جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1387/03/26 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 3064

رييس دانشگاه سمنان:
جمعيت دانشجويي استان سمنان 3 برابر متوسط کشوريست

توسط يک عضو هيات علمي و يک دانش آموخته دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب اختراع شد:
توليد نانو ذرات کامپوزيتي با دي اکسيد سيلسيم و دي اکسيد تيتانيوم و توليد چرم آنتي باکتريال


مدير جديد حوزه عليه قم معرفي مي شود


زنگ آفرينش


كوتاه و خواندني

نماينده مردم مراغه در مجلس:
تصور نبود دانشگاه آزاد اسلامي بسيار سنگين است

رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور :
کارکنان دانشگاه بايد نوآوري و شکوفايي را در حيطه کاري خود محقق سازند


  رييس دانشگاه سمنان:
  جمعيت دانشجويي استان سمنان 3 برابر متوسط کشوريست  

رييس دانشگاه سمنان با اشاره به ظرفيتهاي آموزش عالي استان سمنان، اظهار کرد: استان سمنان از نظر ظرفيت دانشجويي مقام اول را در کشور دارد، به گونهاي که اين استان با جمعيت 600 هزار نفري حدود 65 هزار دانشجو دارد که اين رقم نسبت يک به 9 را تشکيل ميدهد و سه برابر متوسط کشوريست.
به گزارش ايسنا، دکتر علي خيرالدين  در نشست مطبوعاتي روساي دانشگاههاي استان سمنان با بيان اينکه 30 واحد آموزش عالي در استان سمنان وجود دارد، اظهار کرد: از اين تعداد 3 دانشگاه دولتي سمنان، علوم پايه دامغان و صنعتي شاهرود فعاليت ميکنند.
وي با بيان اينکه ظرفيت پذيرش دانشجوي استان سمنان بسيار بالاست، اظهار کرد: کل متقاضيان بومي استان حدود 30 درصد ظرفيت آموزش عالي استان را تشکيل ميدهند و در اين صورت هنوز 70 درصد ظرفيت مازاد وجود دارد که ميتواند به جذب دانشجوي غير بومي اقدام کند.
وي با بيان اينکه دانشگاه سمنان از سال 72 به عنوان دانشگاه جامع و مادر استان فعاليت ميکند، اظهار کرد: اين دانشگاه داراي 10 دانشکده است که 4 مورد آن طي دو سال اخير ايجاد شدهاند که از آنها ميتوان به دانشکدههاي کوير شناسي و گردشگري اشاره کرد که براي اولين بار در کل کشور ايجاد شدهاند.
وي افزود: همچنين اخيرا با گسترش گروههاي آموزشي مهندسي عمران و برق نيز اين گروهها به دانشکده ارتقا يافتهاند. به عبارت ديگر در حال حاضر 10 دانشکده در دانشگاه سمنان فعاليت ميکنند، همچنين به دنبال ايجاد پرديس فني هستيم.
وي با اشاره به وجود 12 دانشکده و 4 گروه پژوهشي در اين دانشگاه، اظهار کرد: گروههاي پژوهشي نمک، گچ، رشد بلور و فناوريهاي پيشرفته ساختمان برخي از اين گروههاي پژوهشي هستند.
وي هدف اصلي دانشگاه را تبديل به دانشگاهي پژوهش محور و کارآفرين عنوان کرد و گفت: در اين راستا دبيرخانه هيات نظارت استاني نيز تشکيل شده است.
دکتر خيرالدين با بيان اينکه در حال حاضر 7 هزار و 540 دانشجو در اين دانشگاه مشغول به تحصيل هستند، اظهار کرد: 5 هزار و 540 دانشجو در دوره روزانه و 20 هزار دانشجو در دوره شبانه تحصيل ميکنند.
به گفته وي، دانشگاه سمنان داراي 43 رشته کارشناسي، 43 رشته کارشناسي ارشد و 2 رشته کارداني و 18 رشته و گرايش دکتري است.
دکتر خيرالدين با اشاره به پذيرش 408 دانشجوي کارشناسي ارشد در مهرماه امسال در دانشگاه، رشد پذيرش دانشجو در مقطع کارشناسي ارشد را نسبت به سال گذشته 90 درصدبيان کرد.
وي با بيان اينکه 18 رشته و گرايش دکتري در اين دانشگاه وجود دارد اظهارکرد: تعداد دانشجويان دکتري دانشگاه نيز حدود 42 نفر ميباشد.
رييس دانشگاه سمنان با بيان اينکه 190 عضو هيات علمي در اين دانشگاه فعاليت ميکنند اظهار کرد: اين دانشگاه داراي 95 دانشجوي بورسيه نيز ميباشد.
وي با بيان اينکه سالانه 850 دانشجو از اين دانشگاه فارغالتحصيل ميشوند، اظهار کرد: درصد قبولي فارغ التحصيلان در مقاطع بالاتر نيز رشد قابل توجهي داشته است به گونهاي که سال گذشته 35 درصد فارغ التحصيلان دانشگاه در مقطع کارشناسي ارشد پذيرفته شدهاند.
دکتر خيرالدين با اشاره به تسهيلات دانشگاه براي حائزين رتبههاي ممتاز کنکور، اظهار کرد: اين دانشگاه براي داوطلبان کنکور که رتبه زير 1000 داشته باشند تسهيلات ويژهاي همچون خوابگاه، سلف سرويس و خدمات رايانه و اينترنتي رايگان در طول تحصيل درنظر گرفته است، همچنين ارائه حمايتهايي از سوي دفتر استعدادهاي درخشان و استفاده رايگان از محصولات انتشارات دانشگاه از ديگر تسهيلاتي است که به اين دسته از دانشجويان تعلق ميگيرد.
وي با بيان اينکه 12 درصد بودجه جاري دانشگاه به بخش پژوهش تعلق گرفته است، اظهار کرد: در اين راستا به اساتيد دانشگاه گرنت و بودجه ويژه پژوهشي تعلق ميگيرد.
وي تعداد مقالات ISI دانشگاه را در سال گذشته 35 مقاله عنوان کرد و گفت: همچنين 450 مقاله در مجلات علمي - پژوهشي و علمي - ترويجي داخلي و حدود 147 مقاله در قالب کنفرانسهاي علمي بين المللي از سوي اعضاي هيات علمي دانشگاه منتشر شده است.
همچنين در سال 86 حدود 40 نفر از اعضاي هيات علمي براي حضور در کنفرانسهاي علمي و بين المللي به خارج از کشور اعزام شدند. در همين راستا حدود 16 تاليف کتاب و 5 ترجمه کتاب در سال گذشته در دانشگاه انجام شد.
وي با اشاره به طرحهاي پژوهشي دنبال شده در دانشگاه طي سال گذشته ، اظهار کرد: 60 طرح داخلي، 6 طرح ويژه و 28 طرح خارجي با بودجهاي بالغ بر 300 ميليون تومان طي سال 86 در دانشگاه اجرا شد و همچنين 450 ميليون تومان براي خريد کتاب، مجله و پايگاههاي اينترنتي هزينه شده است به گونهاي که دانشگاه در شبکه نانو ملي کشور نيز عضويت پيدا کرده است.
وي با بيان اينکه در سال گذشته 400 ميليون تومان براي خريد تجهيزات آزمايشگاهي هزينه شد تصريح کرد: يک ميليون و 200 دلار نيز براي خريد تجهيزات ارزي تعلق گرفته است.
وي انتشار مجلات علمي پژوهشي در بخش علوم انساني، مهندسي و روانشناسي و همچنين انتشار دو مجله مشترک با دانشگاههاي سوريه به زبانهاي فارسي و عربي، کسب مقام در مسابقات علمي و معتبر جهاني را از ديگر افتخارات دانشگاه عنوان کرد.
وي با بيان اينکه در بخش عمراني 60 هزار متر مربع فضا در دانشگاه در حال ساخت است اظهار کرد: طي آن 23 پروژه بزرگ عمراني محقق خواهد شد.
دکتر خيرالدين با بيان اينکه در حال ساخت سه خوابگاه جديد در دانشگاه هستيم، اظهار کرد: در حال حاضر 12 خوابگاه دانشجويي در دانشگاه وجود دارد که حدود 2 هزار و 440 دانشجو را تحت پوشش قرار داده است به گونهاي که کليه دانشجويان دختر روزانه در خوابگاهها اسکان داده شدهاند. همچنين در مقطع کارشناسي ارشد نيز کليه دانشجويان روزانه را تحت پوشش خوابگاه قرار دادهايم.
رييس دانشگاه سمنان با بيان اينکه 24 انجمن علمي دانشجويي در سطح دانشگاه فعال هستند اظهار کرد: 75 نشريه دانشجويي و 9 کانون فرهنگي و هنري نيز در دانشگاه فعاليت ميکنند.
وي با اشاره به همکاريهاي علمي و بين المللي دانشگاه اظهار کرد: در بخش برقراري ارتباطات علمي و بين المللي و ايجاد دورههاي مشترک و تبادل استاد و دانشجو با دانشگاههاي استراليا، سوئد، روسيه، فنلاند، سوريه و دانشگاههاي کاليفرنيا، نوادا فعاليتهايي در حال انجام داريم.


 توسط يک عضو هيات علمي و يک دانش آموخته دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب اختراع شد:
 توليد نانو ذرات کامپوزيتي با دي اکسيد سيلسيم و دي اکسيد تيتانيوم و توليد چرم آنتي باکتريال  

  لاله ملک نيا عضو هيات علمي و مدير گروه آموزشي مهندسي نساجي دانشکده فني دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب، به همراه علي اصغر اعلا»  فارغ التحصيل مهندسي نساجي اين واحد،  موفق به ثبت سه اختراع با عناوين "توليد نانو ذرات کامپوزيتي نقره کوپل شده با دي اکسيد سيلسيم "Tio2 - Ag " ،  توليد نانو ذرات کامپوزيتي نقره کوپل شده با دي اکسيد تيتانيوم "Tio2-Ag "و "توليد چرم آنتي باکتريال با بهره گيري از نانو ذرات نقره همراه با عمليات کرونا،" شدند.
بنا بر گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب ، مهندس اعلا» در خصوص اين  اختراعات اظهار داشت : نانو ذرات نقره کوپل شده با دي اکسيدتيتانيوم و همچنين دي اکسيد سيلسيم هر دو يک کامپوزيت در ابعاد نانو و در قالب ذره بوده که به تنهايي ايجاد خاصيت آنتي باکتريال را به عهده دارند. وي در مورد خاصيت نانو ذرات دي اکسيد تيتانيوم و دي اکسيد سيلسيم اضافه کرد: دي اکسيد تيتانيوم بعنوان يک ماده فتوکاتاليست ، باعث ايجاد خاصيت خود تميز شوندگي و ضد اشعه V.U در منسوجات مي شود و کاربرد فوق العاده اي نيز در سطوح پليمري و پوشش هاي بيمارستاني دارد، ضمن آنکه دي اکسيد سيلسيم سبب ايجاد خاصيت ضد بو در منسوجات شده و در توليد البسه زير کاربرد خوبي دارد.
دانش آموخته واحد تهران جنوب در ادامه تصريح کرد:عمليات کرونا بر روي چرم سبب ايجاد خوردگي سطوح و متخلخل شدن آن مي شود، ضمن آنکه باعث افزايش جذب رطوبت و تنفس در چرم مي گردد که طي اين فرآيند بواسطه نشستن فلزات موجود در المنتهاي دستگاه کرونا در ابعاد نانومتري بر روي سطح چرم، ايجادخاصيت آنتي باکتريال را به دنبال دارد.


  مدير جديد حوزه عليه قم معرفي مي شود  

معارفه آيت الله مقتدايي مدير جديد حوزه علميه قم و توديع حجت الاسلام حسيني بوشهري روز دوشنبه 27 خرداد ماه برگزار مي شود.
مسئول دبيرخانه شوراي عالي حوزه علميه قم در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام اين خبر گفت : مراسم توديع و معارفه مديران قبلي و فعلي حوزه علميه قم از ساعت 10 تا 12 روز دوشنبه 27 خرداد در تالار حوزه علميه دارالشفا برگزار مي شود.
حجت الاسلام اميني افزود: در اين جلسه که با حضور اعضاي جديد شوراي عالي حوزه، معاونين مرکز مديريت حوزه علميه قم، مديران، اساتيد و طلاب حوزه علميه برگزار مي شود، آيت الله مقتدايي به عنوان مدير جديد مرکز مديريت حوزه علميه قم معرفي شده و از فعاليت و خدمات 10 ساله حجت الاسلام حسيني بوشهري تقدير خواهد شد.
حجت الاسلام حسيني بوشهري هفته گذشته با حضور در جمع کارکنان مرکز مديريت حوزه علميه قم از آنها خداحافظي کرد.
به گزارش  ايسکانيوز  دکتر مرتضي موسي خاني در مراسم پاياني اولين کارگاه آموزشي نانو الکترونيک، افزود: نوآوري از ضروريات مهم بشر براي ادامه زندگي است و نوآوري الکترونيکي تلفيقي، نياز هميشگي بشر به فناوري هاي دنياي امروز است.
رئيس واحد قزوين گفت: براي رسيدن به توسعه پايدار و خيزش و نوآوري در علم، نيازمند عزم ملي هستيم .
وي ادامه داد: عرصه براي تحقيق و پژوهش درکشور بايد بيش از پيش براي نسل جوان مهيا شود تا فرصتهاي از دست رفته جبران شود.
موسي خاني اظهار داشت: امروز تمامي ما وظيفه داريم در راستاي توسعه دانش و پژوهش درکشور گام برداشته تا بتوانيم کشور را به جايگاه شايسته خود در جهان برسانيم .
رئيس واحد قزوين افزود: اگر بخواهيم در مقياس جهاني جايگاه شايستهاي داشته باشيم راهي جز توجه به پژوهش و تحقيق نداريم . وي، تصريح کرد: براي رسيدن به پيشرفت علمي در کشور نيازمند تقويت مولفههاي علمي در مجامع دانشگاهي و استعدادها و نيروهاي انساني هستيم.
موسي خاني با اشاره به لزوم توجه به تحقيق و پژوهش در مجامع علمي، گفت: امروز پژوهش، حرف اول را در کشورهاي پيشرفته جهان ميزند و بايد سعي کنيم ارتباط بين صنعت و دانشگاه بيش از گذشته شود .
وي همچنين با بيان موفقيتهاي علمي واحد قزوين از بدو تاسيس تاکنون و نقش موثر اين واحد دانشگاهي در توسعه علمي کشور، افزود: با برنامه ريزيهاي انجام شده درسال آينده اولين پارک فنآوري ويژه تحقيقات و پژوهش در اين دانشگاه راه اندازي خواهد شد. در ادامه کارگاه از برگزارکنندگان اولين کارگاه آموزشي نانو الکترونيک در واحد قزوين تجليل شد.
نخستين کارگاه آموزشي دو روزه نانوالکترونيک عصر پنجشنبه با حضور جمعي از استادان و دانشجويان دانشگاه هاي آزاد اسلامي تهران جنوب و قزوين، پيام نور و بينالمللي امام خميني (ره) در واحد قزوين به کار خود پايان داد.


 زنگ آفرينش 

 با شماره تلفن        88909727
    آماده دريافت و انعکاس نظرات ، پيشنهادات و انتقادات    شما عزيزان ميباشد .

قيمت گوشت قرمز را کنترل کنيد

افزايش قيمت گوشت قرمز در فصل گرما بسيار نگران کننده است و انتظار مي رود مسئولان ذيربط نسبت به کنترل قيمت اين کالاي ضروري اقدام کنند .
تهران - حسيني

راه آهن غرب چه زماني به بهره برداري مي رسد ؟

سالهاست که ساکنان استان هاي غرب کشور در انتظار بهره برداري از قطار غرب کشور هستند اما هنوز هيچ نشانه اي از عمليات ساختماني شروع نشده است . از مسئولين مي خواهيم که در صدد راه اندازي قطار غرب کشور برآيند .
 تهران - خالدي

چرا افزايش حقوق ها متفاوت است ؟

افزايش سال جاري کارکنان و بازنشستگان استخدام کشوري و لشکري حدود 10 درصد است در صورتيکه افزايش صندوق تامين اجتماعي 17 درصد ، گرچه هر دو رقم کمتر از درصد تورم مي باشد اما تفاوت بين سازمان ها مشکلات ديگري بخصوص در افزايش تورم نوعي اثر گذار است ، انتظار مي رود با هماهنگ سازي اين گونه مشکلات را رفع نمايند .
تهران - فاضلي

يارانه به توليد کنندگان داده شود

براي پيشبرد و اهداف اقتصادي و اثر گذاري لازم در اقتصاد کشور تلاش شود که يارانه ها به توليد کنندگان به خصوص در بخش کشاورزي داده شود تا انگيزه اي براي ماندن در روستا ها بوجود آمده و با توليد و عرضه زياد محصولات  خود از گراني هم کاسته شود و اين به نفع کشور ، توليد کننده و مصرف کننده خواهد بود .
اصفهان - ميبدي 

چه کسي مقصر است ؟

کارمندان دولت حقوق خود را 10 الي 15 روز با تاخير دريافت مي کنند و در پي آن اگر قسط مسکن خود را 4 روز با تاخير بپردازند بايد 1000 تومان جريمه پرداخت کنند . در اين بين مقصر اصلي کيست، کارمندان يا دولت ؟
اسلامشهر- کارمند الف - م

مرمت خيابانها در جهت رفع مشکلات مردم باشد نه بر مشکل مردم بيافزايد

ضمن تشکر و قدر داني از زحمات شهر داري اسلامشهر در جهت خدمت رساني به مردم ، تقاضا دارم که شهر داري ابتدا خيابان هايي که آسفالت آن را تراشيده است مرمت کند و بعد به سراغ خيابان بعدي برود تا مردم براي تردد دچار مشکل نشوند .
اسلامشهر - ريزبين 


 كوتاه و خواندني  

دانشگاه آزاد اسلامي  تبريز و لولئاي سوئد راههاي همکاري علمي دانشگاهي را بررسي کردند

مسوولان دانشگاههاي آزاد اسلامي تبريز و " لولئا" سوئد در نشست مشترک خود در تبريز، راههاي همکاري متقابل علمي دانشگاهي را بررسي کردند.
به گزارش ايسنا،منطقه آذربايجان شرقي، پرفسوراسماعيل صالحي رييس دانشکده مديريت دانشگاه "لولئا" در اين نشست، تمايل دانشگاه متبوع خود را براي گسترش همکاري علمي با اين واحد دانشگاهي اعلام کرد.
وي بر ضرورت همکاري دوجانبه دو دانشگاه در زمينه ادامه تحصيل و ايجاد فرصت مطالعاتياساتيد دانشگاه آزاد اسلامي واحد تبريز در دانشگاه " لولئا " تاکيد کرد.
وي گفت: در کشور سوئد تمامي دانشگاهها ، دولتي بوده و دانشگاه " لولئا" با37سال قدمت تنها دانشگاه صنعتي اين کشور ، محسوب ميشود.
رييس دانشکده مديريت دانشگاه "لولئا" (LULEA)سوئدافزود:در اين دانشگاه14هزار دانشجو در69رشته اشتغال به تحصيل دارند که 750نفر از آنان در مقطع دکتري تحصيل ميکنند.

دانشجويان آموزشکده سما نيشابور از نخستين دهکده الکترونيکي کشور بازديد کردند

قريب به 40 تن از دانشجويان رشته کامپيوتر آموزشکده سما نيشابور از مرکزICT روستاي شاهکوه واقع در روستاي قرن آباد استان گلستان بازديد کردند.
رييس آموزشکده سما نيشابور در اين ارتباط به خبرنگار باشگاه خبرنگاران دانشجويي ايران"ايسکانيوز" گفت: دانشجويان طي يک اردوي چند روزه از بخشهاي مختلف روستاي قرن آباد که نخستين روستاي الکترونيکي ايران به شمار مي رود بازديد نمودند.
مهندس شيرخاني، افزود: دانشجويان طي بازديد از اين روستا ، با روشهاي نوين تجارت الکترونيک و تازه ترين دست آوردهاي علمي دنيا در بخش IT آشنا شدند.
 
سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران برگزار مي کند;
نشست هم انديشي پيرامون قانون حداکثراستفاده از توان فني و مهندسي کشور

نشست يک روزه هم انديشي در موردقانون حداکثر استفاده از توان فني و مهندسي کشور براساس اجراي تبصره دو ماده2 قانون حداکثر استفاده از توان فني و مهندسي کشور ، نقش و جايگاه سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران در اجراي اين قانون روز دوشنبه27 خردادماه امسال برگزار مي شود.
به گزارش آنا، قانون حداکثر استفاده از توان فني و مهندسي، توليدي، صنعتي و اجرايي کشور در اجراي پروژه ها و ايجاد تسهيلات به منظور صدور خدمات به منظور ايجاد فرصت هاي مناسب براي محققان و مبتکران و تقويت توان فني ، مهندسي و اجرايي کشور در اجراي کارهاي بزرگ تحت مديريت شرکتها و پيمانکاران ايراني در سال 75 به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيد.
تبصره2 ماده2 اين قانون وظيفه اطلاع رساني تقاضاهاي دستگاههاي اجرايي موضوع ماده 1 قانون را بر عهده سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران قرار داده است.
با توجه به اهميت موضوع، اين سازمان از اواخر سال 85 با تشکيل دبيرخانه اي مختص اين وظيفه قانوني حرکت گسترده تري را در اين رابطه آغاز کرد. اين دبيرخانه هم اکنون به نام "دبيرخانه تبصره2 ماده2 قانون حداکثر و قانون خريد دانش فني" نامگذاري شده و هم زمان بررسي و اظهار نظر در خصوص تقاضاهاي مرتبط با قانون خريد دانش فني از خارج کشور را نيز که از طرف وزارت علوم، تحقيقات و فناوري به اين سازمان محول شده است انجام مي دهد.
کليه تقاضاهاي مرتبط با اين دو قانون در سايت اين دبيرخانه به نشاني org.irost.aksar/www-habe اطلاع رساني مي شود. در اين سايت، کليه اطلاعات مورد نياز فرم اظهار توانمندي فني ،فرم اظهار دانش فني و غيره در دسترس قرار گرفته است.
با توجه به اينکه سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران اعتقاد دارد اجراي صحيح و کامل قانون حداکثر نقش به سزايي در توسعه پايدار کشور دارد، لذا در يک جلسه هم انديشي که در محل ساختمان مرکزي اين سازمان برگزار مي شود ، موضوع هاي مختلف شامل نقش اطلاع رساني سازمان در مورد تقاضاهاي مرتبط با قانون و چالش هاي اجرايي اين قانون و راهکارهاي پيشنهادي را با حضور تعدادي از صاحب نظران، مديران صنايع و مديران واحدهاي ستادي مرتبط با قانون را به بحث و تبادل نظر مي گذارد.

همايش منطقه اي "کشاورزي محور رشد و توسعه" در واحد مرودشت برگزار شد 

همايش منطقه اي "کشاورزي، محور رشد و توسعه" با حضور استادان و دانشجويان واحد و همچنين مسوولان شهرستان در واحد مرودشت برگزار شد.
به گزارش ايسکانيوز دکتر سيد نعمت اله موسوي معاون پژوهشي واحد و دبير همايش گفت: تعداد 170 مقاله از دانشگاه ها و مراکز تحقيقاتي سراسر کشور به دبيرخانه همايش رسيده که پس از داوري مقالات توسط کميته علمي، تعداد 130 مقاله برگزيده که 25 مقاله به صورت شفاهي و 105 مقاله به صورت پوستر ارائه شد.
وي همچنين اعلام کرد: با توجه به اينکه شهرستان مرودشت، قطب کشاورزي استان و کشور است، برگزاري چنين همايش هايي براي توسعه کشاورزي، ترويج فن آوري هاي نوين کشاورزي و مکانيزه کردن کل منطقه با حضور دانشمندان و صاحبنظران در زمينه کشاورزي همچون پروفسور سلطاني متخصص منابع آب، پروفسور نجفي و ترکماني متخصص اقتصاد و سياست و بازرگاني کشاورزي، پروفسور تفضلي متخصص امور باغباني و اصلاح و پروفسور سيد آهنگ کوثر متخصص آبخوانداري و آب و خاک که همگي از اعضاي علمي اين واحد دانشگاهي هستند، مفيد و موثر است.
موسوي اظهار اميدواري کرد با همکاري مسوولان شهرستان و دانشگاه، چنين همايش هايي در تمام زمينه ها از قبيل فرهنگي، اجتماعي و... تداوم داشته و مشکلات و مسائل شهرستان حل شود.
همچنين در پايان، تعداد پنج مقاله پروفسور ترکماني، دکتر کريمي جشني، مهندس استخر، دکتر محمدي و دکتر شرزه اي به عنوان مقالات برتر انتخاب و هدايايي به آنان اهدا شد. 
 
مهلت ثبت نام اعتکاف دانشجويي دانشگاه جامع علمي کاربردي تمديد شد

ثبتنام سومين دوره مراسم معنوي اعتکاف دانشجويي دانشگاه جامع علمي کاربردي تا ششم تيرماه سال جاري تمديد شد.
به گزارش ايسنا، دکتر علي اصغر جعفري معاون دانشجويي و فرهنگي دانشگاه با اعلام اين خبر افزود: نظر به استقبال فراوان دانشجويان دانشگاه جامع علمي کاربردي، مهلت ثبت نام اوليه شرکت در سومين دوره مراسم اعتکاف تمديد شد.
وي با تاکيد بر اينکه شرکت در مراسم اعتکاف دانشجويي دانشگاه جامع علمي کاربردي صرفا با ثبت نام اينترنتي امکان پذير است، اظهار داشت: دانشجويان متقاضي حضور در سومين دوره اعتکاف دانشجويي دانشگاه جامع علمي کاربردي بايد جهت ثبتنام به پايگاه الکترونيکي دانشگاه به نشاني ir.ac.uast.www  مراجعه کنند.  به گفته معاون دانشجويي دانشگاه جامع علمي کاربردي، رويکرد فراگير دانشگاه جامع علمي کاربردي در نشر فرهنگ و معارف اسلامي متضمن تعهد فارغالتحصيلان خودباور نظام علمي کاربردي خواهد بود.  وي در خاتمه گفت: ويژهبرنامههاي اعتکاف در دو قالب برنامههاي مرکزي و استاني تدوين شدهاست که برنامههاي مرکزي شامل برنامههاي سراسري معاونت فرهنگي ودانشجويي دانشگاه است و تمام استانها را در برميگيرد ، رويکرد بعدي برنامهها نيز براساس ويژگيهاي منطقهاي و در سطح استان است که توسط مسئولان واحدهاي استاني دانشگاه تدوين ميشود.

بازديد دانشجويان آموزشکده سما نيشابور از آثار تاريخي استان اصفهان

دانشجويان آموزشکده سما نيشابور طي يک بازديد علمي از آثار تاريخي استان اصفهان بازديد کردند.  رييس آموزشکده سما نيشابور  در اين ارتباط به خبرنگار باشگاه خبرنگاران دانشجويي ايران"ايسکانيوز" گفت: اين بازديد با حضور 40 تن از دانشجويان رشته معماري اين مرکز آموزش عالي انجام شد.مهندس شيرخاني، اظهار داشت: طي اين بازديد دانشجويان از آثاري چون چهل ستون ، باغ هشت بهشت ، مسجد امام (ره) مسجد شيخ لطف ا... ، مسجد جامع ، کليساي وانک ، پل خواجو ، حمام فين ، سي وسه پل و ميدان امام (ره) در شهرهاي اصفهان و کاشان بازديد به عمل آوردند.
وي خاطرنشان ساخت: برگزاري اين گونه اردوهاي علمي و فرهنگي موجب آشنايي بيشتر دانشجويان با تاريخ کهن اين سرزمين مي شود.


برگزاري کارگاه هاي آموزشي در دانشگاه آزاد اسلامي واحد علي آبادکتول

 کارگاه آموزشي "شرايط علمي و اجرايي شرکت در کنفرانس ها و کنگره هاي بين المللي" در واحد علي آبادکتول برگزار شد.
به گزارش ايسکانيوز در اين دوره که تعداد 13 نفر از کارشناسان و مديران پژوهشي واحدهاي علي آبادکتول، آزادشهر، دامغان، گرگان، شاهرود، بندرگز، مينودشت، گرمسار و... حضور داشتند، خانم ميرموسي کارشناس مسوول دفتر امور پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي تدريس آن را بر عهده داشت.
* کارگاه آموزشي "اصول و مباني مديريت" ويژه مديران مياني واحدهاي منطقه 10 دانشگاه آزاد اسلامي به مدت دو روز در واحد علي آبادکتول برگزار شد.
در اين کارگاه که دکتر نادر سليماني استاديار واحد گرمسار تدريس آن را برعهده داشت، تعداد 19 نفر از مديران مياني واحدهاي علي آبادکتول، گرمسار، بندرگز، شاهرود، گرگان، آزادشهر و مينودشت حضور داشتند.
 
جلسه شوراي فرهنگي در واحد زاهدان برگزار شد

 جلسه اي با حضور حجت الاسلام حميد انصاريان مسوول دفتر نهاد مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي استان، نماينده رئيس دانشگاه در هيات هاي نظارت واحدهاي دانشگاهي استان سيستان و بلوچستان، روساي واحدهاي زاهدان، زابل، خاش، ايرانشهر، سراوان، چابهار و روساي دفاتر فرهنگي در سالن کنفرانس واحد زاهدان برگزار شد.
به گزارش  ايسکانيوز  در ابتداي جلسه رئيس واحد زاهدان در خصوص پانزدهم خرداد ماه و يادآوري شناخت انديشه هاي حضرت امام خميني (ره) بنيانگذار نظام مقدس جمهوري اسلامي، سخناني ايراد کرد.
دکتر دهمرده در ادامه از مسوولان دفاتر فرهنگ و روساي واحدها و مراکز دانشگاهي استان خواست تا براي تشکيل و تقويت تشکل ها و هيات هاي مذهبي در واحدهاي دانشگاهي تلاشي مضاعف داشته باشند.
سپس مسوول دفتر نهاد رهبري در رابطه با جنبش نرم افزاري و توليد علم، کانون فرهنگي اجتماعي، برگزاري نماز جماعت، ديدار با خانواده هاي شهدا، کارگاه و کلاس هاي مهارت هاي زندگي، بحث هاي اجتماعي، کانون مهدويت و وحدت تشيع و تسنن صحبت کرد.
در پايان جلسه، روساي واحدهاي زابل، خاش، ايرانشهر، سراوان و چابهار و روساي دفاتر فرهنگ گزارشي از فعاليت هاي انجام شده در سال جاري را ارائه کردند./د120/207/ 
 
اختصاص 275 ميليارد ريال اعتبار براي دانشگاههاي استان چهارمحال بختياري

هيئت دولت 275 ميليارد ريال اعتبار را براي اجراي 13 طرح آموزشي در دانشگاههاي استان چهارمحال بختياري مصوب کرد.
به گزارش خبرگزاري مهر، هيئت دولت در دور دوم سفرهاي استاني به استان چهارمحال بختياري اختصاص مبلغ 10 ميليارد ريال اعتبار را براي مطالعه و اجراي طرحهاي پژوهشي بخش کشاورزي در اين استان به تصويب رساند.
همچنين مبلغ 275 ميليارد ريال جهت اجراي 13 طرح آموزشي در سطح دانشگاههاي استان شامل تکميل دانشگاه هاي پيام نور و مرکز رشد، احداث ساختمان مرکزي دانشگاه شهرکرد، طرح مجموعه فرهنگي آموزشي (توسعه مسجد دانشگاه و ايجاد گنبد بر مقبره شهداي گمنام)، مطالعه و احداث مجموعه دامپروري دانشگاه، احداث دانشکده ادبيات و علوم انساني شهرکرد و دانشکده علوم انساني فارسان و دانشکده فني و مهندسي بروجن، تکميل پارک علم و فناوري، خريد مزرعه آموزش دانشگاه، مطالعه و احداث پژوهشکده زيست فناوري و ايجاد تاسيسات زيربنايي و احداث سلف سرويس دانشجويان مجتمع دانشگاهي بروجن توسط هيئت دولت تصويب شد.


  نماينده مردم مراغه در مجلس:
 تصور نبود دانشگاه آزاد اسلامي بسيار سنگين است  

تصور اينکه  دانشگاه آزاد اسلامي در کشور وجود نداشت و سيل جوانان جوياي تحصيل پشت درهاي کنکور آرامش را از خانواده ها و کشور مي گرفتند ، بسيار سنگين است.
به گزارش ايسکانيوز، دکتر يوسف نجفي نماينده منتخب مردم مراغه و عجب شير در مجلس شوراي اسلامي در ديداري چند ساعته از دانشگاه آزاد اسلامي واحد مراغه و اعضاي هيات رييسه اين واحد،دانشگاه آزاد اسلامي را نقطه عطفي در تاريخ علمي نظام جمهوري اسلامي ايران دانست و افزود: تصور اينکه اگر دانشگاه آزاد اسلامي در کشور وجود نداشت و سيل جوانان جوياي تحصيل پشت درهاي کنکور آرامش را از خانواده ها و کشور مي گرفت بسيار سنگين است.
دکتر نجفي گفت: دانشگاه آزاد اسلامي خدمت بزرگي به نظام جمهوري اسلامي ايران کرده که بايد از آن تقدير کرد.به گزارش ايسکانيوز ،وي افزود: بيکاري هيچ ربطي به دانشگاه آزاد اسلامي نداشته و رسالت اين مجموعه توليد علم و عالم است که به خوبي به انجام رسيده است. دکتر نجفي حل معضل بيکاري را از وظايف دولت دانسته و افزود: دانشگاه ها بايد رسالت خود را انجام دهند و دولت کار خود را بايد به نحو مطلوب به منصه ظهور برساند. نماينده مردم مراغه برخي تخطئه هاي سياسي عليه دانشگاه آزاد اسلامي را مقطعي و غير مهم دانسته و افزود: دانشگاه آزاد اسلامي بايد با جديت به رسالت خود بر مبناي اصول ديني و نياز کشور ادامه دهد.به گزارش ايسکانيوز ،جلسه مذکور اولين ديدار نماينده مراغه بعد از انتخاب ايشان در دوره هشتم مجلس شوراي اسلامي از واحد مراغه است.


  رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور :
 کارکنان دانشگاه بايد نوآوري و شکوفايي را در حيطه کاري خود محقق سازند  

 شوراي اداري دانشگاه آزاد اسلامي نيشابور با حضور کليه کارکنان اين مرکز آموزش عالي در سالن آمفي تئاتر خيام اين واحد دانشگاهي برگزار شد.
به گزارش ايسکانيوزرييس دانشگاه آزاد اسلامي نيشابور دراين مراسم با بيان اين مطلب که کليه کارکنان دانشگاه بايد سعي نمايند شعار نوآوري و شکوفايي را به صورت عملي در حيطه کاري خود محقق سازند، گفت: مطمئنا از اين طريق بسياري از کارها با سهولت بيشتري انجام شده و از کيفيت بالاتري برخوردار خواهد بود.
دکتر عليرضا متولي زاده در ادامه با اشاره به اين نکته که برخورد صحيح و مناسب با دانشجويان يکي از وظايف خطير هر کارمندي به شمار مي رود، اظهار داشت: مطمئنا اين مهم در جلب رضايت دانشجويان نسبت به عملکرد دانشگاه بسيار تاثيرگذار مي باشد.
وي همچنين با اشاره به ربع قرن عملکرد دانشگاه آزاد اسلامي، خاطرنشان ساخت: زماني يک واحد دانشگاهي عملکرد مطلوبي خواهد داشت که در تمام بخشها کارنامه مثبتي داشته و موجب رضايمندي مردم شود.
همچنين خبرديگر حاکي است  تعدادي از بازرسان سازمان مرکزي دانشگاه آزاد اسلامي طي 3 روز، عملکرد اين واحد دانشگاهي در حوزه معاونت اداري و مالي را مورد بررسي قرار دادند.
رييس دانشگاه آزاد اسلامي نيشابور ضمن اعلام اين مطلب به خبرنگار ايسکانيوز گفت: طي بازرسي که نمايندگان سازمان مرکزي از بخشهاي مختلف حوزه معاونت اداري و مالي داشتند، از روند انجام کارها اظهار رضايت کردند.
دکتر متولي زاده، يادآور شد: طي گفتگويي که با بازرسان سازمان داشتيم آنها از قانونمندتر شدن روند انجام امور در مقايسه با سالهاي گذشته خبر دادند.


 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آزمون و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش