جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1387/03/20 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 3059

پگاه - استقلال
موج جديد در فوتبال گيلان

درگيري دايي با گزارشگر ابوظبي اسپورت:
بايد سه بر صفر شما را شکست مي داديم

علي دايي سرمربي تيم ملي فوتبال ايران :
حالا راههاي بردن از سوريه را تمرين مي کنيم


يورو 2008


تکواندوکاران دانشجو در اردو

پيش از حضور در هفته دوم رقابتهاي ليگ برتر وزنه برداري;
وزنه برداران دانشگاه آزاداسلامي در ميانه اردو مي زنند


كوتاه و خواندني و سوت پايان ودقيقه 90


  پگاه - استقلال
 موج جديد در فوتبال گيلان 

 تعيين قهرمان بيست و دومين دوره رقابت هاي جام حذفي ايران (جام آزادسازي خرمشهر) از امروز با ديدار تيم هاي پگاه گيلان و استقلال در ورزشگاه سردار جنگل رشت آغاز مي شود و هفته آينده با برگزاري ديدار برگشت پايان مي يابد.
 تيم فوتبال پگاه در حالي که فصل خوبي را در رقابت هاي ليگ برتر پشت سر نگذاشت و تا آخرين روز رقابت ها، در بيم سقوط به دسته پايين تر به سر مي برد، در مسابقات جام حذفي دست به کار بزرگي زده و براي رسيدن به مرحله نهايي اين رقابت ها، تيم هاي بزرگي چون سپاهان اصفهان و برق شيراز را از پيش رو برداشته است.
اين تيم با اتکا به تماشاگران پر و پا قرص خود، عرصه را بر هر حريفي در ورزشگاه سردارجنگل تنگ مي کند ضمن اينکه بازيکناني چون سيدرضا چاوشي، امين متوسل زاده و هادي سهرابي روزهاي به مراتب بهتري را نسبت به رقابت هاي ليگ برتر تجربه مي کنند و آماده کسب عنوان قهرماني در اين رقابت ها هستند.
پگاه براي نخستين بار است که تا اين مرحله از مسابقات فوتبال جام حذفي باشگاه هاي کشور پيش آمده است و همين مسئله انگيزه شاگردان دست نشان را دوچندان کرده است تا با تمام وجود در ديدار نهايي براي فتح جام حذفي تلاش کنند.
نادر دست نشان، سرمربي تيم فوتبال پگاه، پيش از ديدار رفت مقابل استقلال مي گويد: "موج جديدي در رشت به راه افتاده و همه به نوعي از تيم پگاه حمايت مي کنند تا به عنوان قهرماني در جام حذفي دست پيدا کند. حضور پرتعداد تماشاگران در مسابقات و حتي زمان تمرينات، ما را دلگرم مي کند که اميدوارانه تر از قبل براي پيروزي تلاش کنيم". شايد اين موج جديد و دلگرم کننده در نهايت شگفتي پگاه را کامل کند، تيم پانزدهم جدول رده بندي را به عنوان قهرماني جام حذفي برساند.
از آن سو، تيم استقلال با شمايلي جديد مقابل حريف خود صف آرايي مي کند. تهراني ها پس از اينکه امير قلعه نويي را به عنوان سرمربي جديد خود منصوب کردند، اکنون با انگيزه اي دو چندان مقابل پگاه به ميدان مي روند. ضمن اينکه اين دو ديدار مي تواند به نوعي انتقام شکست 4 بريک استقلال مقابل پگاه در رقابت هاي ليگ برتر در ورزشگاه آزادي هم باشد.
برگزاري ديدار برگشت فينال جام حذفي در تهران را مي توان از جمله خوش اقبالي هاي پرافتخارترين تيم ايران در اين مسابقات دانست. استقلال در بازي برگشت مي تواند با اتکا به خيل عظيم هواداران خود، براي پنجمين بار جام قهرماني را بالاي سر ببرد.
قلعه نوعي که تيم بحران زده استقلال را به ديدار نهايي جام حذفي رسانده با علم به اهميت اين بازي مي گويد: "ما براي قهرماني دو 90 دقيقه را پيش رو داريم که بايد با پيروزي در اين دو ديدار و کسب عنوان قهرماني ناکامي در ليگ برتر را جبران کنيم". او مي داند که تيمش چه راه سختي را براي قهرماني پيش رو دارد و قطعا با آمادگي کامل در اين راه گام مي نهد.
آبي پوشان تهراني در سه ديدار گذشته خود به ترتيب مقابل تيم هاي ذوب آهن، راه آهن و فولاد خوزستان به لطف هنرنمايي وحيد طالب لو، دروازه بان خود، در ضربات پنالتي به پيروزي رسيده اند و اين بار نيز براي کسب عنوان قهرماني، به دست هاي او چشم دوخته اند.
ديدار رفت دو تيم پگاه گيلان - استقلالامروزدوشنبه در ورزشگاه سردار جنگل شهر رشت برگزار مي شود و روز 27 خرداد ، ديدار برگشت اين دو تيم در ورزشگاه يکصدهزار نفري آزادي برگزار خواهد شد.


 درگيري دايي با گزارشگر ابوظبي اسپورت:
 بايد سه بر صفر شما را شکست مي داديم 

 در پايان ديدار تيم هاي ملي فوتبال ايران و امارات سرمربي تيم ملي کشورمان مقابل دوربين تلويزيون ابوظبي اسپورت قرار گرفت و با گزارشگر اين شبکه در گفت و گوي زنده درگير شد.
به گزارش خبرگزاري فوتبال ايران دايي در پاسخ به گزارشگر اين شبکه که معتقد بود امارات شانس بيشتري براي گل زني و پيروزي در اين بازي داشته گفت: شما احتمالا اين بازي را نديديد و در مورد يک مسابقه ديگر صحبت مي کنيد. اين برد حق ما بود. فرصت هاي بيشتري نسبت به امارات داشتيم و اگر کمي دقت مي کرديم سه بر صفر اين بازي را به نفع خودمان تمام کرده بوديم. ما حق خودمان را در زمين گرفتيم. بازي رفت هم همينطور بود. ما يک امتياز در آن بازي به شما هديه داديم.
گزارشگر ابوظبي اسپورت با اشاره به صحنه مشکوک به پنالتي در بازي رفت مدعي شد امارات مي توانست در تهران پيروز شود اما دايي اظهار داشت:تيم شما در آن بازي فقط دفاع کرد و هيچ هدفي غير از مساوي نداشت.
مترجم تلويزيون ابوظبي در بخشي از مصاحبه به زبان عربي گفت: دايي مغرور است و حاضر نيست برتري تيم ما را در اين مسابقه قبول کند. دايي در اين لحظه با عصبانيت گفت: من زبان عربي را به خوبي مي فهمم و منظور شما را متوجه شدم. من مغرور نيستم. بهتر است حرف هايم را درست ترجمه کنيد. ما بهتر از امارات بوديم و بازي را برديم، همين!


  علي دايي سرمربي تيم ملي فوتبال ايران :
 حالا راههاي بردن از سوريه را تمرين مي کنيم 

علي دايي سرمربي تيم ملي فوتبال ايران،پس از پيروزي تيمش مقابل امارات قادر به مخفي کردن خوشحالي خود نبود .
دايي در حالي که بازيکنان خود را مي بوسيد به هوشنگ مقدس همکار ما در امارات گفت: با اين برد وبا اين پيروزي حالا راحت تر از قبل مي توانم براي تيم ملي برنامه ريزي کنم .
دايي به مقدس گفت: از صبح دوشنبه راههاي بردن از سوريه را تمرين خواهيم کرد.
داي در مورد بازي برابر امارات گفت : در ديدار مقابل تيم امارات،  با تفکر بازي کرد يم.
وي افزود: به نظر من دو تيم بازي خوبي ارايه کردند و موقعيت هاي خوبي براي گلزني داشتند، اما تنها يکي از آن ها وارد دروازه شد که سه امتياز براي ما به ارمغان آورد.
دايي درباره حضور زندي در اين ديدار گفت: او بسيار خوب بازي کرد و تا زماني که داخل زمين بود، تمامي خواسته هاي ما را انجام داد.
وي افزود: زندي گل سه امتيازي تيم ايران را به ثمر رساند و تعويض او نيز بر اساس برنامه هاي تاکتيکي و حفظ گل زده انجام شد تا بتوانيم با پيروزي زمين بازي را ترک کنيم .
وي درباره انتخاب بازيکنان و تغييرات انجام شده نسبت به ديدار رفت، گفت : بازيکنان داخل ميدان، بر اساس شناخت از تاکتيک تيم امارات انتخاب شده بودند تا بتوانند حملات آنها را به درستي خنثي کنند. سرمربي تيم ملي ايران، افزود: ايران بازيکنان خيلي بزرگي دارد و براي رسيدن به اهداف خود تلاش خواهيم کرد تا با جوان گرايي به خواسته هاي خود دست پيدا کنيم .
دايي در پايان گفته هايش  در خصوص دعوت ازعلي کريمي و مهدي مهدوي کيا گفت: شک نکنيد تيم ملي با وجود کريمي و مهدوي کيا قوي تر خواهد شد .


 يورو 2008 

  جواد نکونام  کاپيتان تيم ملي فوتبال ايران:
نشان داديم قدرتي فراتر از آسيا داريم

  جواد نکونام  کاپيتان تيم ملي فوتبال ايران بعد از پيروزي مقابل امارات  گفت: مي توانستيم در ديدار برگشت، امارات را با گل هاي بيشتري در العين شکست دهيم.
وي افزود: خوشحالم که در مسابقه برگشت از مرحله مقدماتي جام جهاني 2010 مقابل امارات بازيکنان با تمام وجود براي موفقيت تيم ملي تلاش کردند.
وي اضافه کرد: نشان داديم قدرتي فراتر از آسيا داريم و در خانه حريف به راحتي بازي را کنترل کرديم.
وي تاکيد کرد: اماراتي ها براي اين مسابقه فقط روي ارسال توپ هاي بلند برنامه ريزي کرده بودند; ولي ما تاکتيک هاي مختلفي را در نظر داشتيم و به راحتي به دروازه آنها نزديک شديم.

کارشناس تلويزيون ابوظبي اسپورت:
گل ايران در موقعيت آفسايد به ثمر رسيد

 کارشناس داوري تلويزيون ابوظبي اسپورت در حاشيه ديدار تيم هاي ملي فوتبال ايران و امارات گفت: گل ايران در موقعيت آفسايد به ثمر رسيد و کمک داور در اين صحنه اشتباه کرد.
 شبکه ابوظبي اسپورت با پخش صحنه گل ايران اين گل را مشکوک به آفسايد دانست و کارشناس داوري اين شبکه اظهار داشت: در زماني که توپ براي زندي ارسال شد اين بازيکن در آفسايد قرار داشت هرچند سرعت بازي کار را سخت مي کرد اما کمک داور قطعا دچار اشتباه شد. البته مدافعان ما هم اشتباه کردند که به گمان آفسايد متوقف شدند. اشتباه داوري بخشي از فوتبال است و بازيکن هم بايد اين موضوع را بپذيرد.

مهرداد پولادي بازيکن تيم فوتبال استقلال تهران :
 گچ پايم را باز مي کنم

مهرداد پولادي بازيکن تيم فوتبال استقلال تهران در مورد شروع تمريناتش گفت : روز دوشنبه از پايم عکس مي گيرم و اگر جوش خورده بود گچ پايم را باز مي کنم .
وي افزود: در صورتي پاي آسيب ديده ام جوش خورده باشد کار فيزيوتراپي و آب درماني را بر روي آن آغاز مي کنم .
وي در خصوص شرايط تيم فوتبال استقلال تهران براي ديدارامروز در مقابل تيم پگاه گيلان در دور رفت از فينال جام حذفي اظهار داشت : بازيکنان از لحاظ روحي و رواني در شرايط خيلي خوبي به سر مي برنند، شرايط تيم خيلي خوب شده و بازيکنان انگيزه زيادي براي قهرماني در جام حذفي دارند .  پولادي ادامه داد: بازيکنان استقلال خوب و با انگيزه تمرين کرده اند و کاملا آماده اند و اميدوارم در ديدار امروز موفق شوند.

اميد رضا روانخواه هافبک تيم فوتبال استقلال تهران:
براي تساوي به ميدان نمي رويم
 
اميد رضا روانخواه هافبک تيم فوتبال استقلال تهران گفت: پگاه گيلان در ديدارهاي اخير نتايج خوبي کسب کرده و از روحيه بالايي برخوردار است.
   روانخواه در گفت و گو با  فارس، در مورد بازي مقابل پگاه اظهار داشت: بازي بسيار سختي را پيش رو داريم، چراکه حريف در بازي هاي اخير خود نشان داد که تيم خوبي است.
وي افزود: نفرات پگاه در شهر خود بازي مي کنند و بي شک با روحيه بالا مقابل ما قرار مي گيرند، البته در روزهاي گذشته تمرينات بسيار خوبي را پشت سر گذاشته ايم و براي اين مسابقه آماده ايم.
اين بازيکن ادامه داد: مطمئن باشيد براي تساوي به ميدان نمي رويم. هدف ما در دو بازي رفت و برگشت فقط پيروزي است تا بتوانيم با حمايت هواداران به قهرماني دست پيدا کنيم.

بيژن کوشکي مدافع تيم فوتبال استقلال تهران:
 براي تساوي به رشت نمي رويم

بيژن کوشکي مدافع تيم فوتبال استقلال تهران گفت: هواداران ما مطمئن باشند که براي کسب تساوي به رشت نمي رويم.
 وي در مورد مسابقه مقابل تيم پگاه گسلان اظهار داشت: اين بازي شرايط بسيار حساسي دارد. مطمئنا استرس حريف از ما بيشتر است.
وي افزود: آنها مي دانند در بازي برگشت مقابل 100 هزار تماشاگر چه کاري سخت پيش رو دارند. همين، آنها را با مشکل روبرو مي کند
اين بازيکن عنوان کرد: پگاه با حضور دست نشان و تلاش هاي او، نتايج بسيار خوبي گرفته و در اين چند هفته، تيم آماده اي نشان مي دهد.
کوشکي گفت: ما هم در استقلال بيکار نبوديم و تمام توان خود را گذاشته ايم تا بتوانيم با قدرت و انگيزه بالا، مقابل پگاه موفق باشيم.

بازتاب پيروزي ايران مقابل امارات
 در رسانه هاي جهان

پيروزي تيم ملي فوتبال ايران مقابل امارات عربي متحده در چارچوب مسابقات فوتبال مقدماتي جام جهاني  2010افريقاي جنوبي در راديو دولتي ا نگليس BBC بازتاب داشت.
اين راديو افزود تيم ملي فوتبال ايران در چهارمين بازي خود در مرحله مقدماتي جام جهاني  2010آفريقاي جنوبي تيم امارات متحده عربي را شکست داد و به اولين پيروزي خود در اين مرحله دست يافت. تيم ايران در اين بازي با نتيجه يک بر صفر پيروز شد و تک گل تيم ايران را فريدون زندي در دقيقه  9بازي به ثمر رساند. در اين دقيقه پاس مسعود شجاعي پشت دفاع امارات به زندي رسيد و او که با دروازه بان تک به تک شده بود توپ را به آرامي و از بالاي سر دروازه بان امارات درون دروازه جا داد. تيم ايران با اين پيروزي  6امتيازي شد و موقتا در صدر جدول گروه قرار گرفت ، هم اکنون امارات و سوريه (با يک بازي کمتر) با  5امتياز در رده هاي بعدي قرار دارند و کويت با يک امتياز (و يک بازي کمتر) در رده چهارم است.

   اميرقلعه نوعي سرمربي تيم استقلال تهران:
 در استقلال بيکار نيستيم

   اميرقلعه نوعي سرمربي تيم استقلال تهراندر باره وضعيت تيمش قبل از بازي مقابل پگاه گفت:  تيم ما در شرايط خوبي قرار دارد حريف هم  در شرايط خوبي به سرمي برد و در چند هفته اخير، روزهاي موفقي را پشت سر گذاشته است. 
وي افزود: دست نشان در مدتي که در پگاه بوده، براي اين تيم زحمات زيادي کشيده و به خوبي توانسته نقاط ضعف پگاه را برطرف کند.
وي اضافه کرد: ما هم در استقلال بيکار نيستيم و در اين چند روز، تمرينات خوبي را پشت سر گذاشته ايم. در اين مدت آرامش مناسبي بر تيم حاکم شده است.
قلعه نوعي ادامه داد: استقلال مصدومي ندارد و همه آماده هستند. با اميد بسيار زيادي عازم رشت مي شويم. اميدوارم بتوانيم با ارائه يک بازي دلخواه، به نتيجه مطلوب برسيم.


  تکواندوکاران دانشجو در اردو  

 نخستين مرحله اردوي تدارکاتي تيم تکواندو دانشجويان کشور براي حضور در رقابتهاي جهاني ازديروز در مجموعه ورزش آزادي تهران آغاز شد.
به گزارش روابط عمومي فدراسيون ملي ورزش هاي دانشگاهي اولين مرحله اردوهاي آماده سازي تيم تکواندو دانشجويان کشورمان با حضور  25تکواندوکار برتر دانشجو از صبح ديروز درمجموعه ورزشي آزادي آغاز شد.
تمرينات ملي پوشان توسط کادر فني در  2بخش تمرينات بدنسازي و آمادگي جسماني و تمرينات اختصاصي تکنيکي و تاکتيکي تکواندو در  2نوبت صبح و عصر برنامه ريزي شده است.
دراين مرحله از اردو که تا روز  25خردادماه ادامه خواهد داشت، نفرات برتر  8وزن مسابقات انتخابي تکواندو دانشجويان که ارديبهشت ماه گذشته برگزار شد به همراه تکواندوکاران دانشجو عضو تيم ملي بزرگسالان حضور دارند.
تيم تکواندو دانشجويان کشورمان جهت حضور در مسابقات قهرماني دانشجويان جهان که از 25تا31تيرماه در صربستان برگزار مي شود آماده مي شود.
تيم تکواندو ايران براي دفاع از عنوان قهرماني دوره گذشته اين رقابت ها که در اسپانيا برگزار شده بود، به صربستان مي رود.


  پيش از حضور در هفته دوم رقابتهاي ليگ برتر وزنه برداري;
 وزنه برداران دانشگاه آزاداسلامي در ميانه اردو مي زنند  

  مسئولين تيم وزنه برداري دانشگاه آزاد اسلامي در نظر دارند جهت حضوري قدرتمند در هفته دوم رقابتهاي ليگ، اردويي 2 هفته اي را در شهرستان ميانه بر پا کنند.
  به گزارش ايسکانيوز;هفته دوم رقابتهاي ليگ برتر وزنه برداري باشگاههاي کشورطي روزهاي 8 و 9 تير ماه با حضور 7 تيم به صورت متمرکز و به ميزباني هيات وزنه برداري کرمانشاه برگزار خواهد شد که مسئولين تيم دانشگاه آزاداسلامي در نظر دارند جهت حضوري قدرتمند در اين رقابتها، پيش از اعزام به کرمانشاه اردويي 2 هفته اي را در ميانه بر پا کنند.
تيمهاي مناطق نفت خيز جنوب، ملي حفاري ايران، دانشگاه آزاد اسلامي، نفت زاگرس جنوبي فارس، پالايش و پخش کرمانشاه، گلستان و نيروي زميني ارتش تيمهاي شرکت کننده در رقابتهاي ليگ برتر وزنه برداري مي باشند.


 كوتاه و خواندني و سوت پايان ودقيقه 90 

برونو متسوسرمربي تيم ملي فوتبال امارات:
ما هنوز شانس اول صعود هستيم

برونو متسوسرمربي تيم ملي فوتبال امارات،هرگز فکرش را نمي کرد تيمش در العين مغلوب تيم ملي ايران شود .
متسو که از شکست تيمش بشدت ناراحت بود گفت:  از فرصت هاي بوجود آمده خوب استفاده نکرديم.
وي افزود: تيم امارات در هر دو ديدار، بازيهاي خوبي انجام داد و در صورت استفاده از فرصت ها، نتيجه ديدار برگشت به گونه ديگري رقم مي خورد.
متسو، در مورد بازي برگشت دو تيم در شهر العين، گفت: هر دو تيم بازي خوبي به نمايش گذاشتند و فرصت هاي خوبي براي گلزني داشتند.
وي در پايان گفت:براي ما هيچ چيز تمام نشده است و ما هنوز شانس اول صعود هستيم.

پيروزي تيم ملي واليبال ايران برابر استراليا

 تيم ملي واليبال جمهوري اسلامي ايران در آخرين ديدار خود در مسابقات انتخابي بازيهاي المپيک 2008پکن برابر تيم ملي استراليا به پيروزي دست يافت .
 تيم ملي واليبال جمهوري اسلامي ايران در اين مسابقه که  در ورزشگاه متروپليتن توکيو برگزار شد ، توانست در سه گيم پياپي برابر تيم ملي واليبال استراليا به برتري دست يابد.
بدين ترتيب تيم ملي واليبال جمهوري اسلامي ايران در آخرين روز اين مسابقات دومين برد خود را تجربه کرد.
تيم ملي واليبال کره جنوبي نيز پيش از اين ديدار برابر تيم ملي واليبال تايلند به ميدان رفت و توانست با نتيجه سه بر يک مقابل اين تيم به پيروزي دست يابد.
 
الشعب امارات به دنبال جذب محسن خليلي

باشگاه الشعب امارات خواهان جذب "محسن خليلي" آقاي گل ليگ برتر ايران است.
گفتني است که باشگاه الشعب امارات اعلام کرد که اين باشگاه براي ليگ آينده محسن خليلي بازيکن پرسپوليس و آقاي گل ايران را جذب خواهد کرد.
سخنگوي باشگاه الشعب امارات اعلام کرد که تا قبل از 28 ژوئيه بازيکنان خارجي خود را جذب خواهد کرد.
اين باشگاه خواهان جذب محسن خليلي از ايران و " اترام " بازيکن غنايي باشگاه الشباب عربستان سعودي است.
سخنگوي باشگاه الشعب امارات از ذکر مذاکرات صورت گرفته بين مسوولان باشگاه و محسن خليلي خودداري کرد.

در پايان ديدار تيم ملي ايران - امارات
هادي عقيلي و فريدون زندي تست دوپينگ دادند

در پايان ديدار تيم هاي ملي فوتبال ايران و امارات در مرحله مقدماتي جام جهاني2010، چهار بازيکن از دو تيم تست دوپينگ دادند.
هادي عقيلي و فريدون زندي از ايران و ماجد ناصر و اسماعيل الحمادي از تيم ملي امارات بازيکناني بودند که مسولان کميته ضد دوپينگ فيفا از آنها تست دوپينگ گرفتند.

  فريدون زندي هافبک تيم ملي فوتبال ايران:
سوريه را نمي شناسم

با توجه به پيروزي تيم ملي مقابل امارات حالا اعضاي تيم ملي به بازي روز شنبه مقابل سوريه فکر مي کنند.  در اين خصوص  فريدون زندي هافبک تيم ملي فوتبال ايران گفت: از سوريه شناخت ندارم; اما اميدوارم اين بازي را هم با پيروزي پشت سر بگذاريم. وي در مورد بازي با امارات و گلي که به ثمر رساند گفت: از اين که گل سه امتيازي را براي ايران به ثمر رساندم، خوشحالم.   وي افزود: هواي امارات بسيار گرم بود به طوري که در بعضي دقايق نفس کشيدن نيز براي ما سخت بود.  وي اضافه کرد: با وجود شرايط بد آب و هوايي بايد اين بازي را مي برديم. به دليل تساوي در بازي هاي گذشته اگر مقابل امارات به پيروزي نمي رسيديم، ضرر مي کرديم.

   پيروز قرباني مدافع تيم فوتبال استقلال تهران:
 لحظه شماري مي کنيم

   پيروز قرباني مدافع تيم فوتبال استقلال تهراندر مورد بازي امروز استقلال مقابل پگاه گفت:  براي بازي مقابل پگاه و پيروزي مقابل اين تيم لحظه شماري مي کنيم.
وي در مورد شرايط قبل از رويارويي با پگاه افزود: از روزي که قلعه نوعي به عنوان سرمربي به تيم اضافه شده، شرايط کاملا عوض شده است. بين بازيکنان هماهنگي بيشتري به وجود آمده و همدلي بين آنها بيش از گذشته شده است.  وي اضافه کرد: درباره پگاه بايد اين واقعيت را پذيرفت که در هفته هاي اخير فوق العاده عالي بوده  و بازي هاي خوبي را از خود به نمايش گذاشته است.
وي ياد آور شد: بازيکنان پگاه بايد بدانند مقابل استقلال قرار مي گيرند که از انگيزه هاي بسيار بالايي برخوردار است.

تيم ملي فوتبال ديشب آمد

 تيم ملي فوتبال ايران پس از پيروزي يک بر صفر بر امارات، ساعت 9 صبح ديروز شهر العين را به مقصد دبي ترک کرد. ملي پوشان پس از ورود به دبي به باشگاه ايرانيان رفتند و مهمان سفارت ايران در دبي  بودند.  بعد از آن نيز بازيکنان براي خريد به مرکز خريد دبي رفتند. بازيکنان تيم ملي فوتبال ساعت 22 ديشب به وقت دبي با پرواز ايران اير عازم تهران شدند.مجتبي جباري، بازيکن ملي پوش تيم فوتبال استقلال زودتر از سايرين و در ساعت 13 به تهران آمد همچنين مجتبي شيري و ستار زارع دو بازيکن شيرازي تيم ملي ساعت 7 ديشب دبي را به مقصد شيراز ترک کردند.

   
براي اعزام به مسابقات قهرماني دانشجويان جهان در لهستان 
دور دوم اردوي کاراته دانشجويان با تمرينات سرعتي آغاز شد 
 
دور دوم اردوي آماده سازي تيم کاراته دانشجويان  در سالن رزمي مجموعه ورزشي آزادي تهران آغاز شد.
گفتني است که تيم کاراته دانشجويان ايران روز16تيرماه عازم لهستان مي شود و مسابقات طي روزهاي 20و21تيرماه در ووشو پايتخت اين کشور برگزارمي شود.
به گزارش  روابط عمومي فدراسيون کاراته ، سرمربي تيم ملي کاراته دانشجويان ضمن بيان اين مطلب گفت : در اين مرحله از اردو تمرينات سرعتي ، تخصصي و ميداني دربرنامه کاري بازيکنان دعوت شده به اردو قرار دارد.
حبيب حاتمي ، حامد زيگساري ، سعيد فرخي ، رسول همرنگ ، نادر جودت ، مهدي دلي خاني و جاسم ويشگاهي نفرات حاضر درقسمت کوميته اردوي تيم ملي دانشجويان مي باشد.
علي شاطر زاده باتوجه به وضعيت جسماني کاراته کاها افزود: اعضاي تيم دانشجويان با پشت سرگذاشتن تمرينات مناسب بدنسازي در وضعيت مطلوبي بسر مي برند و با روحيه بالايي که دارند درصدد هستند نتايج خوبي در رقابت هاي ورشو کسب کنند.
تمرينات آماده سازي دانشجويان کاراته کا که قرار بود با توجه به تداخل با اردوي تيم ملي اعزام به مسابقات جهاني ژاپن دراصفهان ادامه يابد همچنان در آزادي پيگيري مي شود.

رضا مهماندوست سرمربي تيم ملي تکواندو:
 مسابقات انتخابي المپيک روزپنجشنبه
 برگزار مي شود

رضا مهماندوست سرمربي تيم ملي تکواندو در خصوص زمان برگزاري رقابتهاي انتخابي تکواندوکاران اعزامي به بازيهاي المپيک گفت: رقابتهاي انتخابي تکواندوکاران اعزامي به بازيهاي المپيک 2008پکن روزپنجشنبه بين هادي ساعي و يوسف کرمي در وزن سوم المپيک برگزار مي شود و با اخراج بهزاد خداداد از اردوهاي تيم ملي مدعيان وزن اول هم برروي شياپ چانگ خواهند رفت.
وي افزود: مدعيان وزن اول زياد هستند اما گزينه اصلي رضا نادريان است که بايد با عليرضا شکوري و مستعان مبارزه کند. حضور خداداد در رقابتهاي انتخابي هم از نظر من منتفي است مگر اينکه مسوولان فدراسيون دستور بدهند.
وي دليل اخراج خداداد را بي انضباطي و خودراي بودن آن اعلام کرد و گفت:
اگر مي خواهيم در المپيک نتيجه بگيريم بايد همه باشرايط مساوي تمرين کنند و اردوها را جدي بگيرند. بارها اعلام شده که هنوز تکواندوکاران المپيکي مشخص نيستند و ملاک براي انتخاب علاوه بر برتري در رقابتهاي انتخابي عملکرد آنان در اردوهاي تيم ملي است.
مهماندوست گفت: رقابتهاي انتخابي هم در چند مرحله انجام خواهد شد که براي ساعي و کرمي پنج دوره مبارزه درنظرگرفته شده که نتايج آنها به اضافه نحوه عملکرد آنان در اردوها، فرد منتخب را براي اعزام به بازيهاي المپيک2008پکن مشخص خواهد کرد.

بازتاب شکست تيم امارات در برابر ايران در مطبوعات اين کشور

شکست تيم ملي فوتبال امارات در ديدار برگشت برابر تيم ملي ايران در مرحله مقدماتي جام جهاني 2010بازتاب گسترده اي در روزنامه هاي امارات داشت .
 اين روزنامه ها  با عناويني هم چون شکست دردناک ، مشکل در امر گلزني ، ايران موقتا در صدر گروه از شکست يک بر صفر تيم امارات برابر تيم ايران ياد کردند.
روزنامه خليج تايمز نوشت : شکست دردناک تيم امارات در برابر تيم ايران با تک گل هوشمندانه فريدون زندي ، اردوي اين تيم را تحت تاثير قرار داده است .
اين روزنامه نوشت : هر چند تيم امارات هنوز هم شانس اين را دارد که در دو بازي باقيمانده شش امتياز بگيرد و صعود کند.
به نوشته اين روزنامه ، بدون شک گرمي و رطوبت بالاي هوا بر کار کرد هر دو تيم تاثير منفي داشت .
روزنامه گلف نيوز نيز نوشت : تيم ملي امارات  بهترين بازي خود در اين رقابت ها را به نمايش گذاشت ، اما با ناکامي در امر گلزني نتيجه را به تيم ملي ايران واگذار کرد.
اين روزنامه نوشت : هر چند تيم امارات مي تواند با پيروزي در دو بازي آينده همچنان به صعود خود اميدوار باشد، اما اين شکست کار را سخت تر کرد.
روزنامه البيان نيز نوشت:تيم ملي امارات با پذيرش شکست دربرابر تيم ايران همچنان پنج امتيازي باقي ماند و تيم ايران با شش امتياز موقتا و تا تعيين نتيجه بازي کويت و سوريه در صدر گروه قرار گرفت .
اين روزنامه نوشت : تيم امارات با وجود برتري در کل بازي و ايجاد موقعيت هاي خطرناک بر روي دروازه تيم ايران نتوانست گل دقيقه 9فريدون زندي را جبران کند.
البيان از سبيت خاطر به عنوان بهترين بازيکن تيم امارات در اين ديدار ياد کردو نوشت : اسماعيل مطر در ديدار با تيم ايران در حد و اندازه هاي خود ظاهر نشد.
اين روزنامه در پايان اضافه مي کند که بازيکنان تيم ايران براي جلوگيري از حملات تيم امارات به خطاهاي عمدي بر روي اين بازيکنان به خصوص اسماعيل مطر روي آورده بودند.


افشين قطبي سرمربي سابق تيم فوتبال پرسوليس:
رفتم تا خيلي ها در پرسپوليس بمانند

افشين قطبي سرمربي سابق تيم فوتبال پرسوليس در خصوص جدايي خود از پرسپوليس گفت: اگر در تيم مي ماندم، بايد خيلي ها اين تيم را ترک مي کردند.
   به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري فارس به العين، افشين قطبي در جريان مسابقه حساس تيم هاي ملي امارات و ايران در مرحله مقدماتي جام جهاني 2010 از حاضرين ورزشگاه القطاره بود و مسابقه را از نزديک تماشا کرد.
وي در مورد حضورش در امارات  گفت: در دبي استراحت مي کنم. شايد در روزهاي آينده براي تماشاي يورو 2008 راهي اتريش شوم.
وي ادامه داد: بعد از بازگشت از اروپا، در مورد تيم بعدي ام تصميم گيري خواهم کرد; اگرچه امکان مربيگري در امارات چندان بعيد نيست چرا که اين کشور امکانات حرفه اي دارد و کشوري کاملا بين المللي است.
قطبي درباره احتمال بازگشتش به ايران گفت: به عنوان يک ايراني هميشه در خدمت کشورم هستم. اگر فدراسيون ايران مرا بخواهد، با کمال ميل حاضرم براي کمک بيايم. اگر شرايط و امکانات فراهم باشد، با افتخار برمي گردم.
وي افزود: يک ايراني واقعي هميشه براي خدمت به کشورش آماده است. هرگز نمي توانم از کشورم براي هميشه خداحافظي کنم.
دستيار سابق پيم وربيک در مورد احتمال بازگشتش به پرسوليس، خاطر نشان ساخت: اگر شرايط را برايم فراهم کنند، اين امکان وجود دارد که بار ديگر به تيم محبوبم برگردم.
افشين قطبي در خصوص علت اصلي جدايي اش از پرسپوليس گفت: اگر در تيم مي ماندم، بايد خيلي ها پرسپوليس را ترک مي کردند. بنابراين، براي نجات اين تيم، يک نفر برود بهتر از اين است که چند نفر بروند.
 
محمود فکري مربي تيم استقلال تهران:
بازي برگشت تشريفاتي مي شود

محمود فکري مربي تيم استقلال تهران در مورد بازي امروز مقابل پگاه گفت: برغم بازي سختي که در مقابل تيم پگاه پيش رو داريم اما با توجه به انگيزه بالا و شرايطي مطلوبي تيم،مطمئنم که جشن قهرماني جام حذفي را در رشت برپا خواهيم کرد.
وي در گفتگو با ايسکانيوزافزود:پس از شکست تيم فولاد خوزستان تمرينات منظم و خوبي را براي رسيدن به هدف خود که قهرماني جام حذفي است دنبال کرده ايم که با همت بازيکنان از لحاظ فني و تاکتيکي به مرز آيده آل آمادگي براي رويارويي با تيم پگاه رسيده ايم.
وي اضافه کرد: البته تيم پگاه هم به جز» بازيکنان جوان و با انگيزه خود از مربي جوان و بزرگي مانند دست نشان سود مي برد که براي تصاحب جام حذفي انديشه هاي زيادي دارد.
وي اضافه کرد : با آناليز بازي هاي گذشته تيم پگاه،قلعه نوعي تمام نقاط ضعف و قوت اين تيم گيلاني را به بازيکنان گوشزد کرده است تا بتوانند با ارائه يک بازي حساب شده در رشت،تب قهرماني جام حذفي را براي اين تيم از بين ببرند.
فکري ياد آور شد: با آمادگي خوبي که در تيم ما موج مي زند اگر اتفاق خاصي در بازي با پگاه حادث نشود مي توانيم با اختلاف گل هاي بالا اين تيم را زمين گير کنيم تا ديدار برگشت فقط تشريفاتي شود.
مربي استقلال گفت: در اين فصل مجموعه تيمي استقلال و هواداران فشارهاي زيادي را به دليل عدم نتايج مطلوب تيم در ليگ برتر متحمل شده اند که اميدوارم با کسب جام حذفي به تمام آن خاطرات تلخ پايان شيريني بدهيم.

آرش برهاني مهاجم تيم استقلال تهران: 
قلعه نوعي هم مثل حجازي و کريمي

آرش برهاني مهاجم تيم استقلال تهران با اشاره به ديدار اين تيم مقابل پگاه گيلان گفت: هر چند که تيم پگاه نسبت به اوايل فصل متحول شده وليکن بر اين باورم که اين تيم سکوي پرتاب استقلال به جام باشگاه هاي آسيا است.
وي در گفتگو با  ايسکانيوز افزود:از آن جايي که بازي سخت و نفس گيري را در رشت مقابل تيم پگاه پيش رو داريم امامي توانيم با به کار گيري 50 درصد از توانايي هاي خود کار اين تيم خوب گيلاني را در رشت تمام کنيم.
وي اضافه کرد: درست است که تيم پگاه گيلان باحضوردست نشان تغييرات مثبتي را در روند حرکتي خود داشته است وليکن تيم ما هم پس از حضور قلعه نوعي در راس کادر فني از لحاظ روحي و فني در بهترين شرايط قرار دارد.
وي در خصوص حضور قلعه نوعي  گفت: قلعه نوعي هم مانند حجازي و کريمي از مربيان خوب فوتبال ايران است که البته تاکتيک هاي منحصر به فرد خود را براي رسيدن تيم به موفقيت دارد .
وي ياداورشد: اميدوارم که بتوانيم با پياده کردن تاکتيک هاي ديکته شده قلعه نوعي در زمين مسابقه مقابل تيم پگاه گيلان يگ گام به کسب جام قهرماني نزديک تر شويم .
برهاني در پاسخ به اين سئوال احتمال نبودن وي در ارنج اصلي تيم درمقابل پگاه در تصريح کرد: هر بازيکني از نشستن روي نيمکت رنج مي برد اما اگر نيمکت نشيني من به خاطر منافع تيمي باشد هيچ گلايه اي ندارم.
برهاني در خصوص وضعيت خود براي فصل آينده خاطرنشان کرد: پس از جام حذفي قرار دادم با باشگاه استقلال به پايان مي رسد وليکن علي رغم اينکه هيچ پيشنهادي از تيم هاي ديگرندارم هنوز هيچ تصميمي براي ماندن يا جدايي ازتيم استقلال نگرفته ام. 
 
مسعود عنايت رييس کميته  داوران فدراسيون فوتبال :
 تا کي مي خواهيم داور هايمان را خراب کنيم
 
مسعود عنايت رييس کميته  داوران فدراسيون فوتبال در خصوص اعتراض مربيان به داوريهاگفت: در فوتبال ما همه  اشتباهات را به دوش داور مي اندازند، تا کي مي خواهيم داوري خودمان را خراب کنيم؟
 عنايت در گفت وگو با ايسناافزود: بايد اصول حرفه اي فوتبال را ياد بگيريم. در اين فوتبال فقط پول حرفه اي است و رويکرد و نگرش ها حرفه اي نيست.
وي درخصوص صحبت هاي اخير "خداداد عزيزي" درخصوص نحوه داوري بازي تيم پيام مشهد و فولاد خوزستان گفت: وي ايراد اساسي از داوري نگرفته  و صحبت هايشان به خاطر نتيجه نگرفتن تيم پيام مشهد در بازي اخير بوده است.
عنايت افزود: اين در فوتبال ما رسم شده است، نه تنها "عزيزي" که هر کسي تيمش نتيجه نمي گيرد داور را مقصر مي داند. هيچ موقع نمي خواهيم اشتباهات، ندانم کاري ها و معضلاتي که خودمان ايجاد کرده ايم را بپذيريم.
عنايت همچنين درخصوص اظهارنظر خداداد عزيزي در رابطه با تاييد اشتباهات داوري از سوي ناظر داوري در بازي اخير تيمش گفت: داوران و ناظران داوري طبق بخشنامه اي که به ايشان از سوي کميته ي داوران ابلاغ شده است حق اظهارنظر درخصوص مسابقه اي که براي آن مامور مي شوند را قبل، در حين و بعد از آن ندارند. اگر هر مطلبي است کتبا گزارش مي کنند تا ما رسيدگي کنيم.
وي در ادامه گفت: چرا به تحليل خودمان نمي پردازيم و همه چيز را به گردن داور مي اندازيم؟ بياييم ببينيم آيا تعويض هايمان، مهره چيني و تاکتيک هايمان درست بوده است؟ آيا تاکتيک حريف را خوب تشخيص داده ايم؟
عنايت افزود: در همين جام ملت هاي اروپا ببينيم که در کنفرانس خبري پس از بازي آيا مربيان تقصيرها را به داور نسبت مي دهند؟
وي که محبوبيت "افشين قطبي" را به دليل عدم فرافکني در خصوص نتيجه  بدست آمده در ديدارهاي تيمش عنوان کرد، گفت: چرا "ذوالفقارنسب" را در فوتبال فردي محترم مي دانند، زيرا برخلاف بسياري تقصيرها را به دوش ديگران نمي اندازد.
عنايت ادامه داد: به عنوان مثال تيم سپاهان نوين در زمين خودش بازي را وقتي مساوي کرد نيامد بگويد که مقصر داور بوده است و در بازي برگشت در زمين حريف به ليگ برتر راه يافت.
رييس کميته  داوران فدراسيون فوتبال اضافه کرد: داوران ما داوران خوبي هستند ولي ما در داخل کشور به آنان بها نمي دهيم.


 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آزمون و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش