جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1387/03/26 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 3064

ابراهيم باقري معاون تربيت بدني بانک کشاورزي :
با برگزاري رقابت هاي دووميداني جام روستاييان سعي داريم از تک محوري شدن ورزش پرهيز کنيم


كوتاه و خواندني و سوت پايان ودقيقه 90


يورو 2008

آرسن ونگر سرمربي آرسنال:
فرانسه اعتماد بنفس ندارد

آلساندرو دل پيه رو کاپيتان تيم ملي فوتبال ايتاليا:
از گروه مرگ صعود مي کنيم

بازي استقلال و پرسپوليس با قضاوت داوران ايراني
عنايت : هرکس عليه داور صحبت کند محروم مي شود

محمود فکري مربي تيم استقلال تهران:
يک گل بزنيم کار پگاه تمام است

نادر دست نشان سرمربي تيم فوتبال پگاه گيلان:
پگاه وضعيت بهتري نسبت به استقلال دارد


  ابراهيم باقري معاون تربيت بدني بانک کشاورزي :
 با برگزاري رقابت هاي دووميداني جام روستاييان سعي داريم از تک محوري شدن ورزش پرهيز کنيم 

 ابراهيم باقري معاون تربيت بدني بانک کشاورزي  در يک نشست مطبوعاتي در جمع خبرنگاران گفت : با برگزاري رقابت هاي دووميداني جام روستاييان سعي داريم از تک محوري شدن ورزش پرهيز کنيم چرا که در حال حاضر فوتبال در حال بلعيدن ورزش کشور است و حتي شاهد هستيم که رسانه هاي کشور نيز بخش اعظم مطالب خود را به آن اختصاص مي دهند .
وي افزود : در حال برگزاري دومين دوره مسابقات دو وميداني روستائيان کشور تحت عنوان جام مهر گستر هسيم و مرحله پاياني اين رقابتها روز جمعه31 خرداد ماه در مجموعه ورزشي نصيبه( مرکز تربيت معلم ) تهران برگزار خواهد شد.
باقري تصريح کرد : به عنوان يک دستگاه دولتي رسالتي اجتماعي داريم و در راستاي اين رسالت و تضمين آينده کشور در تلاش براي ترغيب و جذب جوانان از طريق ورزش هستيم . وي ياد اور شد : ورزش دو وميداني جز ورزشهاي مادر و پايه است که با تقويت آن ساير رشته ها نيز تقويت مي شود ، دووميداني ورزشي است که به راحتي ، با حداقل امکانات و در هر مکاني مي توان آن را برگزار کرد.
دومين دوره مسابقات به مناسبت هفتاد و پنجمين سالگرد تاسيس بانک کشاورزي بود که از  27ارديبهشت آغاز شده و هم اکنون در حال برگزاري است .
وي تصريح کرد : اين مسابقات با توجه به فرصت اندک و با همکاري فدراسيون دو و ميداني طي 4مرحله و در سطح بخش ، شهرستان ، استان وقهرمان کشوري برگزار مي شود.
باقري افزود : مرحله اول در سطح  764بخش و با شرکت بيش از  60هزار نفر ، در مرحله بعد و در سطح شهرستانها 33شهرستان با شرکت  9هزار و  168نفر شرکت کننده و در مرحله استاني نيز  با33استان برگزار شد و در مرحله چهارم که روز جمعه در سطح قهرمان کشوري برگزار خواهد شد  132نفر در چهار ماده ( دو  100متر ، دو 3000متر ، پرش طول و پرتاب نيزه ) با هم رقابت خواهند کرد.
وي گفت : پس از برگزاري هر سه مرحله نفرات اول تا سوم به مراحل بعدي مسابقات راه پيدا کردند . حدود2000 نفر از شعب بانکها در شهرستانها و استانها و نمايندگاني از فدراسيون دو ميداني در گير برگزاري اين رقابتها هستند.
وي گفت : هدف از برگزاري اين رقابتها ايجاد انگيزه و کشف استعدادهاي بالقوه در بخش جمعيت روستايي است که اينکار پشتوانه اي براي ورزش دوو ميداني کشور محسوب مي شود.
در اين دوره از رقابتها برخلاف دوره اول شرايط سني مطرح بود و در صدد بوديم تا از ميان نسل نوجوان و جوان برترينها را انتخاب کنيم .
وي تصريح کرد :رقابتها در سطح خوبي برگزار شد ، رکوردهاي چشمگيري بدست آمد و نفرات توانمندي شناسايي شدند که کمک خوبي به فدراسيون دوو ميداني براي کشف استعداد کرد.
باقري گفت : اميد داريم اين مسابقات استمرار پيدا کند و سعي داريم آن را به عنوان يک رويداد ورزشي در تقويم فدراسيون بگنجانيم .  با برگزاري اين رقابت ها مي توانيم  50درصد قهرمانان ملي را از دل روستاها بيرون بکشيم و با تمرين و پرورش آن استعدادها آنها رادر سطح جهاني مطرح نماييم .
وي به همکاري با فدراسيون دوو ميداني به صورت تخصصي اشاره کرد و افزود : در طول برگزاري اين مسابقات با فدراسيون دوو ميداني بيشترين همکاري را داشتيم و در برخي موارد نيز از فدراسيون روستايي و عشايري کمک گرفتيم .
باقري در پاسخ به اين سوال که آيا برگزاري اين مسابقات ادامه خواهد داشت يا خير افزود : اگر مديريت پايدار بماند تصميمات اتخاذ شده را براي برگزاري رقابتها اجرايي مي کنيم و سعي داريم گامهاي بلندي را در راه اعتلاي ورزش برداريم .
معاونت تربيت بدني بانک کشاورزي خاطر نشان کرد : مرحله مقدماتي اين رقابتها روز پنجشنبه برگزار خواهد شد و تا مرحله پاياني ورزشکاران با کمک 10مربي در يک اردوي  6روزه و کلاسهاي آموزشي شرکت و روزجمعه نيز مرحله پاياني با شرکت  8نفر برتر در هر ماده با هم رقابت خواهند کرد.
باقري در خصوص جنبه تبليغي اين رقابتها براي بانک کشاورزي گفت : بحث تبليغ در مرحله آخر اهداف ما از برگزاري اين مسابقات بود و بيشتر به رسالت اجتماعي خود که همان جذب جوانان و کشف استعداد بود عمل کرديم .


 كوتاه و خواندني و سوت پايان ودقيقه 90 

  
 قلعه نوعي خودش را ممنوع المصاحبه کرد!

 امير قلعه نوعي سرمربي تيم فوتبال استقلال تهران تا بعد از بازي با پگاه قصد حرف زدن ندارد .
وي در اين خصوص گفت: تا پس از بازي پاياني جام حذفي صبحت نمي کنم.
از قرار معلوم وي در آستانه ديدار برگشت فينال جام حذفي فوتبال کشور تصميم گرفته است تا از گفت وگو با رسانه ها خودداري کند.
وي اضافه کرد: در حال حاضر ترجيح مي دهم صحبتي نکنم و پس از بازي مقابل پگاه با رسانه ها صحبت خواهم کرد.
ديدار استقلال و پگاه دوشنبه با قضاوت هدايت الله ممبيني در ورزشگاه آزادي تهران برگزار خواهد شد.

کاشاني بازهم  استعفا کرد

 استعفاي مجدد حبيب کاشاني مديرعامل باشگاه پرسپوليس تهران در جلسه آتي هيئت مديره مورد بررسي قرار مي گيرد.
گفتني است که  حبيب کاشاني بنا به دلايل نامعلوم بار ديگر استعفاي خود را مطرح کرد و براي حضور وي در سال آينده در جلسه هيئت مديره تصميم گيري مي شود.
يکي از عواملي که در غياب سعيدلو جلسه هيئت مديره برگزار نمي شود، همين مورد است.
کاشاني تاکنون چندين بار از استعفاي خود خبر داده بود.
 
مرزبان شانسي براي حضور در کادر
فني پرسپوليس ندارد

 انتظار مي رفت با انتخاب حميد استيلي به عنوان سرمربي ، عليرضا مرزبان هم دستيار اين مربي جوان در پرسپوليس باشد اما مرزبان شانسي براي ماندن در تيم سرخ پوش تهراني نخواهد داشت.
 عليرضا مرزبان مربي سابق پرسپوليس روز دوشنبه هفته جاري ايران را به مقصد آلمان ترک خواهد کرد.استيلي تمايل زيادي به استفاده از مرزبان در کادرفني داشته اما هيات مديره باشگاه تمايلي به استفاده از اين مربي در کنار حميد استيلي ندارد.

معاون حقوقي پرسپوليس:
وزارت خارجه با سفر به کانادا مخالفت نکرد

 در پي مصاحبه اخير معاون مطبوعاتي وزارت امور خارجه، شايعاتي درخصوص سفر پرسپوليس به آمريکا و کانادا مطرح شد.
شکري معاون حقوقي باشگاه پرسپوليس با رد شايعات اخير درخصوص سفر اين تيم به کانادا و آمريکا به خبرگزاري فوتبال ايران گفت: تحت هر شرايطي سفر تيم ما به آمريکا و کانادا انجام خواهد شد.
وي در ادامه افزود: به دليل مواردي نظير انگشت نگاري و برخي از مسائل ديگر اين موضوع عنوان شده بود که اگر پرسپوليس به آمريکا سفر نکند بهتر خواهد بود. درحالي که شوراي برون مرزي با بررسي تمام موارد مجوز  سفر تيم ما را صادر کرده است و وزارت خارجه هم مخالفتي با اين سفر نداشت. مطمئنا  باشگاه پرسپوليس از طريق آقايان سعيدلو و کاشاني پيگير بقيه موارد خواهد بود.اين سفر با توجه به قرارداد منعقد شده بايد انجام شود.

سعيد آلوسي به پرسپوليس پيوست

 سعيد آلوسي مربي بدنساز فصل گذشته تيم استيل آذين با عقد قراردادي يک ساله به تيم پرسپوليس تهران پيوست.
 آلوسي پس از توافق نهايي با کاشاني مديرعامل تيم پرسپوليس از ديروز رسما به عنوان مربي بدنساز تيم پرسپوليس کار خود را شروع کرد.

با حضور در دفتر رئيس سازمان تربيت بدني
کاشاني ظهر امروز با علي آبادي ديدار مي کند

 جلسه مدير عامل باشگاه پرسپوليس با رئيس سازمان تربيت بدني امروز يکشنبه تشکيل مي شود.  به گزارش  پايگاه اينترنتي باشگاه پرسپوليس، حبيب کاشاني که از مدت ها پيش براي ملاقات و جلسه با محمد علي آبادي درخواست کرده بود، با تعيين وقت از سوي دفتر رئيس سازمان تربيت بدني ، ظهر امروز براي بحث و تبادل نظر پيرامون مسائل مربوط به باشگاه پرسپوليس در دفتر علي آبادي حضور پيدا مي کند.
چندي پيش مدير عامل باشگاه استقلال تهران و تني چند از مسئولان اين باشگاه نيز به ملاقات رئيس سازمان تربيت بدني رفته بودند.

 درخواست استيلي
آغاز دور جديد تمرينات پرسپوليس به تعويق افتاد
   
 
حميد استيلي به دليل عدم هماهنگي هاي لازم و تشکيل جلسه هيئت مديره خواستار تعويق آغاز تمرينات شد.
استيلي معتقد است پس از امضاي حکم خود شروع به کار خواهد کرد.
پيش از اين استيلي و باشگاه پرسپوليس اعلام کرده بودند تمرينات از ديروز شنبه در زمين شرکت واحد پيگيري مي شود که اين تمرين برگزار نشد.
 
 پگاه و استقلال  ساعت  17

روابط عمومي سازمان ليگ برتر اعلام کرد بنا بر مصوبه کميسيون ورزشي شوراي تامين استان تهران ديدار تيم هاي استقلال تهران و پگاه گيلان ساعت  17روز دوشنبه هفته جاري برگزار مي شود.  بنا به تصميم اتخاذ شده ديدار تيم هاي استقلال و پگاه در ديدار برگشت فينال مسابقات فوتبال جام حذفي باشگاه هاي ايران در ورزشگاه آزادي برگزار خواهدشد.
ديدار رفت دو تيم در رشت با نتيجه يک بر صفر به سود تيم پگاه به پايان رسيد.

پرسپوليس در کيش 

از قرار معلوم  بازيکنان تيم پرسپوليس جهت آمادگي بيشتر و حضور قدرتمند تر در ليگ هشتم فوتبال ،هفته آينده راهي کيش خواهند شد.  گفته مي شود پس از برپاي اردوي چند روزه در کيش بازيکنان عازم شهر نيويورک آمريکا شده تا بعد از يک اردوي هفته اي در ادامه عازم کشور کانادا شوند .

   
پگاه محروم و مصدوم ندارد

علي احمدي سراواني مسوول روابط عمومي باشگاه پگاه گيلان در خصوص بازي پگاه مقابل استقلال گفت : تيم فوتبال پگاه گيلان در بازي برگشت فينال جام حذفي باشگاههاي کشور برابر استقلال تهران ، بازيکن محروم و مصدوم ندارد.
وي افزود: خوشبختانه در اين ديدار تيم فوتبال پگاه گيلان بازيکن محروم ندارد و از طرفي نيز عليرضا نظيف کار و ژئو نگالا که چند هفته اي به دليل آسيب ديدگي غايب بودند نيز آماده بازي هستند و کادر فني در صورت صلاحديد مي تواند از وجود آنان استفاده کند.
وي گفت : همچنين داود نظرمحمدي دروازبان تيم فوتبال پگاه گيلان که در ديدار رفت آسيب ديده بود، آسيب ديدگي اش برطرف شده و مي تواند در بازي برگشت نيز از دروازه تيم پگاه گيلان محافظت کند.

 کريستين چيوو مدافع تيم ملي فوتبال روماني:
 برابر هلند ،مثل روز بازي با فرانسه و
 ايتاليا بازي داريم

 کريستين چيوو مدافع تيم ملي فوتبال روماني پس از کسب تساوي يک بر يک برابر لاجوردي پوشان نسبت به صعود تيم ملي کشورش به مرحله بعدي رقابت ها ابراز اميدواري کرد.
وي که تيمش  برابر ايتاليا به تساوي يک بر يک دست يافت درباره وضعيت روماني گفت: نتيجه بازي برابر ايتاليا براي ما فوق العاده بود و ما براي صعود به مرحله بعد کاملا آماده هستيم.
وي افزود: در بازي آخر، همان گونه که برابر فرانسه و ايتاليا مبارزه کرديم برابر هلند نيز مبارزه خواهيم کرد.
چيوو درباره بازي برابر ايتاليا گفت: در نيمه اول، تيم  آنها بسيار قوي و سازمان يافته ظاهر شد. آنها انرژي بي انتهايي داشتند و کمي هم بد اقبال بودند. فرصت هايي خلق کردند که با بدشانسي تبديل به گل نشد.

تيم ملي بسکتبال به استراليا رفت

تيم ملي بسکتبال ايرانبراي برگزاري سه ديدار دوستانه مقابل تيم ملي استراليا عازم اين کشور شد.
گفتني است که  تيم ملي بسکتبال که خود را آماده  شرکت در بازي هاي المپيک پکن مي کند پس از برگزاري چند ديدار دوستانه در کشورهاي ايتاليا و صربستان عازم استراليا شد تا در شهرهاي پرث،  آدلايد و ملبورن در برابر تيم نهم رنکينگ فدراسيون جهاني بسکتبال صف آرايي کند.
16 بازيکن تيم ايران را در جريان اين سه ديدار همراهي مي کنند. تيم ملي بسکتبال پس از پايان سفر هشت روزه اش در استراليا سوم تيرماه به تهران بازمي گردد و با برگزاري چند جلسه تمريني براي سفر به کرواسي آماده مي شود.
صمد نيکخواه بهرامي، مهدي کامراني، حامد آفاق، حامد حدادي، اوشين ساهاکيان، آرن داوودي، جواد داوري، امير اميني، سعيدداورپناه، ايمان زندي، بابک پاک نژاد، پويا تاجيک، جابر روزبهاني، اصغر کاردوست، موسي نبي پور و علي دورقي بازيکنان تيم ايران را تشکيل مي دهند.

اردوي 48 ساعته استقلال در هتل المپيک
روانخواه مقابل پگاه بازي مي کند

 اميد روانخواه هافبک تاثيرگذار استقلال مشکلي براي ديدار برگشت جام حذفي نخواهد داشت و مي تواند تيمش را در اين مسابقه همراهي کند.
 روانخواه که از ناحيه کشاله ران دچار آسيب ديدگي شده بود با انجام تمرينات ويژه و فيزيوتراپي به شرايط بهتري رسيد. امين نوروزي در مورد آخرين وضعيت روانخواه گفت: مصدوميت اين بازيکن به طور کامل برطرف شده و او مشکلي براي همراهي استقلال در بازي مقابل پگاه ندارد.
گفتني است که با تشخيص کادر فني، بازيکنان استقلال بعد از تمرينات ديروز که در زمين شماره 2 آزادي برگزار شد به هتل المپيک رفتند تا اردويي 48 ساعته داشته باشند. آخرين تمرين آنها عصر امروز برگزار مي شود.
 
 صورت پذيرفتن پيشنهاد رئيس سازمان ليگ
سقوط سه تيم در فصل هشتم ليگ برتر

در صورتي که فدراسيون فوتبال با درخواست رئيس سازمان ليگ موافقت کند، در پايان فصل هشتم سه تيم از ليگ برتر سقوط مي کنند.
 عزيز محمدي از پيشنهاد سازمان به فدراسيون فوتبال مبني بر چگونگي سقوط و صعود تيم ما خبر داد.
وي در اين زمينه به  فارس گفت: در صدد هستيم در صورت موافقت فدراسيون، مسابقات ليگ دسته اول نيز زير نظر سازمان ليگ برگزار شود که در صورت اين مسئله پيشنهادي هم ارائه کرديم.
وي افزود: در اين پيشنهاد عنوان کرديم در ليگ هشتم سه تيم از گردونه مسابقات حذف شوند و در عوض دو تيم صدر نشين ليگ دسته اول به طور مستقيم به ليگ برتر صعود کنند و برنده تيم هاي دوم هم پس از بازي با يکديگر به ليگ برتر صعود  کند.

هاشم ساعدي، سخنگوي باشگاه استقلال تهران:
چه ببريم ،چه ببازيم،
قلعه نوعي سرمربي است

هاشم ساعدي، سخنگوي باشگاه استقلال تهران در خصوص وضعيت فعلي تيم استقلال،کمک سازمان تربيت بدني به اين تيم ،چگونگي قرار داد استقلالي ها با قلعه نوعي و........گفت : سازمان تربيت بدني در راستاي کمک هاي مالي اش به باشگاه استقلال، مبلغ 550 ميليون تومان را در ماه جاري به اين باشگاه اختصاص داده که با اين حساب، مجموع کمک هاي سازمان به باشگاه استقلال از شروع فصل گذشته تاکنون به بيش از دو ميليارد تومان رسيد.
وي افزود: استقلال در فصل گذشته بيش از چهار ميليارد تومان هزينه داشته که علاوه بر دو ميليارد سازمان تربيت بدني، مابقي آن از طريق اسپانسر، فدراسيون فوتبال، رضايت نامه  بازيکنان، کمک شهرداري تهران و ساير ارگان ها حاصل شده است.
ساعدي افزود: حمايت هاي بي دريغ علي آبادي، رييس سازمان تربيت بدني، کيومرث هاشمي و تلاش تک تک اعضاي هيات مديره و مديريت باشگاه براي حل مشکلات مالي، کمک موثري براي رفع اين مشکلات بوده است.
سخنگوي باشگاه استقلال تهران افزود: با کمک هاي اخير قطعا پس از پايان رقابت هاي جام حذفي، باشگاه خواهد توانست به اکثر تعهدات خود به بازيکنان عمل کرده و براي فصل آينده نيز برنامه ريزي مناسبي جهت جذب بازيکنان مورد نظرش انجام دهد.
ساعدي با اشاره به ديدار برگشت فينال جام حذفي در برابر پگاه اظهار کرد: قطعا بازي حساس و مهمي است اما، مطمئنا تاثير حضور هواداران و نقش پررنگ آنها در قهرماني استقلال، از نکاتي است که هميشه مورد توجه بوده است. اين بار نيز از هواداران پرشور استقلال درخواست داريم تا با حضور در استاديوم آزادي با تشويق تيم محبوب خود شرايط را براي کسب يک موفقيت ديگر فراهم کنند.
ساعدي به هوادران توصيه کرد که در اين ديدار با حفظ حرمت و کرامت و با احترام به راي داور تنها تيم محبوب خود را تشويق کرده و شرايط را براي انجام يک بازي جوانمردانه و زيبا از سوي هر دو تيم فراهم کنند.
وي گفت: بازي فوتبال غيرقابل پيش بيني است اما، هر تيمي که به درستي از موقعيت ها استفاده کند، مي تواند پيروز ميدان باشد.
سخنگوي باشگاه استقلال هم چنين در مورد سرنوشت امير قلعه نوعي پس از ديدار جام حذفي گفت: استقلال چه قهرمان شود، چه در کسب عنوان قهرماني تحت هر شرايطي ناکام بماند، قلعه نوعي فصل آينده سرمربي استقلال خواهد بود. در حال حاضر نيز تيم آينده  استقلال و جذب بازيکنان با نظر قلعه نوعي در حال انجام است.


براي انتخاب تيم اعزامي به يونان
در سه وزن تيم فرنگي دانشجويان مسابقه انتخابي برگزار مي شود

 تيم هاي منتخب کشتي آزاد و فرنگي ايران در ماه آينده در مسابقات جهاني دانشجويان در يونان شرکت خواهند کرد.
حسن رنگرز سرمربيگري تيم فرنگي را بر عهده دارد. حسين مرعشيان نيز در اين راه به او کمک خواهد کرد.
سرمربي تيم ملي جوانان براي برپايي يک مرحله اردو در خانه کشتي تهران، 18 فرنگي کار را دعوت کرده است که حميد سوريان، حميد باوفا، حميد ريحاني، مجتبي باباجان زاده و مسعود هاشم زاده از جمله نفرات شاخص تيم ملي در اين مسابقات خواهند بود.
در واقع دو کشتي گير المپيکي در مسابقات دانشجويان جهان کشتي مي گيرند.
مربيان اين تيم براي انتخاب هفت کشتي گير اعزامي به يونان، بعدازظهر روز 29 خرداد در اوزان 66، 74 و 96 کيلو مسابقه انتخابي برگزار خواهند کرد.
مبارزه انتخابي 66 کيلو بين ريحاني و بيابانگرد برگزار مي شود.
باباجان زاده، عليزاده، بالي تبار و عبدالهي در 74 کيلو با هم رقابت مي کنند و گيل نيرنگ،  فرضي زاده، کبابي و عسگري نيز در 96 کيلو براي کسب دوبنده تيم دانشجويان با هم مبارزه مي کنند.
اين مسابقه در آغاز اردوي تيم فرنگي برگزار خواهد شد.
نفرات منتخب ساير اوزان نيز براساس تمرين در اردو انتخاب مي شوند.

مسابقات جهاني دانشجويان
حميد سوريان در وزن 60 کيلو کشتي مي گيرد

 در مسابقات جهاني دانشجويان،  قهرمان سه سال اخير فرنگي دنيا در وزن 60 کيلو کشتي خواهد گرفت.
 حميد سوريان با وجود مصدوميت قرار است تيم ملي را در جام بين المللي آزوماش همراهي کند; اما کشتي گرفتن او در اين تورنمنت قطعي نيست.
نام اين کشتي گير در بين نفرات اعزامي به رقابت هاي جهاني دانشجويان ديده مي شود. او قرار است در وزن 60 کيلو کشتي بگيرد تا در آستانه بازي هاي المپيک، وزن کم نکند.
در اين راستا 18 کشتي گير براي شرکت در اردوي اين تيم انتخاب شده اند:
55 کيلو: ياسين بهرامي پور و عادل کوثري ،60 کيلو: حميد سوريان و حميد باوفا ،66 کيلو: افشين بيابانگرد و حميد ريحاني ،74 کيلو: مجتبي باباجان زاده،  فرشاد عليزاده، عادل بالي تبار و خليل عبدالهي ،84 کيلو: حبيب اخلاقي و طالب نعمت پور،96 کيلو: داود گيل نيرنگ، رضا فرضي زاده، مجتبي کبابي و عسگري ،120 کيلو: مسعود هاشم زاده و مجتبي اسلامي
اردوي اين تيم از روز 29 خرداد در تهران آغاز خواهد شد.
 
نفت و گاز گچساران قهرمان ليگ دسته اول پينگ پنگ شد

 در آخرين مسابقه ليگ دسته يک  پينگ پنگ ايران تجار کيش توانست با نتيجه 5 بر 2 نفت و گاز گچساران را مغلوب کند.
از آنجا که اين تيم در دور رفت با نتيجه 5 بر 4 باخته بود، نفت و گاز گچساران با 11 امتياز به عتوان قهرماني دست يافت. بر اين اساس تجار کيش دوم شد و نفت تهران در جاي سوم ايستاد.
نفت اميديه نيز در مرحله برگشت از ادامه مسابقات انصراف داد.

رئيس فدراسيون پينگ پنگ ايران ناظر  المپيک

از سوي فدراسيون بين المللي پينگ پنگ مهندس شاهرخ شهنازي رئيس فدراسيون پينگ پنگ ايران و قائم مقام ايراني کنفدراسيون آسيا به عنوان ناظر اين مسابقات در المپيک پکن انتخاب شد.
 شهنازي پيش از اين در جريان المپيک 2004 به عنوان عضو هيئت ژوري(هيئت منصفه) در اين رقابت ها حضور داشت.
بر اساس حکم فدراسيون بين المللي، نظارت بر حسن اجراي مسابقات مطابق با قوانين بين المللي و کيفيت محل برگزاري اين رقابت ها از جمله وظايف ناظران بازي هاي المپيک خواهد بود.
مسابقات پينگ پنگ المپيک در روزهاي 23 مرداد تا 2 شهريور ماه در مجموعه ورزشي آشيانه پرنده شهر پکن برگزار خواهد شد.
اين پيکارها با حضور 64 بازيکن برتر جهان که موفق به کسب سهميه ورودي المپيک شده اند برگزارمي شود. افشين نوروزي تنها نماينده ايران در المپيک پکن است.

حضور نامنظم قهرمان کاراته جهان در اردوي دانشجويان

 بعد از غيبت جاسم ويشگاهي در اردوي اول تيم دانشجويان، اين قهرمان جهان در اردوي دوم نيز حضور نامنظمي داشت.
گفتني است که کاراته کاران دانشجو که خود را براي حضور در مسابقات جهاني لهستان آماده مي کنند در حالي از ديروز سومين مرحله اردوي آمادگي خود را آغاز کردند که جاسم ويشگاهي بعد از غيبت در اردوي نخست، در دور دوم تمرينات نيز به شکل منظم حاضر نشد تا نارضايتي مربيان را همراه داشته باشد.
قرار است حبيب حاتمي، حامد زيگساري ، سعيد فرخي، نادر جودت، رسول همرنگ و دولي خاني  به همراه مسلم زين الدين يک از اعضاي کوميته تيمي به مدت چهار روز در اصفهان تمرينات خود را دنبال کنند، ويشگاهي نيز به مربيان قول داده تا روز دوشنبه خود را به اين اردوها برساند.
درصورتيکه او اين بار هم بي نظمي کند در آستانه حذف از اردوي دانشجويان قرار خواهد گرفت.
اين در حالي است که قهرمان کاراته جهان به مدت يکماه است در اردوهاي تيم ملي حاضر نشده و از مربيان اين تيم مرخصي گرفته است.
گويا مشکلات تحصيلي و شخصي از عوامل اصلي غيبت هاي ويشگاهي است.
تيم کاتاي دانشجويان نيز در اصفهان تمرينات خود را پي مي گيرد; اما شاهچراغي کاتاروي انفرادي دانشجويان در تهران زير نظر پدرش در حال تمرين است.

ليگ برتر پينگ پنگ امروز به پايان مي رسد

 هفته دهم و پاياني ليگ برتر پينگ پنگ ايران امروز با انجام دو ديدار در تهران پيگيري مي شود.  گفتني است که در حساس ترين بازي اين هفته دانشگاه آزاد اسلامي و تراکتورسازي تبريز براي کسب مقام دومي ليگ با هم رقابت مي کنند.
در ادامه پتروشيمي بندرامام با صندوق ضمانت صادرات رو به رو خواهد شد و در صورت باخت تيم پتروشيمي باز هم اين تيم قهرمان خواهد بود.  مسابقه تيم هاي تايدواتر و پوشينه بافت قزوين نيز به دليل انصراف تيم قزوين 5 بر صفر به سود تايدواتر اعلام شد.

پخش 80 هزار پيراهن استقلال بين هواداران

باشگاه استقلال تهران 80 هزار پيراهن را دوشنبه در بين هواداران خود پخش مي کند تا استاديوم آزادي يکپارچه آبي پوش شود.
گفتني است که در آستانه ديدار برگشت فينال جام حذفي که دوشنبه بين تيم هاي استقلال و پگاه برگزار مي شود، باشگاه استقلال اعلام کرد، از صبح روز بازي تعداد 80 هزار پيراهن را بين تماشاگران به صورت رايگان پخش مي کند تا ورزشگاه آزادي يکپارچه آبي پوش شود.
همچنين باشگاه استقلال با ارسال فراخوان از کليه هواداران اين تيم خواست تا در ديدار فينال جام حذفي حضور گسترده داشته باشند.


 يورو 2008 


برنامه روز نهم بازي هاي يورو 2008 
جدال ديدني جمهوري چک و ترکيه

رقابت هاي جام ملت هاي اروپا (يورو 2008) امروز يک شنبه با آخرين بازي هاي گروه A دنبال مي شود.
 در اين گروه که صعود پرتغال به مرحله بعد مسجل شده است، اين تيم در سومين بازي خود از ساعت 20 و 30 دقيقه به مصاف سوئيس حذف شده مي رود اما، تيم هاي جمهوري چک و ترکيه که شرايط برابري دارند، براي تعيين تيم دوم صعود کننده از اين گروه از ساعت 23 و 15 دقيقه به مصاف يکديگر مي روند.

 روبرتو دونادوني سرمربي تيم ايتاليا:
 بايد فرانسه را ببريم

روبرتو دونادوني سرمربي تيم ملي فوتبال ايتاليا پس از تساوي تيمش مقابل روماني گفت: خوب کار کرديم. براي پيروزي در اين بازي بسيار مصمم بوديم و از نمايش بازيکنانم راضي ام.
ويافزود:علي رغم حملاتي که روي دروازه  حريف داشتيم، تيم روماني بيش از آنچه ما تصور مي کرديم، ظاهر شد. همان طور که در بازي مقابل فرانسه هم شاهد بوديد، آنها چندان توانايي خلق موقعيت را ندارند.
وي اضافه کرد: ما پس از باخت سه بر صفر مقابل هلند، در هم شکستيم و به خاطر آزردگي خاطر بسياري از طرفداران ايتاليايي متاثر شديم. الان هم همين حس را داريم چرا که سه امتياز حق ما بود اما، آن را از دست داديم. درمورد موقعيت ها بايد بگويم که بهتر از روماني بوديم. اما، دفاع آنها بسيار يکپارچه است و از اين بابت به آنها تبريک مي گويم.
دونادوني درباره ي خط دفاعي تيم خود نيز گفت: هيچ کدام از مدافعان ما ضعيف عمل نکردند. زامبروتا در تمامي مناطق تحت پوشش خود خوب ظاهر شد و در حملات نيز بسيار موثر بود. درمورد لوکاتوني هم بايد بگويم که نسبت به بازي او بسيار علاقه مند هستم. او تمام خصوصيات يک مهاجم را دارد. دل پيه رو هم غريزه  تهاجمي خود را فداي کار تيمي و ايجاد موقعيت براي هم تيمي هايش کرد. دليل تعويض او مصدوميت جزيي بود که برايش به وجود آمد.
دونادوني در پايان درمورد بازي آخر تيمش برابر فرانسه گفت: بازي بعدي بسيار مهم خواهد بود و ما سعي در آماده سازي براي بازي مقابل فرانسه خواهيم داشت. بازيکنان ما نااميد شدند چرا که به آنچه شايستگي اش را داشتند، نرسيدند. اما، اين نااميدي موقتي است  چرا که از ساعاتي ديگر بايد در انديشه  بازي برابر فرانسه باشيم و بتوانيم در اين ديدار پيروز شويم.

مارکو فان باستن سرمربي تيم هلند:
 نتيجه بازي با روماني براي ما مهم نيست

مارکو فان باستن سرمربي تيم ملي فوتبال هلند پس از پيروزي پرگل چهار بر يک برابر فرانسه  گفت: بازي سختي بود. ما بازي برابر ايتاليا را با پيروزي و کمي خوش اقبالي پشت سر گذاشتيم. در اين بازي هم به موقع گل زديم و همين موضوع به ما کمک کرد.
وي افزود: ما بازي را در نيمه نخست منطقي آغاز کرديم اما، کمي دچار مشکل شديم. در اواسط نيمه نخست خوب کار نکرديم و همواره تحت فشار فرانسوي ها بوديم و توپ و زمين در اختيار آنها بود اما، وقتي فن پرسي و روبن وارد بازي شدند توانستند از گوشه ها به تيم حريف فشار وارد کنند. آنها بسيار سريع و تکنيکي هستند و اين يک امتياز بزرگ براي ما بود.
وي در پايان گفت: همه چيز در مورد تيم ما منظم است. از دروازه بان گرفته تا خط دفاعي، مياني و مهاجمان تيم همه وظيفه خود را به خوبي انجام مي دهند. ما بازيکنان جواني در اختيار داريم که تشنه موفقيت هستند. در مورد بازي با روماني هم بايد بگويم ممکن است نتيجه براي ما چندان مهم نباشد اما، يک بازي قابل قبول از خود به نمايش خواهيم گذاشت.

ريموند دومنک سرمربي تيم ملي فوتبال فرانسه:
بايد ديد هلند برابر روماني چه خواهد کرد

ريموند دومنک سرمربي تيم ملي فوتبال فرانسه پس از باخت تحقير آميز تيمش برابر هلند مطبوعاتي به  گفت: ما همواره دفاع خوبي داشتيم اما، درست موقعي که اين دفاع بايد وظيفه خود را به خوبي انجام مي داد از هم پاشيد.
وي افزود: اگرچه هلندي ها برابر ايتاليا هم به پيروزي پرگل دست يافتند اما، آنها تيم بسيار خوش شانسي هستند.  وي اضافه کرد: اگر بيست دقيقه ابتدايي پس از به بازي آمدن فن پرسي و روبن را تماشا کرده باشيد، ما چهار يا پنج موقعيت مسلم گل داشتيم که بايد تبديل به گل مي کرديم. اگر گلچيني از اشتباهات مدافعين ما و همچنين نمايش فوق العاده "فان درسار" دروازه بان هلندي ها نبود اين بازي با نتيجه ديگري خاتمه مي يافت.  وي در پايان در مورد بازي آخر تيمش برابر ايتاليا گفت: در اين مقطع، همه چيز تنها وابسته به ما نيست و بايد ديد هلند برابر روماني چه خواهد کرد. ما آن قدر خوش بين هستيم که بتوانيم پيروزي هلند برابر روماني را تصور کنيم.

لوکاتوني مهاجم تيم ملي فوتبال ايتاليا:
داورچهار يا پنج خطاي پنالتي روي بازيکنان ما را نديد

لوکاتوني مهاجم تيم ملي فوتبال ايتاليا پس از کسب تساوي يک بر يک تيمش برابر روماني، داور مسابقه را مقصر اين تساوي دانست وگفت: ما برابر روماني که به سختي به حريفانش امتياز مي دهد خيلي خوب کار کرديم. وي افزود : گويا توپ نمي خواست وارد دروازه حريف بشود و وقتي هم که اين اتفاق افتاد داور بدون هيچ دليلي آن را مردود اعلام کرد. سپس يک پنالتي اعلام شد که از بابت مهار اين پنالتي توسط بوفون خدا را شکر مي کنم. توني در ادامه انتقادات خود از داوري اين ديدار گفت: حداقل چهار يا پنج خطاي پنالتي روي بازيکنان ما رخ داد و اگر داور يکي از آنها را پنالتي اعلام مي کرد، نتيجه بازي چيز ديگري بود.

اسکولاري آرامش پرتغالي ها را به هم زده است!

پس از اعلام خبر انتخاب "لوئيس فليپه اسکولاري" به عنوان سرمربي  تيم فوتبال چلسي، به نظر مي رسد آرامش اردوي تيم ملي پرتغال در يورو 2008 به هم ريخته است.   اسکولاري که هفته گذشته به سمت سرمربي گري آبي هاي لندن رسيد، پس از کسب اين عنوان نسبت به اعلام خبر آن در خبرگزاري ها و رسانه ها خود را بي  ميل نشان داد چرا که بر اين تصور بود که اين مساله باعث هرج و مرج در اردوي تيم ملي پرتغال خواهد شد.  اسکولاري خبر سرمربي گري خود در چلسي را در حالي اعلام کرد که درست چند روز پيش از آن به بازيکنان هشدار داده بود تا درباره مسايل باشگاهي خود در اردوي تيم ملي پرتغال صحبت نکنند. 


  آرسن ونگر سرمربي آرسنال:
 فرانسه اعتماد بنفس ندارد 

تيم ملي فرانسه پس از کسب تساوي صفر - صفر برابر روماني و شکست تحقيرآميز 4 بر يک برابر هلند وضعيت وخيمي پيدا کرده است و آنها اميدوارند تا تيم روماني از هلند شکست بخورد و با پيروزي بر ايتاليا به مرحله بعد راه پيدا کنند.
در اين خصوص آرسن ونگر فرانسوي، دليل ناکامي هاي اخير تيم ملي کشورش را کمبود اعتماد بنفس در ميان اعضاي تيم مي داند.
سرمربي آرسنال درمورد وضعيت تيم ملي فرانسه پس از شکست مقابل هلند گفت: ما نبض بازي را در دست داشتيم و مي توانستيم گل هاي بيشتري بزنيم اما، همين موضوع در مورد هلند هم صدق مي کند. آنها در دو بازي 7 گل به ثمر رسانده اند و خود را به عنوان بخت نخست قهرماني معرفي کرده اند. ونگر افزود: عدم موفقيت بر پايه کمبود کيفيت نيست بلکه آنچه در اردوي تيم ملي فرانسه به چشم نمي خورد، کمبود اعتماد به نفس و باور تيمي است. تيم فرانسه در حال حاضر با کمبود حس پيروزي طلبي مواجه است. آنها موقعيت هاي زيبايي خلق کردند اما روي ضربات آخر خوب ظاهر نشدند.


  آلساندرو دل پيه رو کاپيتان تيم ملي فوتبال ايتاليا:
  از گروه مرگ صعود مي کنيم  

 آلساندرو دل پيه رو کاپيتان تيم ملي فوتبال ايتاليا بر اين باور است که تيم ملي کشورش با پيروزي در بازي آخر برابر فرانسه همچنان مي تواند به صعود از گروه مرگ اميدوار باشد.
 لاجوردي پوشان در حال حاضر با يک امتياز در انتهاي جدول گروه C پس از باخت برابر هلند و تساوي برابر روماني قرار دارند.
دل پيه رو درباره اوضاع تيم خود گفت: پس از بازي با هلند تصميم گرفتيم ذهن خود را عوض کنيم، نه تنها کساني که در آن بازي در زمين حضور داشتند بلکه کليه اعضاي تيم تصميم به اين موضوع گرفتند.
وي افزود: ما آن چيزي را که در بازي اول در دست نداشتيم، بدست آورده ايم.  دل پيه رو درباره تساوي  برابر روماني گفت: متاسفانه روي ضد حملات و ضربات راه دور بسيار آسيب پذير هستيم و بايد بگويم بخت با ما يار بود که اين بازي را واگذار نکرديم. تيم هاي ايتاليا و فرانسه در حالي در روز آخر بازي هاي اين گروه به مصاف يکديگر مي روند که شرايط هر دو تيم چه از نظر امتياز و چه از نظر تفاضل گل برابر است. از سوي ديگر اگر روماني در بازي آخر خود از سد هلند عبور کند، صرف نظر از هر نتيجه اي در بازي ايتاليا و فرانسه اين دو تيم حذف خواهند شد.


 بازي استقلال و پرسپوليس با قضاوت داوران ايراني
 عنايت : هرکس عليه داور صحبت کند محروم مي شود 

 مسعود عنايت رييس کميته داوران فدراسيون فوتبال در خصوص قضاوت ديدار تيم هاي استقلال و پرسپوليس در ليگ هشتم گفت : ديدارهاي آتي دو تيم استقلال و پرسپوليس را داوران ايراني قضاوت خواهند کرد
وي افزود: به دستور معاون رييس جمهوري و رييس سازمان تربيت بدني در فصل آينده بازي اين دو تيم را داوران ايران قضاوت خواهند کرد.
وي اضافه کرد: در فصل قبل داوران در مجموع  306مسابقه را قضاوت کردند که تنها در بازي هاي اين دو تيم از داور خارجي استفاده شده است .
وي گفت : به اعتقاد کارشناسان ، قضاوت داوران بسيار خوب و رضايت بخش بوده و حق به حقدار رسيده است .
عنايت يادآور شد: در همين بازي هاي پلي آف قضاوت داوران بسيار خوب بوده و دو تيم ثروتمند استيل آذين و فولاد خوزستان حذف شدند و دو تيم گمنام به ليگ برتر صعود کردند که نشانگر پاک بودن قضاوت داوران است .
وي گفت : داوراني که در بازي ها داراي تخلف بوده يا نمره پاييني کسب کرده اند به طور کوتاه مدت از قضاوت محروم شدند.
عنايت گفت : 10داور ليگ برتري در فصل قبل به محروميتهاي کوتاه مدت يک تا پنج هفته اي محروم شدند.
وي در خصوص برخورد با بازيکناني که قضاوت داوران را زير سوال ببرند گفت : به دستور رييس سازمان تربيت بدني در فصل آينده با کساني که به داوران اهانت کنند بشدت برخورد مي شود.
عنايت گفت : بازيکنان ، مربيان و سرمربيان در فصل آينده چنانچه عليه داور مصاحبه و يا اهانت کنند با برخوردهاي شديد کميته انضباطي مواجه خواهند شد.
وي افزود: در قراردادهاي بازيکنان در اين فصل ، بندي اضافه شده که براساس آن بازيکنان در قبال اين مساله جريمه و مجازات سختي خواهند شد.
وي تنش هاي داوري در فوتبال را ناشي از فوتبال پرتنش و پرحاشيه ايران دانست و افزود: تنش هاي داوري در فوتبال ايران ناشي از اين است که با بازيکنان پرحاشيه برخورد نمي شود.
وي شمار داوران فوتبال ايران را  10هزار نفر اعلام کرد و افزود: از اين تعداد يک هزار نفر داور ملي و بقيه در درجات ديگر فعاليت دارند.  عنايت يادآور شد فدراسيون فوتبال از  500داور ملي و درجه يک در مسابقات ليگ برتر تا نونهالان استفاده مي کند.
رييس کميته داوران فدراسيون فوتبال گفت : قبل از آغاز رقابتهاي ليگ فصل آينده ( 15مرداد) يک دوره کلاس توجيهي با حضور  120نفر از داوران ، کمک داوران و ناظران برگزار مي شود.
وي گفت : بر اساس قوانين فيفا تمام داوران شرکت کننده در رقابتهاي ليگ بايد تست بدني بدهند تا مجوز قضاوت را کسب کنند که اين تست نيز قبل از آغاز ليگ انجام مي شود.


  محمود فکري مربي تيم استقلال تهران:
 يک گل بزنيم کار پگاه تمام است 

 محمود فکري مربي تيم استقلال تهران ازبرنامه هاي استقلال براي پيروزي بر پگاه چنين گفت: با زدن يک گل کار پگاه تمام مي شود.
وي افزود: مهمترين نياز ما در ديدار مقابل پگاه به ثمر رساندن گل اول است. بي ترديد در روز دوشنبه بازي براي هر دو تيم مشکل خواهد بود اما، براي آنکه بتوانيم از استرس خارج شويم بايد تلاش کنيم تا گل اول را به ثمر برسانيم. بي ترديد با زدن يک گل شرايط تغيير مي کند و ديگر پگاه نمي تواند برابر ما مقاومت کند.
وي درباره ي وضعيت تيم استقلال نيز گفت: شرايط بسيار خوب است. بازيکنان در تمرين عملکرد بسيار خوبي داشتند و با انگيزه کار مي کنند. ما آخرين کارهاي تاکتيکي را انجام مي دهيم و از نظر شرايط روحي و رواني نيز تلاش مي کنيم آنها را به نهايت آمادگي برسانيم.
محمود فکري خاطرنشان کرد: تصور ما اين است که پگاه يک بازي بسته را ارايه دهد و به ضد حمله ها دلخوش کند. بنابراين ما با درايت و هوشياري بايد به دنبال موفقيت باشيم.
فکري در ادامه خواهان حمايت تماشاگران از اين تيم شد و افزود: صد درصد اطمينان دارم که روز دوشنبه ورزشگاه آزادي پر مي شود و ما با حمايت همه جانبه  هواداران پگاه را شکست مي دهيم و قهرمان جام حذفي مي شويم.
فکري در پايان گفت: استقلال با توجه به طرفداران بسياري که دارد، شايسته  حضور در رقابت هاي آسيايي است و اميدوارم با حمايت همين طرفداران اين آرزو محقق شود.


  نادر دست نشان سرمربي تيم فوتبال پگاه گيلان:
 پگاه وضعيت بهتري نسبت به استقلال دارد 

نادر دست نشان سرمربي تيم فوتبال پگاه گيلان در مورد وضعيت تيم خود قبل از بازي مقابل استقلال گفت: حريف دست و پا بسته اي براي استقلال تهران نخواهيم بود چرا که ما هم به اندازه حريف شانس قهرماني در جام حذفي داريم.
وي در آستانه  ديدار برگشت فينال جام حذفي گفت: تيم پگاه از هر نظر در شرايط بسيار مناسبي به سر مي برد، بازيکنان ما با آمادگي کامل جسمي و روحي گام به ورزشگاه آزادي مي گذارند و هيچ واهمه اي از استقلال و هواداران پرشمارش ندارند.
سرمربي تيم فوتبال گيلان اضافه کرد: بي شک کار بسيار سختي پيش روي داريم چرا که استقلال يک تيم بزرگ و پرقدرت است و با حمايت تماشاگرانش تنها به قهرماني در جام حذفي مي انديشد تا مشکلات ليگ را به فراموشي بسپارد. با وجود اين و ضمن احترام به آبي پوشان و هوادارانش معتقدم دو تيم شانس برابري براي قهرماني دارند، با اين تفاوت که ما با توجه به پيروزي در ديدار رفت شرايط بهتري داريم.
دست نشان در خصوص پيروزي 4 بر يک پگاه گيلان مقابل آبي پوشان تهران در ليگ گفت: ما با خاطرات زندگي نمي کنيم، آن بازي به تاريخ پيوسته و مطمئنا در فينال جام حذفي ثبت چنين نتايجي بسيار بعيد به نظر مي رسد، اما تنها هدف ما قهرماني است و اين قهرماني مي تواند با شکست 2 بر يک هم حاصل شود.
سرمربي درباره تاکتيک تيمش در ديدار مقابل استقلال گفت: ما در اين ديدار هم براي گل نخوردن و هم براي گل زدن به ميدان مي رويم و به هيچ عنوان بازي تدافعي صرف، مد نظر ما نيست.
نادر دست نشان همدلي، يکرنگي، هماهنگي، زحمات مسوولان باشگاه و تلاش و کوشش همه اعضاي پگاه گيلان را رمز موفقيت اين تيم در مسابقات جام حذفي و همچنين ماندگاري در رقابت هاي ليگ برتر عنوان کرد.


 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آزمون و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش