جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
دریافت Pdfارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1387/03/30 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 3068

جدول فيلم هاي سينمايي
والبرگ با "محوطه" پا به شبکه يک مي گذارد


بدخشاني پشت دوربين "ترديد" مي رود


فيلمبرداري "دو خواهر" به پايان مي رسد


«مي خواهم به خانه بروم» به مرحله ساخت موسيقي رسيد


كوتاه هنري


  جدول فيلم هاي سينمايي
 والبرگ با "محوطه" پا به شبکه يک مي گذارد  

فيلم هاي سينمايي محوطه، ميروش، جو والاچي، نورث فورک و ... در تعطيلات آخر هفته از شبکه هاي مختلف سيما روي آنتن مي رود.
به گزارش آفرينش، فيلم آمريکايي "محوطه" ساخته جيمز گري بر مبناي فيلمنامه مت ريوز و گري ساعت 22 روز پنجشنبه 30 خرداد روي آنتن سينمايک مي رود. مارک والبرگ، جواکين فينيکس، چارليز ترون، جيمز کان، الن برستين و في داناوي در تريلر جنايي 115 دقيقه اي "محوطه" بازي مي کنند. اين فيلم سال 1998 توليد شد، اما پخش آن دو سال به تعويق افتاد.
داستان فيلم "محوطه" در منطقه کوئينز در نيويورک روي مي دهد و درباره جواني به نام لئو هندلر با بازي والبرگ است که پس از آزادي از زندان به واسطه عموي بانفوذ خود که صاحب يک کمپاني تعمير واگن هاي قطار است، مشغول کار مي شود و به زودي به زد و  بندهاي او پي مي برد و در دنيايي پر از فساد گرفتار مي  شود.
"محوطه" سال 2000 در بخش مسابقه جشنواره فيلم کن به نمايش درآمد. اين فيلم بر مبناي يک ماجراي واقعي در دهه 1980 ساخته شد که پدر گري کارگردان فيلم نيز در آن نقش داشت. گري متولد 1969 و سازنده فيلم هاي "ادسا کوچک" و "شب متعلق به ماست" است و "دو عاشق" جديدترين ساخته وي با بازي گوئينت پالترو ماه پيش در بخش مسابقه جشنواره کن پخش شد.
فيلم تلويزيوني "پروانه در آتش" ساخته سعيد عالم زاده جمعه 31 خرداد ساعت 16 از شبکه يک پخش مي شود. فيلم را محمدکاظم سعيدي نيک تهيه کرده و فرهاد توحيدي فيلمنامه نويس آن است. زيبا بروفه، برزو ارجمند، اصغر همت، سپند امير سليماني، مجيد حاجي باشي و نفيسه روشن از بازيگران "پروانه در آتش" هستند.
داستان درباره پزشکي عراقي ايراني است. او براي پيدا کردن شوهرش که قبل از انقلاب توسط ساواک دستگير شد، به دفتر صليب سرخ در تهران مي رود و آنجا با ماجد حسن که قبلا خواستگارش بوده مواجه مي شود. ليدا به عنوان کارمند صليب سرخ استخدام شده و به عراق اعزام مي شود... عالم زاده کارگردان فيلم هاي سينمايي "بالاتر از خطر" و "توکيو بدون توقف" است.
تريلر جنايي "پليس اجباري" با نام اصلي "آقاي سوکراتس" ساعت 30:23 پنجشنبه 30 خرداد از شبکه دو پخش مي شود. اين فيلم را چوي جين - وون ساخته و کانگ شين ايل، کيم رائه وون و لي جونگ هيوک در آن بازي کرده اند. "پليس اجباري" محصول 2005 کره جنوبي و داستان يک گانگستر جوان است که براي نفوذ به اداره پليس تحت آموزش هاي بسيار سخت قرار مي گيرد.
فيلم نروژي "ميروش" ساخته ماريوس هولست ساعت 30:17 روز جمعه 31 خرداد از شبکه دو پخش مي شود. اين فيلم داستان يک پسر 15 ساله آلبانيايي است که در جستجوي پدرش به نروژ سفر مي کند. او به صورت ناشناس به عنوان خدمتکار به رستوران پدرش وارد شده و با چهره اي از او مواجه مي شود که به کلي متفاوت از تصوير ذهني و آرماني او از پدر است و...
انريکو لو ورسو و نظيف مورامي در اين فيلم 100 دقيقه اي محصول 2007 بازي مي کنند که جايزه قو طلايي جشنواره بين المللي فيلم کپنهاگ را برد. "ميروش" سومين فيلم بلند هولست 43 ساله است که Die to Hope anb Heart My Cross او سال 1994 با موفقيت جهاني روبرو شد و جايزه فرشته آبي برلين را دريافت کرد. "ميروش" پارسال در جشنواره فيلم فجر به نمايش درآمد.
فيلم سينمايي "جو والاچي" با نام اصلي "اوراق والاچي" پنجشنبه 30 خرداد ساعت 21 روي آنتن شبکه سه مي رود. اين فيلم را ترنس يانگ کارگرداني کرده و مدت آن 125 دقيقه است. چارلز برانسن، لينو ونتورا و جيل ايرلند در "جو والاچي" بازي مي کنند که بر مبناي کتاب پيتر ماس ساخته شد و داستاني واقعي درباره جوزف والاچي نخستين خبرچين مافيا در دهه 1960 است.
اين فيلم توليد مشترک سال 1972 فرانسه و ايتاليا است. ترنس يانگ (1915 -1994) کارگردان بريتانيايي فيلم "جو والاچي" سازنده "دکتر نو" 1962 اولين فيلم مجموعه جيمز باند است و "از روسيه با عشق"، "تاندربال"، "تا تاريکي صبر کن" و "آفتاب سرخ" از ديگر فيلم هاي مطرح اوست.
فيلم سينمايي "نورث فورک" به کارگرداني مايکل پوليش جمعه 31 خرداد ساعت 30:20 در قالب برنامه سينما چهار از شبکه چهار پخش مي شود. جيمز وودز، نيک نولتي، داريل هانا و پيتر کايوت از بازيگران اين فيلم هستند که محصول سال 2003 آمريکا و مدت زمان آن 103 دقيقه است.
"نورث فورک" اولين بار در جشنواره ساندنس پخش شد و داستان آن شامل چند داستان فرعي در هم پيچيده است که حول و حوش سال 1955 در نورث فورک ايالت مونتانا روي مي دهد. با احداث يک سد جديد، دره نورث فورک عملا در آب فرو خواهد رفت و اهالي چاره اي جز تخليه منطقه ندارند. در اين بين چند نفر از آنها به دلايل مختلف حاضر به خروج از شهر نيستند و ...
"نورث فورک" با واکنش متفاوت منتقدان مواجه شد. در حالي که برخي منتقدان آن را به لحاظ تصويري زيبا و از نظر مضمون فلسفي جالب توصيف کردند، نبود يک خط روايي قوي در فيلم مورد انتقاد آنها بود. با اين حال "نورث فورک" در چند جشنواره موفق به دريافت جايزه شد، از جمله در جشنواره آتن که جايزه بهترين کارگرداني را براي پوليش به همراه داشت.
فيلم کره اي "آشپز بزرگ" به کارگرداني جئون يون - سو جمعه 31 خرداد ساعت 10:14 روي آنتن شبکه تهران مي رود. اين فيلم 113 دقيقه اي يکي از پرفروشترين فيلم هاي سال 2007 کره جنوبي بود و در آن کيم کانگ وو، لي ها نا و ليم وون هي نقش آفريني مي کنند.
کمدي رومانتيک "آشپز بزرگ" بر مبناي يک قصه مصور محبوب ساخته شده و درباره دو آشپز است که براي به دست آوردن عنوان آخرين آشپز سلطنتي سلسله جوسئون رقابت مي کنند. جمعه اين هفته برنامه صدفيلم شبکه سه به علت پخش مسابقه کرواسي و ترکيه در مرحله يکچهارم نهايي جام يورو 2008 پخش نمي شود.


 بدخشاني پشت دوربين "ترديد" مي رود  

بهرام بدخشاني در مقام مدير فيلمبرداري با واروژ کريم مسيحي در پروژه سينمايي "ترديد" همکاري مي کند. سعيد سعدي تهيه کننده "ترديد" در اين باره به خبرنگار مهر گفت: تاکنون حضور مهتاب کرامتي، جمشيد هاشمپور و حامد کميلي به عنوان بازيگر قطعي شده است. تعدادي از بازيگران قبلي فيلم متاسفانه درگير پروژه هاي ديگر هستند و وضعيت حضور آنها هنوز مشخص نيست. طبق برنامه "ترديد" مردادماه در تهران کليد مي خورد.از عوامل توليد اين فيلم مي توان به طراح صحنه و لباس: امير اثباتي، طراح چهره پردازي: محمدرضا قومي، صدابردار: نادر رضايي، مدير توليد: مجيد معدني و دستيار کارگردان: آناهيد آباد اشاره کرد. قرار است "ترديد" از ابتدا فيلمبرداري شود و چند سکانس قبلي آن که پارسال گرفته شده بود، مورد استفاده قرار نمي گيرد.کريم مسيحي "ترديد" را پارسال 17 سال پس از "پرده آخر" با بازي بهرام رادان، محمدرضا فروتن، ترانه عليدوستي، مهتاب کرامتي، بيتا فرهي، جمشيد هاشمپور، داود رشيدي و جمشيد مشايخي جلو دوربين برد. اما پروژه به دليل بيماري کارگردان و بستري شدن وي متوقف شد و اکنون پس از گذشت چند ماه و تغيير تهيه کننده از سر گرفته مي شود.


 فيلمبرداري "دو خواهر" به پايان مي رسد  

فيلمبرداري فيلم سينمايي "دو خواهر" به کارگرداني محمد بانکي تا آخر هفته جاري در شهر اصفهان به پايان مي رسد.
به گزارش آفرينش، "دو خواهر" نخستين فيلم بلند سينمايي بانکي است که 16 ارديبهشت در اصفهان کليد خورد. علي رشيدي از هفته گذشته تدوين فيلم را آغاز کرده و بانکي قصد دارد آن را بلافاصله پس از پايان يافتن مراحل فني اکران کند. محمدرضا گلزار، الناز شاکردوست، نيکي کريمي، حامد کميلي، بهنوش بختياري، پوراندخت مهيمن و احمد پورمخبر از بازيگران "دو خواهر" هستند و داستان درباره جواني کلاهبردار است که همزمان با دو خواهر در چهره هاي متفاوت ارتباط برقرار مي کند. فيلمنامه را حسين مثقالي نوشته و غلامرضا آزادي مدير فيلمبرداري بوده است. بانکي تاکنون بازيگري و تهيه کنندگي آثاري چون "علف هاي هرز"، "تهاجم"، "حامي"، "مرد کوچک"، "شاهين طلايي"، "کمينگاه" و ... را در کارنامه خود ثبت کرده است.


 «مي خواهم به خانه بروم» به مرحله ساخت موسيقي رسيد  

تله فيلم «مي خواهم به خانه بروم» به کارگرداني سيدمحسن يوسفي دو روز آينده، ضبط موسيقي را شروع خواهد کرد.
 به گزارش  "ايسکانيوز" ، بنابراعلام مهدي شفيعي، تهيه کننده «مي خواهم به خانه بروم» سيدعماد توحيدي به عنوان آهنگساز کارش را با اين تله فيلم آغاز کرده است.
«مي خواهم به خانه بروم» طي زمان تصويربرداري در تهران و جنوب کشور جلوي دوربين بود. سپس به اتاق تدوين رسيد و پس از تکميل اين مرحله، سازها روي تصاوير آن نواخته شد.
تهيه کننده «مي خواهم به خانه بروم» درخصوص وضعيت صداگذاري اين تله فيلم اعلام کرد:« فعلا با چند نفر صداگذار رايزني کرده ايم و در نهايت، قرار بر اين داريم تا پس از ضبط موسيقي، وضعيت صداگذاري را نيز مشخص کنيم.»
تله فيلم «مي خواهم به خانه بروم» احتمالا تا اوايل تير ماه پس از تکميل مراحل فني آماده پخش شود.
«مي خواهم به خانه بروم» داستان شخصي به نام فواد را روايت مي کند; وي به جرم قتل عمد برادر زنش زنداني شده است و اکنون پس از چهارده سال که از زندان آزاد گشته...
قاسم زارع، عزت الله مهرآوران، مينا نوروزي و صالح ميرزاآقايي ساير بازيگران اين تله فيلم هستند که طي اين مدت، مقابل دوربين ايفاي نقش کرده اند.
عوامل پشت دوربين نيز عبارتند از: سعيد پوراسماعيلي(تصويربردار)، عليرضا بختيان(مدير توليد)، امير بنايي(طراح صحنه و لباس)، محسن دارسنج(طراح گريم) و علي حسن پور(برنامه ريز و دستيار کارگردان).
تله فيلم «مي خواهم به خانه بروم» توسط مهدي شفيعي در مرکز سيما فيلم تهيه مي شود.


 كوتاه هنري 

 به کارگرداني «سعيد سلطاني»
«مامور بدرقه» سريال ماه رمضاني شبکه تهران

 مجموعه تلويزيوني «مامور بدرقه» به کارگرداني «سعيد سلطاني» در 27 قسمت 32 دقيقه اي و براي پخش در ماه مبارک رمضان تهيه مي شود.
 «مامور بدرقه» از مضمون طنزبرخوردار است و داستان سريال درباره يک مامور نيروي انتظامي است که در شرف بازنشستگي مامور مي شود که مجرمي را تحويل بدهد. اما مجرم فرار مي کند و اين تعقيب و گريزها، با مضمون طنز در اين سريال به تصوير کشيده خواهد شد.
امير عباس پيام داستان سريال را براساس طرحي از خشايار الوند نوشته است و در حال حاضر نيز در مرحله پيش توليد وانتخاب بازيگرقرار دارد.
گزارش ايسکانيوز حاکيست،کار اوايل تيرماه ماه در لوکيشني در تهران کليد مي خورد و به تهيه کنندگي اسماعيل عفيفه در ايام ماه مبارک رمضان از شبکه تهران به روي آنتن خواهد رفت .120/ 

تجليل از استاد اسفندياري در اختتاميه جشنواره تجسمي جوانان

مراسم اختتاميه دومين جشنواره هنرهاي تجسمي دامونفر عصر جمعه 31 خرداد با تجليل از استاد احمد اسنفدياري در فضاي باز فرهنگسراي نياوران برپا مي شود.
به گزارش آفرينش، اين مراسم شامل بخش هاي مختلف و متنوع خواهد بود که از ساعت 19/30 آغاز و از داوران جشنواره تقدير مي شود. در بخش پاياني هم برگزيدگان دومين دوره جشنواره هنرهاي تجسمي دامونفر پس از اعلام آرا» هيئت داوران جوايز خود را دريافت مي کنند.
تقدير از استاد اسفندياري از ديگر بخش هاي مراسم اختتاميه است. وي سال 1301 در تهران متولد شد و نقاشي را خودآموخته و بدون معلم آغاز کرد. اما بعدها از محضر اساتيد مجرب روزگار خود نظير شاگردان کمال الملک بهره برد. وي که سال 1326 از دانشکده هنرهاي زيبا فارغ التحصيل شد، از معدود هنرمندان ايراني ست که نامش در فرهنگ لاروس فرانسه آمده است.

برپايي نمايشگاه عکس «ماچيسمو» در چهارسو

 نمايشگاه عکس هاي پشت صحنه نمايش «ماچيسمو» به کارگرداني محمد يعقوبي در سالن انتظار تالار چهارسو برپا است.
 به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي تئاترشهر، در اين نمايشگاه عکس که هر روز از ساعت 19 تا 22 برقرار است، 14 عکس سياه و سفيد بهنام صديقي از پشت صحنه نمايش «ماچيسمو» در معرض ديد علاقمندان تئاتر و عکاسي گذاشته شده است.
بنا بر اين گزارش، صديقي درباره اين نمايشگاه به روابط عمومي تئاترشهر گفت: بسياري از عکاسان تئاتر از پشت صحنه و اتفاقات غير از اجراي نهايي تئاتر غافل مي مانند و اين موضوعي بود که همواره به آن علاقه داشته و سعي کردم به آن توجه کنم.
نمايش «ماچيسمو» هر روز غير از شنبه ها ساعت 15:20 در تالار چهارسو به صحنه مي رود. علي سرابي، مهدي پاکدل، اميررضا دلاوري، مسعود ميرطاهري، اشکان جنابي، پونه عبدالکريم زاده و آيدا کيخايي بازيگران اين نمايش هستند.

«پسر تهراني» از کن به تهران رسيد

پس از پايان فيلمبرداري «پسر تهراني» در کن، کار توليد فيلم جديد «کاظم راست گفتار» در تهران ادامه دارد.
 به گزارش آفرينش، فيلم «پسر تهراني» اين روزها در بيمارستان پارسيان واقع در خيابان سعادت آباد تهران فيلمبرداري مي شود و در اين سکانس ها محمدرضا شريفي نيا ، امين حيايي ، سارا خوئيني ها ، طناز طباطبايي ، يوسف صيادي ، فلامک جنيدي ، محمدرضا اميرصادقي، داوود موثقي و محمد ابهري جلوي دوربين مي روند. بنا بر اين گزارش، تاکنون بيش از % 70 اين فيلم مقابل دوربين رفته است و تا کمتر از دوهفته ديگر به پايان مي رسد. «بهزاد مصلح» به عنوان تدوينگر «پسر تهراني»، از اوايل هفته جاري تدوين همزمان و «علي راست گفتار»، ساخت موسيقي اين فيلم سينمايي را آغاز کرده اند. بازيگران «پسر تهراني» عبارتند از: محمدرضا شريفي نيا (منصور تهراني) ، امين حيايي (سروش) ، سارا خوئيني ها (آفرين) ، طناز طباطبايي (ليلي) ، فلامک جنيدي (سوگل) ،محمدرضا اميرصادقي (مهرداد) ، يوسف صيادي (مش قاسم)، نادر سليماني (اکبر) ، امير نوري(موتوري) ، جواد هاشمي (استوار کمالي) ، داود موثقي ، محمد ابهري ، عاطفه باقري ، آرتميس ورزنده ، پروين ميکده و بهزاد کندي.  ديگر عوامل سازنده اين فيلم عبارتند از:
نويسنده فيلمنامه : حميرضا محسني ، بازنويسي فيلمنامه و کارگرداني: کاظم راست گفتار، دستيار اول و برنامه ريز : عليرضا شمس، دستيار دوم :حامد شريفي نيا ، منشي صحنه : بهناز تاجيک، مدير فيلمبرداري : تورج منصوري ، دستيار اول : مجيد غفاري ، دستياران :مهران اميريان ، محمد داوطلب ، امير حسين صدقي راد ، شاهين شمس ، مهدي قاسمي، روابط عمومي : آرامه اعتمادي ، عکاس : احمدرضا شجاعي،
طراح صحنه و لباس : مرجان شير محمدي ، دستيار صحنه: مهيار اسمعيلي پور ماسوله ، بهنام احمدي ملايري ، دستيار لباس : فروغ شاهسوند، طراح گريم : ايمان اميدواري، دستياران: اميد گل زاده ، سوزان حقيقي، صدابردار : محمود خرسند ، آهنگساز : علي راست گفتار
مدير توليد: امير شروين امير صادقي ،سيد علي صالحي ، دارا جامه بزرگي ، حسين احدي ، سينه موبيل : محمدرضا طلايي ، تدارکات: حميدرضا تهيدست ، مجيد فشمي ، سعيد لشگري ، امور مالي : داوود خدادادگان ، فيلمبردار پشت صحنه : محمد جوانشير.


 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
مرز پرگهر
خبر دانشگاه
اطلاعيه
آگهي هاي روزنامه آفرينش