جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1387/03/19 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 3058

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد قم:
دانشگاه آزاد اسلامي در جهت هم رديف شدن با دانشگاه هاي بين المللي گام بر مي دارد

سيد يوسف صالحي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد فراهان :
دانشگاه آزاد اسلامي ماندگارترين يادگار انقلاب در عرصه آموزش عالي کشور است

سيد علي مير ابراهيمي رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد رشت :
دانشگاه آزاد اسلامي نقش ارزنده اي در تحول اقتصادي شهرها ايجاد کرده است

عظيم مطوري رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد خرمشهر :
عملکرد دانشگاه آزاد اسلامي پاسخ خوبي براي مخالفان است


كوتاه وخواندني


  رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد قم:
 دانشگاه آزاد اسلامي در جهت هم رديف شدن با دانشگاه هاي بين المللي گام بر مي دارد  

 رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد قم گفت: دانشگاه آزاد اسلامي جز» موفق ترين سازمان هاي غيردولتي است که در جهت هم رديف شدن با دانشگاه هاي بين المللي گام برمي دارد.
محمد حسين ايراندوست رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد قم در گفت و گو باايسکانيوز، گفت: امام خميني(ره) در سال 1359 به بحث دانشگاه ها پرداختند و در شرايطي که تصور همه اين بود که دانشگاه مورد توجه نظام جمهوري اسلامي نيست و همچنين به دليل تعطيلي دانشگاه ها، طرح تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي توسط مسوولين ارشد نظام طراحي شد و نهايتا امام خميني(ره) آن را تصويب کرد.
وي افزود: در نخستين نشستي که مسوولين ارشد اين طرح براي تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي خدمت بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران رسيدند ايشان فرمودند، "مطالب و ويژگي هاي مفيدي را در اين دانشگاه مي توان مشاهده کرد" در نتيجه خودشان مبلغ يک ميليون تومان براي تاسيس اين مجموعه و راه اندازي آن کمک کردند.
ايراندوست به خبرنگار ايسکانيوز گفت: در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامي بيش از نيمي از دانشجويان و فارغ التحصيلان کشور را دربرگرفته و توانسته از دانشگاه هاي موفق غيردولتي باشد و در جهت همگام شدن با دانشگاه هاي بين المللي تلاش کند. ايراندوست خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامي طي 25 سال گذشته در همه زمينه هاي علمي- پژوهشي، آموزشي توانسته خوب بدرخشد و صاحب مقام شود و همچنين در بحث فعاليت عمراني بيش از 12 ميليون مترمربع فضاي آموزشي در سراسر کشور ساخته شده که همه اينها، فضاهايي است که از لحاظ معماري کاملا علمي و دانشگاهي هستند. وي افزود: در بخش آموزش، وضعيت رشته هاي تحصيلي و تاسيس رشته هاي جديد در دانشگاه به گونه اي است که در تمام مقاطع تحصيلي از جمله کارداني پيوسته، توسط دانشگاه آزاد اسلامي پيشنهاد و طراحي شد و همچنين در سطح پزشکي اگر چه مخالفت هايي جهت آموزش بود ولي نهايتا به کمک مجلس، دانشگاه آزاد اسلامي توانست در زمينه پزشکي نيز به آموزش بپردازد. ايراندوست در پايان گفت و گو با ايسکانيوز گفت: همه تلاش ها در زمينه آموزشي، پژوهشي و ... ناشي از مديريتي است که بايد در راس باشد و اگر آن مديريت در برابر مخالفت ها، بردبار نباشد، دانشگاه آزاد اسلامي به بن بست خواهد رسيد. در واقع مخالفان دانشگاه آزاد اسلامي بايد اين را بدانند که اين مجموعه همچنان به راه خود ادامه خواهد داد و با اينگونه بحث ها و غرض ها خدشه دار نخواهد شد .


  سيد يوسف صالحي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد فراهان :
 دانشگاه آزاد اسلامي ماندگارترين يادگار انقلاب در عرصه آموزش عالي کشور است  

 رئيس واحد فراهان گفت: دانشگاه آزاد اسلامي ماندگارترين يادگار انقلاب شکوهمند ايران در عرصه آموزش عالي کشور است.
به گزارش ايسکانيوز سيد يوسف صالحي در دومين جلسه پرسش و پاسخ اعضاي هيات رئيسه واحد فراهان، هجمه هاي اخير به اين موسسه عظيم علمي را کاملا سياسي دانست و افزود: در حال حاضر دغدغه مردم، دانشگاه آزاد اسلامي نيست، بلکه دغدغه آنان، معيشت، اشتغال، تورم، گراني و... است که شايسته است به اين گونه مسايل رسيدگي شود.
 امروز دانشگاه آزاد اسلامي باعث غرور و افتخار هر ايراني است
وي تصريح کرد: امروز دانشگاه آزاد اسلامي باعث غرور و افتخار هر ايراني است، چرا که با گذشت 26 سال تلاش و خدمت صادقانه در راستاي تحقق و ارتقاي اهداف نظام مقدس جمهوري اسلامي، اين موسسه توانسته به بزرگ ترين دانشگاه حضوري منطقه و جهان تبديل شود.
صالحي ايجاد هزاران شغل به طور مستقيم و غيرمستقيم در سراسر کشور، استخدام بيش از 26 هزار عضو هيات علمي در راستاي بسترسازي مناسب تحصيلات عالي فرزندان کشور، ثبت بيش از 330 اختراع بين المللي، اعزام 70 درصد تيم هاي ايراني به مسابقات جهاني و بين المللي، کسب 750 مدال در زمينه هاي مختلف ورزشي و علمي، انتشار هزار مقاله در مجلات ISI، انتشار چهار هزار مقاله علمي، پژوهشي، ترويجي، ارائه دو هزار و 400 مقاله در همايش هاي بين المللي خارج از کشور، راه اندازي 32 مرکز تحقيقاتي، احداث بيش از 14 ميليون متر مربع فضاي مفيد آموزشي، رفاهي و ... را تنها گوشه اي از فعاليت هاي اين موسسه عظيم علمي در جهت توسعه آموزش عالي در کشور عنوان کرد.
وي سپس واحد فراهان را نيز به عنوان بخشي از اين مجموعه بزرگ دانشگاهي معرفي کرد و افزود: اين واحد هم اکنون توانسته با جذب بيش از 30 عضو هيات علمي تمام وقت، ايجاد 13 هزار مترمربع فضاي آموزشي، رفاهي و خدماتي، ايجاد 20 رشته تحصيلي در مقاطع کارداني و کارشناسي، جذب دو هزار و 270 دانشجو در طي 11 سال تلاش و خدمت صادقانه، به افتخارات و دستاوردهاي عظيمي در تمامي عرصه هاي علمي، پژوهشي و ... دست پيدا کند.
صالحي در پايان جلسه که اعضاي هيات رئيسه واحد، جمعي از استادان، مديران گروه هاي آموزشي، نمايندگان نشريات دانشجويي، انجمن ها و هسته هاي علمي و دانشجويان حضور داشتند، اظهار اميدواري کرد با برگزاري چنين جلساتي، گوشه اي از فعاليت ها و تلاش هاي گسترده دانشگاه آزاد اسلامي در سراسر کشور براي مردم فهيم ايران تبيين شود


  سيد علي مير ابراهيمي رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد رشت :
 دانشگاه آزاد اسلامي نقش ارزنده اي در تحول اقتصادي شهرها ايجاد کرده است  

رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد رشت گفت: با گسترش امکانات، دانشگاه آزاد اسلامي در سراسر کشور نقش ارزنده اي در تحول و رونق اقتصادي شهرها ايجاد کرده است.
دکتر سيد علي مير ابراهيمي در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران دانشجويي ايران "ايسکانيوز"، افزود: خدماتي که دانشگاه آزاد اسلامي به طورغير مستقيم به افراد ارايه مي دهد، بر رونق اقتصادي شهرهاي مختلف تاثير گذار بوده است.
وي با اشاره به اينکه گسترش دانشگاه آزاد اسلامي در کشور تا حد زيادي از خروج سرمايه جلوگيري کرده است، اظهارداشت: بر اساس آمارهاي موجود پراکندگي دانشگاه ها در شهرهاي مختلف از خروج سرمايه دانشگاه ها جلوگيري کرده است.
مير ابراهيمي با بيان اينکه دانشگاه آزاد اسلامي در اشتغال زايي افراد جامعه موثر عمل کرده است، ياد آور شد: کارمندان، اعضا» هيات علمي، کارکنان و دانشجويان در جامعه داراي اشتغال مفيد بوده و دانشگاه آزاد اسلامي تا حد زيادي معضل بيکاري را حل کرده است.  وي با اشاره به اينکه قبل از انقلاب با کمبود امکانات آموزش عالي مواجه بوديم، اظهارداشت: در مورد متقاضيان آموزش عالي تعداد کمي از افراد در کنکور موفق شده و وارد دانشگاه مي شوند و باقي مانده دانشجويان سرخورده و از امکانات آموزشي محروم مي شدند. رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد رشت به اعزام برخي دانشجويان به خارج از کشور در قبل از انقلاب اشاره کرد و گفت: اعزام دانشجويان سرخورده از کنکور که داراي امکاناتي بهتر بودند، باعث خروج سرمايه هاي ملي و نيز عوارض خاصي را براي خود فرد داشت.  وي افزود: دانشگاه آزاد اسلامي در 25 سال مشکل کنکور، اعزام به خارج از کشور و متقاضيان آموزش عالي را رفع و امکانات تحصيلي را براي تمامي افراد مهيا کرده است


 عظيم مطوري رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد خرمشهر :
 عملکرد دانشگاه آزاد اسلامي پاسخ خوبي براي مخالفان است 

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد خرمشهر گفت : عملکرد و کيفيت بالا در تمام عرصه هاي مختلف بويژه علمي، بهترين پاسخ براي مخالفان دانشگاه آزاد اسلامي و اينکه آن ها بايد شان نزاکت علمي را در برخوردهايشان رعايت کنند.
وي افزود : دانشگاه آزاد اسلامي را بايد در قالب ساختاري نگاه کرد که ملت آن را به وجود آورده و اين گونه ساختارهاي محکم با حرف هاي بي پايه و غرض ورزي ها خدشه دار نخواهد شد.
رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد خرمشهر افزود:در واقع اين مجموعه از آغاز تاسيس که با بحران جنگ و دفاع مقدس همراه بود، با حمايت مردم توانست تاکنون رشد قابل توجهي داشته باشد و اين براي ما رويدادي خوشايند است.
وي افزود: دانشگاه آزاد اسلامي همپاي دانشگاه هاي بين المللي گام بر مي دارد و توانسته در عرصه هاي علمي- پژوهشي مقام هايي را کسب کند در نتيجه مي توان گفت که اين سيستم بزرگ آموزشي به اين سادگي از پا در نخواهد آمد.
مطوري اظهار داشت: دانشگاه آزاد کمتر از دانشگاه هاي دولتي هزينه مي کند و در مقابل افرادي هستند که نمي توانند پيشرفت اين مجموعه را ببينند و با بهانه تراشي هاي بي اساس قصد خدشه دار کردن اين مجموعه را دارند ولي با اين وجود دانشگاه آزاد اسلامي به راه خود ادامه داده و تاکنون موفق بوده است.
وي افزود: عملکرد و کيفيت بالاي روز افزون اين مجموعه در تمامي عرصه هاي مختلف علمي، مي تواند بهترين پاسخ براي مخالفان دانشگاه آزاد اسلامي باشد و اينکه آن ها بايد شان و نزاکت علمي را در برخوردهايشان رعايت کنند و از روي منطق، قضاوت کنند.
مطوري خاطرنشان کرد: ما با تمام قوا مشغول به فعاليت هستيم و وظايف خود را در قبال دانشگاه آزاد و مردم انجام مي دهيم و اينکه اين مجموعه با مديريت دکتر جاسبي و توسعه زير بنايي و قوي خود با چنين ارزش ها دچار خدشه و حادثه نخواهد شد.
وي در پايان به خبرنگار ايسکانيوز گفت: دانشگاه آزاد اسلامي جزو موفق ترين سازمان ها و ارگان هاي غير دولتي بعد از انقلاب اسلامي است و ما جهت پيشرفت اين مجموعه نهايت تلاش خود را مي کنيم تا اين سيستم به اوج موفقيت خود برسد .


 كوتاه وخواندني  

بيعت دانشجويان واحد دشتستان
 با آرمان هاي امام راحل

به مناسبت نوزدهمين سالروز ارتحال بنيانگذار جمهوري اسلامي دانشجويان واحد دشتستان به مرقد مطهر حضرت امام اعزام شدند . در اين اردو که به صورت دو کاروان خواهران و برادران به صورت مجزا انجام شد تعداد 32 دانشجو شرکت داشتند . رکني ، مسئول دفتر فرهنگ واحد هدف از اين اردو را آشنايي هر چه بيشتر با راه و افکار متعالي بنيانگذار نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران حضرت امام خميني (ره) و بيعت مجدد با ولي فقيه و مقام معظم رهبري عنوان شد .

بسيج دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب برگزار کرد
سمينار آشنايي با صنعت سيمان و
کانه آرايي مواد معدني

به همت واحد تحقيقات معدني بسيج دانشجويي دانشکده فني دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب سمينار آشنايي با صنعت سيمان و کانه آرايي مواد معدني براي دانشجويان مهندسي معدن برگزار گرديد .
به گزارش روابط عمومي اين واحد ، سخنرانان همايش مذکور مهندس صمد صالحي کارشناس شرکت تحقيق و توسعه صنعت سيمان ايران و مهندس رفيعي مسئول واحد تحقيقات کارخانه سيمان آبيک بودند .
همچنين دکتر ابريشمي فرد و مهندس الحي کرماني از اعضاي هيات علمي دانشکده فني واحد نيز در همين ارتباط سخنراني ايراد کردند .

جامعه اسلامي دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي
واحد تهران جنوب برگزار کرد :
دوره آموزشي استاندارد 2000:ISO9001

جامعه اسلامي دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب با مشارکت موسسه بين المللي صدور گواهينامه S.A.D   دوره اموزشي تشريح الزامات و مستند سازي مميزي داخلي استاندارد هاي 2000:ISO9001  و TS16949/ISO در روز نهم خرداد سال جاري در دانشکده فني برگزار کرد ، به گزارش روابط عمومي اين واحد دانشگاهي در دوره مذکور ، که نيمي از زمان کلاس آن به صورت کارگاه ارائه شد به شرکت کنندگان پس از پايان دوره گواهينامه بين المللي موفقيت اعطا گشت .

به همت کارکنان سبز انتظار
 کارگاه کوتاه مدت "مهدي شناسي" برگزار شد
 
کانون سبز انتظار حوزه معاونت فرهنگي اقدام به برگزاري کارگاه  کوتاه مدت تحت عنوان "کارگاه مهدي شناسي " نمود .
به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد بروجرد ، اين  کارگاه در 3 جمعه متوا لي در سه بخش آسيب شناسي انتظار ، مباحث قبل ،بعد و حين ظهور ، کارها و اعمالي که منتظران بايد انجام دهند  برگزار شد و 100 نفر از دانشجويان دختر و پسر از اين کلاس ها بهره مند شدند .

حضور دانشگاهيان شهرستان استهبان در مراسم سالگرد رحلت امام خميني (ره)

همزمان با سالروز ارتحال ملکوتي بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران کارکنان، اساتيد و دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي واحد استهبان با حضور در مسجد جامعه شهرستان در سوگ رهبر کبير انقلاب به عزاداري پرداختند.
به گزارش ايسکانيوز، در اين مراسم با شکوه حجت الاسلام و المسلمين اميديان پيرامون شخصيت امام راحل و انقلاب اسلامي و تدوام آن سخنراني کرد.
در ادامه شجعان از مداحان اهل بيت به عزاداري و نوحه خواني پرداخت. در پايان کتاب سره آفتاب "گلچيني از سيره عملي امام خميني (ره)" به انضمام پاسخنامه و سوالات طراحي شده از سوي دفتر فرهنگ اسلامي دانشگاه جهت شرکت علاقمندان در مسابقه کتابخواني در اختيار حاضرين در مسجد جامع قرار گرفت.

دانشگاه آزاد اسلامي کرمان پذيراي
5 تن از شهداي گمنام

مراسم تشييع و تدفين 5 تن از شهداي گمنام دفاع مقدس در محل دانشگاه آزاد اسلامي کرمان در روز يکشنبه 19 خردادماه انجام مي گيرد.
به گزارش ايسکانيوز مراسم مذکور از مسجد اين واحد دانشگاهي با تجمع اساتيد، کارکنان ،دانشجويان و مردم شهر در راس ساعت 8/30 صبح آغاز مي شود. 

برگزاري کارگاه تخصصي عملکرد لرزه اي و سمينار مهندسي زلزله در دانشگاه صنعتي شريف

با حضور هفت نفر از اعضاي آکادمي علوم و مهندسي آمريکا و جمعي از محققان کشورمان کارگاه تخصصي عملکرد لرزه اي سازه هاي خشتي و مصالح بنايي و سمينار مهندسي زلزله، کاهش خطر لرزه اي به ترتيب روزهاي 19، 20 و 21 خرداد ماه جاري در محل دانشکده عمران دانشگاه صنعتي شريف برگزار مي شود.
به گزارش ايسکانيوز، دکتر نادر طباطبايي استاد دانشکده مهندسي عمران و مسوول برگزاري اين کارگاه تخصصي دو روزه و سمينار يک روزه و ارائه سخنراني بحث و تبادل نظر در خصوص آخرين يافته هاي تحقيقات و مهندسي در زمينه مطالعه آسيب پذيري و بهسازي لرزه اي ساختمان هاي خشتي و مصالح بنايي وسايل مرتبط با مهندسي زلزله دانست .

يک کارشناس حقوق:
نبود تضمين شغلي موجب استقبال کم از رشته حقوق درسالهاي آينده خواهد شد

يک کارشناس حقوق گفت:اشباع رشته حقوق در دانشگاهها واشباع بازار کار اين رشته سبب شده که درآينده استقبال مناسبي ازاين رشته به عمل نيايد.
به گزارش ايسکانيوز :عباسعلي رمضاني افزود: در حال حاضر به دليل پيشينه مناسب رشته حقوق و بازار کار خوب اين رشته پس از فراغت از تحصيل ،جوانان زيادي براي ادامه تحصيل دراين رشته داوطلب مي شوند.ولي آينده اين رشته درکشورمان بسيار نگران کننده است.
وي با انتقاد از دانشگاههاي کشور که آمار بالاي دانشجوي رشته حقوق را مي پذيرند خاطرنشان کرد:بايد انتخاب وتاسيس اين رشته در واحدهاي دانشگاهي با اصول ومقررات خاص وسخت گيري بيشتري صورت گيرد وبايد اين ميزان ورودي براي اين رشته بسيار کاهش يابد.

برگزاري اولين دوره مسابقات احکام
 در خوابگاه يزديان

اولين دوره مسابقات احکام با هدف بالا بردن سطح اطلاع دانشجويان از مسايل ديني درخوابگاه يزديان دانشگاه آزاد اسلامي يزد برگزار و مورد استقبال دانشجويان قرار گرفت.
مهدي مير احمدي مسوول خوابگاه يزديان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران دانشجويي ايران "ايسکانيوز"، گفت: اين مسابقه با همکاري حوزه معاونت دانشجويي و ستاد اقامه نماز دفتر فرهنگ اسلامي در خوابگاه يزديان برگزار شد که بيش از 60 نفر در آن شرکت کردند.
وي ادامه داد: اين مسابقات هر دو هفته يکبار برگزار مي شود و پس از برگزاري، به نفرات برتر جوايزي از سوي دفتر فرهنگ اسلامي اهدا خواهد شد.

مديردفتر نظارت و ارزيابي آموزش عالي:
حمايت ازدانشگاههاي با ماموريت ويژه از امسال اجرايي ميشود

مديرکل دفتر نظارت و ارزيابي آموزش عالي وزارت علوم، با بيان اينکه سند دانشگاههاي با ماموريت ويژه در حال تدوين است، گفت: تحقق طرح حمايت از دانشگاههاي با ماموريت ويژه نيازمند حمايت بيشتر دولت و تخصيص رديف بودجه مستقل براي اين دانشگاههاست.
دکتر رضا عامري در گفتوگو با ايسنا، در رابطه با بند "ز" ماده 50 قانون برنامه چهارم توسعه مبني بر حمايت از دانشگاههاي مادر و با ماموريت ويژه، اظهار کرد: بر اساس اين ماده، طي سال گذشته 8 دانشگاه بزرگ کشور به عنوان دانشگاهاي مادر و با ماموريت خاص ملي و بين المللي تعيين معرفي شدند تا طي آن ماموريتهاي ويژهاي را دنبال کند.
وي افزود: در اين راستا دانشگاههاي تعيين شده برنامه هاي خاص خود را در جهت رشد و توسعه بيشتر نوشتند و وزارت علوم نيز در جهت تقويت و حمايت بيشتر از آنها اقدام ميکند.
وي با بيان اينکه اين طرح در برنامه چهارم توسعه نيز آمده است، گفت: وزارت علوم در اين راستا بودجهاي مستقل براي اين دانشگاهها تعيين و ابلاغ کرده است.
 
با دانشجويان خوابگاهي دانشگاه لرستان;
صف هاي خوابگاهي هر روز طولاني تر مي شود

نبود سالن مطالعه، بالا بودن نرخ اجاره، محدوديت امکانات عمومي، شلوغي بيش از حد و.... بخشي از مشکلات مشترک دانشجويان خوابگاهي کشور است، مشکلاتي که دانشجويان خوابگاهي دانشگاه لرستان نيز آن را تکرار کردند.
به گزارش ايسنا دانشگاه لرستان با پنج خوابگاه ملکي ميزبان 1900 دانشجوي خوابگاهي است، خوابگاه وليعصر(عج) يک، يکي از اين خوابگاه هاست، خوابگاهي که به گفته ساکنانش هر روز شلوغتر ميشود و امکانات و تجهيزاتش فرسودهتر.
يکي از دانشجويان اين خوابگاه پسرانه با اشاره به مشکلات خوابگاه، گفت: امکانات اين خوابگاه در حد مطلوب نيست و دانشجويان با مشکلات متعددي از جمله فضاي کوچک اتاقها، محدود بودن تعداد سرويسهاي بهداشتي و خراب بودن اغلب آنها، نبود يخچال، فرسوده بودن امکانات اتاقها، محدود بودن امکانات آشپزخانه، نبود آبسردکن، کمبود ميز و نيمکت در سالن مطالعه، شلوغي بيش از حد، محدود بودن خطوط تلفن و خرابي تلفنهاي کارتي و امکانات محدود ورزشي و.. مواجهند.

همزمان با سومين جشنواره فرهنگ ملل
ششمين جشن دانش آموختگان غيرايراني، اواسط
 تير ماه برگزار ميشود

معاون دانشجويي و فرهنگي دانشگاه صنعتي شريف گفت: ششمين دوره جشن دانش آموختگان غيرايراني و سومين جشنواره فرهنگ ملل طي روزهاي 18 تا 20 تيرماه با حضور بيش از 300 دانشجو در دانشگاه صنعتي شريف برگزار ميشود.
دکتر بيژن وثوقي وحدت در گفتوگو با ايسنا، افزود: جشن دانش آموختگان غير ايراني 18 تير ماه با حضور وزير علوم و جمعي از سفراي کشورهايي که دانشجويان آنها در اين جشن حضور دارند، برگزار مي شود.
همچنين در حاشيه اين مراسم به مدت سه روز آثار فرهنگي و سنتي دانشجويان غير ايراني به نمايش گذاشته مي شود.
وي با بيان اينکه سالهاي گذشته اين جشن به صورت مشترک توسط وزارتخانههاي علوم و بهداشت برگزار ميشد، گفت: امسال هر وزارت خانه به صورت مجزا جشن فارغ التحصيلان غير ايراني خود را برگزار مي کند که در اين ميان مراسم جشن دانش آموختگان غير ايراني مربوط به وزارت علوم 18 تيرماه برگزار مي شود.

رييس دانشگاه پيام نور قزوين:
دانشگاه براي برگزاري امتحانات پايان ترم با کمبود فضا مواجه است

رييس دانشگاه پيام نور قزوين گفت: اين دانشگاه براي برگزاري امتحانات پايان ترم با کمبود فضا مواجه شده است.
دکتر فرهنگ ميزاني در گفتوگو با ايسنا اظهار کرد: امتحانات پايان ترم اين دانشگاه قرار بود در روزهاي 17 تا 28 خرداد ماه در محل نمايشگاه هاي بين المللي استان قزوين و بعد از آن در مرکز دانشگاه پيام نور و چندين مدرسه سطح شهر برگزار شود که به علت برگزاري نمايشگاه در محل نمايشگاه هاي استان، اين دانشگاه مجبور شد که محل برگزاري امتحانات پايان ترم خود را تغيير دهد.
 
مدير خانه جشنوارههاي وزارت علوم:
باشگاه مجازي دانشجويان عمره گزار
راه اندازي ميشود

مدير خانه جشنواره هاي وزارت علوم از راهاندازي باشگاه مجازي دانشجويان عمره گزار خبر داد.
قادر دلاور نژاد در گفتگو با فارس با بيان اينکه در باشگاه مجازي، دانشجوياني که عازم عمره بودند عضو ميشوند، گفت: در اين باشگاه دانشجويان ضمن امکان ايجاد وبلاگ شخصي ميتوانند با دوستانشان ارتباط برقرار کنند و به گفتوگو بپردازند.  مدير خانه جشنوارههاي وزارت علوم با تاکيد بر اينکه دانشجويان عمرهگذار ميتوانند در باشگاه مجازي عکس و فيلم هاي کوتاه ارايه دهند، افزود: سايت باشگاه مجازي دانشجويان عمره گزار تا يک ماه ديگر راه اندازي مي شود.  وي همچنين از ارايه سفرنامههاي دستنويس دانشجويان عمره گذار به صورت کتاب الکترونيکي خبر داد و گفت: تا تير امسال سفرنامه هاي دانشجويان عمره گذار با مشخصات و عکس دانشجويان روي سايت com.tavallobino.www قرار ميگيرد.

معاونت پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي اعلام کرد:
تعداد يک هزار و 17 جلد کتاب تاليفي و 332 کتاب ترجمه به چاپ رسيده است

معاونت پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي اعلام کرد : کتاب هاي تاليفي از رشد 62 درصدي و کتاب هاي ترجمه شده از رشد 67 درصدي برخوردارند که تعداد کتاب هاي تاليفي هزار و 17 عدد و تعداد کتاب هاي ترجمه شد 332 عدد است.  به گزارش ايسکانيوز، تا سال 75، تعداد کتاب هاي تاليفي هشت عدد و تعداد کتاب هايي ترجمه شده دو عدد است. تا سال 80، تعداد کتاب هاي تاليفي 267 و تعداد کتاب هاي ترجمه شده 55 عدد است. تا سال 85، تعداد کتاب هاي تاليفي هزار و 17 و تعداد کتاب هاي ترجمه شده حدود 332 عدد است و در سال 86، 181 کتاب تاليف و 20 کتاب ترجمه شده است.
همچنين همکاري با کميته فرهنگ و تمدن اسلام و ايران در زمينه چاپ کتاب هاي مرتبط با فرهنگ و تمدن اسلامي- ايراني، به چاپ جلد کتاب نفيس با عنوان هاي اسطرلاب، زيج الغ بيگ، جامع بهادرخاني و ديوان سلطان سليم منجر شده است و چند کتاب ديگر نيز در همين زمينه در حال تهيه است.


 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آزمون و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش