جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1386/12/25 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 3003

گزارش فيلم هاي نوروز
"جان سخت 4" در نوروز


مشايخي:تابستان87 با پرستويي در رستار نقش آفريني مي کنيم

توسط انتشارات سوره مهر ;
قطار و مادر بزرگ آمد


گوتاه و خواندني


  گزارش فيلم هاي نوروز
 "جان سخت 4" در نوروز  

 فيلم هاي "جان سخت 4"، "جدال با اژدها"، "مسافر بين راه" و "مانات" در ايام نوروز از شبکه تهران روي آنتن مي رود.
به گزارش آفرينش، فيلم سينمايي "جان سخت 4" دوم فروردين ساعت 30:13 از شبکه تهران روي آنتن مي رود. لن وايزمن فيلم "جان سخت 4" را با نام اصلي "آزاد زندگي کن يا سخت بمير" سال 2007 ساخت. مارک بومبک فيلمنامه اين اثر را بر داستاني نوشته خودش و ديويد مارکوني در ژانر اکشن، ماجراجويانه، جنايي و تريلر نوشته است.
در اين فيلم بروس ويليس، تيموتي اوليفنت، جاستين لانگ، مگي کيو، کليف کرتيس و آندره فرندمن به ايفاي نقش پرداختند. زمان فيلم "جان سخت 4" 130 دقيقه و محصول آمريکا و بريتانيا است.
در خلاصه داستان اين فيلم آمده است: "وقتي يک نفر کامپيوترهاي واحد تخلفات
سايبر پليس فدرال FBI را حک مي کند، همه چيز بار ديگر به مک کلين کارآگاه با تجربه برمي گردد که اين توطئه را خنثي کند." فيلم "جان سخت 4" با بودجه 110 ميليون دلاري ساخته شد، ضمن اينکه حدود 383 ميليون دلار فروش جهاني داشت. وايزمن سازنده فيلم "دنياي زيرين: تکامل" است.
اولين فيلم مجموعه "جان سخت" حدودا 20 سال پيش در شرايطي به پرده سينماها راه يافت که دنياي سينما کاملا متفاوت با شرايط فعلي بود. اين فيلم در اولين هفته اکران 7/1 ميليون دلار فروخت و در نهايت مجموع فروش آن در آمريکا به 83 ميليون دلار رسيد.
سال 1990 دنباله فيلم با عنوان "جان سخت 2" با 21/7 ميليون دلار افتتاح شد و با 117/5 ميليون دلار به کار خود پايان داد. در همين حال "جان سخت انتقامجو" سومين فيلم مجموعه در 1995 در سه روز نخست اکران 22/2 ميليون دلار فروخت و مجموع فروش آن 100 ميليون دلار شد.
فيلم سينمايي "جدال با اژدها" چهارم فروردين ساعت 30:13 از شبکه تهران روي آنتن مي رود. اين فيلم علمي و تخيلي را شيم هيونگ با حضور ستارگان هاليوودي کارگرداني کرده و خلق جلوه هاي ويژه حيرت انگيز آن را هم استوديو خود فيلمساز بر عهده داشته است.
فيلم 92 دقيقه اي "جدال با اژدها" بر اساس يک افسانه قديمي کره اي ساخته شده و درباره موجودي شيطان صفت به نام بوراکي است
که مي تواند به اژدها تبديل شود. در اين فيلم جيسن بر، آماندا بروکز، رابرت فورستر و اليزابت پنا بازي کرده اند.
فيلم داستان يکسري قتل زنجيره اي در لس آنجلس و احتمال دخالت يک بوراکي در اين قتل هاست. اين موجود بدنهاد هر 500 سال يکبار براي تهديد ساکنان زمين ظهور مي کند. فيلم "جدال با اژدها" با بودجه 32 ميليون دلاري ساخت شد و فروش جهاني آن 69 ميليون دلار بود.
پوستر فيلم "جدال با اژدها"
فيلم سينمايي "مانات" شش فروردين ساعت 30:13 از شبکه تهران پخش مي شود. اين فيلم هندي محصول سال 2006 به کارگرداني گوربير سينگ گروال و مدت زمان آن 165 دقيقه است. جيمي شرگيل و کولراج رانداوا در اين فيلم نقش آفريني کرده اند و داستان در سال 1985 در دوراني سرشار از آشفتگي در ايالت پنجاب روي مي دهد. يک نظامي با بازي نال سنگ عاشق دختري مي شود و در نهايت با او ازدواج مي کند.
او به ناچار به شهري ديگر منتقل مي شود و همسرش تحت مراقبت زوجي در همسايگي قرار مي گيرد، اما ... فيلم "مانات" بر مبناي داستاني واقعي ساخته شده که سال 1996 روي داد.
فيلم سينمايي "مسافر بين راه" دهم فروردين ساعت 30:13 از شبکه تهران روي آنتن مي رود. داستان اين فيلم درباره پليسي به نام جيم است که به هنگام نجات يک پسر بچه به اشتباه همکار پليس اش را مي کشد و اخراج مي شود. او براي حل مشکل خود به همراه پسرش مگي به تگزاس مي رود و ...
      "مارها در هواپيما" نوروز از شبکه تهران پخش مي شود
فيلم هاي سينمايي "مارها در هواپيما"، "درست مثل بهشت"، "افشاگر" و "اردوي روزانه بابا" در ايام نوروز از شبکه تهران روي آنتن مي رود.
به گزارش آفرينش، فيلم سينمايي "مارها در هواپيما" 28 اسفند ساعت 30:13 از شبکه تهران پخش مي شود. اين فيلم 105 دقيقه اي آمريکايي را ديويد ر. اليس سال 2006 با باز ساموئل ل. جکسن، نيتان فيليپس، بايرون لوسن، جوليانا مارگوليس و فلکس الکساندر جلو دوربين برد. فيلمنامه را جان هفرنان و سباستيان گوتيرس بر اساس داستاني از ديويد دالساندرو و هفرنان نوشتند.
در خلاصه داستان "مارها در هواپيما" آمده: نويل فليني مامور  FBI مشغول کاري شده که ماموريتي عادي به نظر مي رسد: محافظت از شان جونز، يکي از موج سواران اهل هاوايي که قرار است به کاليفرنيا پرواز کند و در آنجا در يک محاکمه پرسر و صدا جنايي عليه ادي کيم گنگستر شهادت دهد که شان او را موقع کشتن يکي از زيردست هايش ديده است و ...
اين فيلم که از مدت ها قبل از اکران تبليغات زيادي براي آن شده بود، اوت سال 2006 نمايش داده شد و با اينکه انتظار مي رفت هفته اول 20 تا 30 ميليون دلار بفروشد، فقط 15 ميليون دلار فروخت و در نهايت در آمريکا 34 ميليون دلار و در سطح جهان 28 ميليون دلار فروش داشت. فيلم سينمايي "مارها در هواپيما" با بودجه 33 ميليون دلاري ساخته شد.
فيلم سينمايي "درست مثل بهشت" 29 اسفند ساعت 30:13 از شبکه تهران روي آنتن مي رود. اين فيلم آمريکايي را مارک واترز سال 2005 به مدت 95 دقيقه جلو دوربين برد. فيلمنامه اين اثر را پيتر تولان و لسلي ديکسن بر مبناي رماني از مارک لوي نوشت. در "درست مثل بهشت" ريس ويترسپون، مارک روفالو، دانل لوگ، دايانا اسپايبي و بن شنکمن نقش آفريني کرده اند.
در خلاصه داستان اين فيلم آمده: اليزابت رزيدنت پرکار و فداکار پس از 20 ساعت کار در بيمارستان عازم خانه است که پشت فرمان خودرو خوابش مي برد و به شدت تصادف مي کند و به اغما مي رود. چند هفته بعد، مردي به نام ديويد آپارتمان اليزابت را اجاره مي کند، ولي بلافاصله متوجه مي شود روح اليزابت در خانه است و ...
فيلم سينمايي "درست مثل بهشت" با بودجه 58 ميليون دلاري ساخته شد و 102 ميليون دلار در سطح جهان فروخت. واکنش منتقدان نسبت به فيلم متفاوت بود، هر چند تعدادي از منتقدان سرشناس مانند راجر ابرت و اي. او. اسکات نقد مثبت براي اين فيلم نوشتند.
تريلر حادثه اي "افشاگر" محصول سال 2004 هشتم فروردين ساعت 30:13 از شبکه تهران پخش مي شود. نام اصلي فيلم "مبارز" است و به کارگرداني برايان گورز و بر مبناي فيلمنامه نيک آنجلو و با نقش آفريني اندرو مک کارتي، مايکل يورک، ريچارد تايسن، آنا آلوارز و بو درک به مدت 100 دقيقه ساخته شد.
در خلاصه داستان "افشاگر" آمده: خبرنگاري به نام رابينسن به همراه همسرش ورونيکا باري در شبکه هفت اسپانيا کار مي کنند. آنها در جريان سو» قصد عليه رئيس شرکت ارتباطي نوا قرار مي گيرند. نوار اين سو» قصد که منجر به قتل شده توسط خبرنگار جلسه کارلوس به هنگام فرار و کشته شدن به دست رابينسن مي رسد و از او مي خواهد که حقايق را افشا کند.
فيلم سينمايي "اردوي روزانه بابا" با نام اصلي "مهد کودک بابا" 11 فروردين ساعت 30:13 از شبکه تهران روي آنتن مي رود. اين فيلم به مدت 93 دقيقه به کارگرداني فرد سويج با بازي کوبا گودينگ جونير امسال در پنج رشته نامزد دريافت جوايز تمشک طلايي بدترين فيلم سال بود که در بخش بدترين دنباله جايزه گرفت.
کمدي "اردوي روزانه بابا" با بودجه 76 ميليون دلاري ساخته شد، اما فقط 18 ميليون دلار فروخت. پل ري، لاکلين مانرو و ريچارد گنت از ديگر بازيگران اين فيلم آمريکايي هستند که در خلاصه داستان آن آمده: فصل تابستان است و مهد کودکي که چارلي و شريکش فيل رايرسن مديريت آن را به عهده دارند تا آغاز سال تحصيلي تازه تعطيل خواهد بود...


  مشايخي:تابستان87 با پرستويي در رستار نقش آفريني مي کنيم  

جمشيد مشايخي ضمن اعلام بازي در سريال 26 قسمتي رستاردر تابستان سال 87، از احتمال همکاري با پرويز پرستويي در اين سريال خبر داد.
به گزارش ستاد خبري جشنواره بزرگ نوروزي چابهار، با توجه به نزديک شدن به زمان برپايي جشنواره که از اول لغايت سيزدهم فروردين ماه سال 87 در منطقه آزاد چابهار برگزار مي شود، جمشيد مشايخي طي گفت وگويي اظهار داشت: از آنجايي که رابطه اي دوستانه با جوانان دارم توصيه مي کنم که بايد اين آب و خاک و سرزمين را دوست داشت، نبايد جنبه مادي را در نظر گرفت بلکه بايد تلاش کرد با انتخاب حرفه اي مناسب در اختيار هموطنان قرار گرفت و به آنها کمک کرد.
وي در ادامه افزود: با نگاهي به اطراف متوجه مي شويم که امروز نحوه زندگي با روزگار شعرايي چون سعدي و مولانا تفاوت زيادي داشته در واقع زندگي مردم شکل  ديگري به خود گرفته است اين در حالي است که متاسفانه از طبيعت دور شده ايم که اين دور شدن به معناي از خدا دور شدن است.
به گفته وي معناي عشق در زمان حيات خيام، حافظ و سعدي براي آنها احساس مسئوليت ايجاد مي کرد اما امروز الهه عشق از سرزمين ايران رفته و تنها هوس باقي مانده است، بنابراين آنچه در اين راستا مهم به نظر مي رسد آن است که اگر مقايسه اي در اين خصوص داشته باشيم در گذشته هيچ وقت عاشق از معشوق خود سير نمي شد ولي امروز اينطور نيست چرا که اکثرا عاشق ظواهر هستند.
اين استاد بلند مرتبه در بخش ديگري با اشاره به فعاليت جديد خود در سينما، خاطرنشان کرد: ميزاک نام کار جديدي است که از هفته آينده کليد خورده و فيلمبرداري آن آغاز خواهد شد.
وي گفت: همچنين سريال 26 قسمتي رستار به معناي نجات يافته کار جديدي به تهيه کنندگي سام مشايخي  فرزندم  است که با مشارکت شبکه 2 سيماي جمهوري اسلامي ايران و ستاد مبارزه با مواد مخدر و انجمن مبارزه با دخانيات آماده خواهد شد.
به گفته وي آزيتا حاجيان، آتيلا پسياني و جمشيد شاه محمدي در اين سريال ايفاي نقش مي کنند که تابستان آينده کار توليد و فيلمبرداري آن آغاز خواهد شد و احتمالا من و پرويز پرستويي نيز در اين سريال حضور خواهيم داشت.
مشايخي ضمن آرزوي سلامتي براي تمام هموطنان در سال جديد اظهار اميدواري کرد: آرزو دارم در جهان مردم در صلح و آرامش به سر برند و هيچ جنگي در کار نباشد همچنين اميدوارم در کشور عزيزمان هيچ دردمندي از لحاظ مالي وجود نداشته باشد و همگي در شادي به سر برند.
وي در پايان تصريح کرد: در زندگي دو مسئله خيلي مهم است: ابتدا عشق به آب و خاک و وطن و ديگري مراقبت از ناموس که اين دو امر مهم را به فرزندانم توصيه مي کنم.
در جشنواره بزرگ نوروزي چابهار که از يکم لغايت سيزدهم فروردين سال 87 برگزار مي شود از استاد برجسته سينماي ايران جمشيد مشايخي تقدير و تجليل به عمل خواهد آمد.


 توسط انتشارات سوره مهر ;
 قطار و مادر بزرگ آمد 

آفرينش -"قطار و مادربزرگ" عنوان کتابي است از "پاول مار" و با ترجمه "کمال بهروز کيا"، توليد دفتر کودک و نوجوان مرکز آفرينشهاي ادبي توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
بهروز کيا در گفتگو با سوره مهر مي گويد: "سرگرم کنندگي، جذابيت داستان، پرکردن اوقات فراغت و آشنايي مخاطب با گرفتاري هاي دروني و اجتماعي کودک از جمله مواردي است که وي در انتخاب کتاب به آن دقت دارد تا در طول فراز و نشيب داستان راه حل هايي براي مخاطب مطرح شود که تسکين دهنده خاطر و آرامش بخش باشد." در خلاصه از کتاب مي خوانيم:«تعطيلات پاييزي است و يولي براي اولين بار اجازه دارد تنها به مسافرت برود مادر يولي را به ايستگاه قطار مي برد و در کوپه پيرزني مي نشاند که او هم مي خواهد به مونيخ برود او خوشحال نيست. دلش مي خواهد که در کوپه اي باشد که بچه ها مسافرت مي کنند اما مادربزرگ خاطرات قشنگي برايش تعريف مي کند با او بازي مي کند برايش شعر هاي جالبي مي خواند و.....
قطار و مادربزرگ در 44 صفحه، قطع وزيري کوتاه و با قيمت 650 تومان منتشر شده است.


 گوتاه و خواندني 


مت ديمون در فيلمي درباره ي دوران سرنگوني صدام بازي مي کند

مت ديمون بازيگر آثاري چون مرحوم  و  اولتيماتوم بورن در فيلم  تريلر ناحيه سبز بدون عنوان که به دوران حکومت و سرنگوني صدام حسين در بغداد مي پردازد، بازي مي کند.
به گزارش آفرينش، مت ديمون در اين فيلم با بازيگراني چون برندون گلسون، گريگ کينير ،امي رايان  و جيسون ايساکز همبازي مي شود.
بنا به اعلام ورايتي: تريلر ناحيه سبز به کارگرداني پل گرين گراس خالق سري آثار موسوم به  بورن آماده نمايش خواهد شد.
نگارش فيلمنامه اين درام دلهره آور برعهده  برايان هلگلند خواهد بود. الهام بخش هلگلند براي نوشتن اين اثر اقتباسي کتاب زندگي شاهنشاهي در شهر زمرد به قلم  راجيو چاندراسکاران بوده است.
تمرکز اصلي فيلم جديد گرين گراس بر دو بخش اصلي منطقه يي موسوم به منطقه سبز درعراق است و فضاي شهر بغداد در دوران حکومت صدام حسين و پس از فروپاشي حزب حاکم وابسته به وي را به تصوير مي کشد.براندان گلسون در اين فيلم در نقش يک سرباز آمريکايي ظاهر مي شود.
گفتني است: فيلمبرداري تريلر ناحيه سبز بدون عنوان به زودي در اسپانيا آغاز مي شود.

مرکز فيلم مستند چين
فيلم هايي درباره زندگي  ورزشيحسين رضازاده  و  سارا خوش جمال فکري   توليد مي کند
مرکز فيلم مستند چين در نظر دارد به مناسبت المپيک پکن فيلم هايي درباره زندگي ورزشي قهرمانان جهان از جمله حسين رضازاده  و  سارا خوش جمال فکري  دوتن از ورزشکاران نامي ايران و جهان توليد کند.  به گزارش ايرنا، در مراسمي که با حضور ديپلماتهاوشخصيت هاي فرهنگي کشورهاي خارجي مقيم پکن برگزار شد،رييس مرکزفيلم مستند چين گزارشي از اقدامات انجام شده براي تهيه اين فيلم ها ارايه کرد.  براساس اين گزارش ، بزودي يک گروه مستندساز چيني براي تهيه فيلم هايي از زندگي ورزشي  حسين رضازاده  قهرماني نامي جهان در رشته وزنه برداري و
سارا خوش جمال فکري تکواندوکار کشورمان به ايران سفر خواهد کرد.
يادآور مي شود ، ماه گذشته نيز هياتي از مرکز فيلم مستند چين براي انجام هماهنگي هاي لازم براي ساخت اين فيلم به ايران سفر کرد.
علاوه بر ايران ، کشورهاي فرانسه ، آلمان ، ايتاليا ، برزيل و جامائيکا از ديگر کشورهايي هستند که ميزبان گروههاي مستند ساز چيني خواهند بود.

 مخالفت رهبران ديني اندونزي با نمايش
 فيلم هلندي فيتنا 

رهبران ديني اندونزي ضمن مخالفت با نمايش فيلم هلندي فيتنا در کشور، آن را با تعاليم اسلامي در تضاد دانستند.
به گزارش روز جمعه سامانه اينترنتي جاکارتا پست، هاشم موزادي رهبر نهضت العلماي اسلامي، دين شمس الدين رهبرمحمديه، ام.دي.سيتوموران رهبر اجتماع اسقفها و اي.اي.يوانگه رييس شوراي کليساهاي اندونزي با صدور يک بيانيه مشترک، مخالفت خود را با نمايش اين فيلم اعلام کردند.
براساس اين گزارش، نسخه اي ازاين بيانيه نيز براي نخست وزير هلند و رييس جمهوري اندونزي ارسال شده است.  هاشم موزادي در همين خصوص گفت: ما نگرانيم که اين فيلم به عنوان هجمه اي عليه اسلام تلقي گردد.  به گفته وي، رهبران همه اديان اندونزي معتقدند اين فيلم، هارموني موجود بين اديان مختلف کشور را تخريب خواهد کرد.  اين گزارش مي افزايد فيلم فيتنا توسط گيرت وايلدرز سياستمدار هلندي ساخته شده و قرار است در ماه آتي اکران شود.  اين فيلم يک نگاه انتقادي در مورد اسلام و قرآن را به نمايش گذاشته است.
 
صفار هرندي:  کتاب در ايران ارزانتر از ساير نقاط دنيا است

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي ضمن اشاره به قيمت کتاب در کشور در مقايسه با ساير کشورها گفت: کتاب در کشور ما گران نيست.
محمد حسين صفار هرندي قبل از ظهر امروز در حاشيه برگزاري همايش کتاب سال حوزه در قم طي سخناني در جمع خبرنگاران اظهار داشت: قيمت کتاب در کشور ما در مقايسه با اکثر نقاط جهان ارزان تر است.وي با بيان اين که در گذشته يارانه به کاغذ اختصاص مي يافت و ناشر با در نظر گرفتن آن قيمت پشت جلد کتاب را ارزان تر تعيين مي کرد گفت: البته برخي از ناشران نيز با وجود دريافت يارانه کاغذ آن را از مخاطبان دريغ مي کردند.محمد حسين صفار هرندي با اشاره به پيش بيني قانون برنامه توسعه براي هدفمند کردن يارانه ها گفت: با در نظر گرفتن حکم قانون برنامه از ابتداي سال 86 يارانه کتاب را از شکل سابق خارج کرديم و در اختيار مردم قرار داديم. حاصل اين جابجايي خريداري مبلغ قابل اعتنايي کتاب از ناشران و اهدا به کتابخانه هاي عمومي، مدارس، مساجد و ساير مراکز علاقه مند بود.وي بخش ديگري از يارانه صرف شده در موضوع کتاب را مربوط به کارت هاي الکترونيکي صادر شده از سوي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي برشمرد و گفت: اين يارانه علاوه بر کارت هاي الکترونيکي از طريق بن هاي کاغذي و اعطاي يارانه در نمايشگاه بين المللي کتاب تهران و نمايشگاه هاي استان اعطا شده است. وي ادامه داد: در سال آينده اين کارت هاي الکترونيکي در تيراژ ميليوني در اختيار قشرهاي خاص نظير طلاب علوم ديني، دانشجويان معلمان، دانش آموزان و اساتيد حوزه ودانشگاه قرار خواهد گرفت.وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با اشاره به افزايش بن هاي اختصاص يافته به حوزه علميه گفت: بن کتاب اختصاص يافته به حوزه علميه قم در سال 84 ، 300 ميليون تومان بود در حالي اين رقم در سال 85 به 1/5 ميليارد تومان رسيد.
 
"علي بابا و چهل دزد بغداد" به تئاتر شهر مي آيد

جواد ذوالفقاري نمايش "علي بابا و چهل دزد بغداد" را براي اجراي عمومي در تئاتر شهر در سال آينده آماده مي کند.
اين کارگردان تئاتر در اين باره به مهر گفت: "پيشنهاد اجراي نمايش را سال گذشته به اداره کل هنرهاي نمايشي داده بودم. کار مجوز اجرا گرفته و بودجه مورد نظر نيز تصويب شده و تنها کاري که بايد صورت بگيرد تا ما بتوانيم تمرينات خود را شروع کنيم، گرفتن بودجه است."
ذوالفقاري با اشاره به اينکه "علي بابا و چهل دزد بغداد" قرار بود سال 86 اجرا شود، درباره شيوه اجرايي نمايش اظهار داشت: "پيش از اين به عنوان نويسنده به کار نگاه مي کردم و حال که با ديد کارگرداني به آن مي نگرم تغييرات زيادي در آن خواهم داد. اما تا بودجه را دريافت نکنيم و گروه را گرد هم نياوريم ترجيح مي دهم درباره شيوه اجرايي آن صحبتي نکنم."
وي در پايان درباره سالن مد نظر خود براي اجراي نمايش يادآور شد: "چون نمايش "علي بابا و چهل دزد بغداد" به شکل اجرايي خاصي کار خواهد شد، نياز به سالني دارد که صحنه نداشته باشد و در اين راستا سالن چهارسو مناسبترين گزينه مي تواند باشد."
ذوالفقاري پيش از اين با نمايش "بازي پسر و گرگ" در رپرتوآر تئاتر کودک و نوجوان سازمان فرهنگي هنري شهرداري حضور داشت.


آخرين کتاب هري پاتر در دو قسمت فيلم مي شود

هري پاتر و قديسان مرگبار هفتمين و آخرين کتاب مجموعه موفق جي. کي. رولينگ در دو قسمت به پرده نقره اي سينما راه مي يابد.
به گزارش مهر، ورايتي اعلام کرد اين دو فيلم با عناوين هري پاتر و قديسان مرگبار: قسمت 1 و هري پاتر و قديسان مرگبار قسمت 2 به ترتيب نوامبر 2010 و مه 2011 به نمايش درمي آيند.
به گفته مسئولان استوديو برادران وارنر اين دو فيلم را نيز ديويد ييتس کارگرداني مي کند که در حال حاضر مشغول ساخت فيلم هري پاتر و شاهزاده دورگه بر مبناي ششمين کتاب رولينگ است. هري پاتر و محفل ققنوس فيلم پنجم مجموعه را نيز اين فيلمساز 45 ساله بريتانيايي کارگرداني کرد.
و فيلم هري پاتر و قديسان مرگبار پشت سر هم ساخته مي شوند و فيلمنامه را استيو کلاوز فيلمنامه نويس همه فيلم هاي قبلي پاتر جز يک فيلم مي نويسد.کتاب هري پاتر و قديسان مرگبار که ژوئيه 2007 به بازار آمد، در 24 ساعت اول توزيع بيش از 11 ميليون نسخه فروش داشت که يک رکورد بود. اين کتاب با 784 صفحه حجيم ترين کتابي است که رولينگ تاکنون نوشته و از اين رو ساخت دو فيلم سينمايي بر مبناي آن اجتناب ناپذير است. حضور ستاره هاي فيلم ششم و در صدر آنها دانيل رادکليف در فيلم هفتم قطعي شده است. هري پاتر و شاهزاده دورگه با بازي رادکليف، اما واتسن و روپرت گرينت سه بازيگر اصلي پنج فيلم قبلي اکنون در حال فيلمبرداري است. رابي کولترين، جولي واترز، رالف فاينس، هلنا بونهم کارتر، مايکل گامبون، مگي اسميت، آلن ريکمن و جيم برودبنت از ديگر بازيگران اين فيلم هستند. پنج فيلم اول پاتر در دنيا حدود 4/5 ميليارد دلار فروش داشتند. دو فيلم اول مجموعه، هري پاتر و سنگ جادو و هري پاتر و تالار اسرار را کريس کلمبوس و هري پاتر و زنداني آزکابان را آلفونسو کوارون مکزيکي ساخت. فيلم چهارم هري پاتر و جام آتش را نيز مايک نيوئل فيلمساز بريتانيايي کارگرداني کرد.
 
پس از گذشت يک سال
فريدون جيراني سفر به تاريکي را به پايان مي رساند
پس از گذشت يک سال،  تصويربرداري سريال سفر به تاريکي که آخرين ساخته ي
فريدون جيراني محسوب مي شود، به پايان مي رسد.
به گزارش آفرينش، تصويربرداري سريال که هشتم اسفندماه سال 85  آغاز شده بود، 25  اسفندماه سال جاري پايان مي پذيرد.  فرودگاه مهرآباد و يکي از بيمارستان هاي تهران از آخرين لوکيشن هاي «سفر به تاريکي» هستند و تاکنون 50  درصد از تدوين اين سريال به پايان رسيده است.
خاطرنشان مي شود، سفر به تاريکي نخستين مجموعه ي تلويزيوني فريدون جيراني است. فيلم نامه ي اين سريال از مضموني اجتماعي برخوردار است و داستان آن درباره ي نويسنده جواني به نام مارال عظيمي است که پس از انتشار نخستين رمانش به نام گيتي به شهرت و امتياز غيرمنتظره اي مي رسد، شهرتي که زندگي خانوادگي او را تحت الشعاع قرار مي دهد.
سفر به تاريکي در بيش از 200  لوکيشن مختلف در تهران، شمال ايران و ترکيه تصويربرداري شده است.  اين سريال در 26  قسمت 50  دقيقه يي براي گروه فيلم و سريال شبکه دو ساخته مي شود و عوامل سازنده آن عبارتند از:
کارگردان: فريدون جيراني /تهيه کننده: آرمان زرين کوب/فيلم نامه: عليرضا محمودي/مدير تصويربرداري: سيروس عبدلي/تدوين: بهرام دهقاني، رضا شيرواني/طراح هنري: مشکين مهرگان/طراح صحنه و لباس: رضا حاج  درويش/طراح چهره پردازي: مهري شيرازي/صدابردار هم زمان: رضا ترکمان/مدير گروه بدلکاران: پيمان ابدي/عکاس و تصويربردار پشت صحنه: نادر پيرزاده/دستياور اول کارگردان و برنامه ريز: مجيد کرباسيان/دستيار دوم کارگردان: فواد چاومه/دستيار سوم کارگردان: ساناز اسدي/منشي صحنه: بهناز تاجيک/روابط عمومي: فرامرز روشنايي/گروه تصويربرداري: حميدرضا رحيم زاده، رستم حميدي، سعيد حصاري، کسري کمالي، علي مشتاقي/دستيار لباس: مارال جيراني/دستياران صحنه: نويد صفاريان، اميد مظاهري/جامه دار: مهسا ميرزايي/اجراي چهره پردازي: افروز بوجاريا، سياوش گرجستاني/دستيار صدا: امير رحماني/دستيار جلوه هاي ميداني: ابوالفضل يارمحمدي/بدلکاران: گروه بدلکاران ابدي/مسوول هنروران: رضا دلاوري/سينه موبيل: احمد گلستاني/ترابري: علي حسني، مسعود رضا زرگر، مهدي درفکي، حسن بطحايي/پذيرايي: ساسان سالاري، فيض الله حبشي/تدارکات: مهدي نوري/ مدير تدارکات: سعيد حاجي زاده/جانشين توليد: وحيد سيفي/مدير توليد: ابوالفضل نصير/محصول: موسسه فرهنگي، هنري لوح زرين/به سفارش: گروه فيلم و سريال شبکه دو سيما
بازيگران: دانيال حکيمي، ساميه لک، ستاره اسکندري، هوشنگ توکلي، پولاد کيميايي، فريده سپاه منصور، مائده طهماسبي، آشا محرابي، مهسا کرامتي، شيوا خنياگر، مهناز انصاريان،  فريدون محرابي، علي کاظمي، نيلوفر محمودي، پوراندخت مهيمن، هايده حائري و ناصر طهماسب (در نقش داريوش آريان) و با حضور بازيگر کشور ترکيه: هانده شن
با شرکت: احمد ساعتچيان، علي ميلاني، صبا مهري، حبيب ثامنيه، احمد توکلي، مهسا حسيني، محمود بنفشه خواه، حسن خوانساري، سحر کريمي، علي مرادي، پرويز ذنوبي، سياوش قاسمي، حشمت الله داورپناه، ناهيد ميرعمادي و... هنرمند خردسال: ماهور حاج درويش

با بازي جواد رضويان
معتاد اجباري  ششم فروردين از شبکه دوم پخش مي شود
تله فيلم  معتاد اجباري  به کارگرداني مهدي مظلومي و تهيه کنندگي سيد امير پروين حسيني روز سه شنبه ششم فروردين ماه روي آنتن شبکه دوم سيما خواهد رفت. اين تله فيلم از اول تا بيستم بهمن ماه 86 به سفارش گروه فيلم و سريال شبکه دوم سيما در تهران تصويربرداري شده و هم اکنون آماده نمايش است .  تعدادي عوامل توليد اين تله فيلم عبارتند از :
نويسنده و کارگردان :مهدي مظلومي   مدير تصويربرداري :رضا عطار   تدوين :مهدي اسلامي  صدابردار :رضا کشاورز   مدير توليد :جمهور شکيبا   طراح گريم :مريم دوستي    طراح صحنه و لباس :علي شيرمحمدي    عکاس :محمد فوقاني   برنامه ريز و دستيار اول کارگردان :مهران احمدي   مجري طرح :رضا اسدي   تهيه کننده :سيد امير پروين حسيني
محصول : گروه فيلم و سريال شبکه دوم سيما
بازيگران :  جواد رضويان ، شهرام قائدي ، مونا فرجاد ، امير غفارمنش  ،زهره صفوي ، صديقه کيانفر و ...


 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
آزمون و سنجش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش
گزارش تصويري روز