخرين تمرين اين تيم از ناحيه پا به شدت مصدوم شد.
گفتني است که در جريان تمرينات تيم فوتبال هانوفر، وحيد هاشميان دچار ضرب ديدگي شديدي شد که به تشخيص پزشک باشگاه، دو روز را به استراحت کامل پرداخت.
وحيد امروز در تست پزشکي شرکت خواهد کرد تا مشخص شود به بازي اين هفته هانوفر مقابل آرمينا بيله فلد که امروز شنبه برگزار مي شود، خواهد رسيد يا خير. عکسبرداري از پاي مصدوم هاشميان نشان داد که خوشبختانه هيچ گونه شکستگي وجود ندارد.گفتني است که با توجه به مصدوميت هاشميان نام وي از ليست تيم ملي براي بازي با کويت حذف شد.
  
مهدي واعظي دروازه بان تيم فوتبال پرسپوليس: 
در شرايط خوبي هستم 

مهدي واعظي دروازه بان تيم فوتبال پرسپوليس تهران درخصوص وضعيت خود گفت: خوشبختانه پس از مصدوميت هاي متوالي در حال حاضر در شرايط بسيار مطلوبي به سر مي برم تا بتوانم دوباره در ترکيب ثابت پرسپوليس قرار بگيرم.
وي افزود: از ابتداي فصل رقابت تنگاتنگي با رودباريان دارم، در دو بازي اخير در ترکيب قرار نداشتم ; اما در 7 بازي دروازه بان اول بودم و به نظر خودم و بعضي از دوستان عملکرد خوبي داشتم. پس فرصت بازگشت به ترکيب اصلي براي بازي هاي آينده را دارم.
 
تاکيد پزشک تيم فوتبال پرسپوليس تهران:
آقايي به سه روز درمان نياز دارد
 
دکتر فريد زرينه پزشک تيم فوتبال پرسپوليس تهران گفت: با توجه به  MRI  آقايي، او به درمان سه روزه احتياج مبرمي دارد.
وي افزود : وضعيت عباس آقايي بهتر از قبل است; اما با توجه به MRI ، به درمان سه يا چهار روزه احتياج دارد. با توجه به دعوتش به تيم ملي، نظر خودش هم مهم است.
وي ادامه داد : در ابتدا تصور کردم که از ناحيه مچ پا دچار مشکل اساسي شده است; اما نظرم اشتباه بود. يک ضرب خورده گي وي را اذيت مي کرد.
زرينه درباره حضور الونگ در دربي گفت: او در صورت تمايل براي حضور در بازي هاي بعدي بايد تمرينات گروهي را شروع کند. سپس بايد وضعيتش را بسنجيم که آيا شرايط بازي دارد يا خير; در غير اينصورت با وضعيت فعلي، بازي کردن باعث صدمه ديدن وي مي شود. 
 
عباس ترابيان رييس کميته فوتسال : 
مخالف افزايش تيم هاي ليگ برتر هستيم 

عباس ترابيان رييس کميته فوتسال فدراسيون فوتبال تاکيد کرد که اين کميته مخالف افزايش تعداد تيم هاي ليگ برتر به 16 تيم است.
وي افزود: در نشستي با آقاي کفاشيان در خصوص چگونگي برگزاري مسابقات ليگ برتر در فصل گذشته گفتگو کرديم. من به عنوان رييس کميته فوتسال در اين نشست بازهم برمواضع قبلي خود تاکيد کردم که تنها در چارچوب قوانين، مقررات و آيين نامه مسابقات فوتسال ليگ برتر عمل خواهيم کرد.
وي در ادامه داد: آيين نامه اجرايي مسابقات فوتسال ليگ برتر باشگاه هاي کشور بر اين نکته تاکيد دارد که از بين 14 تيم حاضر در اين مسابقات دو تيم به مسابقات ليگ دسته اول سقوط کنند. با توجه به راي کميته انضباطي در قبال باشگاه شن سا و سقوط اين تيم به مسابقات ليگ دسته اول، از ديد ما تيم شن سا به همراه راه آهن که امتياز لازم را براي بقا در ليگ برتر به دست نياورده است بايد فصل آينده در يک ليگ پايين تر بازي کنند.


 شايد نوازي بعد از بازي با راه آهن برگردد
 
محمد نوازي هفته گذشته رسما از سوي سرمربي استقلال از حضور در تمرينات اين تيم منع ، و به عبارتي اخراج شد ، اما پس از رايزني هاي فراوان قرار شد بار ديگر به جمع آبي پوشان بازگردد.
گفتني است در حالي که محمد نوازي به دليل نيمکت نشيني در تيم استقلال و بي توجهي فيروز کريمي، حاضر به ادامه همکاري با اين تيم نبوده و خواستار صدور برگه تسويه حساب شده است، مسوولان باشگاه قصد حل مشکل و بازگرداندن وي به تمرينات را دارند.
در اين رابطه شنيده ايم قرار است پس از مسابقه با راه آهن در جام حذفي، جلسه اي با حضور نوازي برگزار شود تا با رفع مشکلات، بار ديگر در تمرين شرکت کند.
 
فردا وضعيت مدافع استقلال مشخص مي شود 

بيژن کوشکي مدافع تيم استقلال در ديدار اخير اين تيم مقابل ملوان بندرانزلي در برخورد با يکي از بازيکنان تيم مقابل از ناحيه عضله بالاي مفصل زانوي پاي راست دچار آسيب ديدگي شد که همين مساله باعث گرديد تا نتواند در تمرينات شرکت نمايد . 
در اين راستا گروه پزشکي باشگاه استقلال فردا يکشنبه در خصوص حضور بيژن کوشکي در ديدار اين تيم مقابل راه آهن تصميم گيري خواهد کرد.
گروه پزشکي باشگاه استقلال براي حضور کوشکي در بازي با راه آهن هنوز تصميمي اتخاذ نکرده و اين امر را به فردا و يک روز پيش از ديدار با راه آهن موکول کرده است. در صورت موفقيت کوشکي در تست پزشکان تيم فوتبال استقلال، اين مدافع تيمش را در بازي با راه آهن در چارچوب مرحله يک چهارم نهايي مسابقات فوتبال جام حذفي باشگاه هاي کشور همراهي خواهد کرد در غير اين صورت به احتمال زياد ميثم منيعي جانشين وي در جناح چپ خط دفاع تيم فوتبال استقلال خواهد شد. 
تيم فوتبال در چارچوب ديداري از مرحله يک چهارم نهايي مسابقات فوتبال جام حذفي باشگاه هاي کشور، روز دوشنبه 27 اسفندماه در ورزشگاه آزادي مقابل راه آهن صف آرايي خواهد کرد.
  
اکبر ميثاقيان سرمربي سابق تيم  راه آهن : 
تيم ميثاقيان پنج گل به پيکان زد
 
اکبر ميثاقيان سرمربي سابق تيم فوتبال راه آهن درخصوص نتيجه عجيب و شگفت انگيز ديدار تيم هاي راه آهن و پيکان که با نتيجه 5 بر صفر به سود راه آهن به پايان رسيد ، گفت: يک مربي در مدت دو روز نمي تواند کار فوق العاده اي انجام داده که منجر به اين پيروزي بزرگ شود ، بنابراين با قاطعيت مي گويم تيمي که من ساخته بودم موفق شد پنج گل به پيکان بزند ، و اين پيروزي متعلق به من است . 
وي افزود : روزي که مي گفتم اين تيم تا رده ششم ليگ بالا مي آيد و حتي قهرمان جام حذفي مي شود،  خيلي ها مرا مسخره مي کردند.
وي ادامه داد:    اگر امروز ابومسلم تيم خوبي است، به خاطر حضور بسياري از شاگردان من در اين تيم است. همواره در هر تيمي که حضور داشتم، مثمر ثمر بودم. يک مربي شهرستاني پيدا نمي کنيد که در تهران بتواند نتيجه بگيرد.
ميثاقيان با رد اين مسئله که با راه آهن به بن بست خورده بود، تاکيد کرد: 10 نفره توانستيم پرسپوليس را شکست دهيم. در بازي مقابل پگاه داور پنالتي صحيح ما را نگرفت. همه فوتبال به شانس است. يک روز توپ ما گل مي  شود و روزي هم نمي شود.
 
سرپرست تيم ملي اعلام کرد : 
ملي پوشان استقلال حق ترک اردو را ندارند
 
احمد ابراهيمي سرپرست تيم ملي فوتبال ايران درخصوص وضعيت بازيکنان استقلال براي ديدار مقابل راه آهن گفت: همه بازيکنان از جمله ملي پوشان استقلال از شنبه 25 تا 28 اسفند حق ترک اردو را ندارند.
وي در مورد دو ملي پوش تيم استقلال و ديدار اين تيم با راه آهن در جام حذفي در روز 27 اسفند بيان کرد: با توجه به خواسته علي دايي هيچ بازيکني حق ترک اردو را ندارد. بازيکنان تا 28 اسفند تمرين دارند و يک روز بعد، راهي بحرين مي شوند، بنابر اين دو ملي پوش استقلال هم نمي توانند اردو را ترک کنند.
سرپرست تيم ملي در خصوص احتمال مخالفت مسوولان استقلال با اين تصميم به دليل بازي جام حذفي مقابل راه آهن در تاريخ 27 اسفند، گفت:  در آن صورت خود مسوولان بايد در اين مورد تصميم گيري کنند.
 
اينتراخت بدون مهدوي کيا در ويلدپارک اشتاديون
 
تيم اينتراخت فرانکفورت در هفته بيست و چهارم بوندس ليگا آلمان بدون بازيکن ايراني خود به مصاف کارلسروهه مي رود.
به گزارش سايت کيکر، مهدي مهدوي کيا که مصدوم است و حتي در اولين گزينش علي دايي،  سرمربي تيم ملي ايران جايي ندارد، امروز شنبه نمي تواند تيم خود را در بازي مقابل کارلسروهه همراهي کند. 
مطابق اعلام باشگاه اينتراخت فرانکفورت و منابع خبري، فريد هلم فونکل،  سرمربي تيم فرانکفورت علاوه بر مهدوي کيا،  چند بازيکن ديگر نظير پرويس، وازوسکي،  ماير، پرول،  ليبويچ،  کرياگوس و کريس را نيز بخاطر مشکل مصدوميت يا گذراندن دوره نقاهت در اختيار ندارد.
 
 جلسه قطبي با کاشاني برگزار شد
 
افشين قطبي سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس تهران براي ارائه گزارش عملکرد کادر فني در ديدارهاي اخير، در دفتر حبيب کاشاني مديرعامل باشگاه حاضر شد.
گفتني است که تمرين پنجشنبه تيم پرسپوليس نيز تعطيل اعلام شد و طبق برنامه بازيکنان روز جمعه در زمين شرکت واحد به تمرين پرداختند. 
 
تدابير مسوولين برگزاري بازي هاي المپيک 
محدوديت  ترافيکي در شهر پکن

مسوولين برگزاري مسابقات المپيک 2008 پکن اعلام کردند ; تدابيري براي محدود کردن رفت و آمد برخي خودروها در جريان برگزاري بازي هاي المپيک   2008 پکن در نظر گرفته خواهد شد.
روزنامه ورزش چين به نقل از  جي لين  معاون شهردار پکن و نماينده کنگره نوشت:اين تدابير و ممنوعيت ها تا ماه جولاي امسال اجرا نخواهد شد.
به گفته وي،دولت محلي متعهد است تا ترافيک قابل قبول و رواني براي شهر پکن در بازي هاي المپيک ايجاد کند.
مقام شهر پکن خاطر نشان کرد : از رفت و آمد برخي از خودروهاي دولتي و شرکت هاي وابسته به دولت در ايام المپيک جلوگيري خواهد شد وبراي اين منظور برنامه زمان بندي شده در نظر گرفته مي شود.
وي گفت : تدابير ممنوعيت تردد خودروها دردو مرحله انجام مي شود که شامل ممنوعيت عبور و مرور خودروهاي دولتي و موسسات و شرکت هاي وابسته به دولت و خودروهاي آلوده کننده در سطح شهر است. جي لين  تصريح کرد:از رفت و آمد اين گونه خودروها قبل از آغاز بازي ها جلوگيري مي شود.
وي گفت : مالکان خودروهاي خصوصي نيز اگر به تدابير وضع شده براي آنها بي توجهي کنند ، جريمه نقدي خواهند شد.
وي افزود : تدابير مذکور در حال بررسي است و جزييات آن در آينده روشن خواهد شد.
به گفته معاون شهردار چين،براي رفت و آمد و سفرهاي شهري مردم يکهزار و   800 دستگاه اتوبوس به اتوبوس هاي قبلي در دوران المپيک افزوده و خطوط جديد مترو نيز راه اندازي خواهد شد.

   
 مسابقات بسکتبال غرب آسيا
صباباتري در فينال

تيم صبا باتري ايران با پيروزي بر تيم زين اردن جواز حضور در ديدار پاياني مسابقات بسکتبال قهرماني باشگاه هاي غرب آسيا را کسب کرد.
تيم صبا يکي از دو نماينده ايران در اين پيکارها مقابل تيم زين اردن با نتيجه   112 بر   77 به برتري رسيد و جواز حضور در ديدار نهايي را به دست آورد. پيش از اين تيم الرياضي لبنان با پيروزي بر تيم پتروشيمي ماهشهر به ديدار پاياني راه يافته بود.
 
دعوت هري کيول  به تيم ملي فوتبال استراليا
 
هري کيول بازيکن استراليايي تيم فوتبال ليورپول انگليس به اردوي آمادگي تيم ملي فوتبال کشورش براي ديدار با تيم چين دعوت شد.
به گزارش خبرگزاري فرانسه از ملبورن ، پيم وربيک سرمربي هلندي تيم ملي فوتبال استراليا از کيول که در ديدار گذشته اين تيم مقابل تيم قطر غايب بود ، دعوت کرده است.
ديدار تيم هاي ملي فوتبال استراليا و چين در چارچوب مسابقات فوتبال مقدماتي جام جهاني   2010 افريقاي جنوبي روز هفتم فروردين ماه در شهر کان مينگ - چين برگزار خواهدشد.
تيم استراليا در اولين ديدار خود با نتيجه   3 بر صفر از سد تيم قطر گذشته بود.
 
  مشعل المپيک پکن پنجم فروردين روشن مي شود
آغاز سفر به دور دنيا 

مشعل بازي هاي المپيک 2008 پکن طبق برنامه از پيش تعيين شده روز پنجم فروردين ماه سال آتي روشن شده و مسير خود را به پکن با پيمودن شهرهاي يونان آغاز مي کند.
گفتني است که مراسم رسمي روشن کردن مشعل بازي هاي المپيک پکن از روز پنجم فروردين ماه در منطقه باستاني المپيا در يونان آغاز مي شود.
در يک مراسم سنتي، مشعل بازي هاي المپيک پکن روبه روي معبد هوا در منطقه باستاني المپيا آغاز مي شود و طي آن 605 نفر از مردم يونان مسير 1528 کيلومتري خود را در داخل يونان براي حمل مشعل آغاز مي کنند.
حمل مشعل در يونان هفت روز به طول مي انجامد و حمل کنندگان از 16 ناحيه و 43 شهر يونان عبور مي کنند.
مشعل قرار است در روز پاياني حرکت خود به ورزشگاه باستاني پاناتنيان برسد. اين ورزشگاه همان محلي است که در سال 1896 نخستين دوره بازي هاي المپيک نوين در آن برگزار شد.
در حقيقت طي اين مراسم سنتي، مشعل و آتش بازي هاي المپيک از سوي کميته ملي المپيک يونان به ستاد برگزاري بازي هاي المپيک سپرده مي شود.
 
احتمال لغو سفر وزنه برداران به آمريکا
 
در حالي که پيش از اين اعلام شده بود تيم ملي وزنه برداري ايران براي يک دوره تمريني به آمريکا سفر مي کند، به احتمال فراوان اين اردوي آمادگي لغو خواهد شد.
گفتني است که از ماه ها پيش فدراسيون وزنه برداري آمريکا به صورت رسمي از فدراسيون وزنه برداري ايران خواست تا 15 نفر از مربيان و وزنه برداران ايران را براي انجام يک اردوي سه هفته اي به آمريکا سفر کنند که فدراسيون وزنه برداري از همان روزهاي ابتدايي دريافت دعوت نامه،  اقدام به انجام مراحل قانوني کرد.
در اين راستا شوراي برون مرزي سازمان تربيت بدني ضمن موافقت با اين دعوت، سفر تيم ملي وزنه برداري را منوط به نظر وزارت امور خارجه کرد.
اين در حالي است که فدراسيون وزنه برداري ايران قصد داشت اردوي تيم ملي جوانان ايران را فروردين ماه در آمريکا برگزار کند.
مسعود قاسمي سرپرست فني تيم هاي ملي وزنه برداري در اين رابطه گفت: هدف ما اين بود در فروردين ماه اين اردو را آغاز کنيم، اما با توجه به تاخيري که در آن به وجود آمد، به احتمال فراوان زمان کافي براي اخذ رواديد آمريکا براي مان باقي نمي ماند. بنابراين احتمال لغو اين اردو بسيار زياد است.
وي ادامه داد: در صورت لغو اين اردو با توجه به اين که مسابقه هاي جوانان جهان در يک شهر هم سطح دريا برگزار مي شود، قصد داريم يک اردوي آمادگي در شهر رامسر برگزاري کنيم. رامسر از همه نظر به شهر کالي در کلمبيا که ميزبان مسابقه هاي جوانان جهان است، نزديک است.
  
رشيد شريفي ملي پوش وزن به اضافه 105 کيلوگرم :
در رقابت هاي ژاپن روي سکو مي روم

رشيد شريفي ملي پوش دسته به اضافه   105 کيلوگرم تيم وزنه برداري ايران درخصوص وضعيت اردوي وزنه برداران و شرايط جسماني خود گفت : شرايط جسماني و روحي ، رواني من خوب است و اردوي منظمي را برگزار کرديم .  وي افزود : من نيز همانند ساير وزنه برداران تمرينات سنگين و فشرده اي را پشت سر گذاشتم و تمام هدفم اين بود که خود را به آمادگي مطلوب برسانم نه اينکه رکوردي از خود به جا بگذارم. در حال حاضر از شرايط جسماني و روحي بسيار مناسبي برخوردارم و تمام تمرکز و فکرم حضوري موفق در رقابت هاي آسيايي ژاپن است تا در آن ميدان با نشان دادن شايستگي بتوانم اعتماد کادر فني را بيش از پيش جلب نمايم. شريفي اضافه کرد: با توجه به تمرينات فشرده اي که دارم هنوز به رکوردي که مد نظرم است دست نيافته ام اما تمام تلاشم را خواهم کرد تا با مهار وزنه هاي   200 و   240 کيلوگرم در حرکات يک ضرب و دوضرب رضايت کادر فني را جلب نمايم و در رقابت هاي آسيايي ژاپن عنوان شايسته اي را بدست آورم.
 
خليلي: مشکلي با دايي ندارم

 محسن خليلي مهاجم ملي پوش تيم فوتبال پرسپوليس تهران گفت: اختلافم با علي  دايي رفع شده و با او مشکلي ندارم.   محسن خليلي  اظهار داشت: بعد از چند سال نابساماني در فوتبال، با انتخاب علي دايي به عنوان سرمربي شرايط فوتبال ما ايده آل شد. به خواست خدا به تيم ملي دعوت شدم، اگرچه در ليگ عملکرد خوبي داشتم. خليلي در مورد اختلافش با علي  دايي در سايپا و ترک اين تيم گفت: بازيکن حرفه اي در شرايطي بايد تصميم بگيرد و با توجه به وضعيتي که داشتم، پرسپوليس را انتخاب کردم. اختلافي با دايي ندارم و مشکلاتم با او حل شده است.

نصرتي: به نظر دايي احترام مي گذارم

محمد نصرتي مدافع تيم فوتبال پرسپوليس تهران گفت: با توجه به دوري از ميادين به نظر دايي مبني برعدم دعوت من به تيم ملي احترام مي گذارم.
   وي گفت: به نظرم فوتبال کمي در حق من بي رحمي کرد، چون مصدوميت باعث افت من شد. وي ادامه داد:  در بازي مقابل مقاومت سپاسي با وجود مصدوميت بازي کردم و به همين دليل وضعيتم بدتر شد. نصرتي در خصوص عدم دعوت به تيم ملي گفت: با توجه به شرايط و غيبت در بازي هاي اخير به نظر دايي احترام مي گذارم، چون معتقدم بهترين هاي ليگ برتر را انتخاب کرده است. وي افزود: با کسب آمادگي مجدد مي توانم مقابل ذوب آهن و استقلال بازي کنم و شک ندارم که بار ديگر پيراهن تيم ملي را تصاحب مي کنم.


 مسابقات بسکتبال دانشجويان منطقه چهار دانشگاه آزاد اسلامي 
دانشگاه آزاد اسلامي يزد قهرمان شد
 
مسابقات بسکتبال دانشجويان پسر منطقه چهار دانشگاه آزاداسلامي که در سالن  ولايت دانشگاه آزاد يزد جريان داشت با قهرماني تيم ميزبان پايان يافت. 
گفتني است که در ديدار پاياني اين رقابت ها تيم دانشگاه آزاد اسلامي يزد موفق شد با نتيجه   82 بر 69 تيم دانشگاه آزاد اسلامي نجف آباد را شکست دهد.
همچنين با حضور نيافتن تيم دانشگاه آزاد اسلامي مجلسي  در مسابقه رده بندي ، تيم دانشگاه آزاد اسلامي مبارکه به مقام سوم اين رقابت ها دست يافت.
در اين رقابت ها، تيم هاي دانشگاه آزاد اسلامي کاشان، نجف آباد، شهرضا، خميني شهر، تفت ، ميبد ، مبارکه، بافق، مجلسي، دهاقان، خميني شهر و يزد حضور داشتند.
تيم دانشگاه آزاد اسلامي يزد با قهرماني در مسابقات منطقه چهار دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان نماينده اين منطقه در رقابت هاي دانشگاه آزاد اسلامي سراسر کشور شرکت خواهد کرد.
 
فرشته سموعي سرمربي تيم ملي پينگ پنگ بانوان ايران : 
پينگ پنگ شهرستان ها به امکانات بيشتري نياز دارد 

فرشته سموعي سرمربي تيم ملي پينگ پنگ بانوان ايران درخصوص استقبال بانوان شهرستاني از اين رشته گفت : امکانات اين رشته در استان ها جوابگوي نياز ورزشکاران نيست و بايد در اين زمينه به فکر گسترش سالنها و امکانات باشيم.
وي بااشاره به حضور ورزشکاران قدرتمند اين رشته در آسيا اعلام کرد: شرکت در مسابقات   2008 قهرماني جهان براي ما به مراتب راحت تر ازمسابقات آسيايي است زيرا در مسابقات جهاني در گروه چهارقرار داريم و تيم هاي قدرتمند آسيا در گروه يک هستند.
 
صعود دانشجويان ايراني به بلندترين قله آفريقا 

دانشجويان دانشگاه شيراز، قله کوه کليمانجارو را فتح مي کنند.
به گفته يکي از اعضاي گروه کوهنوردي دانشگاه علوم پزشکي شيراز، اين افراد در نظر دارند تا طي 4 تا 5 روز به قله کوه کليمانجارو صعود کنند.
شعار اين گروه کوهنوردي در اين صعود "صلح جهاني " خواهد بود.
کوه کليمانجارو با ارتفاع 5 هزار و 895 متر بلندترين قله آفريقا به شمار مي رود.
 
5  ملي پوش فوتبال کوبا به امريکا پناهنده شدند
 
پس از بازي تيم فوتبال زير 23 سال کوبا و امريکا مشخص شد که 5 ملي پوش کوبايي به کشور حريف پناهنده شده اند.
به گزارش آسوشيتدپرس، با وجود قانون خاص پناهندگي که در سال 1955 ميان امريکا و کوبا وضع شد، هر کوبايي که به خاک اين کشور برسد، در امان بوده و پس از يک سال مي تواند تقاضاي شهروندي و اقامت دائم کند.
فوتباليست هاي گم شده هنوز تماسي با خانواده هاي خود نداشته اند و پرونده آنها از سوي دولت تحت نظر است.
تيم زير 23 سال کوبا در منطقه بي طرف تامپا اردو داشت; جايي که بازيکنان توانسته اند از اردو گريخته و به امريکا پناهنده شوند. اين اردو براي بازي هاي انتخابي المپيک پکن تشکيل شده بود.
سخنگوي کنکاکاف اين پرونده را در حال بررسي دانست و تاکيد کرد: هيچ منبع خبري نمي تواند تقاضاي پناهندگي اين بازيکنان را اثبات کند. بايد ديد کجا رفته اند.
کاپيتان کوبا نيز که در تساوي مقابل امريکا نقشي اساسي داشت، در جمع گم شدگان است.
 
يک بازيکن برزيلي از صاعقه جان به در برد 
  
گيلوان بازيکن خط مياني باشگاه نووو هوريزونته برزيل در جريان يک ديدار فوتبال دچار صاعقه شد.
گفتني است که وي  پس از اين رخداد دچار آسيب ديدگي سطحي شد و به بيمارستان برده شد تا مورد مداوا قرار بگيرد.
وي پس از مداوا در بيمارستان گفت: در بيمارستان به هوش آمدم. درد شديدي داشتم، خوشحالم که هنوز زنده هستم و از اين حادثه جان سالم به در برده ام. 
 
داوود مهابادي سرمربي تيم فوتبال راه آهن تهران
به شکست استقلال فکر مي کنيم

داوود مهابادي سرمربي تيم فوتبال راه آهن تهران گفت: نتيجه  بازي مقابل پيکان را فراموش کرده ايم و به برتري مقابل استقلال فکر مي کنيم. پيروزي پرگل مقابل پيکان براي ما به تاريخ پيوسته است و اکنون به جام حذفي و ديدار مقابل استقلال فکر مي کنيم.
وي درباره  برتري پرگل مقابل پيکان افزود: آن بازي شرايط مخصوص به خود را داشت و اتفاقات دست به دست هم داد تا يک پيروزي پرگل را جشن بگيريم. مي دانيد که شرايط و اتفاقات در اين نتايج بسيار تاثيرگذار است و اگر يک تيم در روز خوب و تيم مقابل در روز بد باشد چنين نتايجي رقم مي خورد. با اين حال ما آن بازي را به طور کامل فراموش کرده ايم و قطعا اگر يک بار ديگر چنين بازي برگزار شود آن نتيجه تکرار نخواهد شد. ما خودمان را در سايه ي کسب چنين نتيجه اي گول نمي زنيم و براي مان بازي هاي آينده به خصوص ديدار مقابل استقلال بسيار مهم است چرا که موفقيت در اين ديدار براي باشگاه راه آهن نيز اهميت بسيار بالايي دارد.
مهابادي درباره ي کسب بهترين نتيجه ي بازي در ليگ هفتم و پرگل ترين پيروزي راه آهن طي 45 سال اخير در نخستين تجربه ي سرمربي گري اش نيز اظهار کرد: اين برد را بايد به حساب همدلي و زحمات هيات مديره، مديرعامل،  کادر سرپرستي و زحمات بازيکنان گذاشت. من از اينکه باشگاه به من اعتماد کرده است، بسيار خوشحالم اما، هم نتيجه ي اين بازي را فراموش کرده ام و هم نمي خواهم درباره ي آن صحبت کنم.
وي درباره ي ديدار روز دوشنبه مقابل استقلال نيز گفت: تلاش مي کنيم تا پيروز شويم. چرا که شانس بالايي داريم. من ديدار استقلال و ملوان را نيز در ورزشگاه آزادي تماشا کردم بازيکنان ما از تفکرات سرمربي استقلال شناخت کاملي دارند، البته فيروز کريمي نيز يک سال پيش سرمربي راه آهن بوده و شناخت خوبي از تيم ما دارد. با اين حال من و "تاتار" در کادرفني تلاش مي کنيم تا با شناخت به مصاف حريف برويم.
وي درباره ي حضور در مرحله ي نيمه نهايي جام حذفي نيز گفت: اميدوارم براي نخستين بار به نيمه نهايي صعود کنيم. ما تلاش خود را انجام مي دهيم و تدابيري نيز در نظر گرفته ايم تا بتوانيم پيروز شويم با اين حال نمي توان نتيجه را پيش بيني کرد چرا که استقلال تيم خوبي است.
مهابادي خاطرنشان کرد: هر تيمي از موقعيت هايش بهتر استفاده کند برنده مي شود و ما سعي مي کنيم از فرصت هايمان بهتر استفاده کنيم و هيچ چيز را به اما و اگر واگذار نخواهيم کرد.

شاهين طبع: بدون نگراني براي فتح جام مي جنگيم

مهران شاهين طبع سرمربي تيم بسکتبال صباباتري تهران گفت: ديدار مقابل الرياضي لبنان يک فينال تدارکاتي است و با خيالي آسوده براي فتح جام مي جنگيم.
 وي افزود: صباباتري در مصاف با تيم زين اردن حساب شده و با برنامه بازي کرد و به ويژه در نيمه دوم برتري خود را به حريف ديکته کرد.
وي افزود: تيم اردني به هيچ عنوان از پيش باخته نبود و بازي برتر تيم صباباتري پيروزي را به سود ما رقم زد. هماهنگ تر از بازي هاي قبلي بوديم و پاداش آن را نيز گرفتيم.
سرمربي صباباتري تصريح کرد: الرياضي لبنان يکي از بهترين تيم هاي آسيا است که مجموعه اي کم نظير از ملي پوشان لبناني و برترين بازيکنان خارجي آسيا را در اختيار دارد; اما صباباتري فردا چهره  قهرمان آسيا را خواهد داشت و قصد نداريم در خانه جام را به لبناني ها بدهيم.
وي افزود: با توجه به کسب جواز حضور در جام باشگاههاي آسيا ديدار فردا يک فينال تدارکاتي است. در واقع مي خواهيم در رويارويي با يکي از بهترين تيم هاي آسيا يک قهرماني ديگر را به ويترين افتخارات بسکتبال ايران اضافه کنيم.


 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
آزمون و سنجش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش
گزارش تصويري روز