جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1387/04/13 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(پنجشنبه) (ولادت حضرت امام محمد باقر (ع) مبارك باد) نسخه شماره 3080

تازه ترين رده بندي برترين هاي تيم هاي ملي جهان
اسپانيا بر بام قله فوتبال جهان، ايران سي وهفتم دنيا

امير توکليان سرمربي تيم ملي کشتي آزاد دانشجويان ايران:
با نيمي از کشتي گيران دانشجوبه مسابقات جهاني مي رويم

علي آبادي رييس سازمان تربيت بدني:
مجموعه ورزشي آزادي دانشگاه ورزش خواهد شد

کاظمي پس از ثبت قرارداد رسمي با استقلال:
به پيرواني گفتم نمي توانم پيراهن قرمز بپوشم

ادعاي پرسپوليسي ها
50 بازيکن خارجي در فهرست کادر فني

جواد شهلايي رييس انجمن کشتي دانشگاه ها و سرپرست تيم ملي دانشجويان :
تيم کشتي دانشجويان ايران يکي از مدعيان قهرماني است


كوتاه وخواندني و سوت پايان ودقيقه 90


  تازه ترين رده بندي برترين هاي تيم هاي ملي جهان
  اسپانيا بر بام قله فوتبال جهان، ايران سي وهفتم دنيا  

  در تازه ترين رده بندي برترين تيم هاي فوتبال جهان، تيم ايران با يازده پله صعود نسبت به رده بندي ماه گذشته در مکان سي و هفتم دنيا قرار گرفت. همچنين اسپانيا قهرمان اروپا در صدر جهان ايستاد.
 گفتني است که  فيفا  روز گذشته تازه ترين رده بندي برترين تيم هاي ملي جهان را اعلام کرد که در اين رده بندي تيم ملي فوتبال ايران با 689 امتياز و يازده پله صعود در مکان سي و هفتم دنيا قرار گرفت.
اين در حالي است که تيم ملي فوتبال ايران پس از آن که در رنکينگ ماه گذشته تيم هاي آسيايي در جايگاه چهارم قرار گرفته بود با دو پله صعود در مکان دوم قرار گرفت.
در بين تيم هاي آسيايي ژاپن اول است و استراليا و عربستان در مکان هاي سوم و چهارم قرار گرفته اند.
عربستان، کره جنوبي، کره شمالي و امارات حريفان ايران در رقابتهاي انتخابي جام جهاني 2010 به ترتيب در مکان هاي چهل و نهم، پنجاه و سوم، نود و چهارم و يکصد و ششم جهان ايستادند.
اما در حالي که رقابتهاي يورو 2008 يکشنبه  گذشته به پايان رسيد رده بندي جديد فيفا تحت تاثير نتايج اين بازيها دچار تغييرات فراواني شده که مهمترين آن ايستادن اسپانيا در صدر اين رده بندي است.
برزيل پر افتخارترين تيم جهان به جايگاه چهارم سقوط کرده واين بدترين مکان اين تيم در طي چهارده سال گذشته است.


  امير توکليان سرمربي تيم ملي کشتي آزاد دانشجويان ايران:
 با نيمي از کشتي گيران دانشجوبه مسابقات جهاني مي رويم 

امير توکليان سرمربي تيم ملي کشتي آزاد دانشجويان ايران در خصوص وضعيت تيم دانشجويان گفت: با نيمي از نيروهاي دانشجو به مسابقات جهاني يونان مي رويم.
وي افزود: دوره قبل اين رقابت ها در مغولستان برگزار شد که تيم ايران قهرمان شد در آن دوره تيم ايران از تمام نيروهاي دانشجو بهره مند شد اما، امسال با تيمي متفاوت در رقابت ها شرکت مي کنيم.
وي افزود: حدود چهار کشتي گيري که در اردوي تيم ملي هستند و به المپيک اعزام مي شدند، دانشجو هستند و از تسهيلات دانشگاهي استفاده مي کنند اما، نمي توانيم آنها را در اختيار داشته باشيم. با اين حال به تيم اعزامي اميدوار هستم.
توکليان در مورد وضعيت اصغر بذري و سعيد اميري گفت: اصغر بذري در ابتدا انگيزه زيادي نداشت اما، با صحبت هايي که کرديم شرايطش بسيار بهتر شده است. از لحاظ بدني نيز در وضعيت خوبي است. سعيد اميري نيز دانشجو است و در صحبتي که با صنعت کاران مدير تيم هاي ملي داشتم، وي موافقت کرد که اميري به اين رقابت ها اعزام شود.
وي با تشک از فدراسيون ورزشي هاي دانشگاهي در پايان تصريح کرد:  اين فدراسيون تلاش و همکاري خوبي داشته است و اردوي مناسبي را در بابلسر براي تيم تشکيل داد. خود من در مسابقات دانشجويان جهان کشتي گرفته ام و امسال با توجه به نزديکي به المپيک، سطح رقابت ها بالا خواهد بود. اميدواريم در اين رقابت ها تمامي زحمات را جبران کنيم و نماينده شايسته اي باشيم.


  علي آبادي رييس سازمان تربيت بدني:
 مجموعه ورزشي آزادي دانشگاه ورزش خواهد شد  

 مهندس  علي آبادي رييس سازمان تربيت بدني، در مراسم واگذاري 15 قطعه از اراضي مجموعه ورزشي آزادي تهران به فدراسيون هاي ورزشي براي احداث آکادمي تخصصي آن رشته ها، گفت: مطلبي که همواره در محافل گوناگون در مورد آن صحبت مي شد، بحث علمي کردن ورزش بوده و هست و هيچ کس اين مبحث را بازنمي کرد که علمي کردن ورزش به چه معنايي است و چه روشي بايد در پيش گرفت تا به اهداف مورد نظر رسيد.
وي با اشاره به کاربردي نبودن تحصيلات دانشگاهي رشته تربيت بدني خاطرنشان کرد: آن چيزي که به عنوان توليد دانشگاهي در کشور، وجود دارد در حوزه ورزشي عملياتي نيست و نتوانسته است به درستي نقش خود را ايفا کند. به عنوان مثال گاهي چهره هاي دانشگاهي نتوانسته اند در عرصه مديريت ورزش موفق شوند و اين در حالي است که چهره هاي ورزشي به خوبي از عهده اين کار برآمده اند، چون در متن ورزش قرار داشته اند. بنابراين اين موضوع ضروري مي نمايد که در خود ورزش نيز تحصيلات دانشگاهي را قرار دهيم که براي نيل به اين موضوع براي ايجاد شهر دانشگاهي ورزش بهترين مکان مجموعه ورزشي آزادي است و واگذاري اين 15 قطعه زمين در راستاي همين هدف و براي ايجاد آکادمي هاي تخصصي صورت گرفته است تا مقوله آموزش ورزش هم تئوريک و هم عملياتي باشد.
وي ايجاد يک دانشگاه علمي - کاربردي را براي ورزش يکي از برنامه هاي سازمان تربيت بدني اعلام کرد و گفت: با عملي شدن اين طرح مربيان رشته هاي مختلف در اين دانشگاه به صورت علمي آموزش داده مي شوند و ما در آينده دکتراي مربيگري، فوق ليسانس و ليسانس مربيگري رشته هاي مختلف را از چهره هاي ورزشي خواهيم داشت. البته اين موضوع بايد بررسي کارشناسي دقيق شود تا بيشترين بهره را ورزش کشور از آن ببرد.
وي با اشاره به گسترش اماکن ورزشي درکشور در دولت نهم، يادآور شد: بايد اماکن ورزشي اين 15 فدراسيون به شکلي مناسب، استاندارد و با يک وحدت رويه بنا شود تا استفاده بهينه از آنها صورت گيرد.
دراين مراسم 15 قطعه از اراضي مجموعه ورزشي آزادي در اختيار فدراسيونهاي کونگ فو، ووشو، کاراته، جودو، اسکواش، کبدي، بولينگ و بيليارد، تيراندازي با کمان، تيراندازي (اهداف پروازي) قايقراني (اسلالوم) واليبال (واليبال ساحلي)، ورزش هاي سه گانه، آمادگي جسماني و ايروبيک، اسکيت و ورزش هاي نابينايان و کم بينايان قرار گرفت.
همچنين حسين هادياني، مديرعامل شرکت توسعه و نگهداري اماکن ورزشي کشور گزارشي از عملکرد اين شرکت را ارائه کرد و محمدرضا يزداني خرم، رييس فدراسيون کشتي نيز در سخناني ايجاد اماکني نظير درمانگاه شبانه روزي، رستوران، مسجد، سالن تئاتر و سينما، کتابخانه، مرکز بازيهاي رايانه اي و خوابگاه مجهز در مجموعه ورزشي آزادي را خواستار شد.


  کاظمي پس از ثبت قرارداد رسمي با استقلال:
 به پيرواني گفتم نمي توانم پيراهن قرمز بپوشم 

 حسين کاظمي  با پرسپوليسي ها مذاکره کرد ولي تصميم نهايي اش اين بود که پيراهن استقلال را برتن کند. او که پس از قهرماني استقلال در ليگ برتر اين تيم را ترک کرد، دوباره به جمع آبي ها برگشته و خيلي ها معتقدند که اين بازيکن خط هافبک استقلال را تبديل به نقطه قوت اين تيم خواهد کرد.
کاظمي در مورد مذاکره اش با پرسپوليس گفت: چندبار با مسئولان اين باشگاه حرف زدم و روزگذشته هم با افشين پيرواني تماس تلفني داشتم. او گفت که تو در ليست ما هستي و اگر احساس  مي کني مشکلي برايت پيش نمي آيد به باشگاه بيا تا مذاکره کنيم، من هم فکرهايم را کردم و در نهايت گفتم که نمي توانم پيراهن قرمز را برتن کنم.
هافبک فصل گذشته سپاهان را ادامه گفت: حضور در اين تيم اصفهاني يکي از بهترين سال هاي فوتبالي ام را رقم زد و هيچ وقت سپاهان را فراموش نمي کنم. البته جدايي ام از اين تيم تصميم درستي بود چون بازي کردن در استقلال مي تواند تاثير مثبتي در آينده فوتبالي ام داشته باشد.
کاظمي  در ادامه افزود: پارسال به سختي از استقلال جدا شدم و بعدها مشخص شد که عامل اين جدايي من نبودم، الان هم خوشحالم که دوباره پيراهن اين تيم را برتن نمي کنم. البته توقعات از من خيلي زياد است و امسال کار بسيار سختي را در پيش دارم.
وي در پايان يادآور شد: استقلال را اول به خاطر منافع خودم انتخاب کردم و اطمينان دارم که اين انتخاب براي هر دو طرف سود دارد. البته مسائل مالي هم برايم حائز اهميت بود و از مبلغي که بابت فصل آينده مي گيرم راضي هستم. در ضمن از لحاظ فني هم کار و قلعه نوعي را قبول دارم و مطمئن هستم که استقلال با اين مربي در هر سه جام مدعي خواهد بود.


 ادعاي پرسپوليسي ها
 50 بازيکن خارجي در فهرست کادر فني  

مجيد فرخزادي  يکي از اعضاي هيات مديره باشگاه پرسپوليس تهران در خصوص جذب بازيکنان خارجي  گفت : اسامي 50بازيکن براي دادن آزمون هاي فني در فهرست کادر فني تيم فوتبال اين باشگاه قرار دارد.
وي افزود : مربيان تيم پرسپوليس تهران در حال بررسي زندگي نامه کاري اين بازيکنان هستند تا در صورت تاييد از آنان براي دادن آزمون هاي فني دعوت به عمل آورند.
وي در مورد جذب بازيکنان زير  23سال در تيم پرسپوليس تهران اظهار داشت : با فراخواني از تمامي بازيکناني که شرايط حضور در اين تيم را دارند دعوت خوهيم کرد تا در تست هاي فني اين باشگاه شرکت کنند.
فرخزادي با بيان اينکه در فهرست تيم فوتبال پرسپوليس تهران هنوز جاي خالي  4بازيکن داخلي و  3بازيکن خارجي وجود دارد افزود : در تلاش هستيم قراردادهاي بازيکنان را دو ساله منعقد کنيم تا باشگاه فصل آينده با بحران بازيکن مواجه نشود.
وي به مذاکرات مديرعامل باشگاه پرسپوليس با چند بازيکن داخلي اشاره کرد و گفت : پس از نهايي شدن قراردادها اسامي اين بازيکنان اعلام خواهد شد. عضو هيات مديره باشگاه پرسپوليس تهران خاطر نشان کرد : بازيکناني که به اين باشگاه ملحق خواهند شد علاوه بر مسائل فني بايد از نظر اخلاقي نيز مورد تاييد هيات مديره قرار داشته باشند.
فرخزادي در مورد حضور محمد پروين در تيم فوتبال پرسپوليس تهران افزود : اين بازيکن مذاکراتي را با مديرعامل باشگاه انجام داده اما هنوز به توافق نهايي نرسيده است.
وي در خصوص وضعيت سرمربي جديد تيم فوتبال پرسپوليس تهران گفت: چهار گزينه مدنظر هيات مديره باشگاه است که مذاکرات با اين افراد همچنان ادامه دارد 


  جواد شهلايي رييس انجمن کشتي دانشگاه ها و سرپرست تيم ملي دانشجويان :
 تيم کشتي دانشجويان ايران يکي از مدعيان قهرماني است 

 جواد شهلايي رييس انجمن کشتي دانشگاه ها و سرپرست تيم ملي دانشجويان در خصوص وضعيت تيم کشتي دانشجويان گفت : تيم کشتي دانشجويان ايران يکي از مدعيان قهرماني در مسابقات يونان است .
وي افزود: با توجه به حضور اغلب کشتي گيران تيم ملي در ترکيب تيم دانشجويان ، کسب عنوان قهرماني دور از دسترس نخواهد بود.
وي اضافه کرد: ترکيه ، مغولستان ، آمريکاو ژاپن رقيبان اصلي تيم دانشجويان در اين مسابقات خواهند بود.
شهلايي گفت : تيم هاي کشتي دانشجويان هم اکنون در اردو بوده و روز هفدهم تيرماه جاري براي شرکت در مسابقات جهاني دانشجويان در يونان به اين کشور اعزام خواهد شد.
وي اظهار داشت : اردوي تيم فرنگي در تهران و تيم آزاد در بابلسر در حال برگزاري است . شهلايي گفت : ترکيب نهايي تيم هاي کشتي آزاد و فرنگي مشخص شده و تيم ايران با عنايت خداوند با جام قهرماني به ميهن باز خواهد گشت .
رقابت هاي جهاني دانشجويان  18 تا 24تيرماه جاري به ميزباني يونان برگزار خواهد شد.


 كوتاه وخواندني و سوت پايان ودقيقه 90 

براساس ادعاي يکي از مسئولان ابومسلم
پيشنهاد 250 ميليوني واسطه پرسپوليس به پتروويچ

 باشگاه ابومسلم مدعي  است که واسطه پرسپوليس وعده قرارداد 250 ميليوني را به بازيکن خارجي اين تيم داده  است.
   آنها با ايوان پتروويچ و فرانک آتسو، دو بازيکن خارجي فصل گذشته خود مشغول مذاکره هستند.
فرانک آتسو بازيکن اهل توگو، به احتمال فراوان فصل آينده نيز در ابومسلم حضور خواهد داشت.
برخي مسئولان ابومسلم مدعي  هستند که يکي از واسطه هاي باشگاه پرسپوليس، با ايوان پتروويچ تماس گرفته و به اين بازيکن وعده قرارداد 250 ميليوني توماني را داراست.
به همين دليل، پتروويچ حاضر نيست قراردادش را با ابومسلم تمديد کند.
 
در تمرين صبح ديروز  پرسپوليس
محمد و منصوري مصدوم شدند

تمرين روز گذشته تيم پرسپوليس  در زمين گلف مجموعه ورزشي انقلاب پيگيري شد.دراين تمرين پرسپوليسي ها  به دويدن، حرکات استقامتي، سرعتي، کششي و نرمشي پرداختند.در جريان اين تمرين محمد منصوري و عليرضا محمد دچار مصدوميت شدند و زير نظر کادر پزشکي تحت درمان قرار گرفتند. گفتني است که 26 بازيکن در تمرين ديروز صبح حضور داشند که شماري از آنها بازيکنان فصل گذشته بودند. شماري نيز بازيکنان آموزشي هستند.  نکته جالب توجه تمرين ديروز اينکه کريم باقري پس از 40 دقيقه تمرين، با اجازه کادر فني به استراحت پرداخت.اما نکته جالب تر اينکه عليرضا امامي فر مانند روز گذشته در تمرين ديروز صبح نيز حضور داشت. افشين پيرواني که با لباس شخصي نظاره گر تمرين  بود، بارها با تلفن همراه به گفت و گو پرداخت.

شانس کداميک براي مربيگري پرسپوليس بيشتر است
 قطبي يا دنيزلي؟
يکي از اعضاي   هيات رييسه باشگاه پرسپوليس  تهران در خصوص انتخاب سر مربي آينده اين تيم گفت : از ميان دو گزينه افشين قطبي و مصطفي دنيزلي يک نفر تا  پنجشنبه به عنوان سرمربي تيم فوتبال اين باشگاه برگزيده مي شود.
وي افزود: با قطبي و دنيزلي صحبت شده است و تا صبح پنج شنبه يکي از اين دو نفر به عنوان سرمربي تيم فوتبال باشگاه پرسپوليس تهران معرفي خواهد شد . وي در مورد اينکه شانس کداميک از اين دو مربي بيشتر است ، گفت هر دو مربي شرايط خوبي دارند.
 
سيدجلال حسيني در سايپا ماندني شد

سيدجلال حسيني مدافع ملي پوش تيم فوتبال سايپا قرارداد خود را به مدت يک  سال با اين تيم تمديد کرد.
پيش از اين خبرها و صحبت هاي زيادي مبني بر حضور حسيني در تيم پرسپوليس شنيده مي شد اما مسوولان باشگاه سايپا در اين زمينه از قرمزپوشان پيشي گرفتند و قرارداد مدافع خود را تمديد کردند.
 
نيکبخت هنوزبا پرسپوليس قرارداد نبسته است
 
 
روز گذشته خبرهايي به گوش مي رسيد مبني بر اينکه عليرضا نيکبخت واحدي با پرسپوليس به توافق رسيده است اما علي رغم انتشار خبر ثبت قرارداد عليرضا واحدي نيکبخت با باشگاه پرسپوليس روابط عمومي اين باشگاه اعلام کرد اين بازيکن هنوز قراردادي را با اين تيم به ثبت نرسانده است.
گفته مي شود مذاکرات و توافقات لازم با عليرضا واحدي نيکبخت صورت گرفته است اما اين بازيکن هنوز قراردادي را با پرسپوليس به ثبت نرسانده است.
همچنين شهنازي دبير هيات فوتبال استان تهران نيز در اين باره گفت: روز چهار شنبه تنها قرارداد عليرضا عباسفرد و يدالله اکبري با تيم استقلال تهران به ثبت رسيده و عليرضا واحدي نيکبخت هنوز هيچ قراردادي را با باشگاه پرسپوليس به ثبت نرسانده است.

اردوي پرسپوليس در آمريکا لغو  شد

پس از جلسه مشترک مسوولان باشگاه پرسپوليس با نمايندگان شرکت آلفا، سرانجام سفر تيم فوتبال پرسپوليس به آمريکا و کانادا به زمان ديگري موکول شد.
گفتني است که پس از قراردادي که بين باشگاه پرسپوليس و شرکت آلفا مبني بر برگزاري چند بازي دوستانه در کشور کانادا و آمريکا صورت گرفته بود، مشکلاتي براي طرفين قرارداد به وجود آمد که سرانجام چهارشنبه، جلسه اي پيرامون اين موضوع با حضور نمايندگان و وکيل شرکت آلفا در ايران، داريوش مصطفوي مدير عامل باشگاه و همچنين حسام توليت مديريت حقوقي پرسپوليس برگزار شد.
در اين جلسه پس از بحث و تبادل نظر و طرح موانع ايجاد شده، طرفين توافق کردند برگزاري مسابقات به زمان ديگري که متعاقبا اعلام خواهد شد، موکول شود.
 
پس از جلسه سه ساعته
قرارداد واعظي با پرسپوليس تمديد شد

مهدي واعظي دروازه بان  فصل گذشته تيم پرسپوليس  پس از نشستي سه ساعته با مسئولان باشگاه پرسپوليس، قرارداد خود را يک سال ديگر تمديد کرد.
  گفتني است واعظي که براي تمديد قرارداد دچار مشکل شده و به دليل عدم دريافت مطالبات، احتمال جدايي وي وجود داشت،  پس از جلسه سه ساعته با مسئولان باشگاه پرسپوليس قرارداد خود را به مدت يک فصل تمديد کرد.
 از اينرو مقرر شد تا روز شنبه هفته آينده بخشي از مطالبات و مبلغي به عنوان پيش قرارداد به وي پرداخت شود.
واعظي ديروز با افشين پيرواني گفت و گو کرد و به احتمال فراوان از امروز در تمرينات شرکت خواهد کرد.

  
 دستور پرداخت پاداش قهرماني تيم پرسپوليس  صادرشد

رييس سازمان تربيت بدني دستور پرداخت پاداش قهرماني تيم پرسپوليس در فصل گذشته مسابقات فوتبال قهرماني باشگاه هاي برتر ايران را صادر کرد محمد علي آبادي معاون رييس جمهور و رييس سازمان تربيت بدني دستور پرداخت پاداش قهرماني تيم فوتبال پرسپوليس در هفتمين دوره مسابقات فوتبال باشگاههاي برتر را صادر کرد.
بدنبال نامه داريوش مصطفوي مديرعامل باشگاه پرسپوليس درخصوص پرداخت پاداش قهرماني تيم فوتبال پرسپوليس در ليگ برتر هفتم محمد علي آبادي به احمد ارشدي معاون توسعه مديريت و منابع سازمان دستور داد تا پاداش دوميليارد ريالي قهرماني اين تيم از محل بند ب يا محل ممکن ديگري پرداخت شود.

محمد منصوري هافبک جديد تيم فوتبال پرسپوليس :
از رقابت با هيچ بازيکني واهمه ندارم

محمد منصوري  هافبک جديد تيم فوتبال پرسپوليس تهران در خصوص انگيزه هايش براي قرار گرفتن در ترکيب اصلي پرسپوليس  گفت: براي حضور در ترکيب اصلي براي رقابت با هر بازيکني آماده ام.
  وي افزود: با توجه به اينکه تمرينات خود را بر روي زمين سخت آکادمي ملي المپيک برگزار کرديم کمي از ناحيه کف پا دچار مشکل شدم، ولي مشکل جدي نيست و زير نظر کادر پزشکي در حال مداوا هستم.
وي ادامه داد: از تمرينات پرويز کماسي لذت مي برم و مطمئن هستم با اين تمرينات مي توانيم به شرايط ايده آل بدني برسيم.
منصوري با بيان اين مطلب که مي دانستم در پرسپوليس کار سختي دارم، تصريح کرد: از رقابت با هيچ بازيکني واهمه ندارم و اميدوارم هر چه سريعتر افراد با تجربه فصل گذشته به تيم اضافه شوند تا وضعيت بهتري پيدا کنيم. وي تاکيد کرد: پرسپوليس در ليگ قهرمانان آسيا روزهاي بسيار سختي را در پيش دارد; ولي روزهاي روشني در انتظار اين تيم است. اميدوارم شخصا بتوانم براي تيم تاثيرگذار بوده و محبوبيت لازم را بين هواداران کسب کنم.
 
علي کفاشيان رييس فدراسيون فوتبال :
 بازي هاي  غرب آسيا  در حکم ديدارهاي تدارکاتي براي تيم ايران است
 
علي کفاشيان رييس فدراسيون فوتبال  ايران در خصوص  حضور تيم ملي ايران در رقابت هاي غرب آسيا گفت : بازيهاي فوتبال غرب آسيا مي تواند ديدارهاي تدارکاتي خوبي براي تيم ملي فوتبال ايران محسوب شود.
 وي افزود: تيم ايران هر روز بهتر مي شود  اين تيم نياز به بازي هاي تدارکاتي دارد که رقابت هاي غرب آسيا مي تواند اين چنين باشد.
وي اضافه کرد: افزون بر آن ديدار با تيم ملي فوتبال مصر و تشکيل اردو در اسپانيا و انجام سه ديدار تدارکاتي در اين کشور مي تواند ديگر ديدارهاي تدارکاتي تيم ايران باشد.
رييس فدراسيون فوتبال در خصوص بازيهاي فوتبال غرب آسيا در تهران گفت : از برگزاري اين مسابقات در ايران استقبال مي کنيم و اين کار براي ما بسيار آسان است زيرا که ليگ هاي کشوري ما از اين مسابقات وسيع تر است .
وي خاطرنشان کرد : ما سعي مي کنيم اين مسابقات به نحو احسن در تهران برگزار شود و مطمئنا با توجه به جذابيت بازيها مردم ما نيز استقبال خواهند کرد.

محمد پروين بازيکن تيم فوتبال استيل آذين:
جواب آزمايش دوپينگ من هنوز
مشخص نشده است

محمد پروين بازيکن تيم فوتبال استيل آذين گفت:  بعيد مي دانم نتيجه آزمايش دوپينگ من به اين زودي مشخص شود.
  وي در گفت وگو با  فارس افزود: تا زماني که قراردادم قطعي نشود در مورد تيم آينده ام صحبت نمي کنم.
بازيکن سابق تيم پرسپوليس در خصوص شايعه دوپينگي بودن خودش گفت:   آخرين مرتبه اي که من آزمايش دوپينگ دادم در مسابقه با سپاهان نوين در مرحله پلي  آف بود که بعيد مي دانم جواب آن آزمايش هنوز مشخص نشده باشد. يک مرتبه هم در پرسپوليس و زماني که پدرم (علي پروين) سرمربي بود آزمايش دوپينگ دادم.
بازيکن تيم استيل آذين در خصوص اينکه آيا از مواد مشکوکي استفاده کرده است يا نه گفت: به هيچ عنوان از مواد مورد دار استفاده نکرده ام.
وي در خصوص شايعه حضور در تمرينات پرسپوليس تاکيد کرد: از انتشار چنين شايعاتي تعجب مي کنم. برخي از حضور من در تمرين خبر دادند و برخي از قول من نوشتند که شماره 7 متعلق به من است. در حالي که هيچکدام صحت ندارد.
پروين تصريح کرد: حضورم در پرسپوليس قطعي نيست و هيچ حرفي درباره شماره پيراهن نزده ام. از سوي ديگر نمي دانم آيا کساني که تمرينات را نگاه مي کنند بازيکنان را نمي شناسند به هيچ عنوان  در ورزشگاه کارگران در تمرين پرسپوليس حضور نداشتم، چون هنوز تکليفم روشن شده است. 

   
 بالاخره ياوري به اهواز رفت
تمرين استقلال اهواز با سرمربي جديد
 
تمرينات استقلال اهواز از ديروز  زير نظر محمود ياوري آغاز  شد.
گفتني است که  ياوري پس از اختلافاتي که بر سر برخي ازمسائل با مديريت باشگاه استقلال اهواز داشت سه شنبه به دعوت مجدد ميدرعامل تيم اهوازي راهي اهواز شد و پس از گفت وگو با مسئولان اين تيم مجاب گرديد که هدايت تيم فوتبال استقلال اهواز را برعهده بگيرد. تمرين استقلال اهواز از عصر چهارشنبه  با حضور محمود ياوري پيگيري شد.

فرشيد کريمي در  پگاه 
 
 
فرشيد کريمي دروازه بان فصل گذشته  تيم فوتبال پرسپوليس تهران  با عقد قرارداد يک ساله به تيم فوتبال پگاه گيلان پيوست.
کريمي در ليگ هفتم در بيشتر بازي ها برروي نيمکت ذخيره ها بود و  پس از تصويه حساب با باشگاه پرسپوليس تهران به تيم پگاه گيلان پيوست.
 
مکزيک و ژاپن حريفان احتمالي
 تيم ملي فوتبال ايران
 
تيم ملي فوتبال ايران احتمالا با يکي از تيمهاي ملي مکزيک يا ژاپن ديداري تدارکاتي برگزار خواهد کرد.
 درجلسه اخير کميته تيمهاي ملي با سرمربي تيم ملي به علي دايي پيشنهاد شد تا از بين تيمهاي مکزيک، ژاپن يا تيمي آفريقايي که پيشنهاد برگزاري ديدار دوستانه با تيم ملي ايران را ارائه داده اند يکي را انتخاب کند. اين بازي دوستانه قراراست در فاصله ديدار تيم ملي ايران با عربستان و کره شمالي در انتخابي جام جهاني 2010 برگزار شود.
 
دست نشان سر مربي جديد   تراکتور سازي 
نادر دست نشان سرمربي سابق پگاه گيلان هدايت تيم فوتبال تراکتور سازي تبريز را بر عهده گرفت.
 گفتني است که  دست نشان پس از توافق نهايي با مدير عامل باشگاه تراکتورسازي در تبريز  به طور رسمي به عنوان سر مربي جديد تيم فوتبال بزرگسالان اين باشگاه معرفي شد.
مدت قرار داد نادر دست نشان يک فصل اعلام شده است. سرمربي فصل گذشته تيم پگاه گيلان که توانست اين تيم را تا فينال فوتبال جام حذفي باشگاههاي کشور بالا بکشد به علت مذاکره مقدماتي با مسئولان باشگاه تراکتورسازي تبريز هفته گذشته از اين تيم کنار گذاشته شد.
 
عمادرضا مهاجم تيم ملي فوتبال عراق :
مي خواهم با پرسپوليس قهرماني آسيا را تجربه کنم
 
 
عماد رضا مهاجم تيم ملي فوتبال عراق و تيم فوتبال سپاهان که قصد حضور در تيم پرسپوليس را دارد در اين خصوص  گفت: دوست دارم با پيراهن پرسپوليس در ليگ قهرمانان آسيا يک جام به دست آورم.   وي افزود: با توجه به حضور چند ساله ام در ايران، علاقه زيادي به پرسپوليس و به ويژه هواداران آن دارم. تماشاگران پرشور اين تيم عامل اصلي حضورم در اين تيم قدرتمند ايراني هستند.
مهاجم ملي پوش عراق گفت: همراه سپاهان به افتخارات خوبي دست يافتم. با همين تيم در ديدار پاياني ليگ قهرماني آسيا بازي کرديم; اما با انتقالم به پرسپوليس مي خواهم عنوان قهرماني در آسيا را به دست آورم. عمادرضا افزود: از تيم هاي استقلال، سايپا، سپاهان و از چند تيم اماراتي و قطري پيشنهادهاي خوبي داشتم; اما به دليل علاقه زياد به پرسپوليس که حتي در عراق نيز هواداران زيادي دارد، با اين تيم به توافق رسيدم.

علي دايي پاي درس محصص
سرمربي تيم ملي فوتبال در کلاس مربيگري درجه A
 
علي دايي در کلاس مربيگري درجه A آسيا شر کت مي کند.
 در حالي که قرار بود کلاس مربيگري درجه A کنفدراسيون فوتبال آسيا از پنجم مرداد سال جاري در آکادمي ملي فوتبال برگزار شود به دليل تخريب ساختمان آکادمي، تشکيل اين دوره از کلاس ها به آبان يا آذر سال جاري موکول شد.
به احتمال فراوان مدرس اين کلاس مرتضي محصص رييس کميته آموزش فدراسيون فوتبال خواهد بود. در دوره کلاس A کنفدراسيون فوتبال آسيا ملي پوشان سابق فوتبال ايران نظير علي دايي، رضا شاهرودي، سعيد عزيزيان، بهزاد داداش زاده، فرشاد فلاحت زاده و ... حضور خواهند داشت. مربياني که بتوانند مدرک A مربيگري را دريافت کنند، حق حضور در دوره بعدي کلاس هاي مربيگري حرفه اي را خواهند داشت.

امروز رقابت هاي انتخابي جام ملت هاي آسيا قرعه کشي مي شود
فوتبال ايران به دنبال سرنوشت
 
امروز (پنج شنبه) مراسم قرعه کشي رقابت هاي مقدماتي جام ملت هاي آسيا برگزار مي شود.
گفتني است که تيم هاي حاضر در اين مسابقات به پنج گروه چهار تيمي تقسيم مي شوند و دوتيم صعود کرده از هرگروه به همراه قطر ميزبان، عراق مدافع عنوان قهرماني و تيم هاي عربستان و کره جنوبي به عنوان تيم هاي نايب قهرمان و تيم سوم دوره پيش، دو تيم قهرمان چلنج کاپ در سال هاي 2008 و 2010 شانزده تيم دوره بعد را تشکيل مي دهند. بر اساس اعلام کنفدراسيون فوتبال آسيا، تيم هاي ايران، ازبکستان، ويتنام، استراليا و ژاپن پنج تيم سرگروه هاي يک تا پنج را تشکيل خواهند داد. ديگر تيم هاي شرکت کننده در مرحله گروهي تيم هاي، لبنان، هند، يمن، کويت، سنگاپور، مالزي، هنگ کنگ، عمان، اردن، سوريه، چين، امارات، تايلند، اندونزي و بحرين خواهند بود.


 اعلام ترکيب تيم ملي کشتي آزاد براي المپيک  
دباغي، جوکار و ابراهيمي در پکن

ترکيب تيم ملي کشتي آزاد براي حضور در المپيک اعلام شد.
 فدراسيون کشتي که تا قبل از رقابت هاي جايزه بزرگ باکو اسامي چهار ملي پوش را اعلام کرده بود، پس از اين رقابت ها اسامي کامل تيم اعزامي را اعلام کرد که بر اين اساس عباس دباغي در 55 کيلو، ميثم مصطفي جوکار در 74 و سعيد ابراهيمي در 96 کيلو به جمع چهار کشتي گير انتخاب شده قبلي اضافه شدند.
البته دباغي و ابراهيمي در مسابقات جايزه بزرگ باکو حضور نداشتند.
ترکيب تيم ملي کشتي آزاد ايران در المپيک پکن به شرح زير است:
55 کيلوگرم: عباس دباغي
60 کيلوگرم: سيد مراد محمدي
66 کيلوگرم: مهدي تقوي
74 کيلوگرم: ميثم مصطفي جوکار
84 کيلوگرم:  رضا يزداني
96 کيلوگرم: سعيد ابراهيمي
120 کيلوگرم: فردين معصومي
 
15 تير، آغاز مرحله دهم اردوي تدارکاتي تيم ملي بسکتبال با ويلچر کشورمان 
 
دهمين اردوي آمادگي تيم بسکتبال  باويلچر جانبازان و معلولان کشورمان براي حضور در پارالمپيک 2008 پکن از 15 تير در اردبيل آغاز مي شود.
 به گزارش  روابط عمومي  فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولان، اين اردو با حضور 12 بازيکن به مدت 9 روز برگزار خواهد شد.
ابراهيم احمدي، بهمن سيفي، وحيد غلام آزاد، مرتضي غريبلو، عليرضا احمدي، احمد دقاقله پور، زکريا حسامي زاده، حکيم منصوري، عادل طرفي منشدي ، سامان بلاغي ،غلامرضا نامي و اسماعيل حسين پور دعوت شدگان به اين اردو هستند. اين افراد زير نظر عبدالغفور کامروا سرمربي و کمال عشق مربي تيم به تمرين مي پردازند.
 
برگزاري مسابقات قهرماني جودو بسيج

مسابقات قهرماني زير گروه براي شناخت هفت تيم صعود کننده به بيست و دومين دوره مسابقات جودوي قهرماني بسيج کشور از امروز آغاز خواهد شد.
جعفرعلي قادري،دبير هيات جودوي بسيج در اين رابطه گفت:هفت تيم برتر اين مسابقات به همراه سه تيم سال گذشته،خود را براي مسابقات ليگ قهرماني آماده خواهند کرد وي با اشاره به سطح مسابقات افزود:اين مسابقات با حضور 340 جودوکار در قالب بيست و هشت تيم از مناطق مختلف کشور برگزار مي شود قادري تصريح کرد بيشتر پايگاه ها،فعاليت هاي آموزشي رشته جودو را در دستور کار دارند تا با انجام مسابقات داخلي ،تيم هاي منتخبشان را به اين مسابقات بفرستند و پشتوانه خوبي براي قهرماني ليگ باشند وي در ادامه افزود:مي خواهيم به مرور زمان و با افزايش سي درصدي پايگاه هاي جودو،پشتوانه خوبي براي جودوي کشور باشيم و بتوانيم در سال آينده بازيکناني را به تيم ملي تزريق کنيم. قادري يادآور شد:قهرمانان اين دوره و مسابقات ليگ براي تورنمنت هاي بين المللي انتخاب خواهند شد.
دبير هيئت جودو بسيج کشور درباره مراسم افتتاحيه مسابقات گفت: مدير کل تربيت بدني خراسان رضوي،سردار آقامير رييس ورزش  بسيج کشور ،مدير باشگاه و مدير ورزش قهرماني بسيج و جمع کثيري از مسئولان ورزشي در اين افتتاحيه حضور دارند.
گفتني است مسابقات قهرماني زير گروه جودوي بسيج کشور ،روزهاي پنج شنبه در مشهد برگزار خواهد شد.
 
امروز،آغاز  دهمين دوره ليگ برتر فوتسال 
دهمين دوره مسابقات فوتسال ليگ برتر باشگاه هاي کشور از امروز (پنجشنبه) با برگزاري چهار بازي در شهرهاي مختلف آغاز مي شود.
 در روز نخست از هفته ابتدايي مسابقات فوتسال ليگ برتر باشگاه هاي کشور، تيم فوتسال شهيد منصوري قرچک نايب قهرمان فصل گذشته رقابت ها در ورزشگاه شهيد رسول حسيني ساري به ديدار تيم راه اين شهر مي رود.
از ديگر بازي هاي جالب توجه هفته مي توان به تقابل تيم هاي استقلال تهران و صدرا شيراز اشاره کرد که  در ورزشگاه دستگردي تهران برگزار خواهد شد.
روز جمعه در ادامه ديدارهاي هفته نخست مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه هاي کشور، تيم فوتسال تام ايران خودرو، مدافع عنوان قهرماني مسابقات به ديدار پوشينه بافت قزوين مي رود. اين بازي در سالن ساپکو تهران برگزار خواهد شد.

 تمرينات پيکان  تعطيل شد
 
 
مشکلات مالي باشگاه پيکان و عدم پرداخت مطالبات بازيکنان باعث شد تا بازيکنان اين تيم تمرينات را تعطيل کنند.
 بازيکنان پيکان هنوز مبلغ قراردادهاي فصل گذشته را به طور کامل دريافت نکرده اند و هنوز از باشگاه طلب دارند. قرار بود باشگاه تا تاريخ 25 خرداد طلب هاي بازيکنان را بدهد ولي با گذشت نزديک به 20 روز هنوز اين موضوع عملي نشده است. به وجود آمدن اين شرايط باعث شد تا بازيکنان پيکان از روز سه شنبه در تمرينات حاضر نشوند.
اصغر مديرروستا سرمربي پيکان با تاييد اين خبر  مي گويد: اين براي اولين بار طي چند سال اخير است که باشگاه مشکل مالي پيدا کرده و بازيکنان هم حق دارند که سر تمرين حاضر نشوند. اين وضعيت براي من خوشايند نيست و اميدوارم باشگاه هرچه زودتر طلب بازيکنان را بدهد.
مديرروستا در پايان گفت: مسئولان کارخانه در اين مورد همکاري نداشته اند و در نهايت مشکلات مالي باعث شد تا بازيکنان تمرينات را تحريم کنند. فکر بازيکن براي تمرين کردن بايد آزاد باشد و با اين مشکلات معلوم نيست که چه اتفاقاتي خواهد افتاد.
 
با حضور در هيات فوتبال استان تهران
اکبري و عباسفرد به استقلال پيوستند

 يدالله اکبر و عليرضا عباسفرد بازيکنان تيم هاي پاس همدان و صباباتري ديروز با حضور در هيات فوتبال استان تهران رسما به باشگاه استقلال پيوستند.
 اين دو بازيکن پيش از اين با استقلالي ها به توافق رسيده بودند و با امضاي قرارداد رسمي به اين تيم ملحق شدند.عباسفرد در حالي به استقلال پيوست که پيش از اين با امضاي قرارداد داخلي با پرسپوليسي ها به توافق رسيده بود اما پس از هاشم بيک زاده اين دومين بازيکني است که عليرغم امضاي قرارداد داخلي با پرسپوليس پيراهن استقلال را بر تن مي کند.


 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش