جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1387/01/19 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 3009


تاريخ وجزئيات ثبت نام در آزمون جامع مدرک معادل کارداني اعلام شد

رودپشتي در اختتاميه سومين دوره مسابقات بين المللي روبوکاپ آزاد ايران :
دانشي که دانشجويان دانشگاه آزاد اسلا مي به آن رسيده اند يک محصول علمي وملي است

وزيربهداشت درگفت وگوباايسنا:
ظرفيت پذيرش دانشجوي پزشکي براساس نياز جامعه تعيين مي شود


كوتاه و خواندني


آشنايي با رشته هاي دانشگاهي


  تاريخ وجزئيات ثبت نام در آزمون جامع مدرک معادل کارداني اعلام شد  

گروه آزمون وسنجش: به گزارش خبرنگار آفرينش ، ثبت نام در آزمون جامع مدرک معادل کارداني از روز دوشنبه ششم آغاز وتا 13 خرداد ماه سال جاري ادامه خواهد داشت .
بر اساس اين گزارش ، ثبت نام آزمون جامع مدرک معادل کارداني به صورت اينترنتي بوده و داوطلبان بايد به سايت سازمان سنجش وآموزش کشور مراجعه نمايند .
لازم به ذکر است ، داوطلبان متقاضي ثبت نام در آزمون مذکور  بايد درتاريخ مقرربه يکي از واحدهاي پستي توزيع کننده آزمون سراسري سال 1387مراجعه و پس از اخذ کارتهاي اعتباري ثبت نام و مطالعه دقيق دفترچه راهنما ، تقاضانامه مندرج در دفترچه راهنما را تکميل و سپس به شبکه اينترنت مراجعه و براساس دستورالعمل مربوط که بر روي سايت سازمان به نشاني org.Sanjesh.WWW که در اين رابطه قرارداده شده است نسبت به تکميل تقاضانامه و ثبت نام مبادرت نمايند.
به گزارش آفرينش ، آزمون جامع مدرک معادل کارداني نيز  در روز20 تيرماه در کل کشور برگزارخواهد شد .


  رودپشتي در اختتاميه سومين دوره مسابقات بين المللي روبوکاپ آزاد ايران :
  دانشي که دانشجويان دانشگاه آزاد اسلا مي به آن رسيده اند يک محصول علمي وملي است  

گروه آزمون وسنجش : معاون پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي گفت: دانشگاه آزاد هر گونه حمايت مالي و تحصيل در مقاطع بالاتر بدون شرکت در کنکور براي برترينهاي مسابقات روبوکاپ را تکليف خود مي داند.
به گزارش مهر، فريدون رهنماي رودپشتي در اختتاميه سومين دوره مسابقات روبوکاپ آزاد ايران در دانشگاه آزاد قزوين با بيان اين مطلب افزود: دستاوردها و فعاليتهاي علمي دانشگاه آزاد اسلامي در طول ساليان اخير موجب شده تا اين دانشگاه امروز به عنوان يکي از مهمترين دانشگاههاي کشور مورد اعتماد مردم قرار گيرد.
وي اظهار داشت: زندگي امروز پر از چالش ها و حرکت هاي بالنده است به همين خاطر ورود روبات ها را به زندگي انسان مي توان به فال نيک گرفت.معاون پژوهشي دانشگاه آزاد ادامه داد: با توجه به آن که بسياري از فعاليت هاي امروز دنيا براي انسان ها پر هزينه و پر خطر است صنعت روباتيک مي تواند تحولي در دنياي بشر ايجاد کند و هر کشوري که در اين عرصه پيشگام باشد را به قدرت برتر تبديل کند.
وي گفت: دانشي که دانشگاهيان و دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي به آن رسيده اند يک محصول علمي ملي است به همين خاطر مسئوليت مسئولان براي حمايت از اين افراد افزايش خواهد يافت. همچنين صنعتگران کشور بايد اعتماد بيشتري به اين گونه جوانان علم آفرين داشته باشند.
معاون پژوهشي دانشگاه آزاد ادامه داد: امروز ديگر دانش روباتيک در ايران بومي شده به همين خاطر قدم بعدي براي توسعه اين علم در کشور ارتباط هرچه بيشتر نخبگان علم روباتيک با صنعت کشور خواهد بود.
سومين دوره مسابقات بين المللي روبوکاپ آزاد ايران با حضور 500 تيم داخلي و خارجي از کشورهاي هلند، آلمان، چين، مکزيک، برزيل، ترکيه، امارات متحده عربي از 15 فروردين ماه در دانشگاه آزاد اسلامي قزوين برگزار شد.


  وزيربهداشت درگفت وگوباايسنا:
 ظرفيت پذيرش دانشجوي پزشکي براساس نياز جامعه تعيين مي شود  

 گروه آزمون وسنجش : پذيرش پزشک عمومي ازليسانس منافاتي با تخصصي کردن آموزش دردانشگاه ها ندارد.
وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي از اجراي برنامه هايي براي ايجاد تنوع در روشهاي آموزش پزشکي خبر داد.
دکتر کامران باقري لنکراني در گفت وگو با ايسنا، در خصوص ايجاد تنوع روش درآموزش پزشکي عمومي گفت: يکي از مباحث  ما در آموزش پزشکي، تلاش جهت ايجاد نوعي تنوع در روشهاي آموزش پزشکي است. به همين منظور به دانشگاه ها اختياراتي داده شده تا نسبت به ادغام افقي و عمودي برنامه هاي آموزشي علوم پايه و باليني در يکديگر و ادغام آموزشي علوم پايه اقدام کنند که تا کنون در اين زمينه تجربيات موفقي داشته ايم.
وي افزود: بحث ارتقاي دوره پيش بيمارستاني و فعال کردن مراکز مهارتهاي باليني، تلاش براي يادگيري و کسب اطلاعات بيشتر دانشجويان قبل از ورود به دوره هاي باليني، تجديد نظر در آموزش دوره فيزيوپاتولوژي و ارتقاي آموزشهايي که منجر به کارهاي درماني مي شود نيز از جمله روشهايي است که براي ارتقاي آموزش پزشکي انجام مي شود.
دکتر باقري لنکراني با اشاره به پذيرش آزمايشي پزشک عمومي از ميان فارغ التحصيلان کارشناسي، ازآن به عنوان يکي ديگر از روشهاي تنوع بخشي در آموزش پزشکي اعلام کرد و گفت: اين طرح در حدود 30 سال پيش در کشور انجام شده است و در شرايط فعلي تصور ما بر اين است که اين طرح مجددا ارزش آزمودن را دارد و اميدواريم از نتايج اولين دوره بتوانيم در اجراي دوره هاي بعدي اين طرح استفاده کنيم.
وزير بهداشت در ادامه در خصوص ظرفيت پذيرش و آموزش پزشک عمومي در کشور گفت: ظرفيت پذيرش دانشجوي پزشکي بر اساس محاسبه دقيق ميزان خروجي ها و فارغ التحصيلان و نياز جامعه به پزشک تعيين و اعلام مي شود.
دکتر لنکراني در پايان افزود: عمده بيکاران بخش پزشکي کساني هستند که به دنبال شغل دلخواه هستند در حال حاضر در وزارت بهداشت براي ايجاد اشتغال در طرح پزشک خانواده نيازمند حدود 1500 پزشک عمومي هستيم در حاليکه متقاضي استخدامي وجود ندارد.


 كوتاه و خواندني 


راه اندازي دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعي دانشگاه بوعلي همدان

گروه آزمون وسنجش : رئيس دانشگاه بوعلي همدان از مصوبه هيئت امناي اين دانشگاه براي راه اندازي دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعي خبر داد.
دکتر اردشير خزايي در گفتگو با مهر با بيان اين خبر گفت : در آخرين جلسه هيئت امناي دانشگاه بوعلي همدان در سال 86 مقرر شد تا دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعي در اين دانشگاه راه اندازي شود.وي افزود : پيش از اين دانشکده ادبيات که متشکل از 18 گروه آموزشي بود کليه گروههاي آموزشي علوم انساني دانشگاه را در خود جاي داده بود. با مصوبه هيئت امناي دانشگاه مقرر شد برخي گروههاي آموزشي حوزه علوم انساني با راه اندازي دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعي مستقل از دانشکده ادبيات به فعاليت خود ادامه دهند.رئيس دانشگاه بوعلي همدان اضافه کرد: در جلسه هيئت رئيسه دانشگاه مورخ 19 فروردين ماه براي اجرايي شدن مصوبه هيئت امنا براي راه اندازي دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعي تصميم گيري مي شود.
 
قائم مقام دانشگاه پيام نور در گفت وگو با فارس:
پيام نور از امکانات يونسکو بهره مند مي شود

گروه آزمون وسنجش : فارس: قائم مقام دانشگاه پيام نور از بهره مند شدن اين دانشگاه از امکانات يونسکو خبر داد.
اصغر ابوالحسني در گفت وگو با فارس گفت: طي تفاهم  نامه اي که بين دانشگاه پيام نور و يونسکو منعقد شده است اين دانشگاه در راستاي افزايش و گسترش شعب بين المللي خود مي تواند از امکانات يونسکو بهره مند شود.
وي با بيان اين که در حال حاضر دانشگاه پيام نور در 55 کشور دنيا شعبه دارد، گفت: طي سال هاي آينده آمار شعبه هاي دانشگاه پيام نور به 155 کشور مي رسد.
قائم مقام دانشگاه پيام نور همچنين با اشاره به اين که زمان حذف و اضافه دانشجويان پيام نور تا 26 اسفند بود، گفت: از 15 تا 21 فروردين نيز دانشجوياني که موفق به حذف و اضافه نشده اند مي توانند وارد سايت دانشگاه شده و اقدام به حذف و اضافه دروس خود کنند.
 
آغاز عمليات اجرايي احداث دانشکده علوم پايه واحد اروميه 
 
گروه آزمون وسنجش : احداث ساختمان دانشکده علوم پايه واحد اروميه از سوي اداره کل طرح هاي عمراني و کميسيون معاملات دانشگاه آزاد اسلامي، مورد موافقت قرار گرفت و اين پروژه وارد فاز اجرايي شد. به گزارش آنا، دکتر خدابخش رئيس منطقه دو دانشگاه آزاد اسلامي و رئيس واحد اروميه با اعلام اين خبر افزود: اين دانشکده در محل سايت شماره سه با اعتباري بالغ بر65 ميليارد ريال و با زيربناي 15 هزار متر مربع در چهار طبقه شامل کلاسهاي آموزشي، آزمايشگاه هاي علوم پايه سالن اجتماعات و کنفرانس، نمازخانه، سايت هاي رايانه و اينترنت، کتابخانه، سالن مطالعه و امکانات استفاده از کتابخانه ديجيتالي خواهد بود. گفتني است سايت شماره سه واحد اروميه در زميني به مساحت 17/5 هکتار در ابتداي جاده فرودگاه اروميه واقع شده که اجراي طرح جامع واحد اروميه از دو سال پيش شروع شده و در حال حاضر عمليات احداث و تکميل مجتمع ورزشي چند منظوره، خوابگاه پسران و انبار مرکزي در اين مجتمع به پايان رسيده و ساختمان هاي دانشکده دامپزشکي و پيراپزشکي و دانشکده فني مهندسي، رستوران و سلف سرويس 10 هزار نفري و ساختمان مسجد دانشگاه نيز در حال احداث است.
 
دومين گردهمايي دانشجويان فعال خارج از کشور تيرماه برگزار مي شود
 
گروه آزمون وسنجش : دومين گردهمايي دانشجويان فعال خارج از کشور دهه سوم تيرماه 1387 برگزار مي شود.
به گزارش ايسنا، دومين گردهمايي سراسري دانشجويان فعال ايراني خارج از کشور دهه سوم تير ماه با مشارکت نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در امور دانشجويان ايراني خارج از کشور، وزارتخانه هاي علوم و بهداشت، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و وزارت امور خارجه برگزار مي شود.
بر اساس اين گزارش، دومين گردهمايي دانشجويان فعال خارج از کشور به مدت 5 روز در شهرهاي تهران و مشهد برگزار خواهد شد. براين اساس، کليه انجمنها، گروهها و هسته هاي دانشجويي، وبلاگ نويسان و مديران مسوول نشريات دانشجويي بايد جهت ثبت نام به سايت  ir.nahabkh.www مراجعه کرده و فرم درخواست شرکت در گردهمايي و فرمهاي ثبت نام را تا 25 فروردين ماه تکميل و به ستاد برگزاري گردهمايي ارسال کنند.
 
برگزاري همايش مديران EDC ارديبهشت ماه در مشهد

گروه آزمون وسنجش : همايش مديران مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکي دانشگاه هاي علوم پزشکي کشور 18 و 19 ارديبهشت ماه برگزار مي شود.
دکتر نادر ممتازمنش رييس مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکي وزارت بهداشت در گفت وگو با ايسنا، مشارکت دانشجويان در توسعه آموزش علوم پزشکي کشور را محور همايش مديران EDC عنوان کرد و افزود: اين همايش طي دو روز در دانشگاه علوم پزشکي مشهد برگزار مي شود. وي با اشاره به برگزاري اولين گردهمايي معاونين آموزشي دانشگاه هاي علوم پزشکي کشور در سال جاري اظهار کرد: اين همايش طي روزهاي اول و دوم خردادماه در دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد برگزار مي شود. وي در ادامه گفت: اين همايش با محوريت نوآوري در برنامه آموزشي و نگاهي به نقشه جامع علمي کشور برگزار مي شود.
 
ايجاد محدوديت براي شرکت محققان ايراني
 در کنفرانسهاي علمي توسط 3 کشور

گروه آزمون وسنجش : مدير کل امور پژوهشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري از ايجاد محدوديت براي شرکت محققان ايراني در برخي کنفرانسهاي علمي خبر داد و گفت: محدوديتهاي کانادا، آمريکا و استراليا در سال گذشته منجر به اين شد تا تعداد زيادي از دانشگاهيان ايراني از شرکت در کنفرانسها باز بمانند.
دکتر فيروز بختياري نژاد در گفتگو با مهر گفت: کشورهاي اروپايي و مخصوصا آمريکا، کانادا و استراليا براي افرادي که از ايران قصد شرکت در همايشهاي علمي بين المللي را داشتند يک مقدار محدوديت ايجاد کردند و حتي تعداد زيادي از اين افراد موفق به شرکت در همايشها نشدند.
مديرکل امور پژوهشي وزارت علوم افزود: به نظر مي رسد که مسائل علمي را بايد از مسائل سياسي جدا کنند زيرا مسائل علمي مسئله اي در ارتباط با بشريت است و فعاليت در حوزه علمي براي بشريت در آينده بسيار طولاني انجام مي شود. حال ممکن است که بخشي از فعاليتهايمان مسائل خاص ملي و بومي و منطقه اي باشد اما اساس کار علم براي آينده و بشريت است.
فيروز بختياري نژاد با بيان اينکه در ارتباط با فرصتهاي مطالعاتي سختگيري هايي که در بحث کنفرانسهاي علمي مي شود ديده نشده است، گفت: طول زماني فرصت مطالعاتي مقداري طولاني تر است و افرادي که شرکت مي کنند معمولا براي مدت بيش از 6 ماه مي روند لذا براي فرصت مطالعاتي، فرد فرصت بيشتري دارد در حالي که براي همايش ها حداکثر 4 هفته قبل از همايش اقدام مي شود و از آنجا که کشور مقصد مي خواهد بررسي هاي وسيع تري انجام دهد، اغلب به آن همايش نمي رسند.وي ادامه داد: فرصتهاي مطالاتي يک کار يکساله است و شروع اش نيز زمان خاصي نيست لذا افرادي که از ايران به فرصت مطالعاتي مي روند با مشکلات کمتري مواجه شده اند. به طور کلي در مورد فرصت مطالعاتي تاکنون گزارشي صورت نگرفته که کشوري بخواهد مشکلي براي ايرانيان ايجاد کند اما در مورد همايش ها گزارش شده است.مديرکل امور پژوهشي وزارت علوم گفت: بررسي ها و سخت گيري هايي که در سفارتها صورت مي گيرد اغلب فرصت را از شرکت کنندگاني که از ايران قصد حضور در کنفرانس را دارند، مي گيرد لذا اعلام مي کنند که زمان گذشته و فرصت حضور شما در همايش وجود ندارد.


 تغييرات جديد امتحانات پايان سال طلاب
 اعلام شد

گروه آزمون وسنجش :  تغييرات جديد امتحانات پايان سال طلاب سطح يک حوزه هاي علميه برادران سراسر کشور اعلام شد.
معاون آموزشي مرکز مديريت حوزه علميه در گفتگو با مهر با بيان اين خبر گفت : براساس توافقات صورت گرفته با شوراي عالي حوزه علميه قم، معيار تعيين حجم دروس براي امتحانات نيم سال دوم تعيين شد.حجت الاسلام بهجت پور افزود: با توجه به دو نيم سال بودن فعاليتهاي آموزشي سطح يک حوزه هاي علميه برادران و برگزاري نيمه اول امتحانات دروس در پايان نيم سال اول در پايان نيم سال دوم تنها بخش دوم و پاياني منابع آموزشي به عنوان منبع امتحانات پايان سال تعيين شده است. امتحانات نيم سال دوم در خرداد ماه برگزار مي شود.
 
رئيس واحد ساري:
بزرگ ترين مرکز آزمايشگاهي و کارگاهي در واحد ساري احداث مي شود 

گروه آزمون وسنجش :  رئيس واحد ساري با اشاره به نامگذاري سال 87 از سوي مقام معظم رهبري به عنوان سال نوآوري و شکوفايي گفت: دانشگاه ها و مراکز آموزش عالي مهمترين نقش را مي توانند در جهت تحقق اهداف اين نامگذاري و نوآوري و شکوفايي داشته باشند.
به گزارش آنا، دکتر کيومرث نيازآذري تاکيد کرد: نوآوري، تحول خواهي و شکوفايي، نقطه مقابل خمودي، تحجر و کهنه گرايي است و همه ما بايد تلاش کنيم تا زمينه رشد و بالندگي جامعه اسلامي بويژه محيط دانشگاهي را فراهم کنيم.وي افزود: بايد قدرت نوآوري و اعتماد را در جوانان بارور کنيم چرا که جوانان و دانشجويان ما  سرمايه هاي اصلي و فرصت استثنايي براي نظام مقدس جمهوري اسلامي  و دانشگاه ها و مرکز آموزش عالي نيز مرکز اصلي نوآوري و شکوفايي هستند.نيازآذري از احداث بزرگترين مرکز آزمايشگاهي و کارگاهي در دانشگاه آزاد اسلامي واحد ساري خبر داد و افزود: اين مرکز آزمايشگاهي و کارگاهي با بيش از 5 هزار مترمربع بزودي در مجتمع دانشگاهي واحد ساري مورد بهره برداري قرار مي گيرد.
 
ايجاد پرديس بين المللي ارس دانشگاه تبريز

گروه آزمون وسنجش :  رئيس پرديس بين المللي ارس دانشگاه تبريز از اختصاص 35 هکتار زمين براي راه اندازي اين مرکز آموزشي در منطقه آزاد ارس جلفا خبر داد.
به گزارش مهر، دکتر سيد حسين حسيني افزود: 20 هکتار از اين اراضي از سوي منطقه آزاد ارس در اختيار دانشگاه تبريز قرار گرفته است.
وي با بيان اينکه پرديس بين المللي ارس دانشگاه تبريز بر اساس موافقت سازمان منطقه آزاد ارس و دانشگاه تبريز ايجاد مي شود گفت: براي ايجاد پرديس بين المللي دانشگاه تبريز در منطقه آزاد ارس مبلغ 50 ميليارد ريال اعتبار به صورت وام از سوي منطقه آزاد ارس در اختيار دانشگاه تبريز قرار مي گيرد.دکتر سيد حسين حسيني با اشاره به اينکه پرديس بين المللي ارس از سال تحصيلي آينده در رشته هاي مختلف علوم انساني، فني مهندسي و علوم پايه دانشجو پذيرش خواهد کرد، گفت: وزارت علوم با اعلام موافقت تاسيس پرديس بين المللي ارس 200 ميليون ريال نيز براي شروع مقدمات تاسيس اين مرکز دانشگاهي در اختيار دانشگاه تبريز قرار داده است.وي راه اندازي اين مرکز آموزشي را در منطقه آزاد ارس با توجه به پتانسيل هاي موجود آذربايجان شرقي مهم خواند و گفت: با توجه به زيرساختهاي آذربايجان شرقي در بخش هاي مختلف تجارت، کشاورزي و به ويژه صنعت، تاسيس پرديس بين المللي دانشگاه تبريز در منطقه آزاد ارس مي تواند در جهت توسعه اين منطقه و ايجاد ارتباط منطقي ميان صنعت و دانشگاه کمک موثري کند.منطقه آزاد تجاري و صنعتي ارس به مرکزيت شهرستان جلفا در 137 کيلومتري تبريز مرکز استان آذربايجان شرقي و در حاشيه رود ارس و همسايگي جنوبي با کشورهاي جمهوري آذربايجان و ارمنستان قرار دارد.
 
پذيرش در پنج رشته دانشگاه آزاد  ساوه

گروه آزمون وسنجش :  آنا- محمد فخاريان معاون آموزشي واحد ساوه گفت: با توجه به جذب استادان و تجهيزات لازم و فضاي آموزشي، همزمان با ثبت نام دوره هاي کارشناسي آزمون سراسري 87، تعداد پنج رشته کارداني فني برق، الکترونيک، مکانيک، ساخت و توليد، ساختمان هاي بتني، ريخته گري، مواد- سراميک، در مقطع کارداني و تعداد هشت رشته مهندسي مکانيک، ساخت و توليد، مهندسي صنايع- توليد صنعتي، مهندسي عمران، مهندسي متالورژي و مواد- سراميک، زيست شناسي- علوم گياهي، شيمي کاربردي، تربيت بدني و علوم ورزش، مديريت دولتي در نظام پاره وقت در واحد ساوه داير و از مهرماه سال 87-88 دانشجو پذيرش خواهد شد.


 آشنايي با رشته هاي دانشگاهي 


رشته حسابداري

موضوع اين رشته تحصيلي:
حسابداري يک سيستم است که در آن فرآيند جمع آوري، طبقه بندي، ثبت، خلاصه کردن اطلاعات و تهيه گزارشهاي مالي و صورتهاي حسابداري در شکل ها و مدلهاي خاص انجام مي گيرد. تا افراد ذي نفع درون سازماني مثل مديران سازمان و يا برون سازماني مثل بانک ها، مجتمع عمومي سازمان مورد نظر و يا مقامات مالياتي بتوانند از اين اطلاعات استفاده کنند. به همين دليل فردي که تحصيلات دانشگاهي ندارد، بيشتر دفتردار است تا حسابدار. چرا که گزارشهاي اين دسته از افراد مطابق استاندارد نيست و پردازش کافي نمي شود و بيشتر تراز حسابها مي باشد. براي مثال يک حسابدار تجربي نمي تواند بين دارايي کوتاه مدت و بلند مدت تفاوت قائل شود و يا نمي داند که چگونه بايد معاملات ارزي را در دفاتر ثبت کرد.از سوي ديگر يک حسابدار متخصص، در آينده مي تواند مدير مالي يک سازمان يا شرکت گردد يعني مي تواند به مديريت يک شرکت ايده بدهد که منابع موجودش را در چه راههايي سرمايه گذاري نمايد تا استفاده بهينه کند و يا اگر شرکت به منابع مالي جديد نياز داشت يک مدير مالي بر اساس دانش آکادميک خود مي تواند بگويد که از چه طريقي بايد تامين مالي کرد. و مجموع اين فعاليت ها خارج از توانايي يک حسابدار تجربي است. 
توانايي هاي لازم:
رشته حسابداري از جمله رشته هايي است که از داوطلبان سه گروه آزمايشي رياضي و فيزيک، علوم تجربي و علوم انساني دانشجو مي پذيرد و در آزمون هر سه گروه نيز درس رياضي به عنوان مهمترين درس اين رشته مطرح است. در واقع داشتن شم رياضي در رشته حسابداري از اهميت بسياري برخوردار است. همچنين يک حسابدار بايد بتواند بخوبي گزارش کارهاي خود را ارائه دهد. بنابراين بايد در ادبيات فارسي مسلط بوده و نگارش خوبي داشته باشد. دانشجوي اين رشته بايد تحمل ساعتها کار در پشت يک ميز و صندلي و سروکار داشتن با اعداد و ارقام را داشته باشد. همچنين بايد دقيق و منظم باشد تا در جمع بندي اعداد و ارقام دچار مشکل نگردد.
موقعيت شغلي در ايران:
فرصت هاي شغلي يک حسابدار بسيار گسترده است و از پايين ترين سطح تا بالاترين سطح را در بر مي گيرد. و با وجود اين که در دانشگاهاي مختلف کشور اعم از دولتي، غيرانتفاعي و آزاد، دانشجويان بسياري در رشته حسابداري تدريس مي کنند اما تعداد فارغ التحصيلان بيکار اين رشته از بيشتر رشته  ها کمتر است. چون از يک موسسه کوچک گرفته تا بزرگترين کارخانه هاي کشور حداقل براي تهيه اظهارنامه مالياتي به حسابدار نيازمند هستند. 


 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
آزمون و سنجش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش
گزارش تصويري روز